Харків розвиває нові напрямки співпраці з Іспанією

/Files/images/vse_pro_vropu/novosti_/2faaba00f1c99b575baf011a85ba9eb6.jpg Делегація Харківської міської ради на чолі з заступником Харківського міського голови Тетяною Таукешевою перебуває з робочим візитом в Іспанії.

В ході поїзки представники керівництва міста відвідали місто Більбао та Барселону і провели низку зустрічей з представниками місцевих муніципалітетів і профільних департаментів. Зокрема, харків'яни обмінялися досвідом з іспанськими колегами в сфері формування і розподілу міського бюджету, в тому числі бюджету участі.Також в ході зустрічей обговорювалися програми міських рад, які реалізуються для молоді і з залученням молоді, урбаністичні та культурні проекти, а також соціальні проблеми, зокрема, забезпечення соціального захисту населення, залучення і утримання молоді в містах.В рамках поїздки харківська делегація також плануює провести зустріч з представниками бізнес-кіл Іспанії.

01/08/2018
Джерело інформації: Офіційний сайт Харківської міської ради

Парламент Нідерландів скасовує закон, який гальмував євроінтеграцію України

/Files/images/vse_pro_vropu/2018/347100_1.jpg Законопроект, який регулює скасування чинного закону, отримав 76 голосів «за» та 69 «проти».

Нижня палата парламенту Нідерландів на голосуванні підтримала скасування закону про консультативний референдум, через який в 2016 році було заблоковано Угоду про асоціацію України з Європейським Союзом, з посиланням на NOS, передаєUkr.Media.

Законопроект, який регулює скасування чинного закону, отримав 76 голосів «за» та 69 «проти». Проект подала міністр внутрішніх справ Кайса Оллонгрен.

Повідомляється, що за кілька тижнів закон про скасування буде розглянуто в Сенаті (верхня палата парламенту).

28/02/2018
Джерело інформації: https://ukr.media/ukrain/347100/

.

Товари з України набирають популярності в ЄС

/Files/images/vse_pro_vropu/2018/338696_1.jpg Експорт товарів з України за 10 місяців року, що минає виріс більш, ніж на 20%.

Як повідомляє "Урядовий портал", українські виробники продали за кордоном своїх товарів на 25 мільярдів 200 мільйонів доларів, передаютьUkr.Media.

Особливим попитом користується продукція вітчизняних аграріїв і харчової промисловості. Найактивніше товари "made in Ukraine" купували в країнах Євросоюзу. Основними торговими партнерами України також залишаються Китай, Туреччина та Сполучені Штати.

04/01/2018

Джерело інформації: https://ukr.media/business/338696/

.

В офіційному журналі ЄС опублікували рішення про торгові преференції для України

/Files/images/vse_pro_vropu/novosti_/324342_1.jpg Автономні торговельні преференції будуть діяти 3 роки.

Європейський Союз опублікував рішення про введення автономних торгових преференцій для України строком дії на 3 роки, передає Ukr.Media. Про це повідомляється в документе, опублікованому в Офіційному журналі ЄС.

Повідомляється, що регламент ЄС відносно автономних торгових преференцій збільшить обсяги сільськогосподарської продукції.

Також нульові тарифні квоти надані для експорту добрив, міді, алюмінію, електричного устаткування, фарб і взуття.

Згідно з рішенням, Україна може експортувати в країни ЄС не сплачуючи мита.

Регламент надає додаткові нульові тарифні квоти для українського меду - 2,5 тис. тонн, кукурудзи та борошна з неї - 650 тис. тонн, ячменю і борошна з нього - 350 тис. тонн, пшениці і борошна - 65 тис. тонн.

Крім того, додана квота на ячмінну крупу - 7,8 тис. тонн, овес - 4 тис. тонн, оброблені томати - 3 тис. тонн і виноградний сік - 500 тонн.

30/10/2017

Джерело інформації: https://ukr.media/politics/324342/

.

"Це свято Європейського континенту": Угода про асоціацію запрацювала на повну

/Files/images/vse_pro_vropu/novosti_/999999999999.jpg Єврочиновники і українська влада привітали з набранням чинності документа.

Україна святкує 1 вересня вступ в силу Угоди про асоціацію з Європейським Союзом, передаєUkr.Media. Документ є першим і важливим кроком повернення держави до європейської сім'ї.

Про це сказав президент Петро Порошенко, перебуваючи на Харківщині з робочою поїздкою, повідомляє його прес-служба.

"Українці змусили зробити все, щоб воно відбулося. І нас не зупинили ні дії Російської Федерації, яка намагалася перешкодити цьому, ні референдум (референдум в Нідерландах – ред.), ні скептики, які не вірили в те, що нам це вдасться. І сьогодні ми з вами святкуємо вступ в силу цієї надзвичайно важливої угоди", - сказав він.

У свою чергу, президент Європейської Комісії Жан-Клод Юнкер зазначив, що ця подія є святом для всієї Європи.

