​7 ПОШИРЕНИХ ПОМИЛОК В УКРАЇНСЬКІЙ МОВІ

Ми всі часом помиляємося, мимоволі вживаємокальки з російської мовичи неправильно наголошуємо слова. І не дивно! Ще Вольтер у свій час сказав: "Чужу мову можна вивчити за шість років, а свою треба вчити все життя".


Деякі помилки трапляються надто часто. Пропоную звернути на них увагу та намагатися їх уникати.

1."Нажаль".Коли знову сумніватиметеся, писати разом чи окремо ці два слова, згадайте, що між ними можна вжити ще одне слово: "на превеликий жаль". Таким чином, можливо, Вам легше буде запам'ятати, що ми їх завжди пишемо окремо!

2."Будь-ласка".Це теж два слова, вони пишуться окремо і без дефіса.

3."Згідно інструкції", "відповідно з", "у відповідності з ...", "згідно до..."–це все помилкові конструкції.
Українською правильно буде:відповідно доізгідно з.

4."На протязі року"–калька з російської мови.

5."Заключається".В українській мові такого слова взагалі немає, томуконтракти укладають(заключають),проблеми полягають(заключаються),когось обіймають(заключають в обійми)...

6.Їх чи їхнього?На жаль, під впливом російської мови все частішеїхвживається не у властивому значенні. Насправді,їхній– це присвійний займенник (відповідає на питання "чий?"), аїх– це форма родового і знахідного відмінка від особового займенникавони(відповідає на питання "кого?", "чого?", "що?").

7."Приймати учаcть".Приймати–це взагалі одне з тих слів, які у нас дуже часто вживають неправильно. Зокрема, треба говорити:брати до уваги,брати до серця,брати до відома, а у нас багато людей вживають у цих словосполученнях словоприймати.
Кiлькiсть переглядiв: 256

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.
Центральна бібліотека ім. І.С. Тургенєва Централізована бібліотечна система Слобідського району м. Харкова

вулиця Чорноморська, 3,
61036, Харків
Україна

Дата останньої зміни 10 Липня 2020

Фотогалерея