ЛІТО НАВЧАННЯ - 2013

/Files/images/tsbs/pict.gif

Майже для усіх літо - це час відпусток, але не для наших працівників. Найактивніші пожертвували своїм відпочинком заради знань та можливості стати сучасними бібліотекарями. Програма «Бібліоміст» своїм щільним графіком роботи зробила літо дуже спекотним: тут вам і тренінги, і ярмарки, і конкурси, а ми усюди беремо участь.

Прийшло літо, пора навчання!

Розпочалися літні навчання з одноденного тренінгу «Зв’язки з мас-медіа та основи піару для публічних бібліотек», який відбувся 10 червня 2013 року на базі Харківської обласної універсальної наукової бібліотеки. Провела тренінг програма «Бібліоміст» у співпраці з громадською організацією «Центр медіареформ».

Щодо тренерів - це справжні професіонали - Людмила Гуменюк, директор Центру медіареформ (Київ), координатор та тренер навчальних проектів із журналістських стандартів та урядової комунікації, магістр з політичної комунікації та Михайлина Скорик, журналіст з 13-річним досвідом, випусковий редактор телеканалу «Україна», тренер для журналістів з питань професійних стандартів, дотримання професійної етики, інформаційного законодавства та трудового права в сфері ЗМІ. І це ще далеко не вся про них інформація…Враховуючи рівень тренерів весь матеріал викладався в дуже простій формі, як для шостого класу, і це не тому, що ми можемо щось не зрозуміти, а тому, що принцип - розповісти про складне просто.

Сам тренінг був поділений на три теми.
До кожної входила практична вправа:

· ТЕМА №1 Побудова ефективних відносин з журналістами: навіщо і як це почати робити.? Чого хочуть медіа? Що співпраця з ними може дати бібліотеці, читачам, партнерам?

· ТЕМА №2 Секрети успішного повідомлення для преси. Як написати прес-реліз, щоб журналісти його не викинули, а надрукували. Як провести публічний захід за участю журналістів, який здобуде висвітлення у ЗМІ.

· ТЕМА №3 Web 2.0. Як просунути свою ідею та завоювати довіру в Інтернеті.На практичних вправах треба було визначити та описати цільові аудиторії бібліотеки, підготувати для них дієві меседжі, використати соціальні мережі для донесення цих меседжів до своїх аудиторій, організувати та провести публічні заходи (розробити привабливий формат події, написати прес-анонс, продумати стратегію розповсюдження інформації про подію тощо).

Щоб вас почули журналісти, треба знати їхню кухню.
А що потрібно медіа?

1. Основна страва (новина, яка цікавить людей)
2. Спеції (цікаві інформаційні приводи)
- Сенсація
- Сміх
- Сльози
- Сум
- Скандал
- Серійність
Медіа цікаво все, що нестандартно – тому треба розповідати їм про наші інновації, зміни, які ми переживаемо під час технічної революції.І головне, якщо про нас не пишуть медіа - нас не існує, тому давайте заявляти про себе і робити свої бібліотеки зірками медіа-простору.

Лето - пора учиться! (часть 2)

Лето становится все жарче! А наши занятия по программе "Бібліоміст" в Областном тренинговом центре все интенсивнее.19 июня библиотекари нашей ЦБС участвовали в однодневном тренинге по проекту “Публічні бібліотеки – мости до електронного урядування”, цель которого - привлечение населения к изучению и использованию е-услуг и инструментов е-управления на базе публичных библиотек, оснащенных современным оборудованием.
В ходе тренинга мы ознакомились с понятиями е-управление, е-демократия, побывали на интернет-сайтах органов государственной и местной власти, изучили опыт других стран по успешному внедрению е-услуг.

С начала июня семь наших девушек, вышедших в четвертьфинал конкурса"Современный библиотекарь", совершенствуют свои знания в IT-сфере: на практике учатся собирать системный блок, устанавливать операционную систему и другое программное обеспечение, настраивать роутеры, подключать переферийные устройства, работать с таблицами и, с помощью графиков и диаграмм, визуализировать данные, создавать качественные презентации, проводить мониторинг и оценку, использовать возможности социальных сетей для изучения интереса пользователей к той или иной библиотечной услуге.Да и много еще всего полезного и интересного.
Занятия проходят по 2-3 часа три раза в неделю - так что на ближайший месяц областной трениговый центр стал нам практически родным! Все знания, полученные нами на тренингах, обязательно пригодятся нам в каждодневной работе, поэтому каждая из нас старается усвоить как можно больше информации, правильно выполнить домашнее задание, чтобы быть достойной пройти в полуфинал, в программе которого заявлено еще много необходимых современному библиотекарю знаний: основы программирования, веб-дизайн, социальные медиа, мобильные технологии...
Вообщем, отпуск подождет, лето - пора учиться!