"Рішучість - це чеснота. Сьогодні, незважаючи на всі труднощі, ми це зробили. З моменту вступу в силу Угоди про асоціацію з Україною Євросоюз виконує свої обіцянки перед нашими українськими друзями. Я дякую всім тих, хто зробив це можливим: тим, хто стояв на Майдані і тим, хто наполегливо працює, щоб реформувати країну. Це свято для нашого Європейського континенту", - цитує/Files/images/vse_pro_vropu/novosti_/888888888.jpg його Зовнішня дипломатична служба ЄС.

Високий представник ЄС з питань зовнішньої політики і політики безпеки Федеріка Могерини заявила, що з сьогоднішнього дня у обох сторін угоди з'являться більше можливостей для бізнесу та підприємців.

"Це показує, що ми поділяємо ті ж цілі, і що український народ може розраховувати на підтримку і співпрацю з Європейським Союзом в найближчі роки", - зазначила вона.

Єврокомісар з питань Європейської політики сусідства і переговорів по розширенню Йоганнес Ган зазначив, що вже видно перші конкретні результати реалізації Угоди: зокрема, зріс експорт України в країни ЄС.

"Безпрецедентними були недавні зусилля України, спрямовані на реформи, хоча ще залишається багато роботи, зокрема, повинні бути продовжені зусилля в боротьбі з корупцією. Європейський Союз продовжуватиме підтримувати зусилля України щодо здійснення реформ своїм досвідом і фінансовою підтримкою", - заявив єврокомісар.

06/09/2017

Джерело інформації: https://ukr.media/politics/320265/

.

Асоціація між Євросоюзом та Україною запрацює з 1 вересня

/Files/images/vse_pro_vropu/novosti_/314838_1.jpg Про це повідомляє сайт законодавства ЄС.

Офіційний журнал Європейського Союзу опублікував повідомлення про набуття чинності Угоди про асоціацію між Євросоюзом та Україною з 1 вересня 2017 року, передає Ukr.Media.

Про це повідомляє сайт законодавства ЄС.

"Угода про асоціацію між Європейським союзом і Європейським співтовариством з атомної енергії та їхніми державами-членами, з одного боку, та Україною, з іншого боку, підписану в Брюсселі 21 березня 2014 року і 27 червня 2014 року (1), набуває чинності з 1 вересня 2017 року відповідно до статті 486 (2) Угоди, оскільки останній документ про ратифікацію був переданий на зберігання 11 липня 2017 року", – сказано в повідомленні.

Як відомо, 11 липня 2017 року Рада Європейського Союзу завершила процес ратифікації Угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом.

Президент України Петро Порошенко зазначив, що з 1 вересня 2017 року розпочнеться "якісно новий етап нашого шляху до Європейського Союзу".

Джерело інформації: https://ukr.media/ukrain/314838/

.

Клімкін назвав ключові підсумки саміту Україна-ЄС

/Files/images/vse_pro_vropu/novosti_/9.jpg Глава МЗС України заявив, що у відносинах з Євросоюзом завершився певний важливий етап.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін озвучив в ефіріИнтераголовні підсумки саміту Україна-ЄС.

На питання, що б він назвав головними підсумками всього цього великого міжнародного тижня в Києві і конкретно саміту Україна-ЄС, Клімікн відповів, що це "безумовно" ратифікація Угоди про асоціацію, безвізовий режим, оскільки це результат саміту і автономні торгові преференції для України, які були досягнуті буквально кілька тижнів тому.
"Тепер ми прекрасно розуміємо, що у нас завершився певний важливий етап у відносинах з ЄС", - додав глава МЗС.
Міністр також прокоментував одну з найгостріших проблем у відносинах з ЄС - квоти для українських виробників, яка, за словами Клімкіна, обговорювалася на саміті.
"Ми отримали нові торгові преференції - це 54 нові позиції. Вони істотні. Але, як ми вибираємо квоти? Пшениця - 100%, але, як ви думаєте, оброблена продукція пшениці - аж 3%, навіть менше. Молочні продукти - 15, 20, 25%. І, врешті-решт, ми ж не можемо вивозити тільки соняшник і зернові. Ми повинні щось експортувати і створювати для українців реальні можливості і нові робочі місця. Те, що ми будемо робити в Асоціації, дасть нам можливість робитиважливі речі тут і в результаті, європейці повинні купувати українські сосиски, українське печиво, а не пшеницю і соняшникову олію", - зазначив глава зовнішньополітичного відомства.
Нагадаємо, 13 липня в Києві відбувся 19-й саміт Україна-ЄС.Президент Петро Порошенко заявив, щозадоволений його результатами, оскільки, за його словами, саміт чітко підтвердив готовність України рухатися до Європейського союзу.

Джерело інформації: http://ua.korrespondent.net/ukraine/3869049-klimkin-nazvav-kluichovi-pidsumky-samitu-ukraina-yes

.

Привіт, Європо!

/Files/images/vse_pro_vropu/выдкрий.png Цей сайт – інформаційна платформа всеукраїнської кампанії про безвізовий режим з країнами Європейського союзу. Мета кампанії – роз'яснити громадянам України, які мандрують до ЄС, правила перетину кордону і перебування в ЄС. А також – розповісти про нові можливості та переваги, які надасть українцям безвізовий режим.

.

.

.

