Замовити технічний паспорт тепер можна онлайн

/Files/images/vebliografiya/бти.png У комунальному підприємстві "БТІ" презентували роботу нового сервісу. Підкреслили, що система максимально проста.

Зручно, швидко, а головне, не виходячи з дому чи офісу. У комунальному підприємсті "Бюро технічної інвентаризації" тепер технічний паспорт можна замовити онлайн. Для цього потрібно зайти на сайт Департаменту реєстрації міськради, обрати розділ КП "БТІ", онлайн послуги та авторизуватися. Це можна зробити за допомогою банківської картки або електронного підпису. Далі до анкети автоматично підтягуються всі дані.

.

Діти, вписані в закордонний паспорт батьків, не зможуть перетинати кордон: Стали відомі подробиці

/Files/images/vebliografiya/загранпасп.jpg Дозвіл другого з батьків при оформленні закордонного паспорта не потрібен. Вартість «дитячого» документу така ж, як і «дорослого».В яких випадках дитина може теретнути кордон без нотаріально посвідченої згоди одного з батьків. Діти, вписані в закордонний паспорт батьків, не зможуть перетинати кордон.

Правила виїзду дітей за кордон змінились – з 1 квітня 2018 р. діти до 16 років, які вписані та вклеєні в паспорт батьків, перетинати кордон України не зможуть. Таку інформацію поширюють у соцмережах користувачі. За уточненням звернулись до управління міграційної служби. Докладніше читайте тут.

Довідку про доходи можна отримати, не відвідуючи податкову інспекцію

/Files/images/vebliografiya/ofitsialnyiy_saytyi/preview1.jpg На веб-порталі Державної фіскальної служби України працює Електронний кабінет платника, за допомогою якого фізичні особи можуть отримати в електронному вигляді довідку про доходи за 2016 рік (про суми виплачених доходів та утриманих податків з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків). Для зручності користувачів даного сервісу Головне управління ДФС у Запорізькій області підготувало роз’яснення та покроковий алгоритм дій, який може опанувати кожний платник податків нашого регіону.

Пропонуємо для ознайомлення роз’яснювальну презентацію «Як фізична особа може отримати довідку про доходи в електронному кабінеті платника».

Юрист онлайн

/Files/images/vebliografiya/ofitsialnyiy_saytyi/юрист.jpg Правова допомога та корисна інформація.

На цьому сайті ви знайдете багато юридичної інформації, як для юристів, так і для всіх хто цікавиться українським законодавством, або хоче вирішити якусь юридичну проблему.

.

.

101 публічний реєстр України. Користуйтесь!

/Files/images/vebliografiya/реестр.jpg Мало хто знає, але в Україні існує величезна кількість відкритих для користування реєстрів. Ознайомлення зі згаданими нижче базами даних допоможе стати не тільки більш освіченими, а й убезпечити себе від шахрайства та можливих неправомірних дій. Вершіть народний контроль!

Навіть не виходячи з дому, кожен може дізнатися інформацію про контроль ремонту доріг автодору або дані з фондового ринку.
Зібрані найбільш корисні і відомі публічні реєстри.

.

В Україні запустили безкоштовний онлайн-курс з прав людини

/Files/images/kominternovskiy_rayon/novini_2017/права.png Автори курсу роблять акцент на доступності курсу, сприянні розвитку громадянського суспільства. Він розрахований на тих, хто усвідомлює відповідальність за своє життя.

Цикл безкоштовних онлайн-курсів про права людини, розроблених Координатором проектів ОБСЄ в Україні, запускає студія онлайн-освіти EdEra 3-го жовтня.

.

.

Карта для українців: скільки грошей брати до країн ЄС і за що можуть оштрафувати

/Files/images/vebliografiya/карта.jpg За порушення режиму – від наклейки до паспорта до 10 років заборони на в’їзд до країн ЄС

Новина тижня – скасування візового режиму з Євросоюзом.“Сегодня”дізналася, які правила зараз передбачені в ЄС для подорожуючих.