Літо - пора вчитися (ч.3, м.Київ)

Наше спекотне літо набирає обертів. Ми вже розповідали про тренінги«Зв’язки з мас-медіа та основи піару для публічних бібліотек» , “Публічні бібліотеки – мости до електронного урядування” та заняття у чвертьфіналі конкурсу "Сучасний бібліотекарь"
Зліва- Девід Баркер, ІТ-менеджер програми "Бібліоміст"
Цього разу жага до знань привела нас до самого Києва, де 4-5 липня відбувся дводенний тренінг "Проект-менеджмент та звітність", організований для переможців конкурсу програми «Бібліоміст» «Креативний простір в бібліотеках», на якому п’ять бібліотек-переможниць презентували свої проекти та отримували теоретичні і практичні знання з проект-менеджменту, оцінки та моніторингу, звітності проекту, визначали стратегії його стабільного розвитку у майбутньому.

Проект-менеджмент - це важлива складова успіху проекту як на етапі його планування, так і в ході реалізації та сталого розвитку. Ми дуже вдячні Олені Башун, менеджеру тренінгових центрів програми "Бібліоміст", за корисні, сучасні, потрібні знання, допомогу у корегуванні проектів, створення дружньої і творчої атмосфери під час занять.

На ярмарке библиотечных инноваций

24-25 июля в Луганской областной универсальной научной библиотеке им.А.М.Горького Украинская библиотечная ассоциация проводит межрегиональную ярмарку "Библиотечные инновации для громад: создаем будущее".
В программе ярмарки две основные части: работа экспозиций, представляющих инновации в сфере библиотечной деятельности, и конференция в формате "Поиск будущего". Каждый участник конференции сможет внести свои предложения и стать автором идеи по созданию библиотеки будущего.
Знакомились с новыми формами работы библиотек из Донецкой, Луганской, Харьковской и Днепропетровской областей и наши "Тургеневские девушки".
Гостеприимные луганчане встретили гостей хлебом-солью и ревом моторов байкеров, на которых также лежала миссия привлечь внимание жителей города к торжественному событию.

Из Харькова в ярмарке принимали участие шесть библиотек.




Мы не только с пользой, но и весело провели время

Получили позитивные эмоции

Учились Петриковской росписи
И даже выиграли призы!

Креативные идеи в библиотеке встречались на каждом шагу!

В меню "БиблиоБара" нам предлагали вкусные книги...


Окрыленные новыми идеями, мы сказали Луганску "до свидания"!


Літо - пора вчитися (ч.5).
Дводенний тренінг "Адвокація в бібліотеці"

Бажання отримати знання і навички з адвокації привело нас на тренінг ''Адвокація в бібліотеці'', який провела19-20 серпня у Харківській обласній універсальній науковій бібліотеці Сумська громадська організація «Бюро аналізу політики» на замовлення програми ''Бібліоміст''.

Мета тренінгу: підвищити в бібліотекарів рівень поінформованості та розвинути професійні навички щодо співпраці з органами влади усіх рівнів, іншими зацікавленими сторонами для представлення й просування інтересів бібліотек.

В заході взяли участь працівники як міських, так і районних бібліотек. Під час тренінгу учасники мали можливість познайомитись із теоретичними засадами адвокаційної кампанії та її проведення, визначати цілі і завдання кампанії, PR, використання ЗМІ для захисту інтересів бібліотек, підвищити спроможність представляти та просувати інтереси бібліотек та їхніх користувачів.

"Сучасна бібліотека: рухаємось вперед!"

Третій ярмарок зовсім несхожий на перші і дуже вдалий!

Ярмарок відбувся в Національному спортивному комплексі «Олімпійський», що дуже асоціює з переможнім рухом вперед бібліотечної спільноти у впровадженні інновацій. Само відкриття ярмарку відбулося в «Холi чемпіонів», дуже креативно не перерізання стрічки, а її зв’язування зі словами з яких формується сучасна бібліотека.

Кожен міг долучитися і виразити свою думку

В кінці ярмарку була сформована ось така хмаринка.
Дедалі жвавіше, дедалі цікавіше ...

Конкурс «Супербібліотекар» був з невідомими умовами, згоду на участь в якому я дала коли ще тільки заповнювала анкету. Виявилося, що я не одна така...
Як на мене, то усі, хто взяв участь у конкурсі - супербібліотекарі.

Також було проведено конкурс на найкращий постер. І у цьому конкурсі наша ЦБС брала участь. Ми презентували творчу майстерню "Family ArtLab" фото-відео лабораторію, яка ось-ось стартує та постер вуличної акції, яка буде організована до Всеукраїнського дня бібліотек і присвячена здоровому способу життя.

Дружнє фото на пам’ять біля постера проекту творчої майстерні з Херсону та навпаки.

В ході ярмарку можна було відвідати тренінги, які відбувалися в кімнатах під назвами олімпійського девізу "Citius, Altius, Fortius" -

"Швидше, вище, сильніше" - нас знову непримусово підштовхували до рухів вперед.

На ярмарку ми отримали заряд позитиву,
нові контакти та мотивацію рухатись вперед!
Кiлькiсть переглядiв: 798

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.