"We Wish You a Merry Christmas"
Різдво в Ленгвіч-кафе

2017-12-23

/Files/images/tsb_imturgeneva/lengvich-kafe/23_grudnya_2017/IMG_1213.JPG "Свято наближається... Свято наближається. Свято наближається!" - так співалось в одній передріздвяній пісні. Ось і учасники проекту Ленгвіч-кафе відчули наближення свята. Сьогодні в ЦБ ім. І.С.Тургенєва зібралися всі учасники проекту одночасно. Така вже склалась традиція: на свята - разом! Ми старанно готувались до цієї радісної події, вчили пісні й вірші, грали, запам’ятовували нові слова, танцювали й навіть вигадували різдвяні сценки.

І нарешті, цей довгоочікуваний день. Всі тут, у святково прикрашеній бібліотеці, святково вбрані та в чудовому різдвяному настрої! І закрутилася карусель різдвяних розваг: вірші, пісні про Санту Клауса (щоб він скоріше прийшов і щоб із подарунками), ігри та фотосесія під ялинкою, поруч з Сантою та у пряниковому будиночку. А ще відбулася святкова гра Поля чудес! Скільки пристрасті та азарту привнесли гравці в відгадування слів англійською мовою на зимову тему! Визначивши переможця супергри, дітлахи й дорослі відсвяткували цю радісну подію за святковим "солодким" столом. І звичайно ж, добрий і чарівний Санта Клаус тепло привітав дітлахів (англійською мовою!).

Окремим сюрпризом для нас усіх стало поздоровлення наших американських друзів Ріса і Райана: вони заспівали нам аж три carols, та так ладно й гармонійно, що аж душа почала підспівувати!

Ну а наприкінці свята, на гілочках нашого бібліотечн ого дерева бажань наші любі гості почепили кульки з побажаннями, написаними власноруч. Це були побажання веселого Різдва, здоров’я і, головне, миру нам усім!

/Files/images/tsb_imturgeneva/lengvich-kafe/23_grudnya_2017/IMG_1088.JPG /Files/images/tsb_imturgeneva/lengvich-kafe/23_grudnya_2017/IMG_1092.JPG /Files/images/tsb_imturgeneva/lengvich-kafe/23_grudnya_2017/IMG_1115.JPG /Files/images/tsb_imturgeneva/lengvich-kafe/23_grudnya_2017/IMG_1124.JPG /Files/images/tsb_imturgeneva/lengvich-kafe/23_grudnya_2017/IMG_1172.JPG /Files/images/tsb_imturgeneva/lengvich-kafe/23_grudnya_2017/IMG_1140.JPG /Files/images/tsb_imturgeneva/lengvich-kafe/23_grudnya_2017/IMG_1137.JPG /Files/images/tsb_imturgeneva/lengvich-kafe/23_grudnya_2017/IMG_1156.JPG /Files/images/tsb_imturgeneva/lengvich-kafe/23_grudnya_2017/IMG_1193.JPG /Files/images/tsb_imturgeneva/lengvich-kafe/23_grudnya_2017/IMG_1199.JPG /Files/images/tsb_imturgeneva/lengvich-kafe/23_grudnya_2017/IMG_1208.JPG /Files/images/tsb_imturgeneva/lengvich-kafe/23_grudnya_2017/IMG_1220.JPG

.

Країни Європи: Ірландія

27/11/2017

/Files/images/vse_pro_vropu/knijnyie_vyistavki/4-min.JPG Смарагдовий острів Ірландія – це безліч середньовічних замків та тисячі пабів, класичне рагу, справжній "Гіннес", мегаліти на тлі смарагдової зелені і сивих океанських хвиль - і це лише частина дивовижних відкриттів і вражень. Ірландія – чудова країна з давньою історією, яка сягає ще давніх часів. Дізнатись про деякі цікаві та забавні факти, про дивовижні місця, де знімалися відомі фільми, та історію цієї маленької зеленої країни ви зможете з буклетів: «Загадкова Ірландія», «Подорожі Ірландією», які знаходяться на кніжковій виставці Пункту європейської інформації «Країни Європи: Ірландія».
Ця країна навчила весь світ вірити в Маленький народець — фей, лепреконів та сідів, танцювати джигу, створила найвідомішу книгу для вирішення суперечок. Про все це в буклетах, створених Пунктом європейської інформації «Міфи і легенди Ірландії: Лепрекон», «Смарагдова країна – Ірландія», «Суперечки Forever або Як народилась книга рекордів Гінеса».
Про особливості ірландської освіти ми розповіли в буклеті «Вища та середня освіта Ірландії», адже сьогодні Ірландія знаменита своєю освітою, яка за якістю не поступається навіть британській.
Відвідавши нашу книжкову експозицію, ви дізнаєтесь багато цікавого та нового про маленьку Ірландію — країну з великим серцем.

Смарагдовий острів чекає Вас!

/Files/images/vse_pro_vropu/knijnyie_vyistavki/3-min.JPG /Files/images/vse_pro_vropu/knijnyie_vyistavki/2-min.JPG /Files/images/vse_pro_vropu/knijnyie_vyistavki/1-min.JPG

.

"Коли чорним котам пощастило".
До Дня захисту чорних котів

25/11/2017

А чи знаєте ви, яке дивне свято відзначалося нещодавно в одній з європейських країн? А наші діти - учасники проекту Ленгвіч-кафе в ЦБ ім. І.С.Тургенєва - знають! Тому що всі ми дуже любимо тварин,а особливо, як з’ясувалось,котів; а деякі, як таки ж з’ясувалось - елегантних, екстровагантних чорних котів. Саме тому ми всі разом з італійцями святкували День Захисту чорних котів. Від кого? Від марновірних, неосвічених людей... Ми подивились відео-сюжети, з яких дізнались, які незвичайні, корисні, самобутні творіння - ці чорні коти. Діти розповідали свої історії про цих тваринок. А потім ми вибрали собі в Інтернеті фото кицьок і описували їх англійською мовою: "Це - кіт. Це - чорний кіт. Він великий/малий. Він - пухнастий. У нього зелені/сірі\ жовті очі..." і таке інше. Потім - незмінні парочка-трійка серій "Simon's Cat"-про нові походження кота Хью і наприкінці - фотосесія "Якби я була кішкою" :=)


