Розпочалася інформаційна кампанія EUКраїна щодо переваг євроінтеграції

В Україні розпочалася роз’яснювально-інформаційна кампанія EUКраїна щодо переваг інтеграції до Євросоюзу.

/Files/images/vropa_novini_2021/630_360_1578600982-396.jpgЯк передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба Держпродспоживслужби у Фейсбук.
«За ініціативи уряду та підтримки Представництва Європейського Союзу в Україні і проєкту Association4U розпочалася всеукраїнська роз’яснювально-інформаційна кампанія EUКраїна, яка розповідає про базові європейські цінності, розкриває практичний зміст євроінтеграції і ті переваги та можливості, які з’являються в житті українців завдяки інтеграції нашої країни доЄСта розповість про ті можливості, що європейська інтеграція відкриває для українського бізнесу», - йдеться у повідомленні.
Зазначається, що Європейський Союз уже кілька років є найбільшим торговельним партнером України та найбільшим інвестором у нашу економіку. Завдяки зоні вільної торгівлі українські підприємці отримують усе більше можливостей торгувати з Євросоюзом.

13/01/2020
Джерело інформації: Укрінформ

Україна приєдналася до глобального механізму санкцій ЄС за порушення прав людини

Про це йдеться у Декларації високого представника ЄС щодо приєднання ряду третіх країн до цієї політики Євросоюзу, оприлюдненій насайті Європейської ради, повідомляє Укрінформ.

/Files/images/vropa/630_360_1562308141-486.jpgЙдеться про рішення Ради ЄС 7 грудня 2020 року, яке встановлює рамкові умови для цільових обмежувальних заходів реагування на серйозні порушенняправ людинипо усьому світові.
Зазначається, що країни-кандидати на вступ до ЄС Північна Македонія, Чорногорія, Сербія та Албанія, потенційний кандидат Боснія і Герцеговина, країна Європейської зони вільної торгівлі Норвегія, а також Україна, Вірменія і Грузія приєдналися до цього Рішення Ради ЄС.
У Декларації зазначається, що зазначені країни забезпечать відповідність національної політики із цим рішенням Ради ЄС. Євросоюз узяв до уваги ці зобов’язання та привітав їх.
Як повідомляв Укрінформ, Рада міністрів ЄС із закордонних справ на засіданні 7 грудня, яке відбувалося в режимі телеконференції, затвердила глобальний режим санкцій ЄС за порушення прав людини.

23/12/2020
Джерело інформації: Укрінформ

Інтеграція України у цифровий ринок ЄС може «підштовхнути» ВВП на 2,4-12,1%

Наближення регуляторного середовища та цифрового розвитку України до рівня Євросоюзу в рамках інтеграції до Єдиного цифрового ринку ЄС потенційно може сприяти зростанню ВВП України на 2,4-12,1% (3,1-15,8 мільярда доларів США) від рівня ВВП у 2018 році.

/Files/images/vropa/630_360_1608056861-270.jpgЯк передає Укрінформ, про це йдеться у дослідженні «Інтеграція України у єдиний цифровий ринок ЄС: потенційні економічні переваги», повідомляєМіністерство цифрової трансформації України.
Дослідження виконано Центром аналізу міжнародної торгівлі Trade+ при Київській школі економіки та ГО «Український центр європейської політики» на замовлення Мінцифри.
У міністерстві зазначають, що цифровізація української економіки та суспільства є одним з важливих складників не лише обраного Україною вектору європейської інтеграції, а й розвитку країни загалом. Наближення законодавства і стандартів України до законодавства і стандартів ЄС зменшить регуляторні розбіжності між Україною таЄСу цифровій сфері та прискорить цифровий розвиток України.
Згідно з дослідженням, поступове наближення регуляторного середовища та цифрового розвитку України до рівня ЄС у рамках інтеграції до Єдиного цифрового ринку ЄС вплине на двосторонню торгівлю між Україною та ЄС: зростання експорту з України до ЄС товарів — на 11,8-17% (2,4-3,4 млрд дол. США), послуг — на 7,6-12,2% (302,5-485,5 млн дол. США).

16/12/2020
Джерело інформації: Укрінформ

Україна імплементувала 61% європейського законодавства у сфері енергетики

Україна посіла друге місце у загальному рейтингу країн-учасниць Енергетичного Співтовариства за рівнем імплементації європейського законодавства із загальною оцінкою 61%.

/Files/images/vropa/630_360_1596469335-382.jpgПро це сказав директор Секретаріату Енергетичного Співтовариства Янез Копач, презентуючи звіт щодо впровадження реформ в енергетичній галузі, повідомляєКомітет з питань енергетики та ЖКП, передає Укрінформ.
Зокрема, згідно з оцінками Енергетичного Співтовариства,Українапосіла друге місце у загальному рейтингу країн-учасниць за рівнем імплементації європейського законодавства із загальною оцінкою 61%, поступаючись лише Чорногорії з рівнем імплементації 69%.
За словами Копача, впровадження європейського законодавства в газовій галузі Україна майже завершила. Прийняття законів про ринок природного газу та про анбандлінг НАК «Нафтогаз Україна» стало ключовим у реформуванні газового сектору, однак Україна має звернути увагу на домінуюче становище «Нафтогазу» на оптовому та роздрібному ринку аби завершити цей процес на 100%.
Говорячи про галузь електроенергетики, Копач зазначив, що Україна - єдина країна, яка одночасно, в один день, запустила такі сегменти ринку як: ринок двосторонніх договорів, ринок «на добу наперед», внутрішньодобовий ринок, балансуючий ринок.
"Деякі питання лишились відкритими, проте не можна не відзначити цей прогрес", - відзначив Копач.
Він уточнив, що на інтеграційному шляху до європейського електроенергетичного сектору, за висновками Секретаріату Енергетичного Співтовариства, Україні необхідно: провести сертифікацію оператора системи передачі «Укренерго», змінити положення про суспільні обов’язки (PSO) та схему підтримки виробників альтернативної енергетики, переглянути роздрібні ціни для населення, переглянути обмеження на ринку електричної енергії, запровадити стандартні двосторонні контракти, забезпечити існування повноцінного ринку допоміжних послуг та балансуючого ринку.

09/12/2020
Джерело інформації: Укрінформ

Реформи, прогрес і важкі виклики - ЄС оприлюднив щорічну доповідь щодо України

Європейський Союз оприлюднив щорічну доповідь стосовно імплементації Україною Угоди про асоціацію з ЄС, в який констатував певні позитивні зрушення у реформах, але також визнав існування серйозних викликів, перед якими постає країна.

/Files/images/vropa/630_360_1531911993-8371.jpg«Незважаючи на дестабілізуючі дії Росії, конфлікт на сході та на спалах пандемії коронавірусу, Україна продовжує досягати прогресу на шляху реформ. Дуже важливо, що політичні лідери України продовжували ці зусилля та зробили реформи незворотними, особливо в тому, що стосується верховенства права. На це очікує народ України», - зауважив з цього приводу високий представник ЄС Жозеп Боррель.
В свою чергу єврокомісар з питань розширення і сусідства Олівер Варгеї наголосив на тому, що ЄС продовжить підтримувати Україну у просуванні порядку денного реформ, у практичній реалізації всіх переваг двосторонньої Угоди про асоціацію та у зменшенні негативного впливу кризи коронавірусу.
«Ми очікуємо, що Україна буде продовжувати поділяти спільні цінності демократії, верховенства права, поваги до міжнародного законодавства, включаючи права осіб, що належать до меншин. Наше спільне завдання – підтримати стратегічну орієнтацію України на тіснішу інтеграцію з Європейським Союзом», - наголосив єврокомісар Варгеї.
Доповідь, оприлюднена напередодні Ради Асоціації ЄС-Україна, що запланована на 8 грудня, відзначає високу законотворчу активність, яка супроводжувала перші місяці діяльності нового парламенту та уряду України, що відповідало очікуванням громадян країни. Ключові реформи, зокрема земельна і банківська, також були розвинуті, незважаючи на спалах пандемії коронавірусу.

02/12/2020
Джерело інформації: Укрінформ

Creative Europe та хаби: єврокомісар розповіла, як ЄС підтримує українську культуру

З початку кризи, спричиненої пандемією коронавірусу, ЄС докладає зусилля з підтримки культурної спадщини та креативного сектору, зокрема, в рамках співробітництва з Україною та іншими важливими партнерами, що дозволило зберегти існуючі та започаткувати нові проєкти у цій сфері.

/Files/images/vropa/630_360_1605775958-803.jpgПро це під час виступу на IV Міжнародному щорічному форумі «Креативна Україна» сказала єврокомісар з питань інновацій, досліджень, культури, освіти та молоді Марія Габріел, повідомляє кореспондент Укрінформу.
«Цей Форум, найбільший в Україні у сфері креативної індустрії, розгляне ключову проблему: кризу, спричинену пандемією COVID-19 у сфері культури. Ця криза вразила всіх креативних людей по усьому світові. Саме тому маємо співпрацювати та ділитися ідеями, як ми можемо їм допомогти», - зауважила Габріел.
За її словами, європейська сторона з початку кризи вживає адресні заходи з підтримки креативного сектору. Це стосується фінансової підтримки та горизонтальних заходів, які розширили можливості у наданні державної підтримки та у гнучкому використанні структурних фондів для захисту робочих місць і працівників, котрі постраждали від кризи. У цьому контексті створений інструмент відновлення «Нове покоління ЄС», посилені або скориговані програми підтримки креативної та культурної індустрії. Серед них такі, як Creative Europe, Erasmus, Horizon Europe, REACT-EU, Invest-EU, Digital Europe та інші.

24/11/2020
Джерело інформації: Укрінформ

Представництво ЄС привітало українців із Днем писемності та мови віршем Ліни Костенко

Команда Представництва ЄС вітає всіх українців із Днем української писемності та мови!

/Files/images/novini_2020/630_360_1571917392-703.jpgЯк повідомляв Укрінформ, американські дипломати у День писемності та мови назвали улюблені українські слова.
9 листопада українці відзначають День української писемності та мови. День встановлений указом Президента України 6 листопада 1997 року на підтримку ініціативи громадських організацій - в день вшанування пам'яті Преподобного Нестора-Літописця.

11/11/2020
Джерело інформації: Укрінформ

ЄС запускає цифрові кіноклуби, де крутитимуть й українські стрічки

Розпочинає свою роботу платформа AT Klub - мережа цифрових кіноклубів для країн ЄС. На ній розміщені фільми з України, Грузії, Азербайджану, Вірменії, Білорусі та Молдови.

/Files/images/novini_2020/630_360_1482907609-5756.jpgПро це повідомляється насайтікінокомпанії «Артхаус Трафік», передає Укрінформ.
«AT Klub надає віртуальним кіноклубам легальний доступ до якісного контенту. Цими кіноклубами можуть бути інституції (посольства, культурні центри, університети) або неформальні групи (коло друзів та колег), які перебувають на території країн - членів Європейського Союзу», - йдеться у повідомленні.
Як зазначається, платформа дозволяє створити власний віртуальний кіноклуб та, не виходячи з дому, безкоштовно та легально переглядати фільми разом із друзями й колегами. Для цього потрібно зайти на сайт, обрати фільм, створити подію і запросити людей до спільного перегляду.
Щоб відкрити для себе кінематограф країн-сусідів, у каталозі стрічок AT Klub користувачі з ЄС мають широкий вибір фільмів виробництва країн "Східного партнерства", які вже були відзначені на міжнародних кінофестивалях.
Глядачі зможуть ближче познайомитись з українськимкіно, зокрема, з фільмами «Рівень чорного» Валентина Васяновича, «Дике поле» Ярослава Лодигіна, «Параджанов» Олени Фетісової, «Брама» Володимира Тихого.
Грузія на платформі представлена комедійною драмою Русудан Чконії «Продовжуй посміхатись», комедією «Парад» Ніно Жванії та драмою «Біла, наче сіль» Кеті Мачаваріані. Азербайджанське кіно представлене драмою «Гранатовий сад» Ілгара Наджафа, а білоруське – комедіями «ГараШ» та «PARTY-ZAN фільм».
Проєкт реалізується Асоціацією «Сприяння розвитку кінематографа в Україні – дивись українське!» у партнерстві з «Артхаус Трафік» за підтримки House of Europe.

04/11/2020
Джерело інформації: Укрінформ

Харків бере участь у міжнародному форумі індустрії туризму у Львові

Делегація Харківської міської ради бере участь у Львівському міжнародному форумі індустрії туризму та гостинності, який проходить 20-22 жовтня.

/Files/images/novini_2020/ee42b9aa2c77d31f5c5c684f97097950.jpgЗокрема, заступник директора Департаменту міжнародного співробітництва міськради Юлія Згурська розповіла про розвиток туризму в Харкові в умовах пандемії, виступивши на панельній дискусіїї «Подорожуй Україною безпечно. Виклики 2020 і шляхи подолання проблем».
В рамках форуму також проводяться тематичні круглі столи та конференції, під час яких обговорюють сучасний стан та перспективи розвитку туризму в Україні.
Зазначимо, що форум проводиться за участі Державної агенціїї розвитку туризму України, органів державної влади та головних фахівців туристичної галузі України.

22/10/2020
Джерело інформації: Офіційний сайт Харківської міської ради

У Харкові почали розробляти план із вдосконалення транспортної системи

В рамках участі Харківської міської ради в проєкті «Інтегрований розвиток міст в Україні II», який фінансується урядами Німеччини та Швейцарії, почалася розробка Плану стійкої міської мобільності для міста Харкова.

/Files/images/novini_2020/a744e389cc2347a7f762b5190c4af69e.jpgЯк повідомили в Департаменті по взаємодії з міжнародними агенціями та фінансовими установами, сьогодні, 15 жовтня, пройшла перша установча зустріч у форматі онлайн з експертами Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ), розробниками документа - компаніями «Dornier Consulting International» та «Egis International», а також фахівцями Харківського національного університету міського господарства імені О. М. Бекетова і представниками Департаменту інфраструктури. Під час зустрічі були представлені основні цілі і завдання Плану, а також визначений графік його розробки.
Зазначимо, що План стійкої міської мобільності є інструментом стратегічного планування розвитку транспортних систем і формування транспортної політики міста. Основна мета документа - підвищення комфортності життя населення шляхом забезпечення його ефективними і доступними транспортними можливостями, підвищення рівня безпеки, забезпечення екологічності та енергоефективності транспорту та транспортної інфраструктури.
Довідка. Проєкт «Інтегрований розвиток міст України II» реалізується за фінансової підтримки Німецької урядової компанії «GIZ» та Швейцарського державного секретаріату економічних відносин «SECO». Його основною метою є поліпшення умов проживання в українських містах і вдосконалення політики міського розвитку в Україні, відповідно до Лейпцизької хартії сталого європейського міста і Цілей сталого розвитку ООН до 2030 року.

10/10/2020
Джерело інформації: Офіційний сайт Харківської міської ради

На саміті Україна - ЄС підписали низку угод

На 22-му саміті Україна - ЄС у Брюсселі було підписано угоду з ЄІБ про кредит на модернізацію логістичної мережі Укрпошти. Про цеповідомив глава Мінінфраструктури Владислав Криклій у Telegram у вівторок, 6 жовтня.

Зокрема, 30 млн євро кредиту будуть спрямовані на:

  • будівництво трьох нових сортувальних хабів і ще близько 20-ти депо в різних містах країни;
  • закупівлю сучасного сортувального обладнання та створення необхідної IТ-інфраструктури.
/Files/images/novini_2020/2550993.jpeg"Все це дозволить зручно і в рази швидше обробляти і доставляти посилки, і взагалі суттєво поліпшити якість поштових послуг", - додав Криклій.
Крім того, Україна і Єврокомісія підписали три угоди, які передбачають виділення Україні 60 млн євро.
Йдеться про фінансування заходу Програма ЄС Міцні регіони, на яку передбачено 30 млн євро вкладу ЄС. Гроші повинні сприяти збільшенню соціального капіталу в уразливих регіонах шляхом допомоги місцевим органам влади з реагування на наслідки пандемії COVID-19.
Також угода про фінансування заходу Механізм розвитку громадянського суспільства України передбачає виділення 20 млн євро для зміцнення демократії. Кошти мають зміцнити здатність організацій громадянського суспільства брати участь у розробці політики і надання послуг, пов'язаних з просуванням реформ, активним громадянським суспільством, стійким розвитком і соціальною згуртованістю.
Нарешті, в рамках третьої угоди про фінансування заходу Кліматичний пакет для стабільної економіки: (CASE) в Україні з боку ЄС буде виділено 10 млн євро на розробку і реалізацію політики та заходів, які ефективно підтримують перехід до кліматично нейтрального, чистого, ресурсоефективного і безпечного енергопостачання і споживання.
З української сторони угоди підписала віце-прем'єр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанишина, а з боку ЄС - єврокомісар з питань політики сусідства і переговорів з розширення Олівер Вархеї.

"Президент Володимир Зеленський підняв питання дезінформаційних викликів, які сьогодні стоять перед Євросоюзом та Україною. Учасники засідання досягли позитивного бачення термінів введення спільного авіаційного простору між Україною та ЄС. Також обговорили реалізацію проектів діджіталізаціі в нашій країні. Крім того, обговорено реалізацію судової реформи та реформи правоохоронних органів в Україні. ЄС високо оцінив зусилля нашої держави в цьому напрямку", - додали в прес-службі Зеленського про саміт Україна - ЄС.

10/10/2020
Джерело інформації: Корреспондент.net

У Харкові відбувся фестиваль національних культур

Гала-концерт XIV Міського фестивалю національних культур «Харків - наш дім» пройшов 8 жовтня, у Муніципальному центрі культурних ініціатив.

/Files/images/novini_2020/3400fb64721c393ca069943a41859c27.jpgУ заході взяли участь творчі колективи більше 20 національно-культурних об'єднань міста. Вони виконали традиційні танцювальні та музичні композиції своїх країн.
На початку концерту начальник відділу з роботи з об'єднаннями громадян Харківської міської ради Микита Стерін подякував учасникам фестивалю за активну життєву позицію.
«Сьогодні ми проводимо фестиваль в умовах карантину, і я дуже радий, що фестиваль все-таки відбувся і я маю можливість вітати вас у цій залі. Разом з вами ми реалізували багато цікавих починань, стали однією командою. Сподіваюся, надалі ми продовжимо нашу плідну співпрацю. Зі свого боку ми будемо намагатися і далі підтримувати ваші ініціативи», - сказав Микита Стерін.
Він також зазначив, що міська рада намагається робити все, щоб представникам різних національностей у місті Харкові жилося комфортно. І фестиваль національних культур є одним із тих заходів, які покликані об'єднувати людей, навчати суспільство толерантного ставлення один до одного і представляти багатство культур інших національностей.
За активну участь у фестивалі «Харків - наш дім» представникам національно-культурних об'єднань вручили нагороди.
Зазначимо, що в Харківській області проживають представники понад ста національностей і народностей. У місті зареєстровано понад 70 національно-культурних об'єднань й працюють близько 20 недільних шкіл з поглибленим вивченням національних мов і традицій. Найбільш численні національності Харкова - українці, росіяни, білоруси, євреї, вірмени, азербайджанці, грузини, татари.

09/10/2020
Джерело інформації: Офіційний сайт Харківської міської ради

У ЄС озвучили теми саміту з Україною

На зустріч із Зеленським прибудуть голова Євроради Шарль Мішель і глава дипломатії ЄС Жозеп Боррель.

