"День подарунків". Творча мандрівка

26/12/2016

До дня подарунків, пункт Європейської інформації ЦБ ім. Тургенєва, підготував чергову творчу мандрівку для дітлахів молодшого віку. Завітали ми до Великої Британії. У цій країні існує багато різдвяних традицій. Як британці прикрашають свої будинки, навіщо їм омела та які пісні вони співають й кого запрошують на різдвяну вечерю – про все це сьогодні дізнались наші юні мандрівники. А ще у далекій Великобританії колись з’явилось свято, яке невід’ємно зв’язано з християнськими традиціями та відзначається на другий день після Різдва. «Boxing day» - це свято сюрпризів, подарунків, уваги та небайдужості. Отже і ми вирішили приєднатися до Європейського Різдва й зробили власноруч яскраві пакунки для подарунків.

/Files/images/_a_mayster-klasi_tsb/221.jpg /Files/images/_a_mayster-klasi_tsb/220.jpg /Files/images/_a_mayster-klasi_tsb/222.jpg

.

Європейське Різдво

24/12/2016

/Files/images/vse_pro_vropu/rojdestvo/IMG_7543.jpg А в Пункті європейської інформації, сьогодні, свято - Європейське Різдво! І для того, щоб створити і зберегти Дух Різдва, наші користувачі зробили все можливе! Хлопці та дівчата розповідали різдвяні вірші, співали пісні, "накривали" віртуальний різдвяний стіл і розповідали англійською рецепти цих страв, а також щиросердно вітали всіх присутніх. А натомість отримали різдвяні жартівливі прогнози на наступний рік.Ще для наших відвідувачів був сюрприз: до нас завітав сам Санта Клаус! Він розважав дітей і дорослих веселими конкурсами і загадками, ми водили хоровод і малювали на кульках визерунки. Для бажаного гостя ми теж приготували подарунок: заспівали йому пісеньку "Santa is his name". Все свято відбувалось під різдвяні мелодії "Silent night" i "We wish you a Merry Christmas". Після невеличкої музичної паузи гості сіли вже до справжнього святкового столу, більшість страв на ньому наші учасниці зробили власноруч.

/Files/images/vse_pro_vropu/rojdestvo/IMG_7506.jpg /Files/images/vse_pro_vropu/rojdestvo/IMG_7510.jpg /Files/images/vse_pro_vropu/rojdestvo/IMG_7523.jpg /Files/images/vse_pro_vropu/rojdestvo/IMG_7541.jpg /Files/images/vse_pro_vropu/rojdestvo/IMG_7526.jpg /Files/images/vse_pro_vropu/rojdestvo/IMG_7544.jpg /Files/images/vse_pro_vropu/rojdestvo/IMG_7549.jpg /Files/images/vse_pro_vropu/rojdestvo/IMG_7556.jpg /Files/images/vse_pro_vropu/rojdestvo/IMG_7558.jpg

.

Різдвяна Європа

23/12/2016

/Files/images/vse_pro_vropu/knijnyie_vyistavki/різдво1.jpgНаближення Нового року – це чудовий час, який приносить нам приємні клопоти, несподівані сюрпризи, подарунки і веселощі, чудеса та аромат імбирного печива. А Старий Світ вже засяяв різдвяними вогниками. Найбільші європейські міста вже завалені подарунками і наповнені святковим духом. В європейських країнах до Різдва ставляться як до особливого свята. Саме томув Пункті європейської інформації експонується ​​книжкова виставка «Різдвяна Європа». На ній представлена ​​«зимова» література від європейських письменників, журнали з яскравими фотографіями різдвяних, новорічних подарунків і прикрас ...Подивіться, як чепуриться Європа до Різдва: прикрашає гірляндами вітрини і ялинові гілки, майструє казкові сувеніри, розсипає в морозному повітрі аромат кориці і ставить на вогонь казанок з пряним глінтвейном. З головними різдвяними традиціями Європи знайомить наша книжкова виставка та запрошує зануритися в чудову атмосферу різдвяних свят.

/Files/images/vse_pro_vropu/knijnyie_vyistavki/різдво 2.jpg

.

Країни Європи: Словенія

26/12/2016

/Files/images/vse_pro_vropu/knijnyie_vyistavki/словения.jpg У самому серці Європи, там, де Альпи зустрічаються з Середземномор'ям, а карстовий рельєф переходить в Середнедунайску низовину, знаходиться Словенія.До Дня незалежності та єдності країни ПЄІ експонував книжково-ілюстратівну виставку з циклу «Країни Європи: Словенія».У цій країні дуже багато історічніх та культурних пам'яток. Серед них галасливі курорти Адріатичного моря і затишні полонини, Бледське озеро і лісисті схили Альп, унікальні карстові печери і відокремлені монастирі.Намилувавшись природними та архітектурними красотами Словенії разом з користувачами нашої бібліотеки ми поринулі у світ словенськіх традіцій та дізнались про національну кухню, яка представляє собою синтез австрійської, італійської, угорської та балканської кухонь. А також на нашій виставці читачі розширили свої знання про культурне та наукове життя країни, про мову та літературу Словенії.

.

Країни Європи: Фінляндія

16/12/2016

/Files/images/vse_pro_vropu/knijnyie_vyistavki/финляндия.jpgКраїна тисячі озер і 6000 островів, де влітку не сідає сонце, а взимку ніч може панувати цілодобово. Тут же, в загадковій порослій густими лісами Лапландії знаходиться село найвідомішого діда в усьому світі - Санта Клауса. У кожній країні його називають по-різному: в Іспанії - Папа Ноель, В Італії - Святий Лука, у нас же він відомий під ім'ям Діда Мороза. А в цій країні його романтично називають Йоулупуккі. Цього разу наш туристичний компасПункту європейської інформаціїпривів нас доФінляндії.В нашій бібліотеці до Дня незалежності країни експонуєтьсякнижкова виставка «Країни Європи: Фінляндія», яка вісвітлює основні сторінки історії країни, знайомить з літературою та мистецтвом, розповідає про найцікавіше, що є в цій країні, найвідоміші туристичні маршрути, історичні пам'ятки, курорти, традиції та звичаї, а також про найпопулярніше з фінської кухні.У кожній країні знайдеться, ким пишатися. Фінляндія багата на таланти, багато фінів отримали популярність і користуються заслуженим авторитетом у всьому світі. Про видатних людей та про особливості національної культури –найцікавіше – у подорожі до «землі північного сонця».

