У Харкові пройде онлайн-конференція, присвячена розвитку туризму

Онлайн-конференція «Поточний стан та тенденції розвитку туризму в сучасних умовах» відбудеться у п'ятницю, 22 травня.

/Files/images/novini_2020/d46e6027eb2281adda008d9943e55f0a.jpgЯк повідомили у Департаменті міжнародного співробітництва, уній візьмуть участь українські та іноземні експерти з провідних організацій у сфері туризму. Серед них - Всесвітня туристична організація при ООН (UNWTO) та Всесвітня федерація туристичних міст (WTCF), членом якої минулого року став Харків (наразі - єдине місто в Україні, що офіційно прийняте до складу федерації), а також Національна туристична організація України та Державне агентство розвитку туризму України.
У ході конференції планується обговорити такі питання:
- Що зараз відбувається зі сферою туризму у всесвітньому масштабі та в Україні зокрема;
- Як змінилася/зміниться сфера туризму в існуючих умовах;
- Тенденції розвитку туризму з точки зору експертів;
- Прогнози всесвітніх та всеукраїнських організацій з розвитку туризму на найближче майбутнє і в довгостроковій перспективі.
Початок - о 12:00.
Захід транслюватиметься наофіційній сторінці Департаменту міжнародного співробітництва у соціальній мережі «Facebook».

21/05/2020
Джерело інформації: Офіційний сайт Харківської міської ради

У Харкові обирають найкращі тревел-фотографії та відео з усього світу

Підведено перші підсумки Міжнародного фестивалю подорожей та мистецтв «II Kharkiv International Festival of Arts and Travel»

/Files/images/vovcha/c033e110fa18c02ab2cbed2359362169.jpgФестиваль пройшов у рамках Міжнародного туристичного форуму «Харків: партнерство в туризмі». Цьогоріч у ньому взяли участь 1411 конкурсантів зі 103 країн світу. Найбільша кількість заявок надійшла з України, Туреччини, Франції, Німеччини, Італії, Іспанії, Індії та Ірану.
На розгляд журі було подано близько 2 тис. конкурсних фототворів та відеоробіт за номінаціями: дрон-відео (598 конкурсантів), роуд-муві (571 конкурсант), фільм тревел-документалістики (121 конкурсант) та тревел-фотографія (121 конкурсант).Усі роботи пройшли дистанційний конкурсний відбірковий етап, у результаті якого був сформований шорт-лист кращих робіт фестивалю: 27дрон-відео, 25 фільмів роуд муві, 35фільмів тревел-документалістики та 41тревел-фотографія. Серед них єпрофесійні роботи українців - мандрівників Ольги та Андрія Андрїєвих, Дар’ї Маляр, фотографів Ольги Дзюби, Євгена Самученка та студента-іноземця Ліла Ахмаді, який представив на конкурс добірку світлин Харкова очима іноземця.
Далі відбудеться фінальний відбір на отримання головного призу фестивалю і призів номінацій. З більш детальною інформацією можна ознайомитися насайтіфестивалю.

07/05/2020
Джерело інформації: Офіційний сайт Харківської міської ради

Агентство «Fitch» підтвердило рейтинги Харкова

Рейтингове агентство «Fitch Ratings» підтвердило рейтинги міста Харкова на рівні «В», прогноз «Стабільний».

/Files/images/novini_2020/c00e88de15b0d6e44a01941e87bda879.jpgРейтингове агентство «Fitch Ratings» 30 квітня підтвердило довгострокові рейтинги дефолту емітента («РДЕ») міста Харкова в іноземній і національній валюті на рівні «B» і переглянуло прогноз по рейтингах на «Стабільний».
Про це повідомили в Департаменті економіки та комунального майна.
Підтвердження рейтингів міста Харкова та перегляд прогнозу по рейтингах на «Стабільний» послідували за зміною прогнозу по рейтингах України. Експерти «Fitch Ratings» як і раніше вважають, що рейтинги міста Харкова стримуються суверенним рейтингом України.

04/05/2020
Джерело інформації: Офіційний сайт Харківської міської ради

Визначилися фіналісти міського конкурсу «Create Kharkiv»

Журі визначило фіналістів відбіркового туру міського конкурсу креативних проєктів «Create Kharkiv».

/Files/images/novini_2020/a93bd68825acf66af9ae8a50c3c1bd6a.jpgЯк повідомили організатори, у конкурсі взяли участь 113 осіб. Проєкти оцінювались у таких номінаціях:«Дизайн середовища», «Fashion-дизайн», «Архітектура та містобудування» та «Візуальне мистецтво». Журі уважно ознайомилося з усіма проєктами і відібрало кращі з них для участі у другому турі. Всього у фінальний етап вийшли 28 проєктів - по сім у кожній номінації.
Як повідомила голова журі конкурсу, начальник управління інноваційного розвитку та іміджевих проєктів міської ради Вікторія Грецька-Миргородська, конкурсанти подали проєкти високого рівня.
«Конкурс вперше проводиться у розширеному форматі з чотирма досить серйозними номінаціями. І, відверто кажучи, ми не очікували, що отримаємо так багато заявок. До того ж, практично всі проєкти виконані на дуже високому рівні, тому журі було непросто визначити кращих з кращих. Ми щиро вдячні всім учасникам і неодмінно продовжимо з ними співпрацю в інших форматах, а фіналістів вітаємо і чекаємо на зустрічі у другому етапі конкурсу», - зазначила Вікторія Грецька-Миргородська.
Тепер учасники другого туру повинні будуть зробити короткі відеоролики (до 30 сек.), що представляють їхні проєкти. Файли приймаються до 13 квітня включно на електронну адресу: invets.uprav@gmail.com. Проєкти без відеопрезентацій не зможуть взяти участь у фінальному голосуванні, яке відбудеться 25 квітня у прямому ефірі на відео-сервері «Youtube». Ведучими заходу стануть актор, музикант і відеоблогер Євген Білозеров, а також шоумен і ведучий Іван Русанов.
У кожній номінації визначать переможців і призерів, які посіли перше, друге та третє місця. Кращий проєкт отримає Гран-прі - сертифікат на поїздку на «Barcelona Design Week». Захід пройде,попередньо, 9-18 червня в Іспанії (у разі перенесення поїздка відбудеться в інші дати).

10/04/2020
Джерело інформації: Офіційний сайт Харківської міської ради

У Харкові пройшов вебінар-конкурс стартапів

Вебінар-конкурс стартапів, організований управлінням інноваційного розвитку та іміджевих проєктів спільно з проєктом «Polish Ukrainian Startup Bridge», відбувся сьогодні, 3 квітня.

/Files/images/novini_2020/b7d54d7edffa2a353fd1ae168e568861.jpgЙого метою було презентувати харківські стартапи представникам польських інвестиційних фондів.
Під час заходу були представлені три стартапи: гра на операційну систему iOS «Animaro», аудіореклама на дронах «Drooney» і водяний санітайзер «Dew Pocket».
За результатами конкурсу, переможцем було обрано стартап «Animaro», який представить місто Харків у фіналі конкурсу, який пройде у вересні у місті Києві.

06/04/2020
Джерело інформації: Офіційний сайт Харківської міської ради

Харків'ян запрошують взяти участь у вебінарах на хвилюючі теми

Перший вебінар в рамках проекту «Diplomacy talks», присвячений ситуації щодо Мінських домовленостей, відбувся сьогодні, 30 березня, у Харкові.

/Files/images/novini_2020/e5b0c25b010323214c05f3b976a0fbf3.jpgЯк повідомили в Департаменті міжнародного співробітництва, проєкт «Diplomacy talks» покликаний підвищити рівень медіаграмотності і подолати труднощі в аналізі причинно-наслідкових зв'язків, коли справа стосується резонансних подій і новин.
Тема першого вебінару була - «Що там у Мінську?». За словами організаторів, це питання сьогодні мало хвилює українців, тоді як саме зараз в Мінську відбуваються важливі події. Спікером заходу виступив координатор проєктів Фонду Конрада Аденауера в Харкові Василь Михайлишин.
1 квітня відбудеться другий вебінар на тему «Нафта, вірус і араби: що там на Близькому Сході?». Спікер заходу - експерт з питань міжнародної політики та Близького Сходу аналітичного центру «Український інститут майбутнього» Ілля Куса. Початок - о 16:00.
Всі бажаючі взяти участь у вебінарі можуть зареєструватисятут. Кількість учасників - до 100 осіб.
Організатор заходу - Комісія з питань міжнародного співробітництва та туризму Молодіжної ради при Харківському міському голові та ГО «Public Diplomacy Platform» за підтримки Департаменту міжнародного співробітництва.

01/04/2020
Джерело інформації: Офіційний сайт Харківської міської ради

Європейські міста створили інформаційну платформу «COVID news»

Міжнародна організація «EUROCITIES», членом якої є місто Харків, створила інформаційну платформу «COVID news».

/Files/images/novini_2020/82063107c070e13f711ed1b24cd5b7d4.jpgЯк повідомили у Департаменті міжнародного співробітництва, наплатформірозміщуються ініціативи міст Європи, направлені на боротьбу з коронавірусом та забезпечення життєдіяльності в умовах пандемії.
Зокрема, Барселона (Іспанія) створиламедіа-додатокдля літніх людей з інформацією про пандемію. У місті сплата муніципальних податків відкладається або компенсується магазинам, барам і ресторанам, щоб гарантувати платоспроможність сімей, підприємств та самозайнятих. Також створено мережу онлайнових і телефонних служб з прав на працю, щоб відповісти на питання працівників і роботодавців, як боротися з наслідками призупинення економічної діяльності. Оголошено мораторій на оренду нерухомості, який управляється Барселонським муніципальним житлово-реабілітаційним інститутом (IMHAB).
Любляна (Словенія)ініціювала низку ініціатив по залученню людей до культури, проходять безкоштовні фестивалі та виставки онлайн. Створено гуртожиток для медичних працівників, які приїжджають на роботу в «UKC Ljubljana» з інших міст. Також Люблінський центр здоров'я забезпечив психосоціальну підтримку телефоном або електронній пошті для тих, хто потенційно бореться з нинішньою епідеміологічною ситуацією.
Париж (Франція) пропонує послуги, щоб ті, хто бере участь у боротьбі проти поширення коронавіруса, змогли вийти на роботу. У місті працює дитячий садок для дітей медичних працівників.
Крім трьох станцій для тестування коронавіруса, Мюнхен (ФРН) проводить тестування медичного персоналу. Лікарі, медсестри, фельдшери та інші медпрацівники можуть швидко дістатися до станції і отримати результат тесту протягом 24 годин по sms. Спортивні клуби міста Штутгарта (ФРН) пропонують щоденні заняття спортом по відео для людей вдома.
Люди похилого віку, інваліди та інші люди, які потребують допомоги, отримують продукти харчування і ліки вдома через нову послугу в місті Болонья (Італія).
Таллінн (Естонія) запустив онлайн-хакатон, щоб визначити шляхи допомоги громадам під час пандемії. Веб-платформа «COVID-Help» об'єднала волонтерів з найбільш уразливими громадянами. Бібліотекарі Талліннської центральної бібліотеки читають книги по скайпу або телефоном дітям, які залишаються вдома через кризу «COVID-19».
Познань (Республіка Польща)працює над тим, щоб люди отримували останню інформацію про «COVID-19» - створено спеціальний веб-сайт для іноземців, який доступний російською, англійською та українською мовами, і спеціальна телефонна лінія для українців. Багато громадян Познані хочуть допомогти в боротьбі з коронавірусом. Щоб підтримати психічне здоров'я людей, місто запустило безкоштовну онлайн-програму, де психологи допомагають людям впоратися з проблемами, які вірус приніс в їхнє життя.

30/03/2020
Джерело інформації: Офіційний сайт Харківської міської ради

Благодійники з Нюрнберга передали харків'янам матеріальну допомогу

Представники німецької організації «Фонд робітничої благодійності» та благодійного фонду «Друзі природи» перебувають з візитом у Харкові.

/Files/images/vropa/08e31f7441d3f4bd059584b1a72bc8ac.jpgСьогодні, 5 березня, голова громадської організації «Фонд робітничої благодійності» Фріц Кьорбер з міста-побратима Нюрнберга та члени фонду «Друзі природи» зустрілися з заступником Харківського міського голови з питань охорони здоров'я та соціального захисту населення Світланою Горбуновою-Рубан.
Як повідомила віце-мер, Фріц Кьорбер і його команда щороку приїжджають до Харкова, щоб допомогти малозабезпеченим, одиноким, літнім харків'янам і тяжкохворим дітям.
«Сьогодні знову буде надано матеріальну допомогу за зверненнями громадян, будемо дивитися, як працює 16-я лікарня, якій систематично допомагають Фріц Кьорбер і його команда. Обговоримо нові проєкти, які наші партнериготові нам запропонувати. Фріц Кьорбер завжди приїжджає з пропозиціями, і я з нетерпінням чекаю наших продуктивних зустрічей», - зазначила Світлана Горбунова-Рубан.
Сьогодні німецькі благодійники передали 150 малозабезпеченим харків'янам по 30 євро. Крім того, в цей візит вони відвідають територіальний центр соціального обслуговування Московського району, якому допомагають багато років. Меценати передають кошти для закупівлі продовольчих наборів, а тепер мають намір надавати таку ж допомогу жителям Київського району (одиноким, літнім громадянам та людям з інвалідністю). Для цього Фріц Кьорбер і його колеги відвідають терцентр Київського району та обговорять передачу фінансування з Німеччини для закупівлі продуктів.
«28 років я приїжджаю до вашого міста, і за цей час нам вдалося надати допомогу багатьом людям. Ми маємо намір продовжити нашу роботу, постараємося допомогти 16-й лікарні, дитячому хоспісу і будемо освоювати нові об'єкти», - повідомив Фріц Кьорбер.
Також представники фонду «Друзі природи» мають намір надати грошову допомогу дитині, яка проходить лікування у Харківській міській дитячій клінічній лікарні №16 і потребує трансплантації кісткового мозку.

06/03/2020
Джерело інформації: Офіційний сайт Харківського міського ради

Харків отримав статус Партнера Європейського тижня місцевої демократії

Харків отримав статус Партнера Європейського тижня місцевої демократії Конгресу місцевих і регіонільніх влад Ради Європи.

/Files/images/vropa/6666.jpgВідповідний сертифікат місту вручили на координаційному засіданні представників європейських міст, яке пройшло 25 лютого у Палаці Європи, у місті Страсбург (Франція). Захід відбувся в рамках реалізації акції «Європейський тиждень місцевої демократії» (ЄТМД), що проходить під егідою Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи. У ньому взяли участь члени конгресу і делегації 19 міст, в тому числі з Харкова, Києва та Львова.
Делегація з Харкова виступила з презентацією про проведення Європейського тижня місцевої демократії в місті у 2019 році під темою «Місцева демократія. Побудова довіри», і учасники координаційного засідання високо оцінили рівень проведення заходів та готовність міста і надалі брати участь в ініціативі.
За результатами проведення ЄТМД у 2019 році Харків отримав статус Партнера Європейського тижня місцевої демократії Конгресу місцевих і регіонильних влад Ради Європи, який надається уперше. За рішенням Бюро Конгресу лише 19 міст серед 86 аплікантів отримали такий титул. Харків'янам вручили сертифікат по завершенні координаційного засідання.
Довідка.Європейський тиждень місцевої демократії (ЄТМД) - щорічна загальноєвропейська ініціатива, започаткована у 2007 році з метою сприяння участі громадян у процесах прийняття рішень на місцевому рівні. Заходи, що проводяться у контексті тематики ЄТМД, покликані зблизити містян та обраних посадовців на території міст 47 країн-членів Ради Європи. Мета ЄТМД - створення міжнародної мережі європейських міст та муніципалітетів задля промоції обізнаності щодо прав і обов‘язків представників демократичного суспільства.

26/02/2020
Джерело інформації: Офіційний сайт Харківської міської ради

Харків представили на міжнародній туристичній виставці в Польщі

Делегація Харківської міської ради взяли участь у щорічній Міжнародній виставці «Tour Salon 2020» у місті Познань (Польща).

/Files/images/vropa/58a81b7052654795234daeff6aae7433.jpgУ виставці взяли участь близько 100 представників туристичної сфери з Польщі, Португалії, Хорватії, України, Чехії, Італії, Німеччини, Грузії. У церемонії відкриття експозиції взяв участь перший віце-мер Познані Маріуш Вишневський.
Харків був представлений на окремому стенді міст-побратимів разом з Брно (Чехія) і Кутаїсі (Грузія).
Зазначимо, що Міжнародна виставка «Tour Salon 2020» проходила в Польщі з 14 по 16 лютого. Вперше виставка відбулася в 1989 році, тепер проходить щорічно і визнана одним з найбільших заходів в туристичній сфері в Східній Європі. На «Тour Salon» можна ознайомитися з пропозиціями на майбутній туристичний сезон, отримати інформацію про нові туристичні продукти, взяти участь у конкурсах, тренінгах та конференціях.

17/02/2020
Джерело інформації: Офіційний сайт Харківської міської ради

У міськраді обговорили з міжнародними експертами розвиток прав дітей і людей з інвалідністю

Зустріч з експертами Ради Європи в рамках проєкту «Розвиток соціальних прав людини як ключовий фактор стійкої демократії в Україні» відбулася 13 лютого у Харківській міській раді.

/Files/images/vropa/1111.jpgУ зустрічі взяли участь керівник проєкту Ради Європи Сюзанна Мнацаканян, міжнародний консультант Ради Європи Моніка Смуш-Кулеша, національні експерти Богдан Мойса і Максим Щербатюк, а також представники міськради.
Мета проєкту - забезпечення розвитку соціальних прав людини в Україні відповідно до європейських стандартів, що сприятиме стійкості демократії в країні. Для цього передбачається залучення проєкту в двох напрямах - внесення змін до законодавства і практики. Основна увага буде приділятися розвитку прав людей з інвалідністю, дітей та людей похилого віку.

15/02/2020
Джерело інформації: Офіційний сайт Харківської міської ради

Харків'янка перемогла на Кубку світу з важкої атлетики

Кубок світу з важкої атлетики проходив 27-31 січня у Римі (Італія).

/Files/images/tsbs/vropa/сс.jpg Як повідомили у Департаменті у справах сім'ї, молоді та спорту, харків'янка Ірина Деха виступала у ваговій категорії до 76 кг. Спортсменка підняла 106 кг у ривку і 130 кг - у поштовху та виграла золоту медаль.Відзначимо, що у 2015 році Ірина Деха стала бронзовим призером чемпіонату світу у Вроцлаві у ваговій категорії до 75 кг і завоювала «малу» срібну медаль у ривку. У 2016 році отримала титул чемпіонки світу серед юніорів і завоювала три золоті медалі на чемпіонаті Європи у ваговій категорії до 75 кг: ривку, поштовху та сумі багатоборства. На Олімпійських іграх 2016 в Ріо-де-Жанейро посіла п'яте місце, показавши результат з вагою 247 кг (114 кг у ривку і 133 кг у поштовху).

03/02/2020
Джерело інформації: Офіційний сайт Харківської міської ради

Ігор Терехов зустрівся з послом Франції

Надзвичайний і Повноважний посол Французької Республіки в Україні Етьєн де Понсен знаходиться з першим візитом у Харкові.

/Files/images/nadejda/2.jpg Сьогодні, 28 січня, з ним зустрівся перший заступник Харківського міського голови Ігор Терехов, який представив місто. Як повідомив перший віце-мер, Харків займає лідируючі позиції в країні за рівнем комфорту життя. У місті реалізується безліч інфраструктурних проєктів, це центр машинобудування, де розвинені оборонна та космічна галузі. Харків - місто культури, де проводять різноманітні фестивалі та виставки, а також мегаполіс з потужним IT-середовищем.
«Ми маємо намір продовжити культурне співробітництво з Францією і побратимські відносини з містом Лілль, з яким нас пов'язує давня дружба», - сказав під час зустрічі перший віце-мер.
У свою чергу Етьєн де Понсен зазначив, що наступного місяця у Франції пройдуть місцеві вибори, і він обговорить з новим керівництвом міста Лілль питання подальшої співпраці з Харковом. Крім того, як зазначив посол, Франція і Харків могли б працювати разом у сферах освіти та житлово-комунального господарства.
«Харків - дуже велике і важливе місто, яке не стоїть на місці. Тут активно працюють Почесне консульство Франції і культурний центр «Альянс Франсез». Також ми обговорили з першим заступником міського голови сферу міського розвитку. Французькі підприємства зацікавлені в участі в міських проєктах, в тому числі в рамках концесії. Йдеться про водопостачання, поводження з відходами, енергію», - повідомив після зустрічі Етьєн де Понсен.
Ігор Терехов зазначив, що міська влада розгляне пропозиції французької сторони в області інфраструктури та комунального господарства.
«Домовилися, що коли ми отримаємо конкретні пропозиції за різними інфраструктурними проектами для «Водоканалу», «Теплових мереж» та інших підприємств - розглянемо їх і проведемо зустрічі з компаніями. Розмова була конструктивною. Також ми обговорили культурне співробітництво. Продовжимо добру традицію французьких фестивалів у місті, а наші творчі колективи їздитимуть зі своїми виступами до Франції. Ця культурна програма розрахована на довгі роки», - зазначив Ігор Терехов.В ході свого візиту до Харкова посол Франції Етьєн де Понсен також відвідає IT-компанію, яка заснована французькими фахівцями і працює в місті.
Довідка. Етьєн де Понсен призначений послом Франції в Україні указом президента Франції від 24 липня 2019 року. До цього кілька років працював інспектором МЗС Франції, а до того - в Європейській службі зовнішніх дій, а також був послом Франції в Кенії і Болгарії.

29/01/2020
Джерело інформації: Офіційний сайт Харківської міської ради

Харків представили на міжнародній туристичній виставці у Чехії

Делегація Харківської міської ради взяла учать у щорічній міжнародній виставці «GO - REGIONTOUR» , яка пройшла 16-19 січня у місті Брно (Чеська Республіка).

/Files/images/2020_tsb/51c32fc43e2a89ed1fc0b47930f1667c.jpgЯк повідомили у Департаменті міжнародного співробітництва,це один з найбільших туристичних заходів у Центральній і Східній Європі, на якому представлено туристичний потенціал регіонів Чеської Республіки, європейських країн та міст-побратимів Брно.
У виставці взяли участь понад 800 компаній з 24-х країн світу. Були представлені міжнародні туристичні організації, туроператори, турагенції, перевізники та готелі. У рамках заходу пройшли презентаційні пресконференції туристичних регіонів різних держав, спеціалізовані семінари, які охоплюють тематики медичного, гастрономічного, пішохідного туризму та активного відпочинку.
Місто Харків було представлено на стенді міст-побратимів та партнерів міста Брно. Стенд відвідали віце-мер міста Брно Петер Хладік, керуючий справами муніципалітету міста Брно Павло Лаутоцький та Консул-керівник Консульства України у місті Брно Іван Холостенко.Делегація Харківської міської ради під час зустрічі з представниками Муніципалітету міста Брно та Консульства України обговорила питання щодо співробітництва між Харковом та Брно у галузях освіти, туризму та IT-технологій.

17/01/2019
Джерело інформації: Офіційний сайт Харківської міської ради

Харків будує нові плани з розвитку міжнародного співробітництва

У Департаменті міжнародного співробітництва підбили підсумки роботи за 2019-й рік і розповіли про плани на майбутнє.

/Files/images/novini_2020/aed840a339c4c4715bd1e8c11820abde.jpgЯк повідомила заступник директора Департаменту міжнародного співробітництва Юлія Згурська, у 2019 році Харків підписав договір про співпрацю з містом Мінськом (Республіка Білорусь), перший в Україні приєднався до Всесвітньої федерації туристичних міст і отримав кілька значущих нагород у сфері туризму.
«Це і визнання Верховної Ради. Також у скарбничці міста - кілька нагород від журналів «fDi Magazine» і «Financial Times» у сфері туристичних локацій майбутнього. Йдеться про направлення «Mice», тобто ділового туризму, у якому Харків - один з лідерів в Україні», - розповіла Юлія Згурська.
Крім того, Харків уже кілька років поспіль отримує нагороди журналу «Financial Times» у сфері економіки.
Заступник директора департаменту також зазначила, що багато зроблено у сфері міжнародного співробітництва в рамках «Eurocities» - мережі, що об'єднує органи місцевого самоврядування 140 міст з усього світу, а також Асоціації міст-володарів Призу Європи. Два роки поспіль Харківський міський голова Геннадій Кернес очолював асоціацію. У 2019 році Харків передав права головуючого міста польському Ченстохова, і зараз Геннадій Кернес виконує посаду віце-президента. Робота у рамках асоціації триває.
Юлія Згурська також повідомила, що зараз у Харкова 34 міста-побратима в 23-х країнах. У 2020 році Харків відзначить ювілейні річниці співпраці з трьома містами-побратимами. Наприклад, на честь 20-річчя побратимства з болгарською Варною планується познайомити жителів цього міста і харків'ян з традиціями і культурою один одного, щоб вони більше дізналися про життя в різних країнах.
Також планується створити деякі нові асоціації, продовжити реалізацію проєкту «Школа молодого дипломата», який отримав нагороди Міністерства закордонних справ та інших організацій. До ініціативи залучать представників Молодіжної ради при Харківському міському голові.

08/01/2020
Джерело інформації: Офіційний сайт Харківської міської ради

У Харкові пройшов Міжнародний форум вуличних культур

Міжнародний форум вуличних культур відбувся 14 грудня в інноваційному парку «UNIT.City Kharkiv».

/Files/images/vovcha/03fc40b94fa361e5f3af936c37e7ce7d.jpgУ заході взяли участь експерти з України та Європи. Раймонд Елбакян з Латвії представив новий міжнародний проєкт вуличного футболу, а представниця Данії Емілі Сонесен розповіла про урбан-центри та про те, як ведеться робота з молоддю в її країні.
Крім того, організатор проєкту «Street Culture» Єгор Матюхін з Харкова поділився стратегією розвитку вуличних культур на 2020-2025 роки, а представники Міністерства культури, молоді та спорту України Олена Медведенко і Володимир Шумілін представили нову Стратегію розвитку спорту в Україні на 2020-2032 роки.
Нагадаємо, що основна мета форуму - об'єднання активістів навколо реальних проєктів, які вони розробили і тепер успішно реалізовують в своїх містах.

16/12/2019
Джерело інформації: Офіційний сайт Харківської міської ради

Харків вступив до Всесвітньої федерації туристичних міст

Харків став членом Всесвітньої федерації туристичних міст (WTCF).

/Files/images/vovcha/25387d76bb0e2dd4310bf3a8ecfbf58a.jpgТаке рішення депутати ухвалили сьогодні, 27 листопада, на сесії Харківської міської ради.
Зазначимо, що Всесвітня федерація туристичних міст - одне з найбільших у світі об'єднань міст, мета роботи якого - сприяння економічному та соціальному розвитку світових центрів туризму. Членами організації є 145 міст та 73 організації з 73 країн та регіонів світу. У травні на туристичному форумі у Харкові міський голова Геннадій Кернес підписав заявку про вступ міста до WTCF. Організація розглянула заявку та ухвалила позитивне рішення. Так Харків став першим містом в Україні, яке увійшло до Всесвітньої федерації туристичних міст, штаб-квартира якої розташована у Пекіні (КНР). Тепер інформація про Харків активно поширюватиметься на міжнародному рівні.
Приєднання Харкова до Всесвітньої федерації туристичних міст дозволить забезпечити подальшу активну участь міста у міжнародних обмінах сучасним досвідом і передовими практиками у сфері міського розвитку, туризму і привабливості міст, ефективної реалізації іміджевої політики органів місцевої влади.

30/11/2019
Джерело інформації: Офіційний сайт Харківської міської ради

Харків приєднався до нового проєкту розвитку міст з урахуванням європейських стандартів

Харків приєднався до другої фази європейського проєкту «Інтегрований розвиток міст в Україні».

/Files/images/vovcha/0bd76eebeb9349565b614f5bc7a59001.jpgСьогодні, 13 листопада, в міській раді відбулося засідання керівного комітету проєкту. У ньому взяли участь директор Департаменту по взаємодії з міжнародними агенціями та фінансовими установами Ольга Дем'яненко, головний архітектор Харкова Тетяна Поливанова, директор департаменту Міністерства розвитку громад і територій України Сергій Білоус, а також представники Державного секретаріату з економічних питань Швейцарської Конфедерації (SECO), Швейцарського бюро співробітництва в Україні, Німецької федеральної компанії «GIZ», Львівської, Полтавської, Мелітопольської, Вінницької, Житомирської, Чорновицької міських рад та міста Києва, які беруть участь у проєкті.
Як повідомила Ольга Дем'яненко, Харківська міська рада підписала протокол про співпрацю з Німецькою федеральною компанією «GIZ» в рамках реалізації проекту «Інтегрований розвиток міст в Україні II». Харків приєднався до другої фази ініціативи, запланованої на 2019-2023 роки. Почати другу фазу планується в листопаді 2019 року.
Проект передбачає консультаційну підтримку експертів, обмін досвідом, підвищення кваліфікації співробітників міської ради, розробку концепції інтегрованого розвитку, плану стійкої мобільності і реалізацію демонстраційного проекту. Таким може стати, зокрема, включення в план району елементів для маломобільних груп населення.
«Для Харкова дуже важливо брати участь у цьому проекті. Тому що його основне завдання - розвиток міст, а це - наша основна мета. Ми зможемо вивчити передовий світовий досвід в сфері інтегрованого розвитку міст. Ми готові поділитися своїми знаннями в цій сфері, проаналізувати і обговорити сучасний стан генерального плану міста, актуальні питання в сфері містобудування, а також розвиток транспортної інфраструктури, якій приділяється багато уваги», - повідомила Ольга Дем'яненко.
Директор департаменту зазначила, що «Інтегрований розвиток міст» - це єдина концпеція, з'єднання ключових документів в один. Протягом трьох років планується розробити конкретний документ і демонстраційний проект, які будуть реалізовані у співпраці з міжнародними партнерами. Ольга Дем'яненко подякувала європейським експертам і українським колегам за співпрацю.
Як повідомив керівник проекту «Інтегрований розвиток міст в Україні II» компанії «GIZ» Міхаель Енгель, всього в Україні до ініціативи приєдналися вісім міст.
«Харків - передове місто і друге за чисельністю населення в країні. Він приєднується до всеукраїнської мережі міст, які співпрацюють у вирішенні різних питань з розвитку, а також мають доступ до міністерства для налагодження співпраці. Такий підхід з розробки концепції інтегрованого розвитку - новий в Україні, тому вимагає підтримки міжнародних експертів», - зазначив Міхаель Енгель.
В рамках презентації результатів першої фази проекту він повідомив, що до процесу інтегрованого розвитку міст вдалося залучити понад 60 тис. громадян, провести 270 тренінгів та інших навчальних заходів для співробітників міських рад. Вдалося провести перший Міжнародний форум з інтегрованого розвитку, а також розробити демонстраційні проекти: з будівництва мережі велодоріжок; «зеленої лінії», яка поєднала центр і спальні райони; з адаптації центральної частини міста для пішоходів тощо.
Довідка. Проект «Інтегрований розвиток міст в Україні» реалізується з 2015 року з метою організації процесів розвитку в містах з урахуванням положень Лейпцизької хартії сталого європейського міста. Ініціативу фінансують Федеральне міністерство економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) і Державний секретаріат з економічних питань Швейцарської Конфедерації (SECO). Реалізація першої фази проекту проходила в Україні в 2015-2019 роках. Крім Харкова до другої фази проекту приєднався Мелітополь.

