Веселий English - "I Can Read English!" - До Міжнародного Дня голосного читання

А знаєте що? Давайте сьогодні святкувати: кажуть, що незабаром День голосного читання, а ми ж в бібліотеці! Чим не чудова пропозиція! Отже - читаємо! Голосно! Ми це вміємо, а це ж радість! Так нумо ще й заспіваємо і потанцюємо з цього приводу пісеньку про щастя!

А за те, мабуть, що ми такі веселі і активні, Інтернет подарував нам класну іграшку - Best Text-to Speech demo: Створюємо аватар, що вміє розмовляти і допомогає нам вірно вимовляти навіть найскладніші слова британською, американською і австралійською англійською!

/Files/images/tsb_imturgeneva/vesela_anglyska/01-02-2020/IMG_3969.JPG/Files/images/tsb_imturgeneva/vesela_anglyska/01-02-2020/IMG_3974.JPG/Files/images/tsb_imturgeneva/vesela_anglyska/01-02-2020/IMG_3979.JPG/Files/images/tsb_imturgeneva/lengvich-kafe/01-02-2020-z_nulya/IMG_3986.JPG

Усе fremragende у Данському королівстві))

/Files/images/vse_pro_vropu/2019/IMG_1131.JPGДля багатьох українців Данія асоціюється з казковою країною. Найдавніше королівство світу подарувало людству великого казкаря Ганса Христіана Андерсена, а неофіційним символом країни стала казкова Русалонька, яка зустрічає гостей на узбережжі данської столиці – Копенгагена. Вражає чудодійно-казкове поєднання монархії, демократії, ринкової економіки та реального соціалізму – того, що стало предметом національної гордості данців.
Саме для поціновувачів скандинавського стилю життя, а також пізнавального та культурного туризму -віртуальна подорож до «Данії – країни щасливих людей».
Наше видання «Kongeriget Danmark. Знайомство з країною» про державу, що колись володіла майже всією північною Європою, «кришталева імперія Півночі», й досі входить до числа... найбільших країн світу, адже їй належить гігантський острів Гренландія площею більше 2 млн кв. км, а саме Данське королівство розташувалось на 406 островах.
Сучасна Данія - одна з найбагатших держав світу, відома не тільки великим казкарем і меланхолійним принцем, а й такими атрибутами нашого часу, як гра Legoі Bluetooth (останній названий за прізвиськом одного з стародавніх данських королів). Про це та ще більше у наших виданнях «Цікаві факти про Данію» та « Кendtemennesker. Видатні люди Данії». «Смішні закони».
А ще данці дуже толерантні, поступливі та працьовиті люди, доброта - їх національна риса. Вони демократичні та щедрі, на відміну від інших/Files/images/vse_pro_vropu/2019/IMG_1121.JPG скандинавських сусідів, яким притаманне скупердяйство та надекономія... Як будь-який невеликий народ, вони дуже шанують свої старовинні традиції, мистецтво, і трепетно ставляться до будь-яких історичних фактів, пов'язаних зі спадщиною їхньої батьківщини. Наші інформаційні видання «Tolerant Danmark», «Життя в стилі хюґе: 8 данських секретів щастя», «Danmark. Варто побачити» саме про це.
Ну що ж, до Данії - однієї з найбільш «літературно-казкових» країн світу, яку ми з дитинства уявляємо собі... майже такою, якою вона і є - милою, камерною, середньовічною, романтичною, з неминучим драматизмом великої і цікавої історії.
Ми знаємо про справжню Данію небагато, але ж для цього ми і зібралися до прославленого королівства! http://biblioteka-turgeneva.edu.kh.ua/vse_pro_yevropu/nashi_vidannya/daniya/

"All that jazz!" - свято джазу у Ленгвіч-кафе - 19-10-2019

Міжнародний фестиваль джазу в Барселоні - один з найвідоміших і найпрестижніших у світі заходів, присвячених джазовій музиці. На час конкурсу, який традиційно проводиться восени (жовтень-листопад), Барселона перетворюється в один величезний джазовий майданчик.

Ми вирішили також створити невеликий майданчик у себе в бібліотеці: ми послухали джазові композиції у виконанні Дюка Елінгтона, Луї Армстронга, Елли Фіцджеральд, порівняли виконання відомої пісні "Summertime" у Армстронга і у Пола Маккартні, і ще додали (вже всі захопилися!) переклад цієї пісні. Так музично і імправізійно ( у стилі джазу) і відбулась наша зустріч!

/Files/images/tsb_imturgeneva/lengvich-kafe/19-10-2019/images (1).jpg/Files/images/tsb_imturgeneva/lengvich-kafe/19-10-2019/IMG_0001.JPG/Files/images/tsb_imturgeneva/lengvich-kafe/19-10-2019/IMG_0002.JPG/Files/images/tsb_imturgeneva/lengvich-kafe/19-10-2019/IMG_0007.JPG

"День яблук" в Ленгвіч-кафе

21 жовтня - свято тих, хто любить яблука і знає їм ціну. Учасники нашого проекту вже не вперше куштують яблучні смаколики: не тільки солодкі і соковиті, але й корисні, що мають форму слів і висловів. І сьогодні ми граємо у фруктове лото: з багатьох карток, що на нашому столі, треба підібрати собі назву фрукту англійською, переклад і декілька слів-характеристик (колір, смак, розмір і де зростає). Поки учасники поралися з завданням, ведуча розповіла, як святкують День яблук у Великобританії та США, показала коротеньке відео. Хто ж з учасників "зібрав найбільший врожай"? Та всі ж, бо всі були присутні, і навіть ті, що знали трошки менше, все одно почули і запам’ятали. Ось тепер можна і солоденьке яблучко покуштувати!


