Повернутися до звичайного режиму

/Files/images/tematicheskie_spiski/письменники сучасні (1).jpg

Сучасні українські письменники
Література – невіддільна частина будь-якої повноцінної нації. І доволі часто судити про країну можна по тому, які письменники в ній користуються найбільшим успіхом. Бути письменником – складно. Бути успішним письменником – ще складніше. Бути водночас і хорошим, і відомим, і успішним письменником – досвід показує, що лише одиниці здатні поєднувати всі ці риси. Бо якість не завжди йде поряд із популярністю і навпаки.

Ми підготували список найвідоміших сучасних письменників України, твори яких є у наших бібліотеках.

Сергій Жадан

Сергій Жадан – беззаперечний лідер списку. Це однозначно один з найвідоміших, наймасовіших та найуспішніших письменників незалежної України, яким часто закривають всі діри в українській літературі. Окрім постійних перевидань, всенародної любові фанатів та шаленої популярності в медіапросторі, Сергій також є учасником своєрідного гурту "Жадан та "Собаки у космосі».

Ну і не можна забувати про активну позицію Жадана, який часто в своїх колонках/Files/images/tematicheskie_spiski/ворошил.png чи на зустрічах говорить не лише про літературу, а й про соціальні теми, такі як політика чи конфлікт на Сході, адже сам автор – з Луганської області. Зрештою, і творчість письменника охоплює всі ці теми: від лірики та іронії – і до важких соціальних тем. Жадана вже давно записали в живі класики, а такими темпами й до включення в шкільну програму недалеко.

Твори до ознайомлення: "Ворошиловград", "Прощання слов'янки". У нашій бібліотеці є такі твори цього письменника:
· Жадан С.В. Гімн демократичної молоді/ Сергій Жадан.-Харків: Фоліо, 2006. - 223 с.
· Жадан С.В. Ворошиловград. Бігти, не зупиняючись: роман, рассказ/ Сергей Жадан. - Харьков: Фолио, 2015. - 316 с.
· Жадан С.В. Месопотамія: збірка оповідань і віршів/ Сергій Жадан. - Харків: Книжковий клуб "Клуб сімейного дозвілля", 2015/Files/images/tematicheskie_spiski/интерн.jpg
· Жадан С.В. ДНК: роман/ Сергій Жадан, Макс Кідрук, Фоззі та ін.. - Харків: Книжковий клуб "Клуб сімейного дозвілля", 2016.· Жадан С.В. Депеш Мод: роман/ Сергій Жадан. - Харків: Фоліо, 2009. - 229 с.
· Жадан С.В. Інтернат: роман/ Сергій Жадан. - Чернівці: Meridian Czernowitz, 2017.

.

Юрій Андрухович
.

Юрія Андруховича вважають символічним Патріархом сучасної української/Files/images/tematicheskie_spiski/таэмн.jpg літератури. Ще в середині 1980-их, за часів СРСР, цей письменник в складі творчого об’єднання "Бу-Ба-Бу" (разом з Олександром Ірванцем та Віктором Небораком) заявили про себе як про своєрідну "нову хвилю", розвиваючи вже в часи незалежності течію нікому тоді невідомого "постмодернізму". Твори Андруховича, як би неоднозначно до них не ставилися в Україні, відомі також і за кордоном: нещодавно письменник отримав престижну німецьку премію.

Твори для ознайомлення: "Московіада", "Перверзія". У нашій бібліотеці є такі твори цього письменника:
· АндруховичЮ. І. Таємниця: Замість роману/ Ю. Андрухович. - Харків: Фоліо, 2007. - 478 с .
· Андрухович Ю. И. Двенадцать обручей: роман/ Юрий Андрухович; пер. с укр. А. Красюка. - Харьков; Белгород: Книжный клуб "Клуб семейного досуга", 2008. - 320 с
· АндруховичЮ. І Тут похований Фантомас: вибрані ТСН-ки 2010–2014 рр./ Юрій Ігоревич Андрухович. - Брустурів: DISCURSUS, 2015. - 240 с.

Юрій Іздрик

Юрій Іздрик, як і Андрухович, належить до так званого "Станіславського/Files/images/tematicheskie_spiski/издрик.png феномену" – групи митців з Івано-Франківська, які творчо сформувались приблизно в один і той самий період. Іздрик зараз – також один з найпопулярніших літераторів, який також має свій музичний проект під назвою DRUMТИАТР. Колись Іздрика знали як редактора та ідеолога легендарного контркультурного самвидавного журналу "Четвер" та автора експериментальної прози як, наприклад, роман "Воццек".