/Files/images/vse_pro_vropu/knijnyie_vyistavki/финляндия2.jpg /Files/images/vse_pro_vropu/knijnyie_vyistavki/8.JPG

.

Language Cafe подорожує по Європі

10 грудня 2016 р.

Учасники проекту Ленгвіч Кафе набули нову корисну звичку: кожного разу після зустрічі у суботу вони цікавляться, що нового і, як завжди, цікавого очікує на них у Пункті Європейської інформації. От і цього разу дружна команда розглядала нову, напрочуд красиву (Різдвяну!) експозицію, присвячену відразу трьом країнам: Фінляндії, Словенії і Румунії. Діти і дорослі погортали книги письменників, відомих в цих країнах, подивувались незвичайним рисам, що характеризують їх мешканців. А різдвяні традиції захопили їх особливо: вони уважно роздивлялись кольорові ілюстрації з часописів і "роздруковки" з Інтернету, бо на нас невдовзі чекає в проекті свято "Європейське Різдво", і все цікаве і веселе може знадобитись!

/Files/images/vse_pro_vropu/ленгв.JPG /Files/images/vse_pro_vropu/ленгв5.JPG

.

Країни Європи: Румунія

12/12/2016

/Files/images/vse_pro_vropu/knijnyie_vyistavki/румыния.jpg День національного єднання Румунії визначив нашу грудневу книжково-ілюстративну подорож на батьківщину легенд про графа Дракулу.Разом з нашими користувачами ми поринули у загадковий і таємничий світ Румунії, адже саме тут жив відомий та жахливий Влад Цепеш - прототип літературного графа Дракули. Однак залишимо на час легенди і містику, в Румунії є ще багато всього цікавого.Готуючі книжкову виставку «Країни Європи: Румунія» ми хотіли розширити знання наших чітачів про цю країну. Тематична добірка знайомить нас з відомими сторінками історіі та сучасності Румунії, цікавими та курйозними фактами, традиціями та звичаями країни.Цю країну називають «Загадкою Карпат». То ж пориньмо разом з нами у захоплюючу подорож гірськолижними курортами в величних Карпатах, знаменитим у всьому світі еко-заповідником в дельті Дунаю, старовинними замками Трансільванії і безліччю пам'яток періоду Риму та Візантії.Ось так ми і побували на таємничій землі під назвою Трансільванія. Румунія ще сповнена незвіданих таємниць і нерозгаданих сюжетів для тих, хто любить занурюватися у загадки минулого. Настає саме час відкрити важку ширму секретів століть.

/Files/images/vse_pro_vropu/knijnyie_vyistavki/румыния1.jpg

.

Комп’ютерний тренінг в ЦБ ім.І.С.Тургенєва

7 грудня 2016 року

/Files/images/vse_pro_vropu/комп.JPG

Сьогодні наша група займалася тематичним пошуком по заданій темі і відправкою матеріалу через соц.сетях Фейсбук. Спочатку учасниці виконали завдання ведучого: знайти інформацію про всі столиці держав - членів ЄС.Зібрали все в папку і переправили замовнику через його сторінку в Фейсбуці. А в кінці зустрічі учасниці з інтересом познайомилися з новими експозиціями в Пункті європейської інформації.

.

.

.

Країни Европи: Латвія

2016/11/21

/Files/images/vse_pro_vropu/latviya/8.jpgПункт європейської інформації разом з користувачами бібліотеки щомісяця святкують національні свята європейських країн. Цього разу до Дня незалежності Латвії -18 листопада - ПЄІ експонував книжково-ілюстративну виставку «Країни Європи. Латвія». Ця балтійська країна рясніє розкішними пам’ятками та чудовими курортами, тому ми спробували розповісти про історичне та сучасне життя цієї країни трошки не традиційно, а крізь призму цікавих фактів та ілюстрацій.

Разом ми поринали у світ латиських народних традицій і «насолодилися» національною кухнею, а ще і «послухали» знаменитий у світі хоровий латиський спів, більше дізналися про культурне та наукове життя, про мову та літературу країни з бурштиновими берегами.

То ж поринайте разом з нами у захоплюючі подорожі країнами Європи, дізнавайтеся більше про нове, цікаве, чим пишається та чи інша країна, місто чи місцевість . Європа стане ближчою, коли ми будемо знати про неї більше!

/Files/images/vse_pro_vropu/latviya/6294.jpg /Files/images/vse_pro_vropu/latviya/6839а.jpg

.

«Якщо чорний кіт дорогу перейде...»
Творча мандрівка

2016-11-13

/Files/images/vse_pro_vropu/chernyiy_kot/54.jpgСьогодні в бібліотеці ім. Тургенєва відбулася чергова творча мандрівка для дітлахів, яку підготувавпункт Європейської інформації «Все про Європу: читай, слухай, дізнавайся». Ми продовжуємо нашу подорож чарівною Італією, минулого разу маленькі мандрівники «приєднались» до шоколадного фестивалю в Перуджі. Сьогодні також є чудовий привід для подальшого знайомства з цією сонячною країною.В листопаді відзначають День захисту чорних котівй саме італійці є засновниками цього свята. Від кого захищають чорних котів, чому саме в цей час і до чого тут благодійні ярмарки й розпродажі? Дітлахи отримали відповіді на всі свої запитання й щоб довести свою толерантність до чорних котів, створили з власної долоньки милу листівку. А ще наші мандрівники дізналися багато цікавих фактів про італійські карнавали та фестивалі, національну кухню та двотижневе свято «Феррагосто», якому може позаздрити весь світ.

