Гід по отриманню біометричного паспорта в Харкові

Чим біометричний відрізняється від звичайного закордонного паспорта?

Оформляти біометричні паспорти в Україні почали з 12 січня 2015 року. Документ виглядає майже так само, як звичайний закордонний паспорт. Відрізняється лише електронним чіпом, вбудованим в обкладинку паспортної книжки, а також спеціальною позначкою на обкладинці, яка буде вказувати на наявність чіпа.

На чіп записується інформація про власника, яка є на сторінці даних паспорта, а також біометричні дані - оцифроване зображення обличчя, оцифрований підпис і відбитки вказівних пальців рук. 32 паперові сторінки паспорта містять зображення, пов'язані з історією України - починаючи з трипільської культури і до сучасності.

Чи обов'язково буде міняти вже видані документи на нові - біометричні?

Відповідно до чинного законодавства, паспорт громадянина України, що видається сьогодні підрозділами ДМС України, має необмежений строк дії, а тому, навіть після впровадження паспортів нового зразка, такі паспорти залишаться чинними. Змінювати їх на біометричні - це право, але не обов'язок кожного громадянина України.

Паспорт громадянина України для виїзду за кордон видається терміном на 10 років (кінцева дата дії зазначена у паспорті) і навіть після впровадження документів нового зразка, такий паспорт є чинним до зазначеної кінцевої дати дії. Громадяни можуть вільно перетинати кордон з такими паспортами, отримувати у них візи тощо. Разом з цим, у разі бажання громадянина, він зможе обміняти цей паспорт на паспорт нового зразка, звернувшись до підрозділу ДМС України.

Видача паспорта громадянина України для виїзду за кордон

Послуга надається за бажанням особи. Паспорт громадянина України для виїзду за кордон оформлюється дітям від народження строком на 4 роки, громадянам віком від 16 років - строком на 10 років.

Як отримати послугу
 1. Зареєструватися в електронній черзі на сайті Державної Міграційної Служби. Вільні місця з'являються щодня опівночі. Також громадянин може прийти протягом дня до підрозділу і записатися у поточну чергу. Щоправда, у цьому випадку доведеться почекати у підрозділі. Вільні місця у поточній черзі з'являються протягом усього робочого дня, а їх кількість відображається на моніторі, встановленому у підрозділі
 2. Подати до підрозділу ДМС необхідні документи (у разі проживання за кордоном подати документи до відповідної дипломатичної установи);

у разі оформлення паспорта з електронним чіпом, під час оформлення заяви у підрозділі ДМС необхідно:

 • пройти процедуру сканування відбитків вказівних пальців рук. Сканування відбитків пальців рук дітей зійснюється з 12 років за дозволом батьків (законних представників).
 • перевірити правильність внесення персональних даних про себе до заяви-анкети, звертаючи при цьому особливу увагу на правильність написання транслітерації свого прізвища та імені, та засвідчити власним підписом у заяві-анкеті правильність таких даних;
 • звернутися до територіального органу або підрозділу ДМС та отримати паспорт громадянина України для виїзду за кордон, надавши паспорт громадянина України для внесення відповідної відмітки, або відмову в оформленні та видачі паспорта громадянина України для виїзду за кордон.

ЗАМОВИТИ БІОМЕТРИЧНИЙ ПАСПОРТ МОЖНА ЧЕРЕЗ ІНТЕРНЕТ

Відтепер система iGov дозволяє замовити біометричний закордонний паспорт у 10-ти областях і в Києві. На сайті електронних послуг можна заповнити анкету і оплатити квитанції.

Про те, що до системи iGov підключено загалом 111 населених пунктів, повідомив у Facebook один з організаторів та координаторів Порталу державних послуг Дмитро Дубілет. Сервіс дозволяє записатися в електронну чергу, заповнити заздалегідь всі необхідні документи (щоб не треба було на місці “ксерити”) і здійснити оплату.

За словами Дубілета, нещодавно до сервісу було під’єднано ще кілька міст: Львів, Рівне, Херсон, Харків. Вишгород, Боярку, Бориспіль.

На сайті iGov можна замовити оформлення біометричного паспорта у Києві та 10-ти областях: Дніпропетровській, Запорізькій, Київській, Львівській, Одеській, Полтавській, Тернопільській, Харківській, Херсонській та Хмельницькій.