РАХУЄМО ДАТИ.Отже, насамперед мандрівникам в Європі коштує чітко дотримуватися встановленого законом правило “90/180” – українці можуть перебувати в ЄС не більше трьох місяців протягом півроку. Дотримання правил можуть перевірити прикордонники або правоохоронці, і туристам потрібно бути максимально уважними: “використаними” вважаються день в’їзду (навіть якщо ви в’їхали о 23:55) і день виїзду (навіть якщо ви виїхали о 00:05). При цьому до уваги не береться той час в ЄС, який турист провів за видом на проживання, робочою або навчальною візою. Ще одна хороша новина: для Болгарії, Кіпру, Румунії та Хорватії дозволені 90 днів вважаються для кожної країни окремо. Це означає, що абсолютно легально можна провести три місяці в одній з них, а потім ще три місяці – в ЄС. А щоб бути впевненим напевно і не потрапити в халепу, краще скористатися офіційним калькулятором поїздок на сайті Єврокомісії (ec.europa.eu).

Скільки необхідно мати при собі грошей під час подорожі до окремоїкраїни ЄС:

 • Норвегія – 500 норвезьких крон (1580 гривень);
 • Фінляндія – 30 євро надень (880 гривень);
 • Швеція – 47 євро надень (1370 гривень);
 • Естонія – 86 євро надень (2,5 тисячі гривень);
 • Латвія – 14 євро на день (400 гривень);
 • Литва – 40 євро надень (1100 гривень);
 • Нідерланди – 34 євро (тисяча гривень);
 • Польща – 300 злотих (2 тисячі гривень) – перебування до трьох днів, 100 злотих (800 гривень) – перебування більше 3 днів;
 • Німеччина – 45 євро надень (1300 гривень);
 • Бельгія – 45 євро (1300 гривень) – іноземці, які зупинилися у приватних осіб,95 євро (2800 гривень) – іноземці, які зупинилися в готелі;
 • Люксембург – мінімальна сума коштів визначається індивідуально;
 • Чехія – 40 євро надень (1100 гривень) до 30 днів;
 • Словаччина – 56 євро надень (1600 гривень);
 • Франція – 32,50 євро (тисяча гривень) – особи, які мають підтвердження наявності житла,120 євро (3500 гривень) – особи, які не можуть підтвердити наявність житла;
 • Швейцарія – 91 євро (2600 гривень), 27 євро (780 гривень) – для студентів;
 • Ліхтенштейн – 91 євро (2600 гривень), 27 євро (780 гривень) – для студентів;
 • Австрія – мінімальна сума коштів визначається індивідуально;
 • Словенія – 70 євро (2 тисячі гривень), 35 євро (тисяча гривень) – для неповнолітніх у супроводі батьків;
 • Угорщина – 3 євро (90 гривень);
 • Італія – 269,60 євро (7,8 тисяч гривень) – на одну людину на строк до 5 днів, для груп туристів менше;
 • Іспанія – 71 євро (2 тисячі гривень);
 • Португалія – потрібно мати при собі суму в 75 євро (2,2 тисяч гривень), а також суму з розрахунку 40 євро (1100 гривень) надень перебування;
 • Мальта – 48 євро надень (1400 гривень);
 • Греція – 50 євро (1400 гривень) надень, мінімум 300 євро (8,7 тисячгривень) на 5 днів.

ЗЛОЧИНИ ТА ПОКАРАННЯ.Ті, хто порушують міграційні правила, зазвичай потрапляють до Шенгенської інформаційної бази (SIS) – після цього їм може відмовити у в’їзді будь-яка країна Єврозони. Як зазначають в ЄС, найчастіше порушують правило “90/180” без депортації (коли його виявляють на кордоні). Якщо турист “обрахувався на кілька днів”, до паспорта ставлять спеціальний штамп порушника. Якщо ж затримка сталася більше ніж на місяць – такого туриста наступного разу можуть не пустити. А найвищі шанси стати персоною нон грата в Євросоюзі у тих, хто набрехав про себе або про мету візиту, а також у власників підроблених документів. Їм загрожує штраф або заборона на в’їзд до ЄС протягом п’яти років.

А ось тим, кого спіймали вже на території ЄС, дадуть 1-2 тижні до виїзду і, швидше за все, більше не пустять до Єврозони наступного разу. Якщо ж іноземця затримають спецслужби, його депортують і заборонять в’їзд на 10 років. За підробку документів, участь в ОПГ, наркоторгівлю, інші тяжкі злочини можуть не тільки відправити додому, але й посадити до в’язниці.

