Освіта в країнах Европи

Сьогодні гарна освіта - це запорука професійного зростання, успіху і фінансового благополуччя. Яку освіту (технічну або гуманітарну) отримати, яку спеціальність освоїти, - дуже багато тут залежить від здібностей і бажання, від матеріальних можливостей і планів щодо майбутньої кар'єри.
Основним же фактором при виборі конкретного навчального закладу є наявність у вас необхідної інформації про ті коледжи і Вузи, які готують фахівців з тієї галузі знань, яку ви для себе визначили.
Сьогодні інформацію про зарубіжні освітні установи можна почерпнути з газет і журналів або на сайтах інтернету. Але справа в тому, що більшість публікацій в ЗМІ носить рекламний характер, тому інформацію, що міститься в них, не можна назвати абсолютно об'єктивною.
Пішли в минуле ті часи, коли вчитися за кордоном могли тільки багаті люди або діти з сімей з дуже високим достатком. Агентства міжнародного розвитку деяких країн забезпечують спонсорську підтримку іноземним школярам і студентам в рамках загальної міждержавної програми допомоги і розвитку.
Призначення стипендії - це можливість дати людям знання і навички, які, після повернення молодих фахівців на батьківщину, могли б допомогти розвитку їх країн.
Існує багато програм по обміну школярами та студентами. Щоб стати учасником даної програми, необхідно подати заявку, здати необхідні тести і пройти співбесіду. А найнадійніший спосіб виграти в конкурсі - це добре вчитися, як не банально це звучить.

ОСВІТА В ЧЕХІЇ

Одна з найголовніших "приманок" Чехії для іноземців: освіту в державних вузах безкоштовне для всіх студентів без винятку. Тому на плечах у студента - тільки витрати на проживання. Платити за навчання доведеться лише в тому випадку, якщо він надходить в приватний вуз.

Нюанс. Вчитися безкоштовно можна тільки на чеською мовою.

Для українських школярів, які хочуть отримати "корочку" бакалавра або магістра в Чехії, є дві новини - хороша і погана. Отже, хороша: вступити в чеський вуз можна відразу після закінчення української школи і не потрібно проходити зовнішнє незалежне тестування. Погана: почати готуватися до вступу потрібно за 1-1,5 року (цей час на те, щоб вивчити чеську мову на потрібному рівні) до нього, а вступати до вузу доведеться паралельно з навчанням в випускному класі. При цьому потенційного студента чекають складні вступні випробування.

ПРОЦЕС ВСТУПУ ДО ВНЗ
Вступна кампанія в державних вузах Чехії починається задовго до кінця навчального року. Заяву на вступ в більшості з них, як правило, потрібно подати до кінця лютого (точну дату краще уточнити на сайті конкретного університету), а вступні іспити проходять з квітня по червень.

Якщо говорити про інші документах, які потрібно подати для вступу, то їх список такий:
· атестат або диплом бакалавра з додатком, завірені нотаріально і перекладені на чеську мову (якщо на момент надходження цих документів ще не буде на руках, то, як правило, можна домовитися, щоб донести їх після отримання),
· документ про нострифікації (визнання);
· документів про освіту,
· сертифікат про знання чеської мови (але його вимагають не завжди).

До речі, в Чехії, як і в багатьох європейських країнах, розгляд документів платний. В середньому за це потрібно буде заплатити 10-20 євро.
На відміну від інших європейських, чеські вузи не приймають іноземців тільки за документами. Незалежно від того, в приватний або державний вуз вони надходять, все одно доведеться здати вступні іспити.

ВСТУПНІ ІСПИТИ.
У приватних вузах при прийомі, як правило, обмежуються тільки співбесідою чеською мовою. А ось з державними все складніше. Студенту доведеться здавати або іспити у вищих навчальних з профільних предметів і іспит з чеської мови, або пройти так звані порівняльні іспити (NSZ).

NSZ складаються з двох частин:
· тест, в якому визначаються загальні здібності студента до навчання,
· тест з основ суспільних наук (філософія, право, психологія, економіка і т. д.).