Як замовити біометричний закордонний паспорт через систему iGov: інструкція. Послуга замовлення біометричного паспорту доступна за цим посиланням на сайті iGov. Детальніше тут.

Вартість послуги та пільги

Увага! Інформація про платежі актуальна лише для оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон у підрозділах міграційної служби. При оформленні цього документу у консульських установах України за кордоном сплачується консульський збір.

Оплачується адміністративний збір, який розраховується як сума вартості адміністративної послуги та вартості бланку.

У разі оформлення протягом 20 робочих днів сума адміністративного збору складає 557 грн. 32 коп., у тому числі:

 • Вартість адміністративної послуги – 253 грн. (Постанова КМУ від 2 листопада 2016 р. N 770)
 • Бланки паспорта громадянина України для виїзду за кордон виготовляються на замовлення центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері громадянства (абзац другий частини першої статті 4 Закону України «Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України»). З метою реалізацій вимог вказаного вище Закону ДМС щорічно укладає договори на виготовлення бланків паспорта громадянина України для виїзду за кордон з Державним підприємством «Поліграфічний комбінат «Україна» по виготовленню цінних паперів, яким встановлюється вартість такого бланка документу. У 2016 році вартість бланку паспорта громадянина України для виїзду за кордон становить – 304 грн. 32 коп.

У разі термінового (протягом 7 робочих днів) оформлення, сума адміністративного збору складає 810 грн. 32 коп., у тому числі:

 • Вартість адміністративної послуги - 506 грн. (Постанова КМУ від 2 листопада 2016 р. N 770)
 • Вартість бланка, визначена виробником (на підставі п. 4 Порядку надання підрозділами Міністерства внутрішніх справ та Державної міграційної служби платних послуг, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 26 жовтня 2011 року № 1098 «Деякі питання надання підрозділами МВС та ДМС платних послуг») – 304 грн. 32 коп.

У разі термінового (протягом 3 робочих днів у випадках, визначених законодавством) оформлення, сума адміністративного збору складає 810 грн. 32 коп., у тому числі:

 • Вартість адміністративної послуги - 506 грн. (Постанова КМУ від 2 листопада 2016 р. N 770)
 • Вартість бланка, визначена виробником (на підставі п. 4 Порядку надання підрозділами Міністерства внутрішніх справ та Державної міграційної служби платних послуг, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 26 жовтня 2011 року № 1098 «Деякі питання надання підрозділами МВС та ДМС платних послуг») – 304 грн. 32 коп.
Подача заяви

Заява подається особисто або законним представником.

Необхідні документи

для оформлення паспорта для виїзду за кордон у разі тимчасового виїзду за кордон особа подає:

 • заяву-анкету;
 • паспорт громадянина України (для осіб, що досягли 14-річного віку);
 • свідоцтво про народження (у разі оформлення паспорта для виїзду за кордон вперше особі, що не досягла 14-річного віку);
 • відповідні документи з відміткою банку про здійснення встановлених законодавством платежів (консульського збору) або оригінал і копію документа про звільнення від таких платежів (консульського збору);
 • у разі оформлення паспорта особі, що не досягла дванадцятирічного віку, або особі, яка не може пересуватись самостійно у зв’язку із тривалим розладом здоров’я, що підтверджується відповідною довідкою лікувального закладу, може бути подано дві кольорові фотокартки розміром 3,5 х 4,5 сантиметра та одну фотокартку розміром 10 х 15 сантиметрів для внесення відцифрованого зображення особи шляхом сканування.
 • Особи що досягли 18 років, та оформлюють паспорт громадянина України для виїзду за кордон вперше (або в порядку обміну паспорта оформленого до 2007 року) подають документ про реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків у разі його наявності.