При цьому в ЄС нагадують, що серйозно варто ставитися і до дрібних провин. Наприклад, в деяких країнах заборонено пити пиво на вулиці: вас можуть оштрафувати, а якщо грошей немає – навіть забрати до відділку. Інший приклад – проїзд в громадському транспорті зайцем. Сівши до трамваю без квитка “тільки на одну зупинку”, можна отримати штраф у сотню євро. За інші проступки можна “потрапити” і на 3 тис. євро, а якщо протягом місяця цю суму не покрити – ризикуєте стати нев’їзним до цієї країни.

РЕЄСТР ВІДКРИТИХ БАЗ ДАНИХ УКРАЇНИ

За допомогою цих баз даних можна дізнатися дуже багато цікавої інформації. Зведений реєстр даних наведений на сайті, тож кожен може зберегти собі цю інформацію для подальшого користування!

.

Держслужбовці можуть отримати інформацію про свої доходи з веб-порталу Пенсійного фонду

/Files/images/vebliografiya/гос.jpg Інформацію про заробітну плату (дохід), з якої сплачено єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, можна отримати в персональному кабінеті веб-порталу електронних послуг ПФУ

.

.

Довідку про доходи можна отримати, не відвідуючи податкову інспекцію

/Files/images/vebliografiya/preview1.jpg На веб-порталі Державної фіскальної служби України працює Електронний кабінет платника, за допомогою якого фізичні особи можуть отримати в електронному вигляді довідку про доходи за 2016 рік (про суми виплачених доходів та утриманих податків з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків).

Для зручності користувачів даного сервісу Головне управління ДФС у Запорізькій області підготувало роз’яснення та покроковий алгоритм дій, який може опанувати кожний платник податків нашого регіону.

Пропонуємо для ознайомлення роз’яснювальну презентацію «Як фізична особа може отримати довідку про доходи в електронному кабінеті платника».

.

УКРАЇНЦІ ЗАПУСТИЛИ БЕЗКОШТОВНИЙ СЕРВІС ДЛЯ ВИВЧЕННЯ АНГЛІЙСЬКОЇ ЗА ДОПОМОГОЮ ФІЛЬМІВ

/Files/images/vebliografiya/english/12.jpg Знати англійську - ще не означає вміти нею розмовляти. Це твердження знайоме більшості українців, які вивчали мову за традиційною системою.
Кияни Назар і Наталія Бартосік вирішили дати співвітчизникам можливість вивчати саме розмовнумову.Вони створили сервіс "КіноМова", покликаний навчити говорити англійськоюз допомогою кінокласики. Поки сервіс в альфа-версії, тому доступних фраз всього 16, але якщо користувачам сподобається ідея, розробники обіцяють запустити проект повноцінно.

.

ЯК ВІДНАЙТИ СВОЄ КОРІННЯ. ДЕ УКРАЇНЦЯМ ШУКАТИ ІНФОРМАЦІЮ ПРО ЗАБУТИХ ПРЕДКІВ? 10 КОРИСНИХ ПОСИЛАНЬ

/Files/images/vebliografiya/репрес.jpg Віднайти шляхетське коріння, дізнатися про долю репресованих родичів або ж проста цікавість до родинної історії – мотивація зануритися в архіви для пересічного українця може бути дуже різною. Сьогодні інформацію про родичів, які були репресовані, значно легше отримати після прийняття закону про доступ до публічної інформації кілька років тому, а також закону про доступ до архівів репресивних органів комуністичного тоталітарного режиму 1917–1991 років.

Дослідники зауважують, що при пошуку інформації допомогти можуть як офіційні установи, так і неофіційні джерела з інтернету, а результати пошуків можуть привести до дуже несподіваних висновків.

