Призначено нового генсека Єврокомісії

Призначено нового генсека Єврокомісії
Мартін Сельмайр

Попередній генеральний секретар Єврокомісії займав цю посаду 32 роки. У його функції входить координація діяльності всіх підрозділів Єврокомісії.

Колегія єврокомісарів в середу, 21 лютого, призначила Мартіна Сельмайра генеральним секретарем Єврокомісії, повідомляєУкрінформ.

Зазначається, що Сельмайр замінив на цій посаді Александера Італьянера, який подав у відставку.

"Після 32 років служби в Єврокомісії чинний генеральний секретар Александер Італьянер вирішив подати у відставку. Тому, за пропозицією президента Жана-Клода Юнкера, колегія Єврокомісії вирішила призначити новим генеральним секретарем Єврокомісії Мартіна Сельмайра - чинного главу кабінету президента Єврокомісії", - заявили в керівній структурі ЄС.

Президент Єврокомісії Юнкер висловив Італьянеру велику подяку за службу в інтересах ЄС.

Генеральний секретар відповідає за координацію діяльності всіх підрозділів Єврокомісії.

06/02/2018
Джерело інформації: https://ua.korrespondent.net/world/3943439-pryznacheno-novoho-henseka-yevrokomisii

.

Бельгія і Нідерланди змінили державний кордон та обмінялися територіями

/Files/images/vse_pro_vropu/2018/1480348956-3948.jpg З 1 січня 2018 року розпочала дію міждержавна угода, яка змінила лінію кордону між Бельгією та Нідерландами.

Це обмін став унікальним випадком в післявоєнній Європі, коли дві держави мирно домовилися про зміну кордону, при чому Нідерланди отримали від Бельгії територію більше, ніж віддали їй. Бельгія отримала півострів площею в 3 гектара, а Нідерланди - 16 гектарів.

Підставою для коригування межі була зміна русла річки Маас між містом Ейсден в Нідерландах і бельгійським муніципалітетом Воуз.

В результаті інженерних робіт на річці в 1960-80-х роках колишній бельгійський острів став півостровом, який має сполучення з Нідерландами, зате нідерландський острів фізично приєднався до Бельгії.

Проблем у місцевих жителів тоді не виникло, проте дії правоохоронних органів були ускладнені. Нідерландські правоохоронці вже не могли потрапити на бельгійський острів, якщо отримували повідомлення про порушення, а поліцейські з Бельгії могли дістатися до місця лише на човні, з-за чого зросла кількість злочинів, пов'язаних з перевезенням наркотиків. Щоб вирішити цю юрисдикційну проблему, в листопаді 2016 року Амстердам і Брюссель підписали угоду про зміну лінії кордону між двома країнами, який не змінювався з 1843 року.

"Це унікальна угода є прикладом плідної співпраці з бельгійцями. Ми показали сьогодні, що Нідерланди і Бельгія досягли успіху в питанні врегулювання кордонів між сусідами мирним шляхом", - сказав глава МЗС Нідерландів Берт Кундерс.

04/01/2018

Джерело інформації:

http://replyua.net/europa-news/84945-niderlandy-i-belgiya-izmenili-gosudarstvennuyu-granicu.html

https://www.unian.net/world/2328071-belgiya-i-niderlandyi-izmenili-gosudarstvennuyu-granitsu-i-obmenyalis-territoriyami.html

.

ЄС планує змінити правила в’їзду для українців

/Files/images/vse_pro_vropu/novosti_/328989_1.jpg Для поїздки зараз достатньо мати біометричний паспорт, зворотній квиток і документи, які підтверджують мету поїздки, строки перебування та місце проживання.

Євросоюз планує з 2020 року змінити правила в’їзду для громадян тих країн, з якими ЄС має безвізовий режим, повідомляє Kordon, передаєUkr.Media.com.ua.

Для поїздки зараз достатньо мати біометричний паспорт, зворотній квиток і документи, які підтверджують мету поїздки, строки перебування та місце проживання.

З 2020 року для в’їзду до ЄС необхідно буде пройти попередню авторизацію в системі ETIAS. Для отримання дозволу подорожувати Європj. треба буде зайти на відповідний сайт та заповнити реєстраційну форму з вказуванням ім'я та прізвища, дати та місця народження, громадянства, паспортних даних та мети поїздки.

Реєстрацію треба буде проходити раз на три роки. Заповнення однієї форми коштуватиме 10 євро. Відповідь із рішенням треба буде чекати 72 години.

Нові правила, впровадження яких схвалив Комітет Європарламенту з питань громадянських свобод, юстиції і внутрішні справ, торкнуться жителів України, Грузії, Молдови, Америки, Канади та інших країн, які мають безвіз із ЄС.

