Онлайн проєкт "Європейський марафон" - Данія - 11/12/2020

/Files/images/vropeyskiy_marafon_krani/danya/Denmark-Honeymoon-Destinations.jpgСьогодні мандруємо Данією – країною, яка перебуває у першій десятці рейтингу країн світу за показником рівня розвитку та інновацій. Отже, гайда знайомитесь з особливою життєвою філософією данців та розкривати секрети їх щасливого життя!
11 грудня запрошуємо всіх-всіх у віртуальні мандри Данією.
Данія – країна з особливою життєвою філософією, яка попри жорстку податкову систему та не дуже сприятливі погодні умови, є найщасливішою нацією в світі.
Протягом дня на Фейсбук сторінці бібліотеки на вас чекає купа корисної інформації про устрій, традицій, інновації та освіту Данії, а також відео розповіді та нотатки про культуру, кулінарію й спорт.

.

Онлайн проєкт "Європейський марафон" - Швеція - 28/10/2020

/Files/images/vropeyskiy_marafon_krani/shvetsya/stockholm-4018946_1920-1024x683.jpg28 жовтня стартувала Швеція! Це країна про яку варто дізнатися більше. Одна з найбагатших держав світу, має цікаву й давню історію, приголомшливу природу, є лідером різноманітних рейтингів успішних країн.
Швеція — конституційна монархія, член Європейського союзу та учасник Шенгенської угоди. Є однією з найбагатших країн у світі з приголомшливою природою і багатою історією. Країна безкрайніх лісів і величних озер, численних островів уздовж Балтійського узбережжя і затишних міст. Це держава з самобутньою історією від легендарних вікінгів до однієї з найсильніших держав Європи.
Протягом дня на Facebook сторінці бібліотеки ми публікували медіаконтент про Швецію, її устрій, досягнення, культуру та традиції.
Приєднуйтеся! Дізнавайтесь більше про країни Європи! Пишіть свої коментарі та враження, діліться світлинами та спогадами про власні подорожі!

Онлайн проєкт "Європейський марафон" - Норвегія - 19/08/2020

/Files/images/vropeyskiy_marafon_krani/norvegya/118114260_1797027337102941_6379590362618751859_n.jpgЗемля фіордів, льоду і полярних сяйв, Норвегія, мабуть, сама «богатирська» країна на всій земній кулі. Народжуються тут виключно вікінги і валькірії, для яких все «поплечам»: холод, непрохідні ліси, сувора північна природа. До того ж, у жителів Норвегії в наявності прямо-таки маніакальна тяга до небезпечних підприємствам. Фрітьоф Нансен, наприклад, в юному 27-річному віці, вийшовши на лижах з рідної Норвегії, відмахав на своїх двох майже всю Гренландію, після чого очолив експедицію до Північного Полюса і відкрив купу територій на шляху. Для туристів Норвегія цікава мальовничими фіордами та найзатишнішою столицею Північної Європи Осло, відмінними гірськолижними курортами і заполярною екзотикою, смачною і ситної кухнею (де лосось - всьому голова), цікавими музеями і чудовою інфраструктурою. Але головне, чим може похвалитися Норвегія - неймовірною атмосферою привітності, поваги до індивідуальності і щирого прагнення зробити так, щоб гостю сподобалося на її суворих, але чарівних північних землях.

Онлайн проєкт "Європейський марафон" - Фінляндія - 24/07/2020

/Files/images/finlyandiya/Фінляндія.jpgБібліотека Тургенєва в рамках Пункту Європейської Інформації розпочала онлайн проєкт «Європейський марафон». Проєкт створений для доступу до інформаційних ресурсів, поширення знань про країни ЄС та для активної суспільної дискусії щодо різних аспектів процесу європейської інтеграції України.
Щомісяця на Фейсбук сторінці книгозбірні будуть публікуватися матеріали, присвячені країнам Європи. Першою країною на мапі наших віртуальних подорожей стала Фінляндія — країна щасливих людей, вже третій рік поспіль вона очолює рейтинг країн світу за рівнем щастя. Протягом дня, 23 липня, на Фейсбук сторінці книгозбірні розміщувалися інформаційно-ілюстративні матеріали про країну, добробут якої визначили бібліотеки й система освіти. Промоція фінських авторів та книжок про Фінляндію, що є у фонді бібліотеки, книжкові віртуальні виставки, буктрейлери, віртуальні мандрівки, презентації про екологію та кухню, цікаві факти про культуру, освіту, літературу, музику, світлини природи та вікторини й тести – таким було різноманіття матеріалів., що публікувалися у соцмережі. Для активної участі й зацікавленості користувачів було оголошено конкурс на кращу атмосферну світлину про Фінляндію.

День Європи - День Євросоюзу - Декларація Шумана - 09/05/2020

/Files/images/vropa/2.png«Декларація Шумана» була проголошена 9 травня 1950 року у Парижі, у приміщенні МЗC Франції. Ось лише деякі тези історичної промови тодішнього міністра закордонних справ Франції – одного з майбутніх «батьків-засновників» Євросоюзу:
«Через п’ять років, день у день, після беззастережної капітуляції Німеччини, Франція робить перший рішучий крок до творення Європи – та залучає Німеччину до цього творення. В результаті цілком зміняться умови європейського життя, та стануть можливими спільні дії, які досі були нездійсненими. З усього цього народиться надійно об’єднана та міцно побудована Європа».
«Організована та життєздатна Європа може зробити свій внесок, необхідний для підтримання мирних взаємовідносин».
«Європа буде створена не одразу і не в готовому вигляді, вона виникне на підставі реальних справ та фактичної солідарності».
Після проголошення декларації, вже наступного року була заснована Європейська спільнота з вугілля та сталі – саме вона передувала створенню ЄС. Батьками-засновниками Євросоюзу справедливо називають Робера Шумана та Жана Моне, який висловив ідеї, закладені в декларацію Шумана.

/Files/images/vropa/ПЄІ.jpg
/Files/images/vropa/установи.jpg

День Європи - Цікаві факти про Європу - 07/05/2020

/Files/images/vse_pro_vropu/1.pngДень Європи – це символ започаткування нової успішної моделі мирної співпраці між державами, який ґрунтується на спільних цінностях та інтересах.
Святкування День Європи відзначають 5 травня Радою Європи та 9 травня Європейським Союзом.

День Дарвіна - міжнародний день науки і гуманізму -Ленгвіч-кафе - 15/02/2020

День Дарвіна - це таке міжнародне свято, приурочене до дня народження Чарльза Дарвіна. Свято відзначається 12 лютого кожного року. Це свято присвячений визнанню внеску Дарвіна в науку, а також використовується для популяризації науки. І от уявіть собі почуття учасників нашої "продвинутої" групи, коли ми з’ясували, що майже нічого не знаємо про одного з найвідоміших вчених світу, батьківщиною якого була саме Англія... Надолужуємо: дивимось презентацію англійською, одночасно перекладаємо українською. Так, сьогодні у нас небагато світлин: ми були зайняті, знайомились докладніше з біографією великої людини. Та ще й вистачило наснаги на граматичні вправи: мабуть приклад невгамовного вченого нас надихнув.

Кiлькiсть переглядiв: 507

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.