Карта для українців: скільки грошей брати до країн ЄС і за що можуть оштрафувати

/Files/images/vse_pro_vropu/карта.jpg За порушення режиму – від наклейки до паспорта до 10 років заборони на в’їзд до країн ЄС

Новина тижня – скасування візового режиму з Євросоюзом.Ми дізналася, які правила зараз передбачені в ЄС для подорожуючих.

.

.

.

Встреча Президента Украины Петра Порошенко и Президента Литовской Республики Дали Грибаускайте в Харькове

Президенты Украины и Литовской Республики после завершения переговоров в Харьковской области встретились с представителями СМИ.

В своем заявлении Президент Украины Петр Порошенко отметил, что встреча в Харькове проходит в исторический момент.
«Остались считанные часы до 11 июня, когда Украина получит безвизовый режим. Он вступает в силу в 12 часов ночи, потому что у нас с Вильнюсом - одно и то же время. И наши первые граждане - правительственная делегация, которую, согласно моему поручению, возглавит первый вице-премьер-министр – первой приедет в Вильнюс. Во многие европейские страны выезжают украинские госслужащие. У меня в этот день будет встреча на границе со Словакией, - сообщил Президент. - Это большой праздник. Праздник фундаментальный. Это окончательный выход Украины из советской Российской империи. Окончательное возвращение в европейскую семью».
Глава государства напомнил, что в эти минуты завершаются последние процедуры по ратификации соглашения об ассоциации Украины с Европейским Союзом.
«1 июня Его величество Король Нидерландов подписал этот документ, 8 июня закончился срок на возможную апелляцию, и сегодня мы, если все будет хорошо, ждем публикации и формального решения Совета ЕС, которое завершит процесс ратификации соглашения об ассоциации», - сообщил Петр Порошенко.
Президент поблагодарил Далю Грибаускайте за поддержку Литвой Украины как на пути к безвизовому режиму и соглашению об ассоциации, так и за помощь, оказанную в 2014 – 2015 годах.
«Литва была рядом с нами в самые тяжелые дни и месяцы 2014 – 2015 годов. Литва была первой страной, которая предоставила нам летальное оружие, боеприпасы, решительно продемонстрировала свою солидарность с украинским народом, с украинской властью, с украинскими Вооруженными силами», - сказал Глава государства.
Он также отметил, что 153 военнослужащих Украины прошли реабилитацию в Литве.
Даля Грибаускайте, в свою очередь, отметила большую работу по реализации реформ, проделанную украинцами для того, чтобы получить зону свободной торговли с ЕС и безвизовый режим.
«За последние три года вы сделали больше, чем за предыдущие 20 лет, - сказала Президент Литовской Республики. - Только вы ответственны за свое будущее. И вы достигли этого. Мы поздравляем вас».
Президент Литвы подчеркнула, что литовцы гордятся Украиной и всегда готовы помочь нашей стране.
«Я рада быть в Харькове, который доказал, что в 40 км от российской границы возможно бороться за свою свободу и независимость», - сказала Даля Грибаускайте.
В ходе визита Президент Литвы Даля Грибаускайте передала президенту Петру Порошенко перископ.
Госпожа Грибаускайте сообщила, что подарок куплен на средства, собранные негосударственной иностранной организацией. Впоследствии прибор будет передан бойцам в зоне АТО.
Напомним, в ходе визита в Харьковскую область президенты Украины и Литовской Республики также встретятся с воинами АТО, проходившими реабилитацию в Литве. После Даля Грибаускайте вместе с Юлией Светличной откроют Дни Литвы в Харькове.

09/06/2017
Источник: Городской дозор

Учасники Генеральної Асамблеї прийняли «Харківську декларацію»

/Files/images/vse_pro_vropu/ассоциация.jpg Декларація за підсумками роботи Генеральної Асамблеї Асоціації міст-володарів Призу Європи була прийнята сьогодні, 7 червня, в Харкові.

Перший заступник Харківського міського голови Ігор Терехов подякував гостям за участь у форумі.

«Ми з вами плідно попрацювали, обговорили чимало моментів, пов'язаних із наданням жителям міст соціальних та адміністративних послуг, обмінялися досвідом у цій галузі. Ми продовжуватимемо докладати максимум зусиль для активізації роботи асоціації та посилення її авторитету на європейській арені», - сказав Ігор Терехов.

«Харківську декларацію» одноголосно прийняли 13 членів Президії Асоціації. У документі, зокрема, йдеться про необхідність рекомендувати містам Європи спрямувати спільні зусилля на вирішення проблем, пов'язаних із наданням населенню публічних послуг в контексті соціальних викликів, які сьогодні стоять перед Європою. Йдеться про інтеграцію біженців та тимчасово переміщених осіб, про соціальну політику в контексті суспільства, що старіє, про інтеграцію людей з обмеженими можливостями, про розвиток охорони здоров'я, освіти, бюджету участі, підтримку сім'ї тощо.

Також у декларації говориться про необхідність активізувати роботу Молодіжних рад у містах з метою залучення молодих людей зі свідомою громадянською позицією в роботу органів місцевого самоврядування.