Галерея "День яблук в Ленгвіч-кафе"

"Girls, girls, girls!" - Міжнародний День дівчаток в Ленгвіч-кафе - 12\10\2019

І знову свято! На цей раз наш проект святкує Міжнародний День дівчаток. Ми готувалися до нього протягом останнього тижня: повторювали слова, які можуть мати відношення до жіночої половини людства, фантазували, як бі могли зобразити сучасну дівчинку. І ось що у нас вийшло: колаж, на якому ми бачимо навколо дівочого обличчя все те, що її хвилює або надихає; гра "Назви слово" (тут учасницям треба було вибрати слово англійською з загальної купи, вірно прочитати його і перекласти). А ще ми підготували і сьогодні розповіли есеї "Читання у житті сучасної людини" (ну і дівчини, звичайно, також).

Галерея ""Girls, girls, girls!" - Міжнародний День дівчаток в Ленгвіч-кафе"

"Посміхайтеся, панове!" - Всесвітній День посмішки в Ленгвіч-кафе

"Я зрозумів у чому наша біда. Ми занадто серйозні.Всі дурниці на землі робляться саме з цим виразом обличчя. Посміхайтеся!" - ці слова барона Мюнхгаузена спадають на думку кожного разу, коли бачиш, як багато людей носять на обличчі сумны вирази. Особливо, коли це дитячі обличчя. Тому в нашій групі сьогодні свято - Всесвітній день посмішки: ми говоримо про посмішки (як це назвати англійською), знайомимось з історією створення Смайлика, дивимось кумедні мульти і - головне, те що підіймає настрій у кожного, хто до цього причетний - ми фотографуємось, примірюючи різні посмішки на обличчя.

/Files/images/tsb_imturgeneva/lengvich-kafe/05-10-2019/IMG_0253.JPG/Files/images/tsb_imturgeneva/lengvich-kafe/05-10-2019/IMG_0268.JPG/Files/images/tsb_imturgeneva/lengvich-kafe/05-10-2019/IMG_0271.JPG/Files/images/tsb_imturgeneva/lengvich-kafe/05-10-2019/IMG_0272.JPG/Files/images/tsb_imturgeneva/lengvich-kafe/05-10-2019/IMG_0275.JPG/Files/images/tsb_imturgeneva/lengvich-kafe/05-10-2019/veselii-smailik-2.jpg

"Хто сказав "няв"? - зоо-фентезі до Всесвітнього Дня котів - 08\08\2019

А у нас - майстер-клас! І не простий, а святковий. З Днем кота всіх котолюбів і їх вихованців! З цього приводу і майстер-клас у нас незвичайний, а "двосерійний": малюки грали в кішки-мишки, а старші виготовили орігамі. А скільки говорили про цих незвичайних, загадкових, ласкавих хижаків! Скільки хотілося малюкам розповісти про своїх Фелексів, Барсиків, Муркок і ... Христину! Згадали і книжки, і мультфільми, в яких спали, їли, грали і бешкетували хвостаті улюбленці. А часом вони навіть здійснювали подвиги! От тобі й коти! Як не постаратися, щоб іграшки-апплікашкі і орігамікі вийшли дуже класні!

І - на закінчення: дуже хочеться уточнити, що, натхненні успіхами наших зустрічей, учасники самі почали потихеньку проявляти активність і влаштовувати чергу на проведення власних майстер-класів, арт-фентезі і що там ще вийде. Так було і сьогодні: друга година нашої зустрічі - орігамі-майстер-клас проводила учасниця старшої групи!

/Files/images/tsb_imturgeneva/leto_ah_leto_26_avgusta_2014/08-08-2019-koti/IMG_0017.JPG/Files/images/tsb_imturgeneva/leto_ah_leto_26_avgusta_2014/08-08-2019-koti/IMG_0034.JPG/Files/images/tsb_imturgeneva/leto_ah_leto_26_avgusta_2014/08-08-2019-koti/Безымянный коллаж-7.jpg/Files/images/tsb_imturgeneva/leto_ah_leto_26_avgusta_2014/08-08-2019-koti/Безымянный коллаж-9b.jpg/Files/images/tsb_imturgeneva/leto_ah_leto_26_avgusta_2014/08-08-2019-koti/Безымянный коллаж-9d.jpg

Євро-подорож. "Словацький рай - світ мандрів"

