Королівство Бельгія

/Files/images/vropeyskiy_marafon_krani/belgya/Depositphotos_137083860_m-2015-e1500448258506.jpgНаселення – 11.4 млн осіб.
Площа – 30 528 км².
Валюта — євро ().
У Бельгії офіційними визнані цілих три мови: нідерландська, німецька і французька. Час — центральноєвропейський (UTC + 1, влітку + 2).
Віза — шенгенська. Автомобільний рух — правосторонній.
Напруга електричної мережі – 230 В / 50 Гц.
Переважна релігія — католицтво (75% від загального числа вірян).
Хоча більшість сучасних бельгійців не релігійні.
Бельгія є дуже безпечною країною, за винятком, мабуть, деяких районів Брюсселя і портового Антверпена.

Географічне положення

/Files/images/vropeyskiy_marafon_krani/belgya/map_u.jpgБельгія розташована в західній Європі, на східному узбережжі Північного моря. Вона межує на півночі з Нідерландами, на сході - з Німеччиною і Люксембургом, на півдні і південному заході проходять кордони з Францією. Загальна протяжність кордону становить 1 385 км. На північному заході територія країни омивається водами Північного моря. Загальна площа території Бельгії становить 30,5 тис.кв.км. На території країни традиційно прийнято виділяти три основні географічні регіони: прибережна рівнина, центральне плато і Арденська височина. Прибережна рівнина розташовується на північному заході Бельгії. Вона представлена дюнами і польдерами. Польдери є низинні ділянки землі, які захищені від повеней за допомогою дамб. Середня висота над рівнем моря даного регіону становить близько 10 метрів. Центральне плато являє собою невисоку ділянку території країни, яке сформоване родючими рівнинами. Арденська височина - це плато, покрите лісами. Його середня висота становить близько 460 метрів. Ця ділянка розташована на південному сході Бельгії. Найвищою точкою на території країни є гора Ботранж висотою 694 метри. Найбільші річки Бельгії - Шельда і Маас, які починаються у Франції. Вони з'єднані між собою за допомогою каналів. Столицею є місто Брюссель.

Клімат

/Files/images/vropeyskiy_marafon_krani/belgya/m.jpgКлімат Бельгії - типовий для Західної Європи. Близькість Північного моря і теплої Північно-Атлантичної течії обумовлює формування на території Бельгії морського, вологого клімату з м'якою зимою і прохолодним літом, досить сприятливий для сільського господарства режим опадів і температур. Сніг випадає високо в Арденнах, де маса прекрасних трас для гірськолижників. А вплив Гольфстріму позначається в тому, що на узбережжі не буває різких перепадів температур, хоча пануючі західні вітри часто приносять з собою дощові хмари. Переважають вологі, західні і південно-західні морські вітри, тому й взимку і влітку панує похмура погода з частими туманами і дощами. Майже половина всіх днів в році - дощові. На заході країни сніг не лежить: випадаючи, він тут же тане. Ріки не замерзають. У міру просування на південний схід, в Арденни, вплив моря зменшується, клімат стає більш континентальним, хоча і тут морозні і сніжні зими бувають рідко. Якщо середня січнева температура для всієї Бельгії + 3 °, то для Арденн вона нижче -1 °; в цілому для країни характерно 80 морозних днів в році, а для Арденн - 120; середня липнева температура відповідно +18 і +14°. Річна кількість опадів становить 700-900 мм, але в Арденнах, де вологі вітри затримуються горами, воно підвищується до 1500 мм.

Населення

/Files/images/vropeyskiy_marafon_krani/belgya/13.jpgБельгія відрізняється високою щільністю населення (342 особи на км. кв.), поступаючись за цим параметром в Європі тільки Нідерландам і деяким державам-крихіткам. Найвища щільність населення по країні спостерігається в районі, обмеженому містами Брюссель-Антверпен-Гент-Льовен (так званий «фламандський ромб», нід. Vlaamse ruit). Найнижча щільність населення - в Арденнський горах (провінція Люксембург).
Дві головні групи, що становить населення країни - фламандці (близько 60% населення) і валлони (близько 40% населення). Фламандці живуть в п'яти північних провінціях Бельгії і розмовляють нідерландською мовою і його численних діалектах. Валлони живуть в п'яти південних провінціях, складових Валлонію, говорять на французькій мові, Валлонський і деяких інших мовах.
Найбільші групи мігрантів - італійці, вихідці з Демократичної республіки Конго, вихідці з Туреччини, вихідці з Марокко та інших арабських країн.

