«Країни Європи: Естонія»

21/02/2018

/Files/images/vse_pro_vropu/2018/vyistavki/1э.jpg Мало хто знає, що популярний інтернет-месенджер Skype з'явився саме в Естонії. Що національними символами країни є ластівка та волошка, а герб був подарований датським королем лицарям, які жили 700 років тому в території країни.

Естонія схожа і не схожа на інші країни. У ній знайшлося місце і скандинавському мінімалізму, і західноєвропейському шику. Познайомитись з дивовижними фактами про цю країну ви зможете з буклетів «Естонія - балтійська перлина. Цікаві факти», «Символи Естонії», «Естонські винаходи», які представлені на книжковій виставці Пункту європейської інформації «Країни Європи: Естонія».

Різнобічна культурна спадщина Естонії не залишилась поза увагою. Від старовинних пісень, весільних і банних звичаїв і до столичної архітектури тут знайдеться безліч об'єктів, які увійшли до списка скарбів ЮНЕСКО. Тому любителі архітектурних пам'яток та красивих ландшафтів, знайдуть багато цікавого на сторінках наших брошур «Пам’ятки ЮНЕСКО. Естонія» та «Пам’ятки Естонії».

А от з буклету «Естонська мова. Цікаві факти» ви дізнаєтесь як естонці обходяться без прийменників і майбутнього часу, і чому здається, що жителі Естонії говорять повільно? Естонська - це не найпопулярніша в світі мова, але вона, гарна, мелодійна, незвичайна і заслуговує на увагу. З нею, однозначно, варто познайомитися ближче.

Ну а ті, хто прагне отримати освіту за кордоном, знайдуть цікаву інформацію у брошурі «Освіта в Естонії». Адже дипломи, які були отримані в ВУЗах республіки, дійсні і визнаються у всіх державах, які є членами ЄС.

То ж, якщо ви прагнете дізнатись якомога більше про країни Європи запрошуємо Вас до нашого Пункту європейської інформації.

/Files/images/vse_pro_vropu/2018/vyistavki/2э.jpg /Files/images/vse_pro_vropu/2018/vyistavki/3э.jpg

.

"Як європейці весну зустрічають"

15-02-2018

Ось і кінчається зима! Вже останній її місяць дійшов до своєї другої половинки. І хоч зима цього року не була з нами дуже суворою, але ми вже з нетерпінням чекаємо на весну. І не тільки у нас в Україні відбуваються свята, що запрошують весну прийти поскоріше. Увесь світ відзначає скоріший приход весни.

У наших друзів в європейських странах з початку лютого до початку березня танцюють і співають на вулицях міст яскраві, веселі карнавали. А в Україні всі радіють Бабському чи Сирному тижню, Сиропусту чи Колодію. І хоч протягом останніх років всі мали змогу отримати дуже багато інформації стосовно національних звичаїв та обрядів, але все одно є що додати новенького і цікавенького. Ось і завітали до нас в ЦБ ім. І.С.Тургенєва наші друзі-сьомикласники з НВК №112, щоб розділити з нами радощі свята, а доречі ще й почути щось про таке чудове свято.

Але спочатку розмова йшла про наш великий дім - Європу: ми подивились і послухали про чарівні карнавали у Венеції, Кельні, Ніцці, Базелі. Які нездоланні і непідробні веселощі панували на вулицях в ті дні!

Після яскравих мандрів Європою ми повернулись в Україну і досконало розібрались, чому це свято зветься Колодій або ж Сирний і Бабський тиждень. Подивившись веселе відео, ми поділились своїми враженнями, як святкуємо це свято ми вдома і в нашому місті. І - "Ласкаво просимо до столу!" На наших гостей чекали варенечки із сметаною і гярячий солодкий чай!

.

«Країни Європи: Хорватія»

28/01/2018

/Files/images/vse_pro_vropu/2018/vyistavki/Х2.JPG Що ми знаємо про Хорватію? Що це країна на Балканському півострові, яка колись входила до складу Югославії, потім там була війна, і країна стала незалежною, а в 2013 році вступила в ЄС. Що там є море і туристи. Але почавши вивчати деякі цікаві факти країни разом з Пунктом європейської інформації наші користувачі з подивом дізналися, що назва породи собак далматин походить з області Далмація, а чоловічу краватку придумали в XVII столітті в Хорватії - тому в багатьох європейських мовах вона називається словом, співзвучним з англійською назвою цієї країни - Croatia і відповідно cravat, cravatte, Krawatte тощо.
Про все це, та ще багато цікавого про країну ви зможете дізнатися з буклетів «Цікаві факти про Хорватію», «Dubrovnik - аристократична республіка та перлина Середземномор’я», які представлені на книжковій виставці ПЄІ «Країни Європи: Хорватія». Хорватія вигідно вирізняється від інших країн світу тим, що в ній представлено унікальне поєднання таких багатств як мальовничі природні комплекси, історичні пам'ятники, морське узбережжя, сотні островів, густі ліси, термальні джерела. Тож цінителі архітектурних пам'яток та красивих ландшафтів, з цікавістю розглядатимуть різноманітні старовинні замки та острови на сторінках нашої брошури «Перлина Адріатики», «Країна тисячі островів».

Хорватія - країна з багатими національними традиціями. ЮНЕСКО внесла в список культурної спадщини сім цінностей з Хорватії. У підсумку, Хорватія зайняла перше місце в Європі (!!!) і четверте в світі (після Китаю, Японії та Кореї). Це - велике досягнення для такої маленької країни. Про різноманітні традиції, символи та цікаві легенди Хорватії також дізнайтесь з нашої виставки.

А ті, хто мріє отримати освіту за кордоном, можуть знайти цікаву інформацію у брошурі «Освіта в Хорватії». Адже іноземні громадяни можуть вступити в хорватський виш як за результатами єдиного державного іспиту, який вони здавали в рідній країні.

/Files/images/vse_pro_vropu/2018/vyistavki/х1.JPG

Дата останньої зміни 25 Лютого 2018