/Files/images/vovcha/IMG_5380.JPG Словаччина є невеликою європейською країною. Її сміливо можна назвати маленьким дивом на карті Європи.Якщо Ви колись будете у цій країні – то відчуєте емоційний підйом, насолоду та спокій при першому ж перетині кордону Словаччини.Її мешканці дуже привітні, тому їх гостинність на достойному рівні складає конкуренцію славнозвісним грузинам і грекам. Країна має чудові природні умови, тому кожна пора року дарує незабутні та різноманітні враження. Варта уваги Братислава – цікава столиця, яка розташувалася за 60 км від Відня, столиці Австрії. Вона завжди приваблює туристів своєю ціновою політикою, різноманіттям екскурсійних програм, зручним місце-розташуванням та близькістю до Відня.
Бібліографічний відділ нашої бібліотеки підготував серію ілюстративних брошур та буклетів, з допомогою яких, Ви дізнаєтесь багато цікавого про маленьку, але таку чарівну Словаччину.
Відкрийте для себе цю маленьку і водночас велику країну – і вона назавжди залишиться у Вашому серці!

Знайомтеся з країнами Європи разом з нашим Пунктом європейської інформації

Літній експрес - євро-тревел - 25\07\2019

Наші євро-діти продовжують з цікавістю збирати інформацію про сучасні події, традиції, історію різних європейських країн. Сьогодні - нова порція інформації: рівно 145 років тому з'явився в світі перший локомотив. Його звали "фон Блюхер", а його творця - Дж. Стефенсон. З тих пір в світі з'явилася величезна кількість заводів, що виробляють це чудо техніки і мільйони паровозів-локомотивів-поїздів, які розігналися на цьому шляху від 50 км \ год до 350 км \ год.

Наші юні креативщики поповнили всесвітню армію поїздів декількома ешелонами, зробленими власноруч, а потім ще і спробували покататися в них, граючи, танцюю, сміючись. Як шкода, що всі ці чудові поїзди були лише уявними...

/Files/images/tsb_imturgeneva/leto_ah_leto_26_avgusta_2014/25-07-2019-_poezda/Безымянный коллаж-1.jpg/Files/images/tsb_imturgeneva/leto_ah_leto_26_avgusta_2014/25-07-2019-_poezda/Безымянный коллаж-2.jpg/Files/images/tsb_imturgeneva/leto_ah_leto_26_avgusta_2014/25-07-2019-_poezda/Безымянный коллаж-6.jpg/Files/images/tsb_imturgeneva/leto_ah_leto_26_avgusta_2014/25-07-2019-_poezda/Безымянный коллаж-7.jpg/Files/images/tsb_imturgeneva/leto_ah_leto_26_avgusta_2014/25-07-2019-_poezda/Безымянный коллаж-10.jpg/Files/images/tsb_imturgeneva/leto_ah_leto_26_avgusta_2014/25-07-2019-_poezda/Безымянный коллаж-13.jpg

День Святого Світуна - лінгво-тренінг - 23\07\2019

Продовжуючи знаймство з європейською культурою, звичаями та традиціями ( не забуваючи про Великобританію, як основну мету вивчення для нашого проекту), сьогодні ми "відсвяткували"день Святого Світуна. Цього дня в Англії люди з особливою увагою спостерігають за погодою - якою погода буде в День святого Світуна, такою вона буде і в перебігу подальших 40 днів. Отже - розмовляймо про погоду,а це, як ви знаєте, найулюбленіша тема для розмов на Британських островах. Подивились відео, згадуючи знайомі і нотуючи незнайомі, але корисні фрази. Звісна справа - спробували самі скласти прогноз погоди і вирішили докладніше зробити це вдома.

/Files/images/tsb_imturgeneva/lengvich-kafe/23-07-2019/IMG_4772.JPG/Files/images/tsb_imturgeneva/lengvich-kafe/23-07-2019/4220.jpg/Files/images/tsb_imturgeneva/lengvich-kafe/23-07-2019/IMG_4781.JPG

"Buona giornata, Italia!" - євро- тревел

Що потрібно для того, що літо стало чудовим? Компанія друзів? Хороша ідея для відпочинку? Зміна обстановки? А якщо все це з'єднати -станеться маленьке диво. Тож нумо фантазувати!

Отже, ми сьогодні продовжуємо наші євро-подорожі, і попутний вітер несе нас в Італію. Що ми занем про цю країну? Дітлахи відповідають хором: "Піца. Спагеті. Колізей. Рим. Веселі танці і гарні пісні. Карнавал" А ми додаємо: "Дж. Родарі та його Чиполліно, Карло Коллоді і Піноккіо, помідори." Танець маленьких каченят "," 4 таргана і цвіркун "!"

Збираємося в дорогу. Перш за все треба взяти з собою що-небудь їстівне. Питань немає: звичайно, піцу. Купувати не будемо, зробимо самі і відразу спробуємо! Продукти для виготовлення вибирали наввипередки (щоб вистачило більше і краще). Як бачите, впоралися.

"Прибувши" в Італію, ми відразу від радості затанцювали (. З "Тарантелою" вийшло не дуже: надто швидка. "Танець маленьких каченят" призабули, але гарне і веселе швидко згадується, особливо, якщо друзі охоче підказують).