Мова і релігія

/Files/images/vropeyskiy_marafon_krani/belgya/balkon_nad_vodoy.jpgЗбираючись на відпочинок по Бельгії і придбавши квитки в Брюссель, допитливого туриста цікавить питання про державну мову країни, куди вони збираються поїхати. Якщо поставити запитання, яке державна мова Бельгії, то це буде виглядати некоректно. Справа в тому, що політичні події, що відбувалися в країні, після здобуття нею незалежності, призвели до того, що в державі в наш час відразу три мови є офіційними. Це фламандська мова, що має дуже багато діалектів, на якій говорять в північній частині держави, на кордоні з Нідерландами. Ця мова є рідною для населення більш ніж половини Бельгії. Друга офіційна мова королівства - це французька, поширена на півдні країни, там, де франкомовне населення становить більшість жителів. Третя мова, яка представляє собою державну мову Бельгії - це німецька, на ній говорить німецька меншина королівства, яке живе на сході країни, що стала частиною держави після світової війни.
Конституція Бельгії гарантує свободу віросповідання. Переважною деномінацією в Бельгії є Римсько-католицька церква. Серед інших релігій і деномінацій найбільшими є Англіканство, Протестантизм, Іслам, Іудаїзм. Існує програма державного фінансування культів (деномінацій). Щорічно на підтримку найбільших релігій Уряд Бельгії виділяє 140 мільйонів євро. З цих грошей 85,8% йде на підтримку католицького культу, 8% - на організований секуляризм, 2,5% - на протестантсько-євангелічний культ, 2,1% - на ісламський культ. Решту грошей рівномірно розподіляються між православним, іудейським і англіканським культами.

Валюта Бельгії

/Files/images/vropeyskiy_marafon_krani/belgya/mon.jpgГрошовою одиницею країни є євро / . 1 євро прирівнюється до 100 центів. В обігу знаходяться купюри номіналом 500, 200, 100, 50, 20, 10 і 5 євро, а також монети - 50, 20, 10, 5, 2 і 1 цент. Напевно, не потрібно відповідати на питання: яку валюту брати до Бельгії? Так як тут використовуються євро, найкраще брати євро. Однак якщо вийшло так, що ви взяли іншу валюту, то її легко можна обміняти в банківських філіях, на пошті - в них обмінний курс мінімальний, а так само в готелях і аеропортах. Так само можна зробити це і на вокзалах, а також в приватних обмінних пунктах, але внаслідок стягування додаткового податку або комісії це менш вигідний курс.
Що стосується часу роботи, то більшість банків працює з понеділка по п'ятницю, починаючи з 9 або 09.30 до 4-5 годин вечора з обов'язковою годинною перервою на обід, один день в тиждень робочий день продовжується до 6 вечора. Обмінні пункти можуть працювати і до 10, і в вихідні дні. Готівкові гроші можна зняти і в банкоматі ( "Geldautomat"), як правило, вони встановлюються в кабінках на одного відвідувача. Іноземець може розплатитися і кредитною карткою, при цьому з картки списується вартість покупки без ПДВ, а на суму податку покупець підписує 2 квитанції - їх необхідно пред'явити на кордоні Бельгії або будь-якої країни ЄС. Якщо квитанція не надсилається з митниці в магазин протягом 3 місяців, то з рахунку покупця списується сума податку.

Корисні посилання:

1. Бельгія - Вікіпедія

2. Посольство Бельгії в Україні (офіційний сайт)

3. Посольство України в Бельгії (офіційний сайт)

4. Навчання в Бельгії

5. Робота в Бельгії

6. Вікімандри - Бельгія

7. Цікаві факти про країну

Кiлькiсть переглядiв: 630

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.