З 1 СІЧНЯ 2017 РОКУ В УКРАЇНІ НАБУВАЄ ЧИННОСТІ НИЗКА НОВИХ ПРАВИЛ І ЗАКОНОПРОЕКТІВ

/Files/images/vebliografiya/карт.jpg 1 січня 2017 року набуває чинності закон “Про внесення змін до Закону України “Про телебачення і радіомовлення”

Зміниться система нарахування пенсій

Держава почне регулювати ціни на деякі ліки

Мінімальна заробітна плата підвищиться до 3200 грн, а для вчителів – до 5266 грн

У аграріїв заберуть пільги

Директори шкіл та ректори вишів почнуть подавати е-декларації

.

Інформація Держказначейства для фінансових органів місцевих бюджетів та розпорядників коштів місцевих бюджетів

/Files/images/vebliografiya/бюдж.jpg Відповідно до вимог пункту 18 прикінцевих та перехідних положень Бюджетного кодексу України,з01 січня 2017 року запроваджується програмно-цільовий метод у бюджетному процесі на рівні місцевих бюджетів.

.

Метрические книги в архивах Украины

/Files/images/vebliografiya/метрич.jpg Проблематика систематизации метрических книг, храня в украинских архивах в целом решается более успешно, чем в архивах других постсоветских стран.
В 2000-ых годах издано несколько специальных справочных изданий, описывающих весь свод метрических книг, хранящихся в том или ином архиве. В каждом томе дается информация о сохранности по тому или иному населенному пункту, отмечается хронология, тома снабжены географическими указателями. Подобного рода издания на середину 2010-ых годов изданы по всем государственным областным архивам Украины, кроме архивов Житомирской, Львовской и Черниговской областей. Ниже, если не отмечено иначе, дается отсылка к томам этого сводного каталога.

.

Портал державних послуг

/Files/images/vebliografiya/igov.jpg i-Gov - це волонтерський проект.В його створенні беруть участьсотні та тисячі волонтерів повсій країні та навіть світу.

Цей портал зроблено волонтерською командою iGov в рамках боротьби з корупцією в Україні та вдосконалення бізнес-процесів в наших державних органах. Тут зібрано послуги, які державні органи України надають громадянам та бізнесу.

.

.

НАЗВАНІ ПРАВИЛА ПЕРЕТИНУ КОРДОНУ, ЯКІ ДІЯТИМУТЬ ПІСЛЯ СКАСУВАННЯ ВІЗ

/Files/images/vebliografiya/Паспорт.jpg
Якщо все піде за кращим сценарієм, то незабаром візи громадянам України не знадобляться для подорожей у країни ЄС, за винятком Великої Британії та Ірландії. Безвізовий режим поширюється також на Ісландію, Ліхтенштейн, Норвегію та Швейцарію, що не входять до Євросоюзу.

Однак без віз, не означає без дотримання певних правил. Так, першою вимогою для безвізової поїздки в ЄС є наявність біометричного паспорта. Також українцям важливо пам’ятати про те, що вони не зможуть перебувати на території держав Шенгенської зони в цілому більше 90 днів протягом півроку. Порушення цього правила може призвести до внесення до Шенгенської інформаційної системи SIS і заборони на в’їзд в ЄС.

Крім того, безвізовий режим не дає права на працевлаштування в країнах ЄС. Однак що стосується навчання, то якщо йдеться про короткострокові курси до 90 днів, то оформлення національних віз і спеціальних дозволів не потрібно.

Перетинаючи кордон Шенгенської зони, громадянам України слід мати при собі практично всі ті документи, які звичайно потрібні для отримання візи. Біометричного паспорта може і вистачити, однак співробітник імміграційної служби може попросити підтвердити мету і умови поїздки, довести наявність достатньої кількості коштів для перебування на території ЄС і повернення додому.

Зокрема, для того, щоб довести платоспроможність, треба пред’явити дорожні чеки, підтвердження бронювання житла, готівкову валюту і навіть наявність коштів на кредитній карті. Обсяг необхідних коштів безпосередньо залежить від тривалості поїздки і вибору країни або країн подорожі.

Нагадаємо, Європейська комісія вирішила передати Європейського Парламенту та Ради Європейського Союзу законодавчі пропозиції про введення безвізового режиму для громадян України.

.