Твори для ознайомлення: "ТАКЕ", "Календар любові". У нашій бібліотеці є такі твори цього письменника:
· Іздрик Ю.Р. Календар любові: вірші/ Юрій Іздрик. - Львів: Видавництво Старого Лева, 2016. - 430 с.

Тарас Прохасько

Прохасько, хоч і також належить до "Станіславського феномену", але суттєво відрізняється від попередніх авторів. По-перше – в нього немає свого музичного гурту. А по-друге – Прохасько не така медійна персона, хоча охоче комунікує зі світом та читачами. Прохасько довго йшов до літератури – вивчав ботаніку, працював учителем та навіть радіоведучим, але врешті-решт дійшов і до/Files/images/tematicheskie_spiski/прохас.jpg письменства. А за свій феноменальний магреалістичний роман про загадкове місто в глибині Карпат та його жителів "Непрості" навіть був найвірогіднішим претендентом на перше місце в конкурсі "Книга року ВВС". Але не отримав її внаслідок суто бюрократичних причин.

Твори для ознайомлення: "БотакЄ", "Лексикон таємних знань".У нашій бібліотеці є такі твори цього письменника:
Збірки:
· Сучасна українська література кінця
ХХ-поч.ХХІ ст: [хрестоматія]/ упоряд. І. Андрусяк. - Киев: Школа, 2006. - 464 с. ОповіданняПрохасько Т. «Від чуття присутності».
· Декамерон. 10 українських прозаїків останніх десяти років: збірка/ уклад. С. Жадан. - Харків: Книжковий клуб "Клуб сімейного дозвілля", 2010. - 32 с. - Прохасько Т.«Есеї».

Оксана Забужко

Оксану Стефанівну Забужко знають дуже по-різному: для когось вона – успішний та ефектний науковець і літератор. Для когось – незрозуміла феміністка. А хтось про її існування знає виключно з однойменної пісні вже згаданого DRUMТИАТРу. Але як би там не було, важко недооцінювати вклад Забужко в літературу, яке є дуже багатогранним літератором. Це і художня проза: її найвідоміші романи "Музей покинутих секретів" та "Польові дослідження українського сексу", і/Files/images/tematicheskie_spiski/заб 2.jpg наукова діяльність: особливої уваги заслуговує монументальне дослідження постаті Лесі Українки "Notre Dame d'Ukraine". Поезія, есеїстика, літературознавство – словом, попри певну контраверсійність, Забужко лишається однією з найвідоміших письменниць. Чого тільки вартує її листування з беззаперечним українським інтелектуалом Юрієм Шевельовим.

Твори для ознайомлення: "Казка про калинову сопілку". У нашій бібліотеці є такі твори цього письменника:
· ЗабужкоО .Сестро, сестро: Повісті та оповідання/ О. Забужко. - Киев: Факт, 2005. - 240 с
· Забужко О. Let my people go: 15 текстів про українську революцію/ А. Забужко. - 2-ге вид.. - Киев: Факт, 2006. - 232 с
· Забужко О. Музей покинутих секретів: роман/ Оксана Забужко. - Вид. 2-е, доп. - Киев: Факт, 2010. - 832 с./Files/images/tematicheskie_spiski/забуж.jpeg
· Забужко О. Тут могла б бути ваша реклама: збірка/ Оксана Забужко. - Харків: Книжковий клуб "Клуб сімейного дозвілля", 2014. - 320 с.
· Жити - пити: збірка оповідань/ уклад. Г.К. Вдовиченко, Л.В. Денисенко. - Харків: Книжковий клуб "Клуб сімейного дозвілля", 2013. - 320 с.
· Забужко О. "І знов я влізаю в танк...": вибрані тексти 2012–2016: статті, есе, інтерв'ю, спогади/ Оксана Забужко. - Київ: Комора, 2016. - 416 с.
· Забужко О. Notre Dame d’Ukraine: Українка в конфлікті міфологій/ Оксана Забужко. - Вид. 2-ге, перероб. і доп.. - Київ: Комора, 2014. - 646 с.

