Відносини Україна - ЄС

/Files/images/vse_pro_vropu/ЄС УКр.jpg

Історія відносин Україна-ЄС

Намір України розбудовувати відносини з ЄС на принципах інтеграції був вперше проголошений у Постанові Верховної Ради України від 2 липня 1993 року «Про основні напрями зовнішньої політики України». У документі закріплювалося, що «перспективною метою української зовнішньої політики є членство України в Європейських Співтовариствах за умови, що це не шкодитиме її національним інтересам.
З метою підтримання стабільних відносин з Європейськими Співтовариствами Україна підпише Угоду про партнерство і співробітництво, реалізація якої стане першим етапом просування до асоційованого, а згодом - до повного її членства у цій організації».

Відносини між Україною та Європейським Союзом були започатковані в грудні 1991 року, коли Міністр закордонних справ Нідерландів, як представник головуючої в ЄС країни, у своєму листі від імені Євросоюзу офіційно визнав незалежність України.

У подальшому стратегічний курс України на європейську інтеграцію був підтверджений та розвинутий у Стратегії інтеграції України до ЄС, схваленій Указом Президента України 11 червня 1998 року, та Програмі інтеграції України до ЄС, схваленій Указом Президента України 14 вересня 2000 року. Зокрема, у Стратегії набуття повноправного членства в ЄС проголошено довготерміновою стратегічною метою європейської інтеграції України.

Політика України щодо розбудови відносин з Європейським Союзом впроваджується на основі Закону України від 1 липня 2010 року «Про засади внутрішньої і зовнішньої політики» (в редакці від 1 січня 2015 року). Відповідно до статті 11 Закону однією з основоположних засад зовнішньої політики України є «забезпечення інтеграції України в європейський політичний, економічний, правовий простір з метою набуття членства в ЄС».

Дорожню карту та першочергові пріоритети становлення та розвитку України як члена європейської сім’ї визначено Стратегією сталого розвитку “Україна - 2020”, схваленою Указом Президента України №5/2015 від 12 січня 2015 року. У Документі зазначено, що ратифікувавши Угоду про асоціацію між Україною та ЄС, Україна отримала інструмент та дороговказ для внутрішніх перетворень, а виконання вимог цієї Угоди дає можливість Україні в подальшому стати повноцінним членом ЄС.

Інформація підготовлена
за матеріалами веб-сайту:
Міністерство закордонних справ України

Представництво ЄС в Україні запрошує всіх бажаючих взяти участь у всеукраїнській вікторині на тему Європи та Євросоюзу, яка проходить у всіх містах України.

Харків'ян запрошують взяти участь у Євровікторині

Учасникам гри необхідно онлайн відповісти на питання про Європу. Організатори вікторини підготували дві категорії питань - для дітей до 14 років ідля тих, хто старше цього віку. Питання будуть розбиті на п'ять тематичних блоків.Вікторина стартувала в грудні 2018 року і завершиться в червні. 200 найсильніших учасників отримають призи та спеціальні подарунки від Представництва ЄС в Україні: флешки, футболки, кепки та інші.Крім того, гравці зможуть заробляти внутрішню валюту вікторини (квізкоіни) і обмінювати її на численні сувеніри.Також всі учасники, які пройдуть 5 раундів гри, отримають електронний сертифікат про участь у Євровікторині.Зареєструватися і ознайомиться з докладною інформацією про вікторину можна тут.

24/01/2019
Джерело інформації: Офіційний сайт Харківської міської ради

Кiлькiсть переглядiв: 1826

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.