14/11/2019
Джерело інформації: Офіційний сайт Харківської міської ради

У Харкові відзначили День незалежності Польщі

Святковий концерт з нагоди 101-ї річниці незалежності Польщі відбувся 8 листопада в Харківській філармонії.

/Files/images/vovcha/c82ecfe5f5763e64751b5f732e43f385.jpgУ заході взяли участь заступник Харківського міського голови Світлана Горбунова-Рубан, Генеральний консул Республіки Польща в Харкові Януш Яблонський, представники місцевих органів влади, духовенства, харків'яни.
Януш Яблонський подякував присутнім за урочистий прийом у новій залі філармонії. У своєму виступі він нагадав про маршала Юзефа Пілсудського, який навчався у Харківському імператорському університеті, а 11 листопада 1918 року став головою держави і сформував перший демократичний уряд.
«Відродження Польщі відбулося завдяки боротьбі, наповненій самопожертвою і героїзмом не тільки на полях битв, але і в результаті відстоювання духовної і матеріальної національної ідентичності польськими родинами. Сьогодні ми вшановуємо всіх, завдяки кому Польща повернула незалежність», - зазначив Януш Яблонський.
У свою чергу Світлана Горбунова-Рубан привітала з Днем незалежності весь польський народ. Віце-мер зазначила, що між Харковом і Генконсульством Польщі встановилися тісні зв'язки, розвиваються побратимські відносини Харкова з Варшавою, Познанню і Ченстоховою. Крім того, в Харкові проживає велика польська діаспора, яка працює в місті і прикладає всі сили до його розвитку.
«Завдяки тому, що наші народи такі дружні, нам вдається реалізовувати багато проектів. Я бажаю польському народові мирного неба над головою, злагоди в наших територіальних громадах. Впевнена, що попереду нас чекає багато корисних і потрібних спільних справ», - зазначила Світлана Горбунова-Рубан.
На концерті виступили провідні солісти Варшавської опери: Олександра Свідзінська, Беата Вардак, Міхал Романовський, Лешек Свідзінський, Рамона Рей, Олександра Орловська.
Довідка. День незалежності Польщі - національне свято Польщі, яке відзначається щорічно 11 листопада на честь проголошення незалежності держави від панування Росії, Німецької та Австро-Угорської імперій у 1918 році. Свято співпадає з днем завершення Першої світової війни.
У вересні 1939 року, на початку Другої світової війни, Польська республіка була розділена між нацистською Німеччиною (початок окупації - 1 вересня) та СРСР (початок окупації - 17 вересня). Після війни День незалежності офіційно не відзначався до 1989 року, коли в Польщі відбулися перші демократичні вибори.

13/11/2019
Джерело інформації: Офіційний сайт Харківської міської ради

Геннадій Кернес зустрівся з генеральним консулом Німеччини

Харківський міський голова Геннадій Кернес 7 листопада зустрівся з головою Генерального консульства Федеративної Республіки Німеччини Штефаном Кайлем.

/Files/images/vovcha/c041b7e6d9f42cc259b30fb188968927.jpgДо 2014 року офіс Генконсульства працював у Донецьку, сьогодні він розташований у Дніпрі і виконує консульські функції у Дніпропетровській, Запорізькій, Харківській, Донецькій та Луганській областях.
Генеральний консул Штефан Кайль зазначив, що вперше відвідав Харків і має намір протягом трьох днів вивчати існуючі українсько-німецькі проекти і обговорювати перспективи.
«Я знаю про давні та інтенсивні відносини Харкова з Нюрнбергом, це один із зразків міжмуніципального спілкування протягом багатьох років. Почесне консульство на чолі з Тетяною Гавриш активно бере участь в освітніх та культурних проектах і також задає стандарт у цій сфері», - зазначив дипломат.
Геннадій Кернес подякував главі Консульства за участь німецького уряду, громадських організацій та бізнесу у фінансуванні проектів, пов'язаних з підтримкою в Харкові тимчасово переміщених осіб з Донецької та Луганської областей.
Також мер поінформував представників Консульства про зацікавленість Харкова в інвестиціях з боку європейських фінансових структур.
«Перший в Україні багатопрофільний комплекс з переробки відходів, будівництво метро, ​​закупівля електротранспорту - всі ці проекти ми вже реалізуємо за участю європейських та світових банків, виконуючи їхні високі вимоги і відповідаючи стандартам. Упевнений, що ця взаємовигідна співпраця може поширюватися не тільки на інфраструктурні проекти. Харків сьогодні лідер в IT, тут зібрані освітні та наукові ресурси. Сподіваюся, ми будемо в контакті і знайдемо точки дотику», - сказав під час зустрічі міський голова.

13/11/2019
Джерело інформації: Офіційний сайт Харківської міської ради

Харків'ян запрошують на виставку культурної спадщини Греції

Виставка «Нематеріальна культурна спадщина Греції» відкриється 9 листопада у Харківському національному університеті імені В. Н. Каразіна.

/Files/images/vovcha/0012c4d7c89f5d1b962a64c7783d0e97.jpgЗа словами організаторів, в експозиції представлені маловідомі в Україні елементи грецької культури, які внесені до Національного реєстру нематеріальної культурної спадщини Греції та Списку нематеріальної культурної спадщини людства (ЮНЕСКО). Це характерні для певних районів і населених місць Греції народні танці (транос, стіакос підіхтос, цаконійскій танець), музичні і театральні жанри (ребетіко, псалмоспів, театр тіней Карагіозис та ін.), господарська діяльність і ремесла (різьблення по мармуру на о. Тінос, технологія будівництва «всуху», мистецтво будівництва дерев'яних суден, виробництво оливкової мила, виноробство та ін.), народні свята та обряди (весілля у Фівах, фестиваль в Сіррако, цаконійская панахида в Воскіне, святкування Нового року) та ін.
Відвідувачі виставки зможуть здійснити віртуальну подорож від о. Корфу до о. Хіос та від Епіру до Криту, від візантійських традицій співу псалмів до народної творчості греків.
Нагадаємо, захід відбудеться в рамках XIX сезону Днів грецької культурив Харкові та 30-річчя створення громадської організації «Харківське міське товариство греків «Геліос». Виставка підготовлена ​​Одеською філією Грецького фонду культури.
Початок заходу - о 13:00.
Місце проведення: пл. Свободи, 4 (Центральна наукова бібліотека Університету ім. В.Н.Каразіна, 8-й поверх, виставкова зала).

06/11/2019
Джерело інформації: Офіційний сайт Харківської міської ради

У Харкові планують відкрити представництво «Глобаль 2000»

Заступник Харківського міського голови Світлана Горбунова-Рубан сьогодні, 30 жовтня, провела зустріч із менеджером австрійської екологічної організації «Глобаль 2000» Юлією Друмель.

/Files/images/vovcha/a7f5b4231a9b1cfa3f94b44522600a66.jpgВони обговорили питання допомоги лікарням і школам Харкова. Зокрема, Юлія Друмель розповіла про свійвізитдо міської дитячої клінічної лікарні №16. За її словами, наступного року 12 дітей з онкогематологічними захворюваннями знову вирушать до Австрії на реабілітацію.
«Ми з радістю чекаємо харківських дітей. Уже в листопаді наша організація відправить гуманітарний вантаж з Відня до Харкова. У ньому будуть нові системи очищення води, які встановлять у школах і лікарнях міста. Крім того, ми передамо речі, одяг, медичне приладдя, меблі для соціальних центрів, шкіл, лікарень», - розповіла під час зустрічі Юлія Друмель.
У свою чергу Світлана Горбунова-Рубан попросила гостю відвідати дитячий хоспіс у Харкові. Сторони домовилися, що якщо в установи виникне потреба в чому-небудь, то іноземні партнери відгукнуться і нададуть необхідну допомогу.
«З «Глобаль 2000» ми працюємо 23 роки, з яких 20 років ми відправляємо з Харкова до Австрії дітей з онкогематологічними захворюваннями. Вони там проходять реабілітаційний курс оздоровлення. Діти летять до Європи у супроводі кваліфікованого лікаря, який знає німецьку мову, знає стан цих дітей. Просимо наших австрійських партнерів продовжувати цей проєкт. Адже він приносить хороші результати - наші малюки одужують», - зазначила Світлана Горбунова-Рубан.
Також сторони обговорили відкриття у Харкові офіційного представництва організації «Глобаль 2000». За їхніми словами, такі кроки допоможуть підвищити організаційний рівень роботи австрійських партнерів. Для цього найближчим часом будуть розглянуті всі юридичні аспекти співпраці.

02/11/2019
Джерело інформації: Офіційний сайт Харківської міської ради

Діти з 16-ї лікарні відправляться на оздоровлення до Австрії

Понад 70 дітей з Харкова та Луганської області поїдуть у 2020 році до Австрії на оздоровлення.

/Files/images/vovcha/c3620b8ce6cea9c620309826aa2cb3b5.jpgСьогодні, 29 жовтня, в Міській клінічній дитячій лікарні №16 відбулася зустріч керівника проекту «Діти Чорнобиля» австрійської екологічної організації «Глобаль 2000» Юлії Друмель з колективом лікарні та начальником управління організації лікувально-профілактичної допомоги дітям і жінкам Департаменту охорони здоров'я Ольгою Черняк.
Як зазначила Юлія Друмель, організація продовжить співпрацю з Харківською міською радою та дитячою лікарнею №16 у лікуванні і оздоровленні дітей з онкогематологічними захворюваннями.
«У 2019 році 12 дітей з Харкова, які хворіють на лейкемію, а також 66 дітей з особливими потребами з Луганської області побували на оздоровленні в Австрії. Дітям було надано гарне медобслуговування. Також для них провели екскурсії та інші заходи, щоб вони відпочили і дізналися щось нове. Думаю, що в 2020 році нам також вдасться оздоровити не менше 70 маленьких пацієнтів, - зазначила Юлія Друмель. - Також допомагаємо батькам купувати дорогі препарати, привезли нові системи очищення води, які встановлять в цій та інших лікарнях і дев'яти школах Харкова».
За її словами, прибуття в місто великого гуманітарного вантажу очікується в середині листопада.
Начальник управління організації лікувально-профілактичної допомоги дітям і жінкам Ольга Черняк подякувала представникам австрійської організації за допомогу.
«Величезне спасибі нашим австрійським партнерам за багаторічну допомогу, за гостинність, за реабілітацію наших дітей. Уже понад 20 років ми можемо покластися на вас. Установки з очищення води дуже необхідні нашим медичним установам. Ви також надаєте величезну допомогу нашим лікарям, навчаючи їх новим методам діагностики», - підкреслила начальник управління.
В рамках візиту до Харкова Юлія Друмель відвідала гематологічне відділення та відділення інтенсивної терапії 16-й лікарні, поспілкувалася з батьками пацієнтів, оглянула водоочисне обладнання, передала лікувальному закладу діагностичний комплекс для спірографії.
Довідка. Співпраця між Харківською міською радою та австрійською екологічною організацією «Глобаль 2000» ведеться з 1992 року і направлена на поліпшення матеріально-технічної бази Міської клінічної дитячої лікарні №16 та вдосконалення лікувально-діагностичної допомоги дітям з онкогематологічними захворюваннями. Ця спільна робота - поки єдина в Україні модель ефективної взаємодії органів місцевого самоврядування та міжнародної благодійної організації, яка спрямована на вирішення проблем дітей з онкогематологією.За час співпраці 16-й лікарні передали медичні меблі, комп'ютери, апарат УЗД, фіброгастроскоп, холтер, апарат штучної нирки, обладнання для лабораторії, шейкер і інкубатор для тромбоцитів, водоочисну установку для харчоблоку та ін. Цьогоріч організація закупила для лікарні №16 гематологічний аналізатор крові, обладнання для реанімації - концентратори кисню, монітори пацієнта, пульсоксиметри, тонометри. У найближчі дні буде доставлений новий апарат спірогаф.

30/10/2019
Джерело інформації: Офіційний сайт Харківської міської ради

У Харкові представники різних країн розробили «Бренд української молоді»

«Бренд української молоді» презентували сьогодні, 24 жовтня, у Харківській міській раді.

/Files/images/vovcha/429480eaeb1e46c4ecd2dfc62cf5f0f6.jpgУ розробці бренду в науковому парку «Синергія»взяли участь представники Бюро з прав людини Нюрнберга (Німеччина), муніципалітету міста Ам'єн (Франція) - молодіжної столиці Європейського Союзу 2020 року, харківські студенти з інших країн, молоді люди, які поїхали вчитися або працювати за кордон, а також представники молодіжних рад Харкова, Дніпра та Одеси. Захід пройшов у рамках Міжнародного форуму «Місцева демократія: побудова довіри. Молодіжне вимір», який приурочений до Європейського тижня місцевої демократії.
Як повідомила на презентації бренду заступник міського голови - керуючий справами виконавчого комітету міської ради Тетяна Чечетова-Терашвілі, Харків бере участь у Європейському тижні місцевої демократії п'ять років і отримав відзнаку «Місто 12 зірок». Цьогорічний міжнародний форум, який проходить в його рамках, створив майданчик для обміну інформацією між представниками української молоді, яка вчиться в Україні та за її межами. Завдяки досвіду французьких і німецьких фахівців вдасться розвинути комунікацію з молоддю і мінімізувати негативне сальдо міграції.
«Ми вдячні європейським партнерам за прекрасні ініціативи, які ми імплементуємо. Харків - молодіжна столиця України. У нашому місті багато років працює Молодіжна рада при Харківському міському голові, яка була створена за його ініціативою. У місті реалізується багато соціальних, культурних та спортивних проектів для молоді. Наша молодь активно бере участь у всіх сферах життєдіяльності міста і співпрацює з міською радою. Яскравий тому приклад - Бюджет участі, де проекти молоді найбільш успішні. Молодь міста зростає і розвивається, і її успіхи змушують пишатися нею», - зазначила заступник міського голови.
«Бренд української молоді» (БУМ) презентував голова Молодіжної ради при Харківському міському голові, керівник КУ «Офіс реформ Харкова» Михайло Лазарєв. За його словами, місія БУМ - розвиток позитивного іміджу української молоді в усьому світі шляхом спільної комунікації і взаємної мотивації. Цілі бренду - це створення міжнародної комунікаційної платформи з охопленням понад 10 млн осіб і з великою кількістю послів бренду - близько 100 тис.; створення релевантного бюджету (створення пропозиції для профільного міністерства, програми з розвитку БУМ і фонду сприяння бренду, щоб підтримувати українське студентство, їх навчання за кордоном з поверненням в Україну); dream team (команда з числа представників різних міст, яка координуватиме процес і вестиме міжнародну комунікацію); а також популяризація бренду.
Михайло Лазарєв зазначив, що цінності БУМ - єдність, творчість, місія бренду і патріотизм.
«Цінності БУМ об'єднали людей, які пропонують створити єдиний бренд української молоді і зробити так, щоб українські студенти були бажані гості в будь-якій країні світу, пишалися тим, що вони з України, і хотіли б повернутися додому, розвивати рідну країну, щоб відчували зв'язок один з одним і створювали платформу для комунікації», - зазначив голова Молодіжної ради.
За його словами, комісія з міжнародної співпраці Молодіжної ради при міському голові спільно з університетами і міською художньою галереєю організувала конкурс з вибору логотипу БУМ. Одноголосно перемогла робота в етностилі, в національних кольорах. Цей логотип використовуватимуть на сувенірній продукції.
Як повідомила заступник директора Департаменту міжнародного співробітництва Аліна Філімонова, для створення БУМ використовували європейські тенденції і новітні напрацювання іноземних партнерів, які імплементують у діяльності органів місцевого самоврядування та молодіжної політики.
«У Харкова 34 міста-побратими в 23-х країнах світу, і за допомогою Європейського тижня місцевої демократії можна підвищити якість участі громадян у місцевих справах, заохочувати їх для участі у процесі прийняття рішень. Ми створюємо європейський вимір діяльності в суспільстві», - зазначила Аліна Філімонова.
Крім презентації бренду учасники заходу виступили з доповідями на тему прав людини, розповіли про європейський досвід співпраці влади і молоді.

25/10/2019
Джерело інформації: Офіційний сайт Харківської міської ради

У Харкові проходить фестиваль-конкурс бального танцю на Кубок міського голови

Ювілейний XV Міжнародний фестиваль-конкурс бального танцю «Кубок Харківського міського голови-2019» проходить сьогодні, 13 жовтня, в спорткомплексі «Локомотив» ім. Г. Кірпи.

/Files/images/vovcha/b468afdcbee1e14f0c6e56242ed16d89.jpgУ другий день змагань на паркет вийшли фіналісти фестивалю - понад 20 найсильніших танцювальних дуетів з Італії, Польщі, Великої Британії, США, Болгарії, Білорусі та України.
У церемонії відкриття фінальних змагань взяли участь заступник Харківського міського голови у справах сім'ї, молоді та спорту Костянтин Лобойченко і директор Департаменту міжнародного співробітництва Віктор Рудь.
«Ми вдячні за участь у фестивалі нашим містам-партнерам. Дуже приємно, що такі масштабні заходи проходять у Харкові. Цей турнір дуже важливий для нас як з точки зору популяризації здорового способу життя та розвитку спорту, так і для розширення співробітництва з нашими іноземними партнерами. Бажаю всім танцювальним парам перемоги», - зазначив Костянтин Лобойченко.
Як підкреслила заступник директора Депармтента міжнародного співробітництва Юлія Згурська, організовувати різні культурні заходи спільно з іноземними партнерами в Харкові вже стало традицією.
«Ми впевнені, що завдяки таким культурним проектам встановлюються не тільки міжнародні відносини, а й розширюються ділові конаткти. Ідея проводити Кубок мера з бальних танців народилася в місті 17 років тому, і з кожним роком формат цього фестивалю розширюється. З дня заснування турніру в ньому вже взяли участь понад 50 тисяч танцювальних пар з різних країн», - повідомила Юлія Згурська.
Також сьогодні в рамках фестивалю відбувся традиційний командний матч між містами-учасниками. Перед глядачами і суддями виступили танцювальні пари з міст-партнерів Харкова: Мінська (Білорусь), Болоньї та Венеції (Італія) та Варни (Болгарія).
Родзинкою сьогоднішньої програми став виступ італійського артиста Сальваторе Лампітеллі тазаслуженої артистки України Вікторії Вєннікової.
Нагадаємо, відбірковий етап змагань за Кубок міського голови відбувся 12 жовтня. У ньому взяли участь понад 1,5 тис. танцювальних пар з Італії, Польщі, Великої Британії, США, Болгарії, Білорусі та України.
Також в рамках фестивалю відбувся Кубок світу WDC (Міжнародний танцювальний комітет).Довідка.Перший Міжнародний фестиваль-конкурс спортивного бального танцю «Кубок Харківського міського голови» відбувся в 2004 році на честь 350-річчя заснування Харкова. З 2004 по 2012 рік змагання, що проходили в Харківському палаці спорту, зібрали понад 20 тис. спортсменів різних вікових груп, призерів і чемпіонів України, переможців першостей Європи та світу.Захід проходить під патронатом Харківського міського голови Геннадія Кернеса.

16/10/2019
Джерело інформації: Офіційний сайт Харківської міської ради

У міськраді обговорили сфери співпраці Харкова та Словаччини

Відкриття форуму «Харків - Словаччина: перспективи партнерства» відбулося сьогодні, 24 вересня, в Харківській міській раді.

/Files/images/vovcha/3a8376989239767ac3ed412c3a838d81.jpgУ заході взяли участь перший заступник Харківського міського голови Ігор Терехов, керівники профільних департаментів, Державний Секретар Міністерства закордонних та європейських справ Словацької Республіки Лукаш Парізек, Надзвичайний і Повноважний Посол Словацької Республіки в Україні Марек Шафін, а також словацькі бізнесмени і керівники харківський підприємств.
Гостей привітав перший віце-мер Ігор Терехов. Він зазначив, що одним з головних напрямків роботи міської влади сьогодні є розробка і впровадження концепції «Розумного міста».
«Почавши цю роботу, ми хочемо наслідувати високі стандарти та інноваційні розробки світових корпорацій. З цією метою ми підписали меморандуми про співпрацю з провідними світовими компаніями, спільно з якими ми впроваджуємо в місті цікаві технологічні рішення. Хочу запевнити, що ми готові і надалі надавати всебічну підтримку в налагодженні ефективного і взаємовигідного співробітництва між представниками харківських і словацьких установ, оскільки Харків є надійним і перспективним партнером», - підкреслив Ігор Терехов.
У свою чергу Держсекретар МЗС Словаччини Лукаш Парізек зазначив, що він вперше відвідує Харків. За його словами, для Словаччини Україна є важливим стратегічним партнером, і головна мета візиту делегації - поглиблення економіко-інвестиційних контактів. Для цього разом з дипломатами до Харкова приїхали близько 20 словацьких бізнесменів.
«Я бачу, що у нас є взаємний інтерес в активізації торгового співробітництва, встановлення нових економічних зв'язків. Взаємні контакти для нас потрібні і важливі, тому що, з моєї точки зору, наші країни недостатньо використовують існуючий економічний потенціал. І сьогодні у нас є можливість визначити і розглянути конкретні спільні проекти», - підкреслив Лукаш Парізек.
Перший секретар Посольства Словацької Республіки в Україні Соня Крайчова нагадала, що в Харкові вже реалізуються спільні проекти зі Словаччиною, зокрема, магістерська програма отримання подвійного диплому спільно з Харківським національним економічним університетом, а також проекти в сфері охорони здоров'я. І сьогоднішній форум - можливість розширити цю співпрацю.
«Структура промисловості Харкова схожа на словацьку, і тому нас цікавить співпраця з містом в сферах машинобудування, енергоефективних технологій, медицини та інше. Я вважаю, що у Харкова високий промисловий і інноваційний потенціал, тому сьогодні у наших бізнесменів є можливість налагодити контакти і перевести їх в конкретні контракти», - зазначила Соня Крайчова.
Після завершення офіційної частини зустрічі словацькі підприємці проведуть переговори з представниками харківських підприємств. Також в рамках форуму 25 вересня гості відвідають АТ «ФЕД» та Почесне консульство Словацької Республіки в Харкові (вул. Чернишевська, 26).
Нагадаємо, візит словацького делегації до Харкова проходить в рамках зовнішньополітичного курсу держави і є продовженням зустрічей президентів двох країн і глав Міністерств закордонних справ України і Словаччини.

27/09/2019
Джерело інформації: Офіційний сайт Харківської міської ради

У Харкові стартували Дні європейської спадщини

/Files/images/kominternovskiy_rayon/2019/европейское наследие.jpg Міжнародний семінар-практикум «Актуалізація культурної спадщини та сталий туризм» у рамках Днів європейської спадщини пройшов сьогодні, 18 вересня, у Будинку вчених.

Почесними гостями та безпосередніми учасниками семінару стали заступник директора Департаменту міжнародного співробітництва Юлія Згурська, консул Генерального консульства Республіки Польща в Харкові Анна Шуляковська, аташе Посольства Республіки Франція в Україні з питань децентралізованого співробітництва Шарль Матьє та експерт з розробки і реалізації регіональної стратегії розвитку економіки і туризму Франції Амін Амуж. Також у семінарі взяли участь науковці, історики, музеологи, культурологи, фахівці сфери туризму і студенти.
Як зазначила Юлія Згурська, семінар відкриває низку заходів, які проходитимуть у Харкові в рамках Днів європейської спадщини. Вона нагадала, що до міжнародної акції зі збереження культурної спадщини Харків приєднується вже вчетверте.
«Цей масштабний проект дозволяє жителям і гостям будь-якого європейського міста відвідувати закриті або маловідвідувані в звичайні дні культурні та історичні об'єкти. Суть проекту - розкрити городянам культурну спадщину, матеріальну і нематеріальну, яка їх оточує. Сьогодні ми почали з теоретичної частини, щоб пояснити, що ж таке культурна спадщина, як її зберегти і вписати у сучасність», - повідомила Юлія Згурська.
Учасники семінару відзначили актуальність збереження культурної спадщини, зокрема для розвитку туризму, а також поділилися світовим досвідом його ревіталізації (відтворення і повернення до життя).
У свою чергу експерт з Франції Амін Амуж підкреслив, що культурна спадщина Харкова дуже різноманітна і практично готова до того, щоб передати її новим поколінням.
«Для цього, як мені здається, способи збереження і ревіталізації можуть бути різними. Харків досить сильно відрізняється від Парижа, Лондона, і вам не треба їм заздрити, у вас є все, що потрібно: історичні традиції, культурна, історична та гастрономічна спадщина, і в цьому я вже встиг переконатися. Харків - досить молоде, динамічне, унікальне місто», - підкреслив Амін Амуж.

Нагадаємо, цього року в рамках Днів європейської спадщини жителів міста познайомлять з архітектурною спадщиною Олексія Бекетова і запрошують 21 вересня відвідати Будинок вчених, Харківську державну наукову бібліотеку ім. В.Г. Короленка та Музей Олексія Бекетова. Також у Харковівідбудутьсятеатралізовані екскурсії, присвячені нематеріальній культурній спадщині.
Організатори Днів європейської спадщини - Департамент міжнародного співробітництва, Туристично-інформаційний центр КП «Центр розвитку міжнародного співробітництва», Науково-методичний центр розвитку музеєзнавства і пам'яткознавства ХГУ «НУА». Заходи проводяться за підтримки Програми «CityFace» Канадського інституту українських студій Альбертського університету.

18/09/2019
Джерело інформації: Офіційний сайт Харківської міської ради

Міський голова міста Харкова і «Dell Technologies» підписали меморандум про співпрацю

/Files/images/vse_pro_vropu/2019/кернес.jpg Харківський міський голова Геннадій Кернес, генеральний менеджер «Dell Technologies» у Північній та Східній Європі Софі Роннертц і генеральний менеджер «Dell Technologies» в Україні Ірина Волк сьогодні, 13 вересня, підписали меморандум про співпрацю в рамках реалізації проекту «Розумне місто».

Сторони домовилися спільно працювати над цифровою та IТ-трансформацією інфраструктури міста Харкова, яка, зокрема, буде спрямована на:- аналіз даних систем відеоспостереження в реальному часі (захист периметра об'єктів, поведінка натовпу, моніторинг персональної поведінки та ін.);- інтелектуальне управління бригадами «швидкої допомоги», дронами, натільними камерами поліцейських тощо;- цифрову та електронну безпеку об'єктів і систем;- забезпечення зв'язку в реальному часі з громадянами та впровадження системи інформування жителів міста.Після підписання меморандуму Геннадій Кернес зазначив, що президент Володимир Зеленський обіцяв зробити Україну «державою в смартфоні», і в зв'язку з цим Харків чудово розуміє, в якому напрямку рухатися далі.«Ми бачимо, як концепція «розумного міста» реалізована в Дубаї, Барселоні, Нью-Йорку, і наша мета - побудувати це тут. Для нас велика честь, що «Dell» буде нашим партнером. Ми вже заручилися підтримкою справжніх авторитетів у цій галузі - «Hewlett Packard», «Cisco», «Huawei» та інших гігантів. Думаю, з такими партнерами і з вашою допомогою Харків зможе швидко стати «розумним містом». Дехто наводить як приклад Київ, Львів, але наші позиції сильніші, інші міста відстають від нас у напрямку цифровізації», - підкреслив Геннадій Кернес.Софі Роннертц погодилася з тим, що Харків у цьому напрямку пішов далеко вперед з точки зору бачення, як має бути влаштоване «розумне місто», а також розуміння технологій і інновацій, які допоможуть місту стати ще більш «розумним».
Довідка.
Корпорація «Dell Technologies» надає комплексні інноваційні рішення в IT-сфері та обслуговує замовників у 180 країнах.

13/09/2019
Джерело інформації: Офіційний сайт Харківської міської ради

Харків передав Ченстохові повноваження голови Асоціації міст-володарів Призу Європи

/Files/images/vse_pro_vropu/2019/остан.jpg Делегація Харківської міської ради взяла участь у засіданні Генеральної Асамблеї Асоціації міст-володарів Призу Європи, яке відбулося 6 вересня у місті Сегеді (Угорщина).

У засіданні взяли участь віце-голова підкомітету з питань Призу Європи ПАРЄ Кестутіс Масіуліс, представники муніципалітетів міст Санкт-Пьольтен (Австрія), Сан-Себастьян (Іспанія), Альтьоттінг, Дармштадт, Мюльгайм-на-Рурі,Шварценберг (Німеччина), Ченстохова, Гдиня (Польща), Анкара (Туреччина), Сегед, Тата (Угорщина), Івано-Франківськ (Україна). Тема минулої зустрічі: «Розумні міста: що це значить для нас».
В ході засідання міста-члени Асоціації презентували свої стратегії розвитку концепції «Smart City» і обмінялися досвідом та кращими практиками в цьому напрямку.Також в рамках асамблеї, в зв'язку із закінченням терміну головування, був призначений новий президент Асоціації міст-володарів Призу Європи. Ним став мер польського міста Ченстохова Кшиштоф Матіящик, який змінив на цій посаді Харківського міського голову Геннадія Кернеса. При цьому Геннадій Кернес, а також мер Альтьоттінга Герберт Хофауер були обрані віце-президентами Асоціації міст-володарів Призу Європи.
Нагадаємо, Геннадій Кернес очолював Асоціацію дві каденції поспіль, з 2015 по 2018 рік.Крім того, Генеральна Асамблея погодила Почесного консула Грузії в Харкові Олександру Чихладзе на посаді голови Постійного представництва Асоціації міст-володарів Призу Європи в Україні. Зазначимо, що це відокремлений підрозділ, який здійснює представництво інтересів Асоціації на території України і сприяє поширенню європейських цінностей і розвитку міжнародного співробітництва між містами.Також в рамках Генеральної Асамблеї пройшло молодіжне засідання на тему «Розумні міста: роль молоді в побудові міст майбутнього», в якому взяли участь представники Молодіжної ради при Харківському міському голові.