Любко Дереш

Дереш став своєрідним феноменом української літератури, який свій перший роман видав у 18 років – культовий "Культ" про фестиваль "Шипіт". Перший успіх не став випадковим, бо наступні книжки письменника лише закріпили читацький успіх та авторську позицію в українській літературі.Попри свою популярність, Дереш не так часто фігурує в медіапросторі. Письменник радше віддає перевагу відособленню та подорожам, хоча стабільно пише та видає книжки.Твори/Files/images/tematicheskie_spiski/дереш.jpeg Дереша справді відрізняються від масової літератури різноманітністю тем та певною чесністю із читачем. Для Дереша важливіше сказати саме те, що йому видається потрібним та необхідним, а не ловити читацький інтерес.

Твори для ознайомлення: "Трохи пітьми", "Голова Якова". У нашій бібліотеці є такі твори цього письменника:
· Дереш Л. Трохи пітьми, або На краю світу: [повість]/ Любко Дереш. - Харків: Книжковий клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2007. - 288 с.
· Дереш Л. Любко Дереш про Миколу Гоголя, Марка Твена, Ніколу Теслу, Альберта Ейнштейна, Стівена Кінга/ Любко Дереш. - [Київ]: Грані-Т, [2007]. - 72 с.
· Дереш Л. Голова Якова: роман/ Любко Дереш; пер. с укр. З. Баблояна. - Харьков; Белгород: Книжный клуб "Клуб семейного досуга", 2013. - 240 с.

Василь Шкляр

Шкляра найбільше знають за його роман "Залишенець. Чорний ворон", який описує боротьбу українських повстанців проти радянської влади у 1920-х роках. Хоча письменник взагалі написав і видав багато творів, більшість українців, мабуть, знають найкраще про "Ворона", через який виникла низка скандалів/Files/images/tematicheskie_spiski/шкляр.jpg різної величини. Бо це водночас і один з найуспішніших романів в плані продажів та тиражів (саме за нього письменника нагородили Шевченківською премію), і саме цей роман звинувачують в ксенофобії та русофобстві. Проте було б дивно очікувати детальної історичної істини від масового художнього роману, який лише базується на певних історичних подіях, але пишеться за цілком літературними канонами: тобто авторський суб’єктивний погляд на речі, історії та персонажів. Якщо шукати історизму, то краще почитати спогади Юрія Горліса-Горського, звідки автор, насправді, і черпав найбільше матеріалу для роману.

Твори для ознайомлення: "Елементал", "Ключ". У нашій бібліотеці є такі твори цього письменника:
· Шкляр В.М. Залишенець.Чорний ворон: роман/ Василь Шкляр. - Харків: Книжковий клуб "Клуб сімейного дозвілля", 2011. - 384 с
· Шкляр В.М. Ностальгія: роман/ Василь Шкляр. - Харків: Книжковий клуб "Клуб сімейного дозвілля", 2014. - 256 с.
· Шкляр В.М. Тінь сови: роман/ Василь Шкляр. - Харків: Книжковий клуб "Клуб сімейного дозвілля", 2014. - 304 с./Files/images/tematicheskie_spiski/мар4.jpg
· Шкляр В.М. Маруся: роман/ Василь Шкляр. - Харків: Книжковий клуб "Клуб сімейного дозвілля", 2014. - 320 с.
· Шкляр В. М. Ключ: роман/ Василь Шкляр. - Третє вид., стереотип.. - Харків: Книжковий клуб "Клуб сімейного дозвілля", 2015. - 256 с
· Шкляр В.М. Елементал: роман/ Василь Шкляр. - Харків: Книжковий клуб "Клуб сімейного дозвілля", 2015. - 224 с.
· Шкляр В.М. Чорне Сонце: збірка творів/ Василь Шкляр. - Харків: Книжковий клуб "Клуб сімейного дозвілля", 2015. - 304 с.

Ірена Карпа

Це вже зараз Карпа – секретар з питань культури посольства України у Франції. А раніше письменницю знали за скандальні та суперечливі романи, які торкались відверто дорослих чи антисоціальних тем – таких як секс чи наркотики. Для/Files/images/tematicheskie_spiski/карпа 2.png тодішнього українського читача це був неабиякий шок, адже зі шкільної парти всі знають, що література має бути правильною, серйозною та без матюків. Тоді ще цілком серйозно піднімались питання – можна письменнику лаятись в романі чи, можливо, є теми, писати про які не варто. Ну і давно в списку не було письменника-музиканта. Карпа була вокалісткою однойменного гурту, чиї пісні тільки доповнювали скандальний та епатажний образ письменниці.