/Files/images/vse_pro_vropu/chernyiy_kot/52.jpg /Files/images/vse_pro_vropu/chernyiy_kot/53.jpg /Files/images/vse_pro_vropu/chernyiy_kot/55.jpg /Files/images/vse_pro_vropu/chernyiy_kot/56.jpg

.

«Країни Європи. Польща». Євро-гід

2016-11-11

/Files/images/vse_pro_vropu/polsha/32.jpg 11 листопада Польща відзначає національне свято - День незалежності. До цієї дати пункт європейської інформації Центральної бібліотеки ім. І.С. Тургенєва експонував книжково-ілюстративну виставку «Країни Європи. Польща» та підготував цікаві факти з історичного та сучасного життя країни. Безумовно, ми поділилися цією інформацією з нашими постійними користувачами, познайомили їх з цікавими фактами про освіту, науку, мову, національну кухню й навіть розповіли про особливості польського характеру. Поспілкувались на тему навчання за кордоном та визначилися, чому освіта в Польщі має безліч переваг.Знайомитися з історією та національними особливостями інших країн, завжди варто. Іноді вони можуть викликати захоплення, здивування, привід для посмішки, а ще обов'язково змусять мріяти про подорожі.

/Files/images/vse_pro_vropu/polsha/35.jpg /Files/images/vse_pro_vropu/polsha/33.jpg /Files/images/vse_pro_vropu/polsha/34.jpg /Files/images/vse_pro_vropu/polsha/IMG_6295.JPG

.

Новини від "Ленгвіч-кафе"

7 листопада 2016 року

/Files/images/vse_pro_vropu/5.JPG В рамках роботи Пункту європейської інформації триває вивчення англійської мови. 5 листопада 2016 року проходило навчання в трьох групах: люди старшого віку, старшокласники і студенти і учні молодших класів - група "Веселий English" .У старших групах продовжилося вивчення лексики, поповнювався набір слів, в молодшій групі в ігровій формі вивчалися нові слова по темі "Cooking / Приготування їжі". Так групи-учасниці проекту готуються до кулінарного свята, яке планується провести 19 листопада.

/Files/images/vse_pro_vropu/55.JPG /Files/images/vse_pro_vropu/555.JPG /Files/images/vse_pro_vropu/5555.JPG

.

Цікаво про Австрію - бібліоглобус

5 листопада

/Files/images/vse_pro_vropu/11.JPG Групу дорослих учасниць проекту "Ленгвіч-кафе" сьогодні знайомив з новою експозицією Пункт європейської інформації. На цей раз бібліоглобус привів на до Австрії. Вони ознайомились з книгами австрійських письменників, з цікавими фактоми культурного життя країни, з її освітою. Особливий інтерес традиційно у відвідувачів визвав блок інформації "Цікаві факти про Австрію". Учасниці дізналися про походження назви країни, про несподівані особливості життя і творчості видатних австрійців і т.ін.

Дорослу групу змінила голослива малеча. Після веселої зустрічи з англійською дітлахів очикувала не менш весела та цікава подорож до ще невідомої їм Австрії. Їм було приємно потримати в руках та погортати книгу про оленятко Бембі, яку написав австрійський письменник Ф.Зальтен, подивитись на краєвиди красуні Вени, та дізнатись про те, що саме тут знаходиться найстаріше колесо огляду!

/Files/images/vse_pro_vropu/111.JPG /Files/images/vse_pro_vropu/1111.JPG /Files/images/vse_pro_vropu/11111.JPG /Files/images/vse_pro_vropu/111111.JPG

.

В Австрії кенгуру немає

03/11/2016

/Files/images/vse_pro_vropu/avstriya/Рисунок1.jpg Туристи нерідко плутають Австрію з Австралією. Дивно, але багато туристів з усього світу приїжджають сюди помилково, вважаючи, що вони їдуть до Австралії до кенгуру. Саме тому вже в аеропортах можна знайти купу сувенірної продукції з написом:«Ви не в Австралії. Тут немає кенгуру! ». І нікого це не ображає, бо дійсно, дуже багато туристів, особливо американських, їдуть сюди помилково. І це не дивно, бо плутанина виникає навіть на найвищому рівні.

Так колишній президент США у 2007 році подякував австралійському прем'єр-міністру за те, що він відвідав свій «австрійський» військовий контингент ...А які асоціації Австрія викликає у вас?По-перше, ймовірно, - кава по-віденськи і віденський вальс. Трохи ширше - батьківщина Моцарта і Штрауса, місце проведення музичних фестивалів, старовинні міста-музеї, гірськолижні курорти…Готуючи книжкову виставку«Країни Європи: Австрія», ми хотіли трохи урізноманітнити уявлення наших читачів про цю країну. Тематичні добірки знайомлять з відомими сторінками історіі та сучасності Австрії, цікавими та курйозними фактами, туристичними маршрутами, історичними пам'ятками, традиціями та звичаями країни. Подорожуючі виставкою дізнаємось, чому в Австрії немає кенгуру і віденських круасанів. Сподіваємося, наш проект дозволить побачити нову стару Австрію.

/Files/images/vse_pro_vropu/avstriya/IMG_6197.jpg

.

"З Днем нарождення, Євросоюз!" - бібліоглобус

2 листопада 2016 року

/Files/images/vse_pro_vropu/22.JPG Студенти - першокурсники ХМТ ім. Морозова, сьогодні, приймали у себе в гостяхПункт европейської інформаціїї ЦБ ім. І. С. Тургенєва.Ця зустріч була присвячена 23-річчю від дня створення Европейського союзу, в його сучасному вигляді.Так,Європейський Союзведе свій початок від утворення Європейської спільноти з вугілля та сталі і Європейської економічної спільноти, що були засновані шістьма країнами в 1951 та 1958 роках відповідно. Але в сучасному вигляді існує на основіДоговору про Європейський Союз(Маастрихтський договір), підписаному 7 лютого 1992 року, який набув чинності1-го листопада 1993-го року.От ми і вирішили відзначити справжнійДень народження.Разом зі студентамими "подорожували" по сторінках історії організації, познайомилися з цікавими фактами, що стосуються культури, освіти, побуту різних країн-учасниць. Бліц-вікторина показала, щостуденти прекрасно знають всі країни, що входять в Союз, і їх столиці, а також гімн, прапор ЄС. Інфо-дайджест познайомив їх з матеріалами про отримання освіти і роботи в Європі, про роботу і подорожі в європейські країни.