Основною метою впровадження нової системи є збір інформації про іноземних громадян, яка б допомогла визначити, чи несуть вони небезпеку. Нові правила є відповіддю на підвищений ризик терористичних атак в європейських країнах.

Рішення щодо запровадження системи не є остаточним, останнє слово має казати Європарламент.

«…як тільки зміни вступлять в силу ( а це очікується з 2020 року), вони застосовуватимуться як до громадян України, так і до громадян Америки. ETIAS – це не віза. Це більш прозорий і зручний для відвідування ЄС режим. Жителі безвізових країн зможуть, як і раніше, подорожувати без віз, але їм необхідно буде пройти просту електронну авторизацію перед в’їздом до Шенгену. Система допоможе виявляти нелегальних мігрантів та осіб, що представляють загрозу безпеці ЄС, перш ніж вони прибудуть на кордон», – заявив Артіс Пабрікс, європарламентар від Латвії.

Схожа система попередньої реєстрації давно працює в США та Канаді.

Українські парламентарі не вбачають у європейській ініціативі нічого протизаконного, більш того, аналогічну форму попередньої онлайн-реєстрації планує ввести і Україна стосовно громадян Росії з 1 січня 2018 року. Це рішення, разом із дозволом на в’їзд лише за біометричним паспортом, з’явилося ще в липні.

30/10/2017

Джерело інформації: https://ukr.media/business/328989/

.

"Це свято Європейського континенту": Угода про асоціацію запрацювала на повну

/Files/images/vse_pro_vropu/novosti_/999999999999.jpg Єврочиновники і українська влада привітали з набранням чинності документа.

Україна святкує 1 вересня вступ в силу Угоди про асоціацію з Європейським Союзом, передаєUkr.Media. Документ є першим і важливим кроком повернення держави до європейської сім'ї.

Про це сказав президент Петро Порошенко, перебуваючи на Харківщині з робочою поїздкою, повідомляє його прес-служба.

"Українці змусили зробити все, щоб воно відбулося. І нас не зупинили ні дії Російської Федерації, яка намагалася перешкодити цьому, ні референдум (референдум в Нідерландах – ред.), ні скептики, які не вірили в те, що нам це вдасться. І сьогодні ми з вами святкуємо вступ в силу цієї надзвичайно важливої угоди", - сказав він.

У свою чергу, президент Європейської Комісії Жан-Клод Юнкер зазначив, що ця подія є святом для всієї Європи.

"Рішучість - це чеснота. Сьогодні, незважаючи на всі труднощі, ми це зробили. З моменту вступу в силу Угоди про асоціацію з Україною Євросоюз виконує свої обіцянки перед нашими українськими друзями. Я дякую всім тих, хто зробив це можливим: тим, хто стояв на Майдані і тим, хто наполегливо працює, щоб реформувати країну. Це свято для нашого Європейського континенту", - цитує його Зовнішня дипломатична служба ЄС.

Високий представник ЄС з питань зовнішньої політики і політики безпеки Федеріка Могерини заявила, що з сьогоднішнього дня у обох сторін угоди з'являться більше можливостей для бізнесу та підприємців.

"Це показує, що ми поділяємо ті ж цілі, і що український народ може/Files/images/vse_pro_vropu/novosti_/888888888.jpg розраховувати на підтримку і співпрацю з Європейським Союзом в найближчі роки", - зазначила вона.

Єврокомісар з питань Європейської політики сусідства і переговорів по розширенню Йоганнес Ган зазначив, що вже видно перші конкретні результати реалізації Угоди: зокрема, зріс експорт України в країни ЄС.

"Безпрецедентними були недавні зусилля України, спрямовані на реформи, хоча ще залишається багато роботи, зокрема, повинні бути продовжені зусилля в боротьбі з корупцією. Європейський Союз продовжуватиме підтримувати зусилля України щодо здійснення реформ своїм досвідом і фінансовою підтримкою", - заявив єврокомісар.

06/09/2017

Джерело інформації: https://ukr.media/politics/320265/

.

Асоціація між Євросоюзом та Україною запрацює з 1 вересня

/Files/images/vse_pro_vropu/novosti_/314838_1.jpgПро це повідомляє сайт законодавства ЄС.

Офіційний журнал Європейського Союзу опублікував повідомлення про набуття чинності Угоди про асоціацію між Євросоюзом та Україною з 1 вересня 2017 року, передає Ukr.Media.

Про це повідомляє сайт законодавства ЄС.

"Угода про асоціацію між Європейським союзом і Європейським співтовариством з атомної енергії та їхніми державами-членами, з одного боку, та Україною, з іншого боку, підписану в Брюсселі 21 березня 2014 року і 27 червня 2014 року (1), набуває чинності з 1 вересня 2017 року відповідно до статті 486 (2) Угоди, оскільки останній документ про ратифікацію був переданий на зберігання 11 липня 2017 року", – сказано в повідомленні.

