Королівство Нідерландів

/Files/images/vropeyskiy_marafon_krani/nderlandi/netherlands-1.jpgНаселення — понад 17.595.017осіб.
Площа – 42 201 км².
Мова — нідерландська (голландська) і фризька.
Валюта — Євро.
Віза — шенгенська.
Час – UTC +1, влітку +2.
Столиця — Амстердам.
Найвища точка — височина Валсерберг (323 м).
Головні свята: Різдво (25 грудня), день Короля (27 квітня), день визволення (5 травня).
Релігія: 44 % населення Нідерландів — атеїсти, 29% – католики, 19% – протестанти, 6% – мусульмани.

Географія і природа

/Files/images/vropeyskiy_marafon_krani/nderlandi/карта.pngТериторія Нідерландів розташована в західній частині Середньоєвропейської рівнини і являє собою суцільну низовину. Північ і захід країни омивається Північним морем. Більша частина території держави лежить нижче рівня моря, що пояснює назву країни -“низькі землі”.
Серед водойм важливу роль відіграють штучні канали, що виконують функцію захисту земель від затоплення. Головними річками країни є Рейн, Маас і Шельда. Лісові масиви займають всього 8 % території й більшість зелених зон – це гаї й парки.
Природні ландшафти у Нідерландах були поширені болота, широколисті ліси та верескові пустки. Природні ліси збереглися лише у королівських резиденціях та національних парках.
Тваринний світ досить бідний, хоча в парках збереглися олені, борсуки, лисиці, зайці.

Адміністративний поділ

/Files/images/vropeyskiy_marafon_krani/nderlandi/unnamed.jpgНідерланди діляться на 12 провінцій: Гелдерланд з центром в місті Арнем. Гронінген (столиця однойменне місто). Дренте зі столицею в Ассені.
Зеландія — адміністративний центр Мідделбург.
Лімбург — місто Маастрихт. Оверейсел — місто Зволле. Північний Брабант — місто Хертогенбос.
Північна Голландія — місто Харлем. Утрехт (столиця однойменне місто).
Флеволанд — столиця Лелістад.
Фрісландія з центром у місті Леуварден. Південна Голландія, очолювана Гаагою.

Населення

/Files/images/vropeyskiy_marafon_krani/nderlandi/Amsterdam_people_1.jpgУ списку країн за кількістю жителів Нідерланди займають 65 місце. У порівнянні з іншими країнами Європи, населення Нідерландів досить швидко зростало останні півтора століття.
У Нідерландах живуть дві корінні групи населення - нідерландці і фризи, а також велика кількість іммігрантів. Етнічний склад населення такий: близько 20 % населення є іммігрантам, 80.8% нідерландці, 2.4% німці, 2.4% індонезійці, 2.2% турки, 2.0% суринамці, 1.9% марокканці, 1.5% індійці, 0.8% антіліанци і арубанци, і 6.0% інші етнічні групи.

Мова і релігія

/Files/images/vropeyskiy_marafon_krani/nderlandi/19125_big.jpgУ державі дві мови є офіційними – нідерландська та фризька. Нідерланди - світська держава, що не має державної релігії. Однак, в країні існує свобода віросповідання. Історично в країні переважає християнство.
Крім християн, у Нідерландах досить значна кількість мусульман, протестантів, кальвіністи та лютерани, атеїсти та інші віросповідання.

Валюта

/Files/images/vropeyskiy_marafon_krani/nderlandi/mon.jpgГрошовою одиницею країни є - Євро / . 1 євро прирівнюється до 100 центам. В обігу знаходяться купюри номіналом 500, 200, 100, 50, 20, 10 і 5 євро, а також монети - 50, 20, 10, 5, 2 і 1 цент.
Обміняти валюту можна в будь-якому банку, готелі, аеропорту або на вокзалі (стягується додатковий відсоток, вночі курс менш вигідний), а також в приватних обмінних пунктах (курс менш вигідний і комісійні вищі).

Промисловість країни

/Files/images/vropeyskiy_marafon_krani/nderlandi/AdobeStock_87218168-705x348.jpegПромисловість Нідерландів різноманітна. Працює вона переважно на імпортній сировині. Найбільшого розвитку досягли наукомісткі галузі, а також галузі, що працюють на імпортній сировині та експортують виготовлену з неї продукцію. В країні видобувають природний газ і нафту, виплавляють сталь, алюміній і Цинк.
Електроенергія виробляється переважно на теплових станціях.
Провідні галузі промисловості: машинобудування (електротехніка, радіоелектроніка, судно, автомобільне та авіабудування), хімічна, нафтопереробна, нафтохімічна. Але головними галузями, які визначають міжнародну спеціалізацію країни, є харчова, нафтохімічна, електротехнічне й електронне машинобудування.
Хімічна промисловість. У Західній частині країни (Роттердам, Амстердам, Гелен, Делфзейл тощо) виготовляють пластмаси, мінеральні добрива, мило, лаки, хлор, соду, синтетичне волокно і гумові вироби. Світової популярності набула продукція нідерландської фармацевтичної промисловості.
Легка промисловість. Нідерланди— провідний експортер віскози. Текстильна промисловість країни також спеціалізується на випуску бавовняних і вовняних тканин. За виробництвом готового одягу в державі перше місце посідає Амстердам— один із найбільших у світі центрів швейної промисловості.
Харчова промисловість. У цій галузі виробляють олію, сир, молочний порошок, згущене молоко, маргарин, яйця, м'ясні, овочеві і фруктові консерви, шоколад та пиво. Країна експортує 1/4 продукції галузі. Зокрема, Нідерланди посідають перше місце у світі за експортом молочних продуктів. Харчові підприємства рівномірно розміщені по території країні.

