У п'яти харківських школах модернізували систему опалення

У п'яти школах Слобідського району встановили сучасні індивідуальні теплові пункти за рахунок коштів інвесторів.

/Files/images/novini_2020/0ad76590e0a8ae5c038e26b1dddfd0e8.jpgДля реалізації проекту вибрали школи №91, 44 і 68, а також гімназії №46 та 82. У чотирьох навчальних закладах встановили модульні індивідуальні теплові пункти з погодним регулюванням і онлайн-моніторингом. У школі №44 обладнання планують ввести в експлуатацію до кінця зими. Устаткування встановила енергосервісна компанія «КіевЕСКО», з якою був укладений енергосервісний договір.
Як повідомив сьогодні, 31 січня, під час огляду обладнання в гімназії №82 керівник відділу Управління об'єктами «КиївЕСКО» Валерій Мага, представники компанії на відстані контролюють роботу обладнання. «Все управління здійснюється віддалено, на наших комп'ютерах є спеціальна програма. Температура в приміщенні регулюється в залежності від зовнішньої температури. Також вводиться погодинне управління і диспетчеризація даних», - пояснив Валерій Мага.
Він зазначив, що обладнання дозволить економити 20-30% теплової енергії при збереженні комфортних умов у приміщенні. Гарантійний термін роботи ІТП - 15 років. Після закінчення енергосервісного договору обладнання безкоштовно передадуть громаді.
Як повідомила заступник директора з господарської роботи гімназії №82 Людмила Гущина, тепловий пункт встановили в грудні. Завдяки новому обладнанню можна регулювати подачу тепла в усі приміщення - у класи, їдальнею, роздягальні, спортзал, і рівномірно розподіляти тепло, щоб всюди було комфортно. «Також перевага - це економія. Зараз погода тепла, і подається менше тепла, буде холодніше - подача буде посилюватися», - сказала Людмила Гущина.
Начальник відділу енергоменеджменту управління соціально-економічного розвитку, планування та обліку Департаменту економіки та комунального майна Роман Шабала зазначив, що після закінчення дії договорів місто зможе щорічно економити понад 1 млн грн на оплаті теплопостачання в цих п'яти школах.
Він повідомив, що за умовами енергосервісного договору компанія-інвестор за свої кошти виконує тепломодернізацію і потім відшкодовує витрати за рахунок економії на оплаті тепла. Договір розрахований на 5-6 років, але чим більше вдасться заощадити, тим швидше погаситься борг.
«Енергосервіс для Харкова - явище нове. Відповідно до договору, спочатку 80-90% зекономлених коштів йде на оплату енергосервісних послуг, при цьому місто економить мінімум 10%. Після закінчення терміну дії договору вся економія залишається в бюджеті міста. Це європейська практика. Наступного року очікуються окремі кредити для ЕСКО-компаній з мінімальним відсотком, щоб вони могли інвестувати не тільки в установку ІТП, а й в утеплення будівель», - зазначив Роман Шабала.
Крім того, за його словами, навесні буде сформований перелік нових об'єктів комунальної власності для впровадження енергосервісу в 2020 році. Це будуть різні установи, не тільки учбові. Список буде винесено на засідання виконавчого комітету Харківської міської ради.
Нагадаємо, енергосервіс - це механізм впровадження енергоефективних заходів за рахунок інвесторів. Після проведення аудиту було вирішено запуститипілотний проектв п'яти установах освіти Слобідського району. Рішення про введення закупівлі енергосервісних заходів було прийнято в квітні 2019 року на засіданні виконавчого комітету міської ради. За результатами тендерів проекти договорів були розглянуті і прийняті на сесії міськради.

31/01/2020
Джерело інформації: Офіційний сайт Харківської міської ради

Вихованці дитячого будинку «Родина» на зимових канікулах поїдуть до Італії

Перший заступник Харківського міського голови Ігор Терехов сьогодні привітав вихованців дитячого будинку «Родина» з Днем святого Миколая.

/Files/images/kominternovskiy_rayon/2020/8e070b6007102bb3aee9222b00a73271.jpgУ святковому заході також взяли участь директор Департаменту освіти Ольга Деменко, голова Адміністрації Слобідського району В'ячеслав Ільєнко, депутати міської ради, а також вихованці та педагоги дитячого будинку.
Для гостей малюки і школярі підготували святкову казку, після чого перший віцемер і депутати вручили дітям подарунки.
Ігор Терехов зазначив, що вітати вихованців цього закладу для команди міської ради стало вже доброю традицією, яка приносить радість не тільки дітям, а й дорослим.
«Як подарунок ми підготували для більш старших вихованців дитячого будинку поїздку в Італію на зимові канікули. В ході подорожі діти зможуть познайомитися з різними містами цієї країни, отримають масу приємних вражень, і я впевнений - вони повернуться з хорошим настроєм і новими ідеями для того, щоб втілювати їх у життя в нашому рідному Харкові», - підкреслив Ігор Терехов.
За словами директора дитячого будинку «Родина» Олени Верютіної, поїздки в Італію за підтримки міської ради здійснюються для вихованців дитячого будинку з 2012 року. «Ми співпрацюємо в Італії з благодійною асоціацією, яка знаходить сім'ї, готові прийняти наших дітей на місяць», - зазначила директор установи.
У свою чергу вихованці дитячого будинку презентували гостям подарунки - сувеніри із зображенням мишки, символу 2020 року, які вони зробили своїми руками.
За словами Олени Верютіної, зараз в установі виховуються 58 дітей, з них 47 дошкільнят та 11 школярів. «Всі наші малюки мають батьків, але опинилися у складних життєвих ситуаціях. Вони, зокрема, виховуються в багатодітних сім'ях, матерями-одинаками або перебувають під опікою родичів. Деяких з них забирають додому щодня, але більшість дітей перебувають у нас з понеділка по п'ятницю, а у вихідні за ними приїжджають батьки або опікуни. Діти шкільного віку перебувають у нас на постійній основі - це діти-сироти або діти, позбавлені батьківського піклування», - розповіла директор установи.
Довідка. Дитячий будинок «Родина» заснований у 1973 році. Вихованці здобувають освіту в спеціалізованій школі №77. У дитячому будинку працюють 12-метровий басейн, два спортивні зали, обладнані сучасними тренажерами. На подвір'ї встановлено сучасні ігрові майданчики та пісочниці.

08/01/2020
Джерело інформації: Офіційний сайт Харківської міської ради

Кiлькiсть переглядiв: 52

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.
Центральна бібліотека ім. І.С. Тургенєва Централізована бібліотечна система Слобідського району м. Харкова

вулиця Чорноморська, 3,
61036, Харків
Україна

Дата останньої зміни 26 Травня 2020

Фотогалерея