Королівство Португалії

/Files/images/vropeyskiy_marafon_krani/portugalya/португалія.pngНаселення — понад 10,295,909 осіб.
Площа – 92,226 км².
Мова — португальська, мірандська (регіональна)
Валюта — Євро.
Віза — шенгенська.
Час – UTC−1, 0. Літній час CET (UTC+1).
Столиця — Лісабом.
Найбільші міста — Порту, Амадора, Коїмбра, Брага, Сетубал, Евора, Фаро.
Релігія: католики (97%), протестанти (1%).
Державний устрій: унітарний.
Форма державного правління: унітарна конституційна парламентськопрезидентська
Адміністративно-територіальний устрій: 18 адміністративних округів (поділяються на райони, а ті в свою чергу - на парафії) та 2 автономні регіони: Азорські острови та Архіпелаг Мадейра.
Державні свята: ДеньПортугалії— 10 червня, День Республіки - 5 жовтня (річниця проголошення в 1910 році Республіки Португалія), День Незалежності - 1 грудня (річниця проголошення незалежності відІспаніїв 1640 році).

Географія і природа

/Files/images/vropeyskiy_marafon_krani/portugalya/map_3.jpgПортугальська Республіка, це держава в Південній Європі, заснована у 1143 року, із загальної площею 92 090 км 2.
Континентальна частина країни розташована на південному заході Піренейського півострова і межує з Півночі і Сходу з Іспанією, а на Заході і Півдні омивається Атлантичним океаном. Португалія знаходиться на південному заході Європи, а також включає два автономні регіони: архіпелаги Мадейри і Азорських островів, що знаходяться в Атлантичному океані. Архіпелаг Мадейри складається з островів Мадейра, Порту Санту, Дезерташ і Селваженш, а Азорський архіпелаг складається з дев'яти островів: Санта-Марія, Сан-Мігел, Терсейра, Грасіоза, Сао Жорже, Піку, Фаял, Флореш, Корву і декількох невеликих острівців.

Адміністративний поділ

/Files/images/vropeyskiy_marafon_krani/portugalya/Portugal_Map.jpgПортугалія поділяється на2 автономні регіони: Азорські острови та Архіпелаг Мадейра; 22 округи, які поділяються на райони, а ті в свою чергу - на парафії. Райони Лісабона і Порту поділяються на квартали, квартали - на парафії. Крім того, континентальна Португалія поділяється на 11 історичних провінцій.
Автономні регіони. Острівні території ( Азорські острови і Мадейра) мають статус автономних областей. Вони діляться відразу на муніципалітети та громади. Представницьким органом автономної області є законодавча асамблея, обрана населенням області, а виконавчим - обласне уряд.
Португальську Республіку в автономній області представляє представник Португальської Республіки, який призначається президентом Португальської Республіки. Голова обласного уряду призначається представником Португальської Республіки.
Округ. Округу В Португалії були створені в 1835 році і до останнього часу залишалися основним рівнем адміністративно-територіального поділу континентальній частині країни. Вони як і раніше служать основою для різноманітних систем поділу країни, від виборчих районів до місцевих футбольних асоціацій. В даний час в країні 18 округів, до 1976 року ще 3 автономних округи було на Азора і один на Мадейрі.
Муніципалітети — базова одиниця адміністративно-територіального поділу країни. Поділяються на парафії. Мають у своєму складі міста, містечка та села. Називаються за іменем центрального міста, або містечка, розташованого в межах муніципалітету, де розміщені муніципальні органи влади. Станом на 2017 рік в країні нараховується 308 муніципалітетів.

Населення

/Files/images/vropeyskiy_marafon_krani/portugalya/2012-06-21T180711Z_1766259884_LR2E86L1EBOMQ_RTRMADP_3_SOCCER-EURO-e1499869074799.jpgЧисельність населення Португалії з давніх пір залежала від еміграції, яка почалася в епоху Великих географічних відкриттів, коли португальці стали розселятися по всіх континентах. Населення Португалії становить близько 10 мільйонів жителів. Найвища щільність населення - в столиці країни місті Лісабоні і його околицях, в яких проживає близько 1,9 мільйонів чоловік. За чисельністю другим за населенням в країні є місто Північний Порт. В цілому, на узбережжі щільність населення вище, ніж у внутрішній частині країни.
Населення Португалії в національному відношенні неоднорідне, 87% його складають португальці і 12% - вихідці з країн Африки та Азії. У країні також проживає невелика кількість іспанців і мігрантів з країн Східної Європи.

Клімат

/Files/images/vropeyskiy_marafon_krani/portugalya/madeira_101.jpgДля клімату Португалії характерна м'яка зима і помірно жарке літо, однак він змінюється в залежності від регіону. Так на півночі випадає більше опадів і температура нижче, а у внутрішніх районах відзначаються більш значні коливання температур. На південь від Тежу, найбільшої річки Португалії, відчувається вплив середземноморського клімату з досить жарким і довгим літом і короткою зимою з незначними опадами. Клімат Мадейри середземноморський з комфортною температурою протягом усього року, а для Азорських островів характерний помірний морський клімат з рясними дощами.

Мова

Португалія є країною з єдиною державною офіційною мовою - португальською. Багато португальців вільно також володіють англійською, французькою та іспанською мовами. Португальська схожа з іспанську мову, так як обидві належать до іберо-романської підгрупи романської групи мов, однак при подібному граматичному ладі між ними є значні відмінності у вимові. Величезний вплив на формування мови надали німецькі племена і араби (маври), у яких португальська мова запозичила багато слів, а також контакти мандрівників, першовідкривачів і купців з азіатськими народами.
Крім того, статус офіційної мови Португалії з 1999 року має мірандська мова, якою розмовляє населення на невеликій території в північно-східній Португалії (муніципалітети миранда-Дору-ду, Віміозу, Могадор).
Досить широке поширення на території всієї Португалії і особливо північній її частині має галісійська мова, не має офіційного статусу.