/Files/images/vse_pro_vropu/2.JPG /Files/images/vse_pro_vropu/222.JPG /Files/images/vse_pro_vropu/22222.JPG

.

"Хто знає аз і буки, тому і справа в руки" - бібліогід

20 жовтня 2016

Заговоривши про книги на різні теми під час зустрічі, ми перейшли в наш Пункт європейської інформації, про який сьогодні школярі вже чули багато цікавого. Вони дізналися, що тут можна знайти літературу про всі європейські країни, про отримання освіти в Європі, про різні урочисті, а часом і забавні події, які в цих країнах відбуваються. І сьогодні ми з ними познайомилися з інформацією про Німеччину - європейську країну, у якій зовсім недавно було національне свято.

/Files/images/vse_pro_vropu/8.JPG /Files/images/vse_pro_vropu/88.JPG

.

Італія. Фестиваль «Eurochocolate».
Мандрівка-майстер-клас

16/10/2016

/Files/images/_a_mayster-klasi_tsb/9k.jpg В Пункті Європейської інформації в ЦБ ім. Тургенєва в рамках проекту «Країни Європи» відбулася пізнавальна творча зустріч юних мандрівників.Сьогодні компас вказує на Італію. Чому саме Італія? Тому що ми не змогли обійти таке чудове і солодке свято європейського масштабу, як фестиваль шоколаду в Перуджі. Вже 22 роки, кожного жовтня, фестиваль «Єврошоколад» перетворює маленьке італійське містечко в чарівну і смачну казку для ласунів. Свято шоколаду у Перуджі надзвичайно багате на події. Це не просто величезний ярмарок виробників шоколаду з усієї Європи, але й різні святкові заходи - шоколадні скульптури, концерти, міми, вуличні театри. А ще різноманітні майстер-класи та дегустації для всіх охочих.Занурившись в магію шоколаду у всіх його формах і сумішах, ми розгорнули в бібліотеці власну цукерню з виготовлення солодощів. І нехай ці цукерки були просто з тіста для ліплення, але сама творчість доставило дітям стільки задоволення, що цукерня перетворилася в справжнісіньку «шоколадну фабрику».Ну, і яке свято без справжнього шоколаду та гарячого чаю.

/Files/images/_a_mayster-klasi_tsb/11k.jpg /Files/images/_a_mayster-klasi_tsb/13k.JPG /Files/images/_a_mayster-klasi_tsb/12k.jpg /Files/images/_a_mayster-klasi_tsb/6k.jpg

.

Свято читання у Франції

15/10/2016

Сьогодні в пункті Європейської інформації ЦБ ім. Тургенєва пройшла зустріч малюків групи «Веселий English». Темою зустрічі була – Франція. Ця країна була вибрана невипадково, бо днями у Франції проходить свято читання. Свято читання — абсолютно унікальне свято. Жодна країна в світі не проводить настільки масштабно заходи, присвячені літературі та книзі, як Франція. Під час свята проходять зустрічі з письменниками та поетами, виставки і презентації книг, книжкові ярмарки, наукові конференції і семінари. У ці дні люди дарують один одному книги, приносять їх у дар бібліотекам. Всі радіо-і телепередачі присвячені літературі і письменникам, в газетах публікуються численні матеріали, їм присвячені. Загалом, вся країна живе три дні в році виключно літературними інтересами. От і ми вирішили подумки приєднатися до веселих любителів читання-французів. Для цього ми вирушили у віртуальну екскурсію до Франції, поговорили про їх звичаї і традиції. На бліц-виставці ознайомились з французькими письменниками: казкарем Ш. Перро, автором детективів Ж.Сіменоном, романтичною Ф.Саган, а також віршами поетів країни. Подивившись святковий дайджест, дітлахи відповіли на запитання невеличкої вікторини, яка підтвердила, що юні мандрівники все запам'ятали, відкривши для себе двері у ще одну європейську країну.

/Files/images/vse_pro_vropu/фр4.JPG /Files/images/vse_pro_vropu/фр44.JPG

.

Країни Європи: Німеччина

1 жовтня 2016 року

/Files/images/vse_pro_vropu/vyistavka_germaniya/IMG_5723.jpg Пункт Європейської інформації Центральної бібліотеки ім. І.С.Тургенєва м. Харкова представляє книжково-ілюстративну виставку «Країни Європи: Німеччина». Про відомі сторінки історіі та про сучасність Німеччини, цікаві та курйозні факти, туристичні маршрути, історичні пам'ятки, традиції та звичаї дізнаємося з тематичних добірок, представлених на виставці.Без сумніву, Німеччина лідирує у сфері освіти і наукових досліджень. Багато вищих навчальних закладів Німеччини мають прекрасну наукову репутацію і відомі далеко за межами ФРН. Саме ця країна має дуже велику кількість Нобелівських лауреатів. Найбільший розділ нашої виставки висвітлює саме цю тему. Про найвідоміші винаходи німців - дірокол, MP3, електродриль, фанта, фільтр для кави, лейкопластир, різдвяна ялинка, шиповані бутси, лічильники для таксі та ін. можна прочитати та наглядно познайомитися, подорожуючи нашою виставкою.Німеччина - батьківщина великих поетів і видатних композиторів і музикантів. Імена видатних німців – Гете і Шіллер, Бах і Бетховен - свідчать про багаті традиції та високий рівень німецької культури. Всі епохи і області культури, від античної спадщини до сучасного живопису і музики, представлені в Німеччині надзвичайно широко і затребувані суспільством. Підбірка книг на культурологічну тему може бути нескінченою, але ми вибрали найкращі. Німецькі автори щорічно представляють на суд громадськості видатні твори літератури і кіномистецтва і вони мають впливове значення в міжнародному контексті.Біля виставки завжди можна побачити зацікавлених відвідувачів, та першими стали студенти-першокурсники технікуму, що прийшли на екскурсію у бібліотеку. Цікавими для них виявилися книги та і друковані матеріали, присвячені Німеччині - країні-учасниці Євросоюзу, у якій днями проходило національне свято. Молодь ділилася враженнями від почутого та прочитаного про Німеччину, про особливості життя в Німеччині, про культуру та звичаї німців, згадували імена відомих німців, письменників, поетів, художників, вчених…Особливо актуальною була тема про навчання за кордоном. Першокурсники поділилися своїм баченням питання освіти, щиро позаздрили можливостям німців та розповіли про свої мрії у здобутті освіти та вибору свого життєвого шляху.