МОВНЕ ПИТАННЯ
Крім того, в деяких вузах від вступника можуть зажадати сертифікат, що підтверджує знання чеської мови на рівні B1 або B2.

Є два варіанти, як його можна отримати:
· закінчити підготовчий курс чеської мови в Чехії при вузі або в одному із спеціалізованих освітніх центрів.
· здати сертифікований іспит з чеської мови, який проходить два рази на рік (восени і навесні) в Чеському центрі в Києві (kiev.czechcentres.cz). Він складається з читання, аудіювання, твори, лексико-граматичного тесту (тільки для рівня B2) та усної частини.

НОСТРИФІКАЦІЇ.
Але і це ще не все. Для того, щоб абітурієнта з України допустили до навчання в Чехії, йому потрібно пройти процедуру нострифікації (визнання) свого атестата. Як правило, для цього йому доведеться складати іспити з двох предметів чеської шкільної програми. Що це будуть за предмети - вирішують місцеві Відділи освіти (www.naric.cz), куди і потрібно подати необхідні документи.

.

ВИЩА ОСВІТА У ВЕЛИКОБРИТАНІЇ

Великобританія продовжує залишатися одним з найбільш затребуваних напрямів для здобуття вищої освіти. Однак українським абітурієнтам безпосередньо вступити в престижні британські ВНЗ практично неможливо. Справа в тому, що британці вступають до вишів лише з 18-ти років і продовжують навчання у школі всі 12 років. Щоб полегшити процес зарахування в університети для наших школярів і студентів, а також закрити академ різницю, у Великій Британії були створені спеціальні підготовчі програми. Тут можна не тільки вивчити мову, але й гарантовано зарахуватися в той чи інший ВНЗ.
Також підготовчі програми - це відмінна можливість для студентів адаптуватися до навчання і життя в іншій країні. Учні проживають на території кампуса в оточенні студентів з усього світу, що дозволяє регулярно вдосконалювати англійську мову в процесі щоденного спілкування.

International Foundation Year
Програма International Foundation Year готує іноземних студентів до навчання на програмі бакалаврату в університетах Великобританії і Європи. Курс розроблений для студентів з повною середньою освітою, але рівень знань яких не повністю відповідає вимогам для навчання на програмі бакалаврату. Курс International Foundation Year пропонують такі університети Великобританії та Ірландії, як
Trinity College Dublin,
Lancaster University,
Leeds ISC,
University of Leicester,
Liverpool John Moores University,
Royal Holloway University of London,
University of Surrey і University if Sussex.

Міжнародні студенти, які хочуть вивчати моду і дизайн в відомому університеті Istituto Marangoni, можуть пройти програму The Fashion Studies International Foundation Year. The Undergraduate Certificate в університеті The University of Strathclyde - це найкраща підготовча програма для міжнародних студентів, які хочуть вчитися в Шотландії. Даний курс передбачає прямий вступ на другий рік бакалаврату в Шотландії.

International Year One

Програма The International Year One - це інтенсивний курс тривалістю три триместра, після проходження якого студент зараховується на другий рік бакалаврату. Даний курс є еквівалентом першого року навчання на бакалавраті і пропонується в наступних університетах:
University of Sussex,
University of Huddersfield,
Kingston University London,
Keele University,
University of Lincoln та Leeds ISC.

Pre-Masters

Pre-Masters - це підготовча програма з прямим зарахуванням до магістратури для міжнародних студентів, рівень знань яких не відповідає вступним вимогам. Пройти підготовку до навчання в магістратурі студенти можуть на базі наступних університетів:
University of Sussex,
Keele University,
University of Huddersfield,
Heriot-Watt University,
University of Strathclyde,
Leeds ISC і University of Lincoln.

Для вступу на бакалаврські програми у Великобританії іноземним студентам необхідно скласти тест IELTS не менше ніж на 6,5 балів.Крім того, школяр повинен підготувати рекомендаційні листи зі школи - зазвичай потрібно два таких листи від вчителів. Крім IELTS можна пройти Кембриджський іспит з англійської мови.Для вступу на бакалавріат підійде тест Кембриджського іспиту CAE.

