/Files/images/vse_pro_vropu/інституції.jpg

Інституції Європейського Союзу— органи Європейського союзу, які представляють і забезпечують загальні для всіх країн-членів інтереси. На даний момент по всім домовленостям, що пов'язують усі країни-члени на загальних положеннях, сформовані сім головних керівних органів ЄС.

Європейська Комісія

Президент Європейської комісії Жан-Клод Юнкер

Європейська Комісія— виконавчий орган Європейського Союзу, що складається з 28 членів (рахуючи президента), які призначаються на п'ять років національними урядами, але повністю незалежні у виконанні своїх обов'язків. Склад Комісії затверджується Європейським Парламентом. Кожен член Комісії відповідає за певну сферу політики ЄС і очолює відповідний Генеральний Директорат.

Європейський Парламент

Європейський Парламент— зібрання з 751 депутата, що безпосередньо обираються громадянами країн-членів ЄС строком на п'ять років. Голова Європарламенту обирається на два з половиною роки. Депутати Європарламенту вивчають законопроекти і затверджують бюджет. Вони приймають спільні рішення з Радою Міністрів з конкретних питань і контролюють роботу Рад ЄС і Європейській Комісії. Європарламент проводить пленарні засідання вСтрасбурзі(Франція) іБрюсселі(Бельгія).

Рада Європейського Союзу (Рада міністрів)

Рада міністрів— в ЄС— основний орган ухвалення рішень, який збирається на рівні міністрів національних урядів, і його склад міняється залежно від обговорюваних питань: Рада міністрів закордонних справ, Рада міністрів економіки і так далі В рамках Ради представники урядів держав-членів обговорюють законодавчі акти ЄС і приймають або відкидають їх шляхом голосування.

Європейська Рада

Голова Європейської Ради Дональд Туск

Європейська Рада— регулярні зібрання глав держав ЄС. Раду скликають 4 рази на рік з метою визначення порядку денного Союзу і спонукати подальшу інтеграцію. Президент Ради є відповідальним за розвиток вищого політичного органу ЄС.

Європейський Суд

Суд Європейського Союзу— судовий орган ЄС вищої інстанції, регулюючий розбіжності:

  • між державами-членами ЄС;
  • між державами-членами ЄС і самим Європейським Союзом;
  • між інститутами ЄС;
  • між ЄС і фізичними або юридичними особами

Суд аудиторів

Європейський суд аудиторів— орган Європейського Союзу, створений з метою проведення аудиторської перевірки бюджету ЄС і його інститутів.

Європейський центральний банк (ECB)

Європейський центральний банк, центральний банк Єврозони

  • визначає валютну політику країн ЄС;
  • встановлює ключові процентні ставки;
  • управляє офіційними резервамиЄвропейської системи Центральних Банків(ESCB), головним завданням якої є підтримка стабільності цін;
  • має право санкціонувати емісію банкнот в межах валютного союзу.

.

Інформація підготовлена
за матеріалами веб-ресурсів:

https://uk.wikipedia.org/wiki/

http://euinfo.tut.su/org.htm

http://studies.in.ua/idpzk-shporu/3798-nstituti-organi-yevropeyskogo-soyuzu.html

Кiлькiсть переглядiв: 3474

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.