Гарненько натанцювавшись, мандрівники послухали "гіда", який розповів їм най-най цікавіше про країну, так, щоб закохатися в неї надовго. Ми навіть зробили міні-словничок, щоб хоч якось порозумітися з італійцями, якщо раптом вони захочуть з нами познайомитися і потанцювати.

Трохи стомлені від вражень, "повернувшись" в бібліотеку, хлопчики та дівчатка погортали книжки та буклети з виставки, закріпивши враження, і з задоволенням сфотографувалися на згадку про подорож.

/Files/images/tsb_imturgeneva/leto_ah_leto_26_avgusta_2014/19-07-2019-talya/IMG_4597.JPG/Files/images/tsb_imturgeneva/leto_ah_leto_26_avgusta_2014/19-07-2019-talya/Безымянный коллаж (1).jpg/Files/images/tsb_imturgeneva/leto_ah_leto_26_avgusta_2014/19-07-2019-talya/Безымянный коллаж-1.jpg/Files/images/tsb_imturgeneva/leto_ah_leto_26_avgusta_2014/19-07-2019-talya/Безымянный коллаж-2.jpg/Files/images/tsb_imturgeneva/leto_ah_leto_26_avgusta_2014/19-07-2019-talya/Безымянный коллаж-3.jpg/Files/images/tsb_imturgeneva/leto_ah_leto_26_avgusta_2014/19-07-2019-talya/Безымянный коллаж-4.jpg/Files/images/tsb_imturgeneva/leto_ah_leto_26_avgusta_2014/19-07-2019-talya/Безымянный коллаж-5.jpg/Files/images/tsb_imturgeneva/leto_ah_leto_26_avgusta_2014/19-07-2019-talya/Безымянный коллаж-6.jpg/Files/images/tsb_imturgeneva/leto_ah_leto_26_avgusta_2014/19-07-2019-talya/Безымянный коллаж-7.jpg/Files/images/tsb_imturgeneva/leto_ah_leto_26_avgusta_2014/19-07-2019-talya/Безымянный коллаж-8.jpg/Files/images/tsb_imturgeneva/leto_ah_leto_26_avgusta_2014/19-07-2019-talya/Безымянный коллаж-9.jpg/Files/images/tsb_imturgeneva/leto_ah_leto_26_avgusta_2014/19-07-2019-talya/Безымянный коллаж.jpg

10 липня - День народження свистка. 09\07\2019

Окрема і дуже цікава розмова велася в групі Ленгвіч-кафе про...День свистка. Саме такий день відзначають вболівальники, арбітри і гравці всього світу 10 липня. В цей день у 1878 році вперше арбітр під час футбольного матчу використав свисток, і це був справжній прорив у спортивному житті. Про історію свистка, про найкращіх арбітрів і кумедні випадки, пов’язані з їх "музичним інструментом" розповідали учасниці.

/Files/images/tsb_imturgeneva/lengvich-kafe/09-07-2019/IMG_3762.JPG/Files/images/tsb_imturgeneva/lengvich-kafe/09-07-2019/IMG_3763.JPG/Files/images/tsb_imturgeneva/lengvich-kafe/09-07-2019/IMG_3765.JPG/Files/images/tsb_imturgeneva/lengvich-kafe/09-07-2019/IMG_3766.JPG

30 травня - Свято троянд у Болгарії

Болгарія – країна сонця, моря і троянд

/Files/images/vse_pro_vropu/2019/37124647_2003995562965883_1877315327314886656_n.jpgБолгарія – надзвичайно гарна і загадкова країна. Східна частина країни омивається водами Чорного моря. Третину країни займають мальовничі гори, а інша частина зайнята рівнинами і пагорбами. Та погрітися на Сонячному березі - тільки півсправи. У Болгарії вас чекає подорож у часі з безліччю несподіваних відкриттів!
На дворі вже середина травня. Поступово спливає весна, а на заміну її вже приготувалося тепле літо. Сонячні дні прогріли балканську землю, розбуялася зеленню листя південна природа і прийшла пора розкрити свої пелюстки символу Болгарії – троянді. Щороку у травні –червні тут відбувається Фестиваль троянд, і, щоб побачити на власні очі це чарівне дійство, з усіх кінців світу з’їжджається безліч туристів.
/Files/images/vse_pro_vropu/2019/IMG_9575.JPGДо болгарського свята троянд ми підготували інформаційно-ілюстративну виставку та серію інформаційних видань, брошюр та буклетів.
Запрошуємо дізнатися більше про трояндову країну на сонячному узбережжі та на власні очі побачити цей дивовижний куточок землі, який на зовсім короткий проміжок часу вкривається рожевою ковдрою і разом з неймовірним ароматом та заспокійливим бджолиним жудінням дарує спостерігачеві справжню насолоду та задоволення. Надихайтеся на подальші подорожі Східною Європою!

То ж, якщо ви прагнете дізнатись більше про країни Європи
запрошуємо Вас до нашого Пункту європейської інформації.