/Files/images/tsb_imturgeneva/vesela_anglyska/25listopada2017-serednya/IMG_0597.JPG/Files/images/tsb_imturgeneva/vesela_anglyska/25listopada2017-serednya/IMG_0598.JPG/Files/images/tsb_imturgeneva/vesela_anglyska/25listopada2017-serednya/IMG_0599.JPG/Files/images/tsb_imturgeneva/vesela_anglyska/25listopada2017-serednya/IMG_0600.JPG/Files/images/tsb_imturgeneva/vesela_anglyska/25listopada2017-serednya/IMG_0601.JPG/Files/images/tsb_imturgeneva/vesela_anglyska/25listopada2017-serednya/IMG_0602.JPG/Files/images/tsb_imturgeneva/vesela_anglyska/25listopada2017-serednya/IMG_0603.JPG

.

"Пряник з Німеччини". Євромандрівка

12/11/2017

/Files/images/2017_mayster-klasi/б5.jpgУ листопаді в Україні розпочалися Тижні Німеччини й Пункт європейської інформації Центральної бібліотеки надав нашим юним мандрівникам багато цікавого й пізнавального матеріалу про країну замків. Німеччина – країна, де винайшли аспірин і жувальну гумку, країна порядку, великих штрафів, шанувальників футболу та надійних автомобілів. Німецькі письменники подарували дітлахам всього світу багато казок і чудових історій. А ще у німців є смачний і дуже гарний на вигляд смаколик – Lebkuchen. Це всесвітньо відомий нюрнберзький пряник, який має дуже давню історію та є патентованої торговою маркою.

Подорожей без сувенірів не буває, тому на згадку про Німеччину дітлахи «спекли» власний Lebkuchen з українською душею.

/Files/images/2017_mayster-klasi/б1.jpg /Files/images/2017_mayster-klasi/б2.jpg /Files/images/2017_mayster-klasi/б3.jpg /Files/images/2017_mayster-klasi/б6.jpg

.

«Країни Європи: Чехія»

28/10/2017

/Files/images/vse_pro_vropu/knijnyie_vyistavki/IMG_9785.JPG Що ми знаємо про Чехію? Напевно, тільки те, що це давно вже не Чехословаччина, що тут варять добре пиво, роблять непогане взуття і те, що в Карлових Варах лікують від усього. Заглибившись в історію цієї країни разом з Пунктом європейської інформації наші користувачі з подивом дізналися, що в Чехії є величезна кількість замків. І тільки в Чехії є єдина в світі унікальна церква Костніца, що складається з останків не менше 40 тисяч людей. Про все це ви зможете дізнатіся з буклетів «Пам'ятники ЮНЕСКО у Чехії», «Цікаві факти про Чехію», «Чаруюча Чехія», які представлені на кніжковій віставці ПЄІ «Країни Європи: Чехія».

А от з буклету «Смішна чеська мова» ви дізнаєтесь багато цікавого та кумедного про мову. Адже вона є однією із слов'янських мов. Чимось вона нагадує російську або українську, але багато слів в чеській мові мають діаметрально протилежне значення. Або є слова де, у порівнянні з російськими словами, деякі букви міняються місцями, наприклад, Кlobása - ковбаса. Іноді це призводить до плутанини, іноді стає основою для казусів, але частіше просто викликає посмішку. Ось чому чеська мова є цікавою практично для кожної російськомовної людини.

А ті, хто мріє отримати освіту за кордоном, можуть знайти цікаву інформацію у брошурі «Вища освіта в Чехії для українців». Адже в цій країни здобути вищу освіту можна безкоштовно, потрібно знати лише… мову.

Тож, Чехія - та країна, яку варто вивчати, адже культура та історія цієї країни викликає великий інтерес.

/Files/images/vse_pro_vropu/knijnyie_vyistavki/IMG_9783.JPG /Files/images/vse_pro_vropu/knijnyie_vyistavki/IMG_9784.JPG /Files/images/vse_pro_vropu/knijnyie_vyistavki/IMG_9788.JPG

.

"One apple a day keeps a doctor away" - День яблука в Великобританії

21/10/2017

Хто ж з дітей, та й дорослих, не любить свята?! Хто ж не погодиться прийти в звичний час, в ЦБ ім. І.С.Тургенєва, щоб весело і з усіма членами команди відзначити якусь цікаву подію? Ось і у нас в групі сьогодні таке свято: День яблука, що святкується щорічно 21 жовтня в цій Великобританії. Учасники готувались, згадували казки та інші літературні твори, в яких йдеться про яблука, повторювали назви фруктів і прикметники, що допомогають описати їх. А бібліотекарі приготували своїм друзям підходяще частування - солодкі осінні рожеві яблучка!

Відео-сторісек зібрав для них коротенькі сюжети про яблуко Адама і Єви, яблука Геракла, Ньютона, яблуко розбрату, "Apple" Стива Джобса, яблучний Спас. А один кумедний мультфільм, в якому зображені різні люди, що по різному уявляють собі користь від яблук, став камертоном, що розбудив дитячий творчій геній, і вони радо заходились малювати свої яблука, майже вигадували нові сорти: яблуко-радість, яблуко- смакотинка, яблуко-друг і таке інше. І якже було потім не сфотографуватись із своїми творіннями?!

/Files/images/tsb_imturgeneva/vesela_anglyska/22_jovtnya_2017/IMG_9713.JPG/Files/images/tsb_imturgeneva/vesela_anglyska/22_jovtnya_2017/IMG_9717.JPG/Files/images/tsb_imturgeneva/vesela_anglyska/22_jovtnya_2017/IMG_9721.JPG/Files/images/tsb_imturgeneva/vesela_anglyska/21_jovtnya_2017/IMG_9665.JPG/Files/images/tsb_imturgeneva/vesela_anglyska/21_jovtnya_2017/IMG_9677.JPG/Files/images/tsb_imturgeneva/lengvich-kafe/21_jovtnya_2017/IMG_9708.JPG/Files/images/tsb_imturgeneva/lengvich-kafe/21_jovtnya_2017/IMG_9706.JPG /Files/images/tsb_imturgeneva/lengvich-kafe/21_jovtnya_2017/IMG_9710.JPG

.

