У парку Машинобудівників відбулося свято до Дня визволення Харкова

Мітинг, присвячений 75-й річниці звільнення Харкова від нацистських загарбників, відбувся 23 серпня в парку Машинобудівників.

/Files/images/kominternovskiy_rayon/2018/novini_2018/парк.jpg Ветерани війни та праці, керівники району, депутати міської та обласної рад, представники підприємств і організацій пройшли маршем по Алеї Слави під звуки духового оркестру.
Вони поклали квіти до пам'ятних стел, які символізують кожен рік війни. Голова Адміністрації Слобідського району Вячеслав Ільєнко висловив подяку ветеранам і трудівникам тилу, які відстояли свободу і мир, які брали участь у боях за рідне місто і в його відновленні.Від імені визволителів Харкова виступив Павло Холоша, інвалід війни І групи, учасник бойових дій, котрий звільняв Харків, голова первинної організації ветеранів заводу «Радіореле».
Учасники мітингу вшанували хвилиною мовчання пам'ять полеглих захисників міста. Перед ветеранами урочистим маршем пройшли офіцери та курсанти Харківського національного університету внутрішніх справ. Перед присутніми виступив ансамбль військово-патріотичної творчості 9-го гарнізону Будинку офіцерів, а ансамбль народної пісні «Калина» підготував концертну програму з піснями воєнних років.

24/08/2018
Джерело інформації: Офіційний сайт Харківської міської ради

У Харкові розвивають нові території

/Files/images/kominternovskiy_rayon/2018/novini_2018/тер.jpg Засідання архітектурно-містобудівної ради пройшло 10 серпня у Харківській міськраді.

Було розглянуто дев'ять планів розвитку територій в частині Новобаварського, Московського, Київського, Слобідського та Холодногірського районів. Як повідомила виконувач обов'язків директора Департаменту містобудування, архітектури та генерального плану Катерина Пилявська, ними займалися впродовж останніх трьох років.
Плани передбачають, що в різних частинах цих районів можна побудувати житлові будинки, дитячі садки, торгово-розважальні центри, спортмайданчики, упорядкувати території, озеленити вулиці, облаштувати місця відпочинку.«Ми функціонально спланували приєднані території, намагалися зарезервувати місця для соціальної інфраструктури - шкіл, дитсадків, інших об'єктів - на сформованій забудові, а вже в існуючій забудові змінили функціональне призначення територій», - розповіла Катерина Пилявська.Так, наприклад, в північній частині Київського району, ближче до Окружної дороги, запроектоване будівництво будинків котеджного типу з присадибними ділянками 0,05-0,1 га, дитячих садків, об'єднаних з початковою школою.
Як зазначила архітектор Тетяна Поліванова, місто потребує нових територій для будівництва житла, і плани як раз передбачають розміщення приватної забудови, де людина зможе побудувати собі будинок. Крім того, нові ділянки потрібні воїнам АТО, їхнім сім'ям, а соціальне житло - великій кількості людей, що стоять у черзі на отримання квартир.«Тенденція розвитку Генерального плану міста Харкова - це глобальний розвиток житлового будівництва та всіх допоміжних об'єктів. Місто визначає, де можна розмістити житлову забудову, щоб вона була оснащена побутовими установами, закладами освіти, правильною дорожньо-транспортною мережею», - розповіла Тетяна Поліванова.
У частині Слобідського району, обмеженій пр. Льва Ландау, вул. Ньютона, садовим товариством «Тракторобудівник» і територією аеропорту, запроектоване будівництво багатоповерхових будинків, складських зон, навчальних закладів, спортивних і торговельних об'єктів, нових вулиць. У Холодногірському районі, на території, обмеженій вулицями Зарічною та Набережною, пров. Бурлацьким, передбачається будівництво відкритих автостоянок для жителів найближчих будинків і співробітників підприємств, підземних і багатоповерхових паркінгів. У частині Московського району, обмеженій вул. Леся Сердюка, вул. Дружби Народів, вул. Гвардійців Широнінців, вул. Джерельною, можливе будівництво нових багатоповерхових будинків і розвиток транспортної інфраструктури.Як зазначила Катерина Пилявська, сьогодні містобудівна рада дасть свої рекомендації щодо планів розвитку територій, потім необхідно буде отримати відповідні висновки різних державних органів, а наступним етапом буде їх затвердження рішенням виконавчого комітету Харківської міської ради.

13/08/2018
Джерело інформації: Офіційний сайт Харьківської міської ради