/Files/images/vovcha/2550628.jpgНа саміті Україна-ЄС сторони обговорять ряд питань, серед яких війна на Донбасі і криза в Білорусі. Про це в понеділок, 5 жовтня, повідомив на брифінгу високопоставлений представник ЄС.
Крім того, на очній зустрічі, яка відбудеться вже у вівторок, лідери Євросоюзу й України порушать питання двосторонніх відносин, реформ в Українській державі, реалізації Мінських угод, конфлікту в Нагірному Карабаху, а також пандемії коронавірусу і її наслідків.
"Лідери обговорять подальший шлях розвитку відносин між Україною та ЄС, включаючи зміцнення політичної асоціації України, економічної інтеграції та галузевого співробітництва з Євросоюзом на основі угоди про асоціацію.
Вони також обговорять реформи в Україні, зокрема в областях верховенства закону і судової системи, боротьби з корупцією, охорони здоров'я та екологізації економіки", - повідомив представник ЄС.
Так, на зустріч із президентом Володимиром Зеленським прибудуть голова Євроради Шарль Мішель і глава дипломатії ЄС Жозеп Боррель. Також очікувалася присутність глави Єврокомісії Урсули фон дер Ляєн, протевона пішла на самоізоляцію.
Як повідомлялося,євродепутати прислали жорсткого листаголові фракціїСлуга народуДавиду Арахамії. У ньому йшлося, зокрема, про те, що деякі члениСлуги народукоординують атаки на незалежні установи - НБУ, НАБУ і САП.
Кабмін схвалив проекти з ЄС на 60 млн

07/10/2020
Джерело інформації: Корреспондент.net

Країни ЄС почали навчання з кібербезпеки

Країни ЄС, Агентство ЄС із кібербезпеки (ENISA) та Єврокомісія розпочали сьогодні спільні навчання з кібербезпеки, головною метою яких є відпрацювання взаємодії в рамках нової Комунікаційної мережі організацій з протидії кібернетичним кризам (CyCLONe).

/Files/images/novini_2020/630_360_1466255498-8866-hakeri-idil.jpgЯк повідомляє Укрінформ, така інформація оприлюднена у вівторокнасайті Європейської Комісії.
«Нова Комунікаційна мережа організацій з протидії кібернетичним кризам є результатом відмінної співпраці між країнами ЄС і європейськими інституціями у зусиллях з кібернетичного захисту наших мереж та критично важливих систем.Кібербезпекає спільною відповідальністю, тож ми маємо спільно розробити та виконувати плани швидкої спільної відповіді на випадок масштабних кібернетичних інцидентів або криз», - зауважив з цього приводу Єврокомісар з питань внутрішнього ринку Террі Бретон.
За повідомленням, головним завданням спільного тренування, яке було організовано Нідерландами спільно з ENISA, є відпрацювання оперативних процедур та випробування стійкості європейських кібернетичних систем. В умовах кібернетичної кризи національні органи кібернетичного захисту мають бути заданими швидко приймати рішення на всіх рівнях та координувати їх одне з одним. Новостворена мережа CyCLONe (Cyber Crisis Liaison Organisation Network) дозволить усунути «слабкі місця» у системі такої взаємодії.
Як повідомляв Укрінформ, кібернетичний захист критично важливої інфраструктури та комунікаційних мереж залишається одним із ключових пріоритетів Євросоюзу та його країн-членів. Рекомендації Єврокомісії щодо організації спільної відповіді ЄС на масштабні інциденти у сфері кібернетичної безпеки були розроблені за дорученням Європейської Ради ще у 2017 році. Навчання з кібербезпеки під назвою Blue OLEx 2020, які розпочалися сьогодні, проводяться щороку під егідою однієї з країн ЄС на виконання цих рішень.

05/10/2020
Джерело інформації: Укрінформ

Харків почав реалізацію спільного зі Словаччиною міжнародного проєкту

/Files/images/vovcha/734615a36c94dfc46e5cd8018a1dace2.jpgХарківська міська рада у взаємодії з муніципалітетом міста Кошице (Словацька Республіка) та Посольством Словацької Республіки в Україні розпочала роботу над реалізацію грантового проєкту з міжнародного співробітництва.
Як повідомили в Департаменті міжнародного співробітництва, проєкт «Міста в розширеному європейському просторі: загальний розвиток потенціалу державних установ шляхом словацько-українського транскордонного співробітництва та підвищення доброчесності в державних справах (CEEA)» покликаний зміцнити потенціал української держави для вступу в ЄС через конкретні сфери розвитку ділової інфраструктури.
Метою проекту є розвиток транскордонної інституційної співпраці між державними установами в сфері належного управління, підвищення обізнаності урядових і харківських державних службовців в Україні по прозорості державного управління, а також передача досвіду партнерів зі Словаччини та Норвегії; підтримка довгострокової діяльності та стійка співпраця між державними установами сусідніх регіонів Словаччини і України, передача підходів і досвіду в області кліматичної та екологічної політики, обмін досвідом та розвиток потенціалу.
Проєкт планується реалізувати в Кошицькому регіоні Словацької Республіки, в Закарпатській і Харківській областях України у співпраці з містом Кіркенес (Норвегія).
В рамках проєкту, зокрема, планується провести форум з питань культури, освіти, економіки і безпеки «TRIANGLE FORUM» (в трьох містах - Кошице, Ужгороді та Харкові). Пройде конференція під назвою «Словацькі дні в Харкові», де будуть розглянуті питання цілісності та підзвітності державного управління в ЄС, Словаччини та України, діяльність в рамках проєкту транскордонного співробітництва зі Словаччиною та Норвегією та іншими країнами ЄС. Також в Харкові планується створити «Українсько-Словацький дім», який стане центром співпраці в різних сферах між Харковом і Словаччиною та іншими регіонами, зацікавленими у налагодженні та розвитку такого співробітництва. Проєкт фінансується за кошти гранту.
Нагадаємо, Департамент міжнародного співробітництва у взаємодії з муніципалітетом міста Кошице (Словацька Республіка) і Посольством Словацької Республіки в Україні, з яким був підписаний Меморандум про співпрацю, розробив і подав відповідну заявку на участь у грантовому проєкті. В кінці липня цього року заявка перемогла в конкурсі «Гранти Європейського економічного простору 2014 - 2021 рр.».

30/09/2020
Джерело інформації: Офіційний сайт Харківської міської ради

До Меморіалу жертвам тоталітаризму поклали квіти

Покладання квітів на польській і українській частинах Меморіалу жертвам тоталітаризму (шостий квартал Лісопарку) відбулося 26 вересня.

/Files/images/novini_2020/b900246b198333b1147dc38acf7030e9.jpgТрадиційний захід присвячено пам'яті розстріляних поляків і представників харківської інтелігенції, які були поховані на цьому місці, та 75-й річниці закінчення Другої світової війни.
Генеральний консул Республіки Польщі в Харкові Пьотр Стаханчик наголосив на важливості цієї події для його країни.
«Для нас це важливий захід, присвячений пам'яті тисяч польських громадян, розстріляних у 1940 році в Харкові за наказом вищого органу влади СРСР. У списку жертв опинилися військові, юристи, інженери, викладачі, письменники, журналісти, священики. Шостий квартал став місцем їхнього вічного спочинку», - зазначив генконсул.
Заступник Харківського міського голови з питань сім'ї, молоді та спорту Костянтин Лобойченко запевнив, що для Харкова це така ж трагедія, як і для Польщі.
«Ми пам'ятаємо події, які привели до загибелі тисяч людей, і поляків, і українців, з вини тоталітарного режиму. Наше молоде покоління також знає про це. Сподіваємося, що наступного року ми зможемо провести цей день масштабно, як це було раніше», - сказав Костянтин Лобойченко.
Зазначимо, що спочатку на сьогоднішній день було заплановано проведення XXI Легкоатлетичного кросу пам'яті жертв тоталітаризму, а також велопробіг. Але узв'язку з трауром, оголошеним у Харкові і в Україні, спортивна частина заходу була скасована.

Довідка. Меморіал жертвам тоталітаризму відкрито 17 червня 2000 року за ініціативою Президентів України та Польщі в харківському Лісопарку. У 1940 році там були розстріляні 3809 польських офіцерів і 500 мирних громадян Польщі.

28/09/2020
Джерело інформації: Офіційний сайт Харківської міської ради

Україна залишилася серед найбільших постачальників агросировини в ЄС

При цьому обсяг українського агроекспорту в ЄС знизився на 7,3%, або 217 млн у порівнянні з тим же періодом 2019 року.

/Files/images/novini_2020/2543426.jpgУкраїна за підсумками січня-травня зайняла четверте місце за обсягами постачання агропродукції в ЄС, переважно сировини з низькою доданою вартістю. Про це йдеться вопублікованійдоповіді Єврокомісії.
Лідером з агроекспорту в ЄС є Великобританія. Далі йдуть Бразилія і США. Замикає п'ятірку Китай. На ці країни разом з Україною припадає майже 40% сільськогосподарського імпорту в 27 країн ЄС.
При цьому обсяг українського агроекспорту в ЄС знизився на 7,3%, або 217 млн ​​у порівнянні з тим же періодом 2019 року.
Серед імпортерів європейської сільгосппродукції Україна перебуває на 15 місці, на неї припадає 1,4% від обсягу консолідованого агроекспорту країн ЄС. У грошовому еквіваленті імпорт сільгосппродукції в Україну з ЄС зріс на 16,9%, до 1 147 млн.
Як повідомлялося раніше,Євросоюз планує збільшити торговий обігз низкою країн, включно з Україною - за рахунок модернізації преференцій на безмитне ввезення товарів в ЄС.

16/09/2020
Джерело інформації: Корреспондент.net

Ігор Терехов: Асоціація міст-володарів Призу Європи - міст між муніципалітетами в період пандемії

Перший заступник Харківського міського голови Ігор Терехов сьогодні, 14 вересня, взяв участь в онлайн-засіданні Генеральної Асамблеї Асоціації міст-володарів Призу Європи.

/Files/images/novini_2020/5899429a6ac1c7c813be1bd45616abf6.jpgЗахід присвячений темі: «Виклики та перспективи європейської єдності». У ньому також взяли участь представники міст Польщі, Італії, Німеччини, Франції, Івано-Франківська та ін. Очолив засідання президент Асоціації міст-володарів Призу Європи, мер міста Ченстохова (Республіка Польща) Кшиштоф Матіящик.
У ході виступу перший віце-мер Ігор Терехов зазначив, що в умовах карантину міжнародне співробітництво в рамках Асоціації набуває ще більшої актуальності, зокрема, в сфері обміну досвідом у боротьбі з пандемією тощо.
«Наша Асоціація - це міст, який з'єднує європейські міста в таких важливих питаннях, як безпека, соціальне забезпечення, економічний розвиток, взаємодія місцевих органів влади з урядами інших країн, що завжди було важливим і непростим процесом. Практика показує, що муніципалітети в непростий період пандемії швидко приходять один одному на допомогу, використовуючи систему інформаційного обміну», - зазначив Ігор Терехов.
Він підкреслив, що Харків, не дивлячись на карантинні обмеження, продовжує активно розвивати міжмуніципальне співробітництво, в тому числі в онлайн-форматі, з містами-побратимами і міжнародними донорами, а також успадковує кращий досвід муніципального управління різних країн Європи.
«Сьогодні Харкову довіряють, і міжнародні інвестори хочуть вкладати кошти в економіку міста та брати участь у наших інфраструктурних проєктах. І все це завдяки активній міжнародній роботі, в тому числі багаторічній участі міста в Асоціації міст-володарів Призу Європи», - зазначив перший віце-мер.
У свою чергу Кшиштоф Матіящик подякував Ігореві Терехову за участь у конференції і співпрацю з Асоціацією, а також висловив надію на швидку зустріч представників муніципалітетів.
Зазначимо, що Генеральна Асамблея проходитиме два дні - з 14 по 15 вересня. Завтра відбудеться зустріч з делегатами міст і представниками Молодіжного форуму. Також 15 вересня учасники онлайн-зустрічі визначать місце засідання Президії Асоціації в 2021 році.

14/09/2020
Джерело інформації: Офіційний сайт Харківської міської ради

Українці зможуть потрапити в ЄС не раніше кінця вересня

/Files/images/novini_2020/2529741.jpgВіце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції назвала терміни - не раніше кінця вересня.
Країни-члени Євросоюзу відкриють кордони для українських туристів не раніше кінця вересня. Про це повідомила віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанишина.
За словами Стефанишиної, українські дипломати і Міністерство охорони здоров'я максимально забезпечують обмін даними та ведуть індивідуальний діалог з країнами-членами ЄС.
"Відкриття цих кордонів не відбудеться одномоментно для всіх. Це буде поступовий процес, і з огляду на те, що весь світ чекає на другу хвилю коронавірусу, можливо, вона буде, можливо, це будуть певні регіональні спалахи, то раніше кінця вересня про системність важко говорити", - сказала віце-прем'єр.
Як повідомлялося, у середині липня Рада ЄСоновила перелік "безпечних" третіх країн, громадянам яких дозволяється в'їзд у Євросоюз. України там не виявилося.
НапередодніРада Європи дозволилавільний в'їзд у Євросоюз громадянам з 12 країн, включивши їх у "зелений" список.

05/09/2020
Джерело інформації: Корреспондент.net

Делегації з різних країн привітали Харків із Днем міста

Урочистий прийом іноземних делегацій з нагоди святкування Дня міста та Дня визволення Харкова від нацистських загарбників пройшов сьогодні, 23 серпня, у Харківській міській раді.

/Files/images/novini_2020/6ee890736471c88afe3dc60a86a0524e.jpgПривітання міському голові Геннадію Кернесу і харків'янам передали делегації Посольств іноземних держав в Україні, в тому числі Словаччини, Казахстану, Албанії, Грузії, а також українських міст.
У свою чергу мер подякував міжнародним партнерам за надану увагу і продуктивну співпрацю.«Пандемія внесла свої корективи в нашу роботу, але не дивлячись на це, ми знаходимо можливість зустрітися і подякувати один одному за хорошу роботу, яку ми виконуємо на місцях. Адже всі ми мріємо, щоб наші діти жили в гарних і комфортних містах, і робимо для цього все можливе. Я вітаю Харків з його 366-річчям!» - зазначив Геннадій Кернес.
Високі досягнення і успіхи Харкова відзначили мери Одеси і Дніпра Геннадій Труханов і Борис Філатов. «Між нашими містами багато спільного, в тому числі будівництво у 19 столітті залізниці Одеса - Полтава - Харків, яка дала економічний старт нашим містам, пріоритети і прагнення в роботі, а також культурні зв'язки. А ще велика гордість наших міст - це прекрасні люди, які роблять їх красивими. І все це тому, що у Одеси і Харкова та їхніх жителів - хороші Гени! Я бажаю щастя і процвітання нашим містам і всій Україні!» - сказав Геннадій Труханов.
«Ми дуже плідно співпрацюємо з Харковом, в тому числі в рамках Асоціації міст України. Я люблю Харків і харків'ян, і це не просто любов, а визнання успіхів і досягнень сильного міста, його жителів і сильного мера!» - сказав Борис Філатов.
На завершення офіційної частини прийому відбулося урочисте підписання Меморандуму про співпрацю між Харківською міською радою та Посольством Словацької Республіки в Україні. Документ підписали Геннадій Кернес і Надзвичайний та Повноважний Посол Словацької Республіки в Україні Марек Шафін. Посол зазначив, що Харків став для нього практично рідним містом, оскільки йому часто доводиться тут бувати.
«У цей візит ми відвідали Саржин яр, і хочу зазначити, як розумно і зручно для людей там все побудовано. Упевнений, сьогоднішній меморандум покладе початок новим починаннями між нашою країною і Харковом, результатом яких стане реалізація нових цікавих проектів!» - зазначив Марек Шафін.
Геннадій Кернес також підкреслив важливість розвитку подальших партнерських відносин зі словацькими колегами і висловив упевненість, що це надихне Харків на нові креативні проєкти.
«Ми звертаємо увагу на різні муніципальні практики, які реалізуються як в Україні, так і за кордоном. І Словаччина - це прогресивна країна, яка створює комфортні умови життя для своїх громадян. Тому я вдячний вам за співпрацю!» - зазначив мер.

25/08/2020
Джерело інформації: Офіційний сайт Харківської міської ради

Іноземні дипломати посадили дерево дружби у парку імені Горького

У Центральному парку культури і відпочинку ім. Горького посадили дерево дружби з нагоди Дня міста Харкова.

/Files/images/novini_2020/e1775af6ca847efa6c90927095f84eeb.jpgУчасники міжнародної конференції «Роль дипломатичних представництв в активізації міжнародного співробітництва після пандемії: шляхи та перспективи» висадили кулястий клен на Алеї дружби.
Як зазначив Надзвичайний і Повноважний Посол Словацької Республіки в Україні Марек Шафін, така традиція дотримується у багатьох країнах.
«У Словаччині теж так роблять. Це символічне дійство, але воно необхідне для поліпшення співпраці, взаєморозуміння, щоб люди пізнавали один одного. Така традиція є в усьому світі. Комусь це здасться безглуздим, але дерево - це те, що залишиться і після нас. Це хороший позитивний символ того, що різні нації хочуть співпраці, дружніх відносин», - зазначив посол.

25/08/2020
Джерело інформації: Офіційний сайт Харківської міської ради

Названо умову відкриття кордонів ЄС для українців

Українців почнуть пускати в Євросоюз, коли епідемія коронавірусу в країні сповільниться і добове число нових випадків буде стабільно низьким.

/Files/images/novini_2020/2528554.jpgЄвросоюз відкриє кордони для громадян України, коли у країні два тижні поспіль будуть фіксувати не більш як 480 випадків коронавірусу на добу. Про це заявив головний санітарний лікар Віктор Ляшко на онлайн-зустрічі з Європейською бізнес-асоціацією у вівторок, 28 липня.
"Багато що залежить саме від українців. Якщо ми всі дисципліновано одягнемо маски, перестанемо відвідувати місця масового скупчення людей, це значно вплине на статистику, ми зможемо перейти на статистику 24 (активних випадків COVID-19, - ред.) на 100 000 населення за два останні тижні. Щоб до цієї цифри прийти, нам треба, щоб протягом 14 днів реєструвалося не більше як 480 випадків на добу. Ми сьогодні реєструємо 800, 900, 1000 випадків (у день, - ред.)", - сказав Ляшко.
Нагадаємо, що раніше для українців відкрили кордони ще 13 країн. Дмитро Кулеба закликав українців вивчати перед поїздкою правила перетину кордону тієї чи іншої країни.
Також Кулеба розповів про перспективи відкриття Шенгену для українців. Відкриття Шенгенської зони для громадян України годі й очікувати найближчим часом, вважає глава МЗС.

05/08/2020
Джерело інформації: Корреспондент.net

Європейські міста обговорили ситуацію з коронавірусом

Онлайн-зустріч міст-партнерів на тему боротьби з COVID-19 відбулася сьогодні, 23 липня, за ініціативою мерії міста Кутаїсі (Грузія).

/Files/images/novini_2020/cfe8ca434f2de961016b66d0149285df.jpgУ zoom-конференції взяли участь представники міст Валка (Латвія), Каунас (Литва), Познань (Польща), Тарту (Естонія), Ясси (Румунія), Унгень (Молдова), Дніпро, Суми.
Харків на зустрічі представляла заступник міського голови Світлана Горбунова-Рубан, яка розповіла про ті заходи, які були вжиті у місті для боротьби з коронавірусом.
«Найбільше нас насторожувала безсимптомна форма захворювання, коли людина є носієм вірусу, але не здогадується про це. Тому ми максимально зменшували мобільність громадян, перш за все тих, хто мав хоч якісь підозри на захворювання. Ми намагалися не допускати скупчення людей і звести їхні контакти до мінімуму», - зазначила віце-мер.
За її словами, у Харкові було створено 18 мобільних бригад, які за час карантину зробили 5,5 тис. виїздів і взяли 9 тис. зразків біоматеріалу для досліджень. Зараз підтверджено понад 2300 випадків COVID-19, серед них - у 176 медичних працівників та 92 дитини. При цьому 488 осіб перебувають на самоізоляції, 195 - лікуються амбулаторно, 300 - госпіталізовані до стаціонарів.
«Спочатку вважалося, що на коронавірус хворіють люди старше 60 років, але реальність виявилася зовсім іншою. З усіх хворих 21% - це люди від 20 до 40 років, 44% - від 40 до 60 років і 34% - старше 60. Зараз у нас іде повільне зростання позитивних результатів, але це пояснюється збільшенням кількості обстежень: проведено понад 30 тис. ПЛР-тестів і майже 34 тис. ІФА-тестів», - повідомила Світлана Горбунова-Рубан.
Під час онлайн-зустрічі заступник міського голови також розповіла про підтримку соціально вразливих категорій населення, зокрема, про те, що у Харкові було роздано 220 тис. продуктових наборіводиноким пенсіонерам та малозабезпеченим громадянам.
«Нам дуже допоміг великий бізнес, завдяки якому вдалося закупити апарати ШВЛ, рентген-апарати, медикаменти, засоби індивідуального захисту тощо. Представники малого і середнього бізнесу шили маски, щитки, халати, комбінезони - те, що було потрібно медикам у той час. Дуже допомагали громадські організації та волонтери. А сьогодні нам треба зробити все, щоб створити нові робочі місця, щоб допомогти нужденним, у тому числі численним переселенцям, які живуть у Харкові», - зазначила віце-мер.