Як відомо, 11 липня 2017 року Рада Європейського Союзу завершила процес ратифікації Угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом.

Президент України Петро Порошенко зазначив, що з 1 вересня 2017 року розпочнеться "якісно новий етап нашого шляху до Європейського Союзу".

Джерело інформації: https://ukr.media/ukrain/314838/

.

У Брюсселі Великобританія і Євросоюз розпочали перший раунд переговорів про Brexit

/Files/images/vse_pro_vropu/novosti_/8.jpg Робочі групи зосередяться на трьох напрямках: права громадян; вимоги ЄС, щоб Великобританія виплатила близько 60 мільярдів євро для покриття поточних бюджетних зобов'язань ЄС.

Британський міністр з питань Brexit Девід Девіс у понеділок, 17 липня, зустрінеться з головним переговірником ЄС Мішелем Барньє і це стане офіційним початком першого раунду переговорів про вихід Великобританії зі складу Євросоюзу (ЄС), передає Reuters , передаєUkr.Media.

"Ми заклали добрий початок в минулому місяці, і на цьому тижні починаються реальні переговори. Захист прав всіх наших громадян є першочерговим завданням для мене в цьому раунді, і це те, чого ми повинні досягти реального прогресу", - сказав Девіс.

Його офіс описував пропозицію, зроблену великою Британією в минулому місяці щодо прав громадян ЄС, як "справедливе й серйозне", хоча Барньє відкинув його, як такою, що не відповідає вимогам ЄС.

Робочі групи зосередяться на трьох напрямках: права громадян; вимоги ЄС, щоб Великобританія виплатила близько 60 мільярдів євро для покриття поточних бюджетних зобов'язань ЄС; інші торгові питання, наприклад, що станеться з британськими товарами в магазинах ЄС після Brexit.

Четверта група, очолювана Девісом і Барньє, зосередиться на усунення проблем в Північній Ірландії, коли нова межа ЄС відокремить британський регіон від Ірландії. У цьому питанні необхідна ясність щодо майбутніх торговельних відносин.

Перший раунд переговорів триватиме чотири дні, після чого очікується прес-конференція з інформацією про перші результати.

Як повідомлялося, Євросоюз вимагає від Великобританії визнати багатомільярдні фінансові претензії ЄС до Лондону за майбутній вихід країни зі складу ЄС (Brexit).

Джерело Інформації: https://ukr.media/world/313550/

.

СЕНАТ НІДЕРЛАНДІВ РАТИФІКУВАВ УГОДУ ПРО АСОЦІАЦІЮ УКРАЇНА-ЄС

/Files/images/vse_pro_vropu/novosti_/нидерл.jpg Сенат Нідерландів (верхня палата парламенту) проголосував за ратифікацію Угоди про асоціацію між Україною і ЄС.

Про це повідомляє кореспондент "Європейської правди".

У вівторок в Сенаті проходило тільки голосування без обговорення - депутати голосували вставанням, оскільки у Нідерландах не застосовується електронна система голосування. За попереднім підрахунком, 50 депутатів проголосували за ратифікацію угоди, 25 були проти.

Дебати з цього питання відбулися 23 травня і тоді стало ясно, щов парламенті є більшість на підтримку угоди. Схвалення ратифікації в Сенаті залишалось останнім законодавчим кроком, який розблоковує офіційний запуск асоціації Україна-ЄС. Нижня палата парламенту Нідерландівратифікувала Угоду про асоціацію Україна-ЄС ще 23 лютого.

Тепер ратифікаційні грамоти мають передати на підпис королю Нідерландів, а потім надіслати до Брюсселя.

Нагадаємо, 6 квітня 2016 року на консультативному референдумі у Нідерландах проти Угоди про асоціацію України з Євросоюзом проголосували 61% голландців, які прийшли на дільниці.

Попри те, що референдум носив консультаційний характер, уряд Нідерландів вирішив не ігнорувати його результати і повернув питання про ратифікацію до парламенту.

У грудні 2016-го Рада міністрів Нідерландів узгодила текст законопроекту, необхідного для ратифікації Угоди про асоціацію з Україною.

ЗгодомЄвропейська рада узгодила рішенняпро завершення ратифікації Угоди про асоціацію. Домовленість оформили у вигляді "рішення глав держав та урядів членів ЄС".

В рішенні описані 6 пунктів, присвячених Угоді про асоціацію. Водночас, вонине змінюють угоду, а лише підтверджують ті норми, які вже є в її тексті.

Джерело інформації: Європейська правда

.

Конституційна рада Франції офіційно оголосила Макрона обраним президентом

/Files/images/vse_pro_vropu/novosti_/выборы-во-фра.jpgКонституційна рада Франції затвердила результати президентських виборів і оголосила Еммануеля Макрона обраним президентом Франції.
Про це йдеться уповідомленні Конституційної ради.