Твори для ознайомлення: "Фройд би плакав", "Перламутрове Порно". У нашій бібліотеці є такі твори цього письменника:
· Волонтери. Мобілізація добра: збірка/ уклад. І. Карпа. - Харків: Книжковий клуб "Клуб сімейного дозвілля", 2015. – 256 с.
· Карпа І. І. Babytravel. Подорожі з дітьми, або Як не стати куркою/ Ірена Карпа. - Харків: Книжковий клуб "Клуб сімейного дозвілля", 2015. - 208 с./Files/images/tematicheskie_spiski/карпа.jpeg
· Карпа І. І. 50 хвилин трави (Коли помре твоя краса): [повість, оповідання, роман]/ Ірена Карпа. - Харків: Фоліо, 2007. - 239 с. - (Графіті).
· Карпа І. І. Добло і зло: повісті/ Ірена Карпа. - Харків: Книжковий клуб "Клуб сімейного дозвілля", 2008. - 320 с.

.

.

Люко Дашвар

Люко Дашвар є відомою українською письменницею, яка, втім, за її словами, досить насторожено ставиться до інших українських письменниць-жінок. Твори/Files/images/tematicheskie_spiski/даш 1.jpg Дашвар досить суперечливі: дехто вважає їх надто "чорнушними" та "кривавими" – мовляв, автор просто зловживає "м’ясом" і приваблює читачів ефектом шоку, хоча зустрічались в літературі й куди більш шокові сцени.Інші ж стверджують, що це просто соціалка без прикрас, "чорнуха" життя, на яку дивитися неприємно, але й малодушно удавати, що таких випадків, які описує в романах Дашвар, немає, або це й зовсім одиничні ситуації. Можливо, професія журналіста вплинула на стиль письменниці, в якому земне соціальне життя України представлено без прикрас.

Твори для ознайомлення: "Село не люди", "ПоКров". У нашій бібліотеці є такі твори цього письменника:
· Дашвар Л. Биті є. Макар. Кн.1: роман/ Люко Дашвар. - Харків: Книжковий клуб "Клуб сімейного дозвілля", 2011. - 288 с.
· Дашвар Л. Биті є. Кн.2. Макс: роман/ Люко Дашвар. - Харків: Книжковий клуб "Клуб сімейного дозвілля", 2014. - 288 с.
· Дашвар Л. Биті є. Кн.3. Гоцик: роман/ Люко Дашвар. - Харків: Книжковий клуб "Клуб сімейного дозвілля", 2012. - 272 с.
· Дашвар Л.Покров: роман/ Люко Дашвар. - Харків: Книжковий клуб "Клуб сімейного дозвілля", 2016. - 384 с./Files/images/tematicheskie_spiski/дашвар.jpg
· Дашвар Л. Село не люди: роман/ Люко Дашвар. - Харків: Книжковий клуб "Клуб сімейного дозвілля", 2016. - 272 с.
· Дашвар Л. Мати все: роман/ Люко Дашвар. - 4-тє вид. - Харків: Книжковий клуб "Клуб сімейного дозвілля", 2016. - 336 с.
· Дашвар Л. Молоко з кров’ю: роман/ Люко Дашвар. - 3-тє вид. - Харків: Книжковий клуб "Клуб сімейного дозвілля", 2016. - 272 с
· Дашвар Л. РАЙ. центр: роман/ Люко Дашвар. - 6-те вид. - Харків: Книжковий клуб "Клуб сімейного дозвілля", 2016. - 272 с.
· Дашвар Л. На запах м’яса: роман/ Люко Дашвар. - 2-ге вид. - Харків: Книжковий клуб "Клуб сімейного дозвілля", 2016. - 368 с.
· Ода до радості: збірка оповідань/ уклад. Г. Вдовиченко. - 2-ге вид. - Харків: Книжковий клуб "Клуб сімейного дозвілля", 2016. - 272 с.