"Вибір - Професія - Успіх".
Профроієнтаційний марафон. І крок

жовтень 2017

Учні - дев’ятикласники, що завітали в ЦБ ім.І.С.Тургенєва на розмову про вибір майбутньої професії, завернули у наш Пункт Європейської інформації, про який вони добре знають і не раз вже знайомилися з новими книжками і інформацією з Інтернету, поданою на експозиції. Цього разу молодь ознайомилась з інформцією про Мальту - країну Євросоюзу, що є міжнародним центром вивчення англійської мови. Щоб отримати гідну освіту, в наш час треба добре володіти англійською, це допоможе підвищити свій освійтній, соціальний і особистий статус, розповіла учням бібліотекар. Як завжди, у Європункті наших користувачів чекала нова інформація про освіту і працевлаштування у будь-якій країні Європи і світу.

/Files/images/tsb_imturgeneva/proforientatsiya/9_jovtnya_2017_-_9-b_uvk112/IMG_9171.JPG/Files/images/tsb_imturgeneva/proforientatsiya/9_jovtnya_2017_-_9-b_uvk112/IMG_9172.JPG/Files/images/tsb_imturgeneva/proforientatsiya/9_jovtnya_2017_-_9-b_uvk112/IMG_9174.JPG

.

"Parlez-vous français?" - комільфо - зустріч.
Пункт європейської інформації

жовтень 2017

"Мови різні - мудрість одна!" - під таким девізом проходила сьогодні зустріч одинадцятикласників НВК №112 з Волошан Клавдією Андріївною, старшим викладачем кафедри французької мови університету ім. Г.Сковорроди, автором кількох популярних книг і підручників "по-французькому і не тільки" (як каже сама Клавдія Андріївна). Спочатку пролунала розповідь "Трохи про себе, трохи про книги" (я знову цитую нашу гостю). Жінка великого чарівності і з чималими здібностями, прекрасно спілкується з юною аудиторією (судіть самі: в кінці зустрічі всі учні разом з їх викладачем і нашою гостею виспівували полечку на французькому!), - ось далеко не всі таланти Волошан К.А. Автор подарувала нашій бібліотеці і шкільному викладачеві французької свої книги, а молодь заспівали для неї пісню Джо Дассена "Салют". Ось така у нас вийшла неозвичайна за всіма параметрами зустріч трьох поколінь тих, хто вивчає французьку мову!

/Files/images/tsb_imturgeneva/shkola_112/5_jovtnya_2017_-_frantsuzskiy/IMG_8923.JPG/Files/images/tsb_imturgeneva/shkola_112/5_jovtnya_2017_-_frantsuzskiy/IMG_8927.JPG/Files/images/tsb_imturgeneva/shkola_112/5_jovtnya_2017_-_frantsuzskiy/IMG_8929.JPG/Files/images/tsb_imturgeneva/shkola_112/5_jovtnya_2017_-_frantsuzskiy/IMG_8931.JPG/Files/images/tsb_imturgeneva/shkola_112/5_jovtnya_2017_-_frantsuzskiy/IMG_8933.JPG/Files/images/tsb_imturgeneva/shkola_112/5_jovtnya_2017_-_frantsuzskiy/IMG_8937.JPG/Files/images/tsb_imturgeneva/shkola_112/5_jovtnya_2017_-_frantsuzskiy/IMG_8943.JPG/Files/images/tsb_imturgeneva/shkola_112/5_jovtnya_2017_-_frantsuzskiy/IMG_8947.JPG

.

Країни Європи – Мальта

21/09/2017

/Files/images/vse_pro_vropu/knijnyie_vyistavki/4.JPG А що ми знаємо про Мальту? Та зовсім мало, практично нічого. Тому, вибираючи на карті Європи місце, куди можна здійснити віртуальну подорож, Пункт європейської інформації, недовго думаючи, зупинив свій вибір на Мальті. До того ж, у вересні, ця маленька країна відзначає - День незалежності.

Мальта - це острівна держава в Середземному морі, яка не має ні гір, ні річок, але може похвалитися багатою на дивовижні події багатовіковою історією. Вона є рекордсменом по щільності культурних та історичних пам'яток, може пишатися унікальною архітектурою і завжди гостинним народом. Про все це ви зможете дізнатися з буклетів «Мальта – серце Середземномор’я» та «Мальта - маленька гавань або На якому острові можна побачити всю історію людства?», які представлені на книжковій виставці ПЄІ «Країни Європи: Мальта».

Про культуру, звичаї та найрізноманітніші ремесла вам розповість буклет «Із Мальти - з любов’ю!». А ось брошура «English по-мальтійскі або освіта у серці середземномор’я» розповість вам про вивчення англійської мови на Мальті. Адже мало хто знає, що ця маленька, «іграшкова країна» відома всьому світові, як світовий центр вивчення англійської мови. Мальта - країна з великою кількістю мовних шкіл. А ще залитий сонцем середземноморський острів - відмінне місце для вивчення англійської в унікальному культурному середовищі.

Якщо ви прагнете дізнатись більше про країни Європи запрошуємо Вас до нашого Пункту європейської інформації.

/Files/images/vse_pro_vropu/knijnyie_vyistavki/2.JPG /Files/images/vse_pro_vropu/knijnyie_vyistavki/1.JPG /Files/images/vse_pro_vropu/knijnyie_vyistavki/3.JPG /Files/images/vse_pro_vropu/knijnyie_vyistavki/5.JPG

.