24/07/2020
Джерело інформації: Офіційний сайт Харківської міської ради

Представники дипломатичного клубу відвідали «Висоту маршала Конєва».

Представники Харківського дипломатичного клубу 19 червня, відвідали меморіальний комплекс «Висота маршала І.С. Конєва».

/Files/images/vse_pro_vropu/91dee33320cc5045f2a57f7ae0dcd8c1.jpgЗахід пройшов в рамках виїзного засідання клубу з нагоди 25-ї річниці відновлення роботи Генерального консульства Республіки Польща в Харкові, а також Міжнародного дня миротворця. У ньому взяли участь представники іноземних консульств і представництв, розташованих у Харкові.
Для представників дипломатичного клубу провели екскурсію комплексом і музеєм «Харківщина у Другій світовій війні 1939-1945 років». Учасники екскурсії ознайомилися з основною експозицією музею та відвідали зали, присвячені війні в Афганістані, проведенню операції Об'єднаних Сил на Сході України і миротворчим силам.
Як повідомив директор меморіального комплексу «Висота маршала І.С. Конєва» Володимир Гаврюшенко, це єдиний подібний музей, побудований в роки незалежності України. За час існування меморіал вперше відвідує стільки дипломатів, хоча він активно співпрацює з іншими фондами в різних країнах. Зокрема, в січні цього року співробітники комплексу відвідали Державний музей Аушвіц-Біркенау з нагоди 75-річчя визволення в'язнів концтабору. Також в музеї представлений проєкт комплексу, присвячений Другій світовій війні, розроблений спільно містом-побратимом Харкова Цинциннаті (США) і Харківською міською радою.
Крім того, розпочато реалізацію нової ініціативи про українців, які під час Другої світової війни воювали на території Західної Європи, оскільки ця тема мало досліджена. Володимир Гаврюшенко запросив представників дипломатичного корпусу взяти участь в реалізації цього проєкту. Директор меморіального комплексу зазначив, що установа активно співпрацює з польськими колегами, і подякував їм за спільну працю.
У свою чергу Генеральний консул Республіки Польща в Харкові Януш Яблонський повідомив, що був на «Висоті маршала Конєва» кілька разів, і хоча музей присвячений минулому, але війна, як показує ситуація в Україні, - це сучасне.
«Потрібно пам'ятати і передавати історію Другої світової війни, інших воєн, щоб більше таке не повторювалося. Щоб поляки, українці й всі народи могли жити спокійно, розвиватися і співпрацювати. Спасибі за хорошу програму меру міста Харкова. Звичайно, ми підтримуємо такі ініціативи і сподіваємося на подальшу співпрацю. Місто Харків - красиве, розвивається, і нехай так буде завжди», - сказав Януш Яблонський.
Він зазначив, що реалізацію нових українсько-польських проєктів через пандемію COVID-19 перенесли. Можливо, харків'яни ознайомляться з новими ініціативами, в тому числі культурними, майбутньої осені.
Зазначимо, що також у вересні планується відзначити 55-ту річницю заснування меморіального комплексу «Висота маршала І.С. Конєва».

22/06/2020
Джерело інформації: Офіційний сайт Харківської міської ради

Харків розвиває міжнародне співробітництво з сусідніми країнами

Засідання Харківського дипломатичного клубу відбулося 19 червня, в конференц-залі готелю «Superior Golf and SPA Resort».

/Files/images/vse_pro_vropu/665dbb665345109b31bf15690d888df4.jpgЗахід був присвячений 25-й річниці відновлення роботи Генерального консульства Республіки Польща в Харкові та Міжнародному дню миротворця. У ньому взяли участь представники дипломатичного корпусу та Харківської міської ради.
Як повідомив директор Департаменту міжнародного співробітництва Віктор Рудь, в Харкові працюють 16 почесних консульств, тоді як близько десяти років тому їх було всього три. За останні 10-12 років завдяки роботі команди Харківського міського голови Геннадія Кернеса місто активно розвивається і отримало позитивний міжнародний імідж. Цьому сприяло, в тому числі, відкриття нових дипломатичних місій. Крім того, три роки тому був створений проєкт «Харків дипломатичний», мета якого - представити історію міжнародних відносин міста і розвивати їх. З тих пір пройшло багато тематичних зустрічей, семінарів, і готується монографія «Харків дипломатичний».
Віктор Рудь також зазначив, що за 25 років відновлення роботи Генерального консульства Польщі в Харкові було багато зроблено для розвитку міжнародних відносин і країн у цілому. Україна і Польща співпрацюють в сферах культури, медицини, торгівлі, і ця робота триває.
Директор Департаменту міжнародного співробітництва подякував за спільну роботу президенту Харківського дипломатичного клубу, Генеральному консулу Республіки Польща в Харкові Янушу Яблонському, який закінчує свою роботу в Харкові.
Віктор Рудь вручив Янушу Яблонському Почесну грамоту виконавчого комітету Харківської міської ради. «Спасибі за все, що ви зробили за ці чотири роки. Думаю, ваші послідовники займуть гідне місце і продовжать ваші традиції», - зазначив директор департаменту.
Януш Яблонський подякував усім за спільну роботу і зазначив, що повернеться на службу в Міністерство закордонних справ.
«Харків для мене - це перш за все люди. В пам'яті залишаються тільки радісні моменти, яких в Харкові було дуже багато. Я намагався зробити все від мене залежне, шукав перш за все те, що об'єднує поляків і українців в нашій багатовіковій і часто непростій історії. Вдалося зробити дуже багато завдяки плідній співпраці з такими людьми, як пан Рудь. На 2020-й рік було заплановано багато спільних, культурних, наукових та інших заходів, і єдиним бар'єром стала пандемія. Сподіваюся, що Генконсульство продовжить нашу спільну справу. Дякую за вашу довіру. Я пишаюся тим, що представляв Польщу тут, у Харкові», - сказав Януш Яблонський.
Також на засіданні клубу було зазначено, що Харків продовжить розвивати співпрацю з Латвією та Словаччиною. Як повідомив Надзвичайний і Повноважний Посол Латвійської Республіки в Україні Юріс Пойканс, планується візит Президента Латвії до України, в рамках якого він міг би відвідати Харків, щоб ознайомитися з історією відносин двох країн і взяти участь в економічному заході. Крім того, за словами посла, можливо відкриття авіарейсу Харків-Рига.
У той же час Надзвичайний і Повноважний Посол Словацької Республіки в Україні Марек Шафін висловив надію, що активізується співпраця словацьких і харківських вишів, можливо, медичних, і відзначив гарну роботу консульства Словаччини в Харкові.
Також на засіданні дипломатичного клубу була представлена ​​книга Любові Жванко «Видатні поляки і Харків. Біографічний словник 1805-1918». Учасники дипломатичного клубу обговорили результати роботи організації і намітили плани на майбутнє.

22/06/2020
Джерело інформації: Офіційний сайт Харківської міської ради

Ізраїльські фахівці проведуть безкоштовний вебінар з цифрової медицини

Zoom-конференція «Цифрова медицина як майбутнє глобальної системи охорони здоров'я. Ізраїльські інновації у цифровій медицині» відбудеться 2 червня.

/Files/images/vropa/6f095e9227f4995c132bfe2ed5d88fc1.jpgЯк повідомили у Департаменті міжнародного співробітництва, на захід запрошує Торгово-промислова палата Ізраїль-Україна, з якою Харківська міська рада підписала партнерську угоду у рамках минулорічного Міжнародного туристичного форуму «Харків: партнерство в туризмі».
Часовий вебінар буде присвячений розвитку цифрової медицини, а також ізраїльським інноваціямв цій області. Спікерами виступлять ізраїльські експерти у сфері цифрової охорони здоров'я.
Початок - о 16:00. Участь - безкоштовна, але можлива лише за попередньою реєстрацією запосиланням. Кількість місць обмежена.
Захід пройде за підтримки Посольства України в Державі Ізраїль та Посольства Держави Ізраїль в Україні.

26/05/2020
Джерело інформації: Офіційний сайт Харківської міської ради

Представництво ЄС проводить безкоштовні онлайн-лекції

Представництво ЄС в Україні проводить онлайн-заходи до Дня Європи.

/Files/images/vropa/37bb8ea2dbf4e9bcb84429b0abe84a85.jpgНаступного тижня, з понеділка до середи, пройдуть онлайн-уроки на різні теми:
- 18 травня«Права людини - основа європейських цінностей»- про інклюзію в освіті, її реалізацію та захист своїх прав. Початок -о 12:00.- 19 травня«Лідерство та робота в команді: як це працює»- про важливі якості, навички та як надихати команду на успіх. Початок -о 15:00.- 20 травня«Простір толерантності: на шляху до європейських цінностей»- про подолання стереотипів і боротьбу з дискримінацією.Початок -о 15:00.Щоб прослухати лекції, реєструватися не потрібно, але щоб отримати нагадування в день заходу, необхідно заповнити формуза посиланням.
Крім того, ті, хто прагне побудувати успішну кар’єру, продовжити освіту в ЄС, створити власний бізнес, цікавиться волонтерством в ЄС, може взяти участь в онлайн-заході «Дні кар’єри ЄС» з цікавими спікерами, корисними тренінгами та дискусіями. Онлайн-захід пройде 15 та 26 травня. Участь у ньому - безкоштовна.
Також зараз Представництво ЄС проводитьвікторину, присвячену Євросоюзу. Три найкращі знавці у кожній віковій категорії отримають сувеніри.

15/05/2020
Джерело інформації: Офіційний сайт Харківської міської ради

Харків'ян запрошують на онлайн зустріч з Генконсулом Польщі та Секретарем Посольства Ізраїль

Черговий етап проєкту «International Open Doors» відбуться у четвер, 30 квітня.

/Files/images/novini_2020/555368bf83ba61ddf1f9831280af5a75.jpgЯк повідомили організатори, на цей раз двері консульств, міжнародних організацій та культурних центрів відкриються онлайн.
В онлайн-зустрічі візьмуть участьГенеральний консул Республіки Польща у Харкові Януш Яблонський та Другий секретар Посольства Держави Ізраїль в Україні, Голова представництва «Натів» у ХарковіМарк Гольдман.
Теми для обговорення - життєвий шлях дипломата, структура консульства та повноваження консула, а також - чимГенеральне консульство відрізняється від Почесного консульства або Посольства.
Початок - о 13:00.
Для того щоб взяти учать у конференції, потрібно заповнитиформу реєстрації.Посилання на вебінар прийде на електронну пошту в день заходу.
Організатори - Департамент міжнародного співробітництва спільно з Комісією з питань розвитку міжнародного співробітництва та туризму Молодіжної ради при Харківскому міському голові.

04/05/2020
Джерело інформації: Офіційний сайт Харківської міської ради

У Польщі відкрилася виставка харківських художників

Виставка сучасного українського мистецтва «Штучний біль», присвячена ключовим подіям в Україні, відкрилася сьогодні, 3 квітня, в Центрі сучасного мистецтва «Знаки часу» в Торуні (Польща).

/Files/images/novini_2020/edcc0369d1a0ee6c77ea0dd92aab8bc5.jpgЗа словами куратора виставки та директора центру сучасного мистецтва «ЄрміловЦентр» Наталії Іванової, проєкт «Штучний біль» реагує на актуальні проблеми і ситуації, які визначають Україну як країну і геополітичну точку на світовій мапі. «Це теми, які болять і будуть боліти, навіть незважаючи на те, що за шість років ми якось «змирилися» з певним станом речей, навчилися жити з цим, так бурхливо й емоційно реагуємо. Але є художники, і їхні роботи час від часу повертають нас до цих подій, знову привертають нашу увагу, знову нагадують про те, що болить...», - підкреслила Наталія Іванова.
В експозиції представлені роботи 25 художників, фотографів і графіків з Харкова, Києва та інших міст України. Серед них: Гера Артемова, Артем Волокітін, Костянтин Зоркін, Віталій Кохан, Владислав Краснощок, Сергій Лебединський, Белла Логачева та ін.
За словами організаторів, ще одна ціль проєкту - підтримка міжкультурного діалогу України і Польщі, які мають певний загальний історичний досвід та історію. Так, три роки тому в харківському центрі сучасного мистецтва «ЄрміловЦентр» відбулася виставка з колекції Центру сучасного мистецтва «Знаки часу» (Торунь). Сьогодні «ЄрміловЦентр» показує українське сучасне мистецтво в Торуні.
Зазначимо, в зв'язку з карантином виставка працюватиме в онлайн-режимі - презентації транслюватимуться на«YouTube-каналі», також будуть організовані віртуальні екскурсії.
Організатори проєкту - Центр сучасного мистецтва «ЄрміловЦентр», Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна та «ABRAMOVYCH.ART».

06/04/2020
Джерело інформації: Офіційний сайт Харківської міської ради

Створена всесвітня програма для боротьби з коронавірусом

Фонд Джека Ма та Фонд «Алібаба» ініціювали створення Всесвітньої програми «MediXchange» для боротьби з вірусом «COVID-19».

/Files/images/vovcha/d92ad0d3b9648a50ed6453b5bbeaa88f.jpgПрограма була створена для полегшення онлайн-комунікації, співробітництва крізь кордони та забезпечення лікарів первинної ланки необхідними каналами комунікації для обміну практичним досвідом у боротьбі з пандемією. Створена платформа пропонує консультації від провідних китайських лікарів першої ланки щодо попередження та лікування, підтримку медичним науково-дослідницьким інститутам за допомогою технічних можливостей штучного інтелекту, big data та обчислення за допомогою хмарових ресурсів.
Всесвітній портал «MediXchange» для боротьби з вірусом «COVID-19» складається з чотирьох центрів:- Центр спільного використання ресурсів, який надає авторитетну інформацію щодо боротьби з епідемією;- Міжнародний медичний експертний комунікаційний центр, призначений для медичних працівників для обміну досвідом у режимі реального часу щодо останніх методів, засобів попередження та контролю епідемії;-Китайський консультативний центр «COVID-19», на базі якого можна проводити онлайн-консультації для громадян Китаю, які проживають за кордоном, з питань здоров'я (у форматі питання/відповідь) у режимі реального часу з китайськими фахівцями;- Технологічнийцентрборотьби з «COVID-19», що презентує передові антиепідемічні технології.
У межах платформи надається переклад на 11 мов, у тому числі англійську, японську, іспанську, а також безкоштовний доступ до телеконференцій та прямих ефірів для обговорення складних сценаріїв. Медики з усього світу можуть спілкуватися з китайськими лікарями в форматі приватного обміну протиепідемічним досвідом або брати участь у прямій трансляції з представниками китайських лікарень і ставити їм питання. Лікарні різних країн можуть проводити відеоконференції, обмінюватися досвідом і консультуватися з колегами з Китаю в режимі віддаленого доступу.
Перелік лікарень Китаю та посилання на технічні засоби для комунікації з ними доступні на сайті: https://covid-19.alibabacloud.com/.

01/04/2020
Джерело інформації: Офіційний сайт Харківської міської ради

Чеське місто-побратим Брно бореться з поширенням COVID-2019

Муніципалітет міста Брно (Чеська Республіка) ввів низку ініціатив для попередження поширення і боротьби з коронавірусом.

/Files/images/vovcha/07afb5a602aaeeefbf9719a2ec703cb0.jpgЯк повідомили у Департаменті міжнародного співробітництва, зокрема, в місті-побратимі Харкова створено низку порталів, зокрема, для залучення волонтерів у виготовленні захисних масок; для доставки їжі людям похилого віку. У місті відкрита безкоштовна лінія, де громадяни соціально незахищених груп можуть замовити доставку продуктів харчування, предметів гігієни тощо.
Крім того, для підтримки підприємців, чия економічна діяльність була обмежена або повністю припинена через поширення коронавірусу, «CzechInvest» і Міністерство промисловості та торгівлі встановили гарячу лінію, де бізнесмени можуть отримати відповіді на питання, що хвилюють.
Для боротьби з пандемією в Брно оголошено збір коштів, які будуть спрямовані на соціальну сферу.
Також в місті тривають обмеження на відвідування місць загального користування, забороняється вільне пересування людей в межах Чехії (крім поїздок на роботу, до родичів, в магазини, медичні заклади і для вирішення нагальних офіційних питань). Уряд продовжив заборону на роздрібні послуги в закладах (крім продуктових магазинів, аптек) і виділив окремий час для здійснення покупок літніми людьми - з 8:00 до 10:00 щодня.

01/04/2020
Джерело інформації: Офіційний сайт Харківської міської ради

Харків'яни взяли участь у стародавній традиції у словенському Мариборі

Делегація Харківської міської ради відвідала місто-партнер Марибор (Республіка Словенія).

/Files/images/vropa/390e2687f3ae20b81e3359f35e983dee.jpgХарків'ян запросили на символічну церемонію з нагоди 41-го традиційного заходу обрізки Старої Лози, яке відбулося 7 березня. Цього року Харкову передали паросток найдавнішої виноградної лози в світі, яка росте понад 450 років в Посту, старій частині міста Марибор біля річки Драва.
Також в рамках візиту представники делегації з Харкова зустрілися з головою міжнародних відносин муніципалітету міста Марибор Наташею Рітонією і обговорили перспективи подальшої співпраці між містами-партнерами.
Нагадаємо, що партнерські відносини між містами Харків і Марибор офіційно були встановлені у 2012 році.

13/03/2020
Джерело інформації: Офіційний сайт Харківської міської ради

Харківські школярі завоювали медалі на математичній олімпіаді в Румунії

Харківські школярі завоювали три золоті медалі на міжнародній математичній олімпіаді «Romanian Master of Mathematics», яка 2 березня завершилася в Бухаресті (Румунія).

/Files/images/vropa/94cf4a6c956db1b7d97c47de262b90c8.jpgВсього в інтелектуальному змаганні взяли участь 102 школяри з 19 країн. До складу збірної України увійшли 12 учнів, в тому числі п'ятеро учнів Харківського фізико-математичного ліцею №27.
За підсумками олімпіади, харків'янин Юрій Гладков посів 1-е місце, ще два учні ліцею №27 - Климентій Золотарьов та Ігор Пилаєв - стали срібними призерами.
Всього збірна України завоювала на олімпіаді дев'ять медалей (дві золоті, п'ять срібних і дві бронзові) і вперше посіла 2-е загальнокомандне місце.

05/03/2020
Джерело інформації: Офіційний сайт Харківської міської ради

У Харкові розкажуть про історію грецької мови

Захід, присвячений Всесвітньому дню грецької мови та Міжнародному дню рідної мови, відбудеться 23 лютого у мовному центрі «International House» (вул. Маршала Бажанова, 7).