24 травня - Європейський День парків - лінгво-тренінг

24 травня 1909 року в Європі були створені перші Національні парки (перші з майже трьох сотень національних парків, створених в Європі в наступні роки) - це були дев'ять Національних парків, заснованих в Швеції. З тих пір охоронювані природні території стали безцінною частиною природної і культурної спадщини Європи. Ось чому сьогодні наша люба малеча мандрувала найкрасивішими парками Європи і під час подорожі з’ясовувала, чи такі вже важливі для людини дерева і як вони пов’язані з людиною і іншими представниками природи; для чого людина придумала парки і що там можна знайти. Мандруючи, наші юні шанувальники англійської запам’ятали назви тих дерев, що найчастіше зустрічаються в нашому місті, в наших парках і на подвір’ях.

/Files/images/tsb_imturgeneva/vesela_anglyska/25-05-2019-_ve/IMG_9362.JPG/Files/images/tsb_imturgeneva/vesela_anglyska/25-05-2019-_ve/IMG_9391.JPG/Files/images/tsb_imturgeneva/vesela_anglyska/25-05-2019-_ve/IMG_9367.JPG

День Європи в Ленгвіч-кафе - 18-05-2019

Навіть наші малюки знають, як важливо для нас стати частиною культурної і цивілізованої Європи. Тому ми сьогодні трошки ппоглибили наші знання, подивившись відео "Дітлахам про Євросоюз" і запам’ятали багато про нього цікавого і важливого.

Зі старшими групами ми вдало пройшли онлайн-тест "Все про ЄС" і подивились відео-сюжет про гімн Євросоюзу з українським перекладом!

Травневий День святкуємо разом: Ленгвіч-кафе

Сьогоднішня зустріч була для всіх груп святковою, весняною і веселою. Ми ж святкували разом з британцями аж 2 свята: 4 травня - День Сажотруса, а 8 травня - Травневий День. Обидва свята пов’язані з веселощами, піснями та танцями, а також із старовинними англійськими традиціями. Тут і декорування березки яскравими квіточками, щоб швидше весна прийшла; тут і голосні веселі пісні, щоб все було гаразд; тут і прагнення зустрітися з сажотрусом, забрудненим сажею і доторкнутися до нього на щастя, на здоров’я. Наші учасниці старанно підготували особисті виступи і презентації, уважно слухали виступи і намагалися висловити свою думку щодо вірного перекладу з української на англійську мову.


Галерея "Language Cafe - 04-05-2019"

""Every Inch a king"("Король, король – від голови до п’ят") - 455-річчя В. Шекспіра

"Найкраще – прямо і просто сказане слово",- ці чудові слова належать найвідомішому з улюблених англійських авторів усіх часів Вільяму Шекспіру. Це може бути девізом до його творчості. .Як же можна не згадати про талановитого автора "Ромео і Джульєти", "Гамлета", "Короля Ліра" у ті дні, коли Англія (країна, мову якої ми вивчаємо) святкує 455-річчя з його дня народження!

Ми підготували презентацію і відео, щоб ще раз прочитати і перекласти відомі рядки про історію Гамлета - принца данського і згадати біографію самого поета і драматурга.

/Files/images/tsb_imturgeneva/lengvich-kafe/27-04-2019/IMG_9369.JPG/Files/images/tsb_imturgeneva/lengvich-kafe/27-04-2019/IMG_9370.JPG/Files/images/tsb_imturgeneva/lengvich-kafe/27-04-2019/IMG_9371.JPG

"Happy birthday, Your Majesty!" - зустріч, присвячена Дню народження королеви Великобританії - 20-04-2019

Разом з усіма англомовними країнами, клубами, групами наш проект сьогодні відзначає День народження Британської монархині королеви Єлізавети ІІ. Ми багато читали і дивились інформації, що розповідає про життєвий шлях цієї незвичайної жінки.

Сьогодні до знайомства з Її Величністю (Her Majesty)долучилась наша молодша група. Малюки просто задивились на цю чарівну жінку з вольовими очима і такою жіночою посмішкою. Дівчата зацікавились, які вбрання носить королева, хто підбирає їй стиль і чи ходить вона на вечірки. Почалась розмова про "професію" королева. Як тяжко було дівчаткам розчаруватись в тому, що королевою бути круто. Носи, що скажуть; ходи, як скажуть; дружи, з ким скажуть;одружуйся, з ким скажуть...Ні, краще хай вона царює, а ми будемо вивчати мову і мріяти відвідати її привабливу країну!

Чого тільки не придумали наші креативні учасниці із старшої групи, щоб взяти участь у нашому маленькому святкуванні! Тут були і презентації, і вітання англійською Її Величності, і знайдені в Інтернеті цікаві факти її біографії...Навіть знайшлись знавці, які згадали, що сер Пол Маккартні написав невеличку пісеньку, чи то жартівливе вітання, чи то урочисте (відбувалось це у день 90-річчя королеви): послухали і її і, до речі, старанно переклали (виявилось - співав він жартівливу пісеньку - освідчення в коханні до королеви). А одна з учасниць написала чудовий вірш-вітання, такий напрочуд гарний, що його було б не соромно показати навіть самій королеві!