«Зроби наступний крок»: українсько-німецький рік мов

10/09/2017

/Files/images/vse_pro_vropu/meropriyatiya_2017/г1.JPG Німецька мова, поряд з англійською, іспанською, італійською та французькою, є однією з найвідоміших та найпопулярніших європейських мов нашого часу. За статистикою, понад 16,5 мільйонів людей у різних куточках планети вивчають німецьку мову як іноземну, адже це мова економіки, науки та культури, це мова, котра посідає друге місце в Інтернеті та третє місце у світовій продукції книжок. В Україні німецьку вивчають приблизно 750 000 людей.

Саме тому, з нагоди 25-річчя встановлення дипломатичних відносин між Україною і Німеччиною, у Київі відкрився українсько-німецький рік мов. І наш Пункт європейської інформації ЦБ ім. І.С. Тургенєва ЦБС Слобідського району м. Харкова вирішив приєднатися до цієї ініціативи і організував книжкову експозицію, присвячену німецькій мові. Ми підготували інформацію про те, де в Харкові можна вивчати німецьку мову і що пов'язує наше місто з німцями, як здобути вищу освіту в Німеччині, і ще багато цікавого про німців та німецьку мову.

/Files/images/vse_pro_vropu/meropriyatiya_2017/г2.JPG /Files/images/vse_pro_vropu/meropriyatiya_2017/г3.JPG /Files/images/vse_pro_vropu/meropriyatiya_2017/г4.JPG

.

«Томатіна - веселе свято в Італії»

31/08/2017

/Files/images/vse_pro_vropu/meropriyatiya_2017/т.JPG Пункт європейської інформації разом з нашими юними знавцями та любителями англійської мови часто здійснюють бліц-подорожі в різні європейські країни. Ось і сьогодні ми вирішили поєднати приємне з корисним і подумки взяли участь в святі "Томатина", який проходить щороку в Італії наприкінці літа. Свято нестримно веселе, гучне. І це зрозуміло, адже по суті це свято зібраного врожаю, а це значить, що зима не страшна!

Ми з дітлахами повторили до цього уроку назви овочів англійською, щоб розгадувати кросворди. Допомагаючи один одному, а часом, навпаки, усамітнюючись, щоб ніхто не заважав, діти непогано впоралися із завданням. А допомагала їм весела італійська музика і відеоролики, що показували, як проходить свято "Томатина" в Італії.

Ось, правда, прикро, що в цей раз у нас не вийшов конкурс "веселих помідорів" так, як нам хотілося: літо, багато учасників ще у від'їзді, вони просто не знали про конкурс, а ті, хто знали, не змогли прийти. І все ж 2 учасники у нас були. Один принесений на конкурс помідор так і називався "Кум Помідор": капелюх на голові нагадує літній український чоловічий капелюх, довгі висячі вуса (з петрушки: =), веселі очі - чим не веселий український кум? А другий помідор був просто стиглий і симпатичний: видно, учасник під номером 2 згадав про конкурс вже по дорозі в бібліотеку і просто вибрав найсимпатичніший помідор. Нехай так. Найголовніше, що конкурс все-таки відбувся, і його учасники отримали призи.

/Files/images/vse_pro_vropu/meropriyatiya_2017/т1.JPG /Files/images/vse_pro_vropu/meropriyatiya_2017/т2.JPG /Files/images/vse_pro_vropu/meropriyatiya_2017/т3.JPG /Files/images/vse_pro_vropu/meropriyatiya_2017/т4.JPG /Files/images/vse_pro_vropu/meropriyatiya_2017/т5.JPG /Files/images/vse_pro_vropu/meropriyatiya_2017/т6.JPG

.

"Еллада та елліни". Креативна географія

01/08/2017

Літо триває і ми продовжуємо мандрувати світом. Сьогоднішня подорож бібліотеки ім. І.С. Тургенєва була присвячена Стародавньої Греції. Дізнатися багато цікавих фактів про колиску сучасної цивілізації, країну сонця, батьківщину математики, філософії, літератури та театру, нам допомогли інформаційні буклети й брошури Пункту Європейської інформації.

З життям еллінів, їх побутом, одягом, речами та житлом дітлахів познайомили книжки «Стародавні греки» та «Боги й герої». А ще діти спробували створити амфори за допомогою грецьких візерунків., але без фантазії й сучасних елементів не обійшлося.

/Files/images/2017_lto_tsb/701.jpg /Files/images/2017_lto_tsb/702.jpg /Files/images/2017_lto_tsb/704.jpg /Files/images/2017_lto_tsb/705.jpg

.

"Чарівна країна". Книгоподорож

26/07/2017

/Files/images/2017_lto_tsb/518 (1).jpg Сьогоднішня книгоподорож в ЦБ ім. Тургенєва була присвячена Франції, дітлахи поринули в чарівний світ казки Шарля Перро й здійснили віртуальну мандрівку до замку-музею у передмісті Парижу. Замок Бретей - "володіння Кота в чоботях" є втіленням казкового світу французького письменника.

Дізнатися багато цікавих фактів про Францію дітям допомогли ілюстративні матеріали, брошури та буклети книжкової виставки Пункту європейської інформації «Країни Європи: Франція».

Мандрівки та подорожі завжди надихають наших дітлахів на творчість і сьогоднішня зустріч не стала винятком. Ось які середньовічні замки ми побудували!

/Files/images/2017_lto_tsb/511.jpg /Files/images/2017_lto_tsb/512.jpg /Files/images/2017_lto_tsb/513.jpg /Files/images/2017_lto_tsb/515 (3).jpg

.

Країни Європи – Франція

17/07/2017

/Files/images/vse_pro_vropu/knijnyie_vyistavki/IMG_3046.JPGЯкі перші асоціації виникають у вас при думці про Францію? Звичайно, це блискучий Париж, Ейфелева вежа, жаб'ячі лапки, Лувр та Бастилія. А чи знаєте ви, що круасан був фактично винайдений в Австрії, а не у Франції, а кілт родом з Франції, а не Шотландії, а найстаріший паризькій міст носить назву «Новий міст». Про це все ви дізнаєтесь з буклету «Найцікавіше про французів», який знаходиться на книжковій виставці Пункту європейської інформації «Країни Європи: Франція». Францію без перебільшення можна називати країною замків — за всі минулі століття їх там збудували близько 5 тисяч. То ж погортавши брошуру «Визначні пам’ятки Франції», користувачі дізнаються якими історичними пам'ятками пишається ця країна.