Крім того, передбачається почати проект з розробки і формування єдиної культурної європейської платформи шляхом проведення в містах одноформатних фестивалів з різною спрямованістю. Це дозволить ефективно обмінюватися досвідом і підтримувати постійну комунікацію в сфері кіно, театру, музики, танців, естради між усіма містами, що беруть участь в цій платформі, і залучати до неї якомога більше міст.

Наступне засідання президії Асоціації міст-володарів Призу Європи відбудеться 8 грудня 2017 року у місті Альтьоттінг (Німеччина). Там же будуть визначені місце, час і тематика наступної Генеральної Асамблеї.

08/06/2017
Источник: Офиційний сайт Харківської міської ради

Харків залишається єдиним містом в країні - володарем усіх нагород Ради Європи

/Files/images/vse_pro_vropu/это.jpg Харків залишається єдиним містом в Україні, яке має повний комплект нагород Ради Європи - Диплом, Почесний Прапор, Таблицю Європи і Приз Європи.

Про це сьогодні, 7 червня, на Генеральній Асамблеї Асоціації міст-володарів Призу Європи повідомив Харківський міський голова Геннадій Кернес.За його словами, в той же час цього року Приз Європи отримало польське місто Люблін - місто-партнер Харкова. Турецьке місто-побратим Газіантеп і українське місто Луцьк отримали Почесну Таблицю Європи, а місто Хмельницький - Прапор Європи.«У 2016 році в Харкові було відкрито перше Регіональне представництво Асоціації міст-володарів Призу Європи.Це дозволило значно активізувати можливість спілкування між містами, які прагнуть отримати Приз Європи. Регіональне представництво координує роботу серед українських міст, які отримали Таблицю, Прапор або Диплом Європи, і наших міст-побратимів і партнерів в інших країнах Європи. Ми ділимося з ними своїм досвідом і реалізуємо спільні проекти», - зазначив Геннадій Кернес.Лідери європейських міст привітали Геннадія Кернеса і харків'ян з тим, що Харків продовжить очолювати Асоціацію міст-володарів Призу Європи.«Нам відомий прогрес, якого досяг Харків з 2010 року, після того як отримав Приз Європи. Я під великим враженням від мера Харкова, його команди, амбіцій і від того, як багато робиться для реалізації цих амбіцій. Приз Європи виткав міцну мережу контактів європейської солідарності. Асоціація будує мости між муніципалітетами різних країн, і наше завдання - переймати кращий досвід один в одного і працювати заради миру в усьому світі», - зазначив віце-голова підкомітету з присудження Призу Європи Ради Європи Джо О'рейллі.Мер польського міста Ченстохова Кшиштоф Матияшчік, якого сьогодні переобрали віце-президентом Асоціації, зазначив, що Харків постійно розвивається. За його словами, він був в місті менше року назад, і за цей час в Харкові вже почали реалізацію кількох масштабних проектів, зокрема, реконструкцію саду Шевченка і зоопарку.«Єдине, що побажав би Харкову, - не збавляти темпів. Головне - це ваша відкритість і любов до свого міста. Я висловлюю надію на наше подальше плідне співробітництво і роботу на благо Європи», - сказав Кшиштоф Матияшчік.Бургоміст міста Альтьоттінг (Німеччина) Херберт Хофауер зазначив, що переобрання Харкова містом-головою Асоціації - це заслужене визнання тієї роботи, який виконує Геннадій Кернес разом зі своєю командою.«Мені здається, що ще жодне місто не реалізувало так багато проектів, як ваше. І сьогодні ви знову взяли на себе завдання працювати з європейськими містами і розвивати Асоціацію в той час, коли стоїть питання європейської єдності. Зараз ми будемо створювати міський сайт - обличчя нашого міста, і будемо переймати ваш досвід. У Харкова є чому повчитися, щоб почерпнути тільки краще», - повідомив Херберт Хофауер.Нагадаємо, що Харків продовжить очолювати Асоціацію міст-володарів Призу Європи в 2017-2018 роках, а Харківський міський голова Геннадій Кернес на Генеральній Асамблеї Асоціації,що проходить сьогодні,був переобраний президентом Асоціації.

У квітні 2010 року на засіданні Ради Європи Харкову одноголосно була присуджена вища європейська нагорода -Приз Європи. Урочиста церемонія нагородження відбулася 23 серпня 2010 року на спеціально скликаній 47-й позачерговій сесії Харківської міської ради V скликання. Приз Європи було засновано Кабінетом Міністрів Ради Європи 1955 року як найвища нагорода, якої удостоюються муніципалітети і регіони Європи.

07/06/2017
Джерело інформації:Офіційний сайт Харківської міської ради

ЄС затвердив безвіз для України

/Files/images/vse_pro_vropu/novosti_/безвиз.jpg Рада ЄС затвердила законодавчу ініціативу ввести безвізовий режим для громадян України. Рішення прийняли на зустрічі міністрів сільського господарства і рибальства ЄС.