Трошки граматики не пошкодили гарному настрою: згадали особисті займенники та заходились створювати різноманітні речення з ними. Дома, як завжди, продовжимо і наступного разу перевіримо, у кого краще.

/Files/images/tsb_imturgeneva/vesela_anglyska/20-04-2019/IMG_8906.JPG/Files/images/tsb_imturgeneva/vesela_anglyska/20-04-2019/IMG_8904.JPG/Files/images/tsb_imturgeneva/lengvich-kafe/20-04-2019-lk/IMG_8917.JPG/Files/images/tsb_imturgeneva/lengvich-kafe/20-04-2019-lk/IMG_8919.JPG/Files/images/tsb_imturgeneva/lengvich-kafe/20-04-2019-lk/IMG_8926.JPG/Files/images/tsb_imturgeneva/lengvich-kafe/20-04-2019-lk/IMG_8928.JPG/Files/images/tsb_imturgeneva/lengvich-kafe/20-04-2019-lk/IMG_8931.JPG/Files/images/tsb_imturgeneva/lengvich-kafe/20-04-2019-lk/IMG_8930.JPG/Files/images/tsb_imturgeneva/lengvich-kafe/20-04-2019-lk/IMG_8934.JPG/Files/images/tsb_imturgeneva/lengvich-kafe/20-04-2019-lk/IMG_8933.JPG

"Smile though your heart i s breaking!" - д130-річчя Ч.Чапліна - 13-04-2019

Світлу і добру пам’ять залишила ця людина в серцях не одного покоління шанувальників кіно. Хто сказав, що його картини - суцільна комедія? Він і сьогодні, і майже сторіччя тому зміг достукатись до наших сердець своєю чарівною посмішкою, своєю філософією доброти і співчуття. Чарльз Спенсер Чаплін - людина з дитячою посмішкою і з безліччю талантів.

Під час останньої зустрічі в Ленгвіч-кафе ми розповідали про свої враження від його творчості, музики, від його особистого життя, звісно - англійською. Ми подивились відео-презентацію про його життя і творчість і всі разом (як змогли, але від всієї душі) заспівали його найвідомішу пісню "Smile". У кожному з виступів лунала подяка великому актору за те, що не дозволяє забути, що найвища сила - це доброта і повертає людям людяність.

/Files/images/tsb_imturgeneva/lengvich-kafe/13-04-2019/IMG_8604.JPG/Files/images/tsb_imturgeneva/lengvich-kafe/13-04-2019/charli-chaplin_medium.jpg/Files/images/tsb_imturgeneva/lengvich-kafe/13-04-2019/IMG_8606.JPG

"30 березня - День матері у Великобританії" - зустріч в Ленгвіч-кафе - 30-03-2019

Сьогодні в Великобританії - весняне і тепле свято - День Матері. Скільки теплих слів англійською мовою почули сьогодні жінки в цій країні. Втім, не тільки там. Чому б і нашим знаєчкам не приєднатися до британців: ми теж знаємо досить слів англійською, щоб висловити свою любов до наших мам. І старша, і молодша групи з радістю включилися в конкурс "Скажи мамі комплімент". А старша група зіграла в гру, яка допомогла їм стати на час дітьми і помріяти, і позгадувати про той ласкавий час, коли потрібно було питати у мами дозвіл на різні дії і купувати їй подарунки ... А в перервах ми всі із задоволенням послухали пісні про мам англійською мовою і навіть встигли подивитися одну презентацію про мальовничі портрети матерів, зроблені художниками різних країн і епох.

/Files/images/tsb_imturgeneva/lengvich-kafe/30-03-2019-den_materi/Безымянный коллаж (1).jpg/Files/images/tsb_imturgeneva/lengvich-kafe/30-03-2019-den_materi/Безымянный коллаж (2).jpg/Files/images/tsb_imturgeneva/lengvich-kafe/30-03-2019-den_materi/Безымянный коллаж (3).jpg/Files/images/tsb_imturgeneva/lengvich-kafe/30-03-2019-den_materi/Безымянный коллаж (4).jpg/Files/images/tsb_imturgeneva/lengvich-kafe/30-03-2019-den_materi/Безымянный коллаж (5).jpg/Files/images/tsb_imturgeneva/lengvich-kafe/30-03-2019-den_materi/Безымянный коллаж (6).jpg/Files/images/tsb_imturgeneva/lengvich-kafe/30-03-2019-den_materi/Безымянный коллаж (7).jpg/Files/images/tsb_imturgeneva/lengvich-kafe/30-03-2019-den_materi/Безымянный коллаж.jpg/Files/images/tsb_imturgeneva/lengvich-kafe/30-03-2019-den_materi/Безымянный коллаж (8).jpg

"Велика гра Шерлока Холмса" - Зустріч в Легвіч-кафе 23-03-2019

27 березня 1990 на всесвітньо відомій Бейкер-стріт в Лондоні був відкритий музей супер-детектива всіх часів і народів Шерлока Холмса. І хіба учасники такого проекту, як наш Ленгвіч-кафе, могли залишитися осторонь від такої дати? Чи це не привід згадати видатного сищика, всі оповідання А.Конан Дойля та інших письменників про нього, все екранізації, всіх акторів, який мали честь зіграти таку непросту роль ?!