Подорожуючи далі нашою виставкою та прочитавши брошуру «Нобелівські лауреати Франції», ви дізнаєтесь хто найбільше прославляє свою країну. Адже Франція входить у п'ятірку країн-рекордсменів за кількістю нобелівських медалей. А найбільша кількість Нобелівських лауреатів з літератури саме з Франції. А для тих, хто вирішив здобути вищу освіти у цій країні ми підготували буклет «Вища освіта у Франції для українців».
Ну і звичайно ж французька кухня. Вона вважається однією з найвишуканіших у світі, а самі французи - справжні кулінари, які перетворили простий процес насичення в насолоду. Про всі особливості французької кухні ви також дізнаєтесь з нашої книжково-ілюстративної виставки.
То ж, якщо ви прагнете дізнатись якомога більше про країни Європи запрошуємо Вас до нашого Пункту європейської інформації.

/Files/images/vse_pro_vropu/knijnyie_vyistavki/1ф.jpg /Files/images/vse_pro_vropu/knijnyie_vyistavki/2ф.jpg

.

Країни Європи: Італія

09/06/2017

/Files/images/vse_pro_vropu/вв1.JPG Бібліотечний Пункт європейської інформації розпочав літо з подорожі до найкрасивішої та найтеплішої країни Європи – здогадалися, якої? Півострів-чобіток, що омивається теплими водами п’яти морів, гаряча країна моди, пасти, вина, чоловіків та пристрасті. А чи ви знали, де з’явився перший термометр, відкрилася перша в світі піцерія і розташований найвищий діючий вулкан в Європі? Відповідь на ці питання одна — Італія. Подорожуючи книжковою виставкою «Країни Європи: Італія» ви маєте можливість дізнатися багато нового про цікаву історію цієї «Bel Paese» - “красивої країни”. Буклет «Buongiorno, Italia! Привіт, Італія!» знайомить з цікавими, корисними та кумедними фактами про країну.

Італію називають країною-музеєм, понад 60% культурної спадщини Європи зосереджено на італійському чобітку. Тут є все - пам'ятники Римської імперії, спадкоємці епохи Ренесансу, похмурі свідки темних віків Інквізиції. Практично кожне місто може похвалитися відомими на весь світ пам'ятками, про які користувачі дізнаються з нашого видання «Bella Italia.Визначні пам’ятки Італії».

Звісно, «всі дороги ведуть до Риму». Вічне місто Рим. Унікальне місто, яке поєднує в собі стародавні традиції і архітектуру з модними бутіками і шикарними готелями. У Римі просто неймовірна концентрація історичних пам'яток, які гармонійно вписуються в сучасний, трохи божевільний ритм життя міста. Про все це ви дізнаєтесь з буклету «Вічне місто. Цікаві факти про Рим».

Італія - ​​рай для закоханих. У жодній країні світу немає такої кількості романтичних місць, відомих на весь світ. Саме в Італії розташоване одне з найромантичніших міст в світі - Венеція. Буклет «Венеціанський карнавал – феєрія кольорів та розкоші», створений для книжкової виставки, розповідає про найбільше свято, яке проходить в цьому місті, мандрівники його називають Королем усіх карнавалів.

А ще Італія - колиска європейської освіти. Перші університети в Європі з'явилися саме тут. У Середньовіччі бажаючі стати добрими правознавцями неодмінно приїжджали в університет Болоньї. Сучасна Болонська система освіти, яка застосовується і в Україні, була розроблена та введена однойменним італійським університетом. То ж усі, хто мріє отримати освіту за кордоном, можуть знайти цікаву інформацію у брошурі «Вища освіта в Італії для українців»

Подорожуйте разом з нашим Пунктом європейської інформації та дізнавайтесь більше про Європу.

/Files/images/vse_pro_vropu/вв 2.JPG

/Files/images/vse_pro_vropu/вв.JPG /Files/images/vse_pro_vropu/в44.JPG

.

«Вuongiorno, Італія». Творча мандрівка

09/06/2017

/Files/images/2017_lto_tsb/24.jpg Сьогодні в ЦБ ім. Тургенєва, дійсно, добрий ранок, тому що до нас на творчу мандрівку "Buongiorno, Італія" завітали дітлахи пришкільного табору. Літо - це час мандрівок та подорожей і пункт Європейської інформації підготував черговий вояж країною емоцій, сонця, моря та моди.

Ми - зразкові туристи, тому спочатку ознайомились з культурною мапою Італії, згадали всесвітньо відомі міста, пам’ятки та відомих італійців. Потім позмагалися з італійським поварами й «приготували» власну піцу, а на згадку про країну створили макет унікальної Пізанської вежі.

/Files/images/2017_lto_tsb/19.jpg /Files/images/2017_lto_tsb/19(1).jpg /Files/images/2017_lto_tsb/20.jpg /Files/images/2017_lto_tsb/21.jpg /Files/images/2017_lto_tsb/22.jpg /Files/images/2017_lto_tsb/23.jpg

.

"Німеччина". Творча євромандрівка

2017-05-28

/Files/images/vse_pro_vropu/meropriyatiya_2017/IMG_1320.JPG Подорожі роблять наше життя яскравим й цікавим, тому Пункт Європейської інформації в ЦБ ім. Тургенєва з задоволенням готує для своїх юних користувачів творчі мандрівки. Сьогодні ми подорожували Німеччиною - країною де придумали аспірин і жувальну гумку, де найпопулярнішим видом спорту є футбол і дуже великий штраф за зірвану квітку. Дітлахи познайомились з культурною мапою країни, подивились відеоролик про пам'ятки Німеччини та почули про смачний й веселий фестиваль полуниці в маленькому містечку Оберкирх.