11/09/2019
Джерело інформації: Офіційний сайт Харківської міської ради

Харьковский городской совет стал победителем в Международном строительном конкурсе «European Award 2018»

/Files/images/vse_pro_vropu/2019/обл.jpg Харьковский городской совет стал победителем в Международном строительном конкурсе «European Award 2018» и получил главный приз в категории «Общественные учреждения» за реконструкцию Регионального центра услуг.
Золотую статуэтку от главы конкурса, президента Общества охраны национального материального наследия Польши Романа Пикули получили первый заместитель Харьковского городского головы Игорь Терехов и директор Департамента административных услуг и потребительского рынка Виктория Китайгородская. Также харьковской делегации вручили специальный приз от Польско-украинской торгово-промышленной палаты.
Всего от Украины на конкурс было предложено более 70 объектов, но до финала дошли пять, в том числе и проект Регионального центра услуг.
Напомним, что при строительстве центра были применены уникальные инженерные решения, в частности, реализована концепция «прозрачности».
Площадь Регионального центра услуг составляет 6 тыс. кв. м, где размещено 320 рабочих мест, оборудована детская игровая зона, а также система электронной очереди. Ежедневно центр посещают около 2,5 тыс. человек, которые могут получить там около 400 административных и социальных услуг.

Справка. «European Award» - международный строительный конкурс и один из самых крупных мероприятий в Европе. Проводится уже 23 года. Главная идея конкурса - популяризация на европейском рынке лучших практик строительства и модернизации объектов инфраструктуры, общественных, коммерческих и жилых зданий, памятников культуры и истории. Конкурс открыт для инвесторов, архитекторов и строительных компаний, которые заинтересованы в том, чтобы показать свои достижения на международном рынке.

05/09/2019
Источник информации: Городской дозор

Харківські школярі завоювали медалі Європейської олімпіади з інформатики

/Files/images/vse_pro_vropu/2019/школярі.jpg Учні харківських шкіл Ігор Пилаєв і Андрій Вороний завоювали медалі на Європейській олімпіаді з інформатики в Маріборі (Словенія).
Усього в учнівських змаганнях взяли участь 90 школярів з 24 країн.
Українську команду представляли чотири учні, в тому числі двоє харків'ян: учень 9 класу фізико-математичного ліцею №27 Ігор Пилаєв і учень 10 класу НВК №45 «Академічна гімназія» Андрій Вороний.
Олімпіада в Маріборі складалася з двох турів, на які виносилося по три завдання алгоритмічного характеру. Кожен тур тривав п'ять годин. Учасники повинні були знайти правильне і оптимальне рішення кожного завдання, визначити певні закономірності, підібрати методи і бездоганно реалізувати все це на мові програмування.
За підсумками олімпіади Ігор Пилаєв завоював срібну медаль, а Андрій Вороний - бронзову.

05/09/2019
Джерело інформації: Офіційний сайт Харківської міської ради

Геннадій Кернес і мер словацької Трнави підписали Меморандум про співпрацю

/Files/images/kominternovskiy_rayon/2019/4.jpg Харківський міський голова Геннадій Кернес і мер міста Трнава (Словаччина) Петер Брочка 23 серпня підписали Меморандум про співпрацю.

Сторони домовилися реалізовувати спільні проекти і програми в рамках Вишеградського Фонду, щоб підтримати ідею сталого міжмуніципального співробітництва.
У планах - зайнятися програмами з обміну; налагодити співпрацю між жителями, організаціями, установами та підприємствами обох міст для інноваційного розвитку та залучення інвестицій; впровадити смарт-рішення для розвитку розумних екосистем міст майбутнього; провести інформаційні заходи для поширення європейських цінностей та євроінтеграції.
Як зазначив Геннадій Кернес, постсоціалістичні процеси в Україні та Словаччині ставлять схожі завдання перед самоврядуванням на місцях.«Я радий, що ідея так швидко прийшла до логічного підсумку - нашої зустрічі і підписання договору. Упевнений, він допоможе нашим містам разом рухатися в напрямку спільних цінностей і мирного, успішного розвитку», - сказав міський голова.
Петер Брочка подякував Геннадію Кернесу за співпрацю. Він нагадав, що договір про побратимство між Харковом і Трнавою був підписаний ще в 2013 році. Новий документ спрямований на реалізацію конкретних проектів у культурній, освітній та інших сферах, які обговорюватимуться у найближчий місяць.
Нагадаємо, цього року на вул. Чернишевській, 26 відкрилося Почесне консульство Словацької Республіки.

Довідка.Трнава - місто в західній Словаччині, розташоване на річці Трнавка біля південних схилів Малих Карпат. У місті знаходиться резиденція архієпископа, тому його часто називають словацьким Римом. Населення Трнави - близько 70 тис. осіб.

23/08/2019
Джерело інформації: Офіціййний сайт Харківської міської ради

Харків'яни взяли участь у міжнародному молодіжному семінарі в Нюрнберзі

Делегація Харківської міської ради взяла участь у Міжнародному семінарі з питань молодіжних культур в Європі і світі, який проходив з 20 по 25 липня в місті-побратимі Нюрнберзі (Німеччина).

/Files/images/vovcha/f716473a5fc368c591e606c0fc2c69e4.jpgЗахід пройшов в рамках підготовки до висування кандидатури міста Нюрнберга на звання Культурної столиці Європи 2025 року. У семінарі також взяли участь делегації з Китаю, США, Македонії, Чехії, Італії, Туреччини, Шотландії та Польщі.
В рамках візиту представники Харківської міськради відвідали основні локації молодіжних культур в Нюрнберзі, обговорили важливість реалізації спільних проектів з учасниками семінару та визначили шляхи активізації співпраці з містом-побратимом Нюрнбергом.
Також делегація зустрілася з мером Нюрнберга Ульріхом Малі та співробітниками муніципалітету, відповідальними за міжнародне співробітництво.

30/07/2019
Джерело інформації: Офіційний сайт Харківської міської ради

Харків'яни завоювали «срібло» з баскетболу на Всесвітній Універсіаді

Фінал змагань за чоловічим баскетболу Універсіади-2019 пройшов 12 липня у місті Неаполь (Італія).

/Files/images/vovcha/лрдо.jpgУ складі збірної України виступали вісім студентів Харківської державної академії фізичної культури - В'ячеслав Петров, Ілля Сидоров, Кирило Марченко, Віталій Зотов, Михайло Горобченко, Олександр Антипов, Андрій Мироненко, Вадим Прокопенко та Артем Ковальов.
Харків'яни успішно провели чотири матчі. На груповому етапі з рахунком 115:64 виграли у збірної Китаю, з рахунком 72:65 - у Фінляндії, в чвертьфіналі з рахунком 82:80 обіграли збірну Канади, а в півфіналі - з таким же рахунком перемогли австралійських студентів.
На груповій стадії збірна програла одне очко суперникам з США - 57:58 і поступилася їм же в фіналі з рахунком 63:85. Таким чином, українці виграли «срібло» Всесвітньої Універсіади.
Всього на Універсіаді в Італії українські студенти завоювали 6 золотих, 7 срібних і 7 бронзових медалей. Одну з бронзових нагород Україні приніс тхеквондист, студент Харківського національного автомобільно-дорожнього університету Денис Вороновський.

16/07/2019
Джерело інформації: Офіційний сайт Харківської міської ради

Діти з Харкова вирушили на оздоровлення до Австрії

12 дітей з Харкова та Харківської області після перенесених онкогематологічних захворювань у супроводі медпрацівників сьогодні, 4 липня, вирушили на оздоровлення до міста Іббс (Австрія).

/Files/images/vovcha/b0f7548da83ac8abea060db68424a592.jpg Під час перебування в Австрії дітей додатково обстежать у госпіталі Святої Анни (місто Відень), проконсультують у лікарів-фахівців. У разі необхідності їм буде продовжена підтримуюча терапія.Супроводжуватимуть дітей лікар-гематолог та медсестра Міської клінічної дитячої лікарні №16.
За три тижні перебування за кордоном для дітей будуть організовані екскурсії, відвідування історико-архітектурних пам'яток.
Нагадаємо, що оздоровлення в Австрії дітей з онкологічними захворюваннями крові проводиться щорічно, починаючи з 1996 року, в рамках програми співпраці між Харківською міською радою та австрійською екологічною організацією «Глобал-2000». За цей час приймаюча сторона організувала і профінансувала оздоровлення 332 дітей.

05/07/2019
Джерело інформації: Офіційний сайт Харківської міської ради

Проект харківських студенток з дизайну Призу Європи увійшов до трійки кращих

Засідання комітету з питань соціального захисту, охорони здоров'я та сталого розвитку Парламентської Асамблеї Ради Європи пройшло 27 червня у місті Страсбург (Франція).

/Files/images/vovcha/016b39015995fcd5bdb3ac9d8363377e.jpgВ його рамках підбили підсумки конкурсу на оновлений дизайн Призу Європи. Свою роботу депутатам ПАРЄ презентували студентки 4-го курсу Харківської державної академії дизайну і мистецтв Анна Щепакіна та Аліна Слободян. За рішенням підкомітету з Призу Європи ПАРЄ, проект харківських студенток посів третє місце і увійшов до трійки кращих разом з роботами представників Великої Британії та Франції.
Відзначимо, також в ході візиту в Страсбург харківська делегація зустрілася з постійним представником України при Раді Європи Дмитром Кулебою і взяла участь у церемонії вручення почесних нагород Парламентської Асамблеї Ради Європи та інших заходах, організованих підкомітетом з Призу Європи.

03/07/2019
Джерело інформації: Офіційний сайт Харківської міської ради

У Харкові пройшли змагання з дипломатичного багатоборства

Другі територіальні змагання з дипломатичного багатоборства серед працівників консульських установ та іноземних представництв пройшли 22 червня в Харкові.

/Files/images/vovcha/026aee5847217336de632841bd7dd70c.jpgУ змаганнях взяли участь команди, які представляли Азербайджан, Албанію, Вірменію, Бразилію, Грузію, Ізраїль, Китай, Словаччину, Туреччину, Францію, місію ОБСЄ в Харкові, Харківську міську раду, а також Молодіжну раду при Харківському міському голові. Учасники турніру змагалися в бадмінтоні, шахах, шашках, нардах, настільному тенісі, стрільбі, дартсі та футбольному більярді.
Під час відкриття змагань спортсменів привітав заступник Харківського міського голови з питань сім'ї, молоді та спорту Костянтин Лобойченко.
«Це вже другий турнір, який не тільки популяризує спорт, а й реально зближує різні країни. Для нас найголовніше - встановлення міцних, корисних та ефективних зв'язків з усіма, хто підтримує Харків і зацікавлений у співпраці з міською владою», - зазначив він.
За підсумками змагань, у командному заліку перше місце посіла команда Почесного консульства Туреччини в Харкові на чолі з почесним консулом Володимиром Білим, друге місце - Почесне консульство Словаччини, третє - Молодіжна рада.
Після церемонії нагородження представник команди Почесного консульства Словаччини Дмитро Борщов, який переміг в індивідуальних змаганнях з настільного тенісу і нардів, висловив надію, що цей турнір стане традиційним.
«Дуже позитивний захід із великою кількістю видів спорту. Активне спілкування, знайомство з іншими консульствами - це дуже корисно», - підкреслив він.
Заступник директора Департаменту міжнародного співробітництва Юлія Згурська також зазначила, що цей турнір допомагає зміцнювати зв'язки між країнами: «Не секрет, що саме в такій, неформальній, обстановці вирішуються різні питання, народжуються ідеї і проекти. Заради цього, можна сказати, ми і придумали ці змагання, адже спорт об'єднує».

24/06/2019
Джерело інформації: Офіційний сайт Харківської міської ради

Харьков поздравил Даугавпилс с Днем города

Делегация Харьковского городского совета 7-8 июня приняла участие в торжествах по случаю 744-й годовщины со дня основания города Даугавпилс (Латвийская Республика).

В праздничном мероприятии приняли участие еще 16 официальных делегаций городов-побратимов из девяти стран.
/Files/images/vovcha/0fd6b65a8a3e086119588cb60547e0c3.jpg Харьковскую делегацию возглавила заместитель директора Департамента культуры Татьяна Мараховская. В ходе торжественного приема представители харьковской делегации передалипредседателю городской думы Андрею Элксниньшу поздравления по случаю Дня города Даугавпилсаот Харьковского городского головы Геннадия Кернеса.
Кроме того, в рамках визита в Латвию харьковчане встретились с представителями украинского общества «Мрія», которое было основано в Даугавпилсе в 2003 году. Тогда в городе проживало около 3 тыс. украинцев.Отметим, визит в город-побратим Даугавпилс состоялся по приглашению председателя городской думы Андрея Элксниньша.

11/06/2019
Джерело інформації: Офіційний сайт Харківської міської ради

У Харкові пройшла конференція «Шлях до Призу Європи: виклики і перспективи»

/Files/images/vse_pro_vropu/2019/конфер.jpg Конференція «Шлях до Призу Європи: виклики і перспективи» відбулася 6 червня у Харківській міській раді.

Мета заходу - поширення ідей європейської єдності та популяризація Призу Європи серед міст України, обговорення особливостей та методики подачі заявки на отримання Призу Європи.У конференції взяли участь представники муніципалітетів міст України, міст-членів Асоціації міст-володарів Призу Європи, консульських установ Харкова і молодіжного проекту «Open Doors».
Перший заступник Харківського міського голови Ігор Терехов зазначив, що для Харкова ідеї європейської солідарності - не абстрактне поняття. Курс на європейську інтеграцію є природним для багатьох міст України, при цьому Харків та Івано-Франківськ відзначені всіма чотирма нагородами Ради Європи, в тому числі найвищою нагородою - Призом Європи.«Отримання Призу Європи стало початком нового якісного етапу розвитку міжнародного співробітництва міста Харкова.
Для нас велика відповідальність очолювати зараз Асоціацію міст-володарів Призу Європи. Асоціація є прекрасною платформою для встановлення нових міжмуніципальних зв'язків та обміну досвідом. Харків завжди був і залишається відкритим до розширення міжнародних стосунків та ведення різнобічного діалогу з новими партнерами. Завдяки роботі в Асоціації були встановлені партнерські зв'язки з містами Люблін, Гдиня, Ченстохова в Польщі і з містом Альтьоттінг у Німеччині. У Харкові працює Постійне представництво Асоціації міст-володарів Призу Європи в Україні. Його основна мета - просування європейських цінностей та поширення ідей європейської єдності», - підкреслив Ігор Терехов.Голова підкомітету з Призу Європи ПАРЄ Йонат Мар'ян Строє також зазначив, що зустрічі та обмін досвідом між містами і муніципалітетами є істотним моментом діяльності Асоціації.
Також він повідомив, що недавно були визначені фіналісти конкурсу на новий дизайн Призу Європи, оголошеного кілька місяців тому. Ними стали студентки Харківської державної академії дизайну і мистецтв, представники Королівської академії мистецтв з Лондона, а також команда з Франції. Переможець конкурсу буде оголошений 27 червня на засіданні Парламентської асамблеї Ради Європи в Страсбурзі.Під час конференції обговорювалися питання, присвячені ролі міст та місцевих органів влади в сучасних європейських процесах, співпраці з Радою Європи та Офісом Ради Європи в Україні, а також актуальності інтеграції українських міст в загальноєвропейські процеси за допомогою отримання Призу Європи.
Крім того, були розглянуті досвід міст-володарів Призу Європи: Харкова, Івано-Франківська, Ченстохової (Польща), Любліна (Польща), а також цілі і завдання Постійного представництва Асоціації міст-володарів Призу Європи в Україні.

10/06/2019
Джерело інформації:Офіційний сайт Харківської міської ради

Харківські школярі відвідають університети Словаччини

/Files/images/vse_pro_vropu/2019/словаччина 1.jpg Учні харківських шкіл в рамках Міжнародного проекту «Побратимське колесо - 2019» з 9 по 16 червня відвідають вищі навчальні заклади міст Словацької Республіки.

Директор Департаменту освіти Ольга Деменко сьогодні, 7 червня, зустрілася з учасниками проекту в Харківській гімназії №23. Серед них - стипендіати Президента України та Харківської міської ради «Кращий учень закладу освіти», переможці всеукраїнських олімпіад, турнірів, конкурсу-захисту Малої академії наук України, лауреати міжнародних мистецьких фестивалів і конкурсів.«Ми пишаємося нашими дітьми, тому що не перший рік вони стають кращими за всіма показниками в країні. Ми впевнені, що під час поїздки школярі не тільки добре відпочинуть і весело проведуть час, а й познайомляться з вищими навчальними закладами, пам'ятками архітектури та історії, розкажуть, наскільки у нас чудовий Харків.
Такі проекти дуже цінні, і не дарма його ініціатором був Харківський міський голова Геннадій Кернес», - підкреслила Ольга Деменко.До складу делегації увійшов 21 учень 10-х класів з 15 шкіл районів Харкова (спеціалізовані школи №17, 162, 119, ліцеї №89, 107, 161 «Імпульс», технічний ліцей №173, Харківський університетський ліцей, гімназії №12, 14 , 23, 39, 116, 152, школа №143).
До програми перебування школярів входить ознайомлення з системою вищої освіти Словаччини, відвідування провідних університетів у містах Кошице, Жиліна, Прешов, Нітра і Братислава. Посольство Словацької Республіки в Україні забезпечує безкоштовне проживання, харчування та екскурсії для харківських школярів. У свою чергу місто покриває витрати на переїзд учасників проекту.Підтримати дітей сьогодні прийшли батьки і директори шкіл.
«Проект дійсно унікальний, бо він дає можливість нашим школярам абсолютно безкоштовно познайомитися з системою освіти інших країн і розставити правильно пріоритети, зокрема, щоб залишитися вчитися в Україні і далі продовжувати тут працювати», - повідомила директор ліцею №89 Світлана Кириченко.Довідка.
«Побратимське колесо - 2019» - спільний проект Департаменту міжнародного співробітництва та Департаменту освіти Харківської міської ради, який реалізується за підтримки Посольства Словацької Республіки в Україні та під патронатом Харківського міського голови Геннадія Кернеса
.Першим етапом реалізації міжнародного освітнього проекту «Побратимське колесо» була поїздка харківських школярів по європейським містам-побратимам Харкова восени 2010 року. Учасники міжнародного пізнавального проекту відвідали 9 міст Європи.
Другий етап - поїздка харківських школярів у місто-побратим Брно (Чехія). 30 учнів 10-11-х класів з 24-х шкіл Харкова навесні 2017 року ознайомилися з системою вищої освіти Чеської Республіки, відвідали визначні пам'ятки Брно, Південно-Моравського регіону і Праги.

10/06/2019
Джерело інформації: Офіційний сайт Харківської міської ради

Іноземці відзначили прорив Харкова у сфері транспорту та IT-технологій

/Files/images/vse_pro_vropu/2019/нідерл.jpg Перший заступник міського голови Ігор Терехов 31 травня в рамках Міжнародного форуму «Харків: розвиток та інвестиції» зустрівся з першим секретарем Посольства Великої Британії в Україні Кеті Коттрелл і заступником голови економічного відділу Посольства Нідерландів в Україні Джейхуном Остоваром.

Сторони обговорили можливості, які надав форум його учасникам, і намітили подальші плани для співпраці.«Цим форумом ми хотіли заявити, що Харків - європейське місто, яке сповідує європейські цінності, - зазначив Ігор Терехов. - Не дивлячись на те, що Харків знаходиться недалеко від зони бойових дій, ми хочемо показати світовій спільноті, що місто працює стабільно, розвивається і є, як ми говоримо, «смарт сіті».
Друга наша мета - залучення інвесторів, а для цього ми створюємо умови для запобігання будь-яким корупційним діям. Свого часу ми поставили собі за мету створити в Харкові такі правила і умови для ведення бізнесу, які б бізнес прийняв. І сьогодні, як нам здається, влада розуміє бізнес, а бізнес розуміє владу. І тепер ми робимо все можливе, щоб наш бізнес виходив на ринки Європи».
У свою чергу перший секретар Посольства Великої Британії в Україні Кеті Коттрелл зазначила, що Харкову дійсно вдалося зробити певний прорив у кількох напрямках.«Те, як розвивається і думає Харків, по-хорошому здивувало і сподобалося, особливо боротьба з корупцією, прагнення до європейських ринків. Добре, що багато великих проектів реалізується у сфері транспорту, автомагістралей, IT-технологій. В останньому напрямку особливо чекаємо контактів», - підкреслила Кеті Коттрелл.
Заступник голови економічного відділу Посольства Нідерландів в Україні Джейхун Остовар також запевнив, що привезе колегам багато корисної інформації.
«Мій відділ у посольстві займається розширенням бізнесу, щоб якомога більше голландських компаній зайшло на український ринок. Їх уже багато в Харкові, і водночас є конкретні прямі контакти з тими, хто хотів би зайти до Харкова, ось їм я і передам усю інформацію. Окремо цікавить сфера смарт-технологій. Нідерланди, і зокрема Амстердам, є лідерами в цьому напрямку, особливо в сфері управління містом. Ми зацікавлені в тому, щоб знайти ще більше фахівців», - сказав Джейхун Остовар.

31/05/2016
Джерело інформації: Офіційний сайт Харківської міської ради

В Харькове прошел первый международный фестиваль экранных искусств и фотографии

/Files/images/vse_pro_vropu/2019/508ed543cafa31f55bff3091e2213a80.jpg Первый профессиональный фестиваль-конкурс экранных искусств и фотографии на тему путешествий «Kharkiv International Festival of Arts and Travel» прошел, 25 мая, в кинотеатре им. Довженко.
В нем приняли участие видеоблогеры, фотографы и операторы из 11 стран: из Украины, Индии, Непала, Польши, Турции, Эквадора, Германии, Испании, Великобритании, Швейцарии и Ирана.С открытием фестиваля его участников и гостей от имени Харьковского городского головы Геннадия Кернеса приветствовала заместитель городского головы - управляющий делами исполнительного комитета горсовета Татьяна Чечетова-Терашвили.
«Каждая наша новая инициатива всегда вызывает волнение о том, как воспримется она и откликнется в сердцах участников и гостей нашего города. Однако практика показывает, что удача всегда с нами. И несмотря на то, что сегодняшний фестиваль проводится в Харькове впервые, я с уверенностью могу сказать - он успешен. Все представленные сегодня конкурсные работы - яркие, прекрасные и передают множество эмоций, показывая наш многогранный и интересный мир. Я желаю зрителям массу хороших впечатлений от просмотра, а участникам - победы!» - отметила Татьяна Чечетова-Терашвили.
Как сообщила автор и организатор фестиваля Анна Куренная, идея провести такого масштаба мероприятие родилась у нее в самолете после путешествия. «Я подумала, что в Харькове не существует такого фестиваля, который бы собирал фотографии и видеоработы профессионалов со всего мира. Качество сегодняшних работ и география участников впечатляет. Нам бы хотелось, чтобы Харьков проявил себя как гостеприимный город и чтобы наши участники вернулись к нам еще», - отметила Анна Куренная.
Идею Анны поддержали в Харьковском городском совете и помогли воплотить ее в жизнь. Как отметила заместитель директора Департамента международного сотрудничества Юлия Згурская, фестиваль не только популяризирует Харьков и Украину, но еще раз доказывает, что Харьков - творческий и креативный город.
«Все участники - это творческие люди, которые видят Харьков через призму фотоаппаратов и камер, они знают, с какой стороны лучше показать наш город. Они сделают фото и видео о Харькове и привезут их в свои страны, и о нашем городе узнают во всем мире. И провести такого масштаба фестиваль в рамках турфорума - это огромное достижение и успех», - подчеркнула Юлия Згурская.
В рамках мероприятия состоялся конкурсный показ работ участников, которые вышли во второй тур фестиваля. 19 авторов представили свои работы в четырех номинациях: «Роуд-муви», «Дрон-видео», «Тревел-документалистика» и «Фотоискусство». Оценивали работы представители мира искусства из разных городов и стран, в том числе из Харькова. Среди членов жюри был известный харьковский фотограф Владимир Оглоблин. «Это величайшее событие для Харькова - к нам в город приехал весь земной шар. И пусть участники открывают нам свой мир фотографии, видео и кино. И мы станем намного богаче и подарим это богатство всем харьковчанам!» - отметил Владимир Оглоблин.По итогам просмотра работ победителем в номинации «Роуд-муви» стали представители Украины - Николай Алексеенко и Денис Евстигнейкин. Работа этого дуэта также получила Гран-при фестиваля. В номинации «Дрон-видео» лучшей была признана работа Александра Отингера из Германии. Спецприз в этой номинации получил Сантьяго Урибэ из Эквадора. Среди участников в номинации «Тревел-документалистика» победу одержал также украинский дуэт - Ольга и Андрей Андреенко. Победителем в номинации «Фотоискусство» был признан Хашид Сингх из Индии. Спецприз в этой номинации получил Халид Фаризадех из Ирана.Юлия Згурская отметила, что традиция проводить в Харькове фестиваль экранных искусств и фотографии на тему путешествий продолжится и в следующем году. Кроме того, все конкурсные работы, представленные сегодня, будут презентованы харьковчанам.
Напомним, что мероприятие проходит в рамках XI Международного туристического форума «Харьков: партнерство в туризме». Всего к участию в первом туре «Kharkiv International Festival of Arts and Travel» было принято 1276 работ из 102 стран.Фестиваль организован Департаментом международного сотрудничества при поддержке Харьковского городского туристического информационного центра под патронатом Харьковского городского головы Геннадия Кернеса.

31/05/2019
Джерело інформації: Офіційний сайт Харківської міської ради

В мае пройдет традиционный форум «Харьков: партнерство в туризме» (дополнено)

/Files/images/vse_pro_vropu/a324fc6f8e7fd10c7e70117677fabfb2.jpg ХI Международный туристический форум «Харьков: партнерство в туризме» пройдет в городе 24-26 мая.

Пресс-конференция, посвященная этому событию, прошла сегодня, 26 апреля, в пресс-центре Харьковского городского совета.

Как сообщила заместитель директора Департамента международного сотрудничества Юлия Згурская, на форуме украинские и зарубежные специалисты обсудят актуальные вопросы развития туристической инфраструктуры современных городов и обменяются опытом, а представители туристической индустрии смогут установить новые контакты и укрепить партнерские отношения.
«Уровень фестиваля значительно вырос. Так, впервые за всю историю форума нас поддержала Всемирная туристская организация (ЮНВТО) – самая влиятельная организация в сфере туризма во всем мире, представитель которой посетит Харьков. Также впервые в Украину приедет руководство Всемирной федерации туристических городов. Приедут делегации городов-побратимов. Рассчитываем на участие 20 городов из 15 стран, и подтвердили участие в форумепрактически все регионы Украины», - отметила Юлия Згурская.
Начальник отдела развития туристской инфраструктуры и имиджевых проектов Департамента международного сотрудничества Алексей Поникаровский сообщил, что в рамках форума состоится конференция «Событийный туризм как часть креативной экономики и экономики впечатлений». Она будет состоять из четырех секций:
1. «Событийный туризм, креативная экономика и экономика впечатлений: современные вызовы и тенденции».
2. «Smart-туризм».
3. «Маркетинг как фактор развития и промоции туристических продуктов и дестинаций».
4. «Правовое регулирование туризма».
Как сообщила директор творческой группы «Kailas-V» Яна Волк, в рамках форума состоится награждение победителей конкурса проектов «Я люблю Харьков». Этот конкурс был объявлен в начале апреля. Его основные темы: меры по улучшению туристической инфраструктуры, предложения по совершенствованию общей информационной системы города, по развитию событийного, делового и спортивного туризма, созданию новых туристических маршрутов и пр.
Также во время форума «Харьков: партнерство в туризме» пройдет Фестиваль искусств и путешествий. Как сообщил его организатор Александр Чернобай, в его рамках будут демонстрироваться профессиональные видеоролики и фильмы, посвященные теме путешествий. В фестивале примут участие около 30 работ, которые были отобраны из более чем 1200 заявок, которые прислали из 102 стран. Победителями стали пять авторов из Украины, остальные - иностранцы.
На кинофестивале будут представлены номинации «Роуд-муви», «Трэвел-фото», «Трэвел-документалистика» и - впервые в Украине - «Дрон-видео», куда войдут работы, снятые с помощью квадрокоптера. Показы пройдут 25 мая в кинотеатре им. Довженко.
Участие в ХI Международном туристическом форуме «Харьков: партнерство в туризме» - бесплатное. Регистрация будет открыта с 6 мая.

06/05/2019
Джерело інформації: Офіційний сайт Харківської міської ради

На оздоровлення до Австрії

/Files/images/vse_pro_vropu/2019/рубан.jpg Заступник Харківського міського голови з питань охорони здоров'я та соціального захисту населення Світлана Горбунова-Рубан сьогодні, 12 квітня, провела зустріч з представниками Австрійської екологічної організації «Глобал 2000».