Для введення безвізового режиму залишилися дві формальні процедури: законодавчий акт повинен підписати президент Європарламенту і представник Мальти, яка зараз головує в ЄС, а потім його опублікують в офіційному журналі ЄС. Рішення вступить в силу і "безвіз" запрацює на 21 день після публікації.
Підписання відбудеться 17 травня. Президент України Петро Порошенко вже привітав українців з цим рішенням і заявив, що поїде до Страсбурга на урочисте підписання законодавчого зміни. "17 травня в Страсбурзі - як ми домовилися з нашими європейськими друзями, - урочисто підпишуть відповідний законодавчий акт. Це, напевно, буде один з найважливіших моїх візитів за три роки на посаді президента", - написав Петро Порошенко в Facebook.

Публікація закону запланована на 22 травня, а початок безвізових поїздок - на 11 червня 2017 року.
При цьому в разі грубого і масового порушення правил безвізового режиму ЄС може застосувати механізм призупинення.

Коли, як і куди їхати?‎

Міністерство закордонних справ України висловлювало сподівання, що законодавчу ініціативу підпишуть до 18 травня.‎ Для подорожей без віз потрібен біометричний паспорт. На кордоні питатимуть мету поїздки і проситимуть показати деякі документи. Безвізовий режим для українців поширюватиметься на всі країни ЄС, окрім Великої Британії та Ірландії.

Також можна буде їздити до Ісландії, Ліхтенштейну, Норвегії та Швейцарії, які належать до Шенгенської зони, але не є членами ЄС.

Старі (небіометричні) закордонні паспорти з чинними шенгенськими візами діятимуть і далі.

Їздити можна буде на 90 днів протягом кожних півроку у бізнесових, туристичних, сімейних та навчальних цілях, а також для участі у виставках і конференціях.

Водночас, наприклад, для тривалого навчання у країнах ЄС треба буде отримувати довгострокову візу. Також безвізовий режим не надаватиме українцям права працювати в ЄС й отримувати за це заробітню плату. При працевлаштуванні потрібно буде повертатись в Україну та отримувати робочу візу.

Що питатимуть?

При в'їзді до Шенгенської зони прикордонники цікавитимуться метою поїздки й місцем проживання. Для цього проситимуть показати відповідні документи (запрошення від родичів, знайомих або на конференцію, квитки на події чи бронювання готелю).

Також при в'їзді можуть попросити надати підтвердження наявності коштів. Зазвичай це доводять пред'явленням готівки чи платіжної картки з приблизним розрахунком 50 доларів на добу перебування.

Потрібно мати страховий поліс і бути у змозі підтвердити плани повернутися в Україну (зворотний квиток). Усі ці документи прикордонники країн ЄС іноді просять показати і зараз, за наявності шенгенської візи.

13/05/2017

Інформація підготовлена
за матеріалами веб-ресурсів
:
http://24tv.ua/ru/bezviz_dlja_ukrainy_2017_utverdil_sovet_evropejskogo_sojuza_n816055
https://www.facenews.ua/articles/2017/314034/
http://www.bbc.com/ukrainian/features-russian-39882076

.

Європарламент схвалив безвізовий режим для України

/Files/images/vse_pro_vropu/безвіз.pngУ четвер, 7 квітня, пообіді Європейський парламент з великим запасом голосів ухвалить рішення про безвізовий режим для України. 521 голосом Європарламент прийняв рішення про скасування візового режиму для України.

З 2014 року Україна чекала скасування візового режиму. Сьогодні очікування закінчилося перемогою. Європарламент проголосував за довгоочікуване рішення. Для остаточного введення безвізового режиму рішення ще має схвалити Рада ЄС.

Подальший календар схвалення безвізу також відомий. "Ми йдемо за графіком, лишилися самі формальності, але їх треба пройти", – кажуть європейські дипломати.

Отже, безвіз буде, і запрацює він в середині червня.

Та це не знімає всіх питань. Головне з них – як безвіз працюватиме на практиці?

Отже, в’їжджати до ЄС без візи буде дозволено виключно тим, хто має біометричний паспорт. Тобто паспорт із чипом, на якому міститься фото, підпис та відбитки пальців даної особи.

Це не якісь ексклюзивні критерії для України. Така вимога діє для всіх без винятку держав, що пройшли візову лібералізацію з ЄС за останнє десятиріччя; та й у самому Євросоюзі давно видають виключно біометричні паспорти.

А що ж робити з нині діючими паспортами? Відповідь проста: нічого. Жодних вимог щодо їх заміни в ЄС немає.

Маєте діючу мультивізу в паспорті старого зразка? Спокійно користуйтеся нею до завершення строку її дії.

Хочете лишити старий паспорт і оформити біометрику як другий документ? Будь ласка, це теж дозволено.

Більше того, можна буде й надалі звертатися до посольства по візу, якщо ви не матимете біометричного паспорта, але виникла потреба поїхати до ЄС.

Пакет подорожнього

Це питання – найбільш міфологізоване. У соцмережах поширена думка, мовляв, "усі ті документи, які досі носили до консульства, тепер потрібно буде брати на кордон". Доводилося зустрічати навіть абсурдні згадки, що європейські прикордонники питатимуть про "заборгованість в жеку" та "довідку про несудимість".

Словами одного з дописувачів, "хотілося б знати точний перелік "довідок з бані", які потрібні будуть на кордоні".

Ми маємо відповідь на це питання, і вона підтверджена документально. В ЄС діє так званий "Шенгенський прикордонний кодекс" (Schengen border code), де зазначений порядок та правила перетину кордону іноземцями.

