"хай береже нас Козача Покрова!" -

Наші добрі друзі - студенти ХМТ ім. О.Морозова - часто приходять до нас в ЦБ ім. І.С.Тургенєва на різні заходи та зустрічі. А от сьогодні ми запрошені до них на святкування Дня Захисника Вітчизни. Хлопці відразу сповістили мене, що вони добре знають про потрійне свято в цей день - 14 жовтня.: День Покрова прсв БОгородиці, День запорізького козацтва і День Захисника Вітчизни. З сучасною інформацією у хлопців було все гаразд, а ось з історією, з українськими національними традиціями щодо цих свят інформації було замало. Тому ми по-дружньому поділились з хлопцями: приготували розповідь про релегійне і народне значення і символіку свята Покрови, про те, чому і як змінилося по суті і перемістилося в часі сваято День Захисника. Але ообливу увагу ми приділили українському козацтву: ми передивились відео-дайджест різних сюжетов, пов’язаних з історією Січі, з бойовим гопаком, з системою Спас. А ще дуже зацікавила хлопців тема характерників - козачих волхвів, і зокрема особа Івана Сірка. За обмаллю часу ми подивились лише уроивок з документального фільму про цю незвичайну людину.

А потім настав час козацьких розваг. Приміщення, на жаль, було замале, тому ми обійшлись вправами в основному для нашого інтелекту: хлопці продовжували ( або ж і придумували самі!) закінчення відомих українськіх прислів’їв, відповідали на питання вікторини про життя та побут козаків, розповідали, як вони розуміють значення поширених українських фразеологізмів. Час пролетів непомітно і дуже цікаво! Прощаючись, бібліотекар запросила студентів на зістріч із Школою козацького гарту, а хлопці дякували і запрошували наступного тижня на їх класні часи з темою "Невербальне спілкування"

Дата останньої зміни 18 Листопада 2017