У міськраді затвердили положення про єдиний електронний кабінет харків'янина

Положення про електронний сервіс «Єдиний кабінет харків’янина» затвердили 22 квітня, на засіданні виконавчого комітету Харківської міської ради.

/Files/images/novini_2020/8cd23c3fce26a7066507d2472d133bc4.jpgЯк повідомили у Департаменті цифрової трансформації, «Єдиний кабінет харків'янина» (далі - ЄКХ) - це єдиний міський електронний особистий кабінет жителів міста. Додаток об'єднає найважливіші сфери - медицину, освіту, будівництво, культуру, інфраструктуру, комунальні послуги та ін.
Положення про електронний сервіс визначає правові засади функціонування і механізм адміністрування сервісу. Рішенням пропонується доручити виконавчим органам міськради, комунальним підприємствам, установам і організаціям надати в Департамент цифровий трансформації інформацію про реалізовані електронні сервіси для їх подальшої інтеграції в ЄКХ, що дозволить городянам не створювати десятки акаунтів на різних сайтах. У департаменті зазначили, що серед перспектив ЄКХ - повна інтеграція з усіма електронними сервісами, що надаються міською радою та її виконавчими органами, комунальними підприємствами та деякими державними чи приватними підприємствами, які працюють у Харкові.
Нагадаємо, що 7 квітня перший заступник Харківського міського голови Ігор Терехов і голова правління АТ «Мегабанк» Олексій Яценко підписалиМеморандумпро співпрацю. Документ передбачає розвиток чотирьох онлайн-сервісів: отримання довідки про оплату житлово-комунальних послуг, передача показань приладів обліку, виклик майстра та онлайн-оплата послуг ЖКГ. Послуги будуть доступні у «Єдиному кабінеті харків'янина», якийпланується презентувати влітку цього року.

24/04/2020
Джерело інформації: Офіційний сайт Харківської міської ради

Оплатити послуги водопостачання та водовідведення можна за допомогою QR-коду

Оплатити послуги холодного водопостачання та водовідведення онлайн харків'яни можуть за допомогою QR-коду або через платіжну систему одного з обраних банків.

/Files/images/novini_2020/5eec10bc873e0ca147f3c64038f3cff5.jpgЯк зазначив заступник генерального директора з загальних питань КП «Харківводоканал» Євген Дегтяр, підприємство просить споживачів в умовах карантину здійснювати платежі за послуги водопостачання та водовідведення онлайн.
«QR-коди, за допомогою яких можна оплатити послуги, розміщені на лицьовій стороні квитанції підприємства, які щомісяця приходять абоненту. Один QR-код виведе вас на оплату через систему «Мегабанку», другий - через платіжну систему «Приват24». Для цього необхідно завантажити будь-яку програму для зчитування кодів, відкрити її на своєму смартфоні, навести на код, розміщений в квитанції, і оплатити послугу», - пояснив Євген Дегтяр.
Також оплатити онлайн послуги підприємства абоненти можуть через платіжну систему одного з обраних банків. Для цього на головній сторінці офіційного сайту КП «Харківводоканал»необхідно вибрати розділ «Оплатити через» і вибрати будь-який банк, через який ви хочете провести платіж. Далі треба вказати номер особового рахунку, який розміщений на квитанції, адресу та ініціали платника, додати реквізити банківської картки, суму до сплати і провести платіж.
Євген Дегтяр підкреслив, що оплата споживачами послуг водопостачання та водовідведення безпосередньо впливає на діяльність підприємства.

23/04/2020
Джерело інформації: Офіційний сайт Харківської міської ради

У місті побудують нові дитячі спортивні майданчики

П'ять спортивних дитячих майданчиків планується побудувати 2020 року у дошкільних установах Харкова.

/Files/images/vovcha/ea051a1457ce9ba56a96db28a8d74761.jpgДодаткові кошти на ці потреби в рамках Міської комплексної цільової соціальної програми розвитку фізичної культури і спорту в Харкові на 2017-2020 роки були виділені сьогодні, 22 квітня, на сесії Харківської міської ради.
З бюджету додатково спрямовано 12,1 млн грн на реконструкцію дошкільних спортивних майданчиків, а також на виплату винагород харківським спортсменам і тренерам, які стали переможцями та призерами XIX зимових Дефлімпійських ігор 2019 року.
Як повідомив директор Департаменту у справах сім'ї, молоді та спорту Олексій Чубаров, також в цьому році планується провести реконструкцію Дитячо-юнацької спортивної школи №9 і виконати проєктні роботи з капітального ремонту фасада будівлі Харківського Палацу спорту.