Перевестися з українського вузу безпосередньо в британський практично неможливо.Але навіть якщо вдасться домовитися з конкретним вузом про переведення, то студент, що провчився 2-3 роки в українському вузі, зможе вступити лише на перший курс. Найбільші труднощі, з якими стикаються українські студенти в Великобританії, полягають у тому, що в цій країні на перше місце ставиться самостійна робота і навички студентів до самонавчання.«Начитування» конспектів під диктовку, як це звично в Україні - не прийнято або взагалі відсутнє.

ВИЩА ОСВІТА В ІТАЛІЇ

На відміну від інших європейських країн, вступ до вузів Італії - процедура тривала і складна. Тому тим, хто зібрався туди їхати, доведеться набратися терпіння і розібратися в різних тонкощах.

НЮАНСИ. По-перше, виїхати за кордон відразу після закінчення української школи не вийде - наші абітурієнти повинні відучитися в рідній країні 12 років, щоб отримати можливість надходити в італійські університети. Тому після школи доведеться провчитися ще один-два роки в українському вузі на тій спеціальності, по якій майбутній студент зібрався продовжити навчання за кордоном, або на суміжній. Втім, є винятки: деякі італійські приватні навчальні заклади готові приймати наших абітурієнтів одразу після випуску зі школи (правда, в цьому випадку треба бути готовим до того, що доведеться оформляти поручительство в Італії, оскільки наші випускники закінчують школу до 18 років). По-друге, вступ у всі державні і в деякі приватні вузи проходить через Консульську канцелярію Посольства Італії (безпосередньо в вуз подавати документи можна), і при цьому діяти таким чином можна тільки в один вуз.

Необхідні документи для вступу потрібно подати:
· оригінал атестата з додатком до нього з апостилем Міносвіти,
· академічну довідку з університету з оцінками або дипломи, якщо є, копії цих документів і їх завірений переклад на італійську мову. До речі, документи можна переводити як у зареєстрованих перекладачів, список яких є на дошці оголошень в посольстві (потім переклади потрібно буде запевнити в Консульської канцелярії), так і в будь-якому іншому бюро перекладів (в цьому випадку на переклад потрібно буде ставити апостиль МОНМС)
· Також потрібно подати фотографії,
· анкету (заповнюється на місці) і, якщо є, сертифікат про знання італійської мови.

Як вже було сказано вище, подаються всі ці документи в Консульську канцелярію, а зробити це треба в квітні-травні. Там вони обробляються, до них оформляється декларація про відповідність дипломів (завдяки цьому документу італійський вуз розуміє, яку освіту отримав абітурієнт) і складається супровідний лист. Вся ця процедура називається попереднім записом в університет.
Її підсумки абітурієнти дізнаються на початку серпня. І якщо все добре, то вони отримують запрошення на іспит з італійської мови або на інші вступні випробування.
Як правило, в італійських вузах студентів-іноземців приймають по документам і без вступних іспитів. Іноземців чекає іспит з італійської мови.

МОВНІ СЕРТИФІКАТИ.

Так від іспитів звільняють тих абітурієнтів, у яких є міжнародні мовні сертифікати. Наприклад, PLIDA, CELI або CILS (всі сертифікати визнані Міністерством закордонних справ і Міністерством освіти і науки в Італії). Два перших сертифіката можна отримати в Україні. Так, якщо говорити про PLIDA, то записатися на іспит і здати його можна в Італійському національному товаристві ім. Данте Аліг'єрі (воно знаходиться в Києві і Одесі).

АНГЛІЙСЬКОЮ. Якщо ж іноземний студент збирається вчитися англійською мовою, то йому потрібно буде здати TOEFL або IELTS. Який саме сертифікат потрібен італійському вузу, найкраще уточнювати на його офіційному сайті.