Е-демократія по-українськи

/Files/images/vebliografiya/корупт.png Підбірка онлайн-сервісів та реєстрів, що стануть у нагоді кожному українцю

Постреволюційна Україна суттєво просунулась в аспекті відкритості даних. Cтворено абсолютно нові та оновлено кілька десятків електронних реєстрів. Збільшується кількість онлайн-сервісів, які значно спрощують доступ до публічної інформації та адміністративних послуг.
Довідки, за якими раніше потрібно було тижнями бігати по владних кабінетах, тепер можна отримувати не виходячи з дому. Інформація, до якої мали доступ лише держустанови, стала відкритою для всіх.
CorruptUA.org підготував підбірку з 9-ти онлайн-сервісів та реєстрів, які будуть корисними кожному українцю.

.

.

Посол ЄС назвав 5 ключових реформ, які має здійснити Україна

/Files/images/kominternovskiy_rayon/novosti_2016/посол.jpg Пріоритетні напрямки, в яких мають відбуватися зміни в державі. Ключове питання, що стоїть перед країною –децентралізація. Друге завдання - боротьба з корупцією. На третьому місці - політична реформу в Україні. Четверте – це активізація економіки, зі збільшенням ваги малого та середнього бізнесу.
Країні вкрай потрібна внутрішня інтеграція - і це те, що не досягнути жодними законами.

.

.

Програми та гранти.
Київ, Україна - Посольство Сполучених Штатів

/Files/images/vebliografiya/Grants.jpg Посольство США запрошує українські неприбуткові та неурядові організації взяти участь у конкурсі проектів Фонду сприяння демократії. Фонд підтримує проекти, які сприяють демократичним перетворенням та побудові громадянського суспільства в Україні. Фонд сприяння демократії - це цілеспрямований, але гнучкий механізм, якій забезпечує фінансову підтримку унікальних та перспективних проектів, особливо таких, що сприяють розвитку спроможності та самозабезпечення НДО в Україні. Вибір проектів базується на спроможності організацій вказувати на конкретні досягнення та їхній вплив на певну сферу чи громаду. Починаючи з липня 1996 року, близько 1000 проектів від українських недержавних неприбуткових організацій одержали фінансову підтримку Фонду сприяння демократії.

Грантові заявки приймаються на конкурс протягом року.

.

Поиск людей. База жителей Украина.

/Files/images/vebliografiya/база.jpg База данных содержит данные всех совершеннолетних жителей Украины и позволяет найти человека в Украине, получить данные человека (фамилия, имя, отчество, дата рождения, место рождения и домашний адрес) по очень гибкой системе «поиск людей».

Кроме того, поиск людей можно осуществить, и система позволит найти человека при наличии не полных данных или частично известных данных человека.

.

В чем лидирует каждая из областей Украины

/Files/images/vebliografiya/сайт.png Из тонн скучной статистики, которую собирает Госстат, мы выбрали области, в которых самые дешевые сельскохозяйственные продукты, больше всего выставок или выращивают больше всего картошки. Рассказываем, чем способны удивить регионы нашей страны.

.

.

Спецпроект #BeEuropean. Що для вас означає "бути європейцем"?

/Files/images/vebliografiya/евро.jpg 2015 рік став роком нових звершень та успіхів на шляху України до ЄС і, сподіваємося, 2016 рік підтвердить цей успіх. Вже діє поглиблена та всеохоплююча зона вільної торгівлі Україна-ЄС, невдовзі має запрацювати безвізовий режим для громадян України, що подорожують до Євросоюзу.

Та євроінтеграція– це набагато більше, ніж державна політика, тема для переговорів або комплексні реформи. Насамперед– це зміни у свідомості людей.

Час обмінятися думками та враженнями:

що особисто для вас означає фраза "бути європейцем"?

Адже європейці дуже різні! І це підтверджує слоган ЄС: "Єдність у різноманітності".

Міністерство закордонних справ України, Представництво ЄС в Україні, "Європейська правда" та Радіо ЄСзапускають новий проект #BeEuropean.

.

Е- урядування

/Files/images/vebliografiya/е-урядув.jpg

Метою впровадження електронного урядування в Україні є досягнення європейських стандартів якості електронних адміністративних послуг, відкритості та прозорості влади для громадян, представників бізнесу та громадських організацій.

.

.

.