Мета візиту австрійських партнерів - продовження багаторічної співпраці організації з Харківською міською радою та Міською клінічною дитячою лікарнею №16 з питань лікування та оздоровлення дітей з онкогематологічними захворюваннями. В рамках візиту представники організації Юлія Друмель, Крістоф Отто, Франц Брахінгер, Мартін Рітцмаер, Маргарет Лееб і Філіп Шальбер відвідали дитячий садок, п'ять шкіл, 16-ю лікарню і харківську організацію «Союз Чорнобиля». В установах освіти вони подивилися, як працюють станції з очищення води, які передали раніше.
Заступник міського голови Світлана Горбунова-Рубан подякувала партнерам за допомогу і вручила їм Почесні грамоти Департаменту охорони здоров'я.У цьому році 12 дітей з Харкова та області, які перенесли лейкемію, в липні поїдуть на оздоровлення до австрійського міста Іббс. Віце-мер міста Іббс (у 2005-2015 рр.) Франц Брахінгер зазначив, що дітям буде надано добре медзабезпечення, оскільки в місті є медкомпелкс, де їх зможуть обстежити. Також для дітей проведуть екскурсії та інші заходи, щоб вони відпочили і дізналися щось нове.Крім того, керівник проекту «Діти Чорнобиля» організації «Глобал 2000» Юлія Друмель повідомила, що наступного року в Харків з Австрії привезуть ще десять станцій для очищення води: дев'ять встановлять у школах, ще одну - у 16-й лікарні. При цьому Юлія Друмель зазначила, що в планах організації «Глобал 2000» - розширити напрямки співпраці з Харковом.
«Все, що ми замислюємо, - виходить. Сподіваюся, що потенціал цього проекту досить великий. Можемо переходити в інші сфери. Думаємо над тим, щоб підтримувати дитячі заходи, розширити програму літнього відпочинку, обміну досвідом. Крім того, наша організація - екологічна, сподіваюся, надалі зможемо інтегрувати це в співробітництво з Харковом», - підкреслила Юлія Друмель.Як зазначила Світлана Горбунова-Рубан, за роки співпраці з «Глобал 2000» вдалося оздоровити понад 500 дітей.«Це надійні партнери. Люди, на яких ми завжди можемо розраховувати. Наші лікарі проходять стажування у них, ми застосовуємо європейські протоколи для лікування онкогематології у дітей. У нас за ці роки в рази зменшилася смертність дітей з онкогематологію. Це все результати нашої спільної роботи. Вони дуже сумлінно готуються до передачі гуманітарної допомоги, передають лікарські препарати, які потрібні нашим дітям. Ми дуже цінуємо нашу співпрацею», - зазначила віце-мер.Крім того, як повідомила Світлана Горбунова-Рубан, завдяки станціям для очищення води, які вже кілька років поставляє до Харкова «Глобал 2000», серед дітей знизився рівень захворювань шлунково-кишкового тракту. Фільтри вже встановлені у всіх дитячих лікувальних установах, багатопрофільних лікарнях, де є дитячі відділення, в дитячих садеах і школах.
Довідка. Співпраця між Харківською міською радою та австрійською екологічною організацією «Глобал 2000» ведеться з 1992 року і направлена на поліпшення матеріально-технічної бази Міської клінічної дитячої лікарні №16 та вдосконалення лікувально-діагностичної допомоги дітям з онкогематологічними захворюваннями. Ця спільна робота - поки єдина в Україні модель ефективної взаємодії органів місцевого самоврядування та міжнародної благодійної організації, яка спрямована на вирішення проблем дітей з онкогематологію. За час співпраці 16-тій лікарні передали медичні меблі, апарат для ультразвукової діагностики, фіброгастроскоп, холтер, апарат штучної нирки, обладнання для лабораторії.Крім того, «Глобал 2000» надає допомогу дітям, які постраждали в результаті аварії на Чорнобильській АЕС, і традіцінно передає восени в Харків гуманітарну допомогу з одягом, засобами гігієни, шкільним приладдям та іншими необхідними речами для людей, які їх потребують.

12/04/2019
Джерело інформації: Офіційний сайт Харківської міської ради

Харків представили на туристичній виставці у Берліні.

Делегація Харківської міської ради бере участь у 53-й Міжнародній туристичній виставці «ITB Berlin 2019», яка проходить 6-10 березня.

/Files/images/vse_pro_vropu/2019/виставка.jpg Захід зібрав міжнародні федерації туризму, національні та регіональні організації, транспортні агентства та туроператорів, готелі, страхові компанії та інших представників туристичної сфери. Щорічно «ITB Berlin» відвідує близько 10 тис. учасників з 180 країн світу.Харків представлений на національному стенді разом з Києвом, Одесою, Львовом і Чернівцями. Представники Харківської міської ради взяли участь у семінарах, симпозіумах, круглих столах та провели низку зустрічей з метою підвищення іміджу міста та налагодження співпраці.Зокрема, 8 березня відбудеться презентація «Visit Ukraine», під час якої харківська делегація представить туристичний потенціал міста, поділиться з колегами досвідом та інноваційними напрацюваннями в турсфери.«Участь у міжнародній виставці дає можливість презентувати Харків як туристичне місто і місто для ведення бізнесу широкому колу професіоналів», - підкреслили у Департаменті міжнародного співробітництва.Зазначимо, що «ITB Berlin» - одна з найбільших туристичних виставок, яка щорічно проводиться в Берліні, починаючи з 1966 року.

20/03/2019
Джерело інформації: Офіційний сайт Харківської міської ради

Харківські та познанські студенти пройшли спільну практику

/Files/images/kominternovskiy_rayon/2019/позн.jpg Міжнародна спільна виробнича практика студентів Харківського національного економічного університету ім. С. Кузнеця і Познанського технічного університету пройшла з 25 лютого по 9 березня.

Спільна практика була організована кафедрою підприємницької діяльності та Центром українсько-польських академічних обмінів ХНЕУ за підтримки Харківської міської ради та Генерального консульства Республіки Польщі в Харкові.Впродовж першого тижня шість студентів спеціальності «Підприємництво, торгівля і біржова діяльність» ХНЕУ ім. С. Кузнеця відвідали Познанський університет і виробничі польські підприємства.Протягом другого тижня дев'ять студентів спеціальностей «Механіка і будова машин» та «Управління і технологія виробництва» Познанського технічного університету приїхали до Харкова і відвідали ХНЕУ ім. С. Кузнеця та ДП «Завод «Електроважмаш». Студенти побували в музеї і виробничих цехах, також відбулася зустріч із керівництвом підприємства.На презентації результатів проходження спільної практики студенти представили виробничі підприємства, які вони відвідали, і запропонували напрямки їхнього розвитку, зокрема, кооперацію, розширення ринків збуту, впровадження інновацій у виробничі процеси, 3D-візуалізацію процесів менеджменту якості, застосування новітніх методів організації робочих місць тощо.Проректор ХНЕУ ім. С. Кузнеця Володимир Єрмаченко зазначив, що польський досвід дозволить українським підприємствам визначити шляхи прискореного налагодження процесів оновлення і розвитку власного виробництва, а вдале поєднання економічних і технічних напрямків освіти і бізнесу надає орієнтири для розвитку молоді.Заступник директора Департаменту міжнародного співробітництва Олександр Кислов підкреслив важливість розвитку партнерських відносин між містами-побратимами Харковом і Познанню, а також зазначив, що проведення подібних заходів дозволить визначати напрямки спільного співробітництва та розвитку як у сфері освіти, так і підприємницької діяльності обох країн.Учасники міжнародної спільної виробничої практики були нагороджені почесними сертифікатами і подарунками від дружніх університетів і підприємств. Харківська міськрада організувала екскурсію місцями, пов'язаними з польською історією в Харкові.

11/03/2019
Дерело інформації: Офіційний сайт Харківської міської ради

Харків бере участь у міжнародній виставці в Польщі

/Files/images/vse_pro_vropu/2019/польща.jpg Делегація Харківської міської ради бере участь у щорічній Міжнародній виставці «Tour Salon 2019», яка 1-3 лютого проходить в польському місті-побратимі Познані.

Місто Харків представлене на окремому стенді міст-побратимів разом із містами Брно (Чехія) та Кутаїсі (Грузія).У церемонії відкриття виставки взяв участь перший віце-мер Познані Маріус Вишневський.Харківська делегація провела робочі зустрічі з керівником Туристичного інформаційного центру міста Познані, директором Познанської туристичної асоціації та конвенційного бюро Яном Мазурчаком.

02/02/2019
Джерело інформації: Офіційний сайт Харківської міської ради

Харків'ян запрошують взяти участь у Євровікторині

/Files/images/vse_pro_vropu/novosti_/96.jpg Представництво ЄС в Україні запрошує всіх бажаючих взяти участь у всеукраїнській вікторині на тему Європи та Євросоюзу, яка проходить у всіх містах України.

Учасникам гри необхідно онлайн відповісти на питання про Європу. Організатори вікторини підготували дві категорії питань - для дітей до 14 років ідля тих, хто старше цього віку. Питання будуть розбиті на п'ять тематичних блоків.Вікторина стартувала в грудні 2018 року і завершиться в червні. 200 найсильніших учасників отримають призи та спеціальні подарунки від Представництва ЄС в Україні: флешки, футболки, кепки та інші.Крім того, гравці зможуть заробляти внутрішню валюту вікторини (квізкоіни) і обмінювати її на численні сувеніри.Також всі учасники, які пройдуть 5 раундів гри, отримають електронний сертифікат про участь у Євровікторині.Зареєструватися і ознайомиться з докладною інформацією про вікторину можна тут.

24/01/2018
Джерело інформації: Офіційний сайт Харківської міської ради

Харьков представлен на туристической выставке в Брно

/Files/images/vse_pro_vropu/novosti_/деле ч.jpg Делегация Харьковского горсовета принимает участие в Международной выставке «Go-regiontour», которая открылась сегодня, 17 января, в городе-побратиме Брно (Чехия).
Цель чешской выставки - представить потенциал городов и регионов разных стран, охватить как можно больше видов туризма, а также создать пространство для диалога и налаживания контактов между государствами. По словам организаторов, «Go-regiontour» является одним из крупнейших туристических мероприятий в Центральной и Восточной Европе.
Стенд с презентацией туристического потенциала Харькова посетили мэр Брно Маркета Ванькова и консул-руководитель Консульства Украины в Брно Иван Холостенко. Они отметили высокий уровень презентационной экспозиции города Харькова, а также плодотворность партнерских отношений между Брно и Харьковом и выразили заинтересованность в развитии дальнейшего сотрудничества.
Также в рамках выставки проходят круглые столы и семинары, на которых обсуждаются вопросы развития сельского и пешеходного туризма, качества менеджмента туристических услуг, ведения гостиничного и ресторанного бизнеса. Отдельное внимание участники выставки уделили велотуризму, паломническому туризму и образованию в этой сфере.Кроме того, гости мероприятия могут посетить масштабную ярмарку ремесел, послушать фольклорные выступления и посетить фестиваль региональных деликатесов «RegFoodFes», который впервые проходит в рамках «Go-regiontour».

18/01/2019
Источник информации: Городской дозор

У Харкові відкрилося Почесне консульство Словаччини

/Files/images/vse_pro_vropu/novosti_/консульство.jpg Відкриття Почесного консульства Словацької Республіки відбулося 15 січня в Харкові, в будівлі по вул. Чернишевській, 26.

У заході взяли участь міністр закордонних і європейських справ Словаччини Мирослав Лайчак, міністр закордонних справ України Павло Клімкін, секретар Харківської міської ради Олександр Новак, керівники обласних органів влади.
Павло Клімкін підкреслив, що Україну і Словаччину пов'язують давні дружні стосунки.«Це чудово, що наші словацькі друзі прийшли до Харкова. Відкриття почесного консульства - це можливість використовувати унікальні ділові, академічні та просто людські зв'язки, почати тісніше знайомитися з культурою один одного.
В Україні ефективно працює багато словацьких проектів, і я впевнений, що тепер вони прийдуть і до Харкова», - зазначив міністр закордонних справ України.У свою чергу Олександр Новак повідомив, що міжнародне співробітництво на муніципальному рівні є пріоритетним напрямком роботи Харківської міськради.«Харків підтримує зв'язки з 33 містами іноземних держав, і приємно, що серед них є і словацьке місто Трнава.
Нас об'єднує п'ятирічний досвід співпраці, і є великі плани на майбутнє. Упевнений, що з відкриттям почесного консульства у нас з'являться нові взаємні можливості», - зазначив Олександр Новак.Почесним консулом Словаччини в місті Харкові став голова правління ПАТ «ФЕД» Віктор Попов. За його словами, він має намір розвивати співпрацю в економіці, освіті, науці, спорті, культурі.«Словаччина має дивовижний досвід в економічній сфері.
За короткий час країна домоглася позитивних темпів розвитку, значно підвищила рівень соціальних стандартів. Ми можемо багато чому навчитися», - сказав він.А першим, пілотним, проектом, як повідомив Віктор Попов, має стати будівництво промислового майданчика в Словаччині для створення і випуску авіаційної та космічної продукції за участю заводу «ФЕД». Цей проект має бути реалізований вже цього року.

16/01/2019
Джерело інформації: Офіційний сайт Харківської міської ради

Харків приєднався до нового європейського проекту

/Files/images/vse_pro_vropu/novosti_/777777.jpg Харківський міський голова Геннадій Кернес підписав декларацію міжнародної організації «ЕВРОСІТІЗ» з питань участі жителів міст.

Місто Харків є членом організації і активно бере участь в її роботі. Зараз вона реалізує проект «Cities4Europe - Europe for citizens» («Міста для Європи - Європа для громадян»), мета якого - популяризувати ідеї залучення територіальної громади до процесів прийняття рішень на місцевому рівні.
Декларацію вже підписали мери 42-х європейських міст. Тим самим вони підтвердили готовність участі в процесі розвитку майбутнього Європи, орієнтованого на потреби громадян. Мери зобов'язалися розширити участь громадян шляхом залучення жителів міст у діалог про спільне майбутнє; спонукання всіх рівнів влади на створення суспільства, в якому інтереси людини знаходяться на першому місці; позитивного впливу на процес прийняття рішень в Європі.
«Безперервна тісна робота з городянами і громадськістю є ключовим фактором вирішення багатьох завдань, зміцнення довіри і відповідальності за державну політику. Наш проект «Cities4Europe - Europe for citizens» показав, як робота з городянами може допомогти в розробці оптимальних міських і європейських рішень. Для максимального використання наших можливостей нам необхідно працювати разом на всіх рівнях влади і з нашими громадянами», - сказано в документі.
Зазначимо, що «ЕВРОСІТІЗ» надає платформу для співпраці 140 містам-членам організації з 39 країн світу. Харків бере участь у робочих групах організації за наступними напрямками: європейська політика сусідства і розширення; брендинг міст і міжнародна економічна діяльність; якість повітря, кліматичні зміни та енергоефективність; довгострокові інвестиції.
У рамках проекту «Cities4Europe - Europe for citizens» делегація міста Харкова на чолі з заступником міського голови з питань сім'ї, молоді та спорту Костянтином Лобойченком взяла участь у щорічній конференції «ЕВРОСІТІЗ», яка пройшла в Единбурзі і називалася «Креативні конкурентні міста».
На ній були розглянуті рекомендації кампанії «ЕВРОСІТІЗ» «Міста для Європи», а також представлені проекти спільного будівництва майбутнього громадянами і містами. Також захід включав спеціальну молодіжну програму для наступного покоління керівників міст і агентів впливу. Кампанія «Міста для Європи» буде продовжена і наступного року.

29/12/2018
Джерело інформації: Офіційний сайт Харківської міської ради

У Харкові презентували роботу Постійного представництва Асоціації міст-володарів Призу Європи

Презентація роботи Постійного представництва Асоціації міст-володарів Призу Європи в Україні відбулася сьогодні, 5 грудня, у Харківській міській раді.

/Files/images/vse_pro_vropu/2018/презент.jpg Захід пройшов у рамках Міжнародної конференції «Особливості взаємодії іноземних і дипломатичних представництв з органами місцевого самоврядування: місцевий аспект». В ньому взяли участь заступники міського голови, директори департаментів міськради, почесні консули іноземних держав у Харкові.Як зазначив заступник міського голови - директор Департаменту економіки та комунального майна Михайло Фатєєв, участь у роботі Асоціації дає Харкову можливість встановлення двосторонніх взаємовигідних зв'язків з містами-учасниками, об'єднаними спільними інтересами.
Прикладом тому є підписання у 2016 році Меморандуму про співпрацю між містами Харковом і Ченстоховою (Польща) у сфері туризму, в 2017 році - Протоколу про наміри між містами Харковом і Любліном (Польща). Також намітилися двосторонні контакти на міжмуніципальному рівні з містом Авіньйон (Франція).«Зовсім нещодавно були завершені всі необхідні процедури щодо належної державної реєстрації Постійного представництва, і тепер на нього очікує велика і серйозна робота. Перед ним стоять складні і відповідальні завдання. Упевнений, що воно з ними впорається гідно. Зі свого боку керівництво Харківської міської ради буде всіляко сприяти діяльності представництва в рамках роботи з розвитку міжнародних зв'язків, вдосконалення форм і способів міжнародного співробітництва міста Харкова», - повідомив Михайло Фатєєв.Директор Департаменту державного протоколу МЗС України Ольга Чубрикова також зазначила, що Харків гідно представляє Україну на міжнародній арені.
«Це і робота міськради з іноземним дипломатичним корпусом, і широке представництво почесних консульських установ у місті, і організація програм офіційних візитів високих посадових осіб іноземних держав. Логічно, що така активна діяльність не залишилася непоміченою», - підкреслила представник МЗС.Почесний консул Грузії в Харкові, голова Постійного представництва Асоціації міст-володарів Призу Європи в Україні Олександра Чихладзе розповіла про те, чим займатииеться представництво.«Ми маємо намір активізувати роботу з іншими українськими містами в обміні досвідом, наданні консультацій, у професійних обмінах. Будемо займатися просуванням європейських цінностей і поширенням ідей європейської єдності», - повідомила Олександра Чихладзе.Також у рамках заходу відбулася презентація календаря із зображенням будівель і приміщень у Харкові, де наприкінці XIX - початку ХХ століть знаходилися представництва іноземних держав.Довідка.У 2010 році Харкову була присуджена вища нагорода Ради Європи - Приз Європи. У 2015 році рішенням Генеральної асамблеї Асоціації місто Харків очолило її роботу, а в 2017 році було переобране на цю посаду. На сьогоднішній день Асоціаціяміст-володарів Призу Європи об'єднує 78 європейських міст.

08/12/2018
Джерело інформації: Офіційний сайт Харківської міської ради

Дипломати Представництва ЄС ознайомилися з соціально-економічною ситуацією в Харкові

/Files/images/vse_pro_vropu/novosti_/дипл.jpg Зустріч заступника Харківського міського голови Михайла Фатєєва з представниками посольств країн-членів ЄС відбулася сьогодні, 6 грудня, у Харківській міській раді.

Іноземну делегацію в складі 23 представників посольств країн ЄС очолив радник, начальник відділу політики Представництва Європейського Союзу в Україні Фабіо Делла П'яцца. Мета візиту дипломатів - ознайомитися з політичною та соціально-економічною ситуацією в місті.За словами Фабіо Делла П'яцца, поїздка до Харкова була запланована ще до того, як в місті було введено військовий стан, але не дивлячись на це, візит вирішили не переносити.

У ході зустрічі дипломатів поінформували, зокрема, про середній розмір заробітних плат, про рівень безробіття в місті, про кількість соціальних пільг, що надаються жителям, про проекти, які реалізуються в Харкові тощо.«Я вже вдруге в вашому місті і можу зазначити, що Харків - велике, красиве й сучасне місто. Незважаючи на труднощі в країні, які пов'язані з конфліктом на Донбасі, а також з введенням в регіонах, в тому числі в Харкові, воєнного стану, обстановка в місті гарна, спокійна. Видно, що Харків розвивається», - сказав Фабіо Делла П'яцца.
Також сторони обговорили напрямки подальшої співпраці Харкова з країнами ЄС, зокрема, можливість фінансування міської програми забезпечення житлом тимчасово переміщених осіб за рахунок грантів та інших коштів, які можуть надати країни ЄС і європейські організації в рамках допомоги Україні.«Сьогоднішня зустріч - це ще один крок на шляху співпраці Харкова з міжнародними організаціями та країнами ЄС.
Було зазначено, що це не останній візит представників посольств країн ЄС в наше місто, тому, я думаю, результат співпраці за різними напрямками, починаючи від виробничих і закінчуючи культурними питаннями, ми побачимо незабаром», - підкреслив Михайло Фатєєв.
За підсумками візиту дипломати представлять свою доповідь про ситуацію в Харкові керівництву Представництва ЄС в Україні, після чого будуть позначені сфери подальшої співпраці з містом.

08/12/2018
Джерело інформації: Офіційний сайт Харківської міської ради

В Харькове обсудили перспективы сотрудничества с вице-послом Великобритании

/Files/images/vse_pro_vropu/novosti_/посол.jpg 23 октября Харьковский городской голова Геннадий Кернес встретился с заместителем посла Соединенного Королевства Великобритании и Северной Ирландии в Украине Хелен Фейзи.

Прибывшая в Харьков накануне матча «Манчестер Сити» - «Шахтер», британский дипломат отметила хорошую готовность города к большим спортивным событиям.

«Я третий раз в Харькове с начала своей работы в Украине, и с каждым разом заметно развитие инфраструктуры. Британские инвесторы заинтересованы в большем количестве реальной информации о возможностях сотрудничества. Также мы связываем большие надежды с открытием прямых авиарейсов отсюда в Соединенное Королевство, это путь культурного обмена и путь денег - туристических и инвестиционных», - отметила Хелен Фейзи.«Мы работаем с ведущими финансовыми структурами, такими как Мировой банк и Европейский инвестиционный банк, имеем реальные дела с ними и хорошую репутацию. Это наше портфолио и для британского бизнеса. Что касается туристов, ваши визы доступны далеко не всем харьковчанам. Но сегодня вы увидете, что болельщики тут ничем не уступают прославленным английским фанатам», - сказал Геннадий Кернес в ходе встречи.

24/10/2018
Источник информации: Городской дозор

В Харькове проходят «Недели Германии»

/Files/images/vse_pro_vropu/novosti_/дни герм.jpg В программе – художественные и исторические выставки, показы документальных и художественных фильмов, дискуссии, форумы, конкурсы.

В рамках мероприятия “Недели Германии” в Харькове в муниципальной галерее открылась фотовыставка Кристиана Хена “Поэзия вокзалов”. Экспозиция продлится до 18 ноября.
Также в библиотеке Харьковского национального университета имени В. Н. Каразина открылась выставка “Украина и Германия в 1918-1923 годах. К столетию установления дипломатических отношений. Выставка архивных документов”. Выставка продлится до 26 октября.
В доме Нюрнберга можно будет ознакомиться с экспозицией детского рисунка “Дюрер и другие метаморфозы”. Выставка продлится до 3 ноября.
Сегодня вечером, 20 октября, в Харьковской филармонии состоится концерт при участии органиста Кристиана Шмитта и трубача Отто Заубера. В программе произведения Иоганна Себастьяна Баха, Жана Лангле, Франца Листа.
В среду, 24 октября, стартует кинофестиваль Kharkiv MeetDocs.

Ознакомиться с более детальной программой мероприятий можно на сайте организаторов. “Недели Германии в Украине” проходят с 19 октября по 2 ноября в 14 городах по всей стране.

20/10/2018
Источник информации: www.objectiv.tv/objectively/2018/10/20/v-harkove-prohodyat-nedeli-germanii/

У Харкові з'явиться Почесне консульство Словацької Республіки

/Files/images/vse_pro_vropu/novosti_/новв.jpg Перший заступник Харківського міського голови Ігор Терехов сьогодні, 5 жовтня, провів зустріч з Міністром закордонних справ України Павлом Клімкіним і Міністром закордонних справ Словацької Республіки Мирославом Лайчаком.

Захід пройшов у Харківській міській раді. Від імені міського голови Геннадія Кернеса перший віце-мер привітав гостей.«Харків - дуже гостинне місто. Я впевнений, що вам сподобається в нашому місті і захочеться не раз сюди повернутися», - сказав Ігор Терехов.В ході зустрічі Павло Клімкін презентував колезі зі Словаччини інвестиційну привабливість Харкова. Також міністр високо оцінив роботу міської влади в сфері створення позитивного міжнародного іміджу.«Я дуже люблю Харків - це європейське місто, де живуть розумні і працьовиті люди. Для нашого міністерства Харків особливо важливий, оскільки багато дипломатів відомства закінчили Національну юридичну академію. Крім того, Харків - один з унікальних центрів хайтека і IT-технологій в Україні», - сказав Павло Клімкін.Також на зустрічі обговорили можливість створення в Харкові Почесного консульства Словацької Республіки. «Я вважаю, що з відкриттям Почесного консульства саме в Харкові у нас буде дуже багато хороших можливостей для розвитку співпраці», - підкреслив міністр закордонних справ України.Ігор Терехов зазначив, що Харків також зацікавлений у відкритті консульства, і міська влада надасть необхідне сприяння зі свого боку.«Це робота не одного дня, але нам обіцяють в найкоротші терміни провести всі необхідні процедури, і в Харкові з'явиться Консульство Словаччини. З боку Міністерства закордонних справ Словаччини ми також отримали посил про те, що словацький бізнес зацікавлений у співпраці з Харковом», - додав Ігор Терехов.Крім того, на зустрічі був представлений туристичний потенціал Харкова, також дипломати обговорили питання культурного обміну між країнами.

05/10/2018
Джерело інформації: Офіційний сайт Харківської міської ради

«Financial Times» визнав Харків найефективнішим у Європі містом для інвестицій

Ділове видання віддало першість Харкову серед 40 міст Європи.

/Files/images/vse_pro_vropu/30.jpg 18 травня Харківський міський голова Геннадій Кернес отримав сертифікат про перемогу в рейтингу «fDi Magazine» (спеціалізованого видання «Financial Times») «Європейські міста та регіони майбутнього 2018-2019». У категорії «Великі міста» Харків переміг у номінації «Економічна ефективність».
Нагороду вручила головний редактор видання Кортні Фінгар, яка приїхала на сьогоднішню конференцію «Харків: розвиток та інвестиції».«Ми збираємо об'єктивні дані й аналізуємо їх у кількох категоріях. Харків - велике місто, і це дуже конкурентна категорія, оскільки в Європі багато міст-важкоатлетів, розвинених і стабільних.
Але наші експерти враховують також промисловий потенціал, людський капітал і стиль життя, бо ці показники дуже важливі для інвесторів. У Харкові найнижчий рівень безробіття в Україні, він лідирує за кількістю великих інфраструктурних проектів, у фінансуванні освіти та залученні молоді до інтелектуальної роботи. Сукупність цих факторів робить його привабливим місцем для вкладень у різних напрямках», - сказала перед врученням сертифікату Кортні Фінгар.
«Дякую за високу оцінку, це результат спільної роботи нашої команди. Свого часу ми прийняли єдине правильне рішення - не просто триматися на плаву, а дивитися в майбутнє, вкладати в перспективу. Повноваження Харківської міської ради дозволили ініціювати низку пропозицій щодо вкладення в інфраструктуру для найбільших інвестиційних банків Європи та світу. І сьогодні, після складних переговорів, за підтримки центральної влади і дуже професійного, зацікавленого підходу наших партнерів, ці проекти працюють, ставши прикладом для інших міст України», - відповів Геннадій Кернес.
За останній рік Харківська міська рада домовилася відразу про кілька великих інвестицій: Європейський банк реконструкції та розвитку і Європейський інвестиційний банк виділили 320 млн євро на продовження будівництва метрополітену і вагони для нього, Світовий банк вкладає 40 млн дол. у будівництво багатофункціонального комплексу з переробки та утилізації побутових відходів, тривають програми іноземних інвесторів з реконструкції очисних споруд, модернізації тепломереж, енергоефективності житла, оновлення наземного громадського транспорту.«Переконаний, що великі інвестиції та успішні ідеї не приходять на порожнє місце, на сухий грунт. Безумовно, ми розраховуємо на активізацію приватного сектора, але вже сьогодні місцеве самоврядування, діючи від імені громади, бачить і пропонує перспективні напрямки та отримує довіру від міжнародних донорів», - зазначив міський голова.За словами директора ЄБРР в Україні Шевкі Аджунера, який був присутнім на церемонії, результат аналізу «Financial Times» - це незалежна і якісна оцінка, що потрібна бізнесу.
«Це гарна новина, яку необхідно поширювати. ЄБРР вже працює з містом по великих проектах, і це підкреслює безпеку і перспективу Харкова», - сказав керівник ЄБРР в Україні.

18/05/2018
Джерело інформації: Офіційний сайт Харківської міської ради

Британські та українські художники покажуть роботи, створені під час мистецьких резиденцій SWAP: UK/UKRAINE

/Files/images/vse_pro_vropu/Ермилов центр.png Британська Рада відкриває виставковий сезон 2018 року презентацією робіт учасників програмиSWAP: UK/UKRAINE. Вісім художників брали участь у мистецьких резиденціях в Україні та Великій Британії у 2017-му й покажуть результати своїх візуальних досліджень у ЄрміловЦентрі в Харкові з 16 березня по 15 квітня 2018 року. Відкриття о 18.00.

Вісім художників із України та Великої Британії (Поліна Карпова, Марія Куликовська, Антон Лапов, Вова Воротньов; Кунг Хва Шон, Стівен Шіхан, Вікі Торнтон, Адам Волкер) представлять підсумки свогоперебуванняв резиденціях у рамках програми SWAP: UK/UKRAINE. Кураторська команда фінальної виставки — Олена Касперович (ЄрміловЦентр), Ілля Заболотний (Британська Рада).Куратор освітньої програми виставки – Анастасія Хлестова (Харківська муніципальна галерея).

«Мистецтво змінює нас і дозволяє краще розуміти одне одного, знаходити спільні цінності й шанувати те, що нас відрізняє. Сучасні мистецькі резиденції – це не тільки можливість подорожувати, це знайомство з новими культурними контекстами й художніми практиками, це можливість презентувати себе і свою країну в світі, набуття нового цікавого досвіду і поштовх до мистецького та особистісного розвитку. Глобальна крос-культурна комунікація, що створюється завдяки мистецьким резиденціям, – важлива складова міжкультурного діалогу України й Великої Британії. Задоволена, що спільно з Британською Радою в Україні, нам вдалося зробити свій внесок у цю справу,»–Наталія Іванова, директор ЦСМ «ЄрміловЦентр», Харків.

«Ми надзвичайно раді успішному продовженню нашої програми резиденцій SWAP для художників і кураторів. Другий рік поспіль завдяки плідній співпраці з нашими партнерами у Великій Британії й Україні нам вдається створювати унікальний калейдоскоп-мозаїку активних взаємовпливів, обмінів і співпраці між культурними середовищами двох країн. Цього року ми організовуємо фінальну виставку з результатами візуальних досліджень наших резидентів 2017 року спільно з постійними партнерами програми — ЄрміловЦентром у Харкові. Головний наратив нашої виставки органічно доповниться насиченою освітньою програмою, кураторами якої виступають наші партнери – Харківська муніципальна галерея. На наш погляд, мистецькі дослідження, рефлексії та демонстрація художніми засобами здатності до дружнього діалогу й порозуміння між людьми надзвичайно важливі у наш час активних соціально-політичних змін»,–Ілля Заболотний, со-куратор виставки, програмний менеджер мистецьких проектів Британської Ради в Україні.

SWAP: UK/Ukraine — щорічна програма резиденцій Британської Ради в Україні для художників та кураторів. Програма реалізується у співпраці з Ліверпульською бієнале, наймасштабнішим фестивалем сучасного мистецтва у Сполученому Королівстві, та найбільш інноваційними й експериментальними мистецькими інституціями в Україні. З моменту запуску програми у 2016 році ми підтримали 20 резиденцій (18 для художників і 2 для кураторів) у Ліверпулі, Києві, Харкові, Музичах, Ужгороді та на півострові Бірючий в Азовському морі. SWAP має на меті поєднати художників з обох країн та підтримувати їхній розвиток у міжнародному середовищі. Також програма надає художникам час на дослідження, рефлексію й вивчення мистецьких традицій Великої Британії та України.