/Files/images/vropa/9ec1be72cfef41790aea13571158f8c9.jpgЯк повідомили організатори, у рамках зустрічі розкажуть про історію новогрецької мови, а також рідних мов греків Приазов'я та Причорномор'я - румейської, урумської, понтійської. Харків'янам представлять вірші і пісні на цих мовах, а ансамбль «Армонія» виконає танці греків Понта, Приазов'я та Еллади.
Організатори зазначили, що, за оцінками фахівців, з 6700 мов, які існують на планеті, більшість знаходяться під загрозою зникнення у найближче десятиліття, і місія народів - не допустити цього.
Початок заходу - о 14:00.
Організатори - громадська організація «Харківське міське товариство греків «Геліос». З додатковою інформацією можна ознайомитисятут.
Довідка. Всесвітній день грецької мови відзначається 9 лютого, у день пам'яті національного грецького поета Діонісіос Соломоса, автора вірша «Гімн свободі», який став національним гімном Греції. Внесок грецької мови є вирішальним як засіб збереження і поширення грецької культури. На грецькій мові викладені найбільш важливі тексти християнства, які потім поширилися по всьому світу. Це один з найбільш довгоживучих мов світу.
Міжнародний день рідної мови проголошений Генеральною конференцією ЮНЕСКО у 1999 році і відзначається 21 лютого. У цей день в 1952 році загинули п'ять студентів, які брали участь у демонстрації за надання бенгальській мові статусу державної в тодішньому Пакистані, частина якого пізніше стала незалежною державою Бангладеш.

19/02/2020
Джерело інформації: Офіційний сайт Харківської міської ради

У Харкова нові перспективи співпраці з Польщею

Перший заступник Харківського міського голови Ігор Терехов сьогодні, 14 лютого, зустрівся з Надзвичайним і Повноважним Послом Республіки Польща в Україні Бартошем Ціхоцкі.

/Files/images/vropa/6.jpgЦе перший візит Бартоша Ціхоцького в якості посла до Харкова.
На зустрічі Бартош Ціхоцкі зазначив, що Харків і Польщу пов'язує багато історичних подій. Цього року в місті планується провести заходи, приурочені до 80-ї річниці Катинського розстрілу, присвячені державному діячеві Польщі Юзефу Пілсудському, який навчався у Харківському імператорському університеті, а також річниці відновлення дипломатичного представництва Польщі в Харкові.
«Харків для поляків - не чуже місто. Сьогодні ми поклали квіти до Меморіалу жертвам тоталітаризму в Лісопарку. Я вдячний, що ви підтримуєте святі для поляків місця в порядку, дбаєте про них. Сьогодні також відбудеться велика подія для католиків - інавгурація нового єпископа. Вдячний за дружнє ставлення. Знаю, що польські компанії працюють у Харкові із задоволенням», - сказав Бартош Ціхоцкі.
У свою чергу Ігор Терехов розповів послу про нові інфраструктурні проєкти міста. Так, на завершальній стадії - проектування океанаріуму для нового зоопарку, до кінця року планується почати будівництво нових станцій Харківського метрополітену. Крім того, міська влада дбає про медзабезпечення, соціальний захист та працевлаштування вимушених переселенців, яких в Харкові не менше 150 тис. осіб. Перший віце-мер подякував польській стороні за спільні проєкти і повідомив, що Харків активно співпрацює з польськими містами Познань і Ченстохова.
Сторони обговорили майбутні пам'ятні польсько-українські заходи та питання економічного співробітництва.
«Відбулася тепла зустріч з послом. Ми зацікавлені в тому, щоб польський бізнес приходив до Харкова, щоб в місто надходили інвестиції. Будемо працювати за різними напрямками. Харків - європейське місто, якому довіряють», - сказав Ігор Терехов.
Зі свого боку Бартош Ціхоцкі зазначив, що Польща готова відкривати в Харкові нові підприємства, проводити спільні культурні та спортивні події, як це було під час чемпіонату Європи з футболу 2012 року, а також розвивати туризм.
«Я в різні періоди бував у Харкові. Місто розвивається, воно енергійне, це університетське місто молодих креативних людей. Тут багато кваліфікованих фахівців, розвинені IT і агропромисловість. Наші компанії, які виходять на міжнародні ринки, зацікавлені створювати робочі місця в Харкові. Також критично важливо географічне положення міста. Ми розуміємо складну ситуацію в сфері оборони, безпеки і працюємо на міжнародному рівні, щоб цей конфлікт відійшов у минуле і з'явилися перспективи. Упевнений, що збільшимо товарообіг, інвестиції і будемо ближче один до одного», - зазначив посол Польщі.Нагадаємо, що Бартош Ціхоцкі став Надзвичайним і Повноважним Послом Республіки Польща в Україні 11 березня 2019 року. До цього він обіймав посаду заступника міністра у Міністерстві закордонних справ Республіки Польщі.
Нагадаємо, що Бартош Ціхоцкі став Надзвичайним і Повноважним Послом Республіки Польща в Україні 11 березня 2019 року. До цього він обіймав посаду заступника міністра у Міністерстві закордонних справ Республіки Польща.

15/02/2020
Джерела інформації: Офіційний сайт Харківської міської ради

Харків'янин став чемпіоном Європи з греко-римської боротьби

У Харкова нові перспективи співпраці з Польщею

Харківський борець Семен Новіков виграв чемпіонат Європи з греко-римської боротьби, який проходить у Римі (Італія).

/Files/images/novini_2020/70387f03bf740ecf1950b87e7f78328c.jpgПеремогу харків'янин здобув у ваговій категорії 87 кг. У фінальному поєдинку суперником Семена Новікова став титулований борець з Угорщини - чемпіон Європи-2017, бронзовий призер Європейських ігор-2019 і володар трьох медалей чемпіонату світу Віктор Лерінц. Харківський спортсмен з рахунком 7:1 розгромив суперника і вперше став чемпіоном Європи.

12/02/2020
Джерело інформації: Офіційний сайт Харківської міської ради

Канадські фахівці прочитали у міськраді лекцію на тему гендерної рівності

Другу лекцію на тему гендеру «Жінки в муніципальній політиці» сьогодні, 28 січня, прочитали у Харківській міській раді представники Асоціації муніципалітетів провінції Манітоба (Канада).

/Files/images/nadejda/3.jpg Перед лекцією заступник міського голови з питань охорони здоров'я та соціального захисту населення Світлана Горбунова-Рубан підкреслила, що з точки зору гендерної політики у Харківській міськраді дотриманий баланс.
«Серед заступників мера, директорів департаментів та голів райадміністрацій районів половина - це жінки. Всі вони справляються з покладеними на них функціями і завданнями. У виконавчих органах міської влади працює досить багато жінок, особливо в гуманітарній сфері. Це соціальний захист, освіта, охорона здоров'я. Присутність жінок з їхньою особливою філософією, прагненням до безконфліктності, компромісу, робить роботу органів місцевого самоврядування більш злагодженою, продуктивною. Ніяких утисків чи дискримінації ми на собі не відчуваємо. У нас дуже злагоджена робота, заснована на повазі», - зазначила віце-мер.
Під час лекції президент Асоціації муніципалітетів провінції Манітоба Ралф Грейнін розповів про роль жінок у владі, проаналізував, скільки жінок в Україні та Канаді змогли обійняти посади в уряді, а також обговорив проблеми на шляху до гендерного паритету і способи їх розв'язання.
«Роль жінки у політиці, в органах влади на всіх рівнях дуже важлива. За час свого візиту і знайомства зі структурою місцевої влади я помітив, що у Харківській міськраді жінки відіграють важливу роль, особливо у соціальній сфері. Треба якомога більше жінок залучати до роботи в органах влади, заохочувати, задіювати. Їхню роль у владі складно переоцінити».
Ралф Грейнін розповів, що у 1990 році вийшла резолюція ООН, яка закликала країни дати можливість жінкам обійняти хоча б 30% керівних посад в урядах. За підсумками федеральних виборів у Канаді в 2019 році, жінки посіли 29% усіх місць, і це новий рекорд країни. У керівництві країни їх також майже 30%. І відсоток від виборів до виборів неухильно зростає.
На завершення зустрічі канадський лектор відповів на питання слухачів.
Нагадаємо, у Харкові з візитом перебувають представники Асоціації муніципалітетів провінції Манітоба (Канада). Напередодні вонизустрілисязі Світланою Горбуновою-Рубан та головою депутатської групи з гендерних питань міської ради Ольгою Чичиною.

29/01/2020
Джерело інформації: Офіційний сайт Харківської міської ради

У Харкові відкриється Почесне консульство Латвії

Перший заступник Харківського міського голови Ігор Терехов сьогодні, 28 січня, провів зустріч із Надзвичайним і Повноважним Послом Латвійської Республіки в Україні Юрісом Пойкансом.

/Files/images/nadejda/56150420e75bc719ffa529add5038cc5.jpgСторони обговорили подальші можливості розвитку співробітництва, зокрема, йшлося про відкриття Почесного консульства Латвії у Харкові.
«У нас були плани відкрити почесне консульство ще кілька років тому, але тоді не склалося. І ось тепер ми готові до цього. Відкриття почесного консульства означає тіснішу співпрацю. За минулі роки зв'язки між нашими країнами і містами були дещо розгублені, і відновити це непросто. А почесний консул - це людина, яка добре знає життя у місті і може допомогти в розвитку економічних, культурних, освітніх, туристичних зв'язків», - зазначив посол.
У якості почесного консула латвійська сторона запропонувала відому в Харкові людину - першого віце-президента ТОВ «Констракшн Груп Інтернешнл» Євгена Гуткова.
У свою чергу Ігор Терехов зазначив, що місто зацікавлене у зміцненні зв'язків з Латвією.
«Ми підтримуємо кандидатуру Євгена Гуткова на цю посаду, оскільки давно знаємо його як дуже конструктивну людину. Відкриття почесного консульства дасть великий поштовх розвитку взаємин між Латвією і Харковом», - підкреслив перший віце-мер.
За словами Ігоря Терехова, Почесне консульство Латвії в Харкові планується відкрити до кінця року.
Також під час зустрічі сторони обговорили можливість відкриття прямого авіарейсу між Харковом і Ригою.

29/01/2020
Джерело інформації: Офіційний сайт Харківської міської ради

Харків'яни завоювали шість золотих медалей на Кубку Європи з сумо

Кубок Європи з сумо серед дорослих та юніорів пройшов у місті Ерд (Угорщина).

/Files/images/vovcha/b8c3d8cbbe9d70cc2fe5209911bc202a.jpgУ ньому взяли участь понад 300 спортсменів з 12 країн світу. За підсумками змагань, харків'яни завоювали 29 медалей - 6 золотих, 13 срібних і 10 бронзових.
Зокрема, золоту нагороду серед дорослих виборола Дар'яКоритіна (вагова категорія - до 80 кг), ще п'ять золотих медалей отримали юніори Ганна Фомицька (до 70 кг), Святослав Колесник (до 55 кг), Дмитро Фурман (до 50 кг), Кирило Сенник (до 45 кг) і Микола Сенник (до 35).
Нагадаємо, в листопаді 2019 року харківські сумоїсти завоювали 4 золоті медалі на Кубку України. Крім того, в жовтні Дар'я Коритіназавоювала дві бронзові медалі на чемпіонаті світу в японській Осаці.

16/01/2019
Джерело інформації: Офіційний сайт Харківської міської ради

Ігор Терехов зустрівся з експертами ОБСЄ

Перший заступник Харківського міського голови Ігор Терехов сьогодні, 17 грудня, зустрівся з експертами Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Харкові.

/Files/images/vovcha/caa44f7ff9ca94dbf4f430df2b62ad6a.jpgПерший віце-мер поспілкувався з керівником Харківської команди ОБСЄ Ольгою Скріповською, її заступником Алміром Механовичем і спостерігачем Харківської команди ОБСЄ (політичний аналіз) Крістофом Фортьє-Гі.
Ольга Скріповская зазначила, що працює в ОБСЄ давно, а у Харкові - з початку року. Мета візиту до міської ради - представити команду місії і обговорити питання і ситуації,пов'язані з «Формулою Штанмайєра» і земельною реформою, як це може вплинути на безпеку і відобразитися на роботі влади.
Ігор Терехов повідомив, що кожен має право висловлювати свою позицію, земельна реформа не стосується міста, апісля загострення внутрішньої політичної ситуації навколо «Формули Штанмайєра» депутати Харківської міської ради першими ухвалилизверненнядо Президента України, щоб підтримати його рішення у пошуках миру.
«Потрібно закінчувати військові дії. Харків пройшов різне - було кровопролиття, багато людей загинуло у зоні АТО, місто прийняло велику кількість вимушених переселенців. Тому, ніщо так не хвилює харків'ян, як мир. Донецьк і Луганськ - українська територія. Потрібно, щоб там був порядок і стабільність», - зазначив перший віце-мер.
Він сказав, що міська рада надасть необхідну інформаційну підтримку місії для моніторингу безпеки ситуації в регіоні, а також підкреслив, що влада готова до місцевих виборів і продовжить розвиток Харкова у всіх напрямках.
Довідка. ОБСЄ (англ. OSCE, Organization for Security and Cooperation in Europe) - Організація з безпеки і співробітництва в Європі, яка займається питаннями безпеки і об'єднує 57 країн в Північній Америці, Європі та Центральній Азії. Штаб квартира ОБСЄ знаходиться в Австрії (Відень).
Постійна рада ОБСЄ схвалила рішення про направлення в Україну спеціальної моніторингової місії за запитом Уряду України 21 березня 2014 року. Представництва Спеціальної моніторингової місії знаходяться в Херсоні, Одесі, Львові, Івано-Франківську, Харкові, Донецьку, Дніпропетровську, Чернівцях, Луганську та Києві (головний офіс).

18/12/2019
Джерело інформації: Офіційний сайт Харківської міської ради

У міськраді обговорили особливості взаємодії міської влади та національних об'єднань

II Міжнародна конференція «Особливості взаємодії органів місцевого самоврядування, іноземних представництв та національних меншин» пройшла сьогодні, 12 грудня, у Харківській міській раді.

/Files/images/vovcha/a4571269bcb8c80fdf7290e12fd144d4.jpgУ заході взяли участь перший заступник Харківського міського голови Ігор Терехов, керівники департаментів, представники міграційної служби, дипломатичного корпусу та іноземних представництв, національних меншин і харківських вишів.
Як повідомив перший віце-мер, сьогодні в Харкові проживають представники понад 100 національностей, зареєстровані і діють 65 національно-культурних об'єднань, з кожним з яких міська владаналагодила співпрацю.
«Сьогодні кожен третій житель міста є представником інших національностей, але при цьому всі ми - харків'яни. Міськрада тісно взаємодіє з представниками нацменшин і дипломатичним корпусом, і за цей час у нас ніколи не було ні міжнаціональних, ні релігійних конфліктів, впевнений, що так буде завжди. Міська влада завжди прагнула створити максимально комфортні умови для діяльності всіх національно-культурних товариств. З цією метою в місті було створено Громадську раду з питань міжнаціональних відносин при Харківському міському голові», - зазначив Ігор Терехов.
Також він нагадав, що сьогодні в Харкові функціонують два генеральних консульства та 14 консульських установ різних країн. Важливість роботи цих установ підкреслила і заступник начальника управління Державної міграційної служби України в Харківській області Наталія Заєць. Вона зазначила, що в 2019 році в обласну міграційну службу з проханням надати притулок звернулися жителі понад 20 країн, в тому числі Єгипту, Ірану, Іраку, Конго, Бангладеш, Марокко, Нігерії, Сирії, Узбекистану та ін.
В рамках конференції її учасники також обговорили актуальні питання та сучасні тенденції співпраці міста з національними меншинами і намітили плани подальшої співпраці. Зокрема, за сприяння президента Асоціації «Італія-Україна» Любові Сандулович, яка також взяла участь у конференції, розглядається можливість проведення Днів Харкова в Болоньї.
Також для учасників конференції Почесний консул Грузії в Харкові Олександра Чихладзе розповіла про роботу консульства, в тому числі про тісну співпрацю міської влади та грузинської діаспори.

13/12/2019
Джерело інформації: Офіційний сайт Харківської міської ради

Міськрада бере участь у міжнародній навчальній програмі

Навчальний курс у рамках програми «MATRA» з питань верховенства права проходить з 6 по 15 листопада в містах Гаага та Лейден (Нідерланди).

/Files/images/vovcha/8b2cecd05d753d24ea50a5192a933e2d.jpgПрограма «МАТRА», розроблена Міністерством закордонних справ Королівства Нідерландів, спрямована на зміцнення інституційного потенціалу державних органів та органів місцевого самоврядування у сфері верховенства права. Програма спрямована на підтримку перехідних процесів у країнах Східної Європи.
За результатами конкурсу, який проводився Посольством Нідерландів, були відібрані представники державних і місцевих органів влади країн Східної Європи, які мають можливість безкоштовно взяти участь у спеціальних тренінгах, спрямованих на зміцнення організації громадянського суспільства, демократії і верховенства права. Серед українських представників державних органів влади та органів місцевого самоврядування конкурсний відбір пройшов лише представник Харківської міської ради, який бере участь у тренінгу на тему: «Державні закупівлі - кращі практики Європи».
Зазначимо, в рамках співробітництва Харківської міської ради з міжнародними партнерами Департамент по взаємодії з міжнародними агентствами і фінансовими установами ініціював участь працівників Харківської міськради в тренінгах з різних напрямків з метою підвищення кваліфікації та отримання сучасного досвіду європейських країн і кращих практик.

13/11/2019
Джерело інформації: Офіційний сайт Харківської міської ради

Харків прийнятий до Всесвітньої федерації туристичних міст

Харків - перше місто в Україні, яке увійшло до Всесвітньої федерації туристичних міст.

/Files/images/vovcha/c61dfc53a803586ce067af39b6e20c2a.jpgПро це сьогодні, 12 листопада, на засіданні постійної комісії з питань житлово-комунального господарства, благоустрою та інженерної інфраструктури міста Харківської міськради повідомила заступник директора Департаменту міжнародного співробітництва Юлія Згурська. За її словами, тепер відповідне рішення про членство у всесвітній організації буде винесено на найближчу сесію міської ради.
Як повідомила Юлія Згурська, в травні на туристичному форумі міський голова Геннадій Кернес підписав заявку про вступ міста доWTCF. Організація розглянула заявку і прийняла позитивне рішення. Так Харків став першим містом в Україні, яке увійшло до Всесвітньої федерації туристичних міст, штаб квартира якої розташована в Пекіні (КНР). Юлія Згурська зазначила, що інформація про місто буде поширюватися на світовому рівні, тому що крім міст членами WTCF є різні організації, пов'язані з туризмом, - туроператори, авіакомпанії тощо. Варто також чекати туристів з Китаю.
«Китайці - сама мандрівна нація, яка витрачає понад 10% свого ВВП на розвиток туризму. Цей ринок є одним з цільових не тільки для Харкова, але і будь-якого європейського туристичного міста. Наша мета - поширити якомога більше інформації про Харків і його визначні пам'ятки. Членство в ВФТМ також стимулює розвиток туристичної інфраструктури. Ми вже готуємо гідів на китайській мові, займаємося перекладом на китайський табличок з QR-кодами, які були встановлені раніше», - повідомила Юлія Згурська.
За її словами, туристи з Китаю не приїжджають тільки в одне місто на кілька днів. Тому Харків працює з іншими українськими містами, щоб запропонувати туристам спільні продукти і вони могли познайомитися з різними регіонами України.
Нагадаємо, що у вересні харківська делегація взяла участь усамітіВсесвітньої федерації туристичних міст, який проходив у Гельсінкі (Фінляндія). Захід об'єднав понад 400 делегатів з 100 міст 50-ти країн, а також представників міжнародних туристичних організацій.

13/11/2019
Джерело інформації: Офіційний сайт Харківської міської ради

Харків представлений на туристичній біржі в Лондоні

/Files/images/vse_pro_vropu/2019/01.jpg Делегація Харківської міської ради бере участь у Всесвітній туристичній біржі «World Travel Market-2019», яка проходить з 4 по 7 листопада в Лондоні (Велика Британія).

