2020

Інформаційний термінал

/Files/images/terminal/IMG_7522.JPG/Files/images/terminal/IMG_7428.JPG

В бібліотеці ім. І.С. Тургенєва з'явився Інформаційний термінал, головне завдання якого – забезпечення ефективної комунікації між бібліотекою та користувачами, спрощення системи доступу до інформації. Інформаційний термінал надаватиме доступ до найбільш запитуваних сервісів та послуг бібліотеки, виконуватиме консультативно-інформаційну функцію. Головне меню Інформаційного терміналу має такі розділи: «Бібліотечні послуги», «Афіша», «Клуби та творчі майстерні», «Нові книги», «Топ читання», «Періодичні видання»., кожен з яких, для зручності , має підрозділи.
Термінал має доступ да інтернету, їм легко користуватися. Інформація завжди доступна і щоб отримати її, досить лише вибрати необхідний розділ у меню. Запрошуємо всіх користувачів, дорослих і маленьких скористатись новим помічником! Тож хутчіш до бібліотеки!

/Files/images/terminal/IMG_7499.JPG/Files/images/terminal/IMG_7431.JPG/Files/images/terminal/IMG_7439.JPG /Files/images/terminal/IMG_7426.JPG

.

Проєкт «Анімаційний майданчик «Мedia Кids»

/Files/images/Media_Kids/Безымянный коллаж (6).jpgУ технологічному просторі бібліотеки ім. І.С. Тургенєва діє «Творча майстерня ArtLab», новим етапом розвитку якої став проєкт «Анімаційний майданчик «Мedia Кids». Мета даної інноваційної послуги для користувачів 8-12 років — розвиток творчої уяви дітей, креативного бачення, вміння працювати в команді через знайомство з анімацією, як видом мистецтва, створення власних анімаційних відеороликів та LEGO-анімації з використанням цифрового обладнання та програмного забезпечення.
Старт проєкту відбувся 5 серпня. На першому занятті діти познайомилися з історією анімації, етапами створення мультфільму та дізналися про їх різновиди та анімаційні технології.
Учасники проєкту почали шлях мультиплікатора зі створення персонажів, які згодом стануть головними героями їх майбутнього мультфільму. Як об’єднати цих персонажів однією сюжетною лінією маленькі сценаристи та режисери навчатимуться на наступних заняттях.
Тож попереду у нас багато ідей, цікавих зустрічей та майстер-класів від професіоналів.
Менеджер проєкту, бібліограф 1 категорії Надія Копанішина, на конкурсній основі взяла участь у міжнародному проєкті «Твори культуру: бібліотечні інноваційні послуги» Української бібліотечної асоціації, що реалізується за підтримки програми Дім Європи Європейського Союзу, та пройшла курс навчання зі створювання інноваційних бібліотечних послуг з використанням спеціальної методології "Дизайн-мислення для бібліотек".
Партнер проєкту студія дитячої мультиплікації "SOVAanima" (м. Харків»)

/Files/images/Media_Kids/10.jpg/Files/images/Media_Kids/15.jpg/Files/images/Media_Kids/Безымянный коллаж (14).jpg/Files/images/Media_Kids/Безымянный коллаж (15).jpg

.

Онлайн проєкт "Європейський марафон"

/Files/images/finlyandiya/Фінляндія.jpgБібліотека Тургенєва в рамках Пункту Європейської Інформації розпочала онлайн проєкт «Європейський марафон». Проєкт створений для доступу до інформаційних ресурсів, поширення знань про країни ЄС та для активної суспільної дискусії щодо різних аспектів процесу європейської інтеграції України.
Щомісяця на Фейсбук сторінці книгозбірні будуть публікуватися матеріали, присвячені країнам Європи. Першою країною на мапі наших віртуальних подорожей стала Фінляндія. Фінляндія — країна щасливих людей, вже третій рік поспіль вона очолює рейтинг країн світу за рівнем щастя. Протягом дня, 23 липня, на Фейсбук сторінці книгозбірні розміщувалися інформаційно-ілюстративні матеріали про країну, добробут якої визначили бібліотеки й система освіти. Промоція фінських авторів та книжок про Фінляндію, що є у фонді бібліотеки, книжкові віртуальні виставки, буктрейлери, віртуальні мандрівки, презентації про екологію та кухню, цікаві факти про культуру, освіту, літературу, музику, світлини природи та вікторини й тести – таким було різноманіття матеріалів., що публікувалися у соцмережі. Для активної участі й зацікавленості користувачів було оголошено конкурс на кращу атмосферну світлину про Фінляндію. Детальніше за посиланням http://biblioteka-turgeneva.edu.kh.ua/vse_pro_yevropu/kraini_yevropi_korisni_posilannya/finlyandiya/denj_finlyandii_onlajn/

/Files/images/finlyandiya/8.png/Files/images/finlyandiya/finland12.jpg/Files/images/finlyandiya/3.png/Files/images/finlyandiya/1566889.jpg

.

2017

День Європи

День Європи «Європа: традиції, різноманітність, співпраця» відбувся в бібліотеках Слобідського району міста Харкова.Значною подією Дня стало відкриття Пункту європейської інформації «Все про Європу: читай, слухай дізнавайся» у бібліотеці №22Книжково-ілюстративні виставки і перегляди літератури знайомили користувачів з європейськими країнами, їх досягненнями, традиціями та цінностями, культурою, класичною та сучасною літературою, а також висвітлювали відносини між Україною і Європейським Союзом.Плакати, буклети, брошури, листівки, які підготував Пункті європейської інформації, надали відвідувачам інформацію про характерні риси та особливості Європейського Союзу, про основні інститути ЄС, навчання та туризм в країнах Європи.З міжнародного аеропорту бібліотеки №5 користувачі відправилися у пізнавально-розважальну подорож «Європа без кордонів», євро-гід Центральної бібліотеки познайомив студентів з країнами ЄС, старшокласники бібліотеки №22 змагалися в квесті «Єдність у різноманітті», читачі бібліотеки № 49 відправилися в онлайн-вояж.Кожен читач, який відвідав в цей день бібліотеку залучився до участі у дні інформації «Європейське сузір’я», проявив обізнаність про європейські країни в вікторинах «Країни і міста Європи», «Чи знаєш ти Європу?», кросвордах, ребусах, загадках.
В цей день Європа стала ближчою для наших користувачів!

День Європи

Неделя Япони
в библиотеках Слободского района

Завершилась неделя Японии в библиотеках Слободского района. Ежедневно в течение недели в библиотеках экспонировались книжные выставки и просмотры литературы «Япония: история и современность, искусство и литература», демонстрировались видеофильмы и презентации, рассказывающие о Японии – стране, которая подарила миру многие технические достижения и сумела сохранить многовековые традиции, ее государственном устройстве и городах, традициях и обычаях, о молодежи и образовании. Были проведены викторины , конкурсы, выставки рисунков аниме и вышивки японской тематики, мастер-классы по калиграфии (написанию иероглифов), оригами, ошибане и икебане, по приготовлению суши и проведению чайной церемонии. Партнеры библиотек - Региональный центр японской культуры и образования ХНГПУ рассказали о культуре Японии, национальной одежде, философии, художник, иллюстратор, каллиграфист Бондаренко Юлия – о японском языке и письменности, а клуб «Сейикай» познакомил с японским боевым искусством - айкидо. Более полутора тысяч человек приняли участие в неделе Японии.

Неделя Япони в библиотеках Слободского района

2016

‪‎KharkivBookFest‬ в Харкові!
Літературний пікнік в Комінтернівському районі

В парку Машинобудівників відбувся літературний пікнік, який провели бібліотеки Комінтернівського району. Це було справжнє свято книги для дітей. На відкритих майданчиках і зелених галявинах школярі брали участь у літературних і рухливих іграх, конкурсах і вікторинах, пригощались ласощами. Учасники пікніка мали змогу мандрувати бібліопотягом по Країнам казкових героїв, грати в книжкове лото, вести власне детективне розслідування разом з літературними героями, подорожувати країною Читалією. Дітей розважали клоуни Загадайко и Забувайко, які допомагали їм перемогти підступну Бабу-Ягу в Країні Казок. Книжковий навігатор «Книга – світ» провів школярів сторінками найновіших дитячих книжок. Діти проявили творчі здібності в майстер-класі «Диваки, що читають книжки». Відвідувачі парку оцінили роботи учасників конкурсу дитячого малюнку «Малюю улюблену книжку» і світлини фотосушки «Книга в об’єктиві». Літературний пікнік закінчився зустріччю з харківською поетесою Елеонорою Булгаковою та розвагами на атракціонах.
Свято відбулося за підтримки народного депутата Анатолія Денисенка, парка Машинобудівників, кафе «Каліпсо», призи надані видавництвом «Фактор»

BookFest‬ в Харкові! Літературний пікнік в Комінтернівському районі

«Welcome to the library!»

2016 рік проголошений роком англійської мови в Україні. «Welcome to the library!» - під таким гаслом у бібліотеках Комінтернівського району м.Харкова пройшов тематичний день, присвячений Міжнародному дню англійської мови. Знання англійської мови – це вимога часу і запорука успіху сучасної людини.

Історія і сучасні особливості англійськoї мови, Англія і англомовні країни, письменники і їх книги, що написані англійською, де навчають англійській і як її можна вивчати в бібліотеці, як організувати англійські канікули і ще багато цікавого про англійську мову дізналися наші користувачі в цей день. Англійська мова панувала в бібліотеках району: “Hello!”, “Today is an English Language Day”, “Pas, please”, “Let’s play!”, "Let’s speak English», «Have a nice day!» - так бібліотекарі вітали відвідувачів, які на кожному кроці стикалися з назвами предметів англійською на кольорових хмарках, до перегляду книжкової виставки “Мова, що стирає кордони” всіх запрошував Шерлок Холмс і книжковий БІГ БЕН, а для шанувальників тонкого англійського гумору "виросло" дерево коміксів.

Протягом дня у бібліотеках були показові уроки англійської мови, інтерв'ю, вікторини, конкурси, музичні хвилинки, театралізовані ігри і все це англійською мовою, і навіть чайна церемонія в цей день відбувалася за англійською традицією.

«Welcome to the library!»

2015

Первоапрельский тематический день

Пероапрельский тематический день

Масляна БіБліотечна, «Масляну гуляємо, Весну зустрічаємо»

16 лютого в бібліотеках Комінтернівського району м.Харкова відбувся тематичний день Масляна БіБліотечна, «Масляну гуляємо, Весну зустрічаємо». Веселощі почалися з самого ранку та проходили протягом всього дня. Працівники бібліотек вітали з святом Масляної, знайомили з його історією, проводили конкурси, вікторини, ігри, водили хороводи під українські народні масляничні пісні, діти розказували заклички, приказки, переглядали лялькові вистави. Та ще в цей день всіх своїх читачів бібліотекарі пригощали млинцями.

Усі відчули наближення весни та були задоволені проведеним часом!

Масляна БіБліотечна!

2014

Тематический день
"Новость за чашкой чая"

/Files/images/tsbs/ogoloshennya/Чай копия.jpg Начало весны у всех нас ассоциируется с замечательным праздником, морем цветов, прекрасными стихами и словами, звучащими в честь женщины. В преддверии 8 марта во всех библиотеках Коминтерновского района царила Женщина, ведь именно женщинам – маленьким, юным и взрослым, был посвящен тематический день «Новина за чашкою чаю».

Центральная библиотека им.И.С.Тургенева

Центральная детская библиотека

Библиотека-филиал №22

Билиотека-филиал №49

Библиотека-филиал №39

Библиотека-филиал №5

День информации
"ИНТЕРНЕТ - ТВОЙ ДРУГ!"

/Files/images/afsha/ogoloshennya/Плакат интернет .jpg Как и любой мир, Интернет имеет правила, которых нужно придерживаться, чтобы избежать неприятных и опасных ситуаций. Правилам безопасного использования Интернета был посвящен День информации «Интернет - твой друг!», который провели библиотеки ЦБС Коминтерновского района.
Сегодня Интернетом пользуются и дети, и взрослые, и пожилые люди. Как обезопасить себя и не стать жертвой виртуального пространства, каковы правила общения в социальных сетях, как избежать ловушек виртуального общения и не стать заложником компьютерного мира что можно и чего нельзя делать, чтобы Интернет стал другом и помощником – этому были посвящены уроки безопасного Интернета, игры и викторины, медиа-презентации «Безопасный Интернет», «Нетикет - этикет Интернета», «Безопасные Интернет-сайты для детей», которые библиотекари проводили для младших школьников и старшеклассников, Веб-кроссинг и медиа-урок для студентов механического техникума, компьютерные тренинги для людей пожилого возраста. Посетители библиотеки ознакомились с книжными выставками «Прямо по курсу Интернет», «Відкрий віртуальний простір», а также с буклетами и листовкам, содержащими полезные советы для детей и взрослых.


Первоапрельский тематический день
«Поделись улыбкою своей»

/Files/images/afsha/ogoloshennya/1 апреля 2014.jpgТрадиційний тематичний день під назвою «Поделись улыбкою своей» в библиотеках нашої ЦБС був веселим та насиченим. Посміхнутися та побачити заряд позитиву на обличчях дорослих та дітей - ось до чого прагнули працівники бібліотек під час його проведення. Всім, хто завітав до нас у цей день, ми пропонували покуштувати вітамінки «Улыбазол», взяти участь у безпроіграшній лотереї, створити карту незвичайних, казкових країн: Королівство Кривих дзеркал, країна Сонячних зайчиків, Мумі-дол, Країна вічних канікул, Горизонтські острови та інші. Діти брали участь в різноманітних іграх та конкурсах: джмелиний конкурс, гра “Не зівай”, “Сядь першим”, “Веселі мартишки”, “Вірно-невірно”, «Рассмеши Несмеяну», гумористичних вікторинах. Створити настрій нам допомогла весела дитяча музика та мультфільми, малюнки і книги, повітряні кульки, іграшки, солодкі призи.

Первоапрельский тематический день «Поделись улыбкою своей!»

/Files/images/tsbs/1 апреля.jpg ДЕНЬ НАОБОРОТ, или БИБЛИОТЕКА В ЗАЗЕРКАЛЬЕ

Грандиозный первоапрельский переполох случился в библиотеках Коминтерновского района.

Читателей просто захватило и закружило библиотечное зазеркалье: галерея всемирных розыгрышей, зеркальные выставки-загадки, облако перевертышей, круговерть иллюзий, трибуна анекдотов, трансляция нескучных новостей и даже общение с корреспондентами Франции, Германии и Великобритании в «прямом эфире», а еще путаница хохотальная, шутки-прибаутки, смешные подвохи и розыгрыши, конкурсы, а еще призы и весёленькие подарочки всем читателям! И так нам всем это понравилось, что мы решили продлить 1 апреля еще на три дня.

День наоборот или библиотека в "зазеркалье"

Кiлькiсть переглядiв: 2285

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.