Повернутися до звичайного режиму

В'їзд в країну

У сучасних умовах практично в усіх країнах у відношенні як в'їзду на територію, так і виїзду з території держави існує т.з. дозвільний порядок, який стосується не тільки іноземців, а й громадян цієї країни. Дозвіл на в'їзд підтверджується відповідним чином оформленої візою або видачею відповідного документа. Крім того, у відносинах між окремими країнами прийнятий т. з. безвізовий режим в'їзда виїзда.

Проте, відвідування країни, яка уклала угоду про безвізовий порядок в'їзду, громадянами країн, що не входять в цей союз, здійснюється за стандартною схемою, з оформленням візи.

Крім того, потрібно відзначити, що угоди про безвізові відвідування поширюються тільки на короткострокове перебування в країні. Це автоматично робить безвізовий в'їзд відповідним для складання вступних іспитів в закордонний вуз, але не дозволяє скористатися спрощеним режимом в'їзду для навчання.

Візовий порядок в'їзду

Як відомо, віза не тільки дає іноземцю право в'їзду на територію держави, а й визначає режим його перебування там (термін перебування, правоздатність на цей термін). Як правило, видачею віз займаються дипломатичні представництва або консульські установи, які представляють державу.

Однак в деяких країнах має місце і така практика, як видача віз безпосередньо на кордоні; іноді це робиться і в бюро подорожей або агентствах авіакомпаній. Проте, якщо ви маєте намір виїхати за кордон для навчання, не варто передоручати отримання візи транспортній компанії, а краще потурбуватися про це заздалегідь.

Студентська віза

Ще в період перебування на батьківщині студент повинен звернутися за візою і дозволом на проживання, яке видається на період навчання. Крім того, для безперешкодного в'їзду в країну студенту необхідна медична страховка.

При оформленні студентської візи посольство будь-якої країни зажадає від вас докази того, що ви можете профінансувати своє перебування в країні на період навчання. Тому, перш ніж починати процедуру вступу до навчального закладу, потрубно оцінити свої фінансові можливості, і серйозно поставтись до підтвердження наявності достатніх грошових ресурсів: зарахування в навчальний заклад і оплата курсу навчання ще не є гарантією отримання студентської візи.

Доказом вашої фінансової спроможності може стати виписка з банківського рахунку (сам рахунок може бути відкритий як в банку Україна, так і в банку країни перебування) або поручительство громадянина країни перебування. Для оформлення поручительства спонсором повинен виконуватися ряд умов; основні з них - спонсор повинен мати стабільний дохід, і в його розпорядженні має бути «зайва» (ті, що перевищують його поточні витрати) грошова сума.

Дозвіл на в'їзд і умови отримання візи

При видачі дозволу на отримання візи, перш всього беруться до уваги інтереси приймаючої держави і його громадян. Дозвіл не буде видано іноземцю, приїзд якого може становити загрозу громадському порядку країни, її національної безпеки, здоров'ю нації або міжнародним відносинам держави. Як правило, запит про видачу візи здійснюється через дипломатичну або консульську місію, розташовану в країні походження.

Дипломатичні або консульські місії країн, мають угоди про загальний візовий режим з іншими країнами, можуть видавати візи, що діють як на території цієї держави, так і на території тих країн, з якими укладено подібні угоди.

При розгляді запиту про видачу візи дипломатична або консульська місія насамперед перевіряє, чи не накладена на прохача заборона на в'їзд в країну. Тільки після цього розглядається документація, прикладена до запиту про видачу візи.

Сам по собі запит про видачу візи подається завжди на офіційному бланку. У заяві іноземець зобов'язаний вказати свої ім'я та прізвище (повністю), стать, день, місяць і рік народження, місце і країна народження, громадянство, вид і номер закордонного документу, що посвідчує особу, термін і мету перебування на території країни, і, зрозуміло, дані про засоби існування на час перебування в приймаючій країні.

Заяви з проханням про видачу візи приймаються тільки при наявності певних документів, що засвідчують особу, а також в залежності від наступних фактів: мотив запиту, достатність економічних ресурсів, відсутність заборон (судимість, небезпечні захворювання і т. п.).

Таким чином, запит візи супроводжується поданням наступних документів:

  • Дійсний закордонний паспорт (або інший дорожній документ, що його замінює);

  • Фотографії заявника;

  • Документ, що підтверджує підставу для в'їзду і перебування.

Додатково, як правило, необхідно подати:

  • Документи, що підтверджують платоспроможність виїжджає на запитуваний період дії візи;

  • Документ про наявність місця розміщення під час транзиту або перебування (наприклад, бронь кімнати в готелі);

  • Гарантію повернення в країну походження, а в разі транзиту і гарантію прийому в країні призначення;

  • Документ медичного страхування на період перебування на території країни, що компенсує витрати на лікування в разі травми або раптового захворювання на території даної держави;

  • Довідку міжнародного зразка про те, що прохач НЕ заражений вірусом СНІДу та / або спеціальну медичну книжку міжнародного зразка з наявністю записів про щеплення, відповідно до вимог даної країни.

Термін розгляду та прийняття рішення про видачу короткострокових віз може коливатися від 1 дня до 1 міс, в разі довгострокових - від 1 до 6 міс. У будь-якому випадку, треба мати на увазі, що термін прийняття рішення про видачу візи може бути продовжений.

.

Інформація підготовлена
за матеріалами сайту:

Міністерство закордонних справ України
Представництво Європейського Союзу в Україні

Кiлькiсть переглядiв: 647

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.