Головний висновок з кодексу:

Немає жодної додаткової вимоги до тих подорожуючих, які їдуть до ЄС за безвізовим режимом.

Так, європейські прикордонники перевірятимуть мету поїздки тих, хто їде за безвізом, але вимоги до них точно такі, які і до власників візи. Адже коли ви прибули на кордон із візою в паспорті, вас так само можуть не пустити до країни. Приміром, якщо прикордонник з’ясує, що ви їдете працювати за туристичною візою.

У прикордонному кодексі є п'ять вимог, які поширюються як на "візових", так і на "безвізових" іноземців. В’їзд до країн ЄС дозволений тим громадянам, які:

1) мають на руках документ для перетину кордону (закордонний паспорт, проїзний документ дитини, диппаспорт тощо);

2) можуть обґрунтувати мету та умови свого перебування в ЄС;

3) мають достатні фінансові засоби як для перебування в ЄС, так і для повернення в Україну, або ж здатні отримати їх законним чином (це – пряма цитата із прикордонного кодексу);

4) не перебувають у переліку осіб, яким заборонений в’їзд до ЄС;

5) не становлять загрозу для громадського порядку, безпеки, громадського здоров’я та міжнародних відносин.

Для тих, хто не має біометричного паспорта, до цього переліку додається шостий пункт – потрібно мати в паспорті чинну візу.

Перелік документів, про які може спитати прикордонник залежить від мети поїздки.

Для бізнес-поїздок (відряджень) це:

1. запрошення на зустріч, або інший документ, який підтверджує торговельні чи ділові відносини (прим: це пряма цитата, тобто ви самі обираєте зручний та можливий документ), або квиток на виставку чи зібрання, якщо метою поїздки є їх відвідування.

До слова, зверніть увагу, що для бізнес-поїздок зворотний квиток не входить до переліку обов’язкових документів, і це логічно – часом бізнес-візит може затягнутися. Але будьте готові пояснити цю потребу прикордоннику.

Для туризму або приватних поїздок у вас спитають про:

1. бронювання проживання або запрошення (не офіційне "візове", а довільне!), якщо ви

збираєтеся зупинитися у друзів;

2. зворотний квиток (якщо ви подорожуєте автомобілем, це не є вимогою);

3. маршрут чи план вашої поїздки.

Отже, йдеться виключно про ті документи, які подорожуючий все одно мав би взяти з собою, коли їде за кордон.

Міф про "довідки з банку"

Такої вимоги немає в у прикордонному кодексі ЄС. Вона порушує головний принцип: прикордонники не вимагають документів, які турист не бере у поїздку (а довідку з банку не візьме жоден притомний подорожуючий).

Цей пункт прикордонних правил стосується того, що у вас мають бути в наявності кошти для проживання.

Випадки, коли на кордоні ЄС просять показати готівку, нині є поодинокими; досвід Молдови, де безвіз діє вже три роки, свідчить, що для наших сусідів це також не стало помітною проблемою.

Але для повної впевненості – розберемося, які варіанти дає нам законодавство ЄС.

Кодекс дає подорожуючому кілька опцій:

1) готівкові кошти (але майже ніхто в ЄС не возить значні суми готівкою)

2) тревел-чеки (застарілий та неактуальний варіант)

3) сплачене проживання та квитки

4) фінансові гарантії запрошуючої сторони

5) кредитні картки

Власне, останнім пунктом можна обмежитися. Ми живемо у XXI столітті, і для європейців не секрет, що кредитки нині є головним механізмом зберігання і витрачання коштів. За досвідом, у тих рідкісних випадках, коли на кордоні питають про кошти, достатньо пред’явити картку міжнародних платіжних систем.

І, звичайно ж, радимо все ж мати на ній кошти або достатній кредитний ліміт, адже у конфліктних випадках вас можуть попросити зателефонувати на гарячу лінію банку та перевірити баланс. І цього – достатньо.
А про довідки – забудьте.

09/04/2017

Підготовлено за метеріалами веб-ресурсів:

http://www.eurointegration.com.ua/articles/2017/04/6/7064150/
https://delo.ua/ukraine/gotov-li-ty-k-bezvizu-329864/
http://rian.com.ua/analytics/20170407/1022981137.html

.