"Конституційна рада проголошує пана Еммануеля Макрона обраним президентом Французької республіки" - сказано в повідомленні.

Він вступить на посаду, як зазначили в Конституційній раді, з дня складення повноважень Франсуа Олландом, який обійматиме повноваження президента не довше 24.00 14 травня.

Згідно з затвердженими результатами, за Макрона проголосували понад 20,7 млн виборців. Його суперницю Марін Ле Пен підтримали понад 10,6 млн. Білим бюлетенем (не підтримали жодного з кандидатів) проголосували більше 3 млн французів.

Джерело інформації: Європейська правда

.

ЄС перед точкою неповернення. Чи витримає Євросоюз виклики 2017 року

/Files/images/vse_pro_vropu/9f3f565-625.jpg Про зростання європесимістичних, євроскептичних та просто популістських тенденцій в країнах ЄС вперше серйозно заговорили після виборів до Європейського парламенту в травні 2014 року.
На той час цю тенденцію в основному пояснювали наслідками фінансової кризи, що особливо гостро відчувалися у країнах умовного Півдня.

Символом цих проблем стала Греція – глибинна криза звела на маргінес дві системоутворюючі партії, які домінували на грецькій політичній сцені десятиріччями, правоцентристську "Нову демократію" та соціалістичний ПАСОК. З січня 2015 року при владі знаходиться на перший погляд неймовірна коаліція ліворадикальної СІРІЗА та праворадикальної АНЕЛ, а у парламенті надійно закріпилася невелика фракція неонацистської партії "Золотий світанок".

По суті, Греція, яку часто називають "колискою Європи", першою показала новітній європейський тренд.
Коли наслідки фінансової кризи та її поборювання доповнилися кризою біженців, популізм, євроскептицизм, суспільна поляризація почали нарощувати популярність по всьому континенту. У політичному ландшафті ЄС розпочалися тектонічні зсуви.

Партії та рухи, які ми дуже узагальнено називаємо "популістами", надзвичайно різноманітні: вони можуть бути правими чи лівими, консервативними чи революційними, більш чи менш радикальними. Однак знаменник, що їх об’єднує – це євроскептицизм.

У євроскептицизму, знову ж таки, безліч облич. Деякі рухи керуються своїм баченням ЄС як союзу суверенних держав, які співпрацюють у певних сферах, однак зберігають контроль над більшістю політик. Інші зосереджуються на критиці окремих сфер інтеграції – наприклад, свободи пересування в Шенгенській зоні чи доцільності перебування в зоні євро.

Найрадикальніший варіант – це вихід країни з ЄС.

Станом на початок 2017 року оптимізм викликає той факт, що Греція все ж залишається єдиною країною ЄС, де керує відверто популістичний уряд. Більше того, ЄС вдалося нейтралізувати його радикальні ініціативи через невеликий розмір та залежність країни і у фінансовому плані, і в контексті вирішення кризи біженців.

Більше занепокоєння на європейському рівні викликають правоконсервативні уряди Польщі та Угорщини, які перебувають у стані перманентного конфлікту з європейськими інституціями не лише щодо планів розселення біженців, а й щодо обраного шляху внутрішнього розвитку. Конфлікт навколо обмежень урядом ПіС повноважень Конституційного суду та медіа завів у глухий кут стосунки Польщі та ЄС і навіть призвів до погроз застосування санкцій.

Однак вразливість політичних систем зростає. Суспільна поляризація розбиває традиційні партійні структури та посилює нестабільність.

В Іспанії епопея із затвердженням уряду Маріано Рахоя тривала більше 9 місяців, з проблемами перезатверджувався уряд Енди Кенні в Ірландії, в Австрії вдалося обрати президента лише з другої спроби, правоцентристи віддали владу соціалістам у Литві, а технократи – в Румунії, популярність президента Франції в останні місяці вимірюється однозначними цифрами, а "Альтернатива для Німеччини" здобула важливі перемоги на місцевих виборах.

Хиткі системи вразливі до ефекту доміно: обрання Румена Радєва президентом Болгарії в листопаді 2016-го потягло за собою необов’язкову відставку уряду Бойко Борисова та призначення парламентських виборів на весну 2017 року. Також до нових парламентських виборів все ще здатна призвести невдача конституційного референдуму Маттео Ренці в Італії. В обох випадках реальною є загроза перемоги популістичних сил, соціалістів у Болгарії та руху "П’ять зірок" в Італії, вже у 2017 році.

Зрештою, у значній групі країн євроскептичні партії за останні роки посилили своє представництво в парламенті: йдеться про Словаччину, Нідерланди, Польщу, Фінляндію, Австрію, Швецію, Іспанію тощо.