Что делать с документами после переименования районов в Харькове

/Files/images/vebliografiya/паспорт.jpg Действующее законодательство не предусматривает внесения изменений в правоустанавливающие документы в связи с переименованием объектов топонимики, поскольку они являются действующими и не требуют замены или получения новых.
Об этом говорится в разъяснении Юридического департамента Харьковского городского совета относительно внесения изменений в документы после переименования районов, улиц и других объектов топонимики во исполнение закона о декоммунизации.

.

Якими послугами держави можна скористатися безкоштовно

/Files/images/111.jpg У рамках реформування держави в Україні введено ряд електронних послуг, якими можна користуватись безплатно.

На спеціальному порталі за адресою igov.org.ua, для українців уже доступні 215 послуг онлайн. Найближчим часом розробники обіцяють запустити ще 42 послуги, а загалом у розробці понад 900 видів послуг. До кінця поточного року обіцяють перевести абсолютно всі послуги держави в електронну форму.

.

.

igov.org.ua - Портал державних послуг

/Files/images/vebliografiya/портал.png На цьому порталі зібрано послуги, які державні органи України надають громадянам та бізнесу. Частина послуг надається через Інтернет (такі послуги позначені іконкою), інша частина послуг все ще очікує на своє впровадження в електронній формі.

Цей портал зроблено волонтерською командою iGov в рамках боротьби з корупцією в Україні та вдосконалення бізнес-процесів в наших державних органах.

.

.

ПОЗИЦИИ УКРАИНЫ В ЕВРОПЕ И МИРЕ

/Files/images/vebliografiya/место-украины-в-мире.jpg

АМУ опублікувала навчальні посібники для органів місцевого самоврядування

/Files/images/vebliografiya/фпу.jpg


У розділі "Навчальні посібники для органів місцевого самоврядування" на своєму сайті АМУ публікуєсерію з шести навчальних посібниківдля керівників та працівників органів місцевого самоврядування, депутатів місцевих громад, інших зацікавлених осіб.

.

.

База данных всех жителей Украины - 2015 Как найти человека

/Files/images/vebliografiya/бд.jpg База данных содержит данные всех совершеннолетних жителей Украины и позволяет найти человека в Украине, получить данные человека (фамилия, имя, отчество, дата рождения, место рождения и домашний адрес) по очень гибкой системе «поиск людей».

Кроме того, поиск людей можно осуществить, и система позволит найти человека при наличии не полных данных или частично известных данных человека.

.

.

Перевірка транслітерації

/Files/images/vebliografiya/Logo_of_Migrational_service_of_Ukraine.jpg На цій сторінці Ви можете перевірити, як буде виглядати транслітерація Вашого прізвища та ім'я у паспорті громадянина України у формі картки та у паспорті громадянина України для виїзду за кордон.

.

.

.

.

Корисні бази даних для українців.

/Files/images/vebliografiya/база.jpg Відкриті бази даних для українців.

Список редагується та доповнюється за вашими побажаннями.

.

.

.

.

Какие новые законы вступили в силу в Украине: полный список

/Files/images/vebliografiya/аконы.jpg С 1 января 2016 года в Украине вступают в силу ряд законов. Кроме того, начинают действовать и упраздняются важные международные соглашения.

Узнайте больше, это касается каждого!

.

.

.

Какие изменения ждут украинцев в пенсионном обеспечении в 2016 году

/Files/images/vebliografiya/пенсия.jpg С 1 января 2016 года вступили в силу некоторые изменения пенсионного обеспечения в Украине.

Узнайте подробно, что нового в начислении пенсий для разных категорий граждан.

.

.

.

101 публичный реестр Украины

/Files/images/vebliografiya/публично.jpeg Мало кто знает, что в Украине существует огромное количество открытых для пользователей реестров. Ознакомление с упомянутыми ниже базами данных поможет стать не только более образованным, но и обезопасить себя от мошеничества и возможных неправомерных действий.

Вершите народный контроль!

.

.

Інструменти е-урядування для українців: колекція посилань

/Files/images/vebliografiya/2222.jpg Зібрання посилань на веб-ресурси з інструментами е-урядування, які можуть використовувати громадяни України.

У переліку є міжнародні та Всеукраїнські e-gov інструменти.

Кiлькiсть переглядiв: 43

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.