Олексій Чупа

Чупа загалом – феноменальний випадок. Сам виходець із Донбасу, який довгий час працював на заводі, Чупа вже давно пише однаково плідно як прозу, так лірику. Але лише кілька років назад український літературний простір зміг/Files/images/tematicheskie_spiski/чупа.jpg повноцінно і повномасштабно познайомитись з автором. Як результат: кілька успішних виданих книжок за останні кілька років. Деякі з них писалися в стіл і видавалися лише зараз, деякі зовсім свіжі, чим і пояснюється така кількість виданих книжок за такий короткий період часу. Примітно, що до повноцінних публікацій Чупа друкував у самвидаві збірки віршів.

Твори для ознайомлення: "10 слів про Вітчизну", "Акваріум". У нашій бібліотеці є такі твори цього письменника:
· Чупа О. Казки мого бомбосховища: роман/ О. Чупа. - Харків: Книжковий клуб "Клуб сімейного дозвілля", 2015. - 224 с.
· Чупа О. Акваріум: роман-антиутопія/ О. Чупа. - Харків: Віват, 2015. - 144 с.
· Чупа О. Бомжі Донбасу. HomoProfugos/ О. Чупа. Брустурів: DISCURSUS, 2014. -148 с.
· Чупа О. 10 слів про Вітчизну: роман/ О.Чупа. - Харків: Книжковий клуб "Клуб сімейного дозвілля", 2014. - 240 с.
· Чупа О. Вишня і я: повість/ Олексій Чупа. - Львів: Видавництво Старого Лева, 2016. - 128 с.

Юрій Винничук

Автор почав писати ще у 1980-их, починаючи з поезії, від якої згодом відмовився. Тепер Винничук відомий передусім як автор якісних масових пригодницько-історичних романів, які насичені сюжетом, подіями та персонажами. Особливо пікантно читати ранні автобіографічні твори Винничука, в яких описується/Files/images/tematicheskie_spiski/винн.jpg львівський мистецький андеграунд часів Союзу та життя молодої мистецької богеми, яка часом і піти на ризик не гребувала. Чимала кількість завуальовано прихованих персонажів і досі живуть та працюють в культурному просторі України.

Твори для ознайомлення: "Танго смерті", "Весняні ігри в осінніх садах". У нашій бібліотеці є такі твори цього письменника:
· Казки Старого Лева:[казки укр письм.]/ укл. Л. Андрієвська.- Львів: Вид-во Старого Лева, 2006 - 310 с.
· Винничук Ю. Кнайпи Львова/ Ю. Винничук. -Вид. 2-е., перероб. і доп.-Львів: Піраміда, 2001. - 290 с.
· Винничук Ю. П. Танго смерті: роман/ Юрій Винничук. - Харків: Фоліо, 2013. - 379 с.
· Винничук Ю. П. Місце для дракона: повість-казка/ Юрій Винничук. - Чернівці: Чорні вівці, 2016. - 94 с.
ДНК: роман/ Сергій Жадан, Макс Кідрук, Фоззі та ін.. - Харків: Книжковий клуб "Клуб сімейного дозвілля", 2016. - 240 с. - Оповідання - Винничук Ю. П. «Андреас».

Таня Малярчук

Таню Малярчук, можливо, менше знають, бо письменниця вже давно не/Files/images/tematicheskie_spiski/малярч.jpg видавала нічого свіжого. Лише нещодавно стало відомо, що авторка незабаром презентує новий текст. Письменниця, яка за власним зізнанням "не то жінка, не то прозаїк", відома також своєю малою прозою, надзвичайно помітними та обережними оповіданнями та новелами. Діапазон тем – всеохопний: є ніжні ліричні історії, а є гіркі й сатиричні, які висміюють український напівпритомний стан свідомості.

Твори для ознайомлення: "Біографія випадкового чуда", "Звірослов". У нашій бібліотеці є твори цього письменника у збірках:
· Харчук Р. Б. Сучасна українська проза: постмодерний період: навч. посіб./ Р.Б. Харчук. - Киев: Академія, 2008. - 248 с
· Славінська І. 33 герої укрліт/ Ірина Славінська. - Харків: Фоліо, 2011. - 412 с.

Запрошуємо до наших бібліотек та приємного читання.

Кiлькiсть переглядiв: 481

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.
Центральна бібліотека ім. І.С. Тургенєва Централізована бібліотечна система Слобідського району м. Харкова

вулиця Чорноморська, 3,
61036, Харків
Україна

Дата останньої зміни 03 Грудня 2020

Фотогалерея