А на творчій частині спробували зліпити з солоного тіста суницю. Ягоди вийшли,як справжні, не відрізниш.))

/Files/images/vse_pro_vropu/meropriyatiya_2017/i0.jpg /Files/images/vse_pro_vropu/meropriyatiya_2017/i1.jpg /Files/images/vse_pro_vropu/meropriyatiya_2017/i2.jpg /Files/images/vse_pro_vropu/meropriyatiya_2017/i2(1).jpg /Files/images/vse_pro_vropu/meropriyatiya_2017/i4.jpg

.

Відкриття нового Пункту європейської інформації «Все про Європу: читай, слухай, дізнавайся»

/Files/images/vse_pro_vropu/meropriyatiya_2017/punkt_22/6.JPG До Дня Європи у бібліотеці № 22 ЦБС Слобідського району м. Харкова відбулось відкриття Пункту європейської інформації, що діє за проектом Української бібліотечної асоціації «Все про Європу: читай, слухай, дізнавайся в пунктах європейської інформації в бібліотеках» за підтримки програми ЄС «Еразмус+ (Жан Моне)».
На презентації Пункту європейської інформації «Відкриваємо Європу разом» наші гості дізналися про мету відкриття такого пункту: розповсюдження офіційної інформації про ЄС, популяризація європейських цінностей, європейської освіти, розширення знань про національні, культурні, духовні цінності країн Європи і найголовніше прищеплення почуття належності нашої держави до європейських народів і безперечності європейського вибору у майбутньому.

Після відкриття ПЄІ наші постійні користувачі та гості взяли участь у дні інформації «Європейське сузір’я», у європейському квесті «Єдність у різноманітті», здійснили відео мандрівки Європою, дізнавались про культуру країн ЄС та про прапори європейських країн, складали карту Європи із пазлів, приймали участь у конкурсах «Відгадай країну за асоціативним рядом», «Із якої країни визначна пам’ятка», «Імена європейців на вулицях Харкова», «Ланцюжок: країна, письменник, твір, герой твору», а натомість отримували солодкі призи за участь у конкурсах.

По завершенню зустрічі учасники дізнались багато цікавого про Європу і ми запрошуємо всіх на нові зустрічі у ПЄІ, де завжди можна знайти корисну інформацію про країни ЄС.

/Files/images/vse_pro_vropu/meropriyatiya_2017/punkt_22/1.JPG /Files/images/vse_pro_vropu/meropriyatiya_2017/den_evropyi/P1280660.JPG /Files/images/vse_pro_vropu/meropriyatiya_2017/den_evropyi/P1280353 (1).JPG /Files/images/vse_pro_vropu/meropriyatiya_2017/den_evropyi/P1280454.JPG /Files/images/vse_pro_vropu/meropriyatiya_2017/den_evropyi/P1280479.JPG /Files/images/vse_pro_vropu/meropriyatiya_2017/den_evropyi/P1280487.JPG

.

День Європи

18/05/2017

/Files/images/vse_pro_vropu/meropriyatiya_2017/den_evropyi/IMG_1300.JPG До Дня Європи Пункт європейської інформації Центральної бібліотеки ім. І С Тургенєва підготував для своїх постійних користувачів та гостей різноманітні інформаційні й пізнавальні заходи. Кожен читач, який відвідав бібліотеку залучився до участі у заходах дня інформації «Європейське сузір’я»: вікторинах, іграх. Хтось познайомився з культурою та традиціями європейських країн, дізнався більше про особливості відносин між Україною та Європейським Союзом, про характерні риси та особливості ЄС та основні європейські цінності на книжково-ілюстративній виставці «Європа: традиції, різноманітність, співпраця». А хтось взяв участь у розгадуванні «Євро кросворда» і одержав за вірну відповідь смачненький приз.
Також до ПЄІ завітали в гості студенти ХВПУ №6 вони охоче взяли участь у євро вікторині, яка була присвячена країнам ЄС, їх традиціям, столицям і пам’яткам. А молодші школярі здійснили цікаву книгоподорож Європою й створили власну мапу мандрів.
Кросворди, ребуси, вікторини, загадки, цікаві факти про традиції, культуру й відеосюжети про європейські країни розважали наших користувачів протягом усього дня. Святковий настрій увесь час панував у нашій невеличкій «бібліотечній Європі».

/Files/images/vse_pro_vropu/meropriyatiya_2017/den_evropyi/a1.jpg /Files/images/vse_pro_vropu/meropriyatiya_2017/den_evropyi/a1(1).jpg /Files/images/vse_pro_vropu/meropriyatiya_2017/den_evropyi/a1(2).jpg /Files/images/vse_pro_vropu/meropriyatiya_2017/den_evropyi/a1(3).jpg /Files/images/vse_pro_vropu/meropriyatiya_2017/den_evropyi/a10.jpg /Files/images/vse_pro_vropu/meropriyatiya_2017/den_evropyi/a11.jpg /Files/images/vse_pro_vropu/meropriyatiya_2017/den_evropyi/a2.jpg /Files/images/vse_pro_vropu/meropriyatiya_2017/den_evropyi/a3.jpg /Files/images/vse_pro_vropu/meropriyatiya_2017/den_evropyi/a7.jpg /Files/images/vse_pro_vropu/meropriyatiya_2017/den_evropyi/a9.jpg

День Європи

.