Для оформлення паспорта для виїзду за кордон особі, що не досягла шістнадцятирічного віку та проживає з одним із батьків додатково подається оригінал або засвідчена в установленому порядку копію одного з таких документів:

 • свідоцтва про смерть другого з батьків;
 • рішення суду про позбавлення батьківських прав другого з батьків;
 • рішення суду про визнання другого з батьків безвісно відсутнім;
 • рішення суду про визнання другого з батьків недієздатним;
 • довідки про реєстрацію місця проживання дитини разом з одним із батьків, який подає заяву-анкету, або у разі оформлення паспорта у закордонній дипломатичній установі України - іншого документа, що підтверджує таку реєстрацію;
 • оригінал витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про народження із зазначенням відомостей про батька відповідно до частини першої статті 135 Сімейного кодексу України.

Для оформлення паспорта для виїзду за кордон дитині-сироті, дитині, позбавленій батьківського піклування, що не досягла шістнадцятирічного віку додатково подається оригінал або засвідчена в установленому порядку копію одного з таких документів:

 • документа, що посвідчує повноваження директора дитячого закладу (контракту тощо);
 • договору про влаштування дитини до прийомної сім’ї;
 • договору про організацію діяльності дитячого будинку сімейного типу;
 • рішення органів опіки та піклування про встановлення опіки (піклування);
 • рішення суду про встановлення опіки (піклування);
 • договору про патронат.

Для оформлення паспорта для виїзду за кордон в разі виїзду на постійне проживання за кордоном додатково подається:

 • свідоцтво про народження (для дітей до шістнадцятирічного віку);
 • довідку про сплату податку з доходів фізичних осіб платником податку - резидентом, який виїжджає за кордон на постійне місце проживання, або про відсутність податкових зобов’язань;
 • засвідчені в установленому порядку заяви батьків, які залишаються в Україні (або копія рішення суду про позбавлення батьківських прав чи визнання їх безвісно відсутніми), а в разі наявності неповнолітніх дітей, які залишаються в Україні, також від їх законних представників - про відсутність у них вимог щодо стягнення аліментних платежів або засвідчену в установленому порядку копію постанови державного виконавця про закінчення виконавчого провадження, якщо стягнення аліментів проводилося за рішенням суду. У разі смерті зазначених осіб заявник подає копії відповідних свідоцтв, виданих органами державної реєстрації актів цивільного стану. У разі неможливості подання свідоцтва про смерть батьків чи рішення суду про визнання їх безвісно відсутніми заявник віком понад 65 років подає засвідчену в установленому порядку заяву з мотивованим викладенням причин. Зазначені в цьому підпункті документи не подаються в разі виїзду до держав, з якими Україною укладено договори про правову допомогу в цивільних, сімейних та кримінальних справах;
 • засвідчену в установленому порядку заяву другого з батьків, який залишається в Україні, про відсутність неврегульованих аліментних зобов’язань - у разі виїзду дитини з одним із батьків;
 • оформлену письмово і засвідчену нотаріально згоду дитини віком від 14 до 16 років на виїзд з України на постійне проживання.
Термін розгляду заяви

Заяви про оформлення паспорта розглядаються протягом не більш як 20 робочих днів з дня подання документів,

за виключенням наступних випадків:

 • При терміновому оформленні (за заявою особи) із сплатою подвійного розміру держмита та вартості послуги - до 7 робочих днів.
 • Якщо поїздка пов'язана з терміновим лікуванням від'їжджаючого, від'їздом особи, яка супроводжує тяжкохворого, чи смертю родича, який проживав за кордоном, - протягом трьох робочих днів.
 • У разі виїзду на постійне місце проживання (еміграція) – 3 місяці.
 • У разі виїзду на постійне проживання за кордон усиновленої іноземцями дитини - громадянина України паспорт оформляється у строк до 10 робочих днів.
Де оформити?

Підрозділи, в яких оформляють біометричний закордонний паспорт:

ПІДРОЗДІЛИ, У ЯКИХ Є ТЕХНІЧНА МОЖЛИВІСТЬ ДЛЯ ОФОРМЛЕННЯ БІОМЕТРИЧНИХ ДОКУМЕНТІВ (ПАСПОРТ ГРОМАДЯНИНА УКРАЇНИ У ФОРМІ КАРТКИ ТА ПАСПОРТ ГРОМАДЯНИНА УКРАЇНИ ДЛЯ ВИЇЗДУ ЗА КОРДОН)

* Перший паспорт громадянина України у формі картки оформлюється виключно за місцем реєстрації, паспорт для виїзду за кордон оформлюється у будь-якому підрозділі, незалежно від місця проживання)