Показово, що якщо раніше праворадикали і популісти були винятком, а їхні спорадичні успіхи стикалися зі стіною несприйняття (казус Йорга Гайдера 1999 року спричинив дипломатичні санкції проти Австрії), то сьогодні вони перетворюються на норму політичного життя.

Радикали і популісти, які не пройшли до урядів, непрямо впливають на еволюцію політики мейнстримових партій.Останні, намагаючись хоч якось врятувати власні рейтинги, нерідко починають модифікувати свою політику й риторику.

Показовим тут є приклад Нідерландів, де прем’єр не ризикнув піти проти рішення формально консультативного референдуму, або ж Франції, де на праймеріз правих і центристських сил переміг представник консервативної платформи, вже не згадуючи про фатальне рішення Девіда Кемерона провести референдум щодо Brexit.

Відтак кожен наступний цикл виборів у країнах ЄС все гостріше ставить питання, чи встоїть система, а чи кількість одного дня таки перейде в нову якість і нову реальність.

Поступове нарощування політичної ваги популістичних та євроскептичних сил навіть у середніх та маленьких державах може мати значний кумулятивний ефект.

Однак основна увага у 2017 році буде прикута до президентських та парламентських виборів у Франції та Німеччині, які здатні принести перезавантаження до двох ключових країн.

Ангела Меркель, яку вже встигли проголосити останнім охоронцем ліберальних цінностей та європейської єдності, перебуває під шаленим тиском, тож передвиборна боротьба забиратиме значну частку її часу та ресурсів. Зростання на тлі терактів популярності "Альтернативи для Німеччини", яка цілком може пробитися до Бундестагу, та повернення до німецької політики важковаговика Мартіна Шульца, колишнього голови Європейського парламенту, не робить її завдання простішим.

І хоча Соціал-демократична партія Німеччини в опитуваннях значно відстає від ХДС-ХСС Меркель (22% проти 35%), вона може або залишитися важливим членом коаліції, або створити "червоно-червоно-зелену" коаліцію з зеленими та лівими.

На поточному етапі передвиборчої кампанії у Франції виразно домінують праві сили. Рейтинг кандидатів у президенти очолюють праворадикальна популістка Марін Ле Пен ("Національний фронт") та правий консерватор Франсуа Фійон ("Республіканці").

Ці два чільних кандидати, хоча й суттєво відрізняються у своїй економічній платформі, однак у зовнішній політиці відстоюють споріднені ідеї відновлення впливу Франції на міжнародній арені, боротьби з ісламізмом, балансу сил та співпраці з Росією. Соціалісти, як видається, змирилися з неминучістю власної поразки і більше переймаються загальним майбутнім своєї партії, її безпосереднім виживанням.

Важливо, що через місяць після президентських у Франції відбудуться парламентські вибори, які, можливо, заведуть до парламенту "Національний фронт".

Треті за значенням парламентські вибори відбудуться 15 березня в Нідерландах.

Поведінка прем’єра Марка Рютте і в 2016 році до великої міри визначалася передвиборчою логікою та падінням популярності власної партії, що призвело до значних ускладнень на євроінтеграційному шляху України. Його основний конкурент з "Партії свободи" Герт Вілдерс (рейтинг якого, за різними опитуваннями, складає 31-33% проти 26-28% у Рютте) є одним з найбільш активних євроскептиків на континенті, збирається проводити референдум щодо членства в ЄС на кшталт британського і не вагатиметься щодо остаточного провалу Угоди про асоціацію з Україною.

Зважаючи на високий рейтинг партії Вілдерса, єдиною альтернативою його уряду може стати тільки хитка та нестабільна коаліція всіх інших політичних партій.
Відтак, 2017-й, ювілейний рік сімдесятої річниці підписання Римських договорів, які заклали початок ЄС, стане визначальним у тому, чи дійде процес переформатування європейського політичного ландшафту до точки неповернення, зафіксувавши нову якість ЄС, віддалену від ідеалів "все більш тісного союзу", і чи зможе Україна адаптувати свою політику європейської інтеграції до нових умов і нових викликів.

Автор: Надія Коваль

20/02/2017
Джерело інформації: Європейська правда

.

День народження Європейського союзу
(1 листопада Дата заснування ЄС )

/Files/images/vse_pro_vropu/Evropeiskii_soiuz.jpg Європейський Союз – це сім’я демократичних Європейських країн, які об’єдналися заради миру та процвітання. Євросоюз – це не держава, що має замінити існуючі держави, і він також значно більший за будь-яку міжнародну організацію.

Європейський союз - напевно найбільш природне сучасне економіко-геополітичне об’єднання на сьогоднішній день, яке представлене більш ніж пів мільярдом її жителів і наближаючийся до чверті в світовому валовому внутрішньому продукті частини економіки. Веде свій початок від утворення Європейської спільноти з вугілля та сталі і Європейської економічної спільноти, що були засновані шістьма країнами в 1951 та 1958 роках відповідно. В сучасному вигляді існує на основі Договору про Європейський Союз (Маастрихтський договір), підписаному 7 лютого 1992 року, який набув чинності 1-го листопада 1993- го року.