ЗНИЖКИ І СТИПЕНДІЇ НА НАВЧАННЯ. Їх можуть давати самі вузи. Наприклад, знижку можна отримати в тих випадках, якщо студент дійсно не може самостійно заплатити за навчання. Щоб підтвердити це, потрібно буде подати до університету довідки про доходи батьків. Розмір знижки може коливатися від 30 до 100%. А стипендію дають за хороші оцінки після першого семестру або року навчання.

ГРАНТИ ВІД ЄС. Є ще одна стипендіальна можливість для іноземців - програма студентської мобільності Євросоюзу Erasmus Mundus, в якій беруть участь багато вузів Італії. В її рамках, навчаючись в тому чи іншому італійському вузі, можна поїхати повчитися на семестр або рік в інший європейський університет, отримуючи щомісячну стипендію в розмірі близько 1000.. Правда, для цього необхідно добре вчитися і пройти конкурсний відбір.

ВИЩА ОСВІТА В ПОЛЬЩІ

Навчання в Польщі - це не тільки отримання якісної європейської освіти за помірними цінами, а й вільне переміщення по Євросоюзу і право на роботу в країні! Дипломи польських вузів автоматично визнаються у всіх країнах Європи, при цьому додаткове підтвердження не потрібно, а сама система освіти в країні функціонує за загальноєвропейською схемою. Вчитися в Польщі можна безкоштовно.

Навчання в Польщі також може бути безкоштовною, для тих, хто має Карту поляка (карта поляка - документ, який підтверджує належність особи - громадянина однієї з країн СНД і Балтії, до польського народу). В цьому випадку вступ абітурієнта до ВНЗ відбувається на таких же умовах, як і для громадян Польщі. Також власники Карти поляка мають право отримувати соціальну стипендію, що дає можливість певною мірою покрити вартість навчання і власних потреб.

Ті ж, кому не пощастило отримати Карту поляка, можуть скористатися стипендіальними програмами або грантами. У кожному університеті діє власна система стипендій і знижок для іноземців.

ОТЖЕ, ЩО Ж ПОТРІБНО ЗНАТИ ПРИ ВСТУПІ ДО УНІВЕРСИТЕТУ ПОЛЬЩІ?Перш за все для вступу до польського університету на бакалаврат необхідно
· закінчити школу і отримати атестат про повну загальну середню освіту;
· при вступі на магістратуру необхідно мати диплом бакалавра.
Атестат про повну загальну середню освіту або диплом бакалавра, виданий навчальним закладом України, визнається автоматично на підставі підписаної міжнародної угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Польща про академічне взаємовизнання документів про освіту та рівноцінність ступенів, і не вимагає нострифікації.
Також, деякі університети Польщі можуть зажадати Апостиль атестата або диплома. Апостиль - це спеціальний штамп, який проставляється на офіційних документах і підтверджує його справжність.
Апостиль засвідчує справжність підпису особи, яка підписала документ, а також автентичність відбитку печатки або штампа. Повноваження на проставлення апостиля на атестат, диплом та інші документи, що стосуються освіти, надані Міністерству освіти і науки.

МОВНЕ ПИТАННЯ
При вступі до польського університету не потрібно знання польської мови, але абітурієнт повинен володіти польською мовою, хоча б на початковому рівні. Все-таки деякі навчальні заклади вимагають документ, який підтверджує знання мови. Такими документами є:
· свідоцтво про закінчення
· відповідного курсу (наприклад Річний підготовчий курс до навчання у вузі польською мовою в установах, визначених міністром вищої освіти, період навчання на такому курсі зараховується в період освіти, на який іноземець був прийнятий, і протягом цього часу він має всі права студента вузу);
· сертифікат знання польської мови, виданий Державною комісією з сертифікації, про знання польської мови як іноземної;
Якщо абітурієнт не має такого документа, то може пройти співбесіду в приймаючому польському виші і отримати необхідний сертифікат. Багато університетів Польщі пропонують навчання в 100% або частково викладені англійською мовою. При надходженні на англомовну програму абітурієнт повинен мати документ, який підтверджує знання мови (міжнародний тест). Якщо абітурієнт не має такого документа, то він (вона) може написати тест в приймаючому польському виші.

