День Європи - День Євросоюзу - Декларація Шумана - 09/05/2020

/Files/images/vropa/2.png«Декларація Шумана» була проголошена 9 травня 1950 року у Парижі, у приміщенні МЗC Франції. Ось лише деякі тези історичної промови тодішнього міністра закордонних справ Франції – одного з майбутніх «батьків-засновників» Євросоюзу:
«Через п’ять років, день у день, після беззастережної капітуляції Німеччини, Франція робить перший рішучий крок до творення Європи – та залучає Німеччину до цього творення. В результаті цілком зміняться умови європейського життя, та стануть можливими спільні дії, які досі були нездійсненими. З усього цього народиться надійно об’єднана та міцно побудована Європа».
«Організована та життєздатна Європа може зробити свій внесок, необхідний для підтримання мирних взаємовідносин».
«Європа буде створена не одразу і не в готовому вигляді, вона виникне на підставі реальних справ та фактичної солідарності».
Після проголошення декларації, вже наступного року була заснована Європейська спільнота з вугілля та сталі – саме вона передувала створенню ЄС. Батьками-засновниками Євросоюзу справедливо називають Робера Шумана та Жана Моне, який висловив ідеї, закладені в декларацію Шумана.

/Files/images/vropa/ПЄІ.jpg
/Files/images/vropa/установи.jpg

День Європи - Цікаві факти про Європу - 07/05/2020

/Files/images/vse_pro_vropu/1.pngДень Європи – це символ започаткування нової успішної моделі мирної співпраці між державами, який ґрунтується на спільних цінностях та інтересах.
Святкування День Європи відзначають 5 травня Радою Європи та 9 травня Європейським Союзом.

День Дарвіна - міжнародний день науки і гуманізму -Ленгвіч-кафе - 15/02/2020

День Дарвіна - це таке міжнародне свято, приурочене до дня народження Чарльза Дарвіна. Свято відзначається 12 лютого кожного року. Це свято присвячений визнанню внеску Дарвіна в науку, а також використовується для популяризації науки. І от уявіть собі почуття учасників нашої "продвинутої" групи, коли ми з’ясували, що майже нічого не знаємо про одного з найвідоміших вчених світу, батьківщиною якого була саме Англія... Надолужуємо: дивимось презентацію англійською, одночасно перекладаємо українською. Так, сьогодні у нас небагато світлин: ми були зайняті, знайомились докладніше з біографією великої людини. Та ще й вистачило наснаги на граматичні вправи: мабуть приклад невгамовного вченого нас надихнув.

Дата останньої зміни 26 Травня 2020