Партнер фінальної виставки мистецьких резиденцій SWAP: UK/UKRAINE—ЦСМЄрміловЦентр (Харків). Партнер освітньої програми виставки —Харківська муніципальна галерея.

Більше про програму та освітню програму виставки http://www.britishcouncil.org.ua/programmes/arts/visual-arts/swap

21/03/2018
Джерело інформації: Yermilov Centre

Евросоюз предложил Харькову ряд программ для сотрудничества

/Files/images/vse_pro_vropu/союз.jpg Делегация Представительства Европейского Союза в Украине посещает Харьков с информационно-просветительским визитом в рамках кампании «Строим Европу в Украине».

Во время встречи в Харьковском городском совете сегодня, 14 марта, был презентован ряд программ в различных направлениях, которые ЕС предлагает для реализации.Как сообщила советник по вопросам прессы и информации Представительства Европейского Союза в Украине Виктория Давыдова, такие встречи проходят во всех регионах страны.«Мы встречаемся с представителями органов власти, предпринимателями, общественными организациями, студентами, СМИ, чтобы рассказать о возможностях сотрудничества с Евросоюзом. Программ очень много, но мы в этот раз сконцентрировались на нескольких направлениях. Например, сегодня существует много возможностей для малого и среднего бизнеса, связанных с выходом на рынки ЕС и поиском новых партнеров, а для студентов есть широкие возможности в учебе. Множество программ направлено на сотрудничество в сферах культуры, спорта. Проводятся конкурсы для общественных организаций, также мы учим, как подать грантовую заявку. В Харькове такую работу мы проводим уже второй день», - отметила Виктория Давыдова.Ознакомившись с программами Евросоюза, представители городской власти выразили заинтересованность в некоторых из них. Заместитель Харьковского городского головы по вопросам семьи, молодежи и спорта Константин Лобойченко отметил, что город всегда готов к сотрудничеству с европейскими институциями.«Мы еще все изучим, но я уверен, что несколько проектов будут реализованы. Например, мы заинтересованы в улучшении спортивной инфраструктуры, в строительстве урбан-парка для представителей уличных культур. Харьковский проект «Street culture» был признан лучшим в Украине, и он будет распространяться на всю страну. Также есть возможности в развитии наших масштабных проектов – Харьковского Международного марафона и Велодня», - сообщил Константин Лобойченко.

15/03/2018
Источник:Официальный сайт Харьковского городского совета

В Харькове презентуют программу ЕС «Креативная Европа»

/Files/images/vse_pro_vropu/креатив.jpg Тренинг «Написание заявок на конкурсы программы ЕС «Креативная Европа» состоится 21 марта на базе ХНУ им.В.Н. Каразина.

На тренинг приглашают представителей культурных и креативных индустрий города Харькова и Харьковской области, руководителей организаций, менеджеров и руководителей проектов правительственных и неправительственных организаций.

Во время тренинга будут предоставлены практические советы, как получить грантовую поддержку ЕС, как подготовить успешную грантовую заявку. Участникам мероприятия объяснят, как работает грантовое финансирование.
Организаторы тренинга - Национальное Бюро программы ЕС «Креативная Европа» в сотрудничестве с Харьковской областной государственной администрацией, Департаментом по повышению конкурентоспособности региона ХОГА.

Начало мероприятия - в 11:00 21 марта.
Место проведения - Харьков, пл. Свободы, 6, северный корпус ХНУ им. В.Н. Каразина, зал культурного центра, 3 этаж.
Участие в тренинге бесплатное при условии предварительной регистрации. Зарегистрироваться необходимо до 16 марта.

14/03/2018
Джерело інформації: Городской дозор

Харків представили на туристичній виставці у Берліні

Туристичний потенціал Харкова представляють на Міжнародній туристичній біржі в Берліні «ITB Berlin», яка проходить 7-11 березня.

/Files/images/vse_pro_vropu/novosti_/німці.jpg «ITB Berlin» - один з найбільших туристичних ярмарків світу, який щорічно проходить у столиці Німеччини. Цього року свій потенціал на виставці презентують 185 країн світу. Традиційно експозицію відвідують понад 180 тис. людей.Як повідомили у Департаменті міжнародного співробітництва, Харків представлений на загальнонаціональному стенді України. Участь у такому великому міжнародному заході дозволить презентувати туристичний потенціал міста, зміцнити його позитивний імідж і підвищити впізнаваність Харкова у туристичному середовищі. Крім того, це дасть можливість розвинути співробітництво з іншими містами України і збільшити внутрішні туристські потоки.Крім виставки харків'яни візьмуть участь у різних семінарах і конференціях, де разом з колегами розглянуть гострі проблеми туристичної галузі і визначать перспективи подальшого розвитку сфери.

07/03/2018
Джерело інформації: Офіійний сайт Харківської міської ради

Роботу харків'янина Пелецького Ігоря визнано однією з найкращих серед 6 тисяч робіт

Вітаємо Ігоря з перемогою у заочному турі й бажаємо успіхів на захисті-презентації робіт 27 березня в м. Київ.

Всеукраїнською молодіжною громадською організацією «Серце до серця» спільно з Міністерством культури України, Посольством Литовської Республіки в Україні протягом вересня 2017 року – березня 2018 року проведено заочний відбір кращих робіт V Всеукраїнського конкурсу есе «Я – європеєць».

Есе учня 8-Б класу Харківської гімназії №46 ім. М.В. Ломоносова Харківської міської ради Харківської області Пелецького Ігоря визнано одним із найкращих серед 6 тисяч робіт.

.

02/03/2018
Джерело інформації: Управління освіти адміністрації Слобідського району Харківської міської ради

Геннадій Кернес зустрівся з главою ЄБРР в Україні Шевки Аджунером

/Files/images/vse_pro_vropu/0002.jpg Сторони підтвердили, що діючі спільні проекти будівництва метро і закупівлі транспорту йдуть за графіком, а також обговорили можливості нових вкладень в міську інфраструктуру і приватний бізнес Харкова.

21 лютого Харківський міський голова Геннадій Кернес провів робочу зустріч з директором Європейського банку реконструкції та розвитку в Україні Шевки Аджунером. Вони обговорили виконання графіка робіт з інвестиційних проектів за участю ЄБРР на загальну суму близько 160 млн євро, таких як будівництво двох станцій метро і депо, закупівля вагонів, а також нових тролейбусів для міста.«Сьогодні сесія міськради прийняла низку рішень, що стосуються підготовки майданчиків будівництва метро, ​​наші домовленості виконуються точно за графіком. Також ми очікуємо тендерів із закупівлі нових тролейбусів, сподіваюся, спільними зусиллями ми зробимо так, що вони вийдуть на лінію вже в 2018 році», - сказав Геннадій Кернес під час зустрічі.За словами Шевки Аджунера, Харків відповідає головним критеріям ЄБРР для інвестиційного співробітництва, забезпечуючи прозорість і чесну конкуренцію у всіх процесах. «Ми впевнені в безпеці таких вкладень, а також в тому, що кошти працюватимуть максимально ефективно і на користь громаді. Офіс банку, відкритий в Харкові, сьогодні в пошуку об'єктів вкладення, як в сфері інфраструктури, так і в науці, малому і середньому бізнесі. Рекомендації Харківської міськради і наша спільна робота можуть значно поліпшити економічне середовище регіону», - зазначив керівник ЄБРР в Україні.

23/02/2018
Джерело інформації: Офіційний сайт Харківської міської ради

Харків знову отримав статус «Місто дванадцяти зірок»

/Files/images/kominternovskiy_rayon/2018/novini_2018/мысто.jpg Конгрес місцевих і регіональних влад Ради Європи третій рік поспіль присвоїв Харкову статус «Місто дванадцяти зірок» за підсумками проведення Європейського тижня місцевої демократії у 2017 році.

Координаційне засідання під головуванням віце-президента Конгресу місцевих і регіональних влад Гасії Доганоглу відбулося в Парижі (Франція), в приміщенні Представництва Ради Європи. Під час заходу представники міст 36 країн світу підбили підсумки Європейського тижня місцевої демократії в 2017 році та обговорили питання його проведення цього року.Співробітники Департаменту міжнародного співробітництва Харківської міської ради виступили на координаційному засіданні з презентацією міста Харкова.Також під час наради відбулася процедура вручення сертифікатів «Місто дванадцяти зірок».Нагадаємо, статус «Місто дванадцяти зірок» присвоюється містам, які беруть найактивнішу участь у проведенні Європейського тижня місцевої демократії.

лютий 2018
Джерело інформації: Офіційний сайт Харківської міської ради

У Харкові відкрився Українсько-турецький центр науково-технічних досліджень

/Files/images/vse_pro_vropu/2018/турки.jpg Відкриття Українсько-турецького координаційного центру науково-технічних досліджень і підписання договору про співпрацю між Національним технічним університетом «ХПІ» та Стамбульським технічним університетом відбулося 1 лютого.

У відкритті центру взяли участь ректор НТУ «ХПІ» Євген Сокол, ректор Стамбульського технічного університету Мехмет Караджа, представники освітньої та наукової громадськості Харківської області. Учасники зазначили, що головне завдання Українсько-турецького координаційного центру науково-технічних досліджень - прискорити процес комерціалізації наукових розробок.У новому центрі був підписаний договір про співпрацю між НТУ «ХПІ» та Стамбульським технічним університетом, який став підсумком двосторонніх переговорів і зустрічей між представниками вишів двох країн. Договір передбачає проведення спільних наукових досліджень і розробок інноваційних технологій в області електроніки, машинобудування, космосу, авіації тощо.
Згідно з документом, ХПІ та Стамбульським технічним університетом також спільно працюватимуть в областях розробки двигунів внутрішнього згоряння, систем передачі, електронних блоків управління і матеріалів тощо.Координувати реалізацію спільних проектів і буде новий науковий центр.Як зазначили учасники зустрічі, підписання договору про створення центру і проведення спільних наукових досліджень стало першим кроком в об'єднанні наукових потенціалів двох країн.

Довідка. У Стамбульському технічному університеті працюють 360 лабораторій і 13 дослідницьких центрів. 23 спеціальності мають акредитацію в США, що дозволяє студентам брати участь у програмах обміну та отримувати подвійні дипломи. Університет здійснює навчання в таких напрямках, як механіка, електротехніка, електроніка, хімія, металургія, інформатика, кораблебудування, аеронавтика, а також менеджмент, архітектура, мистецтво, дизайн, музика. У Стамбульському університеті функціонує технопарк з грошовим обігом в 1 млрд дол., де працює понад 200 компаній. Третина випускників університету задіяні в наукових дослідженнях, які проводяться в цих фірмах.

03/02/2018
Джерело інформації: Офіційний сайт Харківської міської ради

Делегація зі Словенії відвідала Регіональний центр послуг

/Files/images/vse_pro_vropu/центр.jpg Делегація міста Марібор (Словенія) 25 січня відвідала Регіональний центр послуг на пр. Тракторобудівників.

Їх ознайомили з роботою центру, в якому надається близько 400 послуг адміністративного, соціального та пенсійного характеру.Радник мера Марібор Марко Ковачич зазначив, що ці відвідини стало дуже корисними для нього і його колег, які вперше побачили такий центр і зможуть перейняти досвід його роботи.«Я приїхав з міста Марібор, у нас немає такого центру. Я бачу, що дуже багато людей сюди приходить, і вони дійсно отримують хороші послуги. Я впевнений, що це одне з досягнень вашого міста. На цьому прикладі ми зможемо навчитися, почерпнути багато для свого центру. Дуже зручно для відвідувачів, що так багато послуг зібрано в одному місці. Це дійсно дуже сучасний центр», - сказав Марко Ковачич.Спеціаліст економічного департаменту Муніципалітету міста Марібор Марушка Дворшак підтвердила оцінку колеги. «Сучасне обладнання, сучасні можливості. Я вперше бачу таку систему. Ми звертаємося в муніципалітет, щоб отримати ту чи іншу послугу», - сказала гостя зі Словенії.Т
акож представників міста Марібор познайомили з пам'ятками Харкова, також вони відвідають Центральний парк культури і відпочинку імені Горького.Зазначимо, що сьогодні відбулася зустріч представників Харківської міської ради з делегацією міста Марібор. Сторони обговорили шляхи подальшої співпраці між містами. Зокрема, Марко Ковачич від імені мера словенського міста запропонував Харкову спільну роботу за шістьма напрямками - економіка, культура, спорт, туризм, освіта, а також обмін досвідом між держслужбовцями.Крім того, гості запропонували залучити харківські компанії для розробки спільних економічних проектів, а також розвивати туристичні відносини, зокрема, відновити повітряне сполучення між містами.

26/01/2018
Джерело інформації: Офіційний сайт Харківської міської ради

Харків продовжить співпрацю з Марібором

/Files/images/vse_pro_vropu/Марибор.jpg Зустріч представників Харківської міської ради з делегацією міста Марібор (Словенія) відбулася 25 січня у Харківській міській раді.

У заході взяли участь директор Департаменту міжнародного співробітництва Віктор Рудь, директор Департаменту адміністративних послуг та споживчого ринку Вікторія Китайгородська та радник мера Марібор Марко Ковачич.Сторони презентували досягнення Харкова і Марібора і обговорили шляхи подальшої співпраці між містами. Зокрема, Марко Ковачич від імені мера запропонував Харкову спільну роботу за шістьма напрямками - економіка, культура, спорт, туризм, освіта, а також обмін досвідом між держслужбовцями.Як повідомили в ході зустрічі, зараз Національний технічний університет «ХПІ» співпрацює з університетом з Марібору, в рамках якого 10 харківських студентів пройшли навчання в Словенії, а в харківському виші сьогодні читає лекції професор Маріборського університету.
Сьогодні гості запропонували Харкову розширити такий досвід і проводити обмін не тільки між студентами, а й між школярами.Крім того, гості запропонували залучити харківські компанії для розробки спільних економічних проектів, а також розвивати туристичні відносини, зокрема, відновити повітряне сполучення між містами.«Я хотів подякувати вам за гостинний прийом. Ми відчуваємо у Харкова слов'янську душу. Наш народ теж століттями зазнавав агресії, тому ми бачимо в вас наших братів і хочемо будувати з Харковом спільне світле майбутнє», - зазначив Марко Ковачич.У свою чергу Віктор Рудь висловив надію на успішну співпрацю і подякував гостям за плідний візит.На завершення офіційної зустрічі представники Марібора і Харкова обмінялися сувенірами.

26/01/2018
Джерело інформації: Офіційний сайт Харківської міської ради

Харків'ян запрошують взяти участь у всеукраїнській Євровікторині

/Files/images/vse_pro_vropu/novosti_/викторина.jpg Четверта всеукраїнська онлайн-вікторина на тему Європи від Представництва Європейського Союзу в Україні стартувала 12 січня.

Учасники Євровікторини зможуть перевірити свої знання про Європу, а також виграти сувеніри від Представництва ЄС: флешки, футболки, кепки тощо.Пройти онлайн-вікторину можна на сайті«Євроквіз».Цього року вікторина проходитиме у п'ять етапів - з січня по квітень 2018 року. Організатори проекту підготували дві категорії питань за віковими групами: для учасників до 14 років і гравців старшого віку.Так, учасникам вікторини необхідно пройти п'ять раундів: гравцям до 14 років потрібно відповісти на 75 питань, учасникам старшої вікової групи - на 100. Всі, хто пройдуть вікторину до кінця, - отримають електронний сертифікат про участь в Євровікторині і зможуть дізнатися нові факти про ЄС.Гравці, які наберуть найбільшу кількість балів, зможуть обміняти їх на сувеніри від Представництва ЄС, а 100 кращих учасників в кожній категорії отримають спеціальні подарунки.Зазначимо, Євровікторинапроходить у рамках проекту «Інформаційна підтримка молоді та мереж ЄС», який є ініціативою і фінансується Представництвом ЄС в Україні. Виконавцем проекту виступає ГО «Фонд «Відкрите суспільство».

18/01/2018
Джерело інформації: Офіційний сайт Харківської міської ради

За підтримки Німеччини в Харкові реалізували десять соціальних проектів

/Files/images/kominternovskiy_rayon/novini_2017/рубан.jpg Десять соціально значущих проектів реалізували в Харкові з 2013 року за підтримки німецької федеральної компанії GIZ.

Про це сьогодні, 15 листопада, перед Форумом ініціатив інфраструктурної програми для України «Створюємо майбутнє разом» повідомила заступник Харківського міського голови з питань охорони здоров'я та соціального захисту населення Світлана Горбунова-Рубан.У форумі, організованому компанією GIZ, беруть участь 80 партнерів, з якими німецька сторона реалізує спільні проекти в Україні.

Як повідомила Світлана Горбунова-Рубан, результатом співпраці міської влади та GIZ стало відкриття модульного містечка для тимчасово переміщених осіб з Донецької та Луганської областей, яке за три роки прийняло вже більше тисячі людей, що отримали там соціальну, психологічну та іншу допомогу. У серпні цього року на Салтівському шосе, 246-а був відкритий соціальний центр «Сім'я», де надаються консультації психолога, соціолога і юриста, проводяться сімейні тренінги, працює дитяча кімната з денним перебуванням та комп'ютерні курси для дітей та людей похилого віку. Вчора на вул. Валентинівській, 23-г був відкритий перший в Україні соціальний готель, розрахований на 50 осіб, де можуть зупинятися люди, які потрапили у складні життєві обставини і залишилися без житла, а також внутрішньо переміщені особи.

«Також ми відремонтували три школи і зараз працюємо в двох школах з інклюзивною програмою. За ці роки ми отримали не тільки матеріальну допомогу, а й нову життєву філософію, яка вчить людей жити разом у труднощах, з новими підходами до життя, новими традиціями, з тим, що вимагає нових знань. Я дякую вам за те, що ви стали для нас надійними партнерами. Передаю вам слова подяки від Харківського міського голови Геннадія Кернеса, який високо оцінює цю роботу. Головне, щоб незабаром у нас було тільки мирне співробітництво, націлене на відновлення нашої країни», - сказала віце-мер.

Директор GIZ-Україна Сабіне Мюллер повідомила, що програма співпраці працюватиме до 2019 року.

«Були відремонтовані дитячі садки, лікарні. Понад десять тисяч студентів отримали кращі умови для свого навчання. Ми не тільки підтримуємо різні проекти, але й вчимо людей. Так, була надана підтримка в навчанні ста співробітникам закладів охорони здоров'я. Наші досягнення були б неможливими без підтримки громади, Харківської міської ради, обласної влади, і ми продовжимо нашу роботу, націлену на поліпшення умов життя людей», - сказала Сабіне Мюллер.

17/11/2017
Джерело інформації: Офіційний сайт Харківської міської ради

Харків переймає досвід Нюрнберга у сфері енергоефективності

/Files/images/vse_pro_vropu/німеччина.jpg Місто Харків переймає досвід лідера серед німецьких міст - міста Нюрнберга - щодо впровадження енергоефективних технологій і зниження викидів вуглецю.

Сьогодні, 14 листопада, у Харківській міській раді проходить другий круглий стіл проекту «Партнерство міст України та Німеччини», у якому беруть участь перший заступник Харківського міського голови Ігор Терехов, Генеральний консул Федеративної Республіки Німеччина в Донецьку (офіс у Дніпрі) Вольфганг Мессінгер, представники Міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини, німецької федеральної компанії GIZ, Фонду Кондара Аденауера та муніципалітетів 30 міст України.Як повідомив Ігор Терехов, участь Харкова у проекті «Партнерство міст України та Німеччини» дало потужний імпульс для реалізації спільних ініціатив. Сьогодні місто проводить низку заходів щодо енергетичної модернізації соціальних та інфраструктурних об'єктів при експертній допомозі GIZ та фахівців із Нюрнберга.
У рамках такої співпраці і, зважаючи на те, що Харків і Нюрнберг беруть участь у Європейській угоді мерів, ведеться робота над муніципальним проектом з двостороннього обміну досвідом з підготовки Плану дій сталого енергетичного розвитку і клімату міста Харкова до 2030 року і реєстру викидів СО2.Ігор Терехов зазначив, що з 2009 року місту Нюрнбергу в рамках реалізації цього плану вдалося скоротити викиди вуглецю на 45%, споживання електроенергії - на 24%, води - на 44%.
Міська рада дуже докладно вивчає цей досвід міста-побратима і реалізує власні проекти. Вже завершена енергомодернізація школи №153 в Новобаварському районі, розпочата реконструкція басейнового комплексу з установкою сонячних батарей для підігріву води в одному з дитячих садків.«Сьогодні ми розвиваємо співпрацю з 32 містами-партнерами і побратимами в 21 країні світу і продовжуємо реалізацію спільних проектів з компанією GIZ. Звичайно, одним із наших головних міст-партнерів є місто Нюрнберг, з яким нас пов'язує понад 25 років партнерських відносин. Ми високо цінуємо таку співпрацю. Сьогодні Нюрнберг застосовує новітні технології з енергомодернізації бюджетної сфери, і ми ведемо цю роботу. Попереду у нас багато завдань, але, я впевнений, що при наявності такого муніципального співробітництва ми маємо всі можливості для реалізації наших планів у майбутньому, і спільними зусиллями ми доб'ємося найкращих результатів. Харків поставив собі за мету здійснити системний перехід на європейський рівень, провести модернізацію у всіх сферах життєдіяльності», - підкреслив Ігор Терехов.Зі свого боку Вольфганг Мессінгер зазначив, що німецька сторона і надалі має намір підтримувати Харків і Україну. За його словами, Німеччина вважає реформу з децентралізації влади однією з найуспішніших у нашій країні. Тому робота вестиметься в цьому напрямку, а також у культурній, освітній сферах, щодо підтримки вимушених переселенців зі сходу України та захисту прав людей.«Це дійсно двостороннє співробітництво, бо представники Німеччини повертаються з Харкова теж із новими ідеями, з натхненням продовжувати цю роботу», - сказав Вольфганг Мессінгер.Зазначимо, що сьогодні учасники круглого столу також обговорять подальші плани щодо партнерства Харкова і Нюрнберга, можливості для українського міжнародного співробітництва, нові програми розвитку, обміняються досвідом і кращими напрацюваннями.

15/11/2017Джерело інформації: Офіційний сайт Харківської міської ради

Харків представлений на Всесвітній туристичній біржі в Лондоні

/Files/images/kominternovskiy_rayon/novini_2017/предст.jpg Харківська делегація вперше бере участь у Всесвітній туристичній біржі «World Travel Market-2017», яка проходить з 6 по 9 листопада в Лондоні (Велика Британія).

Туристичний потенціал Харкова представлений на загальнонаціональному українському стенді разом з іншими містами і регіонами України.Участь у Всесвітній туристичній біржі «WTM-2017» дає можливість представити туристичний потенціал Харкова на міжнародному рівні, залучити іноземних туристів і потенційних організаторів заходів, налагодити нові ділові контакти і більше дізнатися про нові напрямки туризму.
Крім того, участь Харкова в подібних заходах має позитивний вплив на імідж міста, підвищує впізнаваність бренду Харкова, позитивно впливає на розвиток співробітництва в різних сферах, оскільки представлений на виставці стенд - це, перш за все, демонстрація успішності розвитку міста.Довідка.
«World Travel Market» - триденний захід індустрії подорожей, який з 1980 року вважається одним з найбільших подій в туристичному світі, орієнтованих виключно на професійну публіку, проходить в одному з найсучасніших виставкових центрів Лондона - «ExCel».

06/11/2017
Джерело інформації: Офіційний сайт Харківської міської ради

Харків'яни вивчили досвід Нюрнберга в області впровадження енергоефективних технологій

/Files/images/kominternovskiy_rayon/novini_2017/нюр.jpg Делегація Харківської міської ради відвідала місто-побратим Нюрнберг (ФРН) і ознайомилася з досвідом роботи муніципалітету в сфері впровадження енергоефективних технологій в бюджетних будівлях міста.

Візит відбувся з 23 по 26 жовтня в рамках співпраці c проектом «Партнерство з містами України» міжнародного товариства «Engagement Global», який реалізується за підтримки Федерального міністерства економічного співробітництва і розвитку Німеччини.В рамках заходу представники Харківської міськради відвідали міський культурний центр, початкову школу, а також муніципальну бібліотеку і лікарню, в яких була застосована так звана технологія «пасивного будинку». З точки зору енергоефективності ця технологія дозволяє економити максимально можливу кількість коштів при відносно мінімальних затратах на етапі реконструкції або забудови, суть технології полягає в максимальній герметизації будівлі.
В рамках візиту представники Харкова зустрілися з директором Департаменту капітального будівництва та енергоменеджменту Євою Анлауфт, у відомстві якого знаходиться понад 1 тис. бюджетних будівель. В ході зустрічі колеги з міста-побратима поділилися особливостями впровадження енергоефективних технологій в Німеччині і, зокрема, в Нюрнберзі, а також продемонстрували результати проведених модернізацій різних будівель бюджетного сектора з метою економії бюджетних коштів на енергоресурси.
Крім того, фахівці з Нюрнберга і Харкова провели робочу зустріч з питання написання і впровадження «Плану дій сталого енергетичного розвитку» в рамках Європейської ініціативи «Угоди мерів», який спрямований на зниження викидів парникових газів. Нюрнберг є учасником цієї угоди з 2009 року, і на сьогоднішній день, працюючи за «Планом дій сталого енергетичного розвитку міста Нюрнберга», місто скоротило викиди на 45%.Нагадаємо, що Харків приєднався до ініціативи «Угоди мерів» в кінці 2016 року.
Цього року за підтримки фахівців міста-побратима, а також провідних міжнародних експертів міська влада приступила до розробки «Плану дій сталого енергетичного розвитку і клімату міста Харкова до 2030 року», а також «Реєстру викидів СО2».

26/10/2017
Джерело інформації: Офіційний сайт Харківської міської ради

У Харкові проходить міжнародна конференція, присвячена імплементації Угоди з ЄС

/Files/images/kominternovskiy_rayon/novini_2017/нарада.jpg Міжнародна конференція «Угода про асоціацію як інструмент правових реформ в Україні» проходить сьогодні, 23 жовтня, у Навчально-бібліотечному комплексі Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого.

Конференція присвячена актуальним правовим проблемам імплементації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, можливостям і перспективам українських компаній в умовах дії зони вільної торгівлі, значенням Угоди для регіонального розвитку. У конференції беруть участь представники Урядового офісу з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Кабінету Міністрів України, Представництва Європейського Союзу в Україні, різних міністерств, Парламентської експертної групи з питань європейської інтеграції.У відкритті конференції взяв участь перший заступник Харківського міського голови Ігор Терехов.
Він зазначив, що Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого і Національна академія правових наук України вносять великий внесок в процеси адаптації вітчизняного законодавства до вимог і стандартів Європейського співтовариства. За його словами, асоціативне членство України можна назвати своєрідним механізмом інтеграції країни в європейські політичні, економічні та гуманітарні процеси.«Хоча і цей механізм перебудови державної машини призводить до певної турбулентності в суспільстві. На сьогодні суспільні перетворення в Україні, європейське прагнення України нерозривно пов'язані з вирішенням таких глобальних проблем, як боротьба з корупцією, забезпечення прав людини та політичного діалогу.
Вирішення цих проблем неможливе без побудови в нашій країні правової держави не тільки на папері, а й у житті. Тому обговорення питань адаптації законодавства України до норм ЄС, поглиблення економічного співробітництва має важливе значення для імплементації положень Угоди про асоціацію України з європейською спільнотою. Бажаю учасникам конференції плідної роботи та успіхів на шляху в європейське майбутнє», - зазначив перший віце-мер.Він також повідомив, що міська влада Харкова дотримується вектора європейського розвитку. Третій рік поспіль в місті проходить Європейський тиждень місцевої демократії, і втретє Рада Європи відзначає активну участь Харкова, присуджуючи йому найвищий статус «Місто 12 зірок». Зараз міська влада розвиває співпрацю з 32-ма містами-партнерами і побратимами в 21 країнах світу, продовжує реалізацію спільних проектів з Німецьким бюро міжнародного співробітництва «GIZ», Генеральним консульством Польщі, займається розробкою Плану сталого енергетичного розвитку Харкова в рамках Європейської ініціативи «Угода мерів».«Ми прагнемо до розширення взаємовигідних контактів із зарубіжними партнерами.
Про підвищення інвестиційної привабливості Харкова свідчить розвиток транспортної інфраструктури, будівництво третьої лінії метрополітену, електродепо та закупівлі нового рухомого складу при фінансуванні Європейського банку реконструкції та розвитку і Європейського інвестиційного банку. Ми пишаємося міжнародним визнанням, але сприймаємо його, в першу чергу, як спонукання до нових дій», - повідомив Ігор Терехов.Нагадаємо, що на початку жовтня в місті пройшов I Харківський міжнародний юридичний форум «Право і проблеми сталого розвитку в глобалізованому світі». На форумі обговорили питання, які стосуються боротьби з корупцією, тероризмом, реформування Конституції, судової влади, місцевого самоврядування.

23/10/2017
Джерело інформації: Офіційний сайт Харківької міської ради

У парку Горького посадили дерево дружби між Харковом і Данією

/Files/images/kominternovskiy_rayon/novini_2017/дания.jpg Дерево дружби між Харковом і Данією з'явилося у Центральному парку культури і відпочинку ім. Горького.

7 жовтня перший заступник Харківського міського голови Ігор Терехов і Надзвичайний і повноважний посол Королівства Данія в Україні Рубен Медсен посадили в парку Горького дерево дружби.

Як зізнався посол, востаннє він висаджував дерево близько десяти років тому в своєму саду.«Звичайно ж, сьогоднішня церемонія набагато краща, ніж була тоді. Тим більше що сьогодні я висаджував цей клен не просто для себе, а в якості символу для двох народів. Це символ того, що дружба, яка вже є між Україною та Данією, буде тільки міцніти, а відносини між Харковом і данськими містами - динамічно розвиватися», - зазначив Рубен Медсен.Ігор Терехов підкреслив, що це лише початок подальших спільних планів.
«Ми щорічно проводитимемо Дні Данії в Харкові. Ця країна є одним із символів Європи, а оскільки курс України спрямований на європейську інтеграцію, то для нас було б дуже добре зблизитися з цією країною, встановити побратимські відносини з одним із її міст. Зараз у Харкові працює кілька данських компаній, і для нас важливо, щоб данський бізнес приходив до нас у місто, щоб створювалися робочі місця з хорошими європейськими зарплатами, а ми будемо цьому всіляко сприяти», - зазначив Ігор Терехов.
Після висадки дерева для гостей провели екскурсію парком Горького.