Європейський Союз забезпечив півстоліття стабільності, миру та процвітання. Євросоюз розвиває спільну зовнішню політику та політику безпеки, що дає країнам ЄС можливість спільно діяти на світовій арені заради стабільності, співпраці та взаєморозуміння. Допомагаючи розбудові безпеки та стабільності в усьому світі, ЄС також робить життя більш безпечним і для людей, як проживають у межах його кордонів. Особливо активно ЄС пропагує людські аспекти міжнародних відносин, такі як солідарність, права людини та демократія.

Все це допомогло підвищити життєвий рівень людей, побудувати спільний/Files/images/vse_pro_vropu/EU-Graphic.PNG.jpg європейський ринок, запровадити єдину європейську валюту, а також зміцнити голос Європи в усьому світі.

Станом на 2014-й рік Європейський союз представлений 28-ма державами, серед яких: Австрія, Бельгія, Болгарія, Великобританія, Угорщина, Німеччина, Греція, Данія, Ірландія, Іспанія, Італія, Кіпр, Латвія, Литва, Люксембург, Мальта, Нідерланди, Польща, Португалія, Румунія, Словаччина, Словенія, Фінляндія, Франція, Хорватія, Чехія, Швеція та Естонія.

В цей День ми приєднуємося до привітань і поздоровлень на адресу всіх представників ЄС, бажаємо їм стійкості, зростання суспільного, економічного і політичного добробуту, яскравих перемог і мирного неба! З днем народження Європейського союзу!

31/10/2016

.

Британія хоче "унікальної" угоди з ЄС, у тому числі щодо мігрантів і торгівлі

/Files/images/vse_pro_vropu/скачанные файлы.jpg

Прем'єр-міністр Британії Тереза Мей і її міністри у середу домовилися, що Британія добиватиметься унікальних відносин з Євросоюзом, включаючи контроль над міграційними потоками, а також торговельну угоду.

Про це повідомляє Reuters.

"Прем'єр-міністр повідомила, що існує два взаємопов'язаних імперативи: отримати найкращу угоду для людей всередині країни і отримати правильну угоду для британців за кордоном", - заявив прес-секретар прем’єра.

За його словами, учасники засідання дійшли згоди, що модель, яку шукає Британія, буде "унікальним", а не "готовим рішенням".

"Це має означати контроль щодо кількості людей, які приїжджають у Британію з Європи, але і позитивний результат для тих, хто хоче продавати товари і послуги", - додав прес-секретар.

Мей також заявила на засіданні Кабміну, що другого референдуму не буде і "не буде жодних спроб повернутися до перебування в ЄС через задні двері".

Раніше прем'єр-міністр Британії Тереза Мей заявила, що цього року не буде активувати стаття 50 Лісабонського договору, яка запустить механізм виходу з ЄС.

Британії, за її словами, потрібен час, щоб підготуватися до переговорів. Британський міністр міжнародної торгівлі Ліам Фокс заявила у липні, що найкращий час для переговорів – початок наступного року.

Інформація підготовлена
за матеріалами веб-ресурса:


Європейська правда

.

Brexit без емоцій

/Files/images/vse_pro_vropu/606x340_324389.jpg
Референдум, який відбувся у Великій Британії охрестили терміном«Брекзит»(англ. Brexit). Це слово складається з двох частин - Британія (Britain) і вихід - англ.(exit).

Сьогодні, коли відійшли емоції від шокуючої новини про те, щоВелика Британія проголосувала за вихід з ЄС, можна проаналізувати ту нову реальність, в якій прокинулись усі європейці. Можна сперечатися щодо мотивів, міркувань і навіть віку тих, хто висловився за Brexit, але результати референдуму від того не зміняться: Британія залишає ЄС.

Обговорення можливого виходу Британії з Євросоюзу з’явилося на порядку денному після економічної кризи 2008 року, яка сильно вдарила по Європі.

Міграційна криза в Євросоюзі посилила антиєвропейські настрої британців. На цьому фоні почалося зростання популярності ультраправої Партії незалежності Великої Британії (UKIP), яка стала одним із головних "рупорів" кампанії за вихід з ЄС.

Передумови для проведення референдуму 2015 року заклали консерватори. За результатами голосування на цьому референдумі столичні жителі та студенти програли сільським жителям, а лібералізм - консерватизму. Ще напередодні голосування за даними опитування, опублікованого виданням The Economist,за вихід із ЄС збиралися голосувати здебільшого бідні й старі прихильники консерваторів. За збереження членства у ЄС висловилася молоді і багаті прихильники демократів та лейбористів, налаштовані на глобалізацію світу.