/Files/images/vse_pro_vropu/vyistavka_germaniya/IMG_5689.JPG /Files/images/vse_pro_vropu/vyistavka_germaniya/IMG_5722.jpg /Files/images/vse_pro_vropu/vyistavka_germaniya/IMG_5690.JPG /Files/images/vse_pro_vropu/vyistavka_germaniya/IMG_5725.jpg

.

День національної єдності Німеччини

1 жовтня 2016 року

Молодша група Веселої англійської на черговій зустрічі в ЦБ ім. І.С.Тургенєвва займалася абсолютно незвичною справою: ми порівнювали дві таких, здавалося б, несхожих, але "рідних по крові" мови, як німецька та англійська. Відповідь на запитання, навіщо ми про це говоримо, нам допоміг з’ясуватиПункт європейської інформації.Він надав невеликий відео-ролик, що й розповів дітлахам, що3 жовтня Німеччина відзначає День німецької єдності.А оскільки історія Великої Британії і Німеччини має багато спільного в минулому й обидві ці країни - європейські і "колеги" по Євросоюзу, ми і вирішили дізнатися, чим саме схожі їхні мови. І почали ми з простого: як звучать назви знайомих нам тварин, фруктів, ягід і цифри англійською та німецькою мовами. Здивуванню дітлахів не було меж: як легко впізнаються та майже однаково звучать деякі слова!

/Files/images/vse_pro_vropu/герм.JPG

.

"Коли ми говоримо про мир, без словників усе ми розумієм"
День європейських мов та День миру в Ленгвіч-кафе

24 вересня 2016 року

/Files/images/vse_pro_vropu/24_sentyabrya_2016_mir/IMG_5741.JPG Сьогодні учасники «Ленгвіч кафе» зібралися в ЦБ ім.І.С.Тургенева на свято, присвячене одразу кільком чудовим подіям: День Миру і День європейських мов. Гостинним "будинком" для цього свята став Пункт європейської інформації. Тут розмістилася книжкова виставка "Нехай на землі буде мир, буде дружба!", а також імпровізована сцена для виступів, де й пройшов наш маленький флеш-моб.На книжковій виставці наші користувачі ознайомилися з книжками, присвяченими миру, дружбі, героям та Батьківщині. А потім настав час флеш-мобу. Дорослі та діти тримали плакати під однойменний відео-кліп "Я хочу жити без Війни!" та промовляли ці слова на різних європейських мовах. Учасники проекту «Ленгвіч-кафе» виступили з розповідями про європейські мови. Звучали пісні і вірші іспанською, французькою, польською і звичайно ж англійською. Також деякі користувачі взяли участь у конкурсі на читання англійських віршів без підготовки. А ще ми передавали один одному квітку і вчилися казати компліменти. Закінчилося наше свято піснею "Діти всієї землі", яку дружно заспівали і дорослі, і діти!

/Files/images/vse_pro_vropu/24_sentyabrya_2016_mir/IMG_5758.JPG /Files/images/vse_pro_vropu/24_sentyabrya_2016_mir/IMG_5760.JPG /Files/images/vse_pro_vropu/24_sentyabrya_2016_mir/IMG_5766.JPG /Files/images/vse_pro_vropu/24_sentyabrya_2016_mir/IMG_5771.JPG /Files/images/vse_pro_vropu/24_sentyabrya_2016_mir/IMG_5777.JPG

.

День Кіно в Ленгвіч-кафе

17 жовтня 2016 року

/Files/images/vse_pro_vropu/кино.jpg Ленгвіч-кафе разом з Пунктом Європейської інформації Центральної бібліотеки ім. Тургенєва підготував для учасников дуже цікаву тему для обговорення - кіно. Її було обрано не випадково: в ці дні європейське кіно відсвяткувало дві важливі та красиві події: 70-річчя Канського кінофестивалю і відкриття фестивалю кіно в іспанському місті Сен-Себастьяні. Європейські кінофестивалі - одні з найкрасивіших в світі, і ми вирішили взяти в них участь, хоч і віртуально.Почалося наше свято в 13-00 з першими учасниками нашого проекту. Вони приготували відмінну презентацію, яка зворушила серця всіх присутніх. Решта учасників також приєдналися до розмови, демонструючи інші кліпи, розповідаючи свої враження від фільмів, про улюблених акторів і актрис, режисерів і саундтреків. Ті, хто вже виступив, залишалися, щоб послухати своїх друзів, сказати пару слів схвалення. Навіть наймолодші з групи не залишилися осторонь: першокласниці розповіли про свої улюблені мультфільми та фільмах в 2-3 реченнях. Ну і звичайно ж, наше спілкування проходило англійською.

/Files/images/vse_pro_vropu/кино1.JPG /Files/images/vse_pro_vropu/кино3.JPG /Files/images/vse_pro_vropu/кино4.JPG /Files/images/vse_pro_vropu/кино5.JPG

.