ПЕРЕЛІК ДОКУМЕНТІВ
· Атестат і додаток про повну загальну середню освіту. При надходженні на магістратуру додатково потрібен диплом і додаток бакалавра;
· Актуальна медична довідка для вступу до ВНЗ, форми 086-О; 8 фото (3,5 см × 4,5 см, лівий напівпрофіль з відкритим лівим вухом) і фото в електронному вигляді ;
· Ксерокопії закордонного і внутрішнього паспортів;

Неповнолітні абітурієнти також повинні надати:
- Ксерокопію свідоцтва про народження;
- Ксерокопії закордонних паспортів батьків (якщо немає, то внутрішніх паспортів);

УВАГА! Залежно від обраного університету, спеціальності та мови навчання додатково можуть знадобитися наступні документи:
Апостиль атестата і додатки;
Сертифікат, який підтверджує знання польської або англійської мови на рівні В2.

.

ВИЩА ОСВІТА У ФРАНЦІЇ

Франція - одна з країн, де іноземні студенти можуть отримати якісне безкоштовну вищу освіту. Цікавим є той факт, що для вступу до французького ВНЗ необхідно лише документально підтверджене знання французької мови. І, крім того, можливість роботи під час навчання, робить вищу освіту у Франції дуже привабливим для українських студентів!
Український школяр може вступити до французького вузу відразу після закінчення 11-го класу. Однак перед цим йому все одно доведеться вступити в вітчизняний вуз на ту спеціальність, за якою він хотів би продовжити навчання у Франції. Також поїхати вчитися до Франції можуть студенти, незалежно від того, на якому курсі вони навчаються. Процедура вступу до закордонного університету залежить від того, на який курс надходити: для потенційних першо- і другокурсники - одна процедура, починаючи з третього курсу і вище - зовсім інша.
ДЛЯ СТУДЕНТІВ 1 ТА 2 КУРСУ. Бажаючі навчатись на 1-му або 2-му курсі університету не мають права подавати свої документи безпосередньо до вузу. Для них існує попередній запис до університету. Для початку абітурієнтові варто вибрати три університети, в яких є потрібна йому спеціальність. Щоб прискорити їх пошук, можна скористатися онлайн-каталогом (www.campusfrance.org/en/page/find-your-program).
Потім потенційному студентові доведеться заповнити т.зв. біле досьє (і "жовте досьє" - для вступників в архітектурні школи). Його можна отримати як у відділенні бюро CampusFrance в Україні (вул. Гончара, 84, або пр-т Перемоги, 37, корп. 6), так і роздрукувати з таких сайтів: для "білого досьє" (www.ukraine-campusfrance.org) , для "жовтого досьє" (www.archi.fr/ECOLES/index.html#formulaires).

Далі: якщо мова про 11-класників, то до заповненої анкети він повинен докласти виписку зі своїми оцінками за останні 5 семестрів навчання (із завіреним перекладом на французьку мову). А в момент остаточного зарахування до вищого навчального закладу - подати оригінал і завірений переклад свого атестата, а також довідку про те, що він вступив до українського вишу. Вона необхідна для того, щоб французький вуз переконався в тому, що випускник отримав право доступу до вищої освіти.

Якщо ж мова про студента, то йому трохи простіше: до анкети він докладає копію і завірений переклад атестата, роздруківку всіх сторінок залікової книжки, а коли його остаточно зарахують - оригінали документів.

Також і 11-класснику, і студенту ще потрібно буде підтвердити своє знання французької мови, здавши спеціальний мовний іспит TCF-DAP. Від складання цього тесту звільняють тільки в тих випадках, якщо вступник до французького вуз має сертифікат DELF B2 (мінімум) або він - випускник двомовних французько-українських класів.