Кілька виступів на тему "Мій Шерлок Холмс", кілька презентацій, цікаві подробиці і факти про Холмса і про різножанрові твори про нього, ігри на застосування дедуктивного методу великого сищика - ось приблизний перелік подій нашого свята, присвяченого "Великій грі" Холмса.

/Files/photogallery/2017/IMG_7929.JPG/Files/photogallery/2017/IMG_7922.JPG/Files/photogallery/2017/IMG_7923.JPG/Files/photogallery/2017/IMG_7925.JPG/Files/photogallery/2017/IMG_7934.JPG/Files/photogallery/2017/IMG_7947.JPG/Files/photogallery/2017/IMG_7948.JPG/Files/photogallery/2017/IMG_7956.JPG/Files/photogallery/2017/IMG_7959.JPG/Files/photogallery/2017/IMG_7963.JPG/Files/photogallery/2017/IMG_7966.JPG/Files/photogallery/2017/IMG_7969.JPG/Files/photogallery/2017/IMG_7971.JPG

Happy St. Patrick's Day! - зустріч в Ленгвіч-кафе

Ми завжди уважно стежимо за важливими і цікавими подіями, які відбуваються в європейських країнах, особливо в англомовних (специфіка проекту: =)). Ось і сьогодні діти дружно і щиро раділи: "Ура! День святого Патріка! Весна прийшла!" Це свято вже давно переступило межі рідної Ірландії і весело і яскраво марширує "зеленими парадами" по всьому світу. І ми хочемо "зелено порадіти"! Тому малюємо симпатичні маски леприконів (а раптом вони розщедряться і поділяться з нами скарбами!). Але цього мало: нові слова англійською про свято, цікаві завдання не тільки на знання англійської, але і на кмітливість - все це нашим дітлахам дуже подобається!

До молодшої (завжди першої!) групи приєдналися і старші учасники: подивились презентацію англійською (про свято, звичайно) і старанно переклали її, накрили віртуальний святковий стіл, розташувавши на ньому чимало смачненьких страв (до речі, рецепти цих страв учасники теж розповідали англійською).

/Files/images/tsb_imturgeneva/lengvich-kafe/16-03-2019/Безымянный коллаж (1).jpg/Files/images/tsb_imturgeneva/lengvich-kafe/16-03-2019/Безымянный коллаж (11).jpg/Files/images/tsb_imturgeneva/lengvich-kafe/16-03-2019/Безымянный коллаж (3).jpg/Files/images/tsb_imturgeneva/lengvich-kafe/16-03-2019/Безымянный коллаж (4).jpg/Files/images/tsb_imturgeneva/lengvich-kafe/16-03-2019/Безымянный коллаж (5).jpg/Files/images/tsb_imturgeneva/lengvich-kafe/16-03-2019/Безымянный коллаж (6).jpg/Files/images/tsb_imturgeneva/lengvich-kafe/16-03-2019/Безымянный коллаж (9).jpg/Files/images/tsb_imturgeneva/lengvich-kafe/16-03-2019/Безымянный коллаж.jpg

Україна та Австрія у 2019 році проводять Двосторонній рік культури

/Files/images/vse_pro_vropu/2019/IMG_7737.JPG Його урочистий початок та запуск тематичного сайту austriaukraine2019.com відбулися у Києві. Рік культури дає можливості для найважливішого — люди в обох країнах дізнаються більше один про одного, збагнуть, як багато у них спільного, і надихнуться культурним розмаїттям.

Навіщо ми долучаємося до цього проекту? Відповідь проста: зробити спільний внесок у розбудову єдиної мирної Європи. І в Україні, і в Австрії ми шукатимемо нові погляди на політику, культуру, історію та сучасність. Культура протидіє роз’єднанню людей. Двосторонній рік культури прагне поєднати творчий потенціал, поглибити наукове та культурне співробітництво між Австрією та Україною. Двосторонній рік культури пов’яже минуле, сьогодення та майбутнє у трьох напрямках: “Історія Центральної та Східної Європи”, “Література, музика та сучасне мистецтво” , “Творчість та інновації”. У них ми шукатимемо нові ідеї, говоритимемо про відоме та невідоме та знаходитимемо точки порозуміння. А творчість вкаже нам на нові й давно забуті шляхи, що поєднують дві країни.

На нашій інформаційній виставці багато цікавого про Австрію та українців в Австрії. Із нашого видання « Пам’ятники та меморіальні дошки видатним українцям в Австрії» дізнаємося як пошановують наших земляків австрійці. Як архикнязь Габсбург став полковником Вишиваним читаємо у виданні «Вишивана сорочка під одностроєм австрійського старшини». А чи знаєте ви чи забули, хто навчив Європу кавувати? Про це у дописі «Як український козак врятував столицю Австрії, винайшов каву по-віденськи і привчив Європу її пити». Та ше багато цікавого про знаних австрійців – митців та композиторів, вчених всесвітньовідомих та про те, як Україна Відень зачаровувала.