В Польщі хочуть суттєво змінити процедуру працевлаштування українців

Міністерство праці, родини та соціальної політики Польщі пропонує оновити закон "Про промоцію працевлаштування", яким передбачається істотна зміна процедура працевлаштування українців.
Про деталі пропонованих змін в інтерв’ю газеті"Наш вибір"розповіла експерт з питань легалізації перебування,голова Фонду розвитку "Понад кордонами" Ксенія Наранович.
У Польщі вже понад 10 років функціонує система освідчень (декларація працедавця, що він хоче взяти іноземця на роботу, завірена в місцевому управлінні праці –ред.), яка дозволяє громадянам декількох країн працювати до 6 місяців без оформлення дозволу на роботу. Така система діє для громадян Вірменії, Білорусі, Грузії, Молдови, РФ та України.
Зміни, які пропонується внести в закон "Про промоцію працевлаштування", стосуються системи освідчень.
Як пояснює Ксенія Наранович, питання освідчень тепер регламентуватиметься законом, а не наказом. Практика освідчень, яка планувалася як тимчасова, стане постійною.
"У проекті закону обмежується коло юридичних осіб, які в принципі можуть оформлювати дозволи на працю, дозволи на сезонну працю (новий тип дозволу, який вводиться згідно з євросоюзною директивою — ред.) та освідчення" - розповідає експерт. Зокрема, тепер матиме значення, чи мав працедавець проблеми з Закладом соціального страхування.
Крім того, освідчення стануть платними – 30 злотих (близько 7 євро).
Також, згідно з пропонованими змінами, у випадку зміни даних працедавця — назви, форми юридичної особи — дозвіл на працю не треба буде змінювати.
"Це, безумовно, полегшення і для польських працедавців, і для іноземних працівників. Так що, можна сказати, у деяких моментах проект закону вносить більше ясності. Натомість інші зміни непокоять." - зазначає Ксенія Наранович.
Зокрема, у працедавців з’явиться більше бюрократичних обов’язків, що на думку експерта, збільшить ризик працевлаштування мігрантів "по-чорному".
Також запропоновані зміни до закону "Про промоцію працевлаштування" передбачають квоти насезонне працевлаштування іноземців.

20/02/2017
Источник: http://www.eurointegration.com.ua/news/2017/02/19/7061890/

.

В Словении открыли памятник философу Григорию Сковороде

/Files/images/vse_pro_vropu/петя.jpg Президент Украины Петр Порошенко в ходе официального визита в Республику Словения принял участие в открытии памятника философу Григорию Сковороде в одном из центральных парков Любляны.

Президент Украины поблагодарил скульптора и всех, кто присоединился к строительству памятника

«Наша дружба должна иметь определенные символы. Мне очень нравится идея мэрии Любляны создать Аллею художников. Какая же может быть Аллея художников, если здесь не представлено Украины? А кем лучше всего может быть представленаУкраина? Тарас Шевченко и Григорий Саввич Сковорода», - отметил Порошенко.

Глава украинского государства подчеркнул, что Григорий Сковорода как странствующий философ «нес дух европейскости украинцев».

«Еще в 18-м веке он демонстрировал европейскость украинцев. Он основал один из первых университетов в Восточной Европе и играл чрезвычайно важную роль в формировании украинцев как нации», - напомнил Порошенко.

Президент Украины поблагодарил скульптора и всех, кто присоединился к строительству этого памятника, а также выразил уверенность, что это будет символом дружбы между двумя народами.

Напомним,Украина и Словениябудут сотрудничатьв сфере энергоэффективности.

18/11/2016
Источник: Корреспондент

Чеські вчені не побачили загрози масової міграції українців на Захід

/Files/images/vse_pro_vropu/чехи.jpg Близько двох мільйонів українців, що стали внутрішніми переселенцями внаслідок війни на частині Донбасу чи окупації Криму, переважно не думають про міграцію на Захід, свідчить дослідження Географічного дослідного центру природничого факультету Карлового університету у столиці Чехії Празі, про яке пише чеська преса.

Завданням дослідження було встановити, чи конфлікт із Росією навколо Криму і Донбасу викликав чи викличе в майбутньому якісь зміни в міграції українського населення, передусім до країн «Вишеградської групи» і Європейського союзу, сказав керівник дослідження Душан Дрбоглав, якого цитує видання iDnes.cz.

За його словами, внутрішні переселенці в Україні в майбутньому не рушать масово на Захід.

Одна з причин – те, що потерпілі переважно зі Східної України і в міграційному плані більше націлені на Росію.

А з країн ЄС і «Вишеградської групи» найбільше українців приймає Польща, що має щодо них ліберальнішу міграційну політику.

Автори дослідження виклали його результати у книжці, яку презентували понад тиждень тому, –«Українська міграція в часи кризи: вимушена і трудова мобільність». Її планують представити і в органах Євросоюзу у Брюсселі.

Уряд Чехії, яка відчуває брак робочої сили в деяких галузях,заявляє, що має намір полегшити видачу робочих віз громадянам України як держави, що культурою і традиціями близька до Чехії.


Інформація підготовлена
за матеріалами інтернет-видань:
Європейський простір: портал проєвропейського громадянського суспільства України

Визы в Румынию будут бесплатными

/Files/images/vse_pro_vropu/рум.jpg
Кабинет министров Украины утвердил соглашение с Румынией об отмене платы за оформление долгосрочных виз.

Такая информация опубликована в тексте постановления № 617 от 8 сентября на сайте Кабмина.«Сделан еще один шаг на пути либерализации визового режима со странами ЕС», - говорится в комментарии к документу.
Соглашение предусматривает бесплатное оформление виз, дающих право украинцам и румынам на въезд в Румынию или Украину соответственно с целью оформления документов на право пребывания или проживания в этих странах на срок более 90 дней.
Текст соглашения был подписан еще 6 мая в пгт Солотвино в Закарпатской области.Как отметили в правительстве, реализация положений соглашения «будет способствовать развитию двусторонних отношений между двумя странами, интенсификации контактов в социально-экономической, культурно-гуманитарной и других сферах».