Що далі? Готовий пакет документів потрібно подати у Французько-Український центр університетського і наукового співробітництва (CFUCUS) (вул. Гончара, 84) до 31 січня. Прийняти свої рішення (про згоду взяти до себе студента) університети повинні в такій часовій послідовності: перший за пріоритетом - до 30 квітня. Якщо ж перший відмовив, то документи студента передають в наступне навчальний заклад. Листи з підтвердженням свого рішення потенційні студенти отримають протягом 15 днів.

ДЛЯ СТУДЕНТІВ 3-ГО КУРСУ І МАГІСТРІВ.

Щоб вступити до французького університету на третій курс або в магістратуру, потрібно зв'язуватися безпосередньо з навчальним закладом, щоб дізнатися всі вимоги і дедлайни. Як правило, вступна кампанія у французьких вузах стартує в грудні-січні (або в березні) і закінчується в кінці квітня-травня. Рішення про зарахування студентів оголошують десь з червня-серпня і до вересня.

Перелік документів для вступу приблизно такий:
· аплікаційна форма, яку потрібно
· заповнити на сайті вузу,
· автобіографія (CV),
· завірені нотаріально і перекладені копії документів про отриману освіту (атестат, всі сторінки заліковки або диплом бакалавра і додаток до нього з оцінками і кількістю прослуханих годин з тієї чи іншої дисципліни),
· мотиваційний лист, науковий проект. 1-2 рекомендаційні листи (можуть вимагати, а можуть і ні),
· а також сертифікат про знання мови доведеться здати або TCF, або DELF / DALF, або взагалі внутрішній університетський мовний іспит, в залежності від вимог).

СКІЛЬКИ КОШТУЮТЬ ЗНАННЯ

У французьких університетах відсутня плата за навчання. Єдине, за що потрібно щорічно платити, - це так зв. витрати по запису в вуз. Також студент повинен придбати собі студентську соціальну страховку.

ГРОШІ НА НАВЧАННЯ

Основна перешкода на шляху до французького вузу - отримання студентської візи. Одна з умов для отримання: на банківському рахунку студента повинно бути мінімум 5000 євро на рік (з розрахунку 450 євро на місяць). Що робити в такій ситуації? Отримувати стипендію на навчання.

ЗА СТИПЕНДІЄЮ - У CAMPUSFRANCE.

Інформацію про популярні програми можна прочитати на www.ukraine-campusfrance.org. Адмініструванням стипендіальних програм Уряду Франції займається бюро CampusFrance (інформація про програми - на www.ambafrance-ua.org).

ВИЩА ОСВІТА В ШВЕЦІЇ

На відміну від інших європейських вузів, більшість шведських приймають українців після закінчення школи, і для вступу достатньо нашого атестата (але бувають виключення: деякі все ж вимагають, щоб абітурієнти відучилися рік в рідному вузі).

Але варто зробити застереження: це не означає, що вони зможуть розпочати навчання за кордоном відразу після випуску. Майбутнім студентам доведеться втратити рік, тому що подача документів в шведські вузи починається в середині жовтня, а закінчується в кінці січня. А в цей час українці ще вчаться, і атестата на руках у них немає.

Іноземці, в тому числі і українці, які зібралися здобувати вищу освіту в Швеції, можуть зітхнути з полегшенням. У більшості випадків шведські вузи приймають рішення про те, зараховувати студента чи ні, на основі його документів (рідко вони просять здати профільний тест або написати есе). Єдине випробування, яке доведеться пройти потенційним студентам, - підтвердити знання англійської мови (шведський для надходження знати необов'язково, тому що в Швеції дуже багато англомовних програм, особливо для магістрів).

Для підтвердження знання англійської мови:

TOEFL. Перший варіант, як це можна зробити, - скласти іспит для отримання сертифіката TOEFL. Іспит складається з чотирьох частин: розуміння на слух, читання, письмо і усне частина. А максимум балів, який можна набрати, - 120. Достатнім для надходження вважається загальний результат в 80-90 балів, причому по письмовій частині потрібно набрати не менше 20. До речі, результати TOEFL дійсні 2 роки.