За Brexit агітували представники Партії незалежності Сполученого Королівства (UKIP) та половина консервативних депутатів.
Основними аргументами прихильників Brexit стала впевненість, начебто ЄС стримує розвиток Британії, встановлюючи забагато правил для бізнесу, а також через те, що забирає мільярди фунтів до союзного бюджету.

Також прихильники Brexit бажають відновлення контролю над своїми кордонами і над кількістю мігрантів, які приїздять на заробітки до Британії. Адже у ЄС діє принцип свободи пересування не тільки товарів, а й робочої сили, відтак громадянам інших країн-членів ЄС візи не потрібні. Ці аргументи виявилися переконливими для більшості англійців.

Проти виходу виступали Лейбористська партія, Шотландська національна партія, валійська партія Plaid Cymru та Ліберальні демократи.

З виходом із ЄС Британія позбавиться низки преференцій, як-то безперешкодна торгівля з іншими країнами Євросоюзу. А потік мігрантів, більшість із яких - молоді люди, які хочуть працювати, - лише сприяло економічному зростанню.

Brexit може призвести до значного зменшення території Королівства Великобританія.

У Шотландії заявили про ймовірність проведення нового референдуму за незалежність у разі, якщо Британія вийде зі складу ЄС.На референдумі всі 32 виборчі округи в Шотландії проголосували за те, щоб Британія залишилася в ЄС.

У Північній Ірландії більшість населення проголосувала проти виходу з ЄС, адже це призведе до ускладнення поїздок через кордон до Ірландської республіки.

У Лісабонському договорі (основній правовій базі нинішнього Євросоюзу) є стаття 50, яка окреслює умови виходу країни з Євросоюзу. Відповідно до неї, переговори про ці умови мають займати принаймні 2 роки. І можуть бути подовжені за консенсусом сторін. Тут ЄС стикається з ситуацією, яка досі не мала прецеденту.

Про готовність йти слідами Британії свідчать нещодавні опитування в Данії: кількість людей, які хочуть референдуму про членство, виросла до 42%. Про підтримку подібного референдуму нещодавно говорив лідер правої Данської народної партії Крістіан Тулезен Даль.

В Нідерландах лідер партії свободи Геерт Вілдерс уже закликав провести голландський референдум за вихід з ЄС. Референдум щодо України у квітні був для голландських євроскептиків лише першим кроком.

Представники Національного фронту у Франції також публічно називають результат британського референдуму «перемогою». Лідерка Фронту Марін Ле Пен заявляла напередодні британського референдуму, що «кожна країна ЄС має провести референдум» щодо членства в Союзі.

Британія є однією з тих країн, яка дає в бюджет ЄС «чистий внесок», тобто дає більше грошей, ніж отримує.У цьому показнику вона поступається тільки Німеччині. Те ж можна сказати і про Нідерланди (3-е місце за «чистим» внеском), Францію (4-е місце) чи Данію (8-е місце). Якщо ці країни виходять, бюджет ЄС стає значно скромнішим – і урізатимуть передусім частину закордонної допомоги. А це важливо для України.

Вихід Британії прямо не впливатиме на українські перспективи безвізового режиму з ЄС. Британія не є членом Шенгенської зони, а тому можливий безвізовий режим на неї все одно би не поширювався. Для отримання британської візи потрібно проходити саме британські, а не загальноєвропейські, процедури.

З іншого боку, є непрямий ефект: кампанія проти членства спиралися значною мірою на антимігрантські настрої. Тому її перемога посилить ці настрої в інших країнах ЄС.

Утім, вихід Британії матиме серйозний вплив на британські правила міграції, передусім щодо громадян ЄС.Британія є головним магнітом для працівників з інших країн Євросоюзу.

Тому Brexit буде серйозним ударом по поляках, чехах, литовцях, латвійцях, естонцях, словаках. Мільйони громадян цих країн – у статусі громадянина ЄС — зараз працюють у Британії і мають такі ж права, як і британські працівники. Правила щодо них стануть жорсткішими, і, можливо, багато хто з них муситиме повернутися до рідних країн. Чи осісти в інших країнах ЄС.

Британський фінансовий сектор підтримував членство в ЄС.Адже завдяки йому британські банки могли виходити на фінансові ринки інших країн ЄС без обмежень. Після виходу з ЄС це зміниться: виникнуть нові бар'єри. Тому британські банки робитимуть ставки на інші країни ЄС – Францію (Париж) чи Німеччину (Франкфурт). Можуть бути також Дублін, Варшава чи Лісабон.

Британія не є членом зони євро, але Лондон є головним місцем, де продають і купують євро. Ринок торгівлі євровалютою оцінюється в 2 трильйони євро. Але зараз це може змінитися. Європейський центробанк вже хотів обмежити роль Лондона в торгівлі євро; зараз його аргументи сильно посиляться.

