/Files/images/tsbs/trening/LibKh00000004175.jpg

Навчання за модулем «Інноваційні зміни в бібліотеці на основі проектного, кадрового менеджменту та ініціативної діяльності бібліотек»

Бібліотеки сімейного читання №39 та №5 стали переможницями конкурсу «Організація нових послуг з використанням вільного доступу до Інтернету - V» програми «Бібліоміст», що дало поштовх до кращих змін, модернізації бібліотек, розвитку бібліотекарів в їх професійній діяльності.

/Files/images/tsbs/trening/LibKh00000004171.jpg Впровадження інноваційних бібліотечних послуг потребують нових знань, навичок та досвіду, тому працівники бібліотек-переможців проходили навчання регіональному тренінговому центрі на базі ХОУНБ з 24 по 28 березня за модулем «Інноваційні зміни в бібліотеці на основі проектного, кадрового менеджменту та ініціативної діяльності бібліотек». Під час занять були розглянуті питання впливу сучасних інновацій на роботу бібліотек, були розкриті питання впровадження інноваційних механізмів в практику. Також обговорювались теми взаємовідносин бібліотек з громадськістю, «паблік рілейшнз» бібліотек та значення реклами для підвищення іміджу бібліотек, обговорювались перспективи стратегічного планування. На практичних заняттях та під час «мозкового штурму» ми розглядали основні напрямки інноваційної діяльності сучасної бібліотеки, поділилися власним досвідом запровадження нових послуг для користувачів. Серед тем тренінгу були «Фандрейзинг - як джерело додаткового фінансування бібліотек», «Програмний і проектний підходи до розвитку бібліотечної сфери», «Бібліотека і цензура. Так чи ні?». Особливо нам було цікаво у навчанні з питань файндрейзингової діяльності сучасної бібліотеки. Під час ділової гри ми отримали практичні навички, щодо залучення додаткових ресурсів, спробували створювати власні проекти. Значна увага на заняттях приділялась методиці підготовки адвокаційної кампанії, ми ознайомилися з адвокаційними Інтернет ресурсами, діяльністю Української бібліотечної асоціації.

По завершенні модуля ми успішно пройшли вихідне тестування та отримали сертифікати.

/Files/images/lena/DSC_0199.JPG Тренінг «Соціально-економічна цінність бібліотек (індекс повернення інвестицій)»

13-14 березня 2014 року у м. Полтава відбувся тренінг «Соціально-економічна цінність бібліотек (індекс повернення інвестицій)», в програму якого увійшли інтерактивні лекції щодо соціального та економічного ефекту діяльності бібліотек, показників ефективності та оцінким ефективності інвестицій. У спільних заняттях відбувався пошук резервів зростання соціально-економічної цінності бібліотек через показник продуктивності.

Учасникам тренінгу була надана Інструкція для розрахунку індексу повернення інвестицій, за прикладом якої наша ЦБС розрахувала Показники соціально-економічної цінності Центральної бібліотеки ім. І.С. Тургенєва.

Фотозвіт тренінгу можна переглянути ТУТ

/Files/images/lena/P1080920.JPG "Основи фандрейзінгу для публічних бібліотек" (24-26 квітня, Полтава)

Навчальний тренінг «Основи фандрейзингу для публічних бібліотек»В бібліотеках відбуваються стрімкі зміни. Їм стає все важче знаходити кошти для підтримки та розвитку книжкових фондів, а також ефективного надання інформаційних послуг. Підтримка сучасного рівня бібліотек та їхнього розвитку, який би дозволив гідно задовольняти потреби нової епохи – епохи електронних технологій, вимагають активізації зусиль по залученню нових джерел фінансових засобів, інноваційних і навіть агресивних підходів.Питання: «Фандрейзинг, або як залучити додаткові кошти в бібліотеку», - як ніколи актуальне сьогодні.
За сприяння програми «Бібліоміст» в партнерстві з ГО Бюро аналізу політики 24-26 квітня 2014 року на базі Полтавської обласної універсальної бібліотеки відбувся тренінг «Основи фандрейзингу для публічних бібліотек». У тренінгу приймали участь бібліотекарі Полтавської та Харківської областей. Також учасниками цього тренінгу були представники КЗК «ЦБ ім. І.С. Тургенєва ЦБС Комінтернівського району м. Харкова» - директор ЦБС Іванова Валентина Григорівна та завідуюча бібліотекою № 22 Просяник Людмила Олегівна.Тренер Віктор Анатолійович Бобиренко, представник «Бюро аналізу політики» (м. Суми) дав слухачам знання, навички та вміння стосовно фандрейзингової діяльності, як пошуку партнерів та ресурсів, навчав мистецтву ведення переговорів у різноманітних сферах діяльності.Ми також дізналися багато цікавого про бюджети різних рівнів, про їх наповнення та розподіл, про особливості та можливості бюджетного фінансування, про програмно-цільовий метод фінансування та як знайти кошти в бюджетах громад. Особливе місце в роботі по пошуку позабюджетних коштів займає проектна діяльність. Ми мали змогу дізнатися, що таке проектна діяльність, як готуються різноманітні проекти. На сьогоднішній день грантова діяльність широко відома у суспільстві. Вона активно використовується багатьма організаціями і дозволяє ефективно вирішувати проблеми і завдання у різних сферах діяльності. Для того, щоб стати хорошим спеціалістом по залученню позабюджетних коштів, необхідні значні зусилля. Сподіваємось , що здобуті на тренінгу знання допоможуть зробити нові кроки, або розширити вже існуючі можливості.

Кiлькiсть переглядiв: 728

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.