IELTS. Також студент може здати інший сертифікований іспит з англійської - IELTS. Склавши іспит, студент отримує сертифікат з підсумковим балом від 1 до 9. Для вступу до шведського вуз потрібен результат не менше 6,0-6,5 (причому по кожній частині повинно бути не менше 5,5). До слова, "термін придатності" IELTS, як у TOEFL, теж 2 роки.

Шведською. А якщо ж все-таки іноземець вирішив вчитися на шведському, то в цьому випадку йому доведеться скласти іспит TISUS. Він підтверджує знання мови на рівні C1. Складається він з читання, письма та усної частини. В Україні його можна здати в Посольстві Швеції.

ПОШУК ГРАНТІВ І ЗНИЖОК

Ще кілька років тому вищу освіту в Швеції було безкоштовним для всіх. Але з 2011 року ситуація змінилася. Тепер всі іноземці, які живуть в країнах, що не входять в ЄС, і хочуть отримати диплом бакалавра або магістра, повинні платити за шведський диплом (безкоштовною освіту залишилося тільки для аспірантів і докторантів).

Гранти. Одна з них - програма Visby згаданого Шведського інституту (www.studyinsweden.se в розділі Scholarships). Вона призначена для майбутніх магістрів, PhD-студентів (кандидатів наук) і докторів наук.

СТИПЕНДІЇ ВІД ВУЗІВ. Дають стипендії іноземцям та вузи. Наприклад, в університетах Хальмстад, Стокгольма і Гетеборга іноземцям, які пройдуть конкурс, повністю покривають вартість навчання.

НА ВСЕ ЧОТИРИ СТОРОНИ. Є ще одна стипендіальна можливість для іноземців - програма студентської мобільності Європейської комісії Erasmus Mundus, в якій беруть участь багато вузів Швеції. В її рамках, навчаючись в тому чи іншому шведському вузі, можна поїхати повчитися на семестр або рік в інший європейський університет, отримуючи щомісячну стипендію в розмірі близько 1000.

ВИЩА ОСВІТА В НІМЕЧЧИНІ

У вузах Німеччини немає вступних іспитів. Достатньою умовою для вступу є початкова вища освіта в Україні (обов’язково 2-й курс вузу СНД). Після першого курсу можна претендувати на Studienkolle (studienkolleg представляет собой что-то вроде центра предвузовской подготовки. Только если у нас в такие центры ходят добровольцы, которые хотят «поднатаскать» себя к поступлению в определенный ВУЗ, то в Германии Studienkolleg является обязательным для тех, кто хочет поступать в немецкий ВУЗ и не удовлетворяет условиям для «прямого» поступления). Українці, які закінчили школу після 2012 року, можуть ходити на підготовче відділення (Studienkolle) при вузі відразу після школи.

Після закінчення навчання іноземний студент може ще рік залишатися в Німеччині для пошуку роботи. У разі успішного працевлаштування, він з часом отримує право претендувати на ПМЖ і навіть на громадянство Німеччини.

МОВНИЙ БАР'ЄР

Своєрідним «допуском» іноземних студентів до навчання у вузі Німеччини є успішне складання тесту з німецької мови. Підготуватися до нього Ви зможете в мовних школах і на підкурсах при вузі. Однак для цього необхідно володіти дозволом на навчання в будь-якому вузі Німеччини (Zulassung zum Studium), для отримання якого слід написати заяву, заповнити певні формуляри на німецькій мові і відповісти на безліч питань.

Крім цього, в Німеччині є можливість отримати освіту англійською. У цьому випадку, Вам взагалі не обов'язкові знання німецької мови на початковому етапі.

.

Інформація підготовлена
за матеріалами веб-ресурсів:

http://pidruchniki.com/18760415/pedagogika/struktura
_zmist_shkilnoyi_osviti_krayinah_yevropi

http://osvita.ua/vnz/reports/pedagog/13774/

http://osvita.ua/abroad/higher_school

Кiлькiсть переглядiв: 128

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.