Цього року «World Travel Market-2019» відвідує близько 30 тис. учасників з 157 країн світу. Серед них - міжнародні федерації туризму, національні та регіональні організації, транспортні агентства та туроператори, готелі, страхові компанії та інші представники сфери туризму.
Туристичний потенціал Харкова був представлений на загальнонаціональному українському стенді разом з іншими містами і регіонами України. Стенд міста відвідали представники Посольства України у Великій Британії, Посол Словаччини у Великій Британії та інші почесні гості.Як зазначили в Департаменті міжнародного співробітництва, участь у Всесвітній туристичній біржі дозволяє представити туристичний потенціал Харкова на міжнародному рівні, залучити іноземних туристів та потенційних організаторів заходів, налагодити нові ділові контакти та співпрацю в різних сферах, а також більше дізнатися про нові напрямки туризму.
В ході візиту в Лондон представники харківської делегації також взяли участь у Саміті міністрів туризму, організованому Всесвітньою туристською організацією (ЮНВТО), а також в конференції Всесвітньої федерації туристичних міст (WTCF), членом якої є Харків.Довідка.
«World Travel Market» - триденний захід індустрії подорожей, який з 1980 року вважається однією з найбільших подій в туристичному світі, орієнтованих виключно на професійну публіку. Проходить в одному з найсучасніших виставкових центрів Лондона - «ExCel».

07/11/2019
Джерело інформації: Офіційний сайт Харківської міської ради

Геннадій Кернес домовився про співпрацю з Академією електронного урядування

Незалежна організація, заснована ООН, впроваджує електронні послуги і проводить навчання співробітників місцевого самоврядування в 90 країнах світу.

/Files/images/vovcha/c66c7ba0b3a20f4eb8837bcbcbe13fe2.jpg5 листопада Харківський міський голова Геннадій Кернес підписав Меморандум про співпрацю з Академією електронного урядування («E-governence Academy», Естонія). Делегація академії на чолі з Марі Педак вивчає роботу адміністративних центрів, порталів та інших міських сервісів. Результатом Меморандуму має стати підвищення якості та оперативності надання електронних послуг у Харкові.
«В рамках співпраці з українським урядом у нас вже є результативні контакти з Харковом, тепер прийшов час практичної роботи на місці. Ми бачимо зацікавленість міської ради в максимальному застосуванні е-урядування та кібербезпеки. Наше завдання - поділитися досвідом, навчити персонал і допомогти максимально залучити до цього населення», - сказала Марі Педак на зустрічі.
За словами Геннадія Кернеса, підписаний сьогодні Меморандум передбачає роботу з уніфікації місцевих і державних реєстрів та безпечний обмін даними між ними, розробку нових електронних послуг і необхідного програмного забезпечення для цього, консультування співробітників міської ради щодо надання публічних послуг в електронному вигляді. Також мер повідомив, що має намір виділити цифровізацію управління містом в окреме відомство і призначити профільного заступника міського голови.
Зазначимо, Академія електронного управління - це незалежнанекомерційна організація,що базується на місії, заснована 2002 року програмою розвитку ООН, Інститутом відкритого суспільства і урядом Естонської Республіки. Це найбільший консультаційний та ідейний центр, що займається створенням і розповсюдженням бази знань у сфері електронного управління. Академія навчила понад 4000 чиновників і проконсультувала 130 організацій в 90 країнах з розвитку електронного урядування.

06/11/2019
Джерело інформації: Офіційний сайт Харківської міської ради

Харків'яни переймають досвід стартап-руху в Естонії

Делегація Управління інноваційного розвитку та іміджевих проектів Харківської міськради відвідала місто Таллінн (Естонія).

/Files/images/vovcha/b4a26fd9eb07828a59fe930ff06cbb6a.jpgЗ метою обміну досвідом та міжнародного співробітництва представники міської ради побували в інноваційному центрі «Мекторі», який працює на базі Талліннського технічного університету. Проектний менеджер центру Кайра Еєнсалу показала колегам розробки студентів та викладачів, у тому числі дерев'яний наручний годинник, супутники і протези, надруковані на 3-D принтерах. Керівник відділу з роботи зі стартапами Крісті Таттар провела екскурсію по стартап-центру університету, який створювався у співпраці з компаніями «Samsung», «Sony Ericsson», «Lego».
Як повідомила начальник Управління інноваційного розвитку та іміджевих проектів Вікторія Грецька-Миргородська,в ході відвідування харків'яни ознайомилися з досвідом і принципами роботи місцевої стартап екосистеми, навчальними стартап-програмами, дізналася про роль науки і місцевої влади у розвитку інновацій.
«В Естонії стартап-рух став не тільки двигуном розвитку науки, виробництва та інфраструктури, а й сфери розваг, медіа-контенту. Прямі трансляції хакатонів, демо днів - новий рівень культури підприємництва. Досвід і знання, отримані у Талліннському технічному університеті, дозволять підняти стартап екосистему Харкова на новий рівень. Центр «Мекторі», побудований у результаті взаємодії університету, міста та приватних інвесторів, надихає своїми розробками», - зазначила Вікторія Грецька-Миргородська.
Також представники управління зустрілися з начальником Управління розвитку бізнесу Департаменту підприємництва міста Таллінн Яаанусом Вахесалу. Сторони обговорили питання розвитку підприємництва, підтримки стартапів і молодих підприємств, створення систем розвитку в країні.
Вікторія Грецька-Миргородська зазначила, що сучасне місто має розвивати підприємницьке мислення, заохочувати компанії до створення нових робочих місць, забезпечувати розвиток інновацій і підтримувати стартапи.
«Модель, яка працює у Таллінні, створює інноваційний продукт, що дозволяє системі підприємництва самостійно розвиватися. Розуміння сучасних європейських тенденцій розвитку бізнесу і ролі місцевої влади - запорука створення успішних іміджевих проектів, реалізацію яких ставить за мету Управління інноваційного розвитку та іміджевих проектів у Харкові», - зазначила начальник управління.

02/11/2019
Джерело інформації: Офіційний сайт Харківської міської ради

У Данії відбувся День української культури

День української культури, проведений місцевими українцями за підтримки Посольства України в Данії, відбувся у місті Бранде.

/Files/images/vovcha/630_360_1572371898-433.jpg«День української культури в Данії. Українці в Данії, за підтримки Посольства України та в рамках бюджетної програми 1401110, провели фестиваль української культури», - йдеться у повідомленні.
Із визначною культурною подією року українців привітав Посол України в Данії Михайло Видойник.
Як зазначається у дописі, програма Дня української культури в Данії була насиченою і різноманітною. Гості заходу мали змогу насолоджуватися талантом переможниці багатьох міжнародних конкурсів бандуристки Світлани Ніконорової, фіналіста конкурсу "Україна має таланти" цимбаліста Петра Сказківа, переможців багатьох конкурсів - дитячого оркестру "Запольські Струнні" під керівництвом О.Запольські.
Свою майстерність продемонстрували також чемпіонка Європи (2018) і призерка Чемпіонату Світу (2019) з пілонного спорту та повітряної гімнастики Тетяна Грон, танцювальний дует Софії Моргуль та Віктора Качерука, вокальний дует Андрія Григірчука та Дарини Войтанішек, танцювальний колектив "Україночка".
У рамках свята працював ярмарок та проходили майстер-класи із відомими народними майстрами. Усі охочі могли познайомитися з петриківським розписом, який представляла Наталія Статива-Жарко, оцінити вміння народної /Files/images/vovcha/1572372599-785.jpg майстрині традиційних українських килимів та килимових виробів Валентини Ткач.
Свої вміння також демонстрували майстрині з виготовлення витинанок (Дарія Альошкіна), виготовлення прикрас та елементів декору (Ольга Сахно), з плетіння кошиків з ротангу в техніці художнє плетіння (Інна Сірик) та майстер гончарного мистецтва Іван Бобков.
Гостей свята частували смачними українськими стравами: борщем, млинцями, напоями тощо. Зокрема, представниці української спілки у Данії "Ластівка" міста Рандерс напекли до Дня української культури у Бранде понад шість сотень млинців із сиром, повідомила у соцмережі Світлана Легета (Svitlana Leheta).
Як зазначили в Асоціації українців Данії, організаторами найбільшого свята українців Данії виступили українські спілки королівства: Association af Ukrainerne i Danmark / Асоціація Українців Данії; «Ластівка» (Lastivka); Ukrainsk Sport Forening; Klub Ukraina, Danmark; Faino; Bevar Ukraine за підтримки Посольства України в Данії.

30/10/2019
Джерело інформації: Мультимедійна платформа іномовлення "Укрінформ"

У Харкові створять «Бренд української молоді»

Міжнародний форум «Місцева демократія: побудова довіри. Молодіжний вимір» відбудеться 22-25 жовтня у Харкові.

/Files/images/vovcha/b5c58e00d51c55074eeb4628e9cfbe7a.jpgЯк повідомили в Департаменті міжнародного співробітництва, мета створення «Бренда української молоді» - об'єднати молодь України за кордоном, розвивати і підтримувати позитивний імідж української молоді.
За наданою інформацією, близько 2 млн молодих людей з України здобувають вищу освіту, працюють і живуть за кордоном, зокрема - в Польщі, Угорщині, Чехії, Словаччині. Чіткого механізму, спрямованого на розвиток української молоді за кордоном зі своєю культурою і баченням світу, не існує. Тому назріла необхідність створити «Бренд української молоді» - комплекс уявлень, думок, асоціацій, емоцій і ціннісних характеристик серед міжнародного товариства про українську молодь як такої, яка усвідомлює високу цінність як свою, так і своєї країни, має великий потенціал і спрямовує його на розвиток особистості та своєї держави.
БУМ можна буде підтримувати шляхом популяризації української культури (вечори українського кіно, дні української культури, фестивалі української кухні тощо); реалізації різних проектів (конкурс короткометражних фільмів/відео української кіноіндустрії, фільмів/відео про Україну, її культуру, туристичні місця тощо); залучення іноземної молоді в українські проекти; інформування про розвиток України, демократичні процеси, які відбуваються в країні, тощо.
Учасники проекту - молоді люди до 35 років, які виїхали за кордон з метою проживання, навчання, працевлаштування, а також представники молодіжних рад. 23 жовтня в Харкові команди працюватимуть над створенням «Бренду української молоді» (науковий парк «Синергія», початок - о 9:30), а 24 жовтня БУМ презентують у міській раді (початок - о 15:00).
Зазначимо, що міжнародний форум проходить у рамках Європейського тижня місцевої демократії - щорічного проекту, який ініціюється Конгресом місцевих і регіональних влад під егідою Ради Європи. Тема ЄТМД цього року - «Місцева демократія: побудова довіри».

23/10/2019
Джерело інформації: Офіційний сайт Харківської міської ради

У Харкові відбудеться форум, присвячений розвитку співпраці зі Словаччиною

Форум «Харків - Словаччина: перспективи партнерства» відбудеться 24-25 вересня у Харкові.

/Files/images/vovcha/2f821fe1701d6b28db310b620ee99e99.jpg У заході візьмуть участь Державний Секретар Міністерства закордонних та європейських справ Словацької Республіки Лукаш Парізек та Надзвичайний і Повноважний Посол Словацької Республіки в Україні Марек Шафін, а також словацькі бізнесмени і керівники харківський підприємств.
За словами організаторів, мета форуму - налагодити співпрацю між Харковом і Словаччиною в сфері високотехнологічного машинобудування, енергоефективних технологій, розробки програмного забезпечення та ін.
Офіційне відкриття заходу відбудеться 24 вересня у малій залі Харківської міськради (початок - об 11:30). 25 вересня учасники форуму відвідають АТ «ФЕД» та Почесне консульство Словацької Республіки в Харкові (вул. Чернишевська, 26).
Організатори заходу - Харківська міська рада, Посольство Словацької Республіки в Україні спільно з Почесним консульством Словацької Республіки в Харкові і словацьким державним агентством «SARIO».
Довідка. Візит словацької делегації до Харкова проходить в рамках зовнішньополітичного курсу держави і є продовженням зустрічей президентів двох країн і глав Міністерств закордонних України і Словаччини.

23/09/2019
Джерело інформації: Офіційний сайт Харківської міської ради

Харків відвідають делегації з 15 міст-побратимів

Низка заходів за участю представників муніципалітетів з дев'яти країн пройде в Харкові з нагоди Дня міста та Дня Незалежності України, 23 і 24 серпня.

/Files/images/vovcha/6dfe00acefc56008dabd880ff7a2f89a.jpgЯк повідомила сьогодні, 20 серпня, заступник директора Департаменту міжнародного співробітництва Аліна Філімонова, на свята Харків відвідають делегації з 15 міст Грузії, Італії, США, Латвії, Литви, Кіпру, Польщі, Словаччини, Туреччини, а також представники Посольств Азербайджанської, Словацької та Китайської республік в Україні.
За її словами, іноземні партнери підготували для харків'ян кілька «культурних» подарунків. Так, 23 серпня о 15:00 у Центральному парку культури і відпочинку ім. Горького відбудуться Дні китайської культури. Відкриє захід радник Посольства КНР в Україні Дін Цзянвей. Також на головній сцені парку виступлять артисти знаменитого театру «Опера Люй» з міста-побратима Цзінань, які виконають оперні пісні та танцювальні номери.
Подарунком до Дня міста від представників турецького міста Газіантепа стане відкриття в саду ім. Шевченка давньоримської мозаїки «Зевгма».
«Мозаїка періоду Римської імперії була знайдена ​​в 1998 році під час розкопок античного міста Зевгма, яке знаходиться за 50 км від Газіантепа. Знайдений тоді фрагмент із зображенням молодої циганки був лише частиною мозаїки, яка прикрашала підлогу на віллі стародавнього міста. Репродукцію цієї мозаїки, яка сьогодні є символом Газіантепа, на знак поваги презентують Харкову», - зазначила Аліна Філімонова.
24 серпня у колонній залі Харківського національного університету ім. Каразіна відбудеться відкриття міжнародної виставки «70-та річниця утворення Китайської Народної Республіки». Експозиція присвячена розвитку і становленню країни. Початок - об 11:00.
Завершиться святкування Дня Незалежності концертом на пл. Свободи за участю артистів з міст-побратимів. Так, музичні номери представлять гурти з Газіантепа і Рішон-ле-Ціона (Ізраїль), а також виступлять співаки з Цинцинаті та Азербайджану. Початок концерту - о 19:00.

22/08/2019
Джерело інформації: Офіційний сайт Харківської міської ради

Харків розробить План розвитку за участю німецьких партнерів

Перший заступник Харківського міського голови Ігор Терехов сьогодні, 24 липня, зустрівся з директором проекту «Інтегрований розвиток міст в Україні» Німецького товариства розвитку «GIZ» Міхаелем Енгелем.

/Files/images/vovcha/438e659c9000ae10be074a10408ebdc9.jpgПроект реалізується в Україні з 2015 року. Його фінансують Федеральне міністерство економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) і Державний секретаріат з економічних питань Швейцарської Конфедерації (SECO). Мета проекту - організація процесів розвитку в містах України з урахуванням положень Лейпцігської хартії сталого європейського міста.
Реалізація першої фази проекту проходила у 2015-2019 роках. Місто Харків відібрали для участі у другій фазі - на 2019-2023 роки. Реалізацію проекту планується розпочати у листопаді.
Як повідомив у ході зустрічі Міхаель Енгель, проект включає розробку планів інтегрованого розвитку міста, стійкої мобільності, розробку документації для інфраструктурних проектів. Також передбачається вибір великого проекту в сфері транспорту, для якого буде розроблено техніко-економічне обґрунтування і надано сприяння в пошуку джерела фінансування, а також будуть організовані семінари, навчальні поїздки та ін. для підвищення кваліфікації співробітників міської ради.
Ігор Терехов повідомив, що у Харкові реалізують масштабні інфраструктурні проекти, оновлюють транспорт, реконструюють парки та сквери, тому думка і участь європейських експертів у розвитку міста дуже важлива і значима. Він зазначив, що міська влада надасть всіляке сприяння партнерам з GIZ і готова до плідної співпраці та реалізації нових проектів.
Після зустрічі Міхаель Енгель зазначив, що Харків - великий мегаполіс, з яким цікаво працювати.
«Основні цілі - підготувати два стратегічно важливі документи: стратегії з інтегрованого розвитку і мобільності. Ці два документи сьогодні є у кожного великого європейського міста. Це як дорожня карта розвитку. Вони будуть розроблені у сприянні з німецькими, місцевими експертами і жителями. Завдання - щоб у плануванні міста брала участь не тільки одна людина, наприклад, архітектор, а місцевий бізнес, громада, щоб усіма зусиллями допомогти у розвитку міста і зрозуміти, чого хочуть харків'яни. Ми не хочемо створити стратегії, які потім лежатимуть на полиці. Два документи включатимуть конкретні кроки реалізації, конкретні проекти, які потрібно реалізувати у європейському мегаполісі», - повідомив директор проекту GIZ.
Після ознайомчого обговорення проекту з першим віце-мером представники GIZ зустрінуться з іншими заступниками Харківського міського голови.

26/07/2019
Джерело інформації: Офіційний сайт Харківської міської ради

Школярі з Нюрнберга знайомляться з історією Харкова

Школярі з Нюрнберга в рамках німецько-українського молодіжного проєкту вивчають історію і дотримання прав людини в Харкові.

/Files/images/vovcha/b5e538095115cef533ac903b547bf0b4.jpg10 школярів з Нюрнберга відвідують Харків, а 10 школярів з Харкова проведуть зустрічі в Нюрнберзі. Мета проєкту - з одного боку, показати підліткам, як зберігається пам'ять про Другу світову війну і Голокост, а з іншого - визначити, яке значення мають і як дотримуються права людини сьогодні в Німеччині та Україні.
Так, в ході візиту до Харкова німецькі підлітки 16 липня взяли участь у семінарі на тему «Культура пам'яті та права людини: дослідження історії та значення прав людини сьогодні». Семінар і дискусії пройшли в Будинку Нюрнберга.
Також в рамках проекту німецькі школярі відвідають Харківський музей Голокосту, меморіали жертвам Другої світової війни і жертвам тоталітаризму, ознайомляться з роботою Чорнобильської майстерні і зустрінуться з харківськими правозахисниками.
Зазначимо, захід проходить в рамках побратимських відносин між містами Нюрнбергом і Харковом. З візитом в Нюрнберг харківські школярі відправляться у листопаді.

17/07/2019
Джерело інформації: Офіційний сайт Харківської міської ради

У Харкові пройде другий тур чемпіонату Європи з регбі серед жінок

ІІ тур чемпіонату Європи з регбі-7 у дивізіоні «Grand Prix Series» серед жінок пройде 20 і 21 липня на стадіоні Динамо (вул. Динамівська, 3).

/Files/images/vovcha/2ffca1de76c545415ba1ccfdd089a7af.jpgУ турнірі візьмуть участь 12 команд, серед яких - збірні Іспанії, Франції, Італії, Польщі, України, Ірландії, Бельгії, Великої Британії, Нідерландів, Уельсу та Шотландії. Команди будуть розбиті на три групи по чотири в кожній.
Початок змагань - об 11:00.
Нагадаємо, що чемпіонат Європи з регбі-7 в дивізіоні «Grand Prix Series» складається з двох турів. Перший тур пройшов у місті Маркуссі (Франція) 29 та 30 червня. Перемогу здобула команда Франції.Збірна України, в яку входять шість харків'янок, веде боротьбу за путівку на літні Олімпійські ігри 2020 року, які проходитимуть у Токіо.

16/07/2019
Джерело інформації: Офіційний сайт Харківської міської ради

Харківські школярі - призери міжнародних фізичних турнірів

Харківські школярі завоювали медалі на міжнародних турнірах з фізики.

/Files/images/vovcha/65fa21dfd26c0498fdb84d53a5468f05.jpgТак, команда учнів Харківського ліцею №161 «Імпульс» другий рік поспіль завойовує срібні медалі на Міжнародному турнірі юних фізиків.
Один з найскладніших наукових конкурсів в світі проходив з 6 по 13 липня в місті Варшава (Польща). У ньому взяли участь 38 команд з різних країн. Харків представили п'ятеро учасників - Володимир Мащиць, Семен Кононенко, Ілля Шкірко, Ілля Хорошко і Дарина Гончар. Команду підготували доцент фізичного факультету Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна, заслужений учитель України Захар Майзеліс і переможець торішнього турніру, студент другого курсу університету Григорій Овчаренко.
Крім того, харківські школярі посіли третє місце на Міжнародній фізичної олімпіаді (IPhO), яка проходила з 7 по 14 липня в Тель-Авіві (Ізраїль). У ній взяли участь школярі з усього світу. Україну представляли п'ятеро учнів, в тому числі випускники Харківського фізико-математичного ліцею №27 Кирило Ковальчук та Анастасія Кутах. Харків'яни завоювали бронзову нагороду. Всього на рахунку української збірної - одна срібна і три бронзові медалі.