Сільське господарство

/Files/images/vropeyskiy_marafon_krani/nderlandi/sm-6352.jpgСільське господарство Нідерландів можна кваліфікувати як одне з найефективніших у світі. Основні сільськогосподарські культури — картопля, цукрові буряки, пшениця, ячмінь, овес. 60% вартості продукції рослинництва забезпечують плодівництво, овочівництво та квітникарство.
Високого розвитку і значного поширення набуло теплично-парникове господарство. Країна є постачальником квітів світового масштабу. Щороку вирощують 2 млрд цибулин тюльпанів. Помітне місце в економіці посідає рибальство. Основний вид риби — оселедці. Нідерланди більше за всіх продають на світовому ринку м'яса і м'ясопродуктів, твердих сирів і яєць.

Транспорт

/Files/images/vropeyskiy_marafon_krani/nderlandi/1419110561_2161.jpgНайбільший аеропорт Нідерландів розташований в Амстердамі й називається Схіпхол. Це один з найбільших повітряних портів Європи. Зі Схіпхолу є прямі потяги в більшість великих міст Нідерландів. Інші міжнародні аеропорти розташовані в Ейндховені, Роттердамі й Гронінгені. Поїзд — найшвидший і найдешевший спосіб пересування в Нідерландах. На поїзді також можна дістатися до Бельгії, Франції та Німеччини. Нідерланди мають хороші дороги й автомагістралі в Бельгію і Німеччину, а також регулярне поромне сполучення з Великобританією.

Найбільші міста Нідерландів

/Files/images/vropeyskiy_marafon_krani/nderlandi/casas-barco-amsterdam.jpgАмстердам — офіційна столиця Нідерландів, саме тут монарх приносить присягу на вірність своїйКонституції. Це місто — центр культурного життя, в ньому відкрито безліч картинних галерей і різнопланових виставок.
Гаага — в цьому місті знаходиться Королівська резиденція, Міжнародний суд ООН, парламент і уряд, а також більшість посольств іноземних держав. Вважається третім за величиною і налічує 515 880 жителів.
Роттердам — місто з другим за величиною портом у світі. Також є другим за кількістю населення в Нідерландах. Тут розташувався центр машинобудування всього Королівства і авангардистського мистецтва. Це місце чудового шопінгу і нічних розваг.
Утрехт — це серце залізничної системи держави. Це місто колись було повністю зруйноване і після ретельно відновлене. Саме тут розташовані унікальні двоярусні канали. Місто наповнене молоддю, бо в ньому найбільша студентська громада, яка налічує 40 000 осіб. Можливо тому тут проводиться безліч фестивалів музики й кіно.
Ейндховен — вважається центром електроніки та високих технологій, бо він заповнений великою кількістю підприємств, пов’язаних з інформатикою. Просунуті технології тут навіть на сміттєвих звалищах: на вулицях стоять баки-пресувальники, які беруть відходи тільки за картками.

Пам’ятки та визначні місця Нідерландів

/Files/images/vropeyskiy_marafon_krani/nderlandi/15991.jpgВітряки Кіндердейк — об’єкт Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. 19 вітряків 18 століття відомі як один із символів Нідерландів. Розташовані на річці Норд між Роттердамом і Дордрехтом.
Валкенбург — мальовниче старовинне містечко з древнім замком, відомий печерами і термальними джерелами.
Замок де Хаар — дивовижний замок, побудований в кінці 19 століття на місці оригінального замку 14 століття. Маастрихт — вважається найкрасивішим містом Нідерландів, який зберіг середньовічні міські укріплення і оригінальну історичну архітектуру. Центральна площа Vrijthof – одна з найкрасивіших міських площ в країні.
Ратуша в Делфті — шедевр архітектури в стилі ренесанс.
Зансе-Сханс — одна з найпопулярніших визначних пам’яток Нідерландів, Старий промисловий район з традиційними дерев’яними будинками й вітряками. Nieuwe Kerk – чудова готична церква в Делфті, заснована в 14 столітті.
Кафедральний собор в Харлемі — красива базиліка в готичному стилі, побудована в 16 столітті. Церква св. Іоанна в Хертогенбосі — шедевр голландської готичної архітектури, розташована в провінції Північний Брабант. Церква була заснована в 1220 році й завершена три століття по тому.

Корисні посилання:

Інформаційний урядовий сервіс Королівств Нідерландів

Міністерство юстиції

Посольство України в Королівстві Нідерланди

Агенція міжнародного бізнесу та співробітництва

Інформація щодо оформлення віз Посольства Королівства Нідерланди

Вища освіта в країні Нідерландів

Нідераланди у фейсбуці

Робота в Нідерландах

Туристичний сайт по країні Нідерландів

Цікаві факти про країну

Кiлькiсть переглядiв: 1531

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.