День Великої Британії в Ленгвіч-кафе

22/04/2017

/Files/images/vse_pro_vropu/meropriyatiya_2017/den_britan/IMG_0498-min.JPGСвята - це частина культури будь-якої країни. Для того, щоб краще зрозуміти інший народ, недостатньо знати тільки мову цього народу, дуже важливо познайомитися з його історією і культурою. У квітні весь світ відзначає визначне свято - День Англійської мови. Не секрет, що англійська мова є найбільш вживаною на планеті. Знання англійської відкриває безліч кордонів до успішної кар'єри, вражаючих подорожей, знайомств з цікавими людьми. А ще, у цьому місяці, британці відзначають особливий день - день народження королеви Єлизавети ІІ. Тож Пункт європейської інформації разом з учасниками Ленгвіч-кафе вирішили об’єднати ці два свята та відзначити День Великої Британії.
Почалося наше свято, як і годиться, з гімну держави, про яку піде мова - "God save the Queen". Майже кожен учасник проекту підготував невеличкий, пізнавальний сюжет про Великобританію, про історію прапора країни, про її Величність королеву, чий день народження святкували 21 квітня. Також були продемонстровані презентації від наших дітлахів про дива природи Британії, про замки з привидами, про Лондон, про чайні традиції британців. І звичайно ж, наше спілкування було англійською.
Маленькі користувачі бібліотеки охоче ставали в коло, щоб потанцювати з ведмежатком Teddy, виконати веселі накази Саймона, пограти в "Їстівне - неїстівне". А всі разом учасники Ленгвіч-кафе грали у невеличку вікторину про Лондон, Британію та великих британців, фотографувались в червоній телефонній будці зі старим телефонним апаратом, у яскравих британських капелюхах або з "посмішкою чеширського кота" на щасливому обличчі.
І на завершення нашого свята настав час англійського "Денного чаювання» - «Five-o'clock tea». Наші учасники сіли до столу, щоб за доброю англійською традицією випити чашку чаю з чимось "легеньким": кексиком, печивом або з сендвічем.
Смачно та приємно! Long live the Great Britain!

/Files/images/vse_pro_vropu/meropriyatiya_2017/den_britan/1.JPG /Files/images/vse_pro_vropu/meropriyatiya_2017/den_britan/2.JPG /Files/images/vse_pro_vropu/meropriyatiya_2017/den_britan/3.JPG /Files/images/vse_pro_vropu/meropriyatiya_2017/den_britan/4.JPG /Files/images/vse_pro_vropu/meropriyatiya_2017/den_britan/5.JPG /Files/images/vse_pro_vropu/meropriyatiya_2017/den_britan/7.JPG

.

«Країни Європи: Греція»

25/03/2017

/Files/images/vse_pro_vropu/knijnyie_vyistavki/греція3.jpg Що ми знаємо про Грецію? А те, що у Греції є те, чим навряд чи може похвалитися інша країна.Греція - це музей під відкритим небом. Варто заговорити про Грецію, як відразу на думку спадають всесильні Олімпійські боги на чолі з Громовержцем Зевсом, що сидить на височенному троні на вершині Олімпу, або гомеровские герої, філософи давнини і талановиті скульптори античних часів, а також великий похід Олександра Македонського і розкидані по узбережжю Середземного і Чорного морів безліч грецьких колоній, які залишили глибокий слід в культурах різних народів в процесі еллінізації Сходу.Правда, сьогодні Греція все частіше асоціюється у всіх з теплим сонцем, блакитним морем, білими будинками, ароматом кави зі склянкою холодної води і різноманітними розвагами. То ж, готуючі книжкову виставку«Країни Європи: Греція», ми хотіли нагадати, что Греція - одна з найдавніших держав на землі, колиска античної цивілізації. Саме тому й був створений буклет «Знайомтесь, Греція!»,з якого ми дізнаємось про всі найцікавіші факти країни.Сучасна Греція дбайливо зберігає традиції і культуру минулих поколінь і запрошує кожного доторкнутися до своєї історії.
Світовий культурний розвиток був би неможливий без тієї великої спадщини, яку залишила нам Стародавня Греція - найзагадковіша держава, яку прийнято вважати прародителькою демократії, науки і мистецтва. Наше видання - брошура «Найвідоміші місця Греції», пропонує прогулятися історічними місцями, зустрітися з величними пам'ятками Еллади.
Для сучасної людини стародавні легенди стали буденними історіями, багато людей використовують у розмовному побуті «крилаті» вислови з міфів древньої Греції, часом, навіть, не вникаючи в їх зміст. Наша брошура «Крилаті вислови» Стародавньої Греції" запрошує у цьому розібратися.
Навряд чи можна назвати іншу країну, яка пропонує іноземцям свої державні ВНЗ на таких пільгових умовах. Може, саме тому, серед численних пропозицій щодо навчання за кордоном не так просто знайти ВНЗ Греції. Для тих користувачів, які вирішили навчатися на батьківщині Сократа, Платона, та Аристотеля, була створена брошура «Вища освіта в Греції».
То ж подорожуйте разом з нашим Пунктом європейської інформації та дізнавайтесь більше про Європу.

/Files/images/vse_pro_vropu/knijnyie_vyistavki/греція 2а.JPG /Files/images/vse_pro_vropu/knijnyie_vyistavki/греція1.JPG /Files/images/vse_pro_vropu/knijnyie_vyistavki/греція 4.jpg

.

Ірландія. Творча євромандрівка

12/03/2017

/Files/images/vse_pro_vropu/meropriyatiya_2017/n1.jpgЧергова творча мандрівка Пункту Європейської інформації відбулась в бібліотеці ім. Тургенєва. Сьогодні дітлахи знайомились з країною, символом якої є арфа, де осінь починається у серпні, а основним кольором вважається зелений. Ірландія - це країна дивовижних ландшафтів, запальних танців та батьківщина лепреконів — казкових чоловічків у зелених штанях. А ще на цьому дивовижному острові є національне свято - День Святого Патріка, завдяки якому ірландці одягли в зелене весь світ. Ми теж не залишилися осторонь й напередодні цього свята розважились ірландськими народними іграми, кумедною фотосесію та солодощами.

/Files/images/vse_pro_vropu/meropriyatiya_2017/n10.jpg /Files/images/vse_pro_vropu/meropriyatiya_2017/n11.jpg /Files/images/vse_pro_vropu/meropriyatiya_2017/n12.jpg /Files/images/vse_pro_vropu/meropriyatiya_2017/n13.jpg /Files/images/vse_pro_vropu/meropriyatiya_2017/n2.jpg /Files/images/vse_pro_vropu/meropriyatiya_2017/n3.jpg /Files/images/vse_pro_vropu/meropriyatiya_2017/n8.jpg /Files/images/vse_pro_vropu/meropriyatiya_2017/n9.jpg

.