/Files/images/vse_pro_vropu/2019/IMG_7747.JPG /Files/images/vse_pro_vropu/2019/IMG_7741.JPG

Цікаве про Австрію та українців в Австрії читайте у наших виданнях.

16/03/2019

"Маска, я вас знаю!"

Ось і наближаються до завершення зима і холоди. Хоч і була зима красивою і принесла багато свят, але і морози, і ожеледь, і "сто одежинок" вже всім набридли. Чекаємо-не дочекаємося весну. А в світі буяють кранавали, проганяючи зиму і зустрічаючи весну яскравими фарбами, веселими піснями та танцями. В Європі "карнавалять" Італія (батьківщина карнавалів ще з ХІ сторіччя), Греція, Бельгія, Німеччина, Швейцарія ... А в Україні ми тільки збираємося зустрічати весну і проводжати зиму, але це поки попереду.

Сьогодні ми з цікавістю подивилися відео про історію карнавалів, і так нам це сподобалося, що ми вирішили зараз же теж влаштувати свій бліц-карнавал. Сказано - зроблено. І маски знайшлися підходящі (не інакше - добрий чарівник для нас їх швиденько спорудив), і гарний настрій нам не зрадив. І назвали ми наш карнавал "Маска, я вас знаю". У кожного учасника була своя маска, одягнута так, що він її бачити не міг, зате міг за допомогою декількох питань вгадати, хто він насправді. Вгадали практично всі, а ті, хто не вгадав, веселилися не менше за інших!

/Files/images/tsb_imturgeneva/vesela_anglyska/16-02-2019/Безымянный коллаж (1).jpg/Files/images/tsb_imturgeneva/vesela_anglyska/16-02-2019/Безымянный коллаж (2).jpg/Files/images/tsb_imturgeneva/vesela_anglyska/16-02-2019/Безымянный коллаж (3).jpg/Files/images/tsb_imturgeneva/vesela_anglyska/16-02-2019/Безымянный коллаж (4).jpg/Files/images/tsb_imturgeneva/vesela_anglyska/16-02-2019/Безымянный коллаж (5).jpg

Життя в стилі хюґе або мистецтво бути щасливим

/Files/images/vse_pro_vropu/2019/880549_1926293.jpeg Виставка однієї книги

«Маленька книга хюґе. Як жити добре по-данськи» Майка Вікінга, засновника і керівника данського Інституту дослідження щастя, стала світовим бестселером і нарешті дісталася й до України.
Хюґе - вірний засіб проти холодної зими, дощових днів і всепоглинаючої пітьми - переконує вчений. Та як описати щастя, комфорт, затишок, гармогію, спокій та насолоду в одному флаконі? Це потрібно тільки відчути! Хюґе - чудне данське слово, яке означає здатність цінувати звичайні задоволення життя і насолоджуватися миттєвостями. Чому воно стало таким популярним і як впустити хюґе у своє життя? Що означає слово «хюґе»?
Вперше слово hygge з'явилося у письмовій данськіймовіна початку XIX століття./Files/images/vse_pro_vropu/2019/Безымянный коллаж (6).jpg А походить воно від норвезького«благополуччя, добробут». Це поняття, що означає особливу атмосферу і відчуття, пов'язані зі щастям. Данці кажуть: «Як hyggeligt буде зібратися разом», «Яка hyggelig вечірка!», «Було так hyggeligt тебе зустріти!», «Хочу провести з тобою час hyggelig». Також хюґе можна додати практично до будь-якого данськогослова. Наприклад, вечір п'ятниці - час для familiehygge, а затишні вовняні шкарпетки - hyggesokker.

/Files/images/vse_pro_vropu/2019/02.JPG Таким чином, хюґе - це слово, яке«не пишеться, а відчувається».

Запрошуємо всіх охочих у нашу бібліотеку. Тут дуже легко створити хюґе та познайомитися з книгою М. Вікінга «Маленька книга хюґе. Як жити добре по-данськи».

12/02/2019

.

Ленгвіч-кафе - лінгво-тренінг - 26.01.2019

Ще один "мотив" наших суботніх зустрічей: слідкувати за значними подіями в європейській культурі, мистецтві, літературі. І сьогодні ми вели цікаву розмову, згадували, слухали... 25 січня - День пам’яті видатного шотландського поета-барда Роберта Бернса і чудового, витонченого, ліричного співака з Греції Деміса Русcоса...Ми згадували факти з їх біографій, слухали пісні і висловлювали свої думки щодо їх творчості.

/Files/images/tsb_imturgeneva/lengvich-kafe/26-01-2019-s_nulya/IMG_0107.JPG/Files/images/tsb_imturgeneva/lengvich-kafe/26-01-2019-s_nulya/images.jpg/Files/images/tsb_imturgeneva/lengvich-kafe/26-01-2019-s_nulya/завантаження.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 331

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.
Центральна бібліотека ім. І.С. Тургенєва Централізована бібліотечна система Слобідського району м. Харкова

вулиця Чорноморська, 3,
61036, Харків
Україна

Дата останньої зміни 29 Травня 2020

Фотогалерея