22/04/2020
Джерело інформації: Офіційний сайт Харківської міської ради

Бізнесмени подарували харківським лікарням 10 тисяч квітів

Саджанці для медичних установ Харкова передали 14 квітня, представникам міської ради та медустанов біля одного з квіткових магазинів.

/Files/images/novini_2020/3bb9ad2f5edee81102ebb0f4eef11cc2.jpgДо акції «Бізнес проти пандемії» приєдналася харківська компанія «СІВ», яка передала 10 тис. квітів десяти медустановам. Частина лікарень отримає квіти сьогодні, частина, через свою завантаженість, - після Великодня.
Як повідомив керівник фірми «СІВ»,видавець газети «Сільський вісник»Сергій Андрєєв, це не перша акція компанії, яка бере участь в озелененні міста. Квіти у лікарні вирішили передати для того, щоб під час пандемії порадувати лікарів, які важко працюють, і пацієнтів, які, на жаль, опинилися у лікарнях. Зараз медустанови отримають холодостійкі рослини, серед яких - нарциси, мускарі, віоли, тюльпани, а у травні - петунії, сальвії, тагетіси та ін.«Вони будуть цвісти, коли ми вже сховаємо наші маски, зможемо вийти і відчути усі барви життя », - сказав Сергій Андрєєв.
Як зазначила заступник головного лікаря Харківської обласної травматологічної лікарні Тетяна Гукова, квіти піднімуть настрій і силу духу не тільки лікарям і пацієнтам, а й усім городянам, які переживають карантин. Адже для того, щоб виростити рослини, потрібно докласти багато сил і любові до справи, яка не залишає байдужим.
Заступник міського голови Світлана Горбунова-Рубан зазначила, що і під час пандемії Харків продовжують прикрашати і роблять все, щоб у місті був лад. «У нас немає ні найменшого приводу не зробити так, щоб у Харкові не цвіли квіти. Ми робимо все, щоб люди раділи тому, яке наше місто чудове і гарне, і при цьому могли лікувати, навчати і підтримувати інших людей. Тому одне не повинно виключати іншого», - сказала віце-мер.
Також Світлана Горбунова-Рубан звернулася до харків'ян із проханням залишатися вдома і користовуватися засобами інівідуального захисту.
«Ми повинні витримати цей карантин. Заклик перебувати вдома - не безпідставний. Кажуть, що звичка приходить через три тижні, ми наближаємося до цього терміну і звикаємо носити маски. Вони потрібні, тому що це засіб захисту. Давайте з повагою ставитися до вимог, від яких залежить здоров'я наших сімей і нашого міста, а щоб місто не відчувало себе незатишно, квіти обов'язково будуть на всіх клумбах. Напередодні майбутнього свята Великодня медустанови зроблять все, щоб висадити цей чудовий подарунок на своїх територіях і порадувати всіх, хто там знаходиться. Бережіть себе і будьте здорові», - зазначила заступник міського голови.
Нагадаємо, що під час пандемії харків'яни по-різному допомагають медикам - бізнесмени передали лікарням новіапарати діагностики, працює додаток«ХелпМед», за допомогою якого лікарі можуть знайти водіїв-волонтерів, які готові підвезти їх на роботу.

15/04/2020
Джерело інформації: Офіційний сайт Харківської міської ради

У Харкові створять комунальну лабораторію для тестування на COVID-19

Комунальну лабораторію для проведення тестів всіх видів, у тому числі на виявлення COVID-19, планують відкрити у Харкові.