Нагадаємо, 6 жовтня Харківський міський голова Геннадій Кернес зустрівся з послом Данії в Україні Рубеном Медсеном та обговорив можливість встановлення партнерських відносин між Харковом та одним із данських міст. За словами посла, це міг би бути Орхус - друге за величиною місто в Данії, де працює багато українців і у якого поки немає міста-партнера в Україні. Крім того, з 6 по 14 жовтня в Харкові проходять«Дні Данії-2017». У програмі культурного проекту - фестиваль кіно, міжнародна фотовиставка, театральні вистави, лекції, дискусії та круглі столи з питань архітектури, демократії і велокультури.

11/10/2017
Джерело інформації: Офіційний сайт Харківької міськолї ради

Под Харьковом создают геопарк

/Files/images/vse_pro_vropu/парк.jpg В Харьковской области планируется создать геопарк "Верхнее Придонцовье". Совместный проект с одноименным названием готовится по результатам визита делегации Харьковского облсовета в Финляндскую Республику и подписанного соглашения о сотрудничестве, в рамках принятых документов международной конференцией CORLEAP по развитию трансграничного сотрудничества. Об этом сообщили в пресс-службе облсовета со ссылкой на председателя облсовета Сергея Чернова.

Общая цель проекта заключается в создании условий для формирования региональной рекреационно-туристической платформы (сети) европейского типа для развития социально-экономической интеграции и сбалансированного пространственного развития Харьковского региона.

Конкретные цели проекта предусматривают:

 • создание комплексного туристического продукта, способного повлиять на повышение привлекательности Харьковщины для внутренних и внешних туристов и увеличения ее конкурентоспособности в национальном и международном масштабах;
 • обустройство туристических, экскурсионных объектов, геологических, экологических и историко-культурных памятников, территорий отдыха, туристических приютов с зонами комфорта для людей с ограниченными возможностями.
 • разработку методологии расчета и оценку рекреационного следа туристической активности и рекреационной емкости экофанзон "Геопарк Верхнее Придонцовье";
 • разработку стратегии информационного сопровождения функционирования "Геопарка Верхнее Придонцовье" и его репрезентации в европейском медиапространстве для увеличения информированности целевых аудиторий посетителей и потенциальных инвесторов;
 • вхождение в Европейскую сеть геопарков.

Целевыми группами проекта определены органы местного самоуправления, образовательные учреждения, научные учреждения, некоммерческие общественные организации, жители Харькова. А конечными бенефициарами проекта – громады Харьковской области.

Реализация проекта позволит:

 • организовать экспозиционно-выставочную репрезентацию моделей и остеологических останков ископаемых животных, ареал расселения которых охватывал территорию современной Харьковской области (на базе историко-археологического музея-заповедника "Верхний Салтов" имени В.Бабенко);
 • разработать систему удобной навигации для туристов, путешествующих общественным, собственным автомобильным и велосипедным транспортом;
 • создать сайт "Геопарк Верхнее Придонцовье" и осуществлять его информационную поддержку в социальных сетях;
 • сформировать бренд "Геопарк Верхнее Придонцовье" (в т.ч. слоган, логотип и др.) и укрепить его на рынке туристических услуг;
 • создать научный полигон для изучения геологии региона и использования его в учебных, научных и туристических целях;
 • улучшить инвестиционную привлекательность Песочинской, Каменской громад и Старосалтовской объединенной громады за счет притока средств от туристов и общественных мероприятий;
 • обеспечить население новыми рабочими местами (мини-гостиницы, зеленый туризм, научный туризм, сторожа, места питания и т.д.).

/Files/images/vse_pro_vropu/EU-Graphic.PNG.jpg Эта публикация была подготовлена в рамках проекта "Продвижение реформ в регионы" при содействии Европейского Союза. (http://ec.europa.eu/europeaid). Содержание этой публикации является исключительной ответственностью ИА "Status Quo" и никоим образом не отражает точку зрения Европейского Союза.

15/09/2017
Источник информации: STATUS QUO

Харків розвиває співробітництво з Італією

/Files/images/kominternovskiy_rayon/сотруд.jpg Делегація Харківської міської ради взяла участь у конференції «Тисячі міст, мільйони жителів: бачення майбутнього», яка пройшла 4 вересня у місті Венеція (Італія).

Також у конференції взяли участь представники міст Бордо, Страсбург (Франція), Іракліон, Корфу (Греція), Лейпциг (Німеччина), Стамбул (Туреччина), Монако (Князівство Монако), Гент (Бельгія), Нью-Йорк (США).Напередодні конференції, увечері 3 вересня, делегати відвідали історичну венеціанську регату.
А на наступний день, 4 вересня, пройшов міжнародний форум, на якому глави делегацій представили кращі практики своїх муніципалітетів, пов'язані з питаннями безпеки, міського транспорту та переробки твердих відходів.
Представники Харківської міськради також відвідали найстаріше місто-побратим Харкова - Болонью (Італія) і провели там кілька робочих зустрічей. Зокрема, відбулася зустріч з начальником відділу міжнародних відносин та проектів Франческою Мартінезе і головою громадської організації «Асоціація Україна-Італія» Любов'ю Сандулович. Сторони обговорили перспективні сфери співробітництва міст, а також можливість відновлення традиції проведення Днів Харкова в Болоньї і Днів Болоньї в Харкові.
В рамках візиту харківська делегація зустрілася з Генеральним консулом України в Мілані Романом Горяйновим, обговорила перспективні сфери реалізації спільних проектів і отримала підтримку ініціативи з активізацією міжрегіонального співробітництва.

08/09/2017
Джерело інформації: Офіційний сайт Харківської міської ради

Президент нагородив мецената Крістофа Отто, який допомагає дітям з Харкова

/Files/images/kominternovskiy_rayon/novini_2017/отто.jpg Президент України Петро Порошенко нагородив Хрестом Івана Мазепи менеджера проекту «Діти Чорнобиля» австрійської екологічної організації «ГЛОБАЛЬ 2000» Крістофа Отто.

Нагороду Крістоф Отто отримав за свою благодійну діяльність. А напередодні в Посольстві України в Відні пройшов святковий захід, на якому Надзвичайний і повноважний посол України в Австрії Олександр Щерба подякував меценату за його роботу у рамках проекту «Діти Чорнобиля».У цьому ж прийомі взяла участь дев'ятирічна харків'янка Дар'я Біба. Дівчинка стала 2500-ю дитиною, яку після катастрофи 1986 року відправили на лікування до Австрії завдяки організації «ГЛОБАЛЬ 2000».Довідка.«ГЛОБАЛЬ 2000» (Відень) - австрійська неурядова екологічна організація, яка існує на спонсорські кошти противників атомних електростанцій.
Надає допомогу українським дітям, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та дітям з онкологічними захворюваннями з Харківської, Луганської, Київської та Івано-Франківської областей. З 1994 року за участю «Глобаль-2000» реалізується міжнародний проект «Харківська дитяча лікарня №16 - допомога дітям, хворим на лейкемію». Організація працює у постійному контакті з Департаментом охорони здоров'я та Департаментом міжнародного співробітництва міської ради. Тільки у 2017 році «Глобаль 2000» направила гуманітарний вантаж для медичних і соціальних установ Харкова на суму 104 тис. 456 євро.
До Харкова доставилиустановки очищення питної води, ліжка, білизну, інвалідні крісла, лікарняний одяг, витратні матеріали, миючі та дезінфікуючі засоби, а також одяг і засоби особистої гігієни для надання допомоги тимчасовим переселенцям із зони АТО.Зазначимо, що у 2011 році Крістоф Отто за допомогу дітям був нагороджений урядовою нагородою України - орденом «За заслуги» III ступеня.

31/08/2017
Источник информации: Официальный сайт Харьковского городского совета

С помощью Германии в Харьковской области реализуют крупные проекты

/Files/images/kominternovskiy_rayon/novini_2017/немцы.jpg При поддержке немецких партнеров в Харьковской области внедряется четыре крупных проекта объемом финансирования более 116 млн. грн.

Об этом сообщил председатель Харьковского облсовета Сергей Чернов во время встречи с представителями Федерального министерства иностранных дел Германии Петером Шофом, Кларой Хоппманн, Сузанн Мюллер и генконсулом ФРГ Вольфгангом Мессингером.

Чернов подчеркнул. что в частности, при поддержке ФРГ в области внедряется программы по восстановлению жилых зданий для временно-перемещенных лиц и объектов социальной инфраструктуры на 72,3 млн грн. Также реализуется проект в партнерстве с Немецким обществом международного сотрудничества (GIZ) по решению наиболее актуальных проблем переселенцев в сфере образования, медицины, проживание на 23 млн грн. В Чугуеве внедряется проект, направленный на поддержку людей старшего поколения, которые подверглись национал-социалистических преследований. Проект "Тренинги по технологиям автоматизации для Украины" нацелен на развитие центров по промышленной автоматизации, общая стоимость его - 722,7 тыс. евро.

Эта публикация была подготовлена в рамках проекта "Продвижение реформ в регионы" при содействии Европейского Союза. (http://ec.europa.eu/europeaid). Содержание этой публикации является исключительной ответственностью ИА "Status Quo" и никоим образом не отражает точку зрения Европейского Союза.

31/08/2017
Источник информации: Статус Кво

У Харкові пройшла конференція за участю країн Вишеградської четвірки

/Files/images/vse_pro_vropu/вышегор.jpg Міжнародна конференція «Вишеградська четвірка та Україна: об'єднуємо зусилля для розвитку міст» відбулася сьогодні, 22 серпня, в Харкові в рамках святкування Дня міста.

У заході взяли участь представники міст-побратимів і партнерів Харкова з країн Вишеградської четвірки - Дебрецена (Угорщина), Катовіце і Любліна (Польща), Банської Бистриці (Словаччина) і Брно (Чехія), а також представники міської влади, Молодіжної ради при Харківському міському голові та ректори харківських вишів. Конференція відбулася за підтримки посольств і консульств країн-учасниць.В ході офіційної частини заходу заступник Харківського міського голови - директор Департаменту економіки та комунального майна Михайло Фатєєв підкреслив, що конференція за участю країн Вишеградської четвірки проводиться в Україні вперше і проходить вона на міському рівні, що важливо як для соціально-економічного розвитку Харкова, так і просування України в європейському напрямку.«На сьогоднішній день Харків в плані соціально-економічного розвитку та міжнародного співробітництва є лідером в Україні. Ми сподіваємося, що ця конференція стане новим кроком для просування нашого міста до тих завдань, до яких ми прагнемо. Сьогодні для всіх очевидним є той факт, що Харків - економічно стабільнеєвропейське місто, щодинамічно розвивається», - зазначив Михайло Фатєєв.

В рамках конференції відбулося пленарне засідання та круглі столи на теми: «Інституційне партнерство: Місто-Університет-Бізнес як ключовий інструмент розвитку міст», «Створення міської інфраструктури як інструменту залучення в міста молодих висококваліфікованих кадрів», а також «Роль місцевої молоді у розбудові громадянського суспільства».Як зазначив заступник міського голови з питань сім'ї, молоді та спорту Костянтин Лобойченко, у Харкові реалізується безліч програм підтримки молоді з різних напрямів, і місту є чим поділитися.«Ця конференція є дуже важливою для Харкова в плані обміну досвідом з іншими країнами. Ми будемо черпати нову інформацію, ділитися своїм досвідом і шукати нові молодіжні фішки, які є в інших містах. Але найголовніше - це об'єднання молоді з різних міст і країн», - зазначив віце-мер.Ректор Харківського національного університету міського господарства ім. О. М. Бекетова Володимир Бабаєв також підкреслив, що міська влада надає вагому підтримку харківської молоді.«Сьогодні наші студенти виконують безліч проектів для міста, і це дає їм можливість адаптуватися в міському середовищі. Також важливі соціальні програми для молоді, які сьогодні реалізує місто. Зокрема, житлова програма доступного житла, яка дозволяє студентам отримати квартиру і залишитися працювати в Харкові. Крім того, мерія забезпечує пільги студентам на проїзд в міському транспорті - це також дуже важливо», - зазначив Володимир Бабаєв.Крім того, в ході засідань іноземні гості представили інноваційні рішення, які реалізуються в містах-побратимах і партнерах Харкова. Зокрема, делегація від міста Дебрецен поділилася досвідом у створенні підприємства «Міський центр розвитку Дебрецена», а представники Любліна розповіли про інструменти залучення в місто іноземних студентів.«Я б хотів подякувати керівництву міста за те, що конференція присвячена важливій для нас темі регіонального співробітництва. Ми хочемо презентувати тут то, чим живуть польські міста, розповісти, які проекти ми реалізовуємо, а також почерпнути ваш досвід - Харкову є чим поділитися з нами. Ми бачимо, як активно ваше місто розвивається в останні роки. Я думаю, що двостороння співпраця в рамках конференції відкриє нам нові можливості», - зазначив консул-радник Генерального Консульства Республіки Польща в Харкові Ян Здановській.Представники міст-побратимів і партнерів Харкова привітали харків'ян з прийдешнім Днем міста.Зазначимо, в День міста Харків відвідають 11 делегацій міст-побратимів і партнерів Харкова з Албанії, Угорщини, Грузії, Ізраїлю, Китаю, Польщі, Словаччини, Туреччини та Чехії.

Джерело інформації: Сайт Харківської міської ради

Харкову передали медаль з Польщі як активному міжнародному партнеру

/Files/images/vse_pro_vropu/полска.jpg Президент міста Любліна Кшиштоф Жук передав Харківському міському голові Геннадію Кернесу пам'ятну Медаль з нагоди 700-річчя міста Любліна як меру міста, який є одним з найактивніших міжнародних партнерів.

Делегація Харківської міської ради на чолі із заступником міського голови Олексієм Садовським бере участь у святкових заходах з нагоди 700-річчя надання міських прав місту Любліну. Харків'яни відвідали адміністрацію міста, де ознайомилися з проектами, які реалізували в Польщі з різними українськими містами за грантової підтримки Європейського Союзу.
15 серпня харківська делегація взяла участь в урочистій сесії міської ради за участю Президента міста Любліна, представників Парламенту Республіки Польща, делегацій з України та інших країн світу.
В ході сесії голова харківської делегації зачитав вітальну адресу від Харківського міського голови Геннадія Кернеса та привітав міжнародних партнерів з пам'ятною датою.Довідка.Харків і Люблін почали активно розвивати двосторонню співпрацю у 2015 році. До цього, починаючи з 2009 року, міста плідно співпрацювали в рамках робочої групи з питань Європейської політики сусідства і розширення найбільшої та найвпливовішої європейської асоціації міст - ЄВРОСІТІЗ.
23 серпня 2017 року на День міста Харкова планується офіційне підписання протоколу намірів між містами Харковом і Любліном, що завершить перший етап формалізації партнерських відносин.

16/08/2017
Джерело інформації: Сайт Харківської міської ради

Игорь Терехов: Кредитный комитет ЕБРР утвердил финансирование проекта по строительству метро в Харькове

Кредитный комитет Европейского банка реконструкции и развития утвердил финансирование проекта развития метрополитена в Харькове.

/Files/images/vse_pro_vropu/novosti_/10.jpgОб этом 14 июля сообщил первый заместитель Харьковского городского головы Игорь Терехов.
По его словам, в Лондоне прошло заседание кредитного комитета ЕБРР, на котором было рассмотрено и утверждено финансирование дальнейшего строительства третьей линии метрополитена в Харькове в объеме 160 млн евро.
Следующим шагом станет подписание соглашения между городским советом, украинским правительством и банком на предоставление кредитных ресурсов на строительство ст. м. «Державинская» и ст. м. «Одесская», строительство электродепо за ст. м. «Победа» и закупку 85 вагонов подвижного состава для метрополитена.
Кроме того, на следующей неделе делегация Харьковского горсовета посетит представительство Европейского инвестиционного банка в Киеве, где с 18 по 20 июля будет отработано кредитное соглашение между правительством, банком, Харьковским городским советом и КП «Харьковский метрополитен» для получения транша также в размере 160 млн евро.«Это результат пятилетнего труда, и сегодня эта работа находится на завершающей стадии», - подчеркнул Игорь Терехов.
Напомним, первый вице-президент ЕБРР Филип Беннетт во время визита 13 июня в Харьков сообщил, что сумма кредита после утверждения на заседании кредитного комитета будет рассмотрена в сентябре на совете директоров банка. Окончательное подписание договора планируется в четвертом квартале этого года.

Источник: Официальный сайт Харьковского городского совета

.

Встреча Президента Украины Петра Порошенко и Президента Литовской Республики Дали Грибаускайте в Харькове

Президенты Украины и Литовской Республики после завершения переговоров в Харьковской области встретились с представителями СМИ.

В своем заявлении Президент Украины Петр Порошенко отметил, что встреча в Харькове проходит в исторический момент.
«Остались считанные часы до 11 июня, когда Украина получит безвизовый режим. Он вступает в силу в 12 часов ночи, потому что у нас с Вильнюсом - одно и то же время. И наши первые граждане - правительственная делегация, которую, согласно моему поручению, возглавит первый вице-премьер-министр – первой приедет в Вильнюс. Во многие европейские страны выезжают украинские госслужащие. У меня в этот день будет встреча на границе со Словакией, - сообщил Президент. - Это большой праздник. Праздник фундаментальный. Это окончательный выход Украины из советской Российской империи. Окончательное возвращение в европейскую семью».
Глава государства напомнил, что в эти минуты завершаются последние процедуры по ратификации соглашения об ассоциации Украины с Европейским Союзом.
«1 июня Его величество Король Нидерландов подписал этот документ, 8 июня закончился срок на возможную апелляцию, и сегодня мы, если все будет хорошо, ждем публикации и формального решения Совета ЕС, которое завершит процесс ратификации соглашения об ассоциации», - сообщил Петр Порошенко.
Президент поблагодарил Далю Грибаускайте за поддержку Литвой Украины как на пути к безвизовому режиму и соглашению об ассоциации, так и за помощь, оказанную в 2014 – 2015 годах.
«Литва была рядом с нами в самые тяжелые дни и месяцы 2014 – 2015 годов. Литва была первой страной, которая предоставила нам летальное оружие, боеприпасы, решительно продемонстрировала свою солидарность с украинским народом, с украинской властью, с украинскими Вооруженными силами», - сказал Глава государства.
Он также отметил, что 153 военнослужащих Украины прошли реабилитацию в Литве.
Даля Грибаускайте, в свою очередь, отметила большую работу по реализации реформ, проделанную украинцами для того, чтобы получить зону свободной торговли с ЕС и безвизовый режим.
«За последние три года вы сделали больше, чем за предыдущие 20 лет, - сказала Президент Литовской Республики. - Только вы ответственны за свое будущее. И вы достигли этого. Мы поздравляем вас».
Президент Литвы подчеркнула, что литовцы гордятся Украиной и всегда готовы помочь нашей стране.
«Я рада быть в Харькове, который доказал, что в 40 км от российской границы возможно бороться за свою свободу и независимость», - сказала Даля Грибаускайте.
В ходе визита Президент Литвы Даля Грибаускайте передала президенту Петру Порошенко перископ.
Госпожа Грибаускайте сообщила, что подарок куплен на средства, собранные негосударственной иностранной организацией. Впоследствии прибор будет передан бойцам в зоне АТО.
Напомним, в ходе визита в Харьковскую область президенты Украины и Литовской Республики также встретятся с воинами АТО, проходившими реабилитацию в Литве. После Даля Грибаускайте вместе с Юлией Светличной откроют Дни Литвы в Харькове.

09/06/2017
Источник:Городской дозор

Учасники Генеральної Асамблеї прийняли «Харківську декларацію»

/Files/images/vse_pro_vropu/ассоциация.jpg Декларація за підсумками роботи Генеральної Асамблеї Асоціації міст-володарів Призу Європи була прийнята сьогодні, 7 червня, в Харкові.

Перший заступник Харківського міського голови Ігор Терехов подякував гостям за участь у форумі.

«Ми з вами плідно попрацювали, обговорили чимало моментів, пов'язаних із наданням жителям міст соціальних та адміністративних послуг, обмінялися досвідом у цій галузі. Ми продовжуватимемо докладати максимум зусиль для активізації роботи асоціації та посилення її авторитету на європейській арені», - сказав Ігор Терехов.

«Харківську декларацію» одноголосно прийняли 13 членів Президії Асоціації. У документі, зокрема, йдеться про необхідність рекомендувати містам Європи спрямувати спільні зусилля на вирішення проблем, пов'язаних із наданням населенню публічних послуг в контексті соціальних викликів, які сьогодні стоять перед Європою. Йдеться про інтеграцію біженців та тимчасово переміщених осіб, про соціальну політику в контексті суспільства, що старіє, про інтеграцію людей з обмеженими можливостями, про розвиток охорони здоров'я, освіти, бюджету участі, підтримку сім'ї тощо.

Також у декларації говориться про необхідність активізувати роботу Молодіжних рад у містах з метою залучення молодих людей зі свідомою громадянською позицією в роботу органів місцевого самоврядування.

Крім того, передбачається почати проект з розробки і формування єдиної культурної європейської платформи шляхом проведення в містах одноформатних фестивалів з різною спрямованістю. Це дозволить ефективно обмінюватися досвідом і підтримувати постійну комунікацію в сфері кіно, театру, музики, танців, естради між усіма містами, що беруть участь в цій платформі, і залучати до неї якомога більше міст.

Наступне засідання президії Асоціації міст-володарів Призу Європи відбудеться 8 грудня 2017 року у місті Альтьоттінг (Німеччина). Там же будуть визначені місце, час і тематика наступної Генеральної Асамблеї.

08/06/2017
Джерело інформації:Офіційний сайт Харківської міської ради

Молодіжні ради з різних міст обмінялися в Харкові проектами та ідеями

/Files/images/vse_pro_vropu/молодыж.jpg Молодіжне засідання Асоціації міст-володарів Призу Європи відбулося сьогодні, 7 червня, в малій залі Харківського національного академічного театру опери та балету ім. М. Лисенка.

У заході взяли участь делегати Молодіжних рад з семи міст України: Одеси, Дніпра, Запоріжжя, Херсона, Миколаєва, Луцька та Ужгорода, а також представники Польщі та Німеччини. Тема зустрічі: «Молодіжна політика в сфері культури. Бути в тренді, зберігаючи історію». Представники Молодіжних рад Херсона, Запоріжжя і Миколаєва поділилися своїми ідеями і досвідом реалізації соціальних і культурних проектів. Наприклад, з ініціативи Молодіжної ради в Запоріжжі вже 5-й рік проводиться масштабне свято «Фестиваль сім'ї», яке вже полюбилося жителям міста.

«Однозначно ми будемо вибирати кращі ідеї на прикладі інших міст, систематизувати і згодом реалізовувати їх в нашому місті, і сподіваємося, що вони сподобаються харків'янам», - зазначив заступник Харківського міського голови у справах сім'ї, молоді та спорту Костянтин Лобойченко.

У свою чергу представники Молодіжної ради при Харківському міському голові презентували колегам успішний досвід реалізації Міжнародного театрального фестивалю «Платформа 77», який проходив в місті 18-21 травня. Голова Молодіжної ради Михайло Лазарєв запропонував провести подібний проект не тільки в Харкові, а одночасно в семи містах України.

«Ми бачимо, що за допомогою такого проекту можуть налаштовуватися культурні діалоги між містами. Тому ми пропонуємо колегам перейняти у нас цей досвід і спільними зусиллями проводити такі ж фестивалі в інших містах. Ми можемо обмінюватися знаннями та творчими колективами. Наприклад, коли проводився перший фестиваль «Платформа 77», в ньому взяли участь колективи з Одеси, Львова, Києва, Польщі та Німеччини», - зазначив Михайло Лазарєв.

За його словами, фестиваль «Платформа 77» охоплює шість областей мистецтва: театр, естрада, кіно, музика, танці і цирк. Кожне з міст може вибрати одне з цих напрямків і разом з харківськими колегами реалізувати у себе цей творчий проект. Представники інших міст підтримали цю ініціативу.«Ми приїхали сюди за новим досвідом. Ми знаємо, що в Харкові успішно втілюються в життя цікаві творчі ідеї. Ми хочемо перейняти цей позитивний досвід і реалізувати в своєму місті щось нове», - зазначила голова Молодіжної ради при Луцькому міському голові Софія Ройко.

В кінці зустрічі гості в дискусійній формі обговорили проблеми культури в суспільстві.

07/06/2017
Джерело інформації:Офіційний сайт Харківської міської ради

Європейські міста обговорили у Харкові проблеми вимушених переселенців

/Files/images/vse_pro_vropu/знову.jpg Проблеми вимушених переселенців і досягнення в сфері надання публічних послуг стали темою конференції в рамках Генеральної Асамблеї Асоціації міст-володарів Призу Європи, яка проходить 7-8 червня в Харкові.

Як зазначив перший заступник Харківського міського голови Ігор Терехов, нові виклики соціальної політики в Європі вимагають нових підходів від муніципалітетів у роботі з населенням.«В Україні Харків займає передові позиції в наданні публічних послуг населенню. Наприкінці квітня у нас були відкриті два «Прозорих офіси», будується Регіональний центр з надання адміністративних послуг. Також Харків не залишається осторонь від викликів, що стоять сьогодні перед Європою, в тому числі від проблеми біженців або вимушених переселенців, яких у нас проживає понад 200 тис. осіб. Надання публічних послуг громадянам цієї категорії також лягає на плечі міської влади», - підкреслив Ігор Терехов.Директор Департаменту адміністративних послуг та споживчого ринку Вікторія Китайгородська розповіла гостям про роботу харківських «Прозорих офісів», а представники міст Дармштадта і Шварценбека (обидва - Німеччина), Гдині, Ченстохової та Катовіце (усі - Польща) поділилися досвідом в роботі з переселенцями і наданні соціальних послуг, своїми проектами у цих напрямках.«Ми прослухали змістовні доповіді, побачили презентації міст, обмінялися передовим досвідом у плані вдосконалення соціальних послуг, забезпечення роботи з переселенцями. Це дає нам більше можливостей, інформації, досвіду, який є як у Харкова, так і в інших європейських міст», - сказав Ігор Терехов.Завтра делегати Генеральної Асамблеї відвідають «Прозорий офіс» у Шевченківському районі, а також модульне містечко для переселенців.

07/06/2017
Джерело інформації:Офіційний сайт Харківської міської ради

У Харкові обрали нову емблему Асоціації міст-володарів Призу Європи

/Files/images/vse_pro_vropu/эмблема.jpg Емблему Асоціації міст-володарів Призу Європи затвердили сьогодні, 7 червня, в Харкові лідери європейських міст.

На Генеральній Асамблеї Асоціації, яка проходить у Харкові, представникам іноземних делегацій було запропоновано три кращих варіанти емблеми. Їх вибрали за підсумками конкурсів, які пройшли в кожному місті, що входять до Асоціації. У фінал конкурсу вийшли два варіанти від польських міст і одна харківська. Перемогла в конкурсі емблема польських дизайнерів. Зазначимо, проведення конкурсу на кращий варіант емблеми Асоціації ініціював Харків.Як повідомив на Генасамблеї Харківський міський голова Геннадій Кернес, емблема через кілька днів з'явиться на сайті Асоціації, оновлення якого також ініціювала Харківська міська рада.«Ми перевели інформаційний ресурс Асоціації на якісно нову платформу, що дозволило прискорити пошук інформації і створити спеціальний розділ для дистанційної роботи над проектами та обміну кращими практиками. Також був змінений дизайн порталу Асоціації. Сьогодні ми вибрали емблему Асоціації, і вже буквально завтра завершимо роботу над дизайнерським рішенням сайту з її використанням», - повідомив Геннадій Кернес.Нагадаємо, сьогодні в Харкові проходить Генеральна Асамблея Асоціації міст-володарів Призу Європи. До міста прибули делегації з 13 європейських міст. За одноголосним рішенням асамблеї, в 2017-2018 роках Харків продовжить очолювати Асоціацію міст-володарів Призу Європи, а Харківський міський голова Геннадій Кернес був переобраний президентом Асоціації. Віце-президентом став мер польського міста Ченстохова Кшиштоф Матияшчік. До складу нової Президії Асоціації увійшли такі міста: Харків, Ченстохова (Польща), Анкара (Туреччина), Альтьоттінг, Дармштадт, Мюльхайм, Вюрцбург (всі чотири - Німеччина) і Нансі (Франція).

07/06/2017
Джерело інформації:Офіційний сайт Харківської міської ради

Геннадій Кернес обраний президентом Асоціації міст-володарів Призу Європи

/Files/images/vse_pro_vropu/просто гепа.jpg У 2017-2018 роках Харків продовжить очолювати Асоціацію міст-володарів Призу Європи, а Харківський міський голова Геннадій Кернес переобраний президентом Асоціації.

7 червня на Генеральній Асамблеї Асоціації міст-володарів Призу Європи, що відкрилася у Харкові, делегати прийняли рішення продовжити повноваження Харкова як головуючого міста, а Харківський міський голова переобраний президентом цієї організації.«Від імені всіх харків'ян я сердечно дякую Асоціації за увагу і визнання наших успіхів. Наша Асоціація - це міст, який поєднує міста у вирішенні найважливіших питань - безпеки, соціального забезпечення, міграції, міжнародного права. Участь і лідерство Харкова в Асоціації - наш внесок у рух України до європейських цінностей та інтеграції нашої країни в родину європейських держав», - сказав Геннадій Кернес після голосування делегатів Асамблеї.За словами міського голови, зараз, коли ратифікація Угоди про асоціацію України та ЄС вийшла на завершальну стадію, Харків буде ініціювати проведення міжмуніципальних зустрічей, пов'язаних з адаптацією законодавства України до законодавчої бази Євросоюзу. «Переконаний, що це може стати одним з перспективних напрямків діяльності Асоціації міст-володарів Призу Європи», - зазначив Геннадій КернесНагадаємо, в 2015 році Геннадія Кернеса обрали на пост президента Асоціації міст-володарів Призу Європи. Статут організації дозволяє займати цю посаду два терміни поспіль.

07/06/2017
Джерело інформації: Офіційний сайт Харківської міської ради

У Харкові проходить Генеральна Асамблея Асоціації міст-володарів Призу Європи

/Files/images/vse_pro_vropu/1202.jpg Генеральна Асамблея Асоціації міст-володарів Призу Європи відкрилася сьогодні, 7 червня, в Харкові.