Релігії

/Files/images/vropeyskiy_marafon_krani/portugalya/tserkov-svyatoy-engrasii_39.jpgБлизько 94% населення країни сповідує католицизм. Це пов'язано, в першу чергу з історією, романізацією і сусідством Іспанії. Церква відокремлена від держави, тобто, зокрема, не отримує ніякої прямої фінансової підтримки. Протестанти складають близько 1% населення. У Лісабоні і в Порту є іудейські громади, які налічують в сумі приблизно 200 тис. жителів. За даними опитувань, близько 4,5% вважають себе атеїстами. Незважаючи на високий відсоток віруючих католиків, відвідуваність церкви різко знизилася, особливо в великих містах і на півдні країни.

Валюта

/Files/images/vropeyskiy_marafon_krani/nderlandi/mon.jpgПортугалія входить в число 17 країн Європейського Союзу, в яких євро є офіційною і загальною для всіх грошовою одиницею.
Один євро складається з 100 євроцентів. Металеві монети випускаються номіналом 1, 2, 5, 10, 20 і 50 євроцентів, а також 1 і 2 євро. Паперові купюри розрізняються розмірами і кольором і надходять в обіг номіналом 5, 10, 20, 50, 100, 200 і 500 євро.

Промисловість

/Files/images/vropeyskiy_marafon_krani/portugalya/kashkaysh_3.jpgПортугалія — індустріально-аграрна країна. Основні галузі промисловості: текстильна та легка промисловість, деревообробна та паперова, металургійна, нафтопереробна, хімічна, гірнича, рибна, виноробство. Розвинута нафтохімічна і гірничодобувна промисловість. Транспорт: автомобільний, залізничний, морський, повітряний.
Головні сільськогосподарські культури: пшениця, ячмінь, кукурудза, рис, картопля, виноград, маслини, томати. Португалія - провідний експортер вин і томатної пасти. Маслини у великій кількості використовуються в їжу, але головним чином служать сировиною для виробництва оливкової олії. Величезну роль в сільському господарстві відіграють виноградарство і виноробство.
Лісове господарство. Лісове господарство відіграє значну роль в економіці Португалії. Комерційні породи — сосна і корковий дуб. Португалія щорічно виробляє більше сировини з коркового дуба, ніж весь інший світ. Евкаліпти, завезені з Австралії, є основним джерелом сировини для виробництва целюлози.
Рибальство. Довга берегова лінія Португалії і багатство рибних ресурсів у прибережних водах сприяли розвитку рибальства. Головні риболовецькі порти - Матозіньюш, Сетубал, Портіман. Португалії, що має протяжну берегову лінію і давні традиції мореплавання, рибальство є важливою галуззю господарства, але на початку1990-хроків прибутки і число робочих місць в цій галузі скоротилися. У складі улову переважаютьсардини,тунець,тріска. Головні рибопромислові порти і центри переробки риби:Лісабон,Сетубал,МатозіньюшіПортімау.
Корисні копалини. Промисловість Португалії значною мірою залежить від імпорту нафти і нафтопродуктів. Вугілля, виробництво якого збільшилося з середини 1980-х років, йде на електростанції. Третину електроенергії, яка виробляється в Португалії, отримують на гідроелектростанціях. Ведеться комерційний видобуток вольфраму, олова, хрому, причому вольфрам у значних обсягах експортується. Вугілля, що добувається в Монкорво, постачається на сталеливарний завод. Видобуток міді ведеться в Невес-Корво.
Після вступу країни в ЄС ситуація в національній промисловості змінилася. Державі належать підприємства гірничовидобувної і важкої індустрії, приватному капіталу - підприємства легкої промисловості, філіали транснаціональних корпорацій - підприємства з високим рівнем нових технологій: електроніка, автомобілебудування, фармацевтична промисловість.

Основні міста

/Files/images/vropeyskiy_marafon_krani/portugalya/67cc969a-6535-11ea-b145-025c4c6e7a28.800x600.jpgЛісабон- столиця з дванадцятого століття і найбільше місто, налічує близько 500 000 жителів і 3 млн. з урахуванням передмість;
Порто- друге за величиною місто, чия латинська назва Портус Кале дало ім'я країні, налічує 240 000 жителів і 1,5 млн. з урахуванням передмість;
Гімарайш- місто, що є колискою португальської нації;
Авейру- "португальська Венеція";
Коїмбра- місто, яке володіє найстарішим університетом в країні і одним з найстаріших в Європі;
Фару- столиця найпівденнішої провінції Португалії - Алгарве;
Фуншал- столиця о. Мадейри;
Понта Делгада- адміністративний центр Азорських островів.

Корисні посилання:

Офіційний сайт президента Республіки Португалії

Офіційний сайт уряду Республіки Португалії

Офіційний сайт Уряду Португалії

Посольство Португалії в Україні

Посольство України в Португальській республіки

Почесне Консульство України в м.Лісабон

Портал португальських співтовариств

Сторінка Агентства з питань зовнішньої торгівлі та інвестицій Португалії

Сторінка Асоціації промисловців Португалії – Торговельно-промислової палати Португалії

Кiлькiсть переглядiв: 1335

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.