"З книгою по життю" - екскурсія

12 вересня 2016

Сьогодні до нас в ЦБ ім. І.С.Тургенєва прийшли наймолодші студенти ХМТ ім.Морозова - першокурсники. Група невелика, але хлопці активні, допитливі, небайдужі.Це було видно з перших їх кроків по бібілотеці: вони озиралися навколо і відразу стали розпитувати. Бібліотекар відповіла на їх найперші питання і розповіла про послуги, які можуть надати юним користувачам в нашій бібліотеці.Цікавою новиною виявився для хлопців нашПункт Європейської інформації:вони уважно озирнулися, і знову посипалися запитання. Книги про європейські країни; виставка, присвячена Болгарії; добірка цікавих і навіть курйозних фактів про цю країну; сектор, в якому можна отримати інформацію про освіту в Європі з книг і брошур і навіть знайти все це (вже готове) на комп'ютері, спеціально пристосованому саме для отримання інформації в Пункті, - справили на хлопців велике враження.

/Files/images/vse_pro_vropu/э1.JPG /Files/images/vse_pro_vropu/э2.JPG

.

Ленгвіч-кафе - онлайн-тренінг - старша група

10 вересня 2016 року

Старша група проекту Ленгвіч-кафе звично зібралася білянової виставки, присвяченої країні-учасниці Євросоюзу - Болгарії.Погортавши барвисті книги - путівники, збірники ґабрівських анекдотів і народних казок і легенд, учасниці познайомилися з інфо-дайджестом цікавих фактів про країну.А потім ми перейшли в наш "клас" і приступили до тесту, який допомагає визначити рівень знання англійської. Хоч дівчата і готувалися до цього випробування практично на кожній зустрічі, все ж нам було непросто: у двох питаннях ми все ж зробили помилки, які потім і розібрали дуже старанно. Дівчата також готуються до Дня кіно в Ленгвіч-кафе. У старшій групі, звичайно ж, і підготовка ведеться швидше, і матеріали будуть складнішими, ніж у молодших. Але кожен з учасників груп дуже старається, і звичайно ж буде уважно вислухана.

/Files/images/vse_pro_vropu/л4.JPG /Files/images/vse_pro_vropu/л5.JPG

.

Веселий English - онлайн-тренінг в молодшій групі

10 вересня 2016 року

/Files/images/vse_pro_vropu/в2.JPG Сьогоднішня наша зустріч почалася вже звично зі знайомства з новими експозиціями в нашому Пункті європейської інформації.Тут учасники старшої групи, чия зустріч щойно закінчилась і дітлахи з молодшої групи, що тільки прийшли на заняття, познайомилися з новоювиставкою, присвяченій ще одній країні - учасниці Євросоюзу - Болгарії.Вони погортали цікаві книги: барвисті путівники по країні, книги з історії, народні казки, збірник ґабрівських анекдотів (звичайно ж, не втрималися - почитали). Головний бібліограф познайомила з підбіркою цікавих фактів про Болгарію, і учасники потренувалися, як болгарською сказати "так" і "ні" (як це у них все навпаки?).А потім ми перейшли в конференц-зал і приступили до абсолютно незвичайного уроку: ми сьогодні грали в фруктове лото! Малюки змагалися за право "викрикувати" назви ягід і фруктів. А це ж було непросто: треба було назвати фрукт англійською, хоча на картках слова були написані українською. Кілька разів зігравши в лото, діти перейшли до іншої грі: треба було, побачивши картку із зображенням фрукта якомога швидше знайти картку з її назвою англійською і швидко прочитати. Але наші досвідчені знаечкі і не з такими завданнями справлялися. І в цей раз все було цікаво, шумно і азартно.

/Files/images/vse_pro_vropu/в3.JPG /Files/images/vse_pro_vropu/в4.JPG /Files/images/vse_pro_vropu/в5.JPG /Files/images/vse_pro_vropu/в6.JPG

.

Країни Європи: Болгарія

10 вересня 2016 року

/Files/images/vse_pro_vropu/болг7.JPG У Пункті європейської інформації Центральної бібліотеки ім. І.С. Тургенєва до Дня Незалежності Болгарії експонується книжкова виставка, яка висвітлює сторінки історіі та сучаність Болгрії,знайомить з літературою та мистецтвом, розповідає про цікавинки і курйозні факти цієї країни, туристичні маршрути, історичні пам’ятки, найвідоміші курорти, традиції та звичаї, найпопулярніше з болгарської кухні.Першими відвідувачами цієї виставки стали наші користувачі, які беруть участь у Ленгвич-кафе та Веселий English, а також студенти механічного технікуму.

.

.

/Files/images/vse_pro_vropu/болг.JPG /Files/images/vse_pro_vropu/болгария3.JPG /Files/images/vse_pro_vropu/болгария4.JPG /Files/images/vse_pro_vropu/болар1.JPG

.

.

"Ленгвіч-кафе" - молодша група

03.09.2016

Заняття в середній групі почалися, як це тепер часто буває в ЦБ ім. И.С.Тургенева, в Пункті європейської інформації. Дівчата прийшли подивитися, що приготувала їм їх бібліотека до початку навчального року в допомогу вивченню англійської мови. У розділі "Мова, что об'єднує" на виставці "Все про Європу" дівчата знайшли цікаві книги: нові збірники тим англійською, збірки віршів і пісень, прислів'їв, приказок і розмовних ідіом.

Під час зустрічі ми обговорювали, яким буде наше свято, присвячений одночасно двом прекрасним датам: Міжнародному Дню Миру і Дню європейських мов. Дівчата готують цікаві пропозиції, конкурси. Сценарій поки тільки формується, але учасники включилися в процес активно і деякі цікаві намітки вже у нас є!

/Files/images/vse_pro_vropu/99.JPG

.