Наслідки Brexit для України

На Україну вихід Британії з ЄС навряд чи може вплинути позитивним чином.Негативні наслідки Brexit будуть відчутними у двох площинах.

По-перше, ми втратимо одного з найсильніших друзів України в Євросоюзі, жорстка позиція якого у протидії російській агресії часто балансувала помірковану франко-німецьку позицію. Тому голос на нашу підтримку у складі ЄС, на жаль, значно ослабне.
Щоправда, Велика Британія юридично ще не вийшла з Євросоюзу, тому це ослаблення не відбудеться одномоментно. Також складно прогнозувати, наскільки ефективно ми зможемо в результаті Brexit залучити оновлену Британію як посередника у вирішенні озброєного конфлікту на Сході України.

Але зробити це ми повинні – для британських політиків поняття честі та гідності є базовими цінностями, та вони досі дотримувались свого слова, даного Україні у Будапешті.

По-друге, підтримка євроінтеграції в українському парламенті може опинитися під загрозою.
За такого розвитку подій єврооптимістам з усіх проєвропейських фракцій буде складно залучати голоси на підтримку євроінтеграційних законів.

Вступ до Євросоюзу — обіцянка, яку давали всі без винятку політики. Це те, за що люди віддавали життя на Майдані, і тепер це йде врозріз з розвитком подій у Європі. Тому очікувано, щов Україні можуть посилитися опоненти європейської інтеграції, які казатимуть: "Навіщо прагнути вступати до союзу, який і так уже розхитується".

Але ключовим тестом стане надання обіцяного безвізового режиму для українських громадян та завершення ратифікації Угоди про асоціацію.

Отже, для України політичні наслідки будуть швидше негативними, аніж позитивними.
Британія буде зайнята внутрішніми проблемами. ЄС також буде зосереджений на вирішенні складнощів, які спричинить відтік однієї з найпотужніших економік об’єднання. Так, для Європи ми залишимося одним із пріоритетів, але інтелектуальні ресурси, фінанси та енергія, які могли би бути направлені на допомогу Україні, будуть спрямовані на інші цілі.

Та ми повинні активно шукати і сильні сторони у тому, що сталося. Україні зараз випадає історичний шанс запропонувати нову модель відносин, адже в той час, коли все більше країн інфікується вірусом євроскептицизму, люди в Україні кожен день воюють за європейські цінності. До того ж політична розбалансованість ЄС може призвести до пошуку цікавих альянсів та нестандартних трансформацій.

Для того, щоб двері в Європу для нас не закрились, ми також можемо дати ЄС та Британії нові ринки, запропонувати власні якісні товари та забезпечити можливість для притоку інвестицій.

В Європі та світі британський вихід з ЄС може спровокувати відтік капіталу, і Україні необхідно з усіх сил намагатися стати економічно та політично привабливою для іноземного бізнесу, у тому числі британського.

Вихід Британії з ЄС — наразі найгучніша перемога євроскептичних рухів на континенті.Очевидно, що переможцями є всі ті, хто намагається боротися з європейським проектом та його цінностями, як усередині ЄС, так і поза його межами, пропонуючи, натомість, інший проект: більш авторитарний, закритий, націоналістичний та агресивний.

Експерти наголошують, що цей референдум має лишень рекомендаційний характер, тож усе ще може змінитися. На користь цього говорить економічна ситуація Британії, яка погіршується вже зараз і може змінити думку багатьох британців.
Крім того, Британія завжди мала особливий статус у ЄС – вона має свою валюту, свої митні пільги, не скасувала прикордонний контроль у Шенгені тощо. Тож референдум про Brexit може виявитися просто фінтом для отримання чергових пільг у складі ЄС.

Інформація підготовлена
за матеріалами веб-ресурсів:

http://112.ua/mir/velikobritaniya-vyhodit-iz-es-onlayn-hronika-sobytiy-320599.html

http://strana.ua/articles/analysis/19735-posledstviya-brexit-eksperty-nazvali-plyusy-dlya-ukrainy.html

http://hromadske.ua/news

http://rian.com.ua/analytics/20160629/1012366024.html

http://www.eurointegration.com.ua/news/2016/06/28/7051345/

http://www.eurointegration.com.ua/experts/2016/06/29/7051325/

http://ukranews.com/ua/publication/1705-brexit-i-ukraina-yak-maybutniy-vykhid-velykoi-brytanii-z-yevropeyskogo-soyuzu-vplyne-na-ukrainsku-ekonomiku-komentari-ekspertiv

Кiлькiсть переглядiв: 118

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.
Центральна бібліотека ім. І.С. Тургенєва Централізована бібліотечна система Слобідського району м. Харкова

вулиця Чорноморська, 3,
61036, Харків
Україна

Дата останньої зміни 19 Червня 2018

Фотогалерея