Цікаво про ЄС

«Україна – це Європа», – саме з цього гасла розпочався доленосний для нашої країни Євромайдан. П’ять років потому, 22 листопада 2018 р. Верховна Рада підтримала у першому читанні зміни до Конституції, які закріплюютьнезмінний курс України в ЄС.
Сьогоднішні школярі за десяток років писатимуть нову – європейську – історію України. А тому важливо вже зараз пояснювати їм, що значить бути справжнім європейцем. Зібрали для вас п’ять ресурсів, які допоможуть цікаво розповісти про ЄС дітям.

/Files/images/vropa/Безымянный.png

Моя Європа

Що можна знайти на Моїй Європі?
Цікаві факти і статті про міста Європи, карти і віртуальні прогулянки.

/Files/images/vropa/56.png

.

Великобританія. Цікаві факти

Великобританія це країна з багатою історією, культурою та традиціями, які протягом багатьох років формувалися під впливом видатних діячів, як рідної країни, так і сусідніх держав.

13 пізнавальних фактів про Англію та Великобританію загалом

.

Нідерланди. Цікаві факти

Нідерланди у перекладі означають «нижні землі», що відображає географічні дані держави. Велика частина території знаходиться нижче рівня моря.
Нідерланди одна з найбільш самобутніх країн північно-західної Європи. Поєднання сивої давнини і сучасності, морські порти і канали, старовинна архітектура, плантації тюльпанів, дерев'яні млини, унікальні сорти сиру приваблюють сюди туристів з усього світу. Одним з головних символів країни вважаються дерев'яні черевички «кломпи», а мистецтво їх виготовлення голландська традиція донесла до сучасності. Нідерланди - країна вітряних млинів. Тут їх більше 1180. А ще вона є першою у світі з вирощування та експорту тюльпанів.
Хоч Амстердам і вважається офіційною столицею держави, але фактичною столицею вважається Гаага, де розташовано уряд, парламент і королівська резиденція. Нідерланди часто називають Голландіею, але північна і південна Голландія - це всього лиш 2 провінції з 12.
Нідерланди - батьківщина багатьох світових художників, таких як Рембрандт, Ян Вермер, Вінсент Ван Гог або Піт Мондріан

Голландия

.

Угорщина. Цікаві факти

10 цікавих фактів про Угорщину обов'язково зацікавлять мандрівників. Це те, що варто знати про Угорщину, плануючи подорож в цю чарівну країну. Угорщина стане набагато ближче і цікавіше, якщо бути у всеозброєнні знань. Загадкова Угорщина так вабить!

Венгрия.10 фактов о Венгрии

.

Естонія. Цікаві факти

ЕСТОНІЯ - країна, про яку ми мало, що знаємо. Напевне, більшість з нас знає тільки стереотип про повільність естонців. Насправді це дуже цікава країна. Чому Естонія - одна з найбільш технологічно розвинених держав світу, а катання на гойдалках - майже національний вид спорту.

10 удивительных фактов об Эстонии

.

Чехія. Цікаві факти

Че́хія, повна назва—Че́ська Респу́бліка, з 2016 року також використовується друга офіційна назва «Чехія» — держава на території Європи, що межує на півночі і заході з Німеччиною, на північному сході— з Польщею, на південному сході— зі Словаччиною, на півдні — з Австрією. До складу сучасної Чехії входять історичні області Богемія (чеськ.Čechy; історична провінція в Європі між Сілезією, Моравією, Австрією, Баварією та Саксонією), Моравія (чеськ.Morava) та Чеська Сілезія (чеськ.české Slezsko). У минулому Богемія була ядром Чеського королівства.

Чехия. Интересные факты о Чехии.

.

Мальта. Цікаві факти

Мальта - це розвинена держава, розташована в Середземному морі на островах Мальта, Гозо, Святого Павла і Філфла. У складі Мальти також знаходяться ще кілька невеликих незаселених островів. Найближчими до Мальти територіями будуть італійський острів Сицилія і північноафриканська держава Туніс. Так як Мальта тривалий час була колонією Великобританії, то і в 21 столітті на островах цієї країни в ходу англійська мова,яка вважається офіційною поряд з мальтійською. Першими жителями Мальти були фінікійці, які є предками сучасних мальтійців. Згодом, мова мальтійців зазнала змін, піддавшись сильному впливу англійської та італійської мови.
Загальна площа Мальти невелика і складає всього 316 квадратних кілометрів. Столицею республіки Мальта є заснований в 1566 році місто Валлетта, що нараховує лише 9000 жителів.

Где находится Мальта

.