День свійських тварин в групі Веселий English

04/03/2017

Сьогодні в Пункті європейської інформації ЦБ ім. І.С.Тургенєва наших маленьких учасників проекту «Веселий English» чекав сюрприз: ми відзначали День свійських тварин. Наш вибір був пов’язаний зі святомТодоровдень, яке відзначаютьу Болгарії. Цей день ще інколи називають Святом Коней. Добрі господарі пестять своїх коней, вплетають їм в гриви стрічки, прикрашають їх збрую напівдорогоцінними камінцями, купають їх, пригощають смачненьким. Коні приймають участь у конкурсі краси і в скачках, за перемогу в яких хозяї, отже і їх коні, отримують гарні призи. Все це є святом відпочинку і подяки перед напруженою працею навесні і влітку.Приєднавшись до свята ми згадали назви тварин англійською, передивившись декілька відео-сюжетів з YouTube. А потім почались розваги: ми грали в "Звіряче лото", імітували звуки тварин, намагались відобразити їх в імпровізованій пластиці, щоб інші відгадали, кого ми мали на увазі. А потім діти отримали роздруковані кросворди на цю ж тему і заглибились в їх розв’язування. Тут і проявились здібності працювати командою: всі кросворди були заповнені дякуючи колективній творчості.

Галерея "День свійських тварин в групі Веселий English"

<НазадВперед>

.

Апельсинова битва в Ленгвіч кафе

25 лютого 2017

/Files/images/vse_pro_vropu/meropriyatiya_2017/bitva_apelsinov/5.JPG Фестивалі з барвистими карнавалами і бурхливим веселощами, що проходять напередодні Великого посту, - добра традиція багатьох країн старої Європи. І нашПункт європейської інформації- не виняток. Ми разом з учасниками проекту Веселий English віртуально вирушили на італійський карнавал, відомий під назвою«Битва Апельсинів», або «Апельсиновий бій» (Battle of the Oranges), де можна вдосталь «пограти в сніжки» стиглими, соковитими апельсинами. Але хіба ж ми б змогли кидати один в одного апельсинами? Ми ж друзі! Тому й вигадали, як можна змінити правила битви, щоб усім було добре: вирішили креативно змінити вигляд звичайних апельсинів і перетворити їх на кумедні обличчя та обрати найзабавніші.А поки тривало голосування ми пригадали назви різноманітних фруктів англійською, грали у фруктову естафету, відгадуючи фрукти за їх описом і у фруктове лото, і у швидкісну естафету "Назви найбільше фруктів". І все це, звичайно ж, англійською. Хай було, може, і занадто гомінливо, але це ж свято, а гарний настрій завжди лунає голосно! Потім настала черга чаю і підведення підсумків голосування: всім стало відомо, чиї «апельсинові вироби» зайняли перше, друге і третє місця. В нагороду переможці отримали змогу побачити світлини своїх творінь на соціальних сторінках нашої бібліотеки Фейсбук, ВКонтакті, і на нашому сайті. Отже, це було справжнісіньке свято гарного настрою, радісного очікування весни і красивої англійської мови!

/Files/images/vse_pro_vropu/meropriyatiya_2017/bitva_apelsinov/1.jpg /Files/images/vse_pro_vropu/meropriyatiya_2017/bitva_apelsinov/2.jpg /Files/images/vse_pro_vropu/meropriyatiya_2017/bitva_apelsinov/3.JPG /Files/images/vse_pro_vropu/meropriyatiya_2017/bitva_apelsinov/4.JPG /Files/images/vse_pro_vropu/meropriyatiya_2017/bitva_apelsinov/7.JPG /Files/images/vse_pro_vropu/meropriyatiya_2017/bitva_apelsinov/8.JPG

.

«Країни Європи: Литва»

20/02/2017

/Files/images/vse_pro_vropu/knijnyie_vyistavki/IMG_8904.jpg Отже, лютневий компасПункту європейської інформаціїпривів нас до чудової Прибалтійської країни -Литви.Які асоціації виникають у вас при нагадуванні про цю країну? Ну, Балтійське море. Ну, щось там про Річ Посполиту. Та навряд чи хтось згадає про прекрасні піщані пляжі та й історичних та архітектурних пам'яток в Литві просто величезна кількість, але яких саме - ніхто не пам'ятає або не знає))).То ж, готуючи книжкову виставку«Країни Європи: Литва», ми намагалися урізноманітнити та розширити знання наших читачів про цю країну. Для виставки були створені буклети«Знайомтесь, Литва!»про цікаві та кумедні факти країни. А погортавши брошуру«Литва: Варто Побачити», користувачі дізнаються якими історичними пам'ятками пишається ця країна. Литовцям вдалося зберегти свою самобутню культуру, свою мову і свої традиції. Та чи знаєте Ви, що Литва найнаселеніша і найбільша країна Прибалтики, а ще це батьківщина творчих і фізично міцних людей. Відомих людей Литви умовно можна поділити на дві основні групи: акторсько-літературну і спортивну. Тож подорожуючи нашою виставкою та прочитавши буклет«Відомі люди Литви»ви дізнаєтесь хто найбільше прославляє свою країну.То ж, сподіваємось, наша книжково-ілюстративна виставка допоможе вам скласти свою власну думку про Литву.

/Files/images/vse_pro_vropu/knijnyie_vyistavki/IMG_8905.jpg

.

"Жовтий король". Творча євромандрівка до Франції

12/02/2017

Для подорожей паспорт не потрібен, принаймні для користувачів Центральної бібліотеки ім. Тургенєва. А все тому, що в нас є Пункт Европейскої інформації, який готує для юних мандрівників творчі подорожі Європою. Цього разу ми вирушили до Франції. Спочатку діти вивчили культурну мапу країни, потім «поблукали» вуличками Парижа, «оглянули» найвідоміші пам'ятки міста та «вирушили» на фестиваль лимонів до Ментону. Ментона - це найтепліше міс%D

Кiлькiсть переглядiв: 973

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.