/Files/images/novini_2020/f208f2deb2190fb582b3102b6151ff11.jpgПро це у своємуTelegram-каналіповідомив Харківський міський голова Геннадій Кернес. За його словами, фахівцям доручили знайти місце, кошти на обладнання та витратні матеріали будуть виділені.
«Ви знаєте, що я оголосив 2020-й рік роком медицини у Харкові. Черговий важливий крок - я прийняв рішення у найкоротші терміни створити у місті сучасну комунальну лабораторію для проведення тестів усіх видів. Сьогодні така лабораторія є у 22-й інфекційній лікарні, в обласному підпорядкуванні, і ми залежимо від них, тому що ПЛР-машини є тільки у них або у приватних клініках. Ми будемо робити свою лабораторію, щоб вона працювала на Харків і харків'ян», - повідомив міський голова.
Також Геннадій Кернес зазначив, що ПЛР-тестів та експрес-тестів у місті достатньо. Вони є, а тестування проводиться за показаннями.

10/04/2020
Джерело інформації: Офіційний сайт Харківської міської ради

Малозабезпеченим харків'янам роздали 113 тисяч продуктових наборів

Понад 113 тис. пайків і 22 тис. аптечок були роздані цього тижня малозабезпеченим харків'янам, ветеранам, самотнім людям похилого віку.

/Files/images/novini_2020/a193bc42001ae0bdcc4f3b808ba48098.jpgПро це сьогодні, 3 квітня, у своємуTelegram-каналіповідомив Харківський міський голова Геннадій Кернес.
«Ще на зустрічі 19 березня у «Kharkiv Palace» ми з Олександром Ярославським говорили про те, що для найбільш уразливих соціальних груп будуть набори продуктів і ліків. Крім старшого покоління, допомоги потребують молоді та багатодітні сім'ї, усі, хто втратив роботу і тепер залишився без грошей та їжі. На телефони - мій особистий і моїх помічників - дзвонять тисячі харків'ян, багатьом дуже важко. Говоримо з кожним, вникаємо в обставини і першочергові потреби людей. Дякую волонтерам і всім, хто став поруч із нами для допомоги у важкий час», - написав Геннадій Кернес.
Також міський голова повідомив, що вже додатково замовлено ще 30 тис. продуктових наборів і 15 тис. аптечок.

06/04/2020
Джерело інформації: Офіційний сайт Харківської міської ради

Учні 4-х і 9-х класів не проходитимуть підсумкову атестацію

Державна підсумкова атестація для учнів 4-х та 9-х класів скасована.

/Files/images/vovcha/0134969571791314ba4b3a285e708d64.jpgЯк повідомили у Департаменті освіти, відповіднийНаказ №463«Про звільнення від проходження державної підсумкової атестації учнів, які завершують здобуття початкової та базової загальної середньої освіти, у 2019/2020 навчальному році» оприлюднений Міністерством освіти і науки України.
У той же часу своєму зверненні Президент України Володимир Зеленськийповідомив, щов Україні стартує проєкт «Всеукраїнська школа онлайн». Для українських школярів запишуть відео-уроки, які будуть транслювати у соцмережах і на телеканалах. За кожним класом закріплять один або кілька телеканалів. Їхній перелік, а також розклад уроків на тиждень з'являться найближчим часом.
«В рамках проєкту 40 педагогів з Києва на час карантину стануть вчителями для всієї України. Зараз проходять щоденні зйомки уроків для учнів з 5-го по 11-й класи. За збалансованою програмою Міністерства освіти і науки викладаються 11 предметів. Вчитися дистанційно школярі зможуть на «Facebook» та «Youtube», - повідомив Володимир Зеленський.
Зазначимо, на сайті МОН повідомляється, що існуєдва сценаріїтривалості навчального року на випадок подовження карантину.15 квітня буде оприлюднено онлайн-пробне ЗНО з поясненнями. Учасники також зможуть потренуватися, отримавши онлайн-тестовий зошит. Однак напередодні тестування усім, хто зареєструвався і заплатив за послугу, буде надано можливість скласти пробне тестування очно. Дата проведення пробного та основного ЗНО залежить від терміну карантину.

01/04/2020
Джерело інформації: Офіційний сайт Харківської міської ради

Кiлькiсть переглядiв: 41

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.
Центральна бібліотека ім. І.С. Тургенєва Централізована бібліотечна система Слобідського району м. Харкова

вулиця Чорноморська, 3,
61036, Харків
Україна

Дата останньої зміни 26 Травня 2020

Фотогалерея