Назва підрозділу Адреса Телефон Паспорт громадянина України для виїзду за кордон ID картка
Головне управління Державної міграційної служби України в Харківській області м. Харків, вул. Римарська, 24 0577311903 так ні
Відділ централізованого оформлення документів № 2 Головного управління ДМС України в Харківській області м. Харків, просп. Правди, 5 0577050266 так ні
Сектор централізованого оформлення документів № 14 Головного управління ДМС України в Харківській області м. Харків вул. 23 Серпня, 13-а 0573409310 так ні
Балаклійський районний відділ Головного управління Державної міграційної служби України в Харківській області м. Балаклія, пл.Ростовцева, 1 0574952051 так так
Великобурлуцький районний сектор Головного управління Державної міграційної служби України в Харківській області смт. Великий Бурлук, вул. Центральна, 55 0575254372 так так
Вовчанський районний сектор Головного управління Державної міграційної служби України в Харківській області м. Вовчанськ, вул.. Колокольцова, 6 0574142357 так так
Дергачівський районний відділ Головного управління Державної міграційної служби України в Харківській області м. Дергачі, вул. 1 Травня, 10 0576331153 так так
Шевченківський районний відділ у місті Харкові Головного управління Державної міграційної служби України в Харківській області м. Харків, вул. Ромена Роллана, 13 0577051211 так так
Ізюмський районний сектор Головного управління Державної міграційної служби України в Харківській області м. Ізюм, пров. Георгіївський, 2 0574321364 так так
Київський районний відділ у місті Харкові Головного управління Державної міграційної служби України в Харківській області м. Харків, пров. Студентський, 5/6 0577041352 так так
Слобідський районний відділ у місті Харкові Головного управління Державної міграційної служби України в Харківській області м. Харків, вул. Ковтуна, 36 05727230304 так так
Красноградський районний сектор Головного управління Державної міграційної служби України в Харківській області м. Красноград, вул. Лермонтова, 84 0574472256 так так
Куп'янський районний відділ Головного управління Державної міграційної служби України в Харківській області м. Куп'янськ, вул. Харківська, 14 0574253657 так так
Лозівський районний відділ Головного управління Державної міграційної служби України в Харківській області м. Лозова, Ярослава Мудрого, 7 0574522276 так так
Московський районний відділ у місті Харкові Головного управління Державної міграційної служби України в Харківській області м. Харків, вул. Гвардійців Широнінців, 25А 0577109553 так так
Харківський районний відділ Головного управління Державної міграційної служби України в Харківській області м. Мерефа, вул. Дніпровська, 251 0577484011 так так
Основ'янський районний відділ у місті Харкові Головного управління Державної міграційної служби України в Харківській області м. Харків, вул.. Гімназійна, 15 0577324890 так так
Чугуївський районний відділ Головного управління Державної міграційної служби України в Харківській області м. Чугуїв, вул. Гвардійська, 31 0574622828 так так
Немишлянський районний відділ Головного управління Державної міграційної служби України в Харківській області м. Харків, вул. Харківських Дивізій, 17 0573921161 0573921062 так так
Холодногірський районний відділ Головного управління Державної міграційної служби України в Харківській області м. Харків, вул.. Маліновського, 5Г 0577125143 0577124650 так так
Індустріальний районний відділ Головного управління Державної міграційної служби України в Харківській області м. Харків, вул.. Бекетова, 10 0572939136 так так
Новобаварський районний відділ Головного управління Державної міграційної служби України в Харківській області м. Харків, Григорівське шосе, 67 0573762897 так так

Джерело інформації:

http://dmsu.gov.ua/

http://dmsu.gov.ua/online

http://kh.vgorode.ua/news/sobytyia/325781-oformliaem-byometrycheskyi-pasport-hde-za-skolko-y-kakye-dokumenty-nuzhny

Кiлькiсть переглядiв: 864

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.
Центральна бібліотека ім. І.С. Тургенєва Централізована бібліотечна система Слобідського району м. Харкова

вулиця Чорноморська, 3,
61036, Харків
Україна

Дата останньої зміни 05 Червня 2020

Фотогалерея