Інформація підготовлена
за матеріалами інтернет-видань:
Городской дозор

.

Мінекономрозвитку й Представництво ЄС розпочали проект із підтримки бізнесу FORBIZ

/Files/images/vse_pro_vropu/888888888888888.jpg
Представництво Європейського Союзу в Україні у партнерстві з Міністерством економічного розвитку і торгівлі України розпочали проект FORBIZ у рамках ініціативи EU4Business.

Проект FORBIZ містить низку заходів, спрямованих на створення сприятливого бізнес-середовища, приділяючи особливу увагу малому та середньому бізнесу (МСБ).

Головні завдання проекту - допомога у створенні правил гри для підприємців, спрощення регуляції, зменшення адміністративного тиску на МСБ, стимулювання бізнес-орієнтованої політики, а також залучення бізнес-спільноти до конструктивного діалогу.

«Понад 95% підприємств в Україні - це малий і середній бізнес. І для відновлення економічного зростання, в Україні слід створити умови для розвитку, у першу чергу, підприємництва. Зараз МСБ, з одного боку, потерпає від надмірної зарегульованості, з іншого – має обмежений доступ до фінансів. До того ж у підприємців недостатньо інформації про існуючі можливості для розвитку, і вони не завжди можуть ними скористатися. Ми вдячні, що представництво ЄС відповіло на наше прохання про підтримку змін по цих напрямках і запускає проект FORBIZ»,- зазначив Перший віце-прем'єр-міністр України Степан Кубів.

Зі свого боку заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі Максим Нефьодов підкреслив, що саме малі та середні підприємства сьогодні найбільше потерпають від існуючої бюрократії та зарегульованості.«Ми маємо створити новий стандарт регулювання, яке має бути ефективним та вимірюваним, а також впровадити принципово нові підходи у відносинах бізнесу та держави»,- додав він.

Хьюг Мінгареллі, Посол Європейського Союзу в Україні, відзначив, що FORBIZ є ще одним значним проектом ініціативи EU4Business, який сигналізує українському діловому співтовариству про особливо необхідну підтримку ЄС для підприємців в країні.«Бізнес-середовище необхідно покращувати, й ініціатива EU4Business може надати необхідні для цього інструменти»,- підкреслив він.

Під час презентації проекту Народні депутати України, представники Міністерства економічного розвитку і торгівлі України та Представництва ЄС в Україні зустрілися з представниками бізнес-середовища та академічних кіл для обговорення розкриття потенціалу МСБ в Україні.

Довідково
«FORBIZ – створення кращого бізнес-середовища» – провідний проект, який спрямовано на поліпшення бізнес-середовища в Україні, в рамках ініціативи EU4Business. Проект фінансується коштом ЄС та реалізується у партнерстві із Міністерством економічного розвитку і торгівлі України. Незалежна неурядова організація BRDO братиме участь у Проекті EU4B шляхом залучення команди експертів з юридичних питань та аналітиків, надаючи технічну експертизу для створення кращого регулювання в пріоритетних секторах сільського господарства, будівництва, енергетики, транспорту та інфраструктури, контролю та нагляду, міжнародної торгівлі та інформаційних технологій.

.

З 2017 року буде змінено правила працевлаштування українців у Польщі

/Files/images/vse_pro_vropu/data.jpg
Починаючи з наступного року змінюються правила працевлаштування українців у Польщі. Замість заяв працедавців про намір доручити виконання роботи іноземцю (пол. Ośwadczenie o zamiazre powierzenia pracy cudzoziemcowi) будуть діяти дозволи (Zezwolenie na pracę dla cudzoziemców), що видаватимуть районні бюро праці (пол. Powiatowy Urząd Pracy).

Голова Польсько-української господарчої палатиЯцек Пєхотапояснює, що нинішні проблеми пов’язані з тим, що бажаючи спростити процедуру працевлаштування сусідів з-за східного кордону, у Польщі діють надмірні спрощення. Він каже, що заяви не реєструють на центральному рівні, а це ускладнює їхню перевірку.

Яцек Пєхота наголошує, що є працедавці, котрі подають значно більше заяв, аніж вони у змозі найняти робітників. Відтак частина документів потрапляє на чорний ринок.

Яцек Пєхота вважає, що ця проблема вже незабаром зникне. З 2017 року заяви замінять на дозволи, що видаватимуть бюро праці. Їх видаватимуть автоматично, але завдяки реєстрації, їхню вірогідність буде простіше перевірити.

Голова Польсько-української господарчої палати визнає, що існує ризик, що бюро праці не встигатимуть з перевіркою заяв. При цьому він додав, що є ідея, аби оплати за видавання цих дозволів залишалися у бюро, а це дозволить наймати додаткових працівників.

Інформація підготовлена
за веб-ресурсом
: Європейський простір

Кiлькiсть переглядiв: 162

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.
Центральна бібліотека ім. І.С. Тургенєва Централізована бібліотечна система Слобідського району м. Харкова

вулиця Чорноморська, 3,
61036, Харків
Україна

Дата останньої зміни 18 Листопада 2018

Фотогалерея