День Європи - День Євросоюзу - Декларація Шумана - 09/05/2020

/Files/images/vropa/2.png«Декларація Шумана» була проголошена 9 травня 1950 року у Парижі, у приміщенні МЗC Франції. Ось лише деякі тези історичної промови тодішнього міністра закордонних справ Франції – одного з майбутніх «батьків-засновників» Євросоюзу:
«Через п’ять років, день у день, після беззастережної капітуляції Німеччини, Франція робить перший рішучий крок до творення Європи – та залучає Німеччину до цього творення. В результаті цілком зміняться умови європейського життя, та стануть можливими спільні дії, які досі були нездійсненими. З усього цього народиться надійно об’єднана та міцно побудована Європа».
«Організована та життєздатна Європа може зробити свій внесок, необхідний для підтримання мирних взаємовідносин».
«Європа буде створена не одразу і не в готовому вигляді, вона виникне на підставі реальних справ та фактичної солідарності».
Після проголошення декларації, вже наступного року була заснована Європейська спільнота з вугілля та сталі – саме вона передувала створенню ЄС. Батьками-засновниками Євросоюзу справедливо називають Робера Шумана та Жана Моне, який висловив ідеї, закладені в декларацію Шумана.

/Files/images/vropa/ПЄІ.jpg
/Files/images/vropa/установи.jpg

День Європи - Цікаві факти про Європу - 07/05/2020

/Files/images/vse_pro_vropu/1.pngДень Європи – це символ започаткування нової успішної моделі мирної співпраці між державами, який ґрунтується на спільних цінностях та інтересах.
Святкування День Європи відзначають 5 травня Радою Європи та 9 травня Європейським Союзом.

День Дарвіна - міжнародний день науки і гуманізму -Ленгвіч-кафе - 15/02/2020

День Дарвіна - це таке міжнародне свято, приурочене до дня народження Чарльза Дарвіна. Свято відзначається 12 лютого кожного року. Це свято присвячений визнанню внеску Дарвіна в науку, а також використовується для популяризації науки. І от уявіть собі почуття учасників нашої "продвинутої" групи, коли ми з’ясували, що майже нічого не знаємо про одного з найвідоміших вчених світу, батьківщиною якого була саме Англія... Надолужуємо: дивимось презентацію англійською, одночасно перекладаємо українською. Так, сьогодні у нас небагато світлин: ми були зайняті, знайомились докладніше з біографією великої людини. Та ще й вистачило наснаги на граматичні вправи: мабуть приклад невгамовного вченого нас надихнув.

Кiлькiсть переглядiв: 66

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.
Центральна бібліотека ім. І.С. Тургенєва Централізована бібліотечна система Слобідського району м. Харкова

вулиця Чорноморська, 3,
61036, Харків
Україна

Дата останньої зміни 26 Травня 2020

Фотогалерея