15/07/2019
Джерело інформації: Офіційний сайт Харківської міської ради

Харків'ян запрошують на фестиваль французького кіно

Фестиваль французької ретроспективи Мішеля Леграна пройде з 4 по 8 липня в кінотеатрі «Боммер» (вул. Полтавський Шлях, 6).

/Files/images/vovcha/6ef4ea96e5018976e657506971477199.jpgЯк повідомили організатори, це буде ретроспективна програма, що складається з робіт композитора Мішеля Леграна, який помер в січні цього року, і видатних музичних фільмів останніх років з Франції. На рахунку у Леграна, класика французької музики, три премії «Оскар», п'ять «Греммі» і «Золотий глобус». Українським глядачам композитор відомий в першу чергу мелодіями з «Шербурзьких парасольок».
В рамках фестивалю буде показано п'ять фільмів. Крім мюзиклу, удостоєного свого часу «Золотої пальмової гілки» Каннського кінофестивалю, в програмі ретроспективи також покажуть мюзикл «Дівчата з Рошфора» з Катрін Деньов і музичні драми «Барбара» Матьє Амальрік, «Едем» Мії Хансен-Льове та «Джеронімо» Тоні Гатліфа.
Усі фільми демонструватимуться мовою оригіналу - французькою, з українськими субтітраміі.
Початок - о 19:00.

03/07/2019
Джерело інформації: Офіційний сайт Харківської міської ради

Старшокласники з Харкова відвідали Словаччину

Харківські школярі взяли участь у ІІІ Міжнародному проекті «Побратимське колесо - 2019» та відвідали вищі навчальні заклади Словацької Республіки.

/Files/images/vovcha/aa61e8b76a0ff7eead6ca90bde34fc3b.jpgУ проекті взяв участь 21 школяр - стипендіати Президента України, переможці та призери всеукраїнських етапів конкурсу-захисту наукових робіт Малої академії наук, всеукраїнських, обласних та міських олімпіад і турнірів.Харківські школярі відвідали університети в Кошице, Пряшеві, Жиліні, Нітрі та Братиславі. Серед них - Словацький аграрний університет у Нітрі, Кошицький технічний університет, Університет Павла Шафарика, економічний університет в Братиславі, Жилінський університет, Університет Яна Амоса Каменського. Старшокласники дізналися про умови вступу до університетів Словаччини та особливості навчання за системою Erasmus+. Зокрема, у Словацькому аграрному університеті школярам показали лабораторію, яка проводить маркетингові дослідження впливу упаковки товару на споживача, а також зоологічний заповідник і дендраріум. Представники вишів організували для харків'ян зустрічі з українськими студентами, які навчаються в Словаччині. На зустрічах студенти розповіли про умови вступу та навчання у словацьких вишах.Старшокласники з Харкова взяли участь у прес-конференції, організованій Спілкою роботодавців Словацької Республіки, де презентували місто Харків, і дали інтерв'ю словацьким телеканалам, в яких поділилися враженнями від проекту.Також в рамках відвідування Словаччини пройшла зустріч харків'ян з представником муніципалітету міста-партнера Трнава, на якій обговорювався розвиток співпраці між містами.Довідка.«Побратимське колесо - 2019» - спільний проект Департаменту міжнародного співробітництва та Департаменту освіти, який реалізований за підтримки Посольства Словацької Республіки в Україні, Почесного консульства Словацької Республіки в Харкові, IT Асоціації Словацької Республіки і Спілки роботодавців Словацької Республіки.Першим етапом реалізації міжнародного освітнього проекту «Побратимське колесо» стала поїздка харківських школярів по дев'яти європейських містах-побратимах Харкова восени 2010 року. Другим етапом стала поїздка в чеське місто-побратим Брно. Навесні 2017 року 30 старшокласників з 24-х шкіл Харкова ознайомилися з системою вищої освіти Чеської Республіки, з визначними пам'ятками Брно, Південно-Моравського регіону і Праги.

19/06/2019
Джерело інформації: Офіційний сайт Харківської міської ради

В Харькове прошла конференция
«Путь к Призу Европы: вызовы и перспективы»

/Files/images/vovcha/1e780c4dc12d46c4a716787c80e5c0aa.jpgКонференция «Путь к Призу Европы: вызовы и перспективы» состоялась сегодня, 6 июня, в Харьковском городском совете.
Цель мероприятия - распространение идей европейского единства и популяризация Приза Европы среди городов Украины, обсуждение особенностей и методики подачи заявки на получение Приза Европы.
В конференции приняли участие представители муниципалитетов городов Украины, городов-членов Ассоциации городов-обладателей Приза Европы, консульских учреждений Харькова и молодежного проекта «Open Doors».
Первый заместитель Харьковского городского головы Игорь Терехов отметил, что для Харькова идеи европейской солидарности - не абстрактное понятие. Курс на европейскую интеграцию является естественным для многих городов Украины, при этом Харьков и Ивано-Франковск отмечены всеми четырьмя наградами Совета Европы, в том числе высшей наградой - Призом Европы.
«Получение Приза Европы стало началом нового качественного этапа развития международного сотрудничества города Харькова. Для нас большая ответственность возглавлять в настоящее время Ассоциацию городов-обладателей Приза Европы. Ассоциация является прекрасной платформой для установления новых межмуниципальных связей и обмена опытом. Харьков всегда был и остается открытым к расширению международных отношений и ведению разностороннего диалога с новыми партнерами. Благодаря работе в Ассоциации были установлены партнерские связи с городами Люблин, Гдыня, Ченстохова в Польше и с городом Альтеттинг в Германии. В Харькове работает Постоянное представительство Ассоциации городов-обладателей Приза Европы в Украине. Его основная цель - продвижение европейских ценностей и распространение идей европейского единства», - подчеркнул Игорь Терехов.
Председатель подкомитета по Призу Европы ПАСЕ Йонат Марьян Строе также отметил, что встречи и обмен опытом между городами и муниципалитетами являются существенным моментом деятельности Ассоциации.
Также он сообщил, что недавно были определены финалисты конкурса на новый дизайн Приза Европы, объявленного несколько месяцев назад. Ими стали студентки Харьковской государственной академии дизайна и искусств, представители Королевской академии искусств из Лондона, а также команда из Франции. Победитель конкурса будет объявлен 27 июня на заседании Парламентской ассамблеи Совета Европы в Страсбурге.
Во время конференции обсуждались вопросы, посвященные роли городов и местных органов власти в современных европейских процессах, сотрудничеству с Советом Европы и Офисом Совета Европы в Украине, а также актуальности интеграции украинских городов в общеевропейские процессы посредством получения Приза Европы. Кроме того, были рассмотрены опыт городов-обладателей Приза Европы: Харькова, Ивано-Франковска, Ченстоховой (Польша), Люблина (Польша), а также цели и задачи Постоянного представительства Ассоциации городов-обладателей Приза Европы в Украине.

06/06/2019
Джерело інформації: Офіційний сайт Хараківської міської ради

Фотовиставку про Харків представили в Німеччині

Делегація Харківської міської ради презентувала фотовиставку «Харків 365 років» в Альтьоттінгу (ФРН).

/Files/images/vse_pro_vropu/2019/7d3b96b7390d41e45dbe637430a0d677.jpg Візит до Німеччини відбувся з 3 по 7 травня на запрошення Першого бургомістра міста Герберта Хофауера в рамках активізації співпраці між містами - учасниками Асоціації міст-володарів Призу Європи.В ході поїздки представники харківської делегації ознайомилися з діяльністю муніципалітету міста Альтьоттінг, який є членом Президії Асоціації міст-володарів Призу Європи, а також обговорили питання співпраці між містами в галузі міжнародного співробітництва, культури і розвитку комунального господарства.Також в рамках візиту відбулася презентації фотовиставки «Харків 365 років», куди увійшли кращі пейзажі міста і фотозвіт про роботу Харківської міської ради. Крім того, візит до Німеччини дав старт проекту «Альтеттінг очима харків'ян», підсумком якого стане презентація фотовиставки про німецьке місто у Харкові.Довідка.Альтьоттінг - місто в Німеччині, районний центр, розташований в Баварії між Мюнхеном, Пассау і Зальцбургом (Австрія). Знаменитий своєю чудотворною статуєю Діви Марії - так званою Чорною Мадонною (обличчя Богородиці почорніло від кіптяви, залишеної свічками). Вона знаходиться в восьмикутній каплиці Благодаті - однієї з найбільш відвідуваних святинь в Німеччині. Більше 1250 років місто є релігійним центром Баварії і понад 500 років - найзначнішим місцем паломництва в Німеччині для поклоніння чудотворній статуї Діви Марії.Альтеттінг - володар призу Ради Європи з 2013 року, член Президії Асоціації міст-володарів Призу Європи з 2015 року.

08/05/2019

Джерело інформації: Офіційний сайт Харківської міської ради

Харків'ян запрошують на Фестиваль грецької культури

/Files/images/vse_pro_vropu/2019/d9434fd15d6bef6e67740fed3d5f4a5b.jpg Фестиваль грецької культури, присвячений Дню Національного Відродження Греції, пройде з 23 березня по 20 квітня в Харкові.

Відкриють фестиваль урочисті збори, присвячені цьому дню, які відбудуться у Харківському національному автомобільно-дорожньому університеті. Початок - о 13:00.24 березня відбудеться захід для дітей - «Подорож українською античністю», який пройде в Школі мистецтв (вул. Старошишківська, 8). Початок - о 13:00.Крім того, в рамках фестивалю відкриється планшетна фотовиставка «Без правил, без кордонів. Андреас Ембірікос (1901-1975)», відбудуться літературний вечір, присвячений 110-річчю від дня народження грецького поета, письменника і драматурга Яніса Ріцоса, а також перегляд художнього фільму грецького кінорежисера «Пірати Егейського моря».Завершиться фестиваль 20 квітня концертом творів грецьких композиторів, який відбудеться у Харківській обласній філармонії.

Харків розвиває молодіжне співробітництво зі Словаччиною

/Files/images/vse_pro_vropu/2019/словачч.jpg Молодіжна рада при Харківському міському голові та Громадська організація «Словацька корпус українського студентства» підписали Меморандум про співпрацю.

Захід відбувся у Харківській міській раді. Документ підписали голова Молодіжної ради при Харківському міському голові Михайло Лазарєв та голова організації «Словацька корпус українського студентства» Ярослав Куліна.«Наша глобальна місія - зробити так, щоб ті люди, які виїхали з України вже багато років тому, і ті, хто зараз виїжджають на навчання до Європи, ділилися побаченим і будували своє майбутнє в Україні. Щоб зв'язки з українськими студентами, харків'янами, які навчаються в містах Словаччини, Польщі, Чехії та інших країнах, не слабшали, і молодь поверталася до Харкова, допомагаючи тут будувати сильне місто і сильну країну», - зазначив Михайло Лазарєв.
Ярослав Куліна теж харків'янин, він поїхав вчитися до Словаччини і сьогодні зізнався, що весь цей час тужив за рідним містом. Щоб допомогти адаптуватися в чужій країні таким же молодим студентам, як він, в 2015 році Ярослав з однодумцями заснували в місті Кошице громадську організацію «Словацький корпус українського студентства», яка представляє інтереси українських громадян. За цей час організація, зокрема, допомогла понад 300 студентам оформити довідку на тимчасове проживання в Словаччині. За словами Ярослава Куліни, на сьогоднішній день тільки в Кошице проживає близько 3 тис. молодих людей з України.«Ми хочемо, щоб українська молодь, яка активно виїжджає за кордон, не залишала своє коріння і знала, що вона може повернутися в своє рідне місто і застосувати ті знання, які отримала за кордоном, на благо рідного краю. Тому що сьогодні дуже багато молодих людей залишають країну, не знаючи, що в Україні існує не менше можливостей для реалізації, ніж на Заході. Сподіваюся, що наша співпраця дасть позитивні плоди в цій роботі», - підкреслив Ярослав Куліна.
Як зазначив Михайло Лазарєв, в рамках підписаного меморандуму сторони планують проведення заходів, спрямованих на просування і підтримку співпраці з українською молоддю за кордоном, розробку і реалізацію спільних проектів та ініціатив, які сприятимуть розвитку зв'язків між молодіжними організаціями Харкова та Словаччини, а також обмін студентами, фахівцями та експертами в галузі молодіжної політики тощо.
Зокрема, Молодіжна рада спільно зі «Словацьким корпусом українського студентства» планує провести в Харкові форум за участю українських студентів, які навчаються за кордоном. В рамках заходу молоді люди, які проживають в країнах ЄС, поділяться досвідом та знаннями, які там отримали.Крім того, в рамках співпраці зі словацькою стороною відбудеться візит представників Молодіжної ради в Кошице для знайомства з вищими навчальними закладами міста, а також обговорення можливості укладання угоди подвійного диплому між харківськими та словацькими вишами.

06/02/2019
Джерело інформації: Офіційний сайт Харківської міської ради

В Австрії проголосили 2019-й роком української культури.

/Files/images/vse_pro_vropu/2019/авс.jpg Україна цього добивалась кілька років, повідомив посол України в Австрії Олександр Щерба. Кабінет міністрів України також затвердив угоду з урядом Австрії про співробітництво у галузях освіти, науки і культури.

"Ми кілька років добивалися проголошення року української культури в Австрії. Цього року ця мрія здійснилася. Рік проголошений. Минулого тижня уряд прийняв рішення, що рік буде проводити молода команда Українського інституту. На проект виділені серйозні кошти", - повідомив посол.

При цьому він додав, що, зі свого боку, посольство запланувало декілька масштабних заходів, серед яких головні:

- вечір присвячений Василю Вишиваному 31 січня,
- участь у фотовиставці FotoWien у березні,
- великий концерт української музики в зальцбурзькому "Моцартеумі" 23 квітня,
- концерти Дах Дотерс та Даха Браха у Відні, Лінці та Інсбруку (кількість концертів залежить від графіку цих колективів),
- Дні українського кіно у Відні (орієнтовно травень-червень, якщо будуть фінанси),
- Vienna Fashion Week у вересні,
- стенд України на віденському книжковому ярмарку у листопаді,
- літературний фестиваль "Україна" в Інсбруку восени,
- концерт духовної музики у соборі Св.Штефана 12 листопада,
- концерт українських виконавців у Золотому залі Musikverein 11 грудня.

У посольстві Австрії в Україні зазначили, що мета двостороннього проекту Києва та Відня – вивести культурне співробітництво на новий рівень.

Посольство України в Австрії

02/02/2019
Джерело інформації:https://ua.korrespondent.net/ukraine/4053946-v-avstrii-oholosyly-rik-ukrainy

Харків'ян запрошують взяти участь у Євровікторині

/Files/images/vse_pro_vropu/novosti_/96.jpg Представництво ЄС в Україні запрошує всіх бажаючих взяти участь у всеукраїнській вікторині на тему Європи та Євросоюзу, яка проходить у всіх містах України.

Учасникам гри необхідно онлайн відповісти на питання про Європу. Організатори вікторини підготували дві категорії питань - для дітей до 14 років ідля тих, хто старше цього віку. Питання будуть розбиті на п'ять тематичних блоків.Вікторина стартувала в грудні 2018 року і завершиться в червні. 200 найсильніших учасників отримають призи та спеціальні подарунки від Представництва ЄС в Україні: флешки, футболки, кепки та інші.Крім того, гравці зможуть заробляти внутрішню валюту вікторини (квізкоіни) і обмінювати її на численні сувеніри.Також всі учасники, які пройдуть 5 раундів гри, отримають електронний сертифікат про участь у Євровікторині.Зареєструватися і ознайомиться з докладною інформацією про вікторину можна тут.

24/01/2018
Джерело інформації: Офіційний сайт Харківської міської ради

Харків налагоджує співпрацю з Монако у сфері інновацій та стартапів

Харківська міська рада планує розпочати співпрацю з урядом Князівства Монако у сфері розвитку інноваційних і стартап-проектів.

/Files/images/vse_pro_vropu/novosti_/монако.jpg Про це повідомила начальник Управління інноваційного розвитку та іміджевих проектів Вікторія Грецька-Миргородська.18 грудня вона взяла участь у церемонії вручення підприємницьких нагород «Trophees de l'entrepreneuriat», яка пройшла в Монако під патронатом принца Альберта II.Під час візиту Вікторія Грецька-Миргородська обговорила з головою уряду князівства Стефаном Валері співробітництво у сфері розвитку інноваційних проектів і стартапів. Також представники міськради відвідали стартап-центр «Monacotech». Під час зустрічі учасники поділилися досвідом роботи зі стартапами в Монако і Харкові та обговорили стратегію розвитку стартап-руху в місті.Вікторія Грецька-Миргородська зазначила, що директор стартап-центру «Monacotech» Фабріс Марке висловив бажання взяти участь у розвитку стартап-руху в Харкові.

20/12/2018
Джерело інформації: Офіційний сайт Харківської міської ради

Работу Постоянного представительства Ассоциации городов-обладателей Приза Европы презентовали в Харькове

/Files/images/vse_pro_vropu/novosti_/thumb-big-420x305-9bc3.jpg Презентация работы Постоянного представительства Ассоциации городов-обладателей Приза Европы в Украине состоялась 5 декабря в Харьковском городском совете.
Мероприятие прошло в рамках Международной конференции «Особенности взаимодействия иностранных и дипломатических представительств с органами местного самоуправления: местный аспект». В нем приняли участие заместители городского головы, директора департаментов горсовета, почетные консулы иностранных государств в Харькове.

Как отметил заместитель городского головы - директор Департамента экономики и коммунального имущества Михаил Фатеев, участие в работе Ассоциации дает Харькову возможность установления двусторонних взаимовыгодных связей с городами-участниками, объединенными совместными интересами. Примером тому является подписание в 2016 году Меморандума о сотрудничестве между городами Харьковом и Ченстоховой (Польша) в сфере туризма, в 2017 году - Протокола о намерениях между городами Харьковом и Люблином (Польша). Также наметились двусторонние контакты на межмуниципальном уровне с городом Авиньон (Франция).
«Совсем недавно были завершены все необходимые процедуры по надлежащей государственной регистрации Постоянного представительства Ассоциации, и теперь ему предстоит большая и серьезная работа. Перед ним стоят сложные и ответственные задачи. Уверен, что оно с ними справится достойно. Со своей стороны руководство Харьковского городского совета будет всемерно содействовать деятельности представительства в рамках работы по развитию международных связей, совершенствованию форм и способов международного сотрудничества города Харькова», - сообщил Михаил Фатеев.
Директор Департамента государственного протокола МИД Украины Ольга Чубрикова также отметила, что Харьков достойно представляет Украину на международной арене.«Это и работа горсовета с иностранным дипломатическим корпусом, и широкое представительство почетных консульских учреждений в городе, и организация программ официальных визитов высоких должностных лиц иностранных государств. Логично, что такая активная деятельность не осталась незамеченной», - подчеркнула представитель МИД.Почетный консул Грузии в Харькове, председатель Постоянного представительства Ассоциации городов-обладателей Приза Европы в Украине Александра Чихладзе рассказала о том, чем будет заниматься представительство.
«Мы намерены активизировать работу с другими украинскими городами в обмене опытом, предоставлении консультаций, в профессиональных обменах. Будем заниматься продвижением европейских ценностей и распространением идей европейского единства», - сообщила Александра Чихладзе. Также в рамках мероприятия состоялась презентация календаря с изображением зданий и помещений в Харькове, где в конце XIX - начале ХХ веков находились представительства иностранных государств.

Справка.В 2010 году Харькову была присуждена высшая награда Совета Европы - Приз Европы. В 2015 году решением Генеральной ассамблеи Ассоциации город Харьков возглавил ее работу, а в 2017 году был переизбран на этот пост. На сегодняшний день Ассоциация городов-обладателей Приза Европы объединяет 78 европейских городов.