Цього року до Харкова прибули делегації з 13 європейських міст: Альтьоттінга (Німеччина), Берліна (Німеччина), Стамбула (Туреччина), Варшави (Польща), Вюрцбурга (Німеччина), Гдині (Польща), Дармштадта (Німеччина), Катовіце (Польща), Клайпеди (Литва), Мюльхайм (Німеччина), Нюрнберга (Німеччина), Ченстохової (Польща), Шварценбека (Німеччина). Також в асамблеї беруть участь делегація Парламентської Асамблеї Ради Європи та делегати Молодіжних рад з семи міст України: Одеси, Дніпра, Запоріжжя, Херсона, Миколаєва, Луцька та Ужгорода.Програмою Генеральної Асамблеї передбачений звіт Геннадія Кернеса про головування міста Харкова в Асоціації в 2015-2016 роках, прийняття офіційної емблеми Асоціації, вибори президії Асоціації, вибори президента і віце-президента Асоціації на 2017-2018 роки.Також в рамках Генеральної Асамблеї відбудеться конференція на тему: «Удосконалення системи публічних послуг, що надаються муніципалітетами населенню, в контексті нових викликів соціальної політики в Європі» і пройде молодіжне засідання на тему: «Молодіжна політика в сфері культури. Бути в тренді, зберігаючи історію».Місто Харків поділиться з європейськими делегатами своїм досвідом в організації візиту і соціальної адаптації внутрішньо переміщених осіб з Донецької та Луганської областей, а також в організації системи надання соціальних та адміністративних послуг населенню в «Прозорих офісах».Довідка.Асоціація міст-володарів Призу Європи була заснована в місті Удіна (Італія) 25 березня 1984 року. Це добровільне об'єднання всіх міст, які були удостоєні Призу Європи. Мета створення асоціації полягає у встановленні більш тісних зв'язків між її членами, сприяння обміну інформацією та ініціювання дискусій серед міст-володарів Призу Європи. В Асоціацію входять понад 70 міст.

07/06/2017
Джерело інформації: Офіційний сайт Харківської міської ради

Харьковчане могут бесплатно учиться в Европе

/Files/images/vse_pro_vropu/novosti_/133475.jpg У харьковчан есть уникальная возможность получить бесплатное образование в столице Албании — Тиране. Что для этого нужно, узнавал«Вечерний Харьков».

По словам почетного консула Республики Албания в Харькове Шахина Омарова, одна из важнейших задач почетного консульства — поддержка диаспоры албанцев, живущих в Украине.

— Совместно с посольством Албании нам удалось объединить несколько разрозненных общественных организаций в одну — «Союз албанцев Украины». Благодаря объединению украинское государство будет знать их проблемы и оказывать помощь в решении. Со своей стороны, я как почетный консул буду привлекать внимание местных руководителей, что на их территории живут албанцы, — заверил Шахин Омаров. — В прошлом году впервые состоялся саммит в Албании — албанцы из 40 стран мира съехались в Тирану, и я имел честь присутствовать на этом мероприятии. Таким образом, с помощью союза мы поможем услышать голос украинских албанцев в мире.

По словам Шахина Омарова, украинцы, имеющие албанские корни, живут в основном в Запорожской и Одесской областях.

— Это уникальный исторический факт, — говорит он. — Триста лет назад албанцы приехали в Украину и по сей день сохранили свои традиции, обычаи, язык, на котором говорили их предки. Поэтому нынешние граждане Республики Албания и украинские албанцы даже не всегда понимают друг друга.

Кстати, в Одессе и Запорожье, где компактно проживают украинские албанцы, благодаря усилиям почетного консульства открылись классы по изучению албанского языка в школах.

— Преподавание ведется высококвалифицированными педагогами по утвержденной албанской методике. Учителей отправляли изучать язык непосредственно в Албанию, — рассказывает Шахин Омаров.

Кроме того, по его словам, сегодня любой житель Украины при желании может получить образование в Тиране. Уже подписан и успешно работает межправительственный договор между министерствами образования Украины и Албании.

— Это и взаимообмен студентами, и поддержка украинцев, которые хотят учиться в Албании или, наоборот, — албанцев в Украине, — рассказывает Шахин Омаров. — Два года назад, когда открылось почетное консульство Албании в Харькове, мы вплотную занялись этим вопросом. Теперь украинцы без проблем могут получать образование в Албании, причем бесплатно — за счет албанского государства.

Безусловно, в первую очередь такая перспектива, по словам почетного консула, заинтересует тех, кто имеет албанские корни, но вполне может быть интересна любому гражданину Украины.

— Нужно обратиться в Почетное консульство Албании в Харькове, и мы всячески поспособствуем получить образование в Тиранском государственном университете — одном из сильнейших на Балканах, — уверяет Шахин Омаров. — Причем обучаться можно не только албанскому языку, но и разным специальностям. И это будет бесплатно — все затраты берет на себя Албания.

автор: Ирина Стрельник

23/04/2017

Источник: газета "Вечерний Харьков"

.

Туристический форум в Харькове: планы и сотрудничество

17 иностранных делегаций и представители 13 украинских городов. В Харькове состоялся девятый, уже традиционный, туристический форум.

«Город Харьков - наиболее динамично развивающийся город в Украине. У нас огромный международный имидж. И это подчеркивает то, что город Харьков - это европейский город. Город Харьков награжден всеми четырьмя призами, наградами совета Европы. В том числе высшей наградой Совета Европы, это призом Совета Европы. И мы, харьковчане, очень гордимся этим. И я уверен, что сегодняшнее мероприятие даст мощный импульс развитию наших международных отношений», - говорит первый заместитель Харьковского городского головы Игорь Терехов.
«Очень важное мероприятие. Потому что туризм - одна из наиболее важных экономических сфер развития. Это помогает приблизить народы, показать культуры народов. Это привлекает и бизнес. Потому это мероприятие помогает развитию и города, и отношениям с другими странами», - рассказывает посол Республики Македония в Украине Столе Змейкоски.
Среди приглашенных на Форум - чиновники из Украины и из-за рубежа, представители туристического бизнеса, эксперты отрасли. Жан-Клод Вейз - специалист со всемирно известным именем и в Харькове он во второй раз. Неповторимая природа и старинная архитектура города, уверен эксперт, может вывести Первую столицу на первые страницы туристических справочников.
«С городом и в частности с Департаментом международного сотрудничества меня связывают более чем дружеские связи. Я хочу от всей души развития туризма Харькова. Конечно, это непростая задача, учитывая ситуацию, которую вся Украина переживает сейчас. Но я считаю, что в городе и в области в целом достаточно привлекательных мест для этого», - сообщает член Французской ассоциации научных экспертов в области туризма Жан-Клод Вейз.
Кроме панельных дискуссий и экспертных круглых столов на Форуме было много интересного и для рядовых горожан. Так, например, грузинская делегация представила традиционные деликатесы в качестве гастрономической визитки. А из районов Харьковской области мастера и мастерицы привезли предметы аутентичного народного искусства. В рамках туристического форума первый заместитель Харьковского городского головы встретился с главами иностранных делегаций, рассказав о том, что представляет собой город. Речь шла и о промышленных мощности, и о инфраструктурном развитии Первой столицы и, главное, в соответствии с темой встречи, о туризме.
«Мы хотим, чтобы к нам приезжали туристы, смотрели на наши достопримечательности, а показать в Харькове есть что. Мы очень гордимся и парком культуры и отдыха имени Горького, который считается одним из лучших в Европе. Сегодня мы поставили на реконструкцию зоопарк и у нас есть амбициозный план за полтора-два года полностью реконструировать его», - отмечает Игорь Терехов.
В деле реконструкции зоопарка харьковская власть активно сотрудничает и обменивается опытом с руководством грузинского Тбилиси. Это, заверил первый вице-мэр, дает немало преимуществ в работе. И именно налаживание такого эффективного и плодотворного сотрудничества с дружественными государствами и городами-партнерами - и есть цель девятого туристического форума в Харькове.

24/03/2017
Источник:Официальный сайт Харьковского городского совета

Харьковские школьники посетят Чехию в рамках международного проекта

30 старшеклассников из 24 харьковских школ поедут на весенних каникулах в город-побратим Харькова Брно (Чешская Республика).

/Files/images/vse_pro_vropu/novosti_/чехия.jpg Поездка пройдет с 25 марта по 3 апреля в рамках международного проекта «Побратимское колесо ‒ 2017» при поддержке Харьковского городского головы Геннадия Кернеса и мэра города Брно Петра Вокржала. Харьков представят стипендиаты Президента Украины, Харьковского городского головы, городского совета и победители различных турниров. В программе визита – посещение вузов, туристических достопримечательностей Брно, Южно-Моравского края и Праги, а также рабочие встречи в магистрате города и консульстве Украины в Брно.Сегодня, 23 марта, в Харьковской гимназии №116 со школьниками, которые поедут в Чехию, и их родителями встретился первый заместитель городского головы Игорь Терехов. Он вручил ученикам приветственный адрес на имя мэра города Брно со словами благодарности за поддержку межмуниципального сотрудничества.

«Вы посмотрите Европу, прекрасный город Брно, с которым нас связывают долгие побратимские отношения, Прагу, узнаете историю и культуру Чехии. Это прекрасная возможность для того, чтобы почерпнуть новые знания. Впереди у вас интересное путешествие, которое запомнится на всю жизнь. Думаю, после вашего возвращения мы обсудим новые проекты, на которые вас вдохновит поездка», - отметил первый вице-мэр.

Стипендиат Президента Украины, ученица лицея №107 Дарина Тимохина сказала, что для нее эта поездка - шанс получить новые знания в области естественных и гуманитарных наук. «Мы все такие разные, и у нас большой круг интересов. Мы любим Харьков и продолжим представлять его на международном уровне», - отметила школьница.

Справка.Международный проект «Побратимское колесо ‒ 2017» - совместная инициатива Департамента международного сотрудничества, Департамента образования и КП «Центр развития международного сотрудничества». Первым этапом его реализации стала поездка лучших харьковских школьников по европейским городам-побратимам Харькова осенью 2010 года. За счет денежной премии, которую город получил от Парламентской Ассамблеи Совета Европы как составной части Приза Европы, 12 школьников посетили Варшаву, Познань, Берлин, Нюрнберг, Прагу, Брно, Вену, Братиславу и Будапешт. А в 2016 году в рамках проекта прошел мотопробег по городам-побратимам Польши и Германии.

24/03/2017
Источник: Официальный сайт Харьковского городского совета

Харківська делегація бере участь у міжнародному туристичному форумі

/Files/images/vse_pro_vropu/8be982bbd977e2d1aa7b8e46d9c0499d.jpg Туристичні можливості Харкова представлені на щорічній Міжнародній виставці туристичних можливостей «Toursalon 2017» у Познані (Польща).
Виставка проходить 17-19 лютого, в ній беруть участь представники багатьох міст Європи, в тому числі міст-побратимів Харкова - Кутаїсі (Грузія) та Брно (Чехія).Основна мета участі в «Toursalon 2017» - презентація туристичних можливостей Харкова, просування міста на міжнародному туристичному ринку як привабливого туристичного і культурного центру.Харківська делегація бере участь у турсалоні на запрошення міста-побратима Познані. Харків'яни проведуть зустрічі з представниками мерії цього міста і консульства України в Познані, з журналістами, туроператорами та співробітниками компаній з просування туристичних продуктів, представниками готельної інфраструктури, авіакомпаній.

20/02/2017
Источник: Офіційний сайт Харківської міської ради

.

Посол і Генконсул Німеччини подивилися, як здають німецьку харківські школярі

/Files/images/vse_pro_vropu/консул.jpg Посол Федеративної Республіки Німеччина в Україні Ернст Райхель та Генеральний консул ФРН в Донецьку (офіс в Дніпрі) Вольфганг Мессінгер сьогодні, 14 грудня, відвідали Харківську гімназію №23, де проходив іспит з німецької мови.

Гімназія є учасницею Міжнародного проекту DSD-шкіл (Deutsches Sprachdiplom, Німецький мовний диплом) з 2000 року. Як повідомила директор навчального закладу Ірина Голубнича, українські школярі, які здають DSD-іспит і отримують Німецький мовний диплом, можуть вступати до вишів Німеччини без мовних конкурсів та додаткових стажувань.Іспит складається з двох частин - письмової та усної. Письмова передбачає читання, аудіювання та письмо. Роботу на перевірку відсилають в Німеччину. Усна частина складається з презентації власного дослідження і 20-хвилинної співбесіди, як правило, з носіями мови.У квітні цього року DSD-іспит успішно склали 18 учнів 9-х класів та два випускники 11-х класів. У листопаді дипломи їм вручили Генеральний консул ФРН в Донецьку (офіс в Дніпрі) Вольфганг Мессінгер і голова Адміністрації Московського району Олег Товкун.

14/12/2016
Джерело інформації:Офіційний сайт Харківської міської ради

У Харкові відкрилося представництво ЄБРР

/Files/images/vse_pro_vropu/банк.jpg Європейський банк реконструкції і розвитку відкрив у Харкові регіональне представництво. Церемонія відкриття відбулася 13 грудня в готелі «Харків Палас», де і буде розташовуватися офіс банку. Як зазначив перший заступник Харківського міського голови Ігор Терехов, ЄБРР бере активну участь у розвитку Харкова.

Банк братиме участь у будівництві наступних станцій метрополітену. «Мені дуже приємно, що ми конструктивно співпрацюємо з ЄБРР. Попереду у нас багато проектів з енергоефективності, розвитку міської інфраструктури, і я з упевненістю можу сказати, що ЄБРР - це надійний партнер. Відкриття офісу Європейського банку - це знакова подія, яка ще раз підтверджує, що Харків має міжнародний авторитет і гарний імідж», - сказав Ігор Терехов під час церемонії відкриття офісу. Він також зазначив, що харківські підприємці можуть користуватися недорогими європейськими кредитами, що є величезним кроком на шляху до розвитку бізнесу в місті та в Україні в цілому.
Як підкреслив голова Представництва ЄС в Україні Х'юг Мінгареллі, ЄБРР - один із найбільших фінансових інвесторів. Завдяки роботі представництва цієї структури в Харкові, у місцевого бізнесу з'являться нові можливості для розвитку. «Ми також працюватимемо над тим, щоб українські підприємства розширювали свої ринки в ЄС», - зазначив Х'юг Мінгареллі.

Довідка.Європейський банк реконструкції і розвитку - найбільший інвестор в Україні. Банк надає підтримку в різних сферах і галузях, приділяючи особливу увагу фінансовому сектору, а також малим і середнім компаніям. До пріоритетних для ЄБРР напрямків також відносяться сільське господарство та інфраструктура, в тому числі, транспорт, електропостачання та телекомунікації. Одним і із ключових завдань банку є забезпечення ядерної безпеки: ЄБРР керує Чорнобильським фондом «Укриття», який допоможе Україні перетворити Чорнобиль на безпечну та екологічно стабільну зону. Постійний офіс ЄБРР в Україні відкрився в квітні 1993 року в Києві. Регіональне представництво працює у Львові. У квітні 2017 року планується відкрити такий же офіс в Одесі. Міська влада Харкова веде переговори про підписання кредитного договору на 200 млн євро для проектування продовження лінії метро в бік аеропорту і будівництва ст. м. «Одеська».

14/12/2016
Джерело інформації:Офіційний сайт Харківської міської ради

Геннадій Кернес зустрівся з новим послом Німеччини

/Files/images/vse_pro_vropu/гепа.jpg Надзвичайний і повноважний посол Федеративної Республіки Німеччина Ернст Райхель, призначений в Україну влітку, планує відвідати містечко для переселенців, зустрітися зі школярами та журналістами.

13 грудня Харківський міський голова Геннадій Кернес зустрівся з главою посольства Німеччини в Україні Ернстом Райхелем.«Харків - найважливіше місто України і зіграв найважливішу роль в питанні безпеки України, - сказав представник німецької дипломатії на початку зустрічі. - Однак тепер на перший план виходить економіка регіону і країни в цілому. Упевнений, що розвиток виробництва і зростання добробуту людей стане найпереконливішим аргументом для лояльності населення з конфліктних територій».Геннадій Кернес познайомив німецьку делегацію з програмами європейського інвестування, які сьогодні готуються або вже реалізуються в Харкові. За його словами, основні вкладення робляться в оновлення інфраструктурних об'єктів, переобладнання їх відповідно до сучасних стандартів.

14/12/2016
Джерело інформації:Офіційний сайт Харківської міської ради

Глава ЄБРР в Україні: Договір про фінансування будівництва станції «Одеська» готується на весну 2017 року

/Files/images/vse_pro_vropu/делег.jpg Делегація Європейського банку реконструкції і розвитку, яка прибула на відкриття представництва банку в Харкові, обговорила з Геннадієм Кернесом хід підготовки до початку будівництва лінії метро в бік аеропорту.

13 грудня Харківський міський голова Геннадій Кернес зустрівся з групою керівників Європейського банку реконструкції і розвитку на чолі з керуючим директором в країнах Східної Європи і Кавказу Франсисом Маліжем. Головна тема зустрічі - підготовка підписання кредитного договору на 200 млн євро для проектування продовження лінії метро в бік аеропорту і будівництва станції «Одеська».За словами Франсіса Маліжа, проект проходить необхідні експертизи і технічні узгодження з Харківською міськрадою. Принциповий момент, від якого залежить підписання договору, - державні гарантії: без погодження Кабміну ЄБРР не може фінансувати муніципальні проекти. Якщо уряд прийме потрібне рішення, надання кредиту можливе навесні 2017 року.«Ми працюємо з Кабміном і, користуючись нагодою, просимо вашої допомоги. Лінія підземки в бік аеропорту планувалася давно, і її необхідність і затребуваність підтверджена розрахунками фахівців, очікуваний пасажиропотік - 150 тисяч людей на добу», - сказав Геннадій Кернес в ході обговорення проекту.«Цього року ми відкрили нову, 30-ту, станцію метро «Перемога», яка побудована повністю і тільки за кошти міста, підтвердивши нашу кваліфікацію і вміння працювати на результат. Сподіваюся, ті напрацювання, які вже є, характеризують нас як надійного партнера для ЄБРР», - зазначив міський голова

14/12/2016
Джерело інформації:Офіційний сайт Харківської міської ради

У Харкова з'явилося місто-партнер в Угорщині

/Files/images/vse_pro_vropu/венгр.jpg Договір про співпрацю між містами Харковом і Дебреценом (Угорщина) був підписаний 25 листопада в рамках Угорсько-українського бізнес-форуму в місті Дебрецені.

В рамках договору пріоритетними напрямками співпраці визначені розвиток міської інфраструктури, освіта, туризм, культура, спорт, економічний розвиток міст.Документ підписали мер міста Дебрецен Ласло Папп і заступник Харківського міського голови Михайло Фатєєв.Після офіційної церемонії підписання в інтерв'ю угорській пресі вони зазначили, що міста Харків і Дебрецен мають так багато спільного, що їхня співпраця «просто приречена на успіх».Зазначимо, після підписання договору про співпрацю з Дебреценом кількістьміст-партнерів Харкова збільшилася до 30 міст в 20 країнах світу.

28/11/2016
Джерело інформації: Офіційний сайт Харківської міської ради

Харківська делегація бере участь в Угорсько-українському бізнес-форумі

/Files/images/kominternovskiy_rayon/флаг.jpg Харківська делегація на чолі з заступником міського голови Михайлом Фатєєвим бере участь в Угорсько-українському бізнес-форумі в місті Дебрецені.

В урочистій церемонії відкриття форуму 25 листопада взяли участь Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман та Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан.Форум проходить у форматі панельних дискусій за такими галузями: сільське господарство, харчова промисловість, туризм, фармакологія, IT, машинобудування та енергетика. Програма форуму також включає відвідування провідних промислових підприємств Дебрецена, що працюють на світових ринках.В рамках форуму заплановано підписання Угоди про співпрацю між містами Харковом і Дебреценом.Зазначимо, форум є продовженням Українсько-угорського ділового інвестиційного форуму, якийпройшов в Харкові 28 жовтня цього року.

25/11/2016
Джерело інформації:Офіційний сайт Харківської міської ради

В Харькове наградили победителей конкурса на лучшую эмблему Ассоциации городов-обладателей Приза Европы

/Files/images/vse_pro_vropu/эмблнма.jpg Победителей открытого конкурса на лучший проект эмблемы Ассоциации городов-обладателей Приза Европы наградили в Харьковском городском совете.

Проведение этого конкурса инициировал Харьков, а на заседании Генеральной Ассамблеи городов-обладателей Приза Европы, проведенного 3 июня 2016 года в городе Клайпеде (Литва), каждому городу-члену Ассоциации было предложено провести в своем городе конкурс на лучший проект эмблемы Ассоциации. Перед финальным отбором лучшие проекты эмблемы выбирали во всех ее региональных представительствах.

В Харькове конкурс проходил с 25 сентября по 25 октября, и жюри остановилось на трех вариантах. Лучшим проектом эмблемы стала работа Натальи Зиновьевой, второе место занял проект Ларисы Богаенко, а третье – Анастасии Левченко. Сегодня им вручили сертификаты и памятные подарки. Конкурс прошел при поддержке Департамента международного сотрудничества Харьковского городского совета.

/Files/images/vse_pro_vropu/эмб 2.jpg Главный художник города Светлана Дуденко, которая входила в состав жюри, отметила, что все участники конкурса вложили в свои работы трудолюбие, фантазию, талант. Она выразила надежду, что Ассоциация выберет эмблему харьковчанки. Автор лучшего проекта - Наталья Зиновьева, дизайнер. На конкурс она представила три варианта. По словам победительницы, для своей эмблемы она выбрала современный и строгий шрифт, цвета Европейского Союза, изобразила взлетающие вверх звезды, которые символизируют стремление двигаться вперед.

Отметим, что три лучших варианта эмблемы харьковчан первый заместитель Харьковского городского головы Игорь Терехов представил на заседании Президиума Ассоциации, которое 4 ноября прошло в немецком городе Мюльхайм-на-Руре. Члены президиума проголосовали и выбрали лучшие работы среди проектов от городов Альтеттинг, Дормштадт, Мюльхайм-на-Руре (Германия), Анкара (Турция), Ченстохова (Польша) и Харьков (Украина). В финал конкурса вышли три проекта – две польские эмблемы и одна харьковская. Они будут представлены на Генеральной Ассамблее Ассоциации, которая пройдет в Харькове с 6 по 9 июня 2017 года. Там и будет принято окончательное решение о принятии новой эмблемы.

Напомним, в мае 2015 года года Харьков был избран председательствующим городом в Ассоциации городов-обладателей Приза Европы на 2015-2016 годы, а Харьковский городской голова Геннадий Кернес стал президентом ассоциации.

18/11/2016
Источник: Городской дозор

В Словении появился памятник харьковчанина

/Files/images/vse_pro_vropu/петя.jpg Памятник Григорию Сковороде открыли в Любляне (Словения) на прошлой неделе.

Об этом сообщил сайт Харьковской государственной академии дизайна и искусства. Автор памятника - преподаватель кафедры скульптуры академии Сейфаддин Гурбанов. Он также автор скульптуры восточного философа Низами Гянджеви, который установили в парке Книги в Любляне. В этом парке устанавливают памятники выдающимся философам мира.

В открытии памятника принимали участие президент Украины Петр Порошенко и президент Словении Барут Пахор.

18/11/2016
Источник:Status Quo

У Харкові відкрили меморіальну дошку Юзефу Пілсудському

/Files/images/kominternovskiy_rayon/novosti_2016/юзеф.jpg Меморіальну дошку державному і політичному діячеві Польщі Юзефу Пілсудському відкрили 15 листопада на будівлі Української інженерно-педагогічної академії на вул. Університетській, 16.

Саме в Харківському імператорському університеті, перша будівля якого розташовувалася на вул. Університетській, Юзеф Пілсудський навчався на медичному факультеті в 1885-1886 роках.
Відзначимо, Юзеф Пілсудський, маршал Польщі, став главою польської держави 11 листопада 1918 року, коли завершилася Перша світова війна і після 123 років поділу Польщі між Пруссією, Росією і Австрією країна знову з'явилася на карті Європи. За дорученням Юзефа Пілсудського у Варшаві було сформовано перший демократичний уряд.
В ході відкриття меморіальної дошки перший заступник Харківського міського голови Ігор Терехов зазначив, що сьогоднішня подія значима для всієї України. «Юзеф Пілсудський - перший державний діяч, який заявив, що Україна повинна бути незалежною. Сьогодні це дуже значущі слова для кожного українця. Харків тісно пов'язаний з Польщею, ми цінуємо дружбу наших країн, побратимські відносини з містом Познань і співробітництво з іншими польськими містами. Щорічно ми разом схиляємо головина Меморіаліжертвам тоталітаризму біля могилполяків і українців.У День незалежності Польщі, 11 листопада, разом з Генконсулом Республіки Польща Янушем Яблонським ми посадили дерево в парку Горького як символ дружби між нашими країнами. І я впевнений, що сьогоднішня подія дасть ще один поштовх до розвитку наших міжнародних відносин», - зазначив Ігор Терехов.

У церемонії відкриття також взяв участь Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Польща в Україні Ян Пєкло, який зазначив: «Це дуже емоційний день для мене. Батько моєї матері дружив з Юзефом Пілсудським. Я сердечено вдячний всім, хто допоміг зробити все, щоб ця меморіальна дошка з'явилася на цій будівлі».Відкриття пам'ятної дошки Юзефу Пілсудському приурочено до Національного свята незалежності, який відзначається в Польщі 11 листопада. Автором меморіальної дошки став харківський скульптор Олександр Рідний.

Зазначимо, в Харкові вчилося і викладало багато відомих поляків. Тут бував польський поет, політичний публіцист, діяч польського національного руху Адам Міцкевич, навчався польський і російський художник-класик Генріх Семирадський, у Харкові жив фотограф і кінематографіст польського походження Альфред Федецький.

16/11/2016
Джерело інформації:Офіційний сайт Харківської міської ради

98-му річницю незалежності Польщі відзначили в Харкові

/Files/images/kominternovskiy_rayon/novosti_2016/польща.jpg Прийом, присвячений 98-й річниці незалежності Польщі, пройшов 15 листопада в готелі «Харків Палас».

У ньому взяли участь голова Харківської облдержадміністрації Юлія Світлична, голова Харківської облради Сергій Чернов, Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Польща в Україні Ян Пєкло, Генеральний консул Республіки Польща в Харкові Януш Яблонський, директор Департаменту міжнародного співробітництва Віктор Рудь, представники науки, освіти, культури, бізнесу, дипломатичного корпусу, духовенство.«В історії українцям із поляками доводилося пліч-о-пліч боротися з ворогами, як, наприклад, на початку 20-х років минулого століття проти більшовиків. Тоді лінія фронту проходила під Варшавою, а сьогодні вона проходить у Донецьку і Луганську. Історія в якійсь мірі повторюється знову і знову. Зараз для поляків і українців відкрито багато можливостей, щоб знайти ще більше точок дотику, може, і не буде більше таких шансів», - зазначив Ян Пєкло.
Від імені Харківського міського голови Геннадія Кернеса представників Генерального консульства і всіх поляків із національним святом привітав директор Департаменту міжнародного співробітництва Віктор Рудь.«Так, в житті наших держав були непрості часи. Але сьогодні дуже важливо, щоб ми відчували братську руку польського народу в умовах, коли Україна продовжує боротьбу за незалежність. Сьогодні в Харкові фактично пройшов День Польщі, тому що з самого ранку польська делегація здійснила низку важливих зустрічей, взяла участь у кількох заходах. І найголовніше - нарешті мрія чотирьох генконсулів, які працювали в Харкові, здійснилася: у нас в місті була встановлена ​​меморіальна дошка на честь державного і політичного діяча Польщі Юзефа Пілсудського», - сказав Віктор Рудь.


Довідка.11 листопада Польща відзначає Національне свято незалежності. З нагоди цієї дати в містах проходять концерти, мітинги, виставки та кінопокази. День незалежності був заснований у 1937 році і приурочений до дати закінчення Першої світової війни в 1918 році, після якої в країні почався процес змін і відновлення державності.

16/11/2016
Джерело інфрпмації:Офіційний сайт Харківської міської ради

Виші Польщі та Харкова обговорюють можливість отримання подвійних дипломів

Представники польських вишів 8 листопада відвідали Українську інженерно-педагогічну академію.

/Files/images/vse_pro_vropu/0213.jpg Також на них чекає зустріч з професорським складом Харківського національного університету ім. В. Н. Каразіна. Як повідомила координатор проекту «Study in Lublin», співробітник Департаменту стратегії та підтримки інвесторів Міської ради Любліна Вікторія Герун, з системою навчання в харківських вишах приїхали ознайомитися представники Університету Марії Кюрі-Склодовської, Люблінського католицького університету Іонна Павла II, Люблінського технічного університету, Вищої школи економії і інновацій, Університету суспільно-природничих наук ім. Вінцента Поля та ін.Після відвідин харківських вишів і обміну інформацією в польських вищих навчальних закладах обговорять спільні предмети і розглянуть можливість подвійного навчання. «Програма подвійних дипломів передбачає збіг предметів на 70%, щоб студенти могли навчатися у вишах двох країн.
В люблінських університетах у іноземних студентів індивідуальний графік. Вони приїжджають, наприклад, на рік вчитися в Люблін, захищають роботу, потім повертаються до свого вишу в Україні, захищають роботу тут і отримують два дипломи», - розповіла Вікторія Герун.Ректор Української інженерно-педагогічної академії Олена Коваленко зазначила, що УІПА - єдиний виш, який готує фахівців, що можуть працювати в освіті, промисловості та бізнесі. Програму подвійних дипломів академія вже реалізувала з Китаєм.
З польськими університетами вони також хотіли б організовувати ознайомчі практики, студентські обміни, проводити спільні наукові дослідження і брати участь у міжнародних проектах для отримання грантів.«Дуже складно співпрацювати з вишами і отримувати гранти, коли спілкування йде тільки через інтернет. Тому такі зустрічі дуже важливі для нас. Ви бачите наших педагогів, знайомитеся з нашими досягненнями, розумієте, як серйозно ми націлені на роботу», - зазначила ректор.Також сьогодні польська делегація відвідає Харківську гімназію №6 «Маріїнська гімназія».
Представники вишів розкажуть школярам про те, як можна вступити в їхні навчальні заклади, які діють стипендіальні програми тощо. «Існують посередники, які поширюють неправдиву інформацію про навчання в Польщі, тому ми проводимо такі зустрічі, щоб надати всю необхідну інформацію», - сказала Вікторія Герун.Зазначимо, що в 2011 році Міська рада міста Люблін і люблінські виші створили спеціальну програму «Study in Lublin», яка передбачає співробітництво з університетами, неурядовими організаціями та підприємцями. Більш детальну інформацію про програму можна дізнатися на сайті: www.study.lublin.eu.

09/11/2016Джерело інформації: Офіційний сайт Харківської міської ради

Харківський проект емблеми Асоціації міст-володарів Призу Європи увійшов у трійку кращих

/Files/images/vse_pro_vropu/122.jpg Перший заступник Харківського міського голови Ігор Терехов взяв участь у засіданні Президії Асоціації міст-володарів Призу Європи, яке відбулося 4 листопада в місті Мюльхайм на Рурі (Німеччина).