Франція. Цікаві факти

А чи знали ви що у Франції практикують шлюб з покійним. Відзначають все це трюфелями (найдорожчими грибами). А устриці спочатку були їжею бідняків ?! Ось як живуть у Франції :)

16 интересных фактов о Франции!

.

Італія. Цікаві факти

А вам подобається Італія? Цікаві факти про Італію. В цьому відео дізнаємося чому Італія така популярна і як виглядають її основні міста.

Италия. Интересные факты об Италии

.

Греція. Цікаві факти

Греція - країна, де старовина зустрічається на кожному кроці: Афіни, Дельфи, Фіви і Метеори, скельні монастирі і святая гора Афон. Ще тут класні пляжі, чисте море, мальовничі острови і спа-готелі.

О, Греция! Ты - целый мир!

.

Литва. Цікаві факти

Литва, офіційна назва - Литовська Республіка - держава, географічно розташована в Північній Європі. Столиця країни - Вільнюс. Країна є незалежною суверенною державою, однією з країн узбережжя Балтійського моря з прекрасними піщаними пляжами, чистим повітрям, барвистими пейзажами, великою кількістю історичних та архітектурних пам'яток.

20 интересных фактов о Литве! Factor Use

.

Бельгія. Цікаві факти

Бельгія. Країна є втіленням справжньої казки, яка ожила в нашій реальності. Середньовічна архітектура міст і чарівні ландшафти сільської місцевості, романтичні замки і шикарними маєтками, чудові пляжі і вишукані бальнеологічні курорти, знаменита бельгійська кухня і запаморочливий шоколад.

Интересные факты о Бельгии

.

Фінляндія. Цікаві факти

Фінляндія це ідеальний приклад країни, яка об'єднала в собі неповторну північну красу - широкі горизонти лісів і озер з оживляючим свіжим повітрям - і всі принади сучасного світу та інноваційного розвитку.
Залежно від особистих переваг, турист може вибрати нескінченний світ на "землі північного сонця", морозну магію зими або ультрасучасної розваги в одному з найбільш розвинених міст Європи - Гельсінкі.

10 фактов о Финляндии и интересных достопримечательностях "Земли тысячи озер"

.

Румунія. Цікаві факти

Румунія - це країна, де старе перемішано з новим, як ніде більше в Європі. Країна наповнена таємницею, культурою і нескінченної красою. Кожен прибуває сюди зачаровується її традиціями, їжею і багатою історією.
Люди в цій країні дуже гостинні і з задоволенням діляться своїми культурними традиціями з туристами. Румунія дійсно може вразити любителів подорожей своїми пам'ятками: від замка Бран, замку Дракули, шедевра Бранкузі до приголомшливих Карпатських гір, монастирських розписів і дельти Дуная.Пріветлівие люди, красиві пейзажі і захоплююча історія зроблять вашу подорож незабутнім і залишать враження на все життя.

Некоторые интересные вещи

.

Латвія. Цікаві факти

Факты о странах| Латвия

.

Польща. Цікаві факти

17 фактів про Польщу які ви не знали!

Австрія. Цікаві факти

Кто из известных людей родился в Австрии? Чье произведение было использовано в качестве Гимна Австрии? Какой Австрийский водопад считается самым высоким в Европе? Эти и другие интересные факты об Австрии вы можете увидеть в нашем ролике.

Австрия Интересные Факты

.

Німеччина. Цікаві факти

Німеччина – один із лідерів світової економіки та досить впливова фігура на світовій політичній арені. Але не варто дивитися на Німеччину як на гігантського товаровиробника та політичного лідера, у цій країні є досить багато цікавих традицій та визначних туристичних пам'яток.

13 цікавих фактів про Німеччину та визначні німецькі місця

.

Болгарія. Цікаві факти

Представляємо Вам Топ цікавих фактів про Болгарію:
- болгарська троянда, долина троянд, рожеве масло;
- болгарське кисле молоко (кисело мляко);
- болгарська кухня (Шопський салат, ракія);
- археологічні знахідки
- стародавні золоті скарби, відкриті на заході від Варни;
- свято Баби Марти, що символізує прихід весни, відзначається 1 березня;
- болгарський туризм - найпопулярніший чорноморський курорт Сонячний берег (Слинчев бряг)

Интересные факты о Болгарии. Отдых в Болгарии

.

Цікаві факти про Європу

Цікаві факти про Європу

Кiлькiсть переглядiв: 1664

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.
Центральна бібліотека ім. І.С. Тургенєва Централізована бібліотечна система Слобідського району м. Харкова

вулиця Чорноморська, 3,
61036, Харків
Україна

Дата останньої зміни 26 Листопада 2020

Фотогалерея