"На парад квітів до Нідерландів". Мандрівка-майстер-клас

03.09.2016

Пункт Європейської інформації Центральної бібліотеки ім. Тургенєва підготував для дітлахів мандрівку-майстер-клас по Нідерландах. Цими вихідними в місті Аалсмеер проходить одна з найзнаменитіших і незабутніх квіткових вистав у світі. Це грандіозний парад квітів від Аалсмееру до центру Амстердама, який простягається на кілька кілометрів. І ми сьогодні мали можливість приєднатися, хоч і віртуально, до цього квіткового дива. А ще діти розповіли, що вони знають про цю європейську країну. Для наших юних мандрівників це країна тюльпанів, вітряків і помаранчевих футбольних вболівальників. Звісно, наприкінці зустрічі ми власноруч зробили барвисті квіти. А дівчатка виявили майстерність квіткових дизайнерів і прикрасили квітами капелюх і парасольку.

/Files/images/vse_pro_vropu/88.jpg /Files/images/vse_pro_vropu/77.jpg

.

Веселий English - молодша група

3 вересня 2016 року

/Files/images/vse_pro_vropu/вес2.JPG Перша зустріч в ЦБ ім. И.С.Тургенева в новому навчальному році для нас з хлопцями почалася вже практично звичним чином: вони добре знають, що в нашому Пункті європейської інформації завжди можна знайти що-небудь новеньке для вивчення англійської в розділі "Мова, что з'єднує" книжкової виставки "Все про Європу" .Сьогодні хлопці побачили, яким книжкам пропонує їм бібліотека в новому навчальному році. І серед них не тільки підручники, але і збірники тим англійською, збірник пісень і навіть добірка англійських прислів'їв і розмовних ідіом. Ми з хлопцями на зустрічі читали їх і намагалися згадати, яким російським і українським прислів'ями та приказками вони відповідають. А ще ми з участнікмі обговорили одне важливе і цікаве подія, яка нас чекає в кінці вересня. День європейських мов, в якому і наш англійський займає гідне місце. Ми одноголосно вирішили об'єднати це свято з ще одним - з Міжнародним Днем світу - 21 вересня і сказати "ні" війні, терору і агресії на різних мовах. Хлопці готові вносити цікаві пропозиції, обмірковують свою участь у святі. Для повторення пройденого матеріалу ( "Ягоди і фрукти") хлопці отримали роздруківку кросвордів, з якими вони попрацюють на дозвіллі і отримають за швидкість і правильність призові очки, підрахунок яких ведеться з початку 2016 року.

/Files/images/vse_pro_vropu/вес1.JPG /Files/images/vse_pro_vropu/вес6.JPG

.

15 серпня - "Угорщина - перлина Європи" - медіа-мандри Європою

/Files/images/vse_pro_vropu/угорщина6.JPG 15 серпня 2016 року ЦБ ім. І.С.Тургенєва як завжди зібрала наших юних читачів на зустріч в читальному залі. Кожен день для дітей, які проводять свої канікули в Харкові, наша бібліотека проводить цікаві та змістовні зустрічі, які залишають щось корисне і добре в дитячих серцях. Сьогодні розмова у нас торкнулася однієї з країн Євросоюзу - нашої сусідки - Угорщини. Ми вже говорили про Швецію, Данію і Велику Британію, і сьогодні, напередодні Дня Незалежності Угорщини, ми вирушили в захоплюючу мандрівку в цю прекрасну країну. У нашому Пункті Європейської інформації є все необхідне для успішного старту подорожі: ми знайшли прапор держави проміж іншими, зображеними на плакаті, згадали, де Угорщина розташовується. А ще ми трохи поговорили про книги, що знаходяться на виставці в Пункті: в них можна знайти інформацію про Угорщину. Барвиста презентація продовжила подорож, потім настала черга відео-сюжетів "10 цікавих фактів про Угорщину" і "Прекрасні місця Будапешта". Дітлахи повторювали вголос найцікавіші факти про цю країну: це - одна з найстаріших країн Європи, річка Дунай з'єднує її ще з сімома країнами Європи, це-батьківщина кубику Рубіка і кулькових ручок, тут танцюють запальний і такий красивий "Чардаш". Бліц-дайджест розповів мандріникам про чудових людей, яких подарувала світові Угорщина: Ф. Ліст і Ш. Петефі, Е Рубік і Гаррі Гудіні ... Наприкінці зустрічі наші юні любителі хенд-мейду виготовили 3D - зображення угорської свинки - мангалиці.

/Files/images/vse_pro_vropu/угорщина.JPG /Files/images/vse_pro_vropu/угорщина 5.JPG /Files/images/vse_pro_vropu/угорщина.JPG /Files/images/vse_pro_vropu/угорщина1.JPG /Files/images/vse_pro_vropu/угорщина2.JPG

.

"Привіт, Європа!" - Калейдоскоп дружби

25 липня 2016 року

/Files/images/vse_pro_vropu/IMG_3488ff.JPG Наші улюблені малюки прийшли сьогодні в ЦБ ім. І. С.Тургенєва, як завжди, готові до будь-яких дій, аби було весело і для всієї компанії цікаво. А ми і раді: з будь-якої теми можна зробити цікаву. Так ось сьогодні ми малювали для нашого пункту європейської інформації прапори різних країн Євросоюзу, але не просто так, а у вигляді командної гри. Діти отримали картки з контурами малюнка прапора і з позначками, яким кольором розфарбовувати, а завданням було намалювати якомога красивіше і швидше.Другий етап завдання полягав в тому, щоб якомога швидше знайти свій поки що безіменний прапорець на загальній карті - плакаті і підписати правильно ім'я країни, якій належить цей прапор. Щоб трохи вляглося хвилювання, викликане змаганням, ми присіли на диванчик і подивилися відео-сюжет "10 цікавих фактів про Європу" .Потім в калейдоскоп дружби вплелися гри народів Європи: "Швець" з Угорщини, "Агалмата" з Греції, "Весела естафета" з Фінляндії, "Рибки" з Франції. Як весело було ловити рибок, наступаючи на їх хвостики! Як класно було пограти в німецький "Штандер"!

/Files/images/vse_pro_vropu/IMG_3505ff.JPG /Files/images/vse_pro_vropu/IMG_3491ff.JPG

.

Веселий English - онлайн-тренінг

21 липня 2016 року

/Files/images/vse_pro_vropu/IMG_3415.JPG На зустрічі в ЦБ з Веселим Англійським, чекали кілька сюрпризів. По-перше, ми традиційно познайомилися з новим блоком інформації, розміщеним в Пункті Європейської інформації: про найкрасивіших, древніх пам'ятниках культури і містах Європи.По-друге, нова гра: ми читали, непогано знаючи англійський алфавіт, назви європейських країн по-англійськи. Хлопці уявити собі не могли, що вони тут же, без сторонніх підказок провідною, зможуть перевести назви цих країн. "Чому? Хіба всі країни називаються по-англійськи?" Відповідь ми знайшли всі разом: англійська - це мова, яка об'єднує людей в світі, тому він намагається бути зрозумілим для всіх, не надто змінюючи написання і звучання найпотрібніших назв.В кінці уроку хлопці запропонували: "Давайте підемо помахаємо прапорцями нашим друзям з Європи", що ми із задоволенням і зробили.

/Files/images/vse_pro_vropu/IMG_3411.JPG /Files/images/vse_pro_vropu/IMG_3458ff.JPG

.

"Пізнаємо, граємо й відпочиваємо!"
Гра-подорож країнами Європи

13 липня 2016 року

/Files/images/vse_pro_vropu/7.jpg Пункт європейської інформації, що був відкритий у бібліотеці в рамках проекту «Все про Європу: читай, слухай, дізнавайся!» допоміг зібрати і підготувати інформацію для ігротеки в ЦБ ім. Тургенєва, яка була присвячена країнам Європи, їх символам, пам'ятникам архітектури й культури.Завдяки іграм «Вгадай країну по символам», «Знайди прапор країни», діти дізналися багато нового та цікавого про Францію, Італію й Великобританію. А рухливі національні ігри країн Європи «Один в колі», «Чоботар», «Лоцман», «Нідерландські схованки», не дали нудьгувати дітлахам й дозволили весело провести час.

.

.

/Files/images/vse_pro_vropu/1.jpg /Files/images/vse_pro_vropu/11.jpg /Files/images/vse_pro_vropu/12.jpg /Files/images/vse_pro_vropu/6.jpg /Files/images/vse_pro_vropu/7.jpg /Files/images/vse_pro_vropu/9.jpg

.

"Країна Гідності" - зустріч у клубі "Стиль"

5 липня 2016 року

/Files/images/vse_pro_vropu/61.jpg Сьогодні чудовий привід для зустрічі молодіжного клубу «Стиль», бо в нас з’явилася нова цікава навчальна гра "Країна Гідності". Цю гру бібліотека ім. Тургенєва отримала на майстер-класі, який організувало в нашому місті Партнерство "Кожній дитині»."Країна Гідності» - цеукраїнське видання гри Ради Європи, створене в рамках проекту "Enter!».Завдяки грі учасники можуть вивчати соціальні права й соціальну політику через призму прав людини.Отже наші гравці стали членами парламенту вигаданої країни. Зараз їм потрібно прийняти план розвитку країни та узгодити рішення щодо соціальної політики нанайближчі п’ять років.

І ось тут парламентарям стали в нагоді навички дискусії та вміння аргументації.Суперечливим питанням виявилося "Право на організації", навколо нього довго точилися дискусії. І це показово, тому що одним із завдань цієї гри, є саме зростання громадянської активності молоді щодо просування соціальних прав. Бібліотека може також стати активним учасником цього процесу і надавати не тільки інформацію, але й підтримку і вільний простір для активної молоді.

/Files/images/vse_pro_vropu/62.jpg /Files/images/vse_pro_vropu/63.jpg

.

"Мова, що об’єднує" - інфо-дайджест

30 червня 2016 року

/Files/images/vse_pro_vropu/1 мова.JPGВ рамках проекту"Все про Європу: читай, слухай, дізнавайся"в ЦБ ім. І.С.Тургенєва пройшов черговий інфо-дайджест для користувачів бібілотек впункті європейської інформації.Наші гості познайомилися з новоюінформацією про можливості отримання освіти в європейських країнах, про проект обміну учнями. У зустрічі взяли участь хлопці з груп "Веселий English" і їхні старші друзі з "Ленгвіч-кафе". Ми дізналися про всілякі способи вивчати англійську мову в нашому місті: про курси англійської мови, про діючі онлайн і Skype-проекти. Наші гості з цікавістю погортали книги, буклети та періодичні видання для допомоги вивченню англійської мови і сфотографувалися всі разом з вподобаними виданнями.

.

У Центральній бібліотеці ім. І.С.Тургенєва м. Харкова в рамках Пункту європейської інформації «Все про Європу: читай, слухай, дізнавайся» створені групи з вивчення розмовної англійської мови для учнів середніх і старших класів, студентів і дорослих.
Для молодших школярів працюють групи під загальною назвою "Веселий English". Групи безкоштовні, відкриті. У роботі нам допомагають англомовні студенти харківських вузів.

Графік роботи груп:
12-00 - Субота - Учні 1-2 класів
13-00 - Субота - Учні 5-7 класів
14-00 - Субота - Учні 3-4 класів
11-00 - Неділя - Старшокласники і студенти
12-00 - Неділя - Доросла група

Наша адреса: м Харків вул. Чорноморська, 3 тел .: 52-80-13
Кiлькiсть переглядiв: 453

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.
Центральна бібліотека ім. І.С. Тургенєва Централізована бібліотечна система Слобідського району м. Харкова

вулиця Чорноморська, 3,
61036, Харків
Україна

Дата останньої зміни 26 Травня 2020

Фотогалерея