Ігор Терехов став учасником засідання як представник президента Асоціації міст-володарів Призу Європи.Порядок денний засідання включав вибір дати і теми проведення Генеральної Асамблеї міст-володарів Призу Європи, визначення дати проведення наступного засідання президії, а також вибір 3-х кращих проектів емблеми, які будуть представлені для прийняття остаточного рішення на Генеральній Асамблеї 2017 року Харкові.Члени президії одноголосно прийняли рішення про те, що Генеральна Асамблея і молодіжне засідання Асоціації пройдуть в Харкові6-9 червня 2017 року.
Визначені тема Генеральної Асамблеї - «Удосконалення системи надання публічних послуг муніципалітетами населенню в контексті нових соціальних викликів в Європі», а також тема молодіжного засідання - «Молодіжна політика в сфері культури. Бути в тренді, зберігаючи історію».
Серед 3-х кращих проектів емблеми Асоціації, які будуть представлені на Генеральній Асамблеї в 2017 році, - емблема, запропонована містом Харковом.
Нагадаємо, Генеральна Асамблея Асоціації міст-володарів Призу Європи в травні 2015 року проходила в Харкові. В її рамках також пройшли міжнародна конференція і засідання молодіжного комітету. На засіданні Генасамблеї Харків був обраний головуючим містом на 2015-2016 роки, а міський голова Геннадій Кернес - президентом Асоціації міст-володарів Призу Європи.

07/11/2016
Джерело інформації :Офіційний сайт Харківської міської ради

У Харкові проходить українсько-німецький форум з енергоефективності

/Files/images/vse_pro_vropu/111.jpg Другий українсько-німецький форум «БЕА: Біоенергетика, енергоефективність та агробізнес» проходить сьогодні, 7 листопада, у «Fabrica.space» (вул. Благовіщенська, 1).

У форумі беруть участь українські та німецькі експерти. Всього форум зібрав близько 300 чоловік, понад 100 з яких - представники органів місцевого самоврядування.Теми, які запропоновані для обговорення, - «Яку підтримку ЄС і Німеччина можуть надати Україні для розробки потенціалу енергоефективності», «Моделі підвищення енергоефективності в агропромисловості», «Енергоефективність в ЖКГ: нові можливості завдяки децентралізації», «Вища освіта і бізнес: європейський досвід підготовки кадрів для сфери енергоефективності», «Енергоефективність як тренд сучасного будівництва», «Інновації в агросекторі. Альтернативні джерела енергії».
Як зазначив Генеральний консул Федеративної Республіки Німеччина в Донецьку (офіс в Дніпрі) Вольфганг Мессінгер, Німеччина надає підтримку Україні в реалізації енергоефективних заходів, тому що за цим майбутнє і від цього безпосередньо залежить розвиток економіки країни. Також генконсул повідомив, що 11 жовтня в Києві відкрилася Німецько-українська торгово-промислова палата, яка буде займатися підтримкою українських підприємств для їхнього виходу на європейський ринок, наданням допомоги в розвитку регіональних структур, створення конкурентних умов для бізнесу
.У відкритті форуму також взяв участь заступник Харківського міського голови з питань житлово-комунального господарства Андрій Руденко.Він зазначив, що Харків співпрацює з європейськими та міжнародними банками, зокрема, для оновлення обладнання на комунальних підприємствах та початку будівництва комплексу з переробки ТПВ в Дергачівському районі. Місто також закупило 22 нових автомобіля «Ford» для транспортування відходів, які на 30% економічніше колишніх, обладнані євроконтейнерами і безпечні для навколишнього середовища. У планах міста - за кілька років оновити весь автопарк таких автомобілів.
Крім того, він зазначив, що Харків підтримує національні програми, зокрема, в місті діє програма компенсації харків'янам частини процентної ставки за енергоефективними кредитами і часткового відшкодування кредитів, які отримали ЖБК та ОСББ на утеплення фасадів, ремонту систем опалення, встановлення приладів обліку тепла, заміни вікон тощо.«У українсько-німецькому форумі беруть участь представники міських комунальних підприємств, вишів, і, я думаю, ми багато чого візьмемо для своєї роботи», - підкреслив Андрій Руденко.

07/11/2016
Джерело інформації:Офіційний сайт Харківської міської ради

Рада Європи нагородила переможців дитячих відеоробіт на тему «Місцеве самоврядування – це ми!»

/Files/images/vse_pro_vropu/рада европи.jpg 24 вересня відбулась церемонія нагородження Міжнародного дитячого телевізійного фестивалю «Дитятко» у номінації «Місцеве самоврядування – це ми!», яка вже п’ятий рік поспіль проводиться Харківською обласною радою за підтримки Ради Європи.

Дитячі колективи, що стали переможцями номінації 2016 року, були нагородженні Програмою Ради Європи «Децентралізація і територіальна консолідація в Україні» путівками у навчально-ознайомчий візит до штаб-квартири Ради Європи (м. Страсбург, Франція) та можливістю взяти участь у Світовому форумі демократії, який цього року буде присвячений питанням освіти та демократії і збере молодь з усіх країн-членів Ради Європи. Також в номінації було вручено приз глядацьких симпатій.

Від імені Ради Європи творців дитячого відео про місцеве самоврядування та роль підростаючого покоління у розбудові своїх громад вітали Голова офісу Ради Європи в Україні Мортен Енбергта радник Уряду України з питань децентралізації Даніель Попеску.

Запрошуємо познайомитись з роботами переможців:

Дивитись фотогалерею церемонія нагородження можна тут.

0
3/11/2016
Джерело інформації: Рада Європи: розвиток місцевої демократії в Україні

Харків і Угорщина можуть співпрацювати в сфері бізнесу, промисловості та науки

/Files/images/vse_pro_vropu/форум.jpg IIV українсько-угорський діловий інвестиційний форум «Doing business with Hungary» пройшов 28 жовтня,у Харкові, в готелі «Харків Палас».
За словами організаторів, мета форуму - розвивати міжнародне співробітництво, презентувати інвестиційний потенціал Угорщини.Серед напрямків, де можуть співпрацювати Харківський регіон і Угорщина, - сільське господарство, промисловість і наука
.В ході відкриття форуму заступник Харківського міського голови - директор Департаменту економіки та комунального майна Михайло Фатєєв зазначив, що Угорщина і Україна мають потужний потенціал.«Я сподіваюся, що сьогодні Харків встановить з угорськими колегами необхідні зв'язки для реалізації нових проектів», - підкреслив Михайло Фатєєв.
За словами начальника відділу Департаменту міжнародного співробітництва Юлії Згурської, яка під час форуму розповіла про туристичні можливості Харкова, однією з ключових тем заходу є сфера туризму. В цьому напрямку Харкову є що запропонувати.«Ми будемо пропонувати угорським колегам проводити в Харкові різні міжнародні заходи. В цьому у нас вже є великий досвід. Я впевнена, що сьогодні ми переконаємо їх, що наше місто є прекрасним майданчиком для проведення європейських форумів, конгресів та інших заходів», - підкреслила Юлія Згурська.

Вона також зазначила, що Харків планує перейняти досвід Угорщини в сфері статистки в туризмі, а також в залученні внутрішніх туристів. Цей напрямок в Угорщині добре розвинений.Нагадаємо, 17 жовтня Харківський міський голова Геннадій Кернес провів зустріч з Надзвичайним і Повноважним Послом Угорщини в Україні Ерно Кешкенем, при цьому сторони домовилися про відкриття в Харкові Почесного консульства Угорської Республіки.

29/10/2016
Джерело інформації: Офіційний сайт Харківської міської ради

.

Харків приєднався до Європейської ініціативи
«Угода мерів»

/Files/images/vse_pro_vropu/novosti_/угода.jpg Харківська міська рада приєднається до Європейської ініціативи «Угода мерів» (Covenant of Mayors).

Відповідне рішення було прийнято сьогодні, 26 жовтня, на сесії міської ради.Підписати угоду міськрада уповноважила першого заступника міського голови Ігоря Терехова.Основною метою цієї ініціативи є скорочення на території міст викидів вуглекислого та інших парникових газів, щонайменше на 30% до 2030 року, за рахунок заходів по підвищенню енергоефективності шляхом використання відновлюваних джерел енергії, а також підвищення стійкості за рахунок адаптації до наслідків зміни клімату. Приєднання до європейської ініціативи дозволить розробити план дій зі сталого енергетичного розвитку міста Харкова до 2030 року.

Інформація підготовлена
за матеріалами веб-ресурсів:
Офіційний сайт Харківської міської ради

.

В Харькове пройдет Европейская неделя местной демократии

/Files/images/vse_pro_vropu/неделя демократии.jpgЕвропейская неделя местной демократии пройдет в Харькове во второй раз.
Координатором акции является Конгресс местных и региональных властей Европы, действующий под эгидой Совета Европы. В прошлом году Харьков стал одним из самых активных участников акции, за что городу был присвоен самый высокий из возможных статусов участников - «Город двенадцати звезд». Подробная информация обо всех мероприятиях в рамках Европейской недели местной демократии размещена на странице города Харькова (на английском языке) на сайте Европейской недели местной демократии Совета Европы.

Центральным событием Европейской недели местной демократии в Харькове станет заседание Молодежного совета при Харьковском городском голове, посвященное главной теме недели: «Жить вместе в культурно разнообразных обществах: уважение, диалог, взаимодействие».
Мероприятие состоится 20 октября (начало - в 13:00) в сессионном зале Харьковского городского совета (пл. Конституции 7, 3-й этаж).К участию в заседании приглашены представители дипломатического корпуса, депутаты Харьковского городского совета, общественные организации города, работающие в области предотвращения конфликтов, представители национально-культурных и религиозных обществ города.

Справка.Европейская неделя местной демократии связана с принятием Европейской хартии местного самоуправления 15 октября 1985 года, поэтому, начиная с 2007 года, неделя местной демократии всегда проводится в неделю, на которую приходится 15 октября. Однако некоторые европейские города планируют большое количество разнообразных мероприятий, поэтому в последние годы период акции расширился до нескольких месяцев.

Источник: Официальный сайт Харьковского городского совета

Харьковское общество польской культуры отметило 25 лет со дня основания.

/Files/images/vse_pro_vropu/польское общество.jpg
С юбилеем польское сообщество поздравил секретарь Харьковского городского совета Александр Новак.
Он отметил, что это молодая, энергичная общественная организация, которая принимает активное участие в жизни многонационального Харькова.
«История поляков в Харькове имеет глубокие корни, которые уходят к периоду основания города. Сложно назвать хотя бы одну из сфер жизнедеятельности Харькова, в которую не был бы внесен весомый вклад представителями польского народа. Неслучайно из 29 городов-побратимов и партнеров Харькова из 19 страна мира три города находятся в Польше. Это одни из наших наиболее активных партнеров – Варшава и Познань. В этом году было подписано соглашение о сотрудничестве в области туризма с городом Ченстохова. Ведется активная работа с городом Люблин. В рамках Ассоциации городов-обладателей Приза Европы Харьков сотрудничает с городами Ченстохова, Гдыня, Катовице и Слупск», - сообщил Александр Новак.
Он подчеркнул, что всегда крепкие дружественные связи Харькова с Польшей продолжают успешно развиваться.
Также секретарь городского совета поблагодарил Общество польской культуры за весомый вклад в развитие польско-украинского сотрудничества и пожелал интересных проектов и процветания.
Свой 25-летний юбилей польское сообщество отметило концертом в рамках ХХ Дней польской культуры в Харькове, организованных при поддержке Генерального консульства Республики Польша.

Справка. Харьковское общество польской культуры основано в 1991 году как общественная неполитическая организация. Цель деятельности - возрождение духовности, традиций, обычаев и культуры поляков, проживающих в Харькове. Изучаются и издаются публикации о жизни и творчестве поляков, чьи судьбы связаны с украинским городом.При обществе работает субботняя школа, где изучаются польский язык, обычаи и традиции, история и культура Польши. Молодежь и взрослые принимают участие в летних школах языка и культуры в Польше. Общество организовываетмеждународные форумы, встречи, концерты и другие мероприятия.

Источник: Официальный сайт Харьковского городского совета

Харьковские вузы приняли участие в международной конференции во Франции

/Files/images/vse_pro_vropu/1010.jpg Международная конференция, посвященная развитию партнерских отношений между учебными заведениями в сфере высшего образования в области туризма «День образования по туризму, культурному наследию и гастрономии» прошла в конце сентября в Париже (Франция).

В мероприятии приняли участие ведущие французские университеты и высшие школы, а также вузы из стран постсоветского пространства, в частности, Украины, Грузии, Казахстана, Молдовы. Украину представляли восемь вузов, в том числе Харьковский национальный экономический университет им. С. Кузнеца и Харьковский национальный университет им. В. Каразина. Эти два высших учебных заведения имеют многолетний опыт совместной работы с Харьковским городским советом, направленной на развитие туристической инфраструктуры города. В своем выступлении на конференции проректор по научно-педагогической работе ХНЭУ им. С. Кузнеца Владимир Ермаченко представил современную положительную динамику развития туристической привлекательности Харькова, новые формы сотрудничества вузов города с городской властью, а также представил совместную франко-украинскую магистерскую программу «Туризм. Культурное наследие. Досуг», которая успешно функционирует уже более семи лет. Кроме того, он представил новейшие тенденции в подготовке кадров в сфере туризма и инновационные технологии обучения, которые успешно применяются в процессе подготовки специалистов в рамках сотрудничества с Университетом Люмьер Лион 2, которое продолжается почти 15 лет.

Источник: Городской дозор

В Харькове пройдут Дни греческой культуры

/Files/images/vse_pro_vropu/греция.jpg Шестнадцатый сезон Дней греческой культуры в городе Харькове пройдет с 7 октября по 18 ноября по инициативе Харьковского городского общества греков «Гелиос».

Программа мероприятий начнется планшетной фотовыставкой «Григориос Ксенопулос (1867-1951). Его жизнь и творчество». Открытие выставки состоится 7 октября (начало - в 16:00) в выставочном зале Центральной научной библиотеки Харьковского национального университета им. Каразина (пл. Свободы, 4, 8-й этаж).Григориос Ксенопулос - греческий прозаик, драматург, журналист, литературный и театральный критик, творчество которого составляет одну из значимых страниц в истории новогреческой культуры.

Дни греческой культуры пройдут в Харькове с 12 октября по 18 ноября. Программа дней:

12 октября 16:00
Круглыйстол на тему: «О перспективных направлениях исторической реконструкции философии Аристотеля», посвященный 2400-летию со дня рождения великого греческогомыслителя и ученого.
Харьковский национальный университет им.В.Н. Каразина, конференцзал.
(Площадь Свободы 4, ЦНБ, 9-эт.)

21 октября 16:00
Открытие фотовыставки «По мотивам А.И.Куинджи», посвященной 175-летию со дня рождения выдающегося художника.
Харьковского национального университета им.В.Н. Каразина, выставочный зал.
(Площадь Свободы 4, ЦНБ, 8-эт.)

29 октября 13:00
Торжественное собрание, посвященное Государственному празднику Греции «Охи!».
Третье общежитие Харьковского национального автомобильно-дорожного университета.
(Переулок Студенческий, 6.)

30 октября 13:00
Праздник для детей, посвященный Дню «Охи!».
Языковой центр «InternationalHouse»
(Ул. Маршала Бажанова, 7.)

5 ноября 15:00
Подведение итогов VІ областного конкурса среди детей на лучшее художественное произведение на греческую тематику «Сияние Эллады».
Харьковский художественный музей. Выставочный зал, 2-й этаж.
(Ул. Жен Мироносиц, 11)

12 ноября 14:00
Творческий вечер поэта, Заслуженного работника культуры Украины, Почетного гражданина г. Харькова, члена Харьковского городского общества греков «Гелиос» Константина Шердица.
Харьковский национальный автомобильно-дорожный университет.
Факультет подготовки иностранных граждан.
(Ул. Ярослава Мудрого, 25)

18 ноября 16:00
Презентация переиздания книги А.Н.Деревицкого «Гомерическиегимны: Анализпамятника в связи с историей его изучении: Историко-литертурныйэтюд». Издание1889г.
Харьковский национальный университет им.В.Н. Каразина, конференцзал.
(Площадь Свободы 4, ЦНБ, 9-эт.)

Источник:Официальный сайт Харьковского гродского совета

Объявлен конкурс на эмблему Ассоциации городов - обладателей Приза Европы

/Files/images/vse_pro_vropu/ЛЛЛЛЛЛ.jpg Региональное представительство Ассоциации городов - обладателей Приза Европы в городе Харькове и Департамент международного сотрудничества объявили открытый конкурс на лучший проект эмблемы Ассоциации городов - обладателей Приза Европы.

Подробная информация о конкурсе размещена на официальном сайте «Харьков Туристический». Конкурс проводится с 25 сентября по 25 октября 2016 года.Дополнительную информацию можно получить в Региональном представительстве Ассоциации городов - обладателей Приза Европы в городе Харькове (ул. Квитки-Основьяненко, 7, 9-й эт.), или написав на электронную почту admincpp3@citynet.kharkov.ua, а также в Департаменте международного сотрудничества Харьковского городского совета (пл. Конституции, 7, к. 43-44), тел.: 760-74-41, 760-74-48.Справка.В мае 2015 года во время Генеральной ассамблеи Ассоциации городов - обладателей Приза Европы Харьков был избран председательствующим городом в ассоциации, а городской голова Геннадий Кернес стал президентом ассоциации. Согласно протоколу заседания Генеральной Ассамблеи городов - обладателей Приза Европы, проведенного 3 июня 2016 года в городе Клайпеда (Литва), каждый город-член ассоциации проводит у себя конкурс на лучший проект эмблемы ассоциации. Во время заседания президиума ассоциации, которое состоится 3-6 ноября 2016 года в городе Мюльхайм (Германия), будут выбраны лучшие работы. Их представят на Генеральной Ассамблее городов - обладателей Приза Европы в Харькове в начале июня 2017 года. Тогда же будет принято окончательное решение о победителе.

Источник: Официальный сайт Харьковского городского совета

Малюнки харківських дітей прикрасили Посольство Німеччини в Україні

/Files/images/vse_pro_vropu/германия.jpgБлизько 50 малюнків харківських дітей на тему «Місто мрії» можна побачити в Посольстві Німеччини в Україні.

Виставка проходить в рамках Тижнів Німеччини в Україні.За словами організаторів проекту, дітям показали чорно-білі фотографії занедбаних німецьких і українських будівель і попросили пофантазувати в фарбах, як вони могли б виглядати в якомусь іншому, ідеальному світі.
Так організатори хотіли звернути увагу на те, скільки прихованих ресурсів є в кожному місті і як ефективно їх можна трансформувати в корисні для міської громади об'єкти.

«Цього року у Тижнів Німеччини в Україні тема «Місто і міський простір», тому і дітям запропонували подумати про Ідеальне місті. У своїх малюнках вони трансформували занедбані будівлі в лабораторії, музеї, галереї, готелі, цирк, а хтось намалював на основі фотографії свій майбутній будинок», - розповіла координатор Тижнів Німеччини в Харкові Катерина Заславська.

Володаркою Гран-прі у старшій віковій категорії стала 16-річна Вікторія Коняхіна з харківської гімназії №34.У жовтні виставку робіт учасників конкурсу «Паралелі» покажуть у Харківському національному академічному театрі опери та балету ім. М. В. Лисенка та під час концерту німецької класики «Спасибі музиці».
Організатори зазначають, що в найближчі півроку вона, можливо, поїде до міста-побратима Харкова - Нюрнберга.


Інформація підготовлена
за матеріалами веб-ресурсів:
http://www.city.kharkov.ua/uk/news/malyunki-kharkivskikh-ditey-prikrasili-posolstvo-nimechchini-v-ukraini-33253.html

.

У Харкові пройшли Дні європейської спадщини

/Files/images/kominternovskiy_rayon/дни.jpg Харків вдруге приєднався до проведення міжнародного проекту «Дні європейської спадщини».

25 вересня для харків'ян та представників дипломатичного корпусу провели екскурсії в Харківській соборній мечеті, Харківській хоральній синагозі, Свято-Покровському чоловічому монастирі та Римо-католицькому кафедральному соборі Успіння Пресвятої Діви Марії. Городяни та гості міста змогли не тільки побачити знамениті пам'ятники архітектури, дізнатися історію храмів і становлення різних релігійних конфесій в Харкові, але і більше дізнатися про історію міста, його багатонаціональному культурну спадщину, знаменитих людей, які тут жили і творили.Екскурсію для представників дипломатичного корпусу провів професор Харківського національного університету ім. В. Н. Каразіна, Почесний громадянин міста Харкова Сергій Куделко. У синагозі і римсько-католицькому соборі священнослужителі вели розповідь англійською мовою. На завершення програми в соборі Успіння Пресвятої Діви Марії прозвучала органна музика і спів.Всі учасники сьогоднішнього заходу отримали відповідні сертифікати. Всього на екскурсії зареєструвалося близько 300 осіб.

Зазначимо, що Дні європейської спадщини - це загальноєвропейська ініціатива, офіційно заснована Радою Європи в 1991 році. Мета проекту - привернути увагу жителів і гостей міста до його культурної спадщини і ролі у розвитку сучасного суспільства. Основною ідеєю заходу є відкриття і огляд зазвичай закритих або маловідомих пам'яток, щоб привернути увагу громадськості до їхньої історичної та архітектурної цінності.

Довідка.Харківська соборна мечеть (вул. Ярославська, 31) - головний мусульманський храм міста, який був побудований в 1906 році, але зруйнований в 1936 радянською владою і відновлений в 2006 році на тому ж місці. Харківська синагога (вул. Пушкінська, 12) - друга за величиною в Еропе після будапештської. У Римо-католицькому соборі (вул. Гоголя, 4), побудованому у 1892 році, за часів СРСР знаходилася база кінопрокату. На території нинішнього Свято-Покровського чоловічого монастиря (вул. Університетська, 8/10) працювала Харківська колегія, в якій викладав український письменник і філософ Григорій Сковорода.

Джерело інформації: Офиціальний сайт Харківської міської ради

Ігор Терехов: Мета Харкова - розвиватися в європейському співтоваристві

/Files/images/vse_pro_vropu/14356a2a1df92fc88c36eeab2c730f26.jpg
Німецьке товариство міжнародного співробітництва (GIZ) запропонувало Харкову спільно розробити стратегію розвитку міста на найближчі 20 років.
Перший заступник Харківського міського голови Ігор Терехов і представник GIZ Матіас Брандт 31 серпня обговорили можливості співпраці в цьому напрямку. Як повідомив Матіас Брандт, метою проекту «Інтегрований розвиток міст в Україні», який він очолює, є підтримка децентралізації влади та реформи місцевого самоврядування.

«У проекта є чотири основних міста - Чернівці, Вінниця, Житомир та Полтава і два асоційованих міста - Харків та Львів. Наша основна задача - підготовка планів їх розвитку, які повинні базуватися на Лейпцизькій хартії про сталий розвиток європейських міст. Ми охоплюємо всі аспекти міського життя - транспорт, медицину, освіту, соціальне забезпечення, спорт і т.д. Ця стратегія м'якша в частині змін для ефективного управління територіями. До процесу планування ми хочемо залучати якомога більше представників громадськості», - повідомив Матіас Брандт.

Ігор Терехов підтвердив, що Харків готовий до участі в програмах міжнародного співробітництва, в тому числі і в цьому проекті GIZ.«Спільними зусиллями ми створюватимемо стратегію розвитку міста на найближчі 20 років. Без іноземних фахівців, у яких є досвід такого планування, ми, напевно, не обійдемося. Розробка цієї стратегії за європейськими нормами і вимогами дасть можливість залучати гранти та кредити від європейської спільноти, і ці гроші підуть на зміцнення інфраструктури міста Харкова. Це зовсім інші кредитні умови, які наші банки не можуть надавати», - зазначив Ігор Терехов.
За його словами, міська влада повністю підтримує позицію німецьких партнерів щодо зміцнення місцевого самоврядування та залучення до обговорення важливих проектів широкого загалу.«Напевно, в жодному місті України немає такого сильного місцевого самоврядування, як у Харкові, що базується на довірі людей, які бачать реальні справи. Харків - відкрите місто, де можна обговорювати будь-які проекти, проблеми та знаходити шляхи їх вирішення. Ми братимемо участь уцій програмі і, впевнений, станемо лідерами в порівнянні з іншими її учасниками», - підкреслив віце-мер.
Перше засідання координаційної ради проекту «Інтегрований розвиток міст в Україні» пройде 15-16 вересня в Чернівцях.

Довідка. Проект «Інтегрований розвиток міст в Україні» фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) і Державним секретаріатом з економічних питань Швейцарської Конфедерації (SECO). Його бюджет становить 5,85 млн євро. Даний проект підтримується на національному рівні.


Інформація підготовлена
за матеріалами веб-ресурсів:
http://www.city.kharkov.ua/uk/news/-32927.html

Харків битиметься за право провести Євробачення-2017 у «Битві міст»

/Files/images/vse_pro_vropu/битва.jpg Концерт і всеукраїнський телеміст у рамках проекту «Битва міст» за право провести пісенний конкурс «Євробачення-2017» відбудуться 20 липня на майдані Свободи (початок - о 18:30).

Як повідомив сьогодні, 14 липня, директор Департаменту у справах інформації та зв'язків з громадськістю Юрій Сидоренко, під час телемосту на всю країну в прямому ефірі телеканалу «UA: Перший» («Перший національний») будуть широко представлені міста-претенденти на проведення Євробачення.

Харків підтримуватимуть відомі харків'яни, видатні спортсмени та музиканти. Так, на площі з концертною програмою виступлять популярна група «ТНМК»,фіналіст національного відбору «Євробачення 2016» - група PUR:PUR - та інші артисти.

Наступного дня після телемосту, 21 липня,заявки міст-претендентів ще раз будуть розглянуті під час засідання Кабміну, і оргкомітет конкурсу обере двох фіналістів. Далі в цих містах члени оргкомітету та Європейської мовної спілки проведуть інспекцію і вже 1 серпня оголосять місто, в якому відбудеться Євробачення-2017.

«Харків має всі шанси провести наступного року головний пісенний конкурс Європи. Міська влада, зі свого боку, готова зробити все можливе, щоб Євробачення прийшло в наше місто. Але нам також потрібно показати, що і харків'яни щиро хочуть, аби до Харкова знову прийшло велике європейське свято, що вони готові приймати гостей з теплом і привітністю, як це було під час Євро-2012. Тому в середу, 20 липня, ми запрошуємо всіх активних і небайдужих городян на майдан Свободи, щоб показати і довести всій Україні, що Євробачення-2017 має пройти саме в Харкові!» -зазначивЮрій Сидоренко.


Джерело інформації: http://www.city.kharkov.ua/uk/news/kharkiv-bitimetsya-za-pravo-provesti-evrobachennya-2017-u-bitvi-mist-32442.html


Харків'яни налагоджують зв'язки з польським містом Любліном

/Files/images/vse_pro_vropu/люблін.jpg
Делегація Харківської міської ради з 29 червня по 3 липня перебуває в місті Любліні (Республіка Польща) для налагодження співпраці між польським містом і Харковом.

Візит харків'ян проходить в рамках реалізації проектів міжмуніципальної взаємодії, налагодження зв'язків між неурядовими організаціями та університетами двох міст тощо.

В ході візиту відбулися зустрічі з заступником міського голови міста Любліна Кшиштофом Коморські, директором відділу неінвестиційних проектів Муніципалітету міста Любліна Кшиштофом Лонктою, директором відділу стратегії та взаємодії з інвесторами муніципалітету Маріушем Саганом, начальниками секторів з міжнародного співробітництва, маркетингу, спорту і туризму Йоанною Шеленг, Агнешкою Вехнік і Агатою Жмихов.

Також харків'яни відвідали Спеціальну економічну зону, завод «ABM Greiffenberger» і Люблінський науково-технологічний парк, де вивчили досвід створення і функціонування таких зон в межах міста і регіону.

Делегація передала керівництву міста Любліна лист-запрошення від Харківського міського голови Геннадія Кернеса взяти участь у заходах, які відбудуться 23-24 серпня в Харкові в рамках святкування Дня міста та Дня незалежності України.

Інформація підготовлена
за матеріалами веб-ресурсів:


http://www.city.kharkov.ua/uk/news/kharkivyani-nalagodzhuyut-zvyazki-z-polskim-mistom-lyublinom-32314.html

.

Харків розвиватиме відносини з Болгарією

/Files/images/vse_pro_vropu/болгария.jpg Зустріч першого заступника міського голови Ігоря Терехова з Повноважним міністром Посольства Республіки Болгарія в Україні Петаром Танєвим відбулася сьогодні, 24 червня, в Харківській міськраді.

Сторони обговорили можливості подальшого розвитку відносин в розрізі регіонального співробітництва.«Ми не робимо ставку тільки на ті регіони, де проживає болгарська діаспора. Тому ми пропонуємо Харкову, у якого вже є болгарське місто-побратим Варна, розвивати зв'язки і з іншими нашими містами, наприклад, із Хасково. Воно, звичайно, набагато менше Харкова, але дуже перспективне місто», - зазначив Петар Танєв.

Представник Хасково, керівник українсько-болгарської компанії «Пірана» Михайло Інджов, який вже понад 20 років працює в Харкові, повідомив, що болгари зацікавлені співпрацювати в економіці, культурі, освіті. «Болгарія - це країна Євросоюзу. І ті харківські фірми, які виявлять бажання працювати у нас, отримають ще один вихід на європейський ринок, а також зможуть скористатися різними стимулюючими економічними програмами. Якщо ваші фірми потребуватимуть підтримки в Болгарії, ми їм допомагатимемо і сприятимемо», - зазначив Михайло Інджов.

У свою чергу Ігор Терехов підкреслив, що хоч у Харкова вже є багато міст-партнерів і побратимів, міська влада все одно зацікавлена ​​в подальшому розвитку міжнародних відносин.«Ми зацікавлені в тому, щоб наш бізнес ставав потужнішим, тому готові співпрацювати і з Хасково, і з іншими містами. Але це не повинно бути тільки на папері, ми виступаємо за конкретні кроки і справи. Треба нарощувати обороти, при цьому ми створимо максимум умов для ваших бізнесменів, а ви - для наших», - зазначив Ігор Терехов.


Інформація підготовлена
за матеріалами веб-ресурсів:

http://www.city.kharkov.ua/uk/news/kharkiv-rozvivatime-vidnosini-z-bolgarieyu-32254.html

Кiлькiсть переглядiв: 663

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.
Центральна бібліотека ім. І.С. Тургенєва Централізована бібліотечна система Слобідського району м. Харкова

вулиця Чорноморська, 3,
61036, Харків
Україна

Дата останньої зміни 29 Травня 2020

Фотогалерея