06/12/2018
Источник информации: Городской дозор

Харків розвиває нові напрямки співпраці з Іспанією

/Files/images/vse_pro_vropu/novosti_/2faaba00f1c99b575baf011a85ba9eb6.jpg Делегація Харківської міської ради на чолі з заступником Харківського міського голови Тетяною Таукешевою перебуває з робочим візитом в Іспанії.

В ході поїзки представники керівництва міста відвідали місто Більбао та Барселону і провели низку зустрічей з представниками місцевих муніципалітетів і профільних департаментів. Зокрема, харків'яни обмінялися досвідом з іспанськими колегами в сфері формування і розподілу міського бюджету, в тому числі бюджету участі.Також в ході зустрічей обговорювалися програми міських рад, які реалізуються для молоді і з залученням молоді, урбаністичні та культурні проекти, а також соціальні проблеми, зокрема, забезпечення соціального захисту населення, залучення і утримання молоді в містах.В рамках поїздки харківська делегація також плануює провести зустріч з представниками бізнес-кіл Іспанії.

01/08/2018
Джерело інформації: Офіційний сайт Харківської міської ради

Парламент Нідерландів скасовує закон, який гальмував євроінтеграцію України

/Files/images/vse_pro_vropu/2018/347100_1.jpg Законопроект, який регулює скасування чинного закону, отримав 76 голосів «за» та 69 «проти».

Нижня палата парламенту Нідерландів на голосуванні підтримала скасування закону про консультативний референдум, через який в 2016 році було заблоковано Угоду про асоціацію України з Європейським Союзом, з посиланням на NOS, передаєUkr.Media.

Законопроект, який регулює скасування чинного закону, отримав 76 голосів «за» та 69 «проти». Проект подала міністр внутрішніх справ Кайса Оллонгрен.

Повідомляється, що за кілька тижнів закон про скасування буде розглянуто в Сенаті (верхня палата парламенту).

28/02/2018
Джерело інформації: https://ukr.media/ukrain/347100/

.

Товари з України набирають популярності в ЄС

/Files/images/vse_pro_vropu/2018/338696_1.jpg Експорт товарів з України за 10 місяців року, що минає виріс більш, ніж на 20%.

Як повідомляє "Урядовий портал", українські виробники продали за кордоном своїх товарів на 25 мільярдів 200 мільйонів доларів, передаютьUkr.Media.

Особливим попитом користується продукція вітчизняних аграріїв і харчової промисловості. Найактивніше товари "made in Ukraine" купували в країнах Євросоюзу. Основними торговими партнерами України також залишаються Китай, Туреччина та Сполучені Штати.

04/01/2018

Джерело інформації: https://ukr.media/business/338696/

.

В офіційному журналі ЄС опублікували рішення про торгові преференції для України

/Files/images/vse_pro_vropu/novosti_/324342_1.jpg Автономні торговельні преференції будуть діяти 3 роки.

Європейський Союз опублікував рішення про введення автономних торгових преференцій для України строком дії на 3 роки, передає Ukr.Media. Про це повідомляється в документе, опублікованому в Офіційному журналі ЄС.

Повідомляється, що регламент ЄС відносно автономних торгових преференцій збільшить обсяги сільськогосподарської продукції.

Також нульові тарифні квоти надані для експорту добрив, міді, алюмінію, електричного устаткування, фарб і взуття.

Згідно з рішенням, Україна може експортувати в країни ЄС не сплачуючи мита.

Регламент надає додаткові нульові тарифні квоти для українського меду - 2,5 тис. тонн, кукурудзи та борошна з неї - 650 тис. тонн, ячменю і борошна з нього - 350 тис. тонн, пшениці і борошна - 65 тис. тонн.

Крім того, додана квота на ячмінну крупу - 7,8 тис. тонн, овес - 4 тис. тонн, оброблені томати - 3 тис. тонн і виноградний сік - 500 тонн.

30/10/2017

Джерело інформації: https://ukr.media/politics/324342/

.

"Це свято Європейського континенту": Угода про асоціацію запрацювала на повну

/Files/images/vse_pro_vropu/novosti_/999999999999.jpg Єврочиновники і українська влада привітали з набранням чинності документа.

Україна святкує 1 вересня вступ в силу Угоди про асоціацію з Європейським Союзом, передаєUkr.Media. Документ є першим і важливим кроком повернення держави до європейської сім'ї.

Про це сказав президент Петро Порошенко, перебуваючи на Харківщині з робочою поїздкою, повідомляє його прес-служба.

"Українці змусили зробити все, щоб воно відбулося. І нас не зупинили ні дії Російської Федерації, яка намагалася перешкодити цьому, ні референдум (референдум в Нідерландах – ред.), ні скептики, які не вірили в те, що нам це вдасться. І сьогодні ми з вами святкуємо вступ в силу цієї надзвичайно важливої угоди", - сказав він.

У свою чергу, президент Європейської Комісії Жан-Клод Юнкер зазначив, що ця подія є святом для всієї Європи.

"Рішучість - це чеснота. Сьогодні, незважаючи на всі труднощі, ми це зробили. З моменту вступу в силу Угоди про асоціацію з Україною Євросоюз виконує свої обіцянки перед нашими українськими друзями. Я дякую всім тих, хто зробив це можливим: тим, хто стояв на Майдані і тим, хто наполегливо працює, щоб реформувати країну. Це свято для нашого Європейського континенту", - цитує/Files/images/vse_pro_vropu/novosti_/888888888.jpg його Зовнішня дипломатична служба ЄС.

Високий представник ЄС з питань зовнішньої політики і політики безпеки Федеріка Могерини заявила, що з сьогоднішнього дня у обох сторін угоди з'являться більше можливостей для бізнесу та підприємців.

"Це показує, що ми поділяємо ті ж цілі, і що український народ може розраховувати на підтримку і співпрацю з Європейським Союзом в найближчі роки", - зазначила вона.

Єврокомісар з питань Європейської політики сусідства і переговорів по розширенню Йоганнес Ган зазначив, що вже видно перші конкретні результати реалізації Угоди: зокрема, зріс експорт України в країни ЄС.

"Безпрецедентними були недавні зусилля України, спрямовані на реформи, хоча ще залишається багато роботи, зокрема, повинні бути продовжені зусилля в боротьбі з корупцією. Європейський Союз продовжуватиме підтримувати зусилля України щодо здійснення реформ своїм досвідом і фінансовою підтримкою", - заявив єврокомісар.

06/09/2017

Джерело інформації: https://ukr.media/politics/320265/

.

Асоціація між Євросоюзом та Україною запрацює з 1 вересня

/Files/images/vse_pro_vropu/novosti_/314838_1.jpg Про це повідомляє сайт законодавства ЄС.

Офіційний журнал Європейського Союзу опублікував повідомлення про набуття чинності Угоди про асоціацію між Євросоюзом та Україною з 1 вересня 2017 року, передає Ukr.Media.

Про це повідомляє сайт законодавства ЄС.

"Угода про асоціацію між Європейським союзом і Європейським співтовариством з атомної енергії та їхніми державами-членами, з одного боку, та Україною, з іншого боку, підписану в Брюсселі 21 березня 2014 року і 27 червня 2014 року (1), набуває чинності з 1 вересня 2017 року відповідно до статті 486 (2) Угоди, оскільки останній документ про ратифікацію був переданий на зберігання 11 липня 2017 року", – сказано в повідомленні.

Як відомо, 11 липня 2017 року Рада Європейського Союзу завершила процес ратифікації Угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом.

Президент України Петро Порошенко зазначив, що з 1 вересня 2017 року розпочнеться "якісно новий етап нашого шляху до Європейського Союзу".

Джерело інформації: https://ukr.media/ukrain/314838/

.

Клімкін назвав ключові підсумки саміту Україна-ЄС

/Files/images/vse_pro_vropu/novosti_/9.jpg Глава МЗС України заявив, що у відносинах з Євросоюзом завершився певний важливий етап.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін озвучив в ефіріИнтераголовні підсумки саміту Україна-ЄС.

На питання, що б він назвав головними підсумками всього цього великого міжнародного тижня в Києві і конкретно саміту Україна-ЄС, Клімікн відповів, що це "безумовно" ратифікація Угоди про асоціацію, безвізовий режим, оскільки це результат саміту і автономні торгові преференції для України, які були досягнуті буквально кілька тижнів тому.
"Тепер ми прекрасно розуміємо, що у нас завершився певний важливий етап у відносинах з ЄС", - додав глава МЗС.
Міністр також прокоментував одну з найгостріших проблем у відносинах з ЄС - квоти для українських виробників, яка, за словами Клімкіна, обговорювалася на саміті.
"Ми отримали нові торгові преференції - це 54 нові позиції. Вони істотні. Але, як ми вибираємо квоти? Пшениця - 100%, але, як ви думаєте, оброблена продукція пшениці - аж 3%, навіть менше. Молочні продукти - 15, 20, 25%. І, врешті-решт, ми ж не можемо вивозити тільки соняшник і зернові. Ми повинні щось експортувати і створювати для українців реальні можливості і нові робочі місця. Те, що ми будемо робити в Асоціації, дасть нам можливість робитиважливі речі тут і в результаті, європейці повинні купувати українські сосиски, українське печиво, а не пшеницю і соняшникову олію", - зазначив глава зовнішньополітичного відомства.
Нагадаємо, 13 липня в Києві відбувся 19-й саміт Україна-ЄС.Президент Петро Порошенко заявив, щозадоволений його результатами, оскільки, за його словами, саміт чітко підтвердив готовність України рухатися до Європейського союзу.

Джерело інформації: http://ua.korrespondent.net/ukraine/3869049-klimkin-nazvav-kluichovi-pidsumky-samitu-ukraina-yes

.

Привіт, Європо!

/Files/images/vse_pro_vropu/выдкрий.png Цей сайт – інформаційна платформа всеукраїнської кампанії про безвізовий режим з країнами Європейського союзу. Мета кампанії – роз'яснити громадянам України, які мандрують до ЄС, правила перетину кордону і перебування в ЄС. А також – розповісти про нові можливості та переваги, які надасть українцям безвізовий режим.

.

.

.

Карта для українців: скільки грошей брати до країн ЄС і за що можуть оштрафувати

/Files/images/vse_pro_vropu/карта.jpg За порушення режиму – від наклейки до паспорта до 10 років заборони на в’їзд до країн ЄС

Новина тижня – скасування візового режиму з Євросоюзом.Ми дізналася, які правила зараз передбачені в ЄС для подорожуючих.

.

.

.

Встреча Президента Украины Петра Порошенко и Президента Литовской Республики Дали Грибаускайте в Харькове

Президенты Украины и Литовской Республики после завершения переговоров в Харьковской области встретились с представителями СМИ.

В своем заявлении Президент Украины Петр Порошенко отметил, что встреча в Харькове проходит в исторический момент.
«Остались считанные часы до 11 июня, когда Украина получит безвизовый режим. Он вступает в силу в 12 часов ночи, потому что у нас с Вильнюсом - одно и то же время. И наши первые граждане - правительственная делегация, которую, согласно моему поручению, возглавит первый вице-премьер-министр – первой приедет в Вильнюс. Во многие европейские страны выезжают украинские госслужащие. У меня в этот день будет встреча на границе со Словакией, - сообщил Президент. - Это большой праздник. Праздник фундаментальный. Это окончательный выход Украины из советской Российской империи. Окончательное возвращение в европейскую семью».
Глава государства напомнил, что в эти минуты завершаются последние процедуры по ратификации соглашения об ассоциации Украины с Европейским Союзом.
«1 июня Его величество Король Нидерландов подписал этот документ, 8 июня закончился срок на возможную апелляцию, и сегодня мы, если все будет хорошо, ждем публикации и формального решения Совета ЕС, которое завершит процесс ратификации соглашения об ассоциации», - сообщил Петр Порошенко.
Президент поблагодарил Далю Грибаускайте за поддержку Литвой Украины как на пути к безвизовому режиму и соглашению об ассоциации, так и за помощь, оказанную в 2014 – 2015 годах.
«Литва была рядом с нами в самые тяжелые дни и месяцы 2014 – 2015 годов. Литва была первой страной, которая предоставила нам летальное оружие, боеприпасы, решительно продемонстрировала свою солидарность с украинским народом, с украинской властью, с украинскими Вооруженными силами», - сказал Глава государства.
Он также отметил, что 153 военнослужащих Украины прошли реабилитацию в Литве.
Даля Грибаускайте, в свою очередь, отметила большую работу по реализации реформ, проделанную украинцами для того, чтобы получить зону свободной торговли с ЕС и безвизовый режим.
«За последние три года вы сделали больше, чем за предыдущие 20 лет, - сказала Президент Литовской Республики. - Только вы ответственны за свое будущее. И вы достигли этого. Мы поздравляем вас».
Президент Литвы подчеркнула, что литовцы гордятся Украиной и всегда готовы помочь нашей стране.
«Я рада быть в Харькове, который доказал, что в 40 км от российской границы возможно бороться за свою свободу и независимость», - сказала Даля Грибаускайте.
В ходе визита Президент Литвы Даля Грибаускайте передала президенту Петру Порошенко перископ.
Госпожа Грибаускайте сообщила, что подарок куплен на средства, собранные негосударственной иностранной организацией. Впоследствии прибор будет передан бойцам в зоне АТО.
Напомним, в ходе визита в Харьковскую область президенты Украины и Литовской Республики также встретятся с воинами АТО, проходившими реабилитацию в Литве. После Даля Грибаускайте вместе с Юлией Светличной откроют Дни Литвы в Харькове.

09/06/2017
Источник: Городской дозор

Учасники Генеральної Асамблеї прийняли «Харківську декларацію»

/Files/images/vse_pro_vropu/ассоциация.jpg Декларація за підсумками роботи Генеральної Асамблеї Асоціації міст-володарів Призу Європи була прийнята сьогодні, 7 червня, в Харкові.

Перший заступник Харківського міського голови Ігор Терехов подякував гостям за участь у форумі.

«Ми з вами плідно попрацювали, обговорили чимало моментів, пов'язаних із наданням жителям міст соціальних та адміністративних послуг, обмінялися досвідом у цій галузі. Ми продовжуватимемо докладати максимум зусиль для активізації роботи асоціації та посилення її авторитету на європейській арені», - сказав Ігор Терехов.

«Харківську декларацію» одноголосно прийняли 13 членів Президії Асоціації. У документі, зокрема, йдеться про необхідність рекомендувати містам Європи спрямувати спільні зусилля на вирішення проблем, пов'язаних із наданням населенню публічних послуг в контексті соціальних викликів, які сьогодні стоять перед Європою. Йдеться про інтеграцію біженців та тимчасово переміщених осіб, про соціальну політику в контексті суспільства, що старіє, про інтеграцію людей з обмеженими можливостями, про розвиток охорони здоров'я, освіти, бюджету участі, підтримку сім'ї тощо.

Також у декларації говориться про необхідність активізувати роботу Молодіжних рад у містах з метою залучення молодих людей зі свідомою громадянською позицією в роботу органів місцевого самоврядування.

Крім того, передбачається почати проект з розробки і формування єдиної культурної європейської платформи шляхом проведення в містах одноформатних фестивалів з різною спрямованістю. Це дозволить ефективно обмінюватися досвідом і підтримувати постійну комунікацію в сфері кіно, театру, музики, танців, естради між усіма містами, що беруть участь в цій платформі, і залучати до неї якомога більше міст.

Наступне засідання президії Асоціації міст-володарів Призу Європи відбудеться 8 грудня 2017 року у місті Альтьоттінг (Німеччина). Там же будуть визначені місце, час і тематика наступної Генеральної Асамблеї.

08/06/2017
Источник: Офиційний сайт Харківської міської ради

Харків залишається єдиним містом в країні - володарем усіх нагород Ради Європи

/Files/images/vse_pro_vropu/это.jpg Харків залишається єдиним містом в Україні, яке має повний комплект нагород Ради Європи - Диплом, Почесний Прапор, Таблицю Європи і Приз Європи.

Про це сьогодні, 7 червня, на Генеральній Асамблеї Асоціації міст-володарів Призу Європи повідомив Харківський міський голова Геннадій Кернес.За його словами, в той же час цього року Приз Європи отримало польське місто Люблін - місто-партнер Харкова. Турецьке місто-побратим Газіантеп і українське місто Луцьк отримали Почесну Таблицю Європи, а місто Хмельницький - Прапор Європи.«У 2016 році в Харкові було відкрито перше Регіональне представництво Асоціації міст-володарів Призу Європи.Це дозволило значно активізувати можливість спілкування між містами, які прагнуть отримати Приз Європи. Регіональне представництво координує роботу серед українських міст, які отримали Таблицю, Прапор або Диплом Європи, і наших міст-побратимів і партнерів в інших країнах Європи. Ми ділимося з ними своїм досвідом і реалізуємо спільні проекти», - зазначив Геннадій Кернес.Лідери європейських міст привітали Геннадія Кернеса і харків'ян з тим, що Харків продовжить очолювати Асоціацію міст-володарів Призу Європи.«Нам відомий прогрес, якого досяг Харків з 2010 року, після того як отримав Приз Європи. Я під великим враженням від мера Харкова, його команди, амбіцій і від того, як багато робиться для реалізації цих амбіцій. Приз Європи виткав міцну мережу контактів європейської солідарності. Асоціація будує мости між муніципалітетами різних країн, і наше завдання - переймати кращий досвід один в одного і працювати заради миру в усьому світі», - зазначив віце-голова підкомітету з присудження Призу Європи Ради Європи Джо О'рейллі.Мер польського міста Ченстохова Кшиштоф Матияшчік, якого сьогодні переобрали віце-президентом Асоціації, зазначив, що Харків постійно розвивається. За його словами, він був в місті менше року назад, і за цей час в Харкові вже почали реалізацію кількох масштабних проектів, зокрема, реконструкцію саду Шевченка і зоопарку.«Єдине, що побажав би Харкову, - не збавляти темпів. Головне - це ваша відкритість і любов до свого міста. Я висловлюю надію на наше подальше плідне співробітництво і роботу на благо Європи», - сказав Кшиштоф Матияшчік.Бургоміст міста Альтьоттінг (Німеччина) Херберт Хофауер зазначив, що переобрання Харкова містом-головою Асоціації - це заслужене визнання тієї роботи, який виконує Геннадій Кернес разом зі своєю командою.«Мені здається, що ще жодне місто не реалізувало так багато проектів, як ваше. І сьогодні ви знову взяли на себе завдання працювати з європейськими містами і розвивати Асоціацію в той час, коли стоїть питання європейської єдності. Зараз ми будемо створювати міський сайт - обличчя нашого міста, і будемо переймати ваш досвід. У Харкова є чому повчитися, щоб почерпнути тільки краще», - повідомив Херберт Хофауер.Нагадаємо, що Харків продовжить очолювати Асоціацію міст-володарів Призу Європи в 2017-2018 роках, а Харківський міський голова Геннадій Кернес на Генеральній Асамблеї Асоціації,що проходить сьогодні,був переобраний президентом Асоціації.

У квітні 2010 року на засіданні Ради Європи Харкову одноголосно була присуджена вища європейська нагорода -Приз Європи. Урочиста церемонія нагородження відбулася 23 серпня 2010 року на спеціально скликаній 47-й позачерговій сесії Харківської міської ради V скликання. Приз Європи було засновано Кабінетом Міністрів Ради Європи 1955 року як найвища нагорода, якої удостоюються муніципалітети і регіони Європи.

07/06/2017
Джерело інформації:Офіційний сайт Харківської міської ради

ЄС затвердив безвіз для України

/Files/images/vse_pro_vropu/novosti_/безвиз.jpg Рада ЄС затвердила законодавчу ініціативу ввести безвізовий режим для громадян України. Рішення прийняли на зустрічі міністрів сільського господарства і рибальства ЄС.

Для введення безвізового режиму залишилися дві формальні процедури: законодавчий акт повинен підписати президент Європарламенту і представник Мальти, яка зараз головує в ЄС, а потім його опублікують в офіційному журналі ЄС. Рішення вступить в силу і "безвіз" запрацює на 21 день після публікації.
Підписання відбудеться 17 травня. Президент України Петро Порошенко вже привітав українців з цим рішенням і заявив, що поїде до Страсбурга на урочисте підписання законодавчого зміни. "17 травня в Страсбурзі - як ми домовилися з нашими європейськими друзями, - урочисто підпишуть відповідний законодавчий акт. Це, напевно, буде один з найважливіших моїх візитів за три роки на посаді президента", - написав Петро Порошенко в Facebook.

Публікація закону запланована на 22 травня, а початок безвізових поїздок - на 11 червня 2017 року.
При цьому в разі грубого і масового порушення правил безвізового режиму ЄС може застосувати механізм призупинення.

Коли, як і куди їхати?‎

Міністерство закордонних справ України висловлювало сподівання, що законодавчу ініціативу підпишуть до 18 травня.‎ Для подорожей без віз потрібен біометричний паспорт. На кордоні питатимуть мету поїздки і проситимуть показати деякі документи. Безвізовий режим для українців поширюватиметься на всі країни ЄС, окрім Великої Британії та Ірландії.

Також можна буде їздити до Ісландії, Ліхтенштейну, Норвегії та Швейцарії, які належать до Шенгенської зони, але не є членами ЄС.

Старі (небіометричні) закордонні паспорти з чинними шенгенськими візами діятимуть і далі.

Їздити можна буде на 90 днів протягом кожних півроку у бізнесових, туристичних, сімейних та навчальних цілях, а також для участі у виставках і конференціях.

Водночас, наприклад, для тривалого навчання у країнах ЄС треба буде отримувати довгострокову візу. Також безвізовий режим не надаватиме українцям права працювати в ЄС й отримувати за це заробітню плату. При працевлаштуванні потрібно буде повертатись в Україну та отримувати робочу візу.

Що питатимуть?

При в'їзді до Шенгенської зони прикордонники цікавитимуться метою поїздки й місцем проживання. Для цього проситимуть показати відповідні документи (запрошення від родичів, знайомих або на конференцію, квитки на події чи бронювання готелю).

Також при в'їзді можуть попросити надати підтвердження наявності коштів. Зазвичай це доводять пред'явленням готівки чи платіжної картки з приблизним розрахунком 50 доларів на добу перебування.

Потрібно мати страховий поліс і бути у змозі підтвердити плани повернутися в Україну (зворотний квиток). Усі ці документи прикордонники країн ЄС іноді просять показати і зараз, за наявності шенгенської візи.

13/05/2017

Інформація підготовлена
за матеріалами веб-ресурсів
:
http://24tv.ua/ru/bezviz_dlja_ukrainy_2017_utverdil_sovet_evropejskogo_sojuza_n816055
https://www.facenews.ua/articles/2017/314034/
http://www.bbc.com/ukrainian/features-russian-39882076

.

Європарламент схвалив безвізовий режим для України

/Files/images/vse_pro_vropu/безвіз.pngУ четвер, 7 квітня, пообіді Європейський парламент з великим запасом голосів ухвалить рішення про безвізовий режим для України. 521 голосом Європарламент прийняв рішення про скасування візового режиму для України.

З 2014 року Україна чекала скасування візового режиму. Сьогодні очікування закінчилося перемогою. Європарламент проголосував за довгоочікуване рішення. Для остаточного введення безвізового режиму рішення ще має схвалити Рада ЄС.

Подальший календар схвалення безвізу також відомий. "Ми йдемо за графіком, лишилися самі формальності, але їх треба пройти", – кажуть європейські дипломати.

Отже, безвіз буде, і запрацює він в середині червня.

Та це не знімає всіх питань. Головне з них – як безвіз працюватиме на практиці?

Отже, в’їжджати до ЄС без візи буде дозволено виключно тим, хто має біометричний паспорт. Тобто паспорт із чипом, на якому міститься фото, підпис та відбитки пальців даної особи.

Це не якісь ексклюзивні критерії для України. Така вимога діє для всіх без винятку держав, що пройшли візову лібералізацію з ЄС за останнє десятиріччя; та й у самому Євросоюзі давно видають виключно біометричні паспорти.

А що ж робити з нині діючими паспортами? Відповідь проста: нічого. Жодних вимог щодо їх заміни в ЄС немає.

Маєте діючу мультивізу в паспорті старого зразка? Спокійно користуйтеся нею до завершення строку її дії.

Хочете лишити старий паспорт і оформити біометрику як другий документ? Будь ласка, це теж дозволено.

Більше того, можна буде й надалі звертатися до посольства по візу, якщо ви не матимете біометричного паспорта, але виникла потреба поїхати до ЄС.

Пакет подорожнього

Це питання – найбільш міфологізоване. У соцмережах поширена думка, мовляв, "усі ті документи, які досі носили до консульства, тепер потрібно буде брати на кордон". Доводилося зустрічати навіть абсурдні згадки, що європейські прикордонники питатимуть про "заборгованість в жеку" та "довідку про несудимість".

Словами одного з дописувачів, "хотілося б знати точний перелік "довідок з бані", які потрібні будуть на кордоні".

Ми маємо відповідь на це питання, і вона підтверджена документально. В ЄС діє так званий "Шенгенський прикордонний кодекс" (Schengen border code), де зазначений порядок та правила перетину кордону іноземцями.

Головний висновок з кодексу:

Немає жодної додаткової вимоги до тих подорожуючих, які їдуть до ЄС за безвізовим режимом.

Так, європейські прикордонники перевірятимуть мету поїздки тих, хто їде за безвізом, але вимоги до них точно такі, які і до власників візи. Адже коли ви прибули на кордон із візою в паспорті, вас так само можуть не пустити до країни. Приміром, якщо прикордонник з’ясує, що ви їдете працювати за туристичною візою.

У прикордонному кодексі є п'ять вимог, які поширюються як на "візових", так і на "безвізових" іноземців. В’їзд до країн ЄС дозволений тим громадянам, які:

1) мають на руках документ для перетину кордону (закордонний паспорт, проїзний документ дитини, диппаспорт тощо);

2) можуть обґрунтувати мету та умови свого перебування в ЄС;

3) мають достатні фінансові засоби як для перебування в ЄС, так і для повернення в Україну, або ж здатні отримати їх законним чином (це – пряма цитата із прикордонного кодексу);

4) не перебувають у переліку осіб, яким заборонений в’їзд до ЄС;

5) не становлять загрозу для громадського порядку, безпеки, громадського здоров’я та міжнародних відносин.

Для тих, хто не має біометричного паспорта, до цього переліку додається шостий пункт – потрібно мати в паспорті чинну візу.

Перелік документів, про які може спитати прикордонник залежить від мети поїздки.

Для бізнес-поїздок (відряджень) це:

1. запрошення на зустріч, або інший документ, який підтверджує торговельні чи ділові відносини (прим: це пряма цитата, тобто ви самі обираєте зручний та можливий документ), або квиток на виставку чи зібрання, якщо метою поїздки є їх відвідування.

До слова, зверніть увагу, що для бізнес-поїздок зворотний квиток не входить до переліку обов’язкових документів, і це логічно – часом бізнес-візит може затягнутися. Але будьте готові пояснити цю потребу прикордоннику.

Для туризму або приватних поїздок у вас спитають про:

1. бронювання проживання або запрошення (не офіційне "візове", а довільне!), якщо ви

збираєтеся зупинитися у друзів;

2. зворотний квиток (якщо ви подорожуєте автомобілем, це не є вимогою);

3. маршрут чи план вашої поїздки.

Отже, йдеться виключно про ті документи, які подорожуючий все одно мав би взяти з собою, коли їде за кордон.

Міф про "довідки з банку"

Такої вимоги немає в у прикордонному кодексі ЄС. Вона порушує головний принцип: прикордонники не вимагають документів, які турист не бере у поїздку (а довідку з банку не візьме жоден притомний подорожуючий).

Цей пункт прикордонних правил стосується того, що у вас мають бути в наявності кошти для проживання.

Випадки, коли на кордоні ЄС просять показати готівку, нині є поодинокими; досвід Молдови, де безвіз діє вже три роки, свідчить, що для наших сусідів це також не стало помітною проблемою.

Але для повної впевненості – розберемося, які варіанти дає нам законодавство ЄС.

Кодекс дає подорожуючому кілька опцій:

1) готівкові кошти (але майже ніхто в ЄС не возить значні суми готівкою)

2) тревел-чеки (застарілий та неактуальний варіант)

3) сплачене проживання та квитки

4) фінансові гарантії запрошуючої сторони

5) кредитні картки

Власне, останнім пунктом можна обмежитися. Ми живемо у XXI столітті, і для європейців не секрет, що кредитки нині є головним механізмом зберігання і витрачання коштів. За досвідом, у тих рідкісних випадках, коли на кордоні питають про кошти, достатньо пред’явити картку міжнародних платіжних систем.

І, звичайно ж, радимо все ж мати на ній кошти або достатній кредитний ліміт, адже у конфліктних випадках вас можуть попросити зателефонувати на гарячу лінію банку та перевірити баланс. І цього – достатньо.
А про довідки – забудьте.

09/04/2017

Підготовлено за метеріалами веб-ресурсів:

http://www.eurointegration.com.ua/articles/2017/04/6/7064150/
https://delo.ua/ukraine/gotov-li-ty-k-bezvizu-329864/
http://rian.com.ua/analytics/20170407/1022981137.html

.

В Польщі хочуть суттєво змінити процедуру працевлаштування українців

Міністерство праці, родини та соціальної політики Польщі пропонує оновити закон "Про промоцію працевлаштування", яким передбачається істотна зміна процедура працевлаштування українців.
Про деталі пропонованих змін в інтерв’ю газеті"Наш вибір"розповіла експерт з питань легалізації перебування,голова Фонду розвитку "Понад кордонами" Ксенія Наранович.
У Польщі вже понад 10 років функціонує система освідчень (декларація працедавця, що він хоче взяти іноземця на роботу, завірена в місцевому управлінні праці –ред.), яка дозволяє громадянам декількох країн працювати до 6 місяців без оформлення дозволу на роботу. Така система діє для громадян Вірменії, Білорусі, Грузії, Молдови, РФ та України.
Зміни, які пропонується внести в закон "Про промоцію працевлаштування", стосуються системи освідчень.
Як пояснює Ксенія Наранович, питання освідчень тепер регламентуватиметься законом, а не наказом. Практика освідчень, яка планувалася як тимчасова, стане постійною.
"У проекті закону обмежується коло юридичних осіб, які в принципі можуть оформлювати дозволи на працю, дозволи на сезонну працю (новий тип дозволу, який вводиться згідно з євросоюзною директивою — ред.) та освідчення" - розповідає експерт. Зокрема, тепер матиме значення, чи мав працедавець проблеми з Закладом соціального страхування.
Крім того, освідчення стануть платними – 30 злотих (близько 7 євро).
Також, згідно з пропонованими змінами, у випадку зміни даних працедавця — назви, форми юридичної особи — дозвіл на працю не треба буде змінювати.
"Це, безумовно, полегшення і для польських працедавців, і для іноземних працівників. Так що, можна сказати, у деяких моментах проект закону вносить більше ясності. Натомість інші зміни непокоять." - зазначає Ксенія Наранович.
Зокрема, у працедавців з’явиться більше бюрократичних обов’язків, що на думку експерта, збільшить ризик працевлаштування мігрантів "по-чорному".
Також запропоновані зміни до закону "Про промоцію працевлаштування" передбачають квоти насезонне працевлаштування іноземців.

20/02/2017
Источник: http://www.eurointegration.com.ua/news/2017/02/19/7061890/

.

В Словении открыли памятник философу Григорию Сковороде

/Files/images/vse_pro_vropu/петя.jpg Президент Украины Петр Порошенко в ходе официального визита в Республику Словения принял участие в открытии памятника философу Григорию Сковороде в одном из центральных парков Любляны.

Президент Украины поблагодарил скульптора и всех, кто присоединился к строительству памятника

«Наша дружба должна иметь определенные символы. Мне очень нравится идея мэрии Любляны создать Аллею художников. Какая же может быть Аллея художников, если здесь не представлено Украины? А кем лучше всего может быть представленаУкраина? Тарас Шевченко и Григорий Саввич Сковорода», - отметил Порошенко.

Глава украинского государства подчеркнул, что Григорий Сковорода как странствующий философ «нес дух европейскости украинцев».

«Еще в 18-м веке он демонстрировал европейскость украинцев. Он основал один из первых университетов в Восточной Европе и играл чрезвычайно важную роль в формировании украинцев как нации», - напомнил Порошенко.

Президент Украины поблагодарил скульптора и всех, кто присоединился к строительству этого памятника, а также выразил уверенность, что это будет символом дружбы между двумя народами.

Напомним,Украина и Словениябудут сотрудничатьв сфере энергоэффективности.

18/11/2016
Источник: Корреспондент

Чеські вчені не побачили загрози масової міграції українців на Захід

/Files/images/vse_pro_vropu/чехи.jpg Близько двох мільйонів українців, що стали внутрішніми переселенцями внаслідок війни на частині Донбасу чи окупації Криму, переважно не думають про міграцію на Захід, свідчить дослідження Географічного дослідного центру природничого факультету Карлового університету у столиці Чехії Празі, про яке пише чеська преса.

Завданням дослідження було встановити, чи конфлікт із Росією навколо Криму і Донбасу викликав чи викличе в майбутньому якісь зміни в міграції українського населення, передусім до країн «Вишеградської групи» і Європейського союзу, сказав керівник дослідження Душан Дрбоглав, якого цитує видання iDnes.cz.

За його словами, внутрішні переселенці в Україні в майбутньому не рушать масово на Захід.

Одна з причин – те, що потерпілі переважно зі Східної України і в міграційному плані більше націлені на Росію.

А з країн ЄС і «Вишеградської групи» найбільше українців приймає Польща, що має щодо них ліберальнішу міграційну політику.

Автори дослідження виклали його результати у книжці, яку презентували понад тиждень тому, –«Українська міграція в часи кризи: вимушена і трудова мобільність». Її планують представити і в органах Євросоюзу у Брюсселі.

Уряд Чехії, яка відчуває брак робочої сили в деяких галузях,заявляє, що має намір полегшити видачу робочих віз громадянам України як держави, що культурою і традиціями близька до Чехії.


Інформація підготовлена
за матеріалами інтернет-видань:
Європейський простір: портал проєвропейського громадянського суспільства України

Визы в Румынию будут бесплатными

/Files/images/vse_pro_vropu/рум.jpg
Кабинет министров Украины утвердил соглашение с Румынией об отмене платы за оформление долгосрочных виз.

Такая информация опубликована в тексте постановления № 617 от 8 сентября на сайте Кабмина.«Сделан еще один шаг на пути либерализации визового режима со странами ЕС», - говорится в комментарии к документу.
Соглашение предусматривает бесплатное оформление виз, дающих право украинцам и румынам на въезд в Румынию или Украину соответственно с целью оформления документов на право пребывания или проживания в этих странах на срок более 90 дней.
Текст соглашения был подписан еще 6 мая в пгт Солотвино в Закарпатской области.Как отметили в правительстве, реализация положений соглашения «будет способствовать развитию двусторонних отношений между двумя странами, интенсификации контактов в социально-экономической, культурно-гуманитарной и других сферах».

Інформація підготовлена
за матеріалами інтернет-видань:
Городской дозор

.

Мінекономрозвитку й Представництво ЄС розпочали проект із підтримки бізнесу FORBIZ

/Files/images/vse_pro_vropu/888888888888888.jpg
Представництво Європейського Союзу в Україні у партнерстві з Міністерством економічного розвитку і торгівлі України розпочали проект FORBIZ у рамках ініціативи EU4Business.

Проект FORBIZ містить низку заходів, спрямованих на створення сприятливого бізнес-середовища, приділяючи особливу увагу малому та середньому бізнесу (МСБ).

Головні завдання проекту - допомога у створенні правил гри для підприємців, спрощення регуляції, зменшення адміністративного тиску на МСБ, стимулювання бізнес-орієнтованої політики, а також залучення бізнес-спільноти до конструктивного діалогу.

«Понад 95% підприємств в Україні - це малий і середній бізнес. І для відновлення економічного зростання, в Україні слід створити умови для розвитку, у першу чергу, підприємництва. Зараз МСБ, з одного боку, потерпає від надмірної зарегульованості, з іншого – має обмежений доступ до фінансів. До того ж у підприємців недостатньо інформації про існуючі можливості для розвитку, і вони не завжди можуть ними скористатися. Ми вдячні, що представництво ЄС відповіло на наше прохання про підтримку змін по цих напрямках і запускає проект FORBIZ»,- зазначив Перший віце-прем'єр-міністр України Степан Кубів.

Зі свого боку заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі Максим Нефьодов підкреслив, що саме малі та середні підприємства сьогодні найбільше потерпають від існуючої бюрократії та зарегульованості.«Ми маємо створити новий стандарт регулювання, яке має бути ефективним та вимірюваним, а також впровадити принципово нові підходи у відносинах бізнесу та держави»,- додав він.

Хьюг Мінгареллі, Посол Європейського Союзу в Україні, відзначив, що FORBIZ є ще одним значним проектом ініціативи EU4Business, який сигналізує українському діловому співтовариству про особливо необхідну підтримку ЄС для підприємців в країні.«Бізнес-середовище необхідно покращувати, й ініціатива EU4Business може надати необхідні для цього інструменти»,- підкреслив він.

Під час презентації проекту Народні депутати України, представники Міністерства економічного розвитку і торгівлі України та Представництва ЄС в Україні зустрілися з представниками бізнес-середовища та академічних кіл для обговорення розкриття потенціалу МСБ в Україні.

Довідково
«FORBIZ – створення кращого бізнес-середовища» – провідний проект, який спрямовано на поліпшення бізнес-середовища в Україні, в рамках ініціативи EU4Business. Проект фінансується коштом ЄС та реалізується у партнерстві із Міністерством економічного розвитку і торгівлі України. Незалежна неурядова організація BRDO братиме участь у Проекті EU4B шляхом залучення команди експертів з юридичних питань та аналітиків, надаючи технічну експертизу для створення кращого регулювання в пріоритетних секторах сільського господарства, будівництва, енергетики, транспорту та інфраструктури, контролю та нагляду, міжнародної торгівлі та інформаційних технологій.

.

З 2017 року буде змінено правила працевлаштування українців у Польщі

/Files/images/vse_pro_vropu/data.jpg
Починаючи з наступного року змінюються правила працевлаштування українців у Польщі. Замість заяв працедавців про намір доручити виконання роботи іноземцю (пол. Ośwadczenie o zamiazre powierzenia pracy cudzoziemcowi) будуть діяти дозволи (Zezwolenie na pracę dla cudzoziemców), що видаватимуть районні бюро праці (пол. Powiatowy Urząd Pracy).

Голова Польсько-української господарчої палатиЯцек Пєхотапояснює, що нинішні проблеми пов’язані з тим, що бажаючи спростити процедуру працевлаштування сусідів з-за східного кордону, у Польщі діють надмірні спрощення. Він каже, що заяви не реєструють на центральному рівні, а це ускладнює їхню перевірку.

Яцек Пєхота наголошує, що є працедавці, котрі подають значно більше заяв, аніж вони у змозі найняти робітників. Відтак частина документів потрапляє на чорний ринок.

Яцек Пєхота вважає, що ця проблема вже незабаром зникне. З 2017 року заяви замінять на дозволи, що видаватимуть бюро праці. Їх видаватимуть автоматично, але завдяки реєстрації, їхню вірогідність буде простіше перевірити.

Голова Польсько-української господарчої палати визнає, що існує ризик, що бюро праці не встигатимуть з перевіркою заяв. При цьому він додав, що є ідея, аби оплати за видавання цих дозволів залишалися у бюро, а це дозволить наймати додаткових працівників.

Інформація підготовлена
за веб-ресурсом
: Європейський простір

Кiлькiсть переглядiв: 647

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.
Центральна бібліотека ім. І.С. Тургенєва Централізована бібліотечна система Слобідського району м. Харкова

вулиця Чорноморська, 3,
61036, Харків
Україна

Дата останньої зміни 16 Січня 2021

Фотогалерея