/Files/images/1604870994_5_e.jpgДень української писемності та мови – це свято, коли в нас є нагода вклонитися Слову – його красі та виразності, влучності та розмаїтті. Мова, як струмочки, увібрала потічки слів, приказок, думок, текстів, живого спілкування. Народна мудрість стверджує: скільки знаєш мов, стільки разів ти людина. Але ми впевнені, що без рідної мови жодна людина не здатна повноцінно почувати себе частиною власного народу, його історії та культури.
«Мова – це душа народу, а народ без мови – не народ», – говорив Володимир Сосюра. Дослідники вважають, що саме з Нестора-літописця й починається писемна українська мова.
Вітаємо всіх із Днем української писемності та мови і пам’ятаймо, що треба докладати зусиль, аби українська мова не тільки зберігалася, але й розвивалася, бо, як сказав один із творців литовської писемності Мікалоюс Даукша: «Рідна мова – мати єдності, батько громадянства і сторож держави»

Пропонуємо вам зануритися у світ українського слова за допомогою книг які знаходять в стінах нашої бібліотеки:

/Files/images/tematichn_spiski/000100428.jpegЧумарна, Марія Іванівна. Королівство мови/ Марія Чумарна. - Львів: Апріорі, 2018. - 124 с.

Авраменко, Олександр Миколайович. 100 експрес-уроків української. Ч. 2/ Олександр Авраменко. - Київ: Книголав, 2018. - 192 с.

Селезньов, Володимир Мовні війни. Міф про "зіпсованість" української мови/ Володимир Селезньов. - Харків: Vivat, 2016. - 256 с.

Еверетт, Деніел Походження мови. Як ми навчилися говорити/ Деніел Еверетт; пер. з англ. Г. Шпак. - Київ: Наш Формат, 2019. - 344 с.

Ющук, Іван Пилипович. Мова – найбільший скарб: збірка/ І.П. Ющук. - Тернопіль: Навчальна книга-Богдан, 2020. - 360 с.

/Files/images/tematichn_spiski/завантаження.jpgБереза, Тарас Андрійович. Скажи мені українською/ Тарас Береза. - Львів: Апріорі, 2019. - 456 с.

Зубков, Микола Григорович. Норми й культура української мови фахової спрямованости. Присвячено 90-річчю ухвалення соборного (харківського) правопису/ Микола Зубков. - Київ: Арій, 2018. - 608 с.

Гриценко, Тетяна Борисівна Українська мова та культура мовлення: навч. посібник/ Т.Б. Гриценко. - Київ: Центр навчальної літератури, 2005. - 536 с.

Загнітко, Анатолій Панасович. Українське ділове мовлення: професійне і непрофесійне спілкування/ А.П. Загнітко, І.Г. Данилюк. - Донецьк: БАО, 2006. - 480 с.

Колоїз, Жанна Василівна. Сучасна украЇнська літературна мова/ Ж.В. Колоїз, Н.М. Малюга, В.В. Явір. - Київ: Знання, 2008. - 356 с.

Булаховський, Кирило Анатолійович. Цікаве мовознавство/ К.А. Булаховський. - 2-ге вид. переоброб. і розшир. - Львів: Апріорі, 2019. - 200 с.

/Files/images/tematichn_spiski/549297_w600.jpgУкраїнська ділова мова: Практичний посібник на щодень/ Ред. М.Д. Гінзбург. - Харьков: Торсінг, 2003. - 592 с.

Масенко, Лариса Терентіївна. Конфлікт мов та ідентичностей у пострадянській Україні/ Лариса Масенко. - Київ: Кліо, 2020. - 176 с.

Пономарів, Олександр Данилович. Українське слово для всіх і для кожного/ Олександр Пономарів. - Вид. 2-ге. - Київ: Либідь, 2017. - 360 с.

Сербенська, Олександра Антонівна. Голос і звуки рідної мови/ Олександра Сербенська. - Львів: Апріорі, 2020. - 280 с Радевич-Винницький, Ярослав Історія української мови: іноетнічні персоналії/ Ярослав Радевич-Винницький